Серверне обладнання для архіву електронного документообігу Server equipment for the archive of electronic document circulation

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-10-07-000850-c
  • 48820000-2 - Сервери
  • Відмінена
Найменування замовника:
Філія «Головний інформаційно-обчислювальний центр» акціонерного товариства «Українська залізниця»
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Мельник Вікторія Олександрівна, (044) 465-39-09 , v.melnik@lotus.uz.gov.ua
Адреса замовника
Україна, Київ, 01030, Київська обл., вул. І. Франка, 21
Очікувана вартість
8 778 883.68 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 16.12.19
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 27.10.2019 20:00

Оскарження умов:

до 02.11.2019 00:00

Подання пропозицій:

06.11.2019 20:00

Початок аукціону:

12.12.2019 14:48

Очікувана вартість
8 778 884 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
263 300 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
87 789 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
1 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

5 шт
Серверне обладнання для архіву електронного документообігу
ДК 021:2015: 48820000-2 — Сервери

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Запитання до процедури

Стосовно дисків

Дата подання: 17.10.2019 15:58
Дата відповіді: 21.10.2019 12:04
Шановний Замовнику, Технічні вимоги до СЗД містять таку "Не менш 12 дисків 2ТБ". Чи влаштує вас конфігурація з 6-ма дисками 4 ТБ на 6-ма вільними місцями для розширення? Дякую

відповідь:

Тендерна документація розроблена відповідно вимог ст.22 Закону «Про публічні закупівлі», та відповідає потребам Замовника саме в редакції, що викладена .

ЩО РОБИТИ

Дата подання: 23.10.2019 19:33
Дата відповіді: 24.10.2019 14:59
ВИМОГИ: 1. Обов’язкова наявність додаткового NVMe кешу об’ємом не менш 2ТБ» 2. «Підтримка протокола pNFS» - отсутствует 3. «Обов’язкова підтримка можливості об’єднання кількох аналогічних СЗД у відмовостійкий кластер до 24 контролерів з міксуванням систем різних поколінь» 4. «Можливість використання як гібридних систем так і all-flash у рамках одного кластеру» 5. «Наявність SDS (Software Defined Storage) на базі тії ж самої операційної системи, що СЗД яка пропонується» 6. «Можливість реплікації між SDS (Software Defined Storage) та СЗД, що пропонується» РАЗОМ ВКАЗУЮТЬ НА ОБЛАДНАННЯ NETAP. Випускається ексклюзивно компанією, продається під торговою маркою NetaApp та Lenovo, Lenovo закупає це обладнання у NetApp та не конкурує з ним його ж обладнанням. Вельми корупційнопридатне, оскільки допомагає створити іллюзію конкуренції у безальтернативній закупівлі за завищеними цінами з отриманням незаконного прибутку. Можливе лише з залученням замовника у змову. 1. «апаратна підтримка сектору 4КБ RAID контролером» - отсутствует контролер с поддержкой такого сектора. 2. «Система повинна підтримувати функцію для підвищення пропускної здатності робочого навантаження для програм, чутливих до коливань частоти. Ця функція повинна забезпечувати процесорні операції в турбо режимі без коливань частоти.» 3. «Має мати можливість підтримувати репозиторій для драйверів» 4. «Можливість інтеграції та наявність конекторів від виробника обладнання до Microsoft System Center, VMware vCenter, BMC Software, Nagios & Nagios XI, Oracle Enterprise Manager, HP Operations Manager, IBM Tivoli Netcool/OMNIbus, IBM Tivoli Network Manager, CA Network and Systems Management;» - есть поддержка только «Mware vCenter, Microsoft SystemCenter, and Nagios» 5. «Вбудований у сервер функціонал автоматичного розміщення заяви на гарантійний випадок у сервісній системі Виробника;» РАЗОМ ВКАЗУЮТЬ НА ОБЛАДНАННЯ HPE. Деякі з пункктів навіть самою HPE на її офіційному сайті проголошені як ексклюзивні та такі що є тільки у HPE. ВСЕ РАЗОМ: ВКАЗУЄ НА КОРУПЦІЙНУ ЗМОВУ ЗАМОВНИКА З НАПЕРЕД ЗАДАНИМ РЕЗУЛЬТТАТОМ, ЩО МАЄ НАСЛІДКОМ ЗАВИЩЕННЯ ЦІНИ. ПИТАННЯ: ЯКИМ ЧИНОМ УНИКНУТИ КОРУПЦІЇ: 1) ЗАМОВНИК САМОСТІЙНО УСУВАЄ ВИМОГИ, ЩО СПОТВОРЮЮТЬ РЕЗУЛЬТАТИ ТОРГІВ 2) ЗАКУПІВЛЯ ОСКАРЖУЄТЬСЯ В АМКУ 3) ОЧІКУЄМО ОПЛАТИ, ТА ЗА ДОПОМОГОЮ КОМПЕТЕНТНИХ СТРУКТУР УКРАЇНИ ТА КРАЇНИ ВИРОБНИКА ВСТАНОВЛЮЄМО РОЗМІР ЗБИТКУ ДЕРЖАВІ (ОЧІКУВАНЕ ЗАВИЩЕННЯ ЦІНИ СКЛАДАЄ 2 МІЛЬОНИ 700 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ) ПРОСИМО ЗАМОВНИКА ВИЗНАЧИТИСЬ.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учасник. В черговий раз пропонуємо дотримуватись загальноприйнятих правил ведення ділового листування, та не допускати голослівних звинувачень чи некоректних висловлювань на адресу інших учасників процедури закупівлі.
Всі питання, що виникають в учасників в процесі проведення процедури закупівлі, мають вирішуватись виключно в спосіб, передбачений Законом «Про публічні закупівлі» та іншими нормативно-правовими актами.
Тендерна документація розроблена відповідно вимог ст.22 Закону «Про публічні закупівлі», та відповідає потребам Замовника. Тендерна документація містить зокрема інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію. При цьому технічна специфікація містить: детальний опис товару, що закуповується, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі. Технічна специфікація не містить посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника.
Відповідно до положень ст. 23 Закону, фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі.
Усі звернення за роз’ясненнями та звернення щодо усунення порушення автоматично оприлюднюються в електронній системі закупівель без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника. Замовник повинен протягом трьох робочих днів з дня їх оприлюднення надати роз’яснення на звернення та оприлюднити його на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону.
Зважаючи на викладене, пропонуємо сформулювати конкретні питання стосовно конкретних положень тендерної документації, що потребують розяснення, або сформулювати конкретні вимоги щодо усунення конкретних наявних на Вашу думку порушень.

Щодо невідповідності умов договору нормам законодавства в сфері бублічних закупівль

Дата подання: 24.10.2019 15:17
Дата відповіді: 29.10.2019 13:19
Шановний Замовнику! В пункті 12.1 Проекту договору викладені умови, що інформація та відомості, які стосуються Договору є конфіденційними і не можуть передаватися третім особам без попередньої письмової згоди іншої Сторони Договору. Але згідно статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник має опублікувати договір про закупівлю протягом двох днів з дня його укладення, а повідомлення про внесення змін до договору - протягом трьох днів з дня внесення змін. Тому як ця інформація може бути конфіденційною та не передаватися третім особам, якщо Ви маєте зобов’язання його опублікувати на веб-порталі Уповноваженого органу? Просимо внести відповідні зміни до Тендерної документації
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вимога повністю відповідає вимогам Закону України «Про публічні закупівлі», та є однаковою для всіх Учасників, не залежно від виробника обладнання, що ними буде пропонуватись.
В повній відповідності до вимог ст. 22 Закону, до складу тендерної документації включено проект договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов.
В п. 12.1 проекту договору не йдеться про текст Договору, який є публічним, та згідно статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» має бути опублікованим протягом двох днів з дня його укладення, а повідомлення про внесення змін до договору - протягом трьох днів з дня внесення змін. Вимоги зазначеного пункту стосуються будь яких матеріалів, інформація та відомості, які стосуються Договору.

Запитання про конкурентноспроможність

Дата подання: 25.10.2019 09:50
Дата відповіді: 29.10.2019 13:20
Шановний Замовнику! Просимо надати роз’яснення щодо пункту 16.1 Проекту договору, що визначений у додатку № 6 до тендерної документації. Вами вказано, що покупець має право розірвати договір у разі виявлення не конкурентоспроможності цін на товар. Просимо Вас пояснити: по-перше, що саме Ви маєте на увазі під фразою «виявлення не конкурентоспроможності цін».? По-друге, яким чином Ви будите оцінювати і робити висновок про конкурентоспроможність або не конкурентоспроможності цін на товар?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вимога повністю відповідає вимогам Закону України «Про публічні закупівлі», та є однаковою для всіх Учасників, не залежно від виробника обладнання, що ними буде пропонуватись.
В повній відповідності до вимог ст. 22 Закону, до складу тендерної документації включено проект договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов.
Пунктом 16.1. проекту договору встановлено, право покупця розірвати даний Договір в порядку, передбаченому чинним законодавством в разі виявлення не конкурентоспроможності цін на Товар, при невідповідності якості поставленого Товару встановленим вимогам чи невиконання пункту 4.1. цього Договору, ПОКУПЕЦЬ.
Пунктом 11.1. проекту Договору передбачено, що усі спори та розбіжності, які виникають між Сторонами за цим Договором або у зв’язку з ним, вирішуються шляхом переговорів.
Пунктом 11.2. проекту Договору передбачено, що усі спори між Сторонами, по яких не було досягнуто згоди шляхом переговорів, вирішуються в порядку, передбаченому чинним законодавством України.

Просимо надати роз’яснення щодо пункту 9.2.5 Проекту договору

Дата подання: 25.10.2019 09:59
Дата відповіді: 29.10.2019 13:21
Шановний Замовнику! Просимо надати роз’яснення щодо пункту 9.2.5 Проекту договору, що визначений у додатку № 6 до тендерної документації. Вами вказано, що Покупець має право Ініціювати зменшення ціни Договору у разі зменшення ціни Товару. А якщо Продавець не бажає зменшувати ціну товару, яку він запропонував на тендері, та яка була визначена остаточною за результатами аукціону , то чи він має право відмовитись від такої ініціативи Покупця ? Чи не стане така відмова Продавця підставою для розірвання договору з боку Покупця?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вимога повністю відповідає вимогам Закону України «Про публічні закупівлі», та є однаковою для всіх Учасників, не залежно від виробника обладнання, що ними буде пропонуватись.
В повній відповідності до вимог ст. 22 Закону, до складу тендерної документації включено проект договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов.
Пунктом 9.2.5. проекту Договору передбачено право Покупця «ініціювати зменшення ціни Договору у разі зменшення ціни Товару, зміни кількості (без зміни якості Товару, умов його передачі)».
Пунктом 16.3. проекту Договору передбачено, що всі зміни, доповнення та додатки до даного Договору оформлюються у письмовій формі та мають юридичну силу, якщо вони підписані уповноваженими представниками обох Сторін.
Пунктом 11.1. проекту Договору передбачено, що усі спори та розбіжності, які виникають між Сторонами за цим Договором або у зв’язку з ним, вирішуються шляхом переговорів.
Пунктом 11.2. проекту Договору передбачено, що усі спори між Сторонами, по яких не було досягнуто згоди шляхом переговорів, вирішуються в порядку, передбаченому чинним законодавством України.
Звертаємо увагу, що Додатком 3 до тендерної документації передбачене надання листа (складеного в довільній формі) про те, що учасник погоджується з проектом договору, викладеним в Додатку 6 до тендерної документації.

Просимо надати роз’яснення щодо пункту 9.2.4 Проекту договору

Дата подання: 25.10.2019 10:04
Дата відповіді: 29.10.2019 13:21
Шановний Замовнику! Просимо надати роз’яснення щодо пункту 9.2.4 Проекту договору, що визначений у додатку № 6 до тендерної документації. Вами вказано, що Покупець має право Ініціювати зміну строків оплати, визначених Договором, з причин відсутності/затримки/зменшення фінансування витрат ПОКУПЦЯ у відповідному періоді. А якщо Продавець не бажає змінювати встановлені договором строки оплати товару (30 банківських днів, від дати поставки кожної партії товару ), то чи він має право відмовитись від такої ініціативи Покупця ? Чи не стане така відмова Продавця підставою для розірвання договору з боку Покупця та зриву запланованої поставки в повному обсязі?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вимога повністю відповідає вимогам Закону України «Про публічні закупівлі», та є однаковою для всіх Учасників, не залежно від виробника обладнання, що ними буде пропонуватись.
В повній відповідності до вимог ст. 22 Закону, до складу тендерної документації включено проект договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов.
Пунктом 9.2.4 проекту Договору, передбачено, що Покупець має право ініціювати зміну строків оплати, визначених Договором, з причин відсутності/затримки/зменшення фінансування витрат ПОКУПЦЯ у відповідному періоді.
Пунктом 16.3. проекту Договору передбачено, що всі зміни, доповнення та додатки до даного Договору оформлюються у письмовій формі та мають юридичну силу, якщо вони підписані уповноваженими представниками обох Сторін.
Пунктом 11.1. проекту Договору передбачено, що усі спори та розбіжності, які виникають між Сторонами за цим Договором або у зв’язку з ним, вирішуються шляхом переговорів.
Пунктом 11.2. проекту Договору передбачено, що усі спори між Сторонами, по яких не було досягнуто згоди шляхом переговорів, вирішуються в порядку, передбаченому чинним законодавством України.
Звертаємо увагу, що Додатком 3 до тендерної документації передбачене надання листа (складеного в довільній формі) про те, що учасник погоджується з проектом договору, викладеним в Додатку 6 до тендерної документації.

Щодо надання документів, які не мають відношення до товару

Дата подання: 25.10.2019 10:42
Дата відповіді: 29.10.2019 13:22
Шановний Замовнику! У Додатку № 1 до Тендерної документації Вам вказано: «Учасник повинен надати чинний сертифікат відповідності за стандартом ISO9001» Проте даний сертифікат визначає якість системи менеджменту! Саме менеджменту, а не якості самого товару, який є предметом закупівлі. Просимо вилучити цю вимогу з тендерної документації, як таку що штучно обтяжує учасникам процес підготовки, та фактично не має відношення до підтвердження якості самого товару і його технічній відповідності вимогам замовника.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вимога повністю відповідає вимогам Закону України «Про публічні закупівлі», та є однаковою для всіх Учасників, не залежно від виробника обладнання, що ними буде пропонуватись.
Зазначена вимога обумовлена тим, що для забезпечення якісного надання Учасником гарантійної підтримки та своєчасного вирішення питань стосовно поставки запропонованого Обладнання, його якості та відповідності вимогам Замовника Учасник повинен мати впроваджену систему управління якістю, що відповідає національному стандарту ДСТУ ISO 9001.
Акцентуємо Вашу увагу на том, що відповідно до наказу ДП «УкрНДНЦ» від 31.12.2015 року № 221 міжнародний стандарт ISO 9001 «Системи управління якістю. ВИМОГИ» був прийнятий також у якості Національного стандарту України (ДСТУ ISO 9001).
Вимога Замовника, щодо надання у складі тендерних пропозицій учасників Сертифікату відповідності системи управління якістю - встановленим (згідно стандарту ISO 9001:2015) стандартним характеристикам та вимогам, є в повній мірі правомірною вимогою щодо підтвердження відповідності учасника – міжнародним та національним стандартам якості у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі».
Впровадити систему управління якістю та пройти сертифікацію за стандартом ДСТУ ISO9001 може будь-яка організація, що працює у відповідності до стандартів ДСТУ ISO 9001, а наявність зазначеного сертифікату сприяє більш ретельному та всебічному вивченню ділових якостей Учасника, його спроможності якісно та своєчасно виконувати обов’язки за договором та не є дискримінаційною.
Окремо зазначаємо, що орган оскарження неодноразово приймав рішення щодо необґрунтованості оскарження цієї вимоги. Наприклад, рішенням №11399 від 07.11.2018 року скарга стосовно аналогічної вимоги не задовольняється.
Також зазначаємо, що Згідно розділу ІV Статті 22 пункту 3,Закону України «Про публічні закупівлі» Тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити.
Вважаємо, що вносити зміни в тендерну документацію на вимогу потенційного учасника недоцільно

Про лист від виробника

Дата подання: 25.10.2019 10:52
Дата відповіді: 29.10.2019 13:23
Шановний Замовнику! У Додатку № 1 до Тендерної документації Вам вказано, що учасник має надати: «Лист (або листи) довільної форми (видані не раніше дати оголошення закупівлі на порталі Prozorro) від Виробника Обладнання, що пропонується Учасником, або його офіційного представництва в Україні, на підтвердження: - наявності партнерських відносин із Учасником; - що технічні характеристики запропонованого Учасником товару відповідають вимогам Замовника (надається аналогічний учаснику опис товару: точна назва виробника; назва моделі; технічні характеристики в вигляді порівняльної таблиці з технічними вимогами Замовника).» Проте треба зауважити, що робити висновок що технічні характеристики запропонованого Учасником товару відповідають вимогам Замовника може тільки сам Замовник! Тільки тендерний комітет Замовника уповноважений офіційно виносити подібне рішення, а не якість треті сторони (як то виробники товару) . Учасник робить пропозицію пропонуючи товар з певними технічними характеристиками – підходить він чи ні вирішує лише замовник! Окрім того, не кожен виробник товару візьме на себе відповідальність та погодиться виписати учасникові такий лист, що фактично обмежить можливість учасника виконати всі вимоги по наданню вірних документів у даній процедурі закупівлі. Тому просимо прибрати штучну обмежуючу та викласти цю вимогу у наступній редакції : «Лист (або листи) довільної форми (видані не раніше дати оголошення закупівлі на порталі Prozorro) від Виробника Обладнання, що пропонується Учасником, або його офіційного представництва в Україні, на підтвердження: - наявності партнерських відносин із Учасником.»
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вимога повністю відповідає вимогам Закону України «Про публічні закупівлі», та є однаковою для всіх Учасників, не залежно від виробника обладнання, що ними буде пропонуватись.
В повній відповідності до вимог ст. 22 Закону , тендерна документація містить інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація містить: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики.
З метою запобігання можливих маніпуляцій з боку окремих «недобросовісних» учасників, які надають недостовірну інформацію щодо відповідності товару вимогам Замовника, забезпечення належної конкуренції та захисту прав інших Учасників, Замовник вимагає підтвердження відповідності технічних характеристик запропонованого Учасниками обладнання саме від його Виробника. Наголошуємо, що саме Виробник беззаперечно володіє інформацію щодо актуальних конфігурацій та технічних характеристик виробленого ним обладнання, та має бути зацікавленим в наданні такої інформацію своїм офіційним партнерам для участі в закупівлях.

щодо Технічних Умов а виробництво запропонованого товару

Дата подання: 25.10.2019 11:14
Дата відповіді: 29.10.2019 13:23
Шановний Замовнику! У Додатку № 2 до Тендерної документації Вам вказано, що в разі надання еквіваленту товару учасник додатково мають надати: «документальне підтвердження відповідності параметрів замовленого товару (згідно даних офіційних джерел виробників товару) з параметрами запропонованого товару та документальним підтвердженням даних відображень в Технічних Умовах на виробництво з посиланням на офіційні джерела виробників запропонованого товару (офіційні каталоги, сайти та інші офіційні джерела виробників товару), з обов’язковим відображенням у таблиці порівняльних характеристик.» Роз’ясніть будь-ласка Ви також бажаєте щоб Вам надали Технічні Умови на виробництво запропонованого товару, які мають в собі містити на виробництво з посиланням на офіційні джерела виробників запропонованого товару (офіційні каталоги, сайти та інші офіційні джерела виробників товару)? Технічні Умови на виробництво запропонованого товару, особливо іноземного походження є конфіденційною Інформацією виробників, та вони не нададуть такий документ. Вся інформація щодо товару, що офіційно пропонується відповідними виробниками публікується лише в офіційних каталогах, сайтах та інші офіційні джерелах виробників товару. Тому просимо прибрати вимог щодо надання Технічні Умови на виробництво запропонованого товару, якщо замовник вимагає такий документ.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Пропонуємо уважно переглянути тендерну документацію.
Додаток 2 до тендерної документації не містить вказаних Вами вимог. Зазначений Додаток визначає «ДОКУМЕНТИ, ЯКІ ВИМАГАЮТЬСЯ ДЛЯ ПІДТВЕРДЖЕННЯ ВІДПОВІДНОСТІ ПРОПОЗИЦІЇ УЧАСНИКА-ПЕРЕМОЖЦЯ ВИМОГАМ ЗАМОВНИКА»
Розгорнути: 9 Згорнути

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-10-07-000850-c.b1

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ТОВ "СІТІУС ПРО", Код ЄДРПОУ:41644946
Дата подання: 24.10.2019 17:23
Вимогам Тендерної Документації задовольняє лише обладнання NetApp (система зберігання) та HPE (Сервери). Системи виробництва NetApp продаються також компанією Lenovo, яка не є виробником, а є каналом продажу продукції NetApp.

Оскільки вимоги тендерної документації унеможливлюють участь у торгах будь яких учасників, які не виступають узгоджено з продукцією NetApp (системи зберігання), або HPE (сервери), такі вимоги є дискримінаційним.

Пропонуємо внести зміни до тендерної документації:

«Можливість реплікації між SDS (Software Defined Storage) та СЗД, що пропонується» - прибрати

«Система повинна підтримувати функцію для підвищення пропускної здатності робочого навантаження для програм, чутливих до коливань частоти. Ця функція повинна забезпечувати процесорні операції в турбо режимі без коливань частоти.» - прибрати.

«Має мати можливість підтримувати репозиторій для драйверів» - прибрати.

«Можливість використання як гібридних систем так і all-flash у рамках одного кластеру» - прибрати.

«Підтримка протокола pNFS» - прибрати.

«Обов’язкова наявність додаткового NVMe кешу об’ємом не менш 2ТБ» - Замінити на «Обов’язкова наявність додаткового SSD кешу об’ємом не менш 2ТБ»

«Можливість інтеграції та наявність конекторів від виробника обладнання до Microsoft System Center, VMware vCenter, BMC Software, Nagios & Nagios XI, Oracle Enterprise Manager, HP Operations Manager, IBM Tivoli Netcool/OMNIbus, IBM Tivoli Network Manager, CA Network and Systems Management;» - прибрати або позначити конкретні параметри продукту, який буде використовуватися для управління ІТ-інфраструктурою.

«Вбудований у сервер функціонал автоматичного розміщення заяви на гарантійний випадок у сервісній системі Виробника;» - прибрати.

«Обов’язкова підтримка можливості об’єднання кількох аналогічних СЗД у відмовостійкий кластер до 24 контролерів з міксуванням систем різних поколінь» замінити на «Обов’язкова підтримка можливості об’єднання кількох аналогічних СЗД у відмовостійкий кластер до 8 контролерів»

«Наявність SDS (Software Defined Storage) на базі тії ж самої операційної системи, що СЗД яка пропонується» - прибрати.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

30.10.2019 10:15
Тендерна документація відповідає вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» та фактичним потребам Замовника щодо придбання якісного обладнання з високими показниками надійності та продуктивності за найнижчою ціною.
Вимоги тендерної документації є однаковими для всіх Учасників, незалежно від виробника обладнання, що ними буде пропонуватись.
В повній відповідності до вимог ст. 22 Закону, тендерна документація містить інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі).
Технічна специфікація містить: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики.
Технічна специфікація не міститить посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника.
Відповідно до ст. 3 Закону, закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням.
Згідно аналізу ринку, технічним вимогам Замовника по кожній позиції технічної специфікації відповідає обладнання декількох відомих виробників, забезпечуючи таким чином належний рівень конкуренції з урахуванням фактичних потреб Замовника.

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2019-10-07-000850-c.b2

Статус:
Розглянута

Скаржник: ТОВ "СІТІУС ПРО", Код ЄДРПОУ:41644946
Пошук по цьому автору
Дата подання: 01.11.2019 18:29

Скарга на дії та рішення Замовника, що порушують Законодавство України про публічні закупівлі

Вих. № 0311 від 01.11.2019 р. Орган оскарження: Антимонопольний комітет України Суб’єкт оскарження: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СІТІУС ПРО" Код ЄДРПОУ: 41644946 Юридична адреса: 04050, М.КИЇВ, ВУЛИЦЯ ЮРІЯ ІЛЛЄНКА (МЕЛЬНИКОВА), БУДИНОК 81, ЛІТЕРА А Тел.: +380 (044) 390-88-18, office@citius.pro Замовник, дія якого оскаржується: Філія «Головний інформаційно-обчислювальний центр» акціонерного товариства «Українська залізниця» Код ЄДРПОУ: 40081258 Адреса Замовника: 01030, Україна, Київська обл., Київ, вул. І. Франка, 21 Скарга на дії та рішення Замовника, що порушують Законодавство України про публічні закупівлі у торгах «Головний інформаційно-обчислювальний центр» акціонерного товариства «Українська залізниця» № UA-2019-10-07-000850-c від 07 Жовтня 2019 року «Серверне обладнання для архіву електронного документообігу (ДК 021:2015: 48820000-2 — Сервери))» (далі – Торги). 1 Рішення та дії Замовника, що оскаржуються. Замовник встановив у тендерній документації характеристики предмета закупівлі, яким відповідає продукція лише одного виробника. Тим самим, Замовник зробив неможливим для учасників запропонувати еквівалент продукції. 2 Обґрунтування порушення законодавства і встановлених ним прав Скаржника. Технічні характеристики, що вимагаються Замовником викладено у Додатку 3 Тендерної Документації і складається з вимог для: * Система збереження даних – 1 шт., При цьому, сукупність вимог для системи збереження даних підібрано таким чином, що їм задовольняє обладнання лише одного виробника – компанії NetApp, модель ряду NetApp FAS2700 Series Hybrid Storage Systems. * Сервер – 4 шт., При цьому, сукупність вимог для системи збереження даних підібрано таким чином, що їм задовольняє обладнання лише одного виробника – компанії HPE, модель ряду HPE DL360 Gen10 Server * Окремо зазначимо, що компанія Netapp, виробник систем зберігання ряду FAS2700, продає їх в Україні та всьому світі через різні канали продажу. В тому числі, одним з таких каналів продажу з 2018 року, є виробник серверів - компанія Lenovo, яка пропонує ці системи зберігання своїм клієнтам під назвою Lenovo ThinkSystem DE and DM Series на підставі угоди з компанією NetApp: https://www.netapp.com/us/company/news/press-releases/news-rel-20180913-714214.aspx («The first solutions from this partnership – Lenovo ThinkSystem DE and DM Series – will be globally available for purchase immediately» - тобто системи Netapp стали доступні від Lenovo негайно після заключення угоди) Ще раз маємо підкреслити, що виробник систем Lenovo DM/DE – це компанія Netapp. При цьому – компанія Lenovo не конкурує з компанією Netapp і у 2019 році сформувала альянс з компанією Lenovo під назвою Lenovo NetApp: https://www.lenovonetapp.com/en/news/news-20190225-02.html) Нажаль останнім часом, ряд замовників в Україні, розуміючі практику колегії АМКУ щодо недопущення встановлення у тендерній документації характеристик предмета закупівлі, яким відпадає продукція одного виробника: http://www.amc.gov.ua/amku/control/main/uk/publish/article/152517, вдаються до підміни понять виробник/продавець і намагаються довести, що одна і та ж продукція з одними і тими ж характеристиками виробляється різними виробниками – Netapp та Lenovo. Але така практика є лише способом уникнути конкуренції, оскільки мова йде про одного і того ж самого виробника – компанію Netapp, з якою не конкурує компанія Lenovo, яка не є виробником цих систем. Тому, якщо Замовник буде стверджувати, що його технічним вимогам задовольняє продукція цих двох виробників – це буде неправдою і це не є конкуренцією за визначенням і за угодою між цими двома виробниками. Таким чином, Замовник необґрунтовано виклав в якості вимог особливості конструкції, які мають наслідком суттєве звуження конкуренції, не надаючи ніяких переваг з точки зору споживчих технічних, якісних або кількісних характеристик предмету закупівлі. Ми, як учасник торгів, плануємо запропонувати у нашій пропозиції таку модель Системи Збереження, яка значно перевищує вимоги Замовника до споживчих характеристик продуктивності, масштабованості, швидкості обробки, ефективності та об’єму зберігання, тощо. Але Замовник, висунувши технічні вимоги, які усувають будь які альтернативи, позбавляє нас можливості запропонувати високоефективне рішення з конкурентною ціною та прийняти участь у торгах. 3 Вимога усунення порушення та відновлення прав Скаржника Вимагаємо: внести зміни до технічних специфікацій Додатку 3, які дозволять запропонувати альтернативні рішення та відновлять конкуренцію у торгах: Система збереження даних – 1 шт., «Обов’язкова наявність додаткового NVMe кешу об’ємом не менш 2ТБ» - викласти у редакції: «Обов’язкова наявність додаткового кешу об’ємом не менш 2ТБ» «Підтримка протокола pNFS» - викласти у редакції «Підтримка протокола pNFS або аналогу»: «Обов’язкова підтримка можливості об’єднання кількох аналогічних СЗД у відмовостійкий кластер до 24 контролерів з міксуванням систем різних поколінь» викласти у редакції «Обов’язкова підтримка можливості об’єднання кількох аналогічних СЗД у відмовостійкий кластер» «Можливість використання як гібридних систем так і all-flash у рамках одного кластеру» - вилучити «Наявність SDS (Software Defined Storage) на базі тієї ж самої операційної системи, що СЗД яка пропонується» - викласти у редакції «Підтримка SDS (Software Defined Storage)» «Можливість реплікації між SDS (Software Defined Storage) та СЗД, що пропонується» - вилучити Сервер – 4 шт., «Система повинна підтримувати функцію для підвищення пропускної здатності робочого навантаження для програм, чутливих до коливань частоти. Ця функція повинна забезпечувати процесорні операції в турбо режимі без коливань частоти.» - вилучити «Має мати можливість підтримувати репозиторій для драйверів» - вилучити «Можливість інтеграції та наявність конекторів від виробника обладнання до Microsoft System Center, VMware vCenter, BMC Software, Nagios & Nagios XI, Oracle Enterprise Manager, HP Operations Manager, IBM Tivoli Netcool/OMNIbus, IBM Tivoli Network Manager, CA Network and Systems Management;» - скоротити до: «Можливість інтеграції та наявність конекторів від виробника обладнання до «VMware vCenter, Microsoft SystemCenter, Nagios та їх аналогів» Задля скорочення часу на розгляд Скарги та забезпечення прав Скаржника на рівний з Замовником доступ до інформації просимо зобов’язати замовника викласти його пояснення та/або заперечення щодо цієї скарги на портал Prozorro щонайменше за дві доби до розгляду скарги Колегією. Директор ТОВ «СІТІУС ПРО» Гомлявий О.В. 1) Скарга № 0311 від 01.11.2019 р. Файл: «Скарга.pdf» 2) Копія платіжного доручення про внесення плати за подання скарги Платіжне Доручення №435 від 01.11.2019 р. Файл: «Платіжне доручення.pdf»
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 06.11.2019 22:06
Дата рішення: 27.11.2019 23:16

Аукціон

Початок:
12.12.2019 14:48

Інформація про відміну

Скасування активоване
Дата відміни
16.12.2019 12:42
Причина відміни
Скасовано
Причина відміни
Відмінити закупівельну процедуру UA-2019-10-07-000850-c код ДК 021:2015 48820000-2 Сервери (Серверне обладнання для архіву електронного документообігу) у зв'язку з відсутністю подальшої потреби закупівлі товару відповідно до ч.1 ст. 31 Закону.
Документи
16.12.2019 12:42 Протокол_644 (скасування).docx

Ризик-індикатор

Контрольні слова у Q&A - Так

У питаннях/відповідях зустрічаються @|адрес|пошт що може бути ознакою неповної тендерної документації, яка вимагає коммунікації поза межами системи

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання