Код за ДК 021:2015 – 30210000-4 (Гіперконвергентний програмно-апаратний комплекс для розширення інфраструктури віртуалізації) Code оf the state classifier 021:2015 – 30210000-4 (Hyperconverged hardware and software complex for expansion of virtualization infrastructure)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-09-20-000847-c
  • 30210000-4 - Машини для обробки даних (апаратна частина)
  • Відмінена
Найменування замовника:
НАЦІОНАЛЬНЕ АНТИКОРУПЦІЙНЕ БЮРО УКРАЇНИ
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Панько Катерина Ігорівна, 0442463064 , K.PANKO@NABU.GOV.UA
Адреса замовника
Україна, Київ, 03035, Київська обл., вул. Василя Сурикова, будинок 3
Очікувана вартість
21 000 000 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 22.11.19
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 14.10.2019 10:00

Оскарження умов:

до 20.10.2019 00:00

Подання пропозицій:

24.10.2019 10:00

Початок аукціону:

19.11.2019 14:42

Очікувана вартість
21 000 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
105 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 комплект
Гіперконвергентний програмно-апаратний комплекс для розширення інфраструктури віртуалізації. (Джерело фінансування закупівлі: кошти Державного бюджету України)
ДК 021:2015: 30210000-4 — Машини для обробки даних (апаратна частина)

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Запитання до процедури

Уточнення кваліфікаційних вимог

Дата подання: 30.09.2019 17:41
Дата відповіді: 02.10.2019 18:32
Шановний Замовник! Серед вимог тендерної документації присутня вимога: наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, зокрема не менше 1 (одного) працівника, сертифікованого в галузі провадження інфраструктури віртуалізації та/або віртуальних робочих місць з наданням копії сертифікату (сертифікатів) від виробника (виробників) пропонованого гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу, виданого на ім’я зазначеного у довідці сертифікованого працівника, що підтверджує його кваліфікацію в галузі провадження інфраструктури віртуалізації та/або віртуальних робочих місць. З огляду на те, що дана процедура допускає використання програмного та апаратного забезпечення від різних виробників, чи вірно ми розуміємо: для належного виконання вимоги учаснику достатньо надати копію сертифікату не менше 1 (одного) працівника, виданого виробником програмного забезпечення віртуалізації інфраструктури та віртуальних робочих місць? Дякуємо.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день.
Відповідно до Додатку 1 до Тендерної документації для підтвердження інформації, зазначеної у довідці про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, у складі тендерної пропозиції Учасник повинен подати ДЛЯ КОЖНОГО ЗАЗНАЧЕНОГО У ДОВІДЦІ СЕРТИФІКОВАНОГО ПРАЦІВНИКА КОПІЮ СЕРТИФІКАТУ (СЕРТИФІКАТІВ) від виробника (виробників) пропонованого гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу, виданого на ім’я зазначеного у довідці сертифікованого працівника, що підтверджує його кваліфікацію в галузі провадження інфраструктури віртуалізації та/або віртуальних робочих місць.
Довідка, в якій зазначається інформація про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, повинна містити зокрема НЕ МЕНШЕ 1 (ОДНОГО) ПРАЦІВНИКА, СЕРТИФІКОВАНОГО В ГАЛУЗІ ПРОВАДЖЕННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ ВІРТУАЛІЗАЦІЇ ТА/АБО ВІРТУАЛЬНИХ РОБОЧИХ МІСЦЬ.
Сертифікат (сертифікати), копію якого Учасник подає у складі тендерної пропозиції для підтвердження інформації, зазначеної у довідці про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, може бути як від виробника (виробників) обладнання пропонованого гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу, так і від виробника (виробників) програмного забезпечення пропонованого гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу, зокрема від виробника програмного забезпечення віртуалізації інфраструктури та віртуальних робочих місць.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Вимоги до тендерної документації

Дата подання: 07.10.2019 11:52
Дата відповіді: 10.10.2019 10:42
На превеликий жаль читаючи тендерну документацію на поставку гіперконвергентного комплексу можна зробити висновок, що дані вимоги прописані під єдиного постачальника серверного обладнання компанію Dell EMC (https://www.dellemc.com/en-us/index.htm). А саме «гіперконвергентний кластер» прописаний під продукцію Dell VXRAIL 500 (https://www.dellemc.com/en-us/collaterals/unauth/data-sheets/products/converged-infrastructure/h16763-vxrail-14g-spec-sheet.pdf V-серія), «комутатори гіперконвергентного кластера»-це модель комутатора Dell S4048 (https://i.dell.com/sites/doccontent/shared-content/data-sheets/en/Documents/Dell-EMC-Networking-S4048-ON-Spec-Sheet.pdf), «сховище медіаконтенту»-це Dell EMC Isilon (https://www.dellemc.com/uk-ua/storage/isilon/index.htm), та «тонкий клієнт»-це Dell Wyse 5070 (https://thinclientbenefits.com/uploads/products/downloads/Wyse-5070-Executive-Summary-and-Specs-Sheet-Final.pdf). таким чином, тільки продукція даного вендора (Dell EMC) підійде під АБСОЛЮТНО усі вимоги, а усі інша продукція буде відхилена, яка не відповідає вимогам. У відповідності до ч. 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Таким чином ми просимо технічне завдання повернути на доробку, переписати технічне завдання таким чином, щоб убрати усі «вимоги» під одного тільки виробника, а саме: Dell EMC. Питання та вимоги: 1. У пункті 1 Додатку 2 (Таблиця 2) Тендерної документації «Загальні вимоги до гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу для розширення інфраструктури віртуалізації» вказано, що: «Гіперконвергентний програмно-апаратний комплекс (далі – Комплекс) повинен поставлятися як гіперконвергентна система на базі програмно-визначеної (software-defined) архітектури, що включає в себе обладнання (гіперконвергентний кластер, комутатори гіперконвергентного кластера, сховище медіаконтенту, тонкі клієнти) та комплекти комп’ютерних програм для віртуалізації з ліцензіями на право використання.». Але в архітектуру гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу не входить «сховище медіаконтенту». Це окрема структура ніяк не зв’язана з гіперконвергенцією. На нашу думку така форма вираження технічної специфікації є прихованням у загальний комплекс цього елементу та видача його як єдиного цілого. Просимо розділити ці елементи окремо «гіперконвергентна система на базі програмно-визначеної (software-defined) архітектури, що включає в себе обладнання (гіперконвергентний кластер, комутатори гіперконвергентного кластера, тонкі клієнти» та окремо «сховище медіаконтенту». Або просимо обґрунтувати та показати референтній архітектурі (надати опис та посилання) гіперконвергентного програмно-апаратний комплексу VSAN де є в присутності «сховище медіаконтенту» (але при цьому «сховище медіаконтенту» може бути програмно-визначеною (software-defined) архітектурою).
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день!
Тендерна документація за предметом закупівлі Код за ДК 021:2015 – 30210000-4 (Гіперконвергентний програмно-апаратний комплекс для розширення інфраструктури віртуалізації) розроблена та затверджена Національним антикорупційним бюро України відповідно до вимог Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), зокрема статті 22 цього Закону. Технічні вимоги до предмета закупівлі були розроблені відповідно до результатів аналізу наявних на ринку ІТ-рішень та не містять вимог, що обмежують конкуренцію чи призводять до дискримінації учасників. Зокрема, оскільки тендерна документація не містить вимог, що всі апаратні компоненти пропонованого гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу мають бути від одного виробника, вимогам тендерної документації, окрім обладнання виробництва компанії Dell EMC, відповідають також гіперконвергентні кластери виробництва компаній HPE та Lenovo, комутатори гіперконвергентного кластера виробництва компаній Cisco, HPE та Lenovo, сховище медіаконтенту виробництва компанії Cisco, тонкі клієнти виробництва компаній HPE та Lenovo.
Предметом цієї закупівлі є гіперконвергентний програмно-апаратний комплекс для розширення інфраструктури віртуалізації, до складу якого входять різні апаратні та програмні компоненти, інтегровані між собою. Сховище медіаконтенту не є складовою гіперконвергентного кластера, але є складовою гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу. При цьому сховище медіаконтенту має бути сумісним і коректно інтегруватись з іншими компонентами комплексу, а Національне антикорупційне бюро України має отримати цілісне інтегроване ІТ-рішення (комплекс), що відповідає вимогам тендерної документації.
З метою уточнення технічних вимог до пункту 1 Таблиці 2 у Додатку 2 до тендерної документації буде внесено відповідні зміни.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Вимоги до тендерної документації

Дата подання: 07.10.2019 12:21
Дата відповіді: 10.10.2019 10:43
Шановний Замовнику! У пункті 3 Додатку 2 (Таблиця 2) Тендерної документації «Загальні вимоги до гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу для розширення інфраструктури віртуалізації» вказано, що: «Архітектура пропонованого Комплексу повинна виключати єдину точку відмови: усі апаратні компоненти Комплексу, під’єднання живлення всього обладнання та система керування повинні бути повністю дубльованими.». Але сервери, які будуть пропонуватися у цьому комплексі мають х86 архітектуру. При цьому, у всіх абсолютно серверах єдиною точкою відмови будуть: ОДНА материнська плата, ОДИН RAID контролер, та наявність 2 процесорів не гарантує, що сервер буде працювати при виходу із ладу одного із процесорів. Просимо надати роз’яснення, що мається на увазі під словами «єдина точка відмови».
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день!
Гіперконвергентний кластер забезпечує відмовостійкість на рівні вузлів. Оскільки при виході з ладу одного вузла гіперконвергентний кластер зберігає працездатність без втрати даних, вихід з ладу будь-якого сервера (ноди) не зупинить роботу гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу, а тому сервер не може бути єдиною точкою відмови.
В інших апаратних компонентах гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу відмовостійкість також забезпечується на рівні вузлів, а для забезпечення відмовостійкості системи керування та живлення апаратних компонентів предмета закупівлі тендерна документація містить вимогу «під’єднання живлення всього обладнання та система керування повинні бути повністю дубльованими».
З метою уточнення технічних вимог до пункту 3 Таблиці 2 у Додатку 2 до тендерної документації буде внесено відповідні зміни.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Щодо сумісності всіх компонентів

Дата подання: 07.10.2019 12:26
Дата відповіді: 10.10.2019 10:44
Доброго дня, шановний Замовнику! У пункті 5 Додатку 2 (Таблиця 2) Тендерної документації «Загальні вимоги до гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу для розширення інфраструктури віртуалізації» вказано, що: «Обов’язкова наявність гарантії Виробника на повну сумісність та працездатність всіх апаратних і програмних компонентів Комплексу та можливість розширення Комплексу вузлами з процесорами, пам’яттю та дисками наступних поколінь.». Просимо Вас роз’яснити, в якому вигляді треба підтвердити повну сумісність та працездатність усіх компонент? Це повинна бути письмова гарантія учасника чи лист виробника/представника виробника? Чи достатнім буде лише додавання посилань на технічну специфікацію товару?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день!
У Додатку 2 до тендерної документації наведено перелік документів, які учасник повинен надати у складі своєї тендерної пропозиції. У пункті 2 цього переліку зазначено: «2. Копію листа/-ів від виробника/-ів (або офіційного представництва виробника/-ів в Україні) обладнання пропонованого гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу про те, що:
1) всі пропоновані комп’ютерні програми, що плануються до постачання у складі гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу, є сумісними з пропонованим обладнанням;
2) виробник (виробники) гарантує повну сумісність та працездатність всіх апаратних і програмних компонентів пропонованого гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу та можливість розширення компонентів пропонованого гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу вузлами з процесорами, пам’яттю та дисками наступних поколінь.
Також, цей лист повинен містити інформацію щодо авторизованих виробником/-ами пропонованого обладнання центрів сервісної та технічної підтримки обладнання в Україні».
Отже, відповідно до вимог тендерної документації наявність гарантії виробника (виробників) на повну сумісність та працездатність всіх апаратних і програмних компонентів комплексу та можливість розширення комплексу вузлами з процесорами, пам’яттю та дисками наступних поколінь підтверджується копією листа/-ів від виробника/-ів (або офіційного представництва виробника/-ів в Україні) обладнання пропонованого гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Уточнення щодо ТД

Дата подання: 07.10.2019 16:01
Дата відповіді: 10.10.2019 10:45
Доброго дня! Прошу надати роз'яснення щодо наступного: У пункті 6 Додатку 2 (Таблиця 2) Тендерної документації «Загальні вимоги до гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу для розширення інфраструктури віртуалізації» вказано, що: «Підсистема моніторингу Комплексу повинна забезпечувати виконання перевірок налаштувань безпеки всіх компонентів Комплексу на відповідність заданим політикам безпеки організації.» Просимо роз’яснити, про які саме політики йде мова? Також просимо надати опис цих політик.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день!
Політиками безпеки організації є вимоги внутрішніх документів Національного антикорупційного бюро України до налаштувань безпеки компонентів предмета закупівлі.
З метою уточнення технічних вимог до пункту 6 Таблиці 2 у Додатку 2 до тендерної документації буде внесено відповідні зміни.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Вимоги ТД

Дата подання: 08.10.2019 10:54
Дата відповіді: 10.10.2019 10:46
Доброго дня, шановний Замовнику! У пункті 7 Додатку 2 (Таблиця 2) Тендерної документації «Загальні вимоги до гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу для розширення інфраструктури віртуалізації» вказано, що: «Оновлення програмно-апаратних компонентів комплексу до останньої рекомендованої Виробником версії.». Якщо будуть оновлюватися компоненти серверів до останніх версій, чим тоді даний комплекс відрізняється від поставки звичайних серверів з програмним забезпеченням VMWARE (де можна точно так само використовуючи даний документ створити гіперконвергентний комплекс з готовою референсною архітектурою і це будуть звичайні сервера (VMware vSAN ReadyNode) та так саме оновити програмно-апаратні компоненти комплексу при цьому https://www.vmware.com/resources/compatibility/pdf/vi_vsan_rn_guide.pdf)? Просимо надати об’єктивні роз’яснення та обґрунтувати, для чого треба у цьому тендері пропонувати продконфігуровані сервери (про вимоги на які багато написано у цьому тендері), які як правило коштують набагато дорожче, а не використовуючи документи з референсною архітектурою пропонувати повністю сертифіковані сервери з програмним забезпеченням VMWARE vSAN?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день!
Вимоги тендерної документації, у тому числі інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, визначені Національним антикорупційним бюро України зважаючи на специфіку предмета закупівлі та відповідно до вимог Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), зокрема принципів здійснення закупівель, визначених у статті 3 Закону.
Відповідно до вимог тендерної документації налаштування та конфігурування пропонованого гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу, зокрема оновлення програмно-апаратних компонентів комплексу до останньої рекомендованої їх виробниками версії, виконуються виробником/представником виробника відповідного обладнання або Постачальником (у разі, якщо виконання цих робіт Постачальником не порушує гарантії виробника/-ів на обладнання та роботи виконуються сертифікованими виробником/-ами обладнання спеціалістами, що підтверджується відповідними сертифікатами). Водночас слід зазначити, що більшість серверів різного типу постачаються вже попередньо сконфігурованими їх виробниками, незалежно від їх цільового призначення та/або архітектури.
Різні світові виробники серверного обладнання (Dell EMC, HPE, Lenovo тощо) мають свої ІТ-рішення для створення гіперконвергентних кластерів, що відповідають вимогам у Додатку 2 до тендерної документації. Отже, тендерна документація не містить вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Цілісні ІТ-рішення для створення гіперконвергентних кластерів від світових виробників серверного обладнання з перевіреними (референсними) архітектурами мають вищий рівень безпеки, надійності та продуктивності. Централізовані механізми керування, моніторингу та оновлень дають можливість підтримувати високу безпеку та продуктивність гіперконвергентних кластерів без збоїв у їх роботі та додаткового ручного керування. Впровадження неперевіреної архітектури ІТ-рішення може мати негативні наслідки щодо вартості ІТ-рішення впродовж часу його експлуатації, включаючи вартість його масштабування та вартість необхідних ІТ-ресурсів для забезпечення його технічного обслуговування та підтримки.
Звертаємо увагу, що неможливо створити гіперконвергентний кластер, використовуючи звичайні сервери з програмним забезпеченням віртуалізації, оскільки така інфраструктура не буде гіперконвергентною.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Уточнення щодо тендерної документації

Дата подання: 08.10.2019 17:53
Дата відповіді: 10.10.2019 10:48
Шановний замовнику! У пункті 2.1 Додатку 2 (Таблиця 3) Тендерної документації «Технічна специфікація гіперконвергентного кластера» вказано, що: «Кількість серверів у кластері повинна бути не менше 5 (п’яти) з можливістю розширення до не менше 11 (одинадцяти) серверів.» Просимо надати роз’яснення та обґрунтувати, чому технічною специфікацією передбачається розширення саме до 11 серверів?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день!
Для визначення необхідної та потенційної кількості вузлів гіперконвергентного кластера були застосовані інструменти моделювання конфігурації обладнання (сайзинг) виробників відповідного обладнання.
11 вузлів гіперконвергентного кластера забезпечують необхідну продуктивність гіперконвергентного кластера при його потенційному масштабуванні для збільшення кількості віртуальних робочих місць в інфраструктурі віртуалізації (з урахуванням резервування одного вузла).
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Щодо технічних вимог

Дата подання: 08.10.2019 17:55
Дата відповіді: 10.10.2019 10:49
Шановний Замовнику! У пункті 2.4 Додатку 2 (Таблиця 3) Тендерної документації «Технічна специфікація гіперконвергентного кластера» вказано, що: «Підсистема зберігання даних повинна включати не менше 5 ТБ SSD корисного дискового простору з врахуванням резервування одного вузла.» Просимо надати роз’яснення, скільки копій даних повинно бути: 2, 3 або більше? А також який при цьому повинен бути рівень RAID 5 або 10 (vSAN all flash ready node)?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день!
Оскільки гіперконвергентний кластер забезпечує відмовостійкість на рівні вузлів, підсистема зберігання даних гіперконвергентного кластера повинна включати не менше 5 ТБ SSD корисного дискового простору на чотирьох вузлах, при цьому забезпечуючи працездатність гіперконвергентного кластера при виході з ладу одного з них, і додатково до цього повинен бути один резервний вузол. Така конфігурація забезпечує працездатність гіперконвергентного кластера в аварійному режимі без втрати даних при виході з ладу двох вузлів.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Щодо технічних вимог

Дата подання: 10.10.2019 12:33
Дата відповіді: 11.10.2019 17:37
Шановний Замовнику, прошу роз’яснити чим обумовлена вимога пункту 3 Додатку 2 (Таблиця 5) Тендерної документації «Технічна специфікація сховища медіаконтенту», а саме - Прискорення роботи системи завдяки технологіям SSD кешу на читання корисним об’ємом не менше 6.4 TB. Технічна реалізація, в тому числі об’єм SSD кешу на читання, різних виробників сховищ медіаконтенту може значно відрізнятися в залежності від архітектури рішення та ефективності роботи програмного забезпечення. На основі яких критеріїв вибраний корисний об’єм не менше 6.4 TB?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день!
Технічні вимоги до сховища медіаконтенту були розроблені відповідно до результатів аналізу наявних на ринку технологій зберігання даних для файлових сховищ. Оскільки SSD кеш використовується для забезпечення кешування профілів користувачів відповідно до їх розмірів і типу робочого навантаження віртуальних робочих місць, його об’єм визначається кількістю активних даних для користувачів віртуальних робочих місць та не залежить від виробників обладнання сховищ медіаконтенту.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Щодо технічних вимог

Дата подання: 10.10.2019 12:34
Дата відповіді: 11.10.2019 17:38
Шановний Замовнику, прошу роз’яснити чим обумовлена вимога пункту 3 Додатку 2 (Таблиця 5) Тендерної документації «Технічна специфікація сховища медіаконтенту», а саме - Кількість вузлів в початковій конфігурації не менше 4 (чотирьох) з можливістю подальшого розширення. Технічна реалізація, в тому числі кількість вузлів для забезпечення корисного простору вимоги «Кількість корисного простору не менше 160 TB з урахуванням максимально можливого захисту даних» у різних виробників сховищ медіаконтенту може відрізнятися в залежності від архітектури рішення та ефективності роботи програмного забезпечення. На основі яких критеріїв кількість вузлів початкової конфігурації має бути не менше 4 (чотирьох)? Пропонуємо внести коригування в формулювання цієї вимоги на «Кількість вузлів в початковій конфігурації повинна бути достатньою для забезпечення корисного дискового простору зазначеного нижче, з можливістю подальшого розширення».
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день!
Технічні вимоги до сховища медіаконтенту були розроблені відповідно до результатів аналізу наявних на ринку технологій зберігання даних для файлових сховищ. Кількість вузлів (контролерів) у початковій конфігурації сховища медіаконтенту визначається не тільки об’ємом корисного дискового простору, а також і вимогами до продуктивності, рівномірного балансування навантаження та відмовостійкості сховища медіаконтенту. Вихід з ладу одного з вузлів (контролерів) сховища медіаконтенту не має погіршувати продуктивність файлового доступу в рази. Враховуючи технічні особливості двоконтролерних сховищ, що не дозволяють їм масштабуватись горизонтально, необхідно такі характеристики забезпечити на рівні вузлів сховища медіаконтенту.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Щодо технічних вимог

Дата подання: 10.10.2019 12:35
Дата відповіді: 11.10.2019 17:39
Шановний Замовнику, прошу роз’яснити чим обумовлена вимога пункту 3 Додатку 2 (Таблиця 5) Тендерної документації «Технічна специфікація сховища медіаконтенту», а саме - Жорсткі диски (HDD) ємністю не більше 4 ТБ для забезпечення вимог до продуктивності. Технічна реалізація, в тому числі забезпечення продуктивності на жорстких дисках певної ємності, у різних виробників сховищ медіаконтенту може значно відрізнятися в залежності від архітектури рішення та ефективності роботи програмного забезпечення. На основі яких критеріїв вибрана ємність не більше 4 ТБ? Пропонуємо внести коригування в формулювання цієї вимоги на «Жорсткі диски (HDD) ємністю достатньою для забезпечення вимог до продуктивності».
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день!
Технічні вимоги до сховища медіаконтенту були розроблені відповідно до результатів аналізу наявних на ринку технологій зберігання даних для файлових сховищ. Максимальна ємність дисків визначається необхідною кількістю шпинделів для забезпечення продуктивності та надійності збереження даних, яка залежить, у тому числі, від часу перебудови диску при збої (зі збільшенням розміру диску час перебудови диску відповідно збільшується).
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Дискримінаційна вимога

Дата подання: 10.10.2019 15:50
Дата відповіді: 11.10.2019 17:40
Шановний Замовнику! У пункті 3.4 Додатку 2 Тендерної документації «Вимоги до серверних вузлів гіперконвергентного кластера» вказано, що: «RAID1 на для гіпервізора з корисною ємністю, необхідною для завантаження та роботи гіпервізора не менше 240Gb SSD.». Але при цьому у пункті 2 Додатку 2 Тендерної документації «Загальні вимоги до гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу для розширення інфраструктури віртуалізації» вказано, що «Архітектура пропонованого Комплексу повинна відповідати референсній архітектурі виробника обладнання пропонованого Комплексу (далі – Виробник) та бути описана в документації.» Дану вимогу можливо виконати виключно на серверах Dell використовуючи карту-адаптер Dell BOSS: https://i.dell.com/sites/doccontent/shared-content/data-sheets/en/Documents/Dell-PowerEdge-Boot-Optimized-Storage-Solution.pdf Наприклад, в референсній архітектурі vSANз серверами HPE, для гіпервізора застосовуються USB флеш-накопичувачі з можливістю створення RAID-1 (8 GB Dual MicroSD Flash USB): https://h20195.www2.hpe.com/v2/getdocument.aspx?docname=a00067741enw сторінки 7-8. При цьому, звертаємо Вашу увагу на те, що у відповідності до п. 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. На підставі викладеного вимагаємо змінити дискримінуючу вимогу, що обмежує конкуренцію, «RAID1 на для гіпервізора з корисною ємністю, необхідною для завантаження та роботи гіпервізора не менше 240Gb SSD.» на «RAID1 на для гіпервізора з корисною ємністю, необхідною для завантаження та роботи гіпервізора згідно з референсною архітектурою виробника серверного обладнання.».
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день!
Тендерна документація за предметом закупівлі Код за ДК 021:2015 – 30210000-4 (Гіперконвергентний програмно-апаратний комплекс для розширення інфраструктури віртуалізації) розроблена та затверджена Національним антикорупційним бюро України відповідно до вимог Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), зокрема статті 22 цього Закону. Технічні вимоги до предмета закупівлі були розроблені відповідно до результатів аналізу наявних на ринку ІТ-рішень та не містять вимог, що обмежують конкуренцію чи призводять до дискримінації учасників.
Зокрема, вимоги пункту 3.4 Таблиці 3 у Додатку 2 до тендерної документації, а саме «RAID1 для гіпервізора з корисною ємністю, необхідною для завантаження та роботи гіпервізора не менше 240 ГБ» можуть бути виконані шляхом використання двох SSD накопичувачів у масиві RAID1 незалежно від застосування технології М.2, яку використовує виробник серверного обладнання Dell EMC у картці-адаптері Dell BOSS, на яку Ви посилаєтесь.
Слід зазначити, що технологія М.2 застосовується багатьма світовими виробниками серверного обладнання, у тому числі в гіперконвергентних ІТ-рішень. Прикладом можуть бути ІТ-рішення Cisco Hyperflex HXAF (https://www.cisco.com/c/dam/en/us/products/collateral/hyperconverged-infrastructure/hyperflex-hx-series/hxaf-240c-m5-specsheet.pdf – сторінка 21) та Lenovo ThinkAgile VX (http://lenovopress.com/lp0933.pdf – сторінка 5).
Відповідно до референсної архітектури виробника серверного обладнання HPE, яка відповідає вимогам тендерної документації та доступна за посиланням https://h20195.www2.hpe.com/v2/getdocument.aspx?docname=a00053300enw, гіперконвергентний кластер виробництва компанії НРЕ створюється з використанням серверних вузлів HPE SimpliVity 380 Gen10. При цьому, згідно з референсною документацією цих вузлів виробник серверного обладнання НРЕ передбачає використання в них SSD накопичувачів у RAID1. Зокрема, у серверному вузлі HPE SimpliVity 380 Gen10 для цього передбачено 2 окремих слоти для завантажувальних дисків (boot drives), в які можуть бути встановлені накопичувачі SSD корисною ємністю не менше 240 ГБ (https://h20628.www2.hp.com/km-ext/kmcsdirect/emr_na-a00046524en_us-2.pdf – сторінки 8, 9).
Отже, технічні вимоги пункту 3.4 Таблиці 3 у Додатку 2 до тендерної документації були розроблені відповідно до результатів аналізу наявних на ринку технологій та не містять вимог, що обмежують конкуренцію чи призводять до дискримінації виробників серверного обладнання, у тому числі компанії HPE.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Щодо виключення дискримінаційних вимог

Дата подання: 10.10.2019 15:55
Дата відповіді: 11.10.2019 17:41
Доброго дня! У пункті 3.6 Додатку 2 Тендерної документації «Вимоги до серверних вузлів гіперконвергентного кластера» вказано, що: «Потужністю, не менше 2000W необхідної для роботи сервера в повній комплектації з 2 (двома) графічними адаптерами, напругою живлення до 250V, з підключенням кабелями C19-C20 до PDU та резервуванням N+1.» Але при цьому у пункті 2 Додатку 2 Тендерної документації «Загальні вимоги до гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу для розширення інфраструктури віртуалізації» вказано, що «Архітектура пропонованого Комплексу повинна відповідати референсній архітектурі виробника обладнання пропонованого Комплексу (далі – Виробник) та бути описана в документації.» Дану вимогу можливо виконати виключно на серверах Dell (VXRAIL) з блоками живлення 2000W. Наприклад, в референсній архітектурі vSANз серверами HPE, блоки живлення постачаються потужністю 800W (2 x 800W Flex Slot Platinum Hot Plug Power Supply Kits): https://h20195.www2.hpe.com/v2/getdocument.aspx?docname=a00067741enw сторінки 7-8. При цьому, звертаємо Вашу увагу на те, що у відповідності до п. 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. На підставі викладеного вимагаємо змінити дискримінуючу вимогу, що обмежує конкуренцію, «Потужністю, не менше 2000W необхідної для роботи сервера в повній комплектації з 2 (двома) графічними адаптерами, напругою живлення до 250V, з підключенням кабелями C19-C20 до PDU та резервуванням N+1.» на «Потужністю, необхідної для роботи сервера в повній комплектації з 2 (двома) графічними адаптерами (або частковою заміною-блоків живлення), з необхідними кабелями для підключення до PDU та резервуванням N+1 (де N=1).».
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день!
Пункт 3.6 Додатку 2 до Тендерної документації «Вимоги до серверних вузлів гіперконвергентного кластера», на який Ви посилаєтесь, містить вимоги до графічного адаптера серверних вузлів гіперконвергентного кластера, а не до блоків живлення. Водночас, вимоги до блоків живлення серверних вузлів гіперконвергентного кластера вказані в пункті 3.7 Таблиці 3 у Додатку 2 до тендерної документації, а саме: «Потужністю не менше 1600 Вт (необхідною та достатньою для роботи сервера в повній комплектації з 2 (двома) графічними адаптерами), напругою живлення до 250 В, з підключенням кабелями C19-C20 до PDU та резервуванням N+1».
Відповідно до референсної архітектури виробника серверного обладнання HPE, яка відповідає вимогам тендерної документації та доступна за посиланням https://h20195.www2.hpe.com/v2/getdocument.aspx?docname=a00053300enw, блоки живлення гіперконвергентного кластера виробництва компанії HPE постачаються потужністю 1600 Вт (HPE 1600W Flex Slot Platinum Hot Plug Low Halogen Power Supply Kit), що цілком відповідає вимогам пункту 3.7 Таблиці 3 у Додатку 2 до тендерної документації. Отже, тендерна документація не містить вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Також зазначаємо, що референсна архітектура vSAN з серверними вузлами HPE ProLiant, на яку Ви посилаєтесь (https://h20195.www2.hpe.com/v2/getdocument.aspx?docname=a00067741enw), не відповідає вимогам тендерної документації, оскільки такий кластер не є гіперконвергентним.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Щодо технічних вимог

Дата подання: 10.10.2019 15:55
Дата відповіді: 15.10.2019 15:35
Шановний Замовнику! У пункті 3.6 Додатку 2 Тендерної документації «Вимоги до серверних вузлів гіперконвергентного кластера» вказано, що: • Не менше ніж 4 (чотири) графічних процесори (GPU) на графічний адаптер. • Не менше 8 ГБ відеопам'яті типу не менше GDDR5 на кожен графічний процесор. • Не менше ніж 640 (шістсот сорок) ядр (Stream Processors) на кожен графічний процесор. • Підтримка не менше 28 (двадцяти восьми) одночасних відеопотоків H.264 з роздільною здатністю не менше 1920х1080 на 30 кадрів/с. • Можливість обслуговування не менше 20 (двадцяти) гостьових операційних систем. Цим вимогам відповідає ТІЛЬКИ графічний адаптер NVIDIA Tesla M10 (https://www.nvidia.com/en-us/data-center/tesla-m10/). По перше, цей адаптер 2015-2016 років, а по друге, чи є гарантія того, що саме даний адаптер підійде для даного рішення та взагалі буде оптимальним? Просимо повідомити, чи були проведені тести, які показують що даний адаптер сумісний з програмним забезпеченням та з пропонованим середовищем віртуалізації? Просимо надати роз’яснення з цього приводу.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день!
Технічні вимоги пункту 3.6 Таблиці 3 у Додатку 2 до тендерної документації були розроблені відповідно до результатів аналізу наявних на ринку технологій віртуалізації графічних адаптерів (vGPU). Зокрема, за результатами проведеного аналізу оптимальним для даного ІТ-рішення буде використання продуктивних графічних адаптерів з високою щільністю користувачів, що дозволить забезпечити вимоги до продуктивності віртуальних графічних адаптерів при найнижчій загальній вартості володіння (TCO) ІТ-рішенням. Відповідно до референсної документації компанії NVIDIA (виробника графічних адаптерів) станом на вересень 2019 року саме та тільки графічний адаптер NVIDIA Tesla M10 має найкращі щільність користувачів і загальну вартість володіння при підтримці декількох моніторів з використанням програмного забезпечення NVIDIA GRID vPC/vApps (http://images.nvidia.com/content/pdf/grid/data-sheet/nvidia-virtualization-gpu-linecard.pdf).
Відповідно до переліку серверів, сертифікованих компанією NVIDIA на сумісність з програмним забезпеченням NVIDIA GRID (https://www.nvidia.com/en-us/data-center/resources/vgpu-certified-servers/), всі найбільші світові виробники серверного обладнання мають гіперконвергентні сервери, протестовані та сертифіковані компанією NVIDIA на сумісність з графічним адаптером NVIDIA Tesla M10. Також, відповідно до Посібника з сумісності компанії VMware графічний адаптер NVIDIA Tesla M10 сумісний з останніми версіями програмного забезпечення віртуалізації VMware (https://www.vmware.com/resources/compatibility/detail.php?deviceCategory=sptg&productid=41690).
Отже, технічні вимоги пункту 3.6 Таблиці 3 у Додатку 2 до тендерної документації були розроблені відповідно до результатів аналізу наявних на ринку технологій віртуалізації графічних адаптерів та не містять вимог, що обмежують конкуренцію чи призводять до дискримінації виробників серверного обладнання.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Щодо технічних вимог

Дата подання: 10.10.2019 15:59
Дата відповіді: 15.10.2019 15:36
Шановний Замовнику! Згідно пункту 8 Додатку 2 (Таблиця 4) Тендерної документації «Технічна специфікація комутаторів гіперконвергентного кластера» кількість портів повинно бути: «Не менше 48x10GbE SFP+. Не менше 6х40GbE Uplink.» Просимо надати роз’яснення навіщо треба стільки багато портів як для з’єднання з серверами, так і uplink портів? На нашу думку, як мінімум Uplink портів повинно бути менше та така кількість взята з цієї моделі комутатора Dell (один в один).
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день!
Технічні вимоги пункту 8 Таблиці 4 у Додатку 2 до тендерної документації забезпечують необхідну продуктивність гіперконвергентного кластера при його потенційному масштабуванні для збільшення кількості віртуальних робочих місць в інфраструктурі віртуалізації (з урахуванням резервування одного вузла).
Відповідно до результатів аналізу наявних на ринку мережевих комутаторів вимогам тендерної документації, окрім мережевого комутатора виробництва компанії Dell EMC, відповідають також мережеві комутатори з аналогічною («один в один») кількістю портів інших виробників обладнання, зокрема мережеві комутатори виробництва компанії Cisco (https://www.cisco.com/c/en/us/products/collateral/switches/nexus-9000-series-switches/datasheet-c78-742283.pdf – сторінки 3, 6) та мережеві комутатори виробництва компанії HPE (https://www.hpe.com/ru/ru/product-catalog/networking/networking-switches/pip.specifications.aruba-8320-48p-10g-sfp-sfpplus-and-6p-40g-qsfpplus-with-x472-5-fans-2-power-supply-switch-bundle.1010420420.html).
Отже, технічні вимоги пункту 8 Таблиці 4 у Додатку 2 до тендерної документації були розроблені відповідно до результатів аналізу наявного на ринку мережевого обладнання та не містять вимог, що обмежують конкуренцію чи призводять до дискримінації виробників серверного/мережевого обладнання.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Технічні вимоги

Дата подання: 10.10.2019 16:00
Дата відповіді: 15.10.2019 15:36
Шановний Замовнику! Згідно пункту 2 Додатку 2 (Таблиця 5) Тендерної документації «Технічна специфікація сховища медіаконтенту», «Максимальне енергоспоживання не більше 1600 Вт.». Але при цьому у пункті 2 Додатку 2 Тендерної документації «Загальні вимоги до гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу для розширення інфраструктури віртуалізації» сказано, що: «Архітектура пропонованого Комплексу повинна відповідати референсній архітектурі виробника обладнання пропонованого Комплексу (далі – Виробник) та бути описана в документації.». Це можливо виконати тільки на комплексі від Dell EMC Isilon. Наприклад, в рішеннях других вендорів, цей показник може бути більш ніж 1600W. Та цей показник ніяк не впливає на продуктивність. При цьому, звертаємо Вашу увагу на те, що у відповідності до п. 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. На підставі викладеного вимагаємо виключити цю дискримінуючу вимогу з технічних вимог, оскільки вона виконується тільки одним вендором, а саме: Dell EMC Isilon.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день!
З метою уточнення технічних вимог, оскільки максимальне енергоспоживання не впливає на продуктивність сховища медіаконтенту, до пункту 2 Таблиці 5 у Додатку 2 до тендерної документації буде внесено відповідні зміни.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Технічні вимоги

Дата подання: 10.10.2019 17:14
Дата відповіді: 15.10.2019 15:38
Шановний Замовнику! Згідно пункту 3 Додатку 2 (Таблиця 5) Тендерної документації «Технічна специфікація сховища медіаконтенту» «Кількість кеш пам’яті на вузол не менше 64 ГБ.». Але при цьому у пункті 2 Додатку 2 Тендерної документації «Загальні вимоги до гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу для розширення інфраструктури віртуалізації» сказано, що: «Архітектура пропонованого Комплексу повинна відповідати референсній архітектурі виробника обладнання пропонованого Комплексу (далі – Виробник) та бути описана в документації.». Це можливо виконати тільки на комплексі від Dell EMC Isilon. Наприклад, в рішеннях інших вендорів, цей показник може бути менше ніж 64ГБ, але продуктивність буде як у пункті 4 (3.5 ГБ/сек). При цьому, звертаємо Вашу увагу на те, що у відповідності до п. 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. У зв’язку з цим, вимагаємо виключити цю дискримінуючу вимогу з технічної специфікації, оскільки вона виконується тільки одним виробником, а саме – Dell EMC.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день!
Відповідно до результатів аналізу наявних на ринку технологій зберігання даних протоколи мережевого доступу до файлів (NAS) потребують буферизації даних для обслуговування клієнтів. Одним з таких сервісів/протоколів є NFS, що за допомогою буферизації даних може об’єднати запити вводу/виводу для підвищення пропускної здатності. При цьому, збільшення кеш пам’яті в сервері NFS збільшує його продуктивність, особливо у разі одночасної роботи з сервером NFS багатьох клієнтів NFS.
Технічні вимоги до кількості кеш пам’яті на вузол були визначені з урахуванням вимог до продуктивності сховища медіаконтенту, а саме вимог пункту 4 Таблиці 5 у Додатку 2 до тендерної документації. Слід зазначити, що зменшення об’єму кеш пам’яті при файловому багатопоточному доступі є критичним для продуктивності сховища медіаконтенту та може призвести до взаємного впливу користувачів на одночасну роботу з даними.
Водночас, системи зберігання даних з відповідною або більшою кількістю кеш пам’яті на вузол виробляються різними виробниками серверного обладнання, зокрема вимогам тендерної документації відповідають гібридні флешсистеми зберігання даних виробництва компанії NetApp (https://hwu.netapp.com/Resources/Posters/HWU-2017-NA00-0494-000-000.pdf).
Отже, технічні вимоги пункту 3 Таблиці 5 у Додатку 2 до тендерної документації були розроблені відповідно до результатів аналізу наявних на ринку технологій і систем зберігання даних та не містять вимог, що обмежують конкуренцію чи призводять до дискримінації виробників серверного обладнання.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Дискримінаційні технічні вимоги

Дата подання: 10.10.2019 17:32
Дата відповіді: 15.10.2019 15:39
Доброго дня! Згідно пункту 3 Додатку 2 (Таблиця 5) Тендерної документації «Технічна специфікація сховища медіаконтенту», «Прискорення роботи системи завдяки технологіям SSD кешу на читання корисним об’ємом не менше 6.4 TB.». Але при цьому у пункті 2 Додатку 2 Тендерної документації «Загальні вимоги до гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу для розширення інфраструктури віртуалізації» вказано, що: «Архітектура пропонованого Комплексу повинна відповідати референсній архітектурі виробника обладнання пропонованого Комплексу (далі – Виробник) та бути описана в документації.». Це можливо виконати виключно на комплексі від Dell EMC Isilon. Наприклад, в рішеннях других вендорів, цей показник може бути менше ніж 6,4TБ, але продуктивність буде як у пункті 4 (3.5 ГБ/сек). При цьому, звертаємо Вашу увагу на те, що у відповідності до п. 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. У зв’язку з цим, вимагаємо виключити цю дискримінуючу вимогу з технічної специфікації, оскільки вона виконується тільки одним виробником, а саме – Dell EMC.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день!
Технічні вимоги до сховища медіаконтенту були розроблені відповідно до результатів аналізу наявних на ринку технологій зберігання даних. Оскільки SSD кеш використовується для забезпечення кешування профілів користувачів відповідно до їх розмірів і типу робочого навантаження віртуальних робочих місць, його об’єм визначається кількістю активних даних для користувачів віртуальних робочих місць та не залежить від виробників серверного обладнання.
Системи зберігання даних з відповідним або більшим корисним об’ємом SSD кешу на читання виробляються різними виробниками серверного обладнання, зокрема вимогам тендерної документації відповідають гібридні флешсистеми зберігання даних виробництва компанії NetApp (https://hwu.netapp.com/Resources/Posters/HWU-2017-NA00-0494-000-000.pdf).
Отже, технічні вимоги пункту 3 Таблиці 5 у Додатку 2 до тендерної документації були розроблені відповідно до результатів аналізу наявних на ринку систем зберігання даних і не містять вимог, що обмежують конкуренцію чи призводять до дискримінації виробників серверного обладнання.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Технічні вимоги

Дата подання: 10.10.2019 18:03
Дата відповіді: 15.10.2019 15:39
Шановний Замовнику! У пункті 3 Додатку 2 (Таблиця 5) Тендерної документації «Технічна специфікація сховища медіаконтенту» зазначено, що: «Жорсткі диски (HDD) ємністю не більше 4 ТБ для забезпечення вимог до продуктивності.». Але при цьому у пункті 2 Додатку 2 Тендерної документації «Загальні вимоги до гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу для розширення інфраструктури віртуалізації» вказано, що: «Архітектура пропонованого Комплексу повинна відповідати референсній архітектурі виробника обладнання пропонованого Комплексу (далі – Виробник) та бути описана в документації.» Це можливо виконати виключно на комплексі від Dell EMC Isilon. Наприклад, в рішеннях других вендорів, цей показник може бути менше ніж 4TБ (диски можуть бути більшого об’єму), але продуктивність буде як у пункті 4 (3.5 ГБ/сек). При цьому, звертаємо Вашу увагу на те, що у відповідності до п. 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. У зв’язку з цим, вимагаємо виключити цю дискримінуючу вимогу з технічної специфікації, оскільки вона виконується тільки одним виробником, а саме – Dell EMC.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день!
Технічні вимоги до сховища медіаконтенту були розроблені відповідно до результатів аналізу наявних на ринку технологій зберігання даних. Максимальна ємність дисків визначається необхідною кількістю шпинделів для забезпечення продуктивності та надійності збереження даних, яка залежить, у тому числі, від часу перебудови диску при збої (зі збільшенням ємності диску час перебудови диску відповідно збільшується).
Системи зберігання даних з відповідною або меншою ємністю дисків та їх достатньою кількістю для забезпечення відповідного або більшого об’єму корисного простору з урахуванням максимально можливого захисту даних виробляються різними виробниками серверного обладнання, зокрема вимогам тендерної документації відповідають гібридні флешсистеми зберігання даних виробництва компанії NetApp (https://hwu.netapp.com/Resources/Posters/HWU-2017-NA00-0494-000-000.pdf).
Отже, технічні вимоги пункту 3 Таблиці 5 у Додатку 2 до тендерної документації були розроблені відповідно до результатів аналізу наявних на ринку систем зберігання даних і не містять вимог, що обмежують конкуренцію чи призводять до дискримінації виробників серверного обладнання.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Дискримінаційні вимоги

Дата подання: 10.10.2019 18:05
Дата відповіді: 15.10.2019 15:40
Шановний Замовнику! У пункті 8 Додатку 2 (Таблиця 5) Тендерної документації «Технічна специфікація сховища медіаконтенту» вказано, що: «Підтримка протоколів для резервного копіювання даних NDMP v3 та v4, опціональна можливість копіювати дані на стрічку по FC протоколу.». Але при цьому у пункті 2 Додатку 2 Тендерної документації «Загальні вимоги до гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу для розширення інфраструктури віртуалізації» вказано, що: «Архітектура пропонованого Комплексу повинна відповідати референсній архітектурі виробника обладнання пропонованого Комплексу (далі – Виробник) та бути описана в документації.». Це можливо виконати виключно на комплексі від Dell EMC Isilon. Наприклад, в рішеннях інших вендорів цього взагалі не має. Звичайне резервне копіювання здійснюється по мережі Ethernet (порти які використовуються в звичайному режимі роботи). Також, ця вимога практично є нездійсненною у цьому рішенні, так як ці системи будуються без використання протоколу Fiber Channel. При цьому, звертаємо Вашу увагу на те, що у відповідності до п. 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. У зв’язку з цим, вимагаємо виключити цю дискримінуючу вимогу з технічної специфікації, оскільки вона виконується тільки одним виробником, а саме – Dell EMC.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день!
Технічні вимоги до сховища медіаконтенту були розроблені відповідно до результатів аналізу наявних на ринку технологій зберігання даних.
Протокол NDMP (протокол управління мережевими даними) є відкритим стандартом для резервного копіювання на базі технологій мережевого зберігання (NAS). Протокол NDMP мінімізує кодування, необхідне для різних програм, надаючи стандартні команди для резервного копіювання та відновлення файлових серверів. Протокол NDMP підвищує швидкість та ефективність захисту даних NAS і підтримується світовими виробниками серверного обладнання (Hitachi, IBM, Lenovo, NetApp тощо).
Можливість копіювати дані на стрічку по FC протоколу є опціональною (не обов’язковою). З метою уточнення технічних вимог до пункту 8 Таблиці 5 у Додатку 2 до тендерної документації буде внесено відповідні зміни.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Технічні вимоги

Дата подання: 10.10.2019 18:13
Дата відповіді: 15.10.2019 15:40
Шановний Замовнику! У пункті 8 Додатку 2 (Таблиця 5) Тендерної документації «Технічна специфікація сховища медіаконтенту» зазначено, що: «NFS v3, NFS v4, SMB v2.1, SMB v3 (включаючи підтримку Multichannel, Continuous Availability, Server Side Copy), FTP, REST, OpenStack.» Але при цьому у пункті 2 Додатку 2 Тендерної документації «Загальні вимоги до гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу для розширення інфраструктури віртуалізації» вказано, що: «Архітектура пропонованого Комплексу повинна відповідати референсній архітектурі виробника обладнання пропонованого Комплексу (далі – Виробник) та бути описана в документації.» Це можливо виконати тільки на комплексі від Dell EMC Isilon. Наприклад, в рішеннях других вендорів, цей перелік протоколів може бути меншим. Але самими важливими в повсякденному використанні є протоколи та сервіси- NFS , SMB та REST. Тому вважаємо, що цю дискримінуючу технічну вимогу, що обмежує конкуренцію, треба змінити, так як усі вимоги виконуються тільки одним вендором, а саме – Dell EMC. При цьому, звертаємо Вашу увагу на те, що у відповідності до п. 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. На підставі викладеного, вимагаємо замінити цю дискримінуючу технічну вимогу «Підтримка протоколів доступу до даних -NFS v3, NFS v4, SMB v2.1, SMB v3 (включаючи підтримку Multichannel, Continuous Availability, Server Side Copy), FTP, REST, OpenStack» на «Підтримка протоколів доступу до даних- NFS , SMB та REST.».
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день!
Технічні вимоги до сховища медіаконтенту були розроблені відповідно до результатів аналізу наявних на ринку технологій зберігання даних.
Слід зазначити, що технічні вимоги щодо підтримки сучасних версій протоколів NFS та SMB визначені вимогами до продуктивності сховища медіаконтенту та мають обов’язково включати вимоги щодо підтримки Multichannel, Continuous Availability, Server Side Copy, які є складовими протоколів SMB і застосовуються при щоденному використанні сховища медіаконтенту.
З метою уточнення технічних вимог до пункту 8 Таблиці 5 у Додатку 2 до тендерної документації буде внесено відповідні зміни.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Щодо обмеження конкуренції одним виробником

Дата подання: 11.10.2019 13:44
Дата відповіді: 16.10.2019 14:13
Добрий день. На превеликий жаль Ваша відповідь на запитання про обмеження конкуренції не є повною, т.к. не враховує вимоги п. 5, Таблиця 2, Додаток 2 «Гарантія та технічна підтримка від Виробника». В цьому пункту вказано, що виробник дає гарантію «…на повну сумісність та працездатність всіх апаратних і програмних компонентів Комплексу…». Ця вимога не допускає використання обладнання від різних виробників, так як конкретний Виробник не може дати гарантію на працездатність обладнання іншого виробника, і нівелює Ваше ствердження про допустимість наявності у пропозиції обладнання різних виробників. Також у цьому же пункті є вимога: «Комплексу повинен бути присвоєний унікальний номер, на який буде посилатися Замовник при отриманні сервісної та технічної підтримки», що також неможливо при використанні обладнання від різних виробників, так як саме виробник забезпечує гарантію Відповідно до вимог і саме він повинен надати такий номер, який буде охоплювати тільки його обладнання. Якщо Ви дійсно припускаєте можливість використання в комплексі обладнання від різних виробників, прохання звернути увагу на вказані особливості Ваших вимог і провести відповідну корекцію.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день!
З метою уточнення технічних вимог до пункту 5 Таблиці 2 у Додатку 2 до тендерної документації за предметом закупівлі Код за ДК 021:2015 – 30210000-4 (Гіперконвергентний програмно-апаратний комплекс для розширення інфраструктури віртуалізації) буде внесено відповідні зміни.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Дискримінаційні вимоги

Дата подання: 11.10.2019 15:03
Дата відповіді: 16.10.2019 14:15
Шановний Замовнику! У пункті 9 Додатку 2 (Таблиця 5) Тендерної документації «Технічна специфікація сховища медіаконтенту» вказано, що: «Доступ до даних тільки за Підтримка політик балансування Round Robin, CPU Utilization, Connection Count, Network Throughput.». Звертаємо Вашу увагу на те, що технічні специфікація не розкриває, що мається на увазі під цими політиками та який функціонал ці політики мають. Намагаючись знайти відповіді на ці питання, ми здійснили пошуковий запит у інтернет мережі через пошукову систему google.com, а саме: https://www.google.com/search?q=Round+Robin%2C+CPU+Utilization%2C+Connection+Count%2C+Network+Throughput&oq=Round+Robin%2C+CPU+Utilization%2C+Connection+Count%2C+Network+Throughput&aqs=chrome..69i57.573j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8 У результаті цього запиту ми переконалися, що «Round Robin, CPU Utilization, Connection Count, Network Throughput» є переліком технічних вимог, взятих із документації Dell EMC. Зокрема, у результатах пошуку систематично зустрічається Dell EMC Isilon. Все це підтверджує, що вимоги технічної специфікації прописані тільки під одного виробника а саме – Dell EMC. При цьому, звертаємо Вашу увагу на те, що у відповідності до п. 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. У зв’язку з цим, вимагаємо виключити цю дискримінуючу вимогу з технічної специфікації, оскільки вона виконується тільки одним виробником, а саме – Dell EMC.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день!
Технічні вимоги до сховища медіаконтенту були розроблені відповідно до результатів аналізу наявних на ринку технологій зберігання даних і потреб Національного антикорупційного бюро України в функціональних можливостях сховища медіаконтенту, в тому числі підтримки політик його балансування.
Усі зазначені в пункті 9 Таблиці 5 у Додатку 2 до тендерної документації політики балансування відповідають загальновідомим стандартним методам балансування навантаження на серверні вузли, які не є розробками та/або власністю окремих виробників серверного обладнання. Зокрема, політика балансування Round Robin підтримується серверним обладнанням виробництва компаній Hitachi (https://www.hitachivantara.com/en-us/pdfd/architecture-guide/optimize-storage-compute-platforms-in-vmware-vsphere-environments-best-practices-guide.pdf), HPE (https://support.hpe.com/hpsc/doc/public/display?docId=emr_na-c04775996), IBM (https://www.ibm.com/support/knowledgecenter/en/SS6JWS_3.5.0/UG/sc_ug_best_multipath_policy.html), NetApp (https://www.netapp.com/us/media/tr-4523.pdf), Oracle (https://docs.oracle.com/cd/E64076_01/E64077/html/vmrns-bugs-3.4.1-22234686.html) тощо.
Отже, технічні вимоги пункту 9 Таблиці 5 у Додатку 2 до тендерної документації не містять вимог, що обмежують конкуренцію чи призводять до дискримінації виробників серверного обладнання.
Водночас, оскільки політики балансування навантаження не завжди розгорнуто описані в доступній у відкритому доступі документації виробників серверного обладнання, з метою уточнення технічних вимог до пункту 9 Таблиці 5 у Додатку 2 до тендерної документації буде внесено відповідні зміни.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Технічні вимоги

Дата подання: 11.10.2019 15:07
Дата відповіді: 16.10.2019 14:15
Доброго дня, шановний Замовнику! У пункті 9 Додатку 2 (Таблиця 5) Тендерної документації «Технічна специфікація сховища медіаконтенту» вказано, що: «Можливість одночасної спільної роботи з одним набором даних (директорії, файли) по всім файловим протоколам: NFS v3, NFS v4, SMB v2.1, SMB v3.». Але при цьому у пункті 2 Додатку 2 Тендерної документації «Загальні вимоги до гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу для розширення інфраструктури віртуалізації» вказано, що: «Архітектура пропонованого Комплексу повинна відповідати референсній архітектурі виробника обладнання пропонованого Комплексу (далі – Виробник) та бути описана в документації.». Це можливо виконати виключно на комплексі від Dell EMC Isilon. Наприклад, в рішеннях інших вендорів, цей перелік протоколів може бути меншим. Але самими важливими в повсякденному використанні є протоколи та сервіси - NFS , SMB. Тому вважаємо, що цю дискримінуючу вимогу, що обмежує конкуренцію, треба змінити, так як усі вимоги виконуються тільки одним виробником, а саме – Dell EMC. При цьому, звертаємо Вашу увагу на те, що у відповідності до п. 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. На підставі викладеного вимагаємо змінити дискримінуючу технічну вимогу, що обмежує конкуренцію, «Доступ до даних - Можливість одночасної спільної роботи з одним набором даних (директорії, файли) по всім файловим протоколам: NFS v3, NFS v4, SMB v2.1, SMB v3» на «Доступ до даних - NFS , SMB.».
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день!
Технічні вимоги до сховища медіаконтенту були розроблені відповідно до результатів аналізу наявних на ринку технологій зберігання даних і потреб Національного антикорупційного бюро України в функціональних можливостях сховища медіаконтенту, в тому числі підтримки протоколів доступу до файлів.
Слід зазначити, що доступ до файлів через різні протоколи суттєво спрощує роботу з інформацією та не є унікальною технологією окремого виробника серверного обладнання. Зокрема, сучасні версії протоколів NFS і SMB та мультипротокольний доступ до файлів підтримуються серверним обладнанням виробництва різних світових виробників, у тому числі компаній HPE (https://h20195.www2.hpe.com/v2/GetPDF.aspx/4AA5-6078ENW.pdf) та NetApp (https://docs.netapp.com/ontap-9/index.jsp?topic=%2Fcom.netapp.doc.cdot-famg-nfs%2FGUID-38C7AD55-DAA6-4F80-AE7B-E2AE71279E5E.html, https://docs.netapp.com/ontap-9/index.jsp?topic=%2Fcom.netapp.doc.cdot-famg-cifs%2FGUID-4E341D78-8D4F-4972-9ED4-A2A8585A1388.html).
Отже, технічні вимоги пункту 9 Таблиці 5 у Додатку 2 до тендерної документації не містять вимог, що обмежують конкуренцію чи призводять до дискримінації виробників серверного обладнання.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Дискримінація учасників

Дата подання: 11.10.2019 15:08
Дата відповіді: 16.10.2019 14:16
Шановний Замовнику! У пункті 12 Додатку 2 (Таблиця 5) Тендерної документації «Технічна специфікація сховища медіаконтенту» вказано, що: «Система повинна підтримувати взаємодію з зовнішнім антивірусом і блокувати доступ до файлів в випадку виявлення зараження (взаємодія за протоколом ICAP – Internet Content Adaptation Protocol). Підтримка функціоналу захисту від навмисного видалення інформації згідно SEC 17a-4.». Намагаючись підібрати товар, що відповідає цим вимогам, ми здійснили пошукові запити у мережі інтернет через пошукову систему google.com, а саме: https://www.google.com/search?sxsrf=ACYBGNTb6vqdFA1z8_kiSTSIIkNEQz9FXw%3A1568817093189&ei=xT-CXcicC5SEk74PgbmdiAo&q=isilon+ICAP+%E2%80%93+Internet+Content+Adaptation+Protocol&oq=isilon+ICAP+%E2%80%93+Internet+Content+Adaptation+Protocol&gs_l=psy-ab.3...13922.20487..20714...6.1..0.95.1309.15......0....1..gws-wiz.......0i71j35i304i39j35i39.RAfgy7RRWQ8&ved=0ahUKEwiIk7qMy9rkAhUUwsQBHYFcB6EQ4dUDCAs&uact=5 Та https://www.google.com/search?sxsrf=ACYBGNS0NuiZO847kQJ-j4NXoUMUJ_jCPA%3A1568816965478&ei=RT-CXbvtHOHnrgS4g4aABw&q=isilon+SEC+17a-4&oq=isilon+SEC+17a-4&gs_l=psy-ab.3...3616.4960..5655...0.0..0.93.480.6......0....1..gws-wiz.......0i8i7i30j0i7i5i30j0i8i30j0i5i30.dr-niMqMsYg&ved=0ahUKEwj7o8fPytrkAhXhs4sKHbiBAXAQ4dUDCAs&uact=5 У результаті цих запитів ми переконалися, що наведені у технічні специфікації параметри є переліком технічних вимог, взятих із документації Dell EMC. Зокрема, у результатах пошуку систематично зустрічається Dell EMC Isilon. Все це підтверджує, що вимоги технічної специфікації прописані тільки під одного виробника, а саме – Dell EMC. При цьому, звертаємо Вашу увагу на те, що у відповідності до п. 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. У зв’язку з цим, вимагаємо виключити ці дискримінуючі вимоги з технічної специфікації, оскільки вони виконуються тільки одним виробником, а саме – Dell EMC.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день!
Технічні вимоги до сховища медіаконтенту були розроблені відповідно до результатів аналізу наявних на ринку технологій зберігання даних і потреб Національного антикорупційного бюро України в функціональних можливостях сховища медіаконтенту, в тому числі захисту даних від шкідливого програмного забезпечення та навмисного видалення.
Протокол ICAP (https://en.wikipedia.org/wiki/Internet_Content_Adaptation_Protocol) необхідний для інтеграції системи захисту від шкідливого програмного забезпечення в роботу сховища медіаконтенту. Система захисту від шкідливого програмного забезпечення, що використовується в Національному антикорупційному бюро України, підтримує взаємодію за протоколом ICAP, тому сховище медіаконтенту має забезпечувати взаємодію за цим протоколом.
Підтримка функцій безпеки згідно з SEC 17a-4 (https://en.wikipedia.org/wiki/SEC_Rule_17a-4) забезпечує на рівні сховища медіаконтенту тип доступу до даних за алгоритмом WORM (write once read many) та не залежить від виробників обладнання сховищ медіаконтенту.
Підтримка протоколу ICAP та функцій безпеки згідно з SEC 17a-4 є промисловими стандартами та забезпечуються системами зберігання даних різних світових виробників серверного обладнання, в тому числі Hitachi (https://www.hitachivantara.com/en-us/pdfd/white-paper/hcp-compliance-obligations-in-european-union-whitepaper.pdf), HPE (https://assets.ext.hpe.com/is/content/hpedam/documents/4aa5-6000-6999/4aa5-6078/4aa5-6078enw.pdf), NetApp (https://www.netapp.com/us/media/tr-4304.pdf, https://www.netapp.com/us/media/ds-2448.pdf) тощо.
Отже, технічні вимоги пункту 12 Таблиці 5 у Додатку 2 до тендерної документації не містять вимог, що обмежують конкуренцію чи призводять до дискримінації виробників серверного обладнання.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Дискримінаційні вимоги

Дата подання: 11.10.2019 15:09
Дата відповіді: 16.10.2019 14:17
Шановний Замовнику! У пункті 11 Додатку 2 (Таблиця 5) Тендерної документації «Технічна специфікація сховища медіаконтенту» вказано: «Підтримка механізму поблокової дедуплікації.». Це можливо виконати лише на комплексі від Dell EMC Isilon. При цьому звертаємо Вашу увагу, що для запитуваної у тендерній документації системи не обов’язково мати такий функціонал, який буде уповільнювати таку систему. При цьому, звертаємо Вашу увагу на те, що у відповідності до п. 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. У зв’язку з цим, вимагаємо виключити цю дискримінуючу вимогу з технічної специфікації, оскільки вона виконується тільки одним виробником, а саме – Dell EMC.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день!
Технічні вимоги до сховища медіаконтенту були розроблені відповідно до результатів аналізу наявних на ринку технологій зберігання даних і потреб Національного антикорупційного бюро України в функціональних можливостях сховища медіаконтенту, в тому числі підтримки поблокової дедуплікації.
Підтримка сучасних механізмів поблокової дедуплікації є стандартним функціоналом систем зберігання даних різних світових виробників серверного обладнання, зокрема механізми поблокової дедуплікації підтримуються системами зберігання даних виробництва компаній HPE (http://www.hp.com/hpinfo/newsroom/press_kits/2014/HPDiscover2014/3PAR_Thin_Deduplication_Brochure.pdf), IBM (http://www.redbooks.ibm.com/redbooks/pdfs/sg248033.pdf), NetApp (https://www.netapp.com/us/media/tr-4476.pdf) тощо.
Отже, технічні вимоги пункту 11 Таблиці 5 у Додатку 2 до тендерної документації не містять вимог, що обмежують конкуренцію чи призводять до дискримінації виробників серверного обладнання.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Технічні вимоги

Дата подання: 11.10.2019 16:06
Дата відповіді: 16.10.2019 14:20
Шановний Замовнику! У пункті 4 Додатку 2 (Таблиця 5) Тендерної документації «Технічна специфікація сховища медіаконтенту» вказано, що: «Швидкість читання пропонованої конфігурації не менше 3.5 ГБ/сек.». З цього приводу просимо повідомити та роз’яснити, чи були проведені тести, які показують, що даної швидкості цілком буде достатньо для повсякденної роботи підсистеми? Чи були проведені якісь тести, які б показували, що саме ця швидкість необхідна для роботи підсистеми? Якщо ці тести проводилися просимо показати відповідні результати тестів (оприлюднити). На нашу думку ці технічні вимоги прописані тільки під одного вендора (Dell EMC Isilon), який надав теоретичні показники роботи підсистеми у кількості вузлів-4 (як зараз прописано у пункті 3, таблиця 5 Технічна специфікація сховища медіаконтенту) та отримав швидкість при цьому 3,5 ГБ/с. На підставі викладеного, просимо Вас надати роз’яснення з цього приводу та обґрунтувати необхідність зазначення у технічній специфікації саме цієї технічної вимоги до товару.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день!
Технічні вимоги до сховища медіаконтенту були розроблені відповідно до результатів аналізу наявних на ринку технологій зберігання даних і потреб Національного антикорупційного бюро України в функціональних можливостях сховища медіаконтенту, в тому числі потреб забезпечення одночасної роботи багатьох користувачів з різними медіафайлами високої роздільної здатності, незалежно від джерела їх отримання.
Пропускна здатність сховища медіаконтенту має забезпечувати читання медіафайлів зі сховища медіаконтенту прямо в пам’ять віртуального робочого місця (без попереднього копіювання медіафайлів на локальні диски віртуального робочого місця). Також має бути передбачена можливість застосування технологій розпізнавання з машинним навчанням, тому сховище медіаконтенту має забезпечувати пропускну здатність не менше 3.5 ГБ/сек та можливість її гнучкого збільшення у майбутньому відповідно до поставлених завдань.
Системи зберігання даних з відповідною або більшою швидкістю читання виробляються різними виробниками серверного обладнання, зокрема вимогам тендерної документації відповідають гібридні флешсистеми зберігання даних виробництва компанії NetApp (https://hwu.netapp.com/Resources/Posters/HWU-2017-NA00-0494-000-000.pdf).
Отже, технічні вимоги пункту 4 Таблиці 5 у Додатку 2 до тендерної документації були розроблені відповідно до результатів аналізу наявних на ринку систем зберігання даних і не містять вимог, що обмежують конкуренцію чи призводять до дискримінації виробників серверного обладнання.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України
Розгорнути: 27 Згорнути

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-09-20-000847-c.a1

Статус:
Відхилена

Учасник: ПП "ЛанТек", Код ЄДРПОУ:30692374
Дата подання: 11.10.2019 16:07
Шановний Замовнику!
У пункті 3.2 Додатку 2 (Таблиця 6) Тендерної документації «Технічна специфікація тонкого клієнта» вказано, що:
«Наявність портів:
• Не менше 3 (трьох) портів USB 2.0.
• Не менше 3 (трьох) портів USB 3.0.
• Не менше 1 (одного) комбінованого аудіо роз’єму.
• Не менше 1 (одного) порту для аудіо виходу.
• Не менше 2 (двох) портів Display Port.
• Не менше 2 (двох) портів 1Gb/s RJ45.
Не менше 1 (одного) порту Serial Port.»

Ми перевірили наведені вимоги та переконалися, що їх можливо виконати тільки на тонкому клієнті від Dell EMC модель Wyse 5070 (Extended). Це підтверджується наступним посиланням https://thinclientbenefits.com/uploads/products/downloads/Wyse-5070-Executive-Summary-and-Specs-Sheet-Final.pdf).
При цьому, звертаємо Вашу на те, що такої кількості портів USB як правило не треба для виконання повсякденних робіт. Так само 2 порти 1Gb/s RJ45 забагато (але така кількість портів є у цієї моделі- Dell EMC модель Wyse 5070).


При цьому, звертаємо Вашу увагу на те, що у відповідності до п. 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

Таким чином вимагаємо змінити ці дискримінуючі вимоги, що обмежують конкуренцію:
• Не менше 3 (трьох) портів USB 2.0.
• Не менше 3 (трьох) портів USB 3.0.
• Не менше 1 (одного) комбінованого аудіо роз’єму.
• Не менше 1 (одного) порту для аудіо виходу.
• Не менше 2 (двох) портів Display Port.
• Не менше 2 (двох) портів 1Gb/s RJ45.
• Не менше 1 (одного) порту Serial Port.
на
• Сумарна кількість портів не менше 5 (п’яти) портів USB 3.0 та/або USB 2.0.
• Не менше 1 (одного) комбінованого аудіо роз’єму.
• Не менше 1 (одного) порту для аудіо виходу.
• Не менше 2 (двох) портів Display Port.
• Не менше 1 (одного) порта 1Gb/s RJ45.
• Не менше 1 (одного) порту Serial Port.

Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

16.10.2019 14:21
Добрий день!
Тендерна документація за предметом закупівлі Код за ДК 021:2015 – 30210000-4 (Гіперконвергентний програмно-апаратний комплекс для розширення інфраструктури віртуалізації) розроблена та затверджена Національним антикорупційним бюро України відповідно до вимог Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), зокрема статті 22 цього Закону. Технічні вимоги до предмета закупівлі були розроблені відповідно до результатів аналізу наявних на ринку тонких клієнтів та не містять вимог, що обмежують конкуренцію чи призводять до дискримінації учасників. Зокрема, вимогам тендерної 3.2 Таблиці 6 у Додатку 2 до тендерної документації, окрім тонких клієнтів моделі Wyse 5070 виробництва компанії Dell EMC, відповідають також:
1. Тонкий клієнт моделі Futuro S940 виробництва компанії Fujitsu (https://sp.ts.fujitsu.com/dmsp/Publications/public/ds-FUTRO-S940.pdf);
2. Тонкий клієнт моделі HP t730 виробництва компанії HPE (http://www8.hp.com/h20195/v2/getpdf.aspx/c04743502.pdf).
Кількість та тип портів у всіх зазначених вище тонких клієнтах відповідають вимогам пункту 3.2 Таблиці 6 у Додатку 2 до тендерної документації. Також у всіх зазначених вище тонких клієнтах, включаючи модель Wyse 5070 виробництва компанії Dell EMC, другий мережевий адаптер з другим портом 1Gb/s RJ45 надається додатковою опцією.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Номер вимоги: UA-2019-09-20-000847-c.b2

Статус:
Відхилена

Учасник: ПП "ЛанТек", Код ЄДРПОУ:30692374
Дата подання: 11.10.2019 16:09
Шановний Замовнику!
У пункті 3.3 Додатку 2 (Таблиця 6) Тендерної документації «Технічна специфікація тонкого клієнта» вказано, що:
«Наявність портів:
• Кількість ядр – не менше 4 (чотирьох).
• Базова частота – не менше 1,5 ГГц.
• Максимальна частота – не менше 2,8 ГГц.
• Кількість потоків – не менше 4 (чотирьох).
• Кеш-пам’ять – не менше 4 МБ.

Ми перевірили наведені вимоги та переконалися, що їх можливо виконати тільки на тонкому клієнті від Dell EMC модель Wyse 5070 (Extended). Це підтверджується наступним посиланням: (https://thinclientbenefits.com/uploads/products/downloads/Wyse-5070-Executive-Summary-and-Specs-Sheet-Final.pdf). Дивним чином цей тонкий клієнт має процесор (Intel® Pentium Silver J5005 (Quad Core 1.5GHz, up to 2.8GHz burst), який має такі саме показники, що вимагаються у технічній специфікації. В підтвердження надаємо посилання на офіційний сайт виробника цього процесора: https://ark.intel.com/content/www/ru/ru/ark/products/128984/intel-pentium-silver-j5005-processor-4m-cache-up-to-2-80-ghz.html).

При цьому, звертаємо Вашу увагу на те, що у відповідності до п. 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.



На підставі викладеного, вимагаємо змінити ці дискримінуючі вимоги, що обмежують конкуренцію:
• Кількість ядр – не менше 4 (чотирьох).
• Базова частота – не менше 1,5 ГГц.
• Максимальна частота – не менше 2,8 ГГц.
• Кількість потоків – не менше 4 (чотирьох).
• Кеш-пам’ять – не менше 4 МБ.
На
• Кількість ядр – не менше 2 (двох).
• Базова частота – не менше 1,5 ГГц.
• Максимальна частота – не менше 2,5 ГГц.
• Кількість потоків – не менше 4 (чотирьох).
• Кеш-пам’ять – не менше 2 МБ.

Додаткового звертаємо Вашу увагу, що запропонованих нами показників (або вищих показники) повинно бути цілком достатньо для роботи тонкого клієнта у даному комплексі (підтверджено). Натомість, у даний момент часу у технічній специфікації зазначено технічні вимоги до процесору, які необґрунтовано збільшують вартість предмету закупівлі.

Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

16.10.2019 14:22
Добрий день!
Тендерна документація за предметом закупівлі Код за ДК 021:2015 – 30210000-4 (Гіперконвергентний програмно-апаратний комплекс для розширення інфраструктури віртуалізації) розроблена та затверджена Національним антикорупційним бюро України відповідно до вимог Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), зокрема статті 22 цього Закону. Технічні вимоги до предмета закупівлі були розроблені відповідно до результатів аналізу наявних на ринку тонких клієнтів та не містять вимог, що обмежують конкуренцію чи призводять до дискримінації учасників. Зокрема, вимогам пункту 3.3 Таблиці 6 у Додатку 2 до тендерної документації, окрім тонких клієнтів моделі Wyse 5070 виробництва компанії Dell EMC, відповідають також:
1. Тонкий клієнт моделі Futuro S940 виробництва компанії Fujitsu (https://sp.ts.fujitsu.com/dmsp/Publications/public/ds-FUTRO-S940.pdf);
2. Тонкий клієнт моделі HP t730 виробництва компанії HPE (http://www8.hp.com/h20195/v2/getpdf.aspx/c04743502.pdf);
3. Тонкий клієнт моделі ThinkCentre M720 Tiny виробництва компанії Lenovo (https://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PDF/ThinkCentre/ThinkCentre%20M720%20Tiny/M720%20Tiny.pdf).
Процесори всіх зазначених вище тонких клієнтів відповідають вимогам пункту 3.3 Таблиці 6 у Додатку 2 до тендерної документації.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Номер вимоги: UA-2019-09-20-000847-c.a3

Статус:
Вирішена

Учасник: ПП "ЛанТек", Код ЄДРПОУ:30692374
Дата подання: 11.10.2019 16:10
Доброго дня, шавноний Замовнику!
У пункті 3.4 Додатку 2 (Таблиця 6) Тендерної документації «Технічна специфікація тонкого клієнта» вказано, що:
«Графічний адаптер:
• Не менше 12 (дванадцяти) потоків GPU з підтримкою роботи на частоті 700 МГц.
• Підтримка H.265/HEVC (8b та 10b), VP9 на апаратному рівні.
• Можливість підключення до трьох дисплеїв одночасно через DP 1.2a/eDP 1.3, HDMI 2.0a.
• Підтримка DirectX 12.»
Це можливо виконати тільки на тонкому клієнті від Dell EMC модель Wyse 5070 (Extended) (https://thinclientbenefits.com/uploads/products/downloads/Wyse-5070-Executive-Summary-and-Specs-Sheet-Final.pdf) з графічним адаптером AMD Radeon 9173 PCI-E graphics card, у якого дивним чином присутні саме ці показники (https://www.amd.com/en/press-releases/new-amd-gpu-2017oct03).

При цьому, звертаємо Вашу увагу на те, що у відповідності до п. 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.



Таким чином, вимагаємо змінити ці дискримінуючі вимоги, що обмежують конкуренцію:
• Не менше 12 (дванадцяти) потоків GPU з підтримкою роботи на частоті 700 МГц.
• Підтримка H.265/HEVC (8b та 10b), VP9 на апаратному рівні.
• Можливість підключення до трьох дисплеїв одночасно через DP 1.2a/eDP 1.3, HDMI 2.0a.
• Підтримка DirectX 12.
На
• Підтримка H.265/HEVC.
• Можливість підключення до двох дисплеїв одночасно через DP 1.2a/eDP 1.3, HDMI 2.0a.
• Підтримка DirectX 12.

Додаткового звертаємо Вашу увагу, що запропонованих нами показників (або вищих показники) повинно бути цілком достатньо для роботи тонкого клієнта у даному комплексі (підтверджено). Натомість, у даний момент часу у технічній специфікації зазначено технічні вимоги до графічного адаптеру, які необґрунтовано збільшують вартість предмету закупівлі.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

16.10.2019 14:23
Добрий день!
З метою уточнення технічних вимог, оскільки запропоновані зміни відповідають необхідним вимогам до функціональних можливостей графічного адаптера тонкого клієнта, до пункту 3.4 Таблиці 6 у Додатку 2 до тендерної документації буде внесено відповідні зміни.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Номер вимоги: UA-2019-09-20-000847-c.c4

Статус:
Відхилена

Учасник: ПП "ЛанТек", Код ЄДРПОУ:30692374
Дата подання: 11.10.2019 16:12
Шановний Замовнику,
У пункті 3.6 Додатку 2 (Таблиця 6) Тендерної документації «Технічна специфікація тонкого клієнта» вказано, що:
«Не менше 2 (двох) мережевих адаптерів з підтримкою не менше 1000 Base-T Gigabit Ethernet.».
Це можливо виконати тільки на тонкому клієнті від Dell EMC модель Wyse 5070 (Extended) (https://thinclientbenefits.com/uploads/products/downloads/Wyse-5070-Executive-Summary-and-Specs-Sheet-Final.pdf). На нашу думку та з досвіду постачання нами тонких клієнтів 2 порти 1Gb/s RJ45 забагато (але така кількість портів є у цієї моделі- Dell EMC модель Wyse 5070).

При цьому, звертаємо Вашу увагу на те, що у відповідності до п. 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

Таким чином просимо змінити ці дискримінуючі вимоги, що обмежують конкуренцію:
«Не менше 2 (двох) мережевих адаптерів з підтримкою не менше 1000 Base-T Gigabit Ethernet.».
На
«Не менше 1 (одного) або більше мережевих адаптерів з підтримкою не менше 1000 Base-T Gigabit Ethernet.».
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

16.10.2019 14:25
Добрий день!
Тендерна документація за предметом закупівлі Код за ДК 021:2015 – 30210000-4 (Гіперконвергентний програмно-апаратний комплекс для розширення інфраструктури віртуалізації) розроблена та затверджена Національним антикорупційним бюро України відповідно до вимог Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), зокрема статті 22 цього Закону. Технічні вимоги до предмета закупівлі були розроблені відповідно до результатів аналізу наявних на ринку тонких клієнтів та не містять вимог, що обмежують конкуренцію чи призводять до дискримінації учасників. Зокрема, вимогам пункту 3.6 Таблиці 6 у Додатку 2 до тендерної документації, окрім тонких клієнтів моделі Wyse 5070 виробництва компанії Dell EMC, відповідають також:
1. Тонкий клієнт моделі Futuro S940 виробництва компанії Fujitsu (https://sp.ts.fujitsu.com/dmsp/Publications/public/ds-FUTRO-S940.pdf);
2. Тонкий клієнт моделі HP t730 виробництва компанії HPE (http://www8.hp.com/h20195/v2/getpdf.aspx/c04743502.pdf);
3. Тонкий клієнт моделі ThinkCentre M720 Tiny виробництва компанії Lenovo (https://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PDF/ThinkCentre/ThinkCentre%20M720%20Tiny/M720%20Tiny.pdf).
У всіх зазначених вище тонких клієнтах, включаючи модель Wyse 5070 виробництва компанії Dell EMC, другий мережевий адаптер надається додатковою опцією.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Номер вимоги: UA-2019-09-20-000847-c.b5

Статус:
Відхилена

Учасник: ПП "ЛанТек", Код ЄДРПОУ:30692374
Дата подання: 11.10.2019 16:14
Шановний Замовнику!
У відповідності до Тендерної документації (файл "Тендерна документація.doc"), «Термін поставки товару: до 21 грудня 2019 року.». Водночас, аналогічна вимога міститься у п. 5.1 Проекту Договору (Додаток 4 до ТД), а саме: «5.1. Строк (термін) поставки Товару встановлюється до 21 грудня 2019 року.».
З огляду на строк поставки Товару, у пункті 7.1 Проекту Договору встановлено, що
Договір «діє до 26 грудня 2019 року, а в частині виконання зобов´язань Постачальником – до повного їх виконання.».

При цьому, звертаємо увагу на те, що згідно п. 17 Оголошення про проведення відкритих торгів UA-2019-09-20-000847-c, датою та часом проведення електронного аукціону: 27 листопада 2019, 14:22.
У відповідності до п. 2 ст. 32 Закону України «Про публічні закупівлі», Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем торгів протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та пропозиції учасника-переможця. З метою забезпечення права на оскарження рішень замовника договір про закупівлю не може бути укладено раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Враховуючи викладене, договір про закупівлю у цих публічних торгах буде укладено не раніше "07" грудня 2019 року, та не пізніше "17" грудня 2019 року. У зв’язку з цим, на постачання товару з цим договором у переможця закупівлі буде від 5 до 15 календарних днів.

Водночас, наш досвід роботи з таким обладнанням показує, що на поставку такого товару звичайно вимагається від 45 до 60 календарних днів.
Тому у нас виникають обґрунтовані підстави вважати, що такий короткий строк поставки товару навмисно вказано у ТД та проекті Договору, що б більшість учасників, які не мають на своїх складах такого товару, відмовились від участі у закупівлі. Натомість, учасник торгів, який заздалегідь придбав обладнання, жорсткі та дискримінуючі технічні вимоги до якого передбачені у технічній специфікації, зможе прийняти участь у торгах та стати їх переможцем. Тільки такий учасник зможе не тільки укласти договір про закупівлю, а я виконати його у такий обмежений, підступний та дискримінуючий строк.

При цьому, звертаємо Вашу увагу на те, що у відповідності до п. 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

На підставі викладеного, вимагаємо збільшити строк поставки товару та строк дії договору на 60 календарних днів. Такий строк, надасть можливість прийняти участь у закупівлі широкому кругу учасників, а не тільки тим, під яких було прописано тендерну документацію та технічну специфікацію. Це не тільки буде сприяти конкуренції та зробить можливим придбати товари за найкращою ціною.

Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

16.10.2019 14:25
Добрий день!
Тендерна документація за предметом закупівлі Код за ДК 021:2015 – 30210000-4 (Гіперконвергентний програмно-апаратний комплекс для розширення інфраструктури віртуалізації) розроблена та затверджена Національним антикорупційним бюро України відповідно до вимог Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), зокрема статті 22 цього Закону, та вимог Бюджетного кодексу України.
Відповідно до частини п’ятої статті 28 Закону України «По публічні закупівлі» (далі – Закон) у разі, якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до норм частини четвертої статті 10 Закону, замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність технічним вимогам, визначеним у тендерній документації, та визначає відповідність учасників кваліфікаційним критеріям до проведення автоматичної оцінки тендерних пропозицій у строк, що не перевищує 20 робочих днів. Дата і час проведення електронного аукціону визначаються електронною системою автоматично, але не раніше ніж через п’ять днів після оприлюднення протоколу розгляду тендерних пропозицій.
Слід зазначити, що інформація щодо дати та часу проведення електронного аукціону в оголошенні про проведення відкритих торгів (27 листопада 2019 року 14:22) визначена електронною системою автоматично з розрахунку, що замовник буде розглядати тендерні пропозиції 20 робочих днів. Водночас, строк розгляду тендерних пропозицій зазвичай складає до 5 робочих днів, що робить можливим автоматичне перепризначення електронною системою проведення аукціону на більш ранню дату та, як наслідок, укладення договору в середині листопада 2019 року.
Відповідно до статті 3 Бюджетного кодексу України бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року. Це означає, що 21 грудня 2019 року є максимально можливим строком поставки товару для забезпечення його оплати Державним казначейством України в рамках бюджетного періоду.
Отже, Національне антикорупційне бюро України не має можливості збільшити строк поставки товару та строк дії договору, оскільки це призведе до неможливості здійснення оплати товару Державним казначейством України в рамках бюджетного періоду та порушення бюджетного законодавства України.
З повагою
Національне антикорупційне бюро України

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2019-09-20-000847-c.a6

Статус:
Розгляд припинено

Скаржник: ПП "ЛанТек", Код ЄДРПОУ:30692374
Пошук по цьому автору
Дата подання: 18.10.2019 19:32

Щодо дискримінаційних вимог

Вих. № 9 від 18.10.2019 р. Антимонопольний комітет України Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель Адреса: вул. Митрополита Василя Липківського, 45, м. Київ, 03035 Суб'єкт оскарження: Приватне Підприємство "ЛанТек" Код ЄДРПОУ: 30692374 Місцезнаходження: 65026, м. Одеса, вул. Польська, 3, оф. 24 Електронна пошта: office@lantec.ua Телефон: +38 (048) 760-19-76 Найменування замовника, рішення, дії або бездіяльність якого оскаржується: НАЦІОНАЛЬНЕ АНТИКОРУПЦІЙНЕ БЮРО УКРАЇНИ Код ЄДРПОУ: 39751280 Адреса Замовника: 03035, Україна, Київська обл., Київ, вул. Василя Сурикова, будинок 3 Ідентифікатор закупівлі: UA-2019-09-20-000847-c СКАРГА щодо встановлення Замовником дискримінаційних вимог «20» вересня 2019 року на веб-порталі Уповноваженого органу оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів з публікацією англійською мовою за предметом закупівлі «Гіперконвергентний програмно-апаратний комплекс для розширення інфраструктури віртуалізації. (Джерело фінансування закупівлі: кошти Державного бюджету України)», з кодом ДК 021:2015: 30210000-4 — Машини для обробки даних (апаратна частина) CPV: 30210000-4 (далі – «Публічна закупівля»). «16» жовтня 2019 року Замовником опубліковано Тендерну документацію (зі змінами від 16.10.2019 року, далі – «Тендерна документація») та Додаток 2 Технічний опис предмета закупівлі та інші вимоги (зі змінами від 16.10.2019 року, далі – «Технічний опис»). Приватне Підприємство "ЛанТек" (далі – «Скаржник») є уповноваженим членом партнерської програми компанії Hewlett Packard Enterprise, що є виробником не тільки серверів, а й гіперконвергентних комплексів. В підтвердження членства у партнерській програмі надаємо Сертифікат про партнерство на 2019 рік з перекладом (додаток №1 додається). У зв’язку з цим та з огляду на наявний досвід роботи з гіперконвергентними рішеннями Скаржним має намір прийняти участь у згадуваній Публічній закупівлі. Однак, аналізуючи Тендерну документацію до Публічної закупівлі можна зробити висновок, що дані вимоги прописані під єдиного постачальника серверного обладнання компанію Dell EMC (https://www.dellemc.com/en-us/index.htm), а саме: - «гіперконвергентний кластер» прописаний під продукцію Dell VXRAIL 500 (https://www.dellemc.com/en-us/collaterals/unauth/data-sheets/products/converged-infrastructure/h16763-vxrail-14g-spec-sheet.pdf V-серія); - «комутатори гіперконвергентного кластера» - це модель комутатора Dell S4048 (https://i.dell.com/sites/doccontent/shared-content/data-sheets/en/Documents/Dell-EMC-Networking-S4048-ON-Spec-Sheet.pdf); - «сховище медіаконтенту» - це Dell EMC Isilon (https://www.dellemc.com/uk-ua/storage/isilon/index.htm); - «тонкий клієнт» - це Dell Wyse 5070 (https://thinclientbenefits.com/uploads/products/downloads/Wyse-5070-Executive-Summary-and-Specs-Sheet-Final.pdf). Т Таким чином, тільки продукція даного вендора (Dell EMC) підійде під АБСОЛЮТНО усі вимоги, а усі інша продукція буде відхилена, як така, що не відповідає вимогам. У зв’язку з цим, не зважаючи на спроможність якісно виконати поставку, ПП «ЛАНТЕК» не має можливості подати відповідну пропозицію та стати переможцем торгів з огляду на специфічні дискримінаційні вимоги Тендерної документації. ПП «ЛАНТЕК» вважає встановлені Замовником вимоги Тендерної документації безпідставними, складеними з порушенням ч. 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», згідно з якою Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Наведені у цій Скарзі вимоги технічної специфікації Замовника спрямовані на штучне обмеження конкуренції при здійсненні закупівлі. До зазначеної Публічної закупі були задані численні питання та поставлені вимоги. Відповіді Замовника на ці питання та вимоги лише підтверджують, що технічні вимоги були прописані під конкретного вендора. Більшість відповідей починалися такими словами «…Техніч
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Розгляд подовжено

Причина: Відпала потреба участі в закупівлі
Дата: 19.10.2019 13:24

Кількість скарг: UA-2019-09-20-000847-c.b7

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ТОВ "ДЕКОМ УКРАЇНА", Код ЄДРПОУ:38291255
Пошук по цьому автору
Дата подання: 29.10.2019 18:46

Щодо відхилення тендерної пропозиції в результаті технічного збою системи онлайн закупівель при завантаженні документів

Національним антикорупційним бюро України проводиться тендер на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель. Код державного класифікатора 021: 2015 - 30210000-4 (Гіперконвергентний програмно апаратний комплекс для розширення інфраструктури віртуалізації) ID:UA-2019-09-20-000847-c ●986f0438a0df467e9b349393b6c7117c Кінцевий термін подання пропозицій: 24 жовтня 2019 р. о 10:00. https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-09-20-000847-c Свої тендерні пропозиції подали: - Товариство з обмеженою відповідальністю «ДЕКОМ УКРАЇНА» - Товариство з обмеженою відповідальністю «АЙТІ-СОЛЮШНС» Відповідно до умов тендеру кінцевий термін подання пропозицій: 24 жовтня 2019 р. 10:00. Для подання пропозицій ТОВ «ДЕКОМ УКРАЇНА» використовує майданчик державних закупівель Zakupki.prom.ua. Загальна кількість файлів, що завантажувались в рамках пропозиції дорівнює 20 (двадцять) файлів. З них 15 (п’ятнадцять) файлів були завантажені за попередні дні, а 5 (п’ять) файлів завантажувались через майданчик Zakupki.prom.ua починаючи з 9:00 ранку 24.10.2019р. В процесі завантаження документів система почала видавати помилки. Намагаючись накласти ЕЦП з 9:50 до 10:00 ми отримували технічні збої. Отримуючи такі помилки, ми спробували повторити процедуру підписання – повернулись до редагування пакету, знову ініціювали процедуру «підписати з ЕЦП» та отримали однакову помилку. Близько до 10:00 система, прийнявши пароль до ЕЦП, не видала помилки, та перейшла на екран, що інформував про подану пропозицію. Ми проаналізували можливі причини таких технічних помилок та звернулися за консультацією/роз’ясненням з офіційними листами до майданчику закупівель ТОВ «ЗАКУПКИ.ПРОМ.ЮА» (Zakupki.prom.ua) та до ДП «ПРОЗОРРО» (prozorro.gov.ua), (копії листів додаються). ТОВ «ЗАКУПКИ.ПРОМ.ЮА» своїм листом №901/07 від 24.10.2019 р. (копія листа додається), повідомили нас про те, що процес створення тендерної пропозиції був розпочатий, але «не був завершений коректно з технічних причин». В листі також вказано перелік документів, завантаження яких не пройшло успішно: 1. 06_Технічна довідка_.pdf 2. 09_Лист-розяснення.pdf 3. 10_Авторизаційний лист VMvare.pdf 4. 11 Листи DELL-1.pdf 5. 11 Листи DELL-2.pdf 25 жовтня 2019 р. відповідно до Протоколу розгляду тендерних пропозицій, пропозиція ТОВ «ДЕКОМ УКРАЇНА» була відхилена. Підставами відхилення пропозиції зазначені наступні причини: «Тендерна пропозиція учасника не відповідає вимогам тендерної документації (технічним вимогам, визначеним у тендерній документації), а саме: 1. У тендерній пропозиції відсутні копії авторизаційних листів від виробників (або офіційних представництв виробників в Україні) компонентів пропонованого гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу DellEMC та NVIDIA про підтвердження повноважень Учасника на постачання відповідних компонентів пропонованого гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу, їх подальше технічне обслуговування виробниками і збереження гарантійних зобов’язань виробників. 2. У тендерній пропозиції відсутня копія листа/-ів від виробника (або офіційного представництва виробника в Україні) компонентів пропонованого гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу DellEMC про те, що: • виробник гарантує повну сумісність та працездатність всіх апаратних і програмних складових відповідних компонентів пропонованого гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу та можливість розширення відповідних компонентів пропонованого гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу вузлами з процесорами, пам’яттю та дисками наступних поколінь; • виробник підтверджує сумісність відповідних компонентів пропонованого гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу з компонентами пропонованого гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу виробників NVIDIA та VMware; • виробник надає інформацію щодо авторизованих виробником центрів сервісної та технічної підтримки пропонованого обладнання в Україні. 3. У тендерній пропозиції відсутня довідка в довільній формі (за підписом уповноваженої особи Учасника та завірена печаткою*) щодо відповідності пропонованого Учасником товару (обладнання та комп’ютерних програм) технічним, якісним та кількісним характеристикам до предмета закупівлі, що наведені у Додатку 2 до тендерної документації, зокрема відсутня деталізація комплектації компонентів пропонованого гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу із зазначенням терміну та умов їх гарантійного обслуговування безпосередньо виробником/-ами.» Листом №060-102019 від 29.10.2019 р. Замовнику було надіслано повідомлення про технічний збій під час завантаження документів тендерної пропозиції. Всі відсутні документи, які наведені як підстави для відхилення тендерної пропозиції, містяться в файлах щодо завантаження яких відбувся технічний збій, а саме: 1. Копія авторизаційних листів від виробників (або офіційних представництв виробників в Україні) компонентів пропонованого гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу DellEMC та NVIDIA про підтвердження повноважень Учасника на постачання відповідних компонентів пропонованого гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу, їх подальше технічне обслуговування виробниками і збереження гарантійних зобов’язань виробників. (файл 11 Листи DELL-2.pdf, файл 10_Авторизаційний лист VMvare.pdf ); 2. Копія листів від виробника (або офіційного представництва виробника в Україні) компонентів пропонованого гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу DellEMC про те, що: • виробник гарантує повну сумісність та працездатність всіх апаратних і програмних складових відповідних компонентів пропонованого гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу та можливість розширення відповідних компонентів пропонованого гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу вузлами з процесорами, пам’яттю та дисками наступних поколінь; • виробник підтверджує сумісність відповідних компонентів пропонованого гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу з компонентами пропонованого гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу виробників NVIDIA та VMware; • виробник надає інформацію щодо авторизованих виробником центрів сервісної та технічної підтримки пропонованого обладнання в Україні. (файл 11 Листи DELL-1.pdf) 3. Довідка в довільній формі (за підписом уповноваженої особи Учасника та завірена печаткою*) щодо відповідності пропонованого Учасником товару (обладнання та комп’ютерних програм) технічним, якісним та кількісним характеристикам до предмета закупівлі, що наведені у Додатку 2 до тендерної документації, зокрема деталізація комплектації компонентів пропонованого гіперконвергентного програмно-апаратного комплексу із зазначенням терміну та умов їх гарантійного обслуговування безпосередньо виробником (файл 06_Технічна довідка_.pdf, файл 09_Лист-розяснення.pdf ). Оскільки, виходячи з листа ТОВ «ЗАКУПКИ.ПРОМ.ЮА» №901/07 від 24.10.2019 р. не відбулось коректне завантаження файлів: 06_Технічна довідка_.pdf, 09_Лист-розяснення.pdf, 10_Авторизаційний лист VMvare.pdf, 11 Листи DELL-1.pdf, 11 Листи DELL-2.pdf, розгляд тендерної пропозиції ТОВ «ДЕКОМ УКРАЇНИ» відбувся без врахування документів, які містяться в наведених файлах, що і призвело до відхилення тендерної пропозиції. Відповідно до частини другої статті 12 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник здійснює процедури закупівлі, передбачені частиною першою цієї статті, шляхом використання електронної системи закупівель. Згідно частини третьої даної статті електронна система закупівель повинна бути загальнодоступною та гарантувати недискримінацію, рівні права під час реєстрації всім заінтересованим особам та рівний доступ до інформації всім особам, обмін і збереження інформації та документів має відбуватися з гарантуванням непорушності даних про учасників і їхніх пропозицій під час проведення процедури закупівлі та їх конфіденційність до моменту розкриття тендерних пропозицій. Електронна система закупівель повинна забезпечити збереження та належний захист усієї інформації щодо проведення процедур закупівель, можливість доступу до цієї інформації замовників, учасників, контролюючих органів, органу оскарження, уповноваженого органу та інших осіб відповідно до положень цього Закону. Відповідно до частини першої статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі якщо: 1) учасник: не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 цього Закону; не надав забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником; 2) переможець: відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або укладення договору про закупівлю; не надав документи, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону; 3) наявні підстави, зазначені у статті 17 і частині сьомій статті 28 цього Закону; 4) тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації. Вважаємо що відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ДЕКОМ УКРАЇНА» в результаті технічного збою системи онлайн закупівель при завантаженні документів, порушує принципи здійснення закупівель встановлених частиною статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, недискримінації учасників, об’єктивної та неупередженої оцінки тендерних пропозицій. Враховуючи вищенаведене, керуючись ст.ст.3,12,17,18 Закону України «Про публічні закупівлі», ПРОСИМО: 1. Зобов’язати Національне антикорупційне бюро України скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ДЕКОМ УКРАЇНА» у процедурі закупівлі Гіперконвергентний програмно апаратний комплекс для розширення інфраструктури віртуалізації (оголошення UA-2019-09-20-000847). 2. Зобов’язати Національне антикорупційне бюро України переглянути тендерну пропозицію ТОВ «ДЕКОМ УКРАЇНА» з врахуванням документів відносно завантаження яких відбувся технічний збій і які додаються до даної скарги, а саме: - Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики до предмета закупівлі (файл 06_Технічна довідка_.pdf); - Листа-роз’яснення щодо авторизаційного листа NVIDIA та VMware (файл 09_Лист-розяснення.pdf); - Авторизаційна форма виробника (файл 10_Авторизаційний лист VMvare.pdf); - Лист ТОВ «Делл Україна» від 16.10.2019 р. (файл 11 Листи DELL-1.pdf); - Лист ТОВ «Делл Україна» від 16.10.2019 р. (файл 11 Листи DELL-2.pdf). Додатки: 1. Копія Інформації про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики до предмета закупівлі – 20 аркушів; 2. Копія Листа-роз’яснення щодо авторизаційного листа NVIDIA та VMware – 1 аркуш; 3. Авторизаційна форма виробника – 2 аркуші; 4. Копія листа ТОВ «Делл Україна» від 16.10.2019 р. – 2 аркуші; 5. Копія листа ТОВ «Делл Україна» від 16.10.2019 р. – 1 аркуш; 6. Копія листа до ТОВ «ЗАКУПКИ.ПРОМ.ЮА» №057-102019 від 24.10.19 р. – 3 аркуші; 7. Копія листа до ДП «ПРОЗОРРО» №059-102019 від 24.10.19 р. – 3 аркуші; 8. Копія листа ТОВ «ЗАКУПКИ.ПРОМ.ЮА» №901/07 від 24.10.2019 р. – 2 аркуші; 9. Копія листа Тендерному комітету НАБУ №060-102019 від 29.10.2019 р.- 3 аркуші; 10. Копія квитанції про внесення оплати за подання скарги.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 01.11.2019 20:56

Документи подані скаржником

18.10.2019 19:32
пп 5000.pdf

Апеляція

Протокол розгляду

Учасник Документи Рішення
ТОВ "АЙТІ-СОЛЮШНС" Документи
Допущено до аукціону
Документи
ТОВ "ДЕКОМ УКРАЇНА" Документи
Відмовлено
Документи

Документи

24.10.2019 10:04
edr_identification.yaml

Документи

24.10.2019 10:04
edr_identification.yaml

Аукціон

Початок:
19.11.2019 14:42

Інформація про відміну

Скасування активоване
Дата відміни
22.11.2019 17:09
Причина відміни
Скасовано
Причина відміни
допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання