Електронне обладнання (Система управління агрегатом Д4000 СДН 2-16-59-6 УЗ 1600 кВт 6000В) Electronic equipment (control system D4000 VDN 2-16-59-6 UZ 1600 kW 6000 V)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-11-13-000588-c
  • 31710000-6 - Електронне обладнання
  • Відмінена
Найменування замовника:
КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ПОПАСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВОДОКАНАЛ"
Код ЄДРПОУ:
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Тавадян Левон Робертович, 0504196454 , snabkpprv@ukr.net
Адреса замовника
Україна, ПОПАСНА, 93304, Луганська область, вул. Дніпровська, буд. 89
Очікувана вартість
5 999 722 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 19.11.19
  • Відгуки 1
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 2
Анонімний користувач 18.11.2019 10:57

Умови закупівлі:

У процедурі UA-P-2019-11-13-001973-c Замовником було допущено такі порушення чинного законодавства України: Порушення Замовником вимоги частини 3 статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» (встановлення дискримінаційних вимог до учасників).
Відповідно до п. 3.4 проекта договору, що викладено у додатку до тендерної документації, Товар поставляється в строк не більший 10 робочих днів, з моменту внесення попередньої оплати, згідно пункту 2.5 Договору; згідно п. 2.5 Оплата за поставлений Товар, проводиться шляхом безготівкового перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Продавця в наступному порядку: - 30 % на умовах попередньої оплати, протягом 10-ти банківських днів з моменту отримання рахунку-фактури, який видається Продавцем на підставі отриманої від Покупця заявки на постачання, остаточний розрахунок за поставлений Товар проводиться протягом 50-ти банківських днів, на підставі виставленого Продавцем рахунку та підписання видаткової накладної яка підписується після успішного виконання пусконалагоджувальних робіт та підписання сторонами відповідних протоколів пусконалагоджувальних робі
Вважаємо, що умова щодо терміну поставки 10 робочих днів, з моменту внесення попередньої оплати є дискримінаційною та не відповідає вимогам чинного законодавства України, виходячи з наступного.
- По-перше, зазначена вимога обмежує коло потенційних учасників закупівлі лише тими, які мають продукцію, що складає предмет закупівлі, у своєму законному володінні на території України у термін 10 робочих днів після отримання попередньої оплати у 30%, та позбавляє можливості взяти участь у закупівлі інших учасників.
Ми як учасник цієї закупівлі, є постачальником товару згідно предмету закупівлі на території України, що підтверджується копіями укладених договорів поставки з іншими замовниками. З метою задоволення потреб замовників у придбанні товарів, які не виробляються в Україні, учасники закупівель зазначених товарів укладають договори про придбання таких товарів в іноземних виробників або їх представництв в Україні. У своїй господарській діяльності наша компанія співпрацює з представництвом відомого європейського виробника в Україні, що підтверджується партнерським сертифікатом. Ми закуповуємо товар, що є предметом закупівлі, в офіційного представника виробника, що підтверджується наявністю договору поставки між нашими підприємствами.
Виробник обладнання зазначає, що строк постачання товару згідно предмету закупівлі 6-8 тижнів. Просимо звернути увагу на той факт, що такий строк поставки товару притаманний не лише нашій діловій практиці, але й діловій практиці інших малочисельних виробників та їх представників, адже таке специфічне обладнання з таким складним технічним виконанням представлене в Україні максимум 3-5 виробниками.
Для здійснення поставки необхідно враховувати не лише строки виготовлення, але й строки здійснення вантажного та транспортного сполучення, які збільшують загальний мінімальний строк поставки товару.
Таким чином, встановлення Замовником терміну поставки для товара згідно предмету закупівлі 10 робочих днів з моменту внесення попередньої оплати від Замовника унеможливлює участь у процедурі закупівлі тих постачальників, які не є виробниками, але є офіційними партнерами та представниками європейських та світових виробників, у тому числі – унеможливлює участь конкретно нашої компанії у процедурі закупівлі.
При цьому Замовником встановлено сувору відповідальність за порушення строків поставки товару. Зокрема, відповідно до пункту 4.3.4 «Відмовитися від прийняття Товару, у випадку якщо в наслідок затримки терміну поставки, з вини Продавця, у Товарі, що поставляється відпала необхідність».
Виходячи з наведеного, участь у процедурі закупівлі може прийняти учасник, який на момент проведення вказаної процедури та укладення договору про закупівлю вже має у законному володінні готову продукцію на території України і має можливість поставити її в будь-який момент. Інші учасники позбавлені такої можливості, оскільки укладення ними договору та подальше неминуче прострочення поставки призведе до значних збитків.
Згідно з частиною 1 статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах. Відповідно до частини 3 статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Усупереч зазначеним вимогам Закону, вимога Замовника щодо поставки товару протягом 10 робочих днів – встановлює необґрунтовані часові та, як наслідок, територіальні обмеження кола учасників, які можуть брати участь у процедурі закупівлі, порушує принцип недискримінації учасників. Таким чином, такі вимоги підлягають виключенню з тендерної документації та проекту договору.
Відповідно до інформації, яка міститься у відкритому доступі в електронній системі ProZorro, наша компанія має 123 участі в державних закупівлях, в тому числі в торгах на закупівлю товарів, аналогічних предмету закупівлі. Ми маємо намір взяти участь у процедурі UA-P-2019-11-13-001973-c.
Зпираючись на вищенаведене, наша компанія має охоронюваний законом інтерес взяти участь у процедурі закупівлі товару на засадах добросовісної конкуренції. Ми маємо можливість здійснити поставку товару, що є предметом закупівлі та повністю відповідає встановленим Замовником вимогам до предмету закупівлі у РОЗУМНИЙ СТРОК, перебуваючи у договірних відносинах із офіційним представництвом виробника товару, що є предметом закупівлі. Постачання товару, що є предметом закупівлі, потребує строку від 6-8 тижнів та є неможливим для виконання протягом 10 робочих днів. На території України не існує виробників які б мали можливість здійснити постачання такого товару у наведений замовником строк, тільки якщо такий товар вже виготовлений під замовника, який заздалегіть прописав під такого виробника технічне завдання та умови постачання, зазначені в проекті договору.
Таким чином, ми не маємо об’єктивної можливості виконати вищезазначену вимогу Замовника щодо дотримання строків постачання. Отже, зазначена вимога порушує охоронюваний законом інтерес нашої компанії.
На підставі викладеного, керуючись статтями 3, 5, 18 Закону України «Про публічні закупівлі», ВИМАГАЄМО:
1. Внести зміни до тендерної документації та проекту договору у частині усунення дискримінаційної вимоги, яка міститься в пункті 3.4 договору, а саме: «Товар поставляється в строк не більший 10 робочих днів, з моменту внесення попередньої оплати, згідно пункту 2.5 Договору»;
2. Внести зміни до тендерної документації та проекту договору у частині усунення вимоги щодо відмови у прийнятті товару, що міститься у п.4.3.4 договору, а саме: «Покупець має право: Відмовитися від прийняття Товару, у випадку якщо в наслідок затримки терміну поставки, з вини Продавця, у Товарі, що поставляється відпала необхідність.»

Інформація про процедуру

tender.period1:

до 08.12.2019 08:00

Оскарження умов:

до 14.12.2019 00:00

Подання пропозицій:

18.12.2019 08:00

Початок аукціону:

23.01.2020 11:21

Очікувана вартість
5 999 722 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
59 997 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
1 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 одиниця
Електронне обладнання (Система управління агрегатом Д4000 СДН 2-16-59-6 УЗ 1600 кВт 6000В) (Джерело фінансування - власні кошти)
ДК 021:2015: 31710000-6 — Електронне обладнання

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

Умови закупывлі

Дата подання: 14.11.2019 09:39
Дата відповіді: 18.11.2019 16:07
Згідно тендерної документації, а саме: 1.1.2. У випадку якщо сам Учасник не є безпосереднім виробником Товару, замість документів зазначених в п. п. 1.1.1 даного додатку, Учасник додає копії документів, що підтверджують можливість виробництва та поставки товару з залученням третіх осіб (копії договорів купівлі-продажу, постачання, наробітки готової продукції, тощо), зі строком дії не менше ніж період протягом якого має відбуватися постачання Товару Замовнику. ПИТАННЯ: 1. Договори на поставку чого саме необхно надати - основні вузли, комплектуючі? 2. Що мається на увазі під поняттям "наробітки готової продукції", який необхідно надати документ?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний запитувачу!
На Ваше звернення щодо того які договори потрібно надати, повідомляємо, що предметом закупівлі є певне чітко визначене обладнання яке постачається монтується та використовується комплексно, як єдиний об’єкт. Таким чином, у випадку, якщо учасник не є безпосереднім виробником товару, що є предметом закупівлі, він має надати договори що підтверджують можливість виробництва та поставки товару, саме як єдиного готового до експлуатації комплексу, а не як сукупність окремих комплектуючих, з залученням третіх осіб (копії договорів купівлі-продажу, постачання, наробітки готової продукції, тощо), зі строком дії не менше ніж період протягом якого має відбуватися постачання Товару Замовнику.
Щодо наробітки готової продукції, інформуємо, що перелік способів підтвердження можливості постачання товару з залученням третіх осіб сформований Замовником таким чином, щоб гарантувати учасникам максимально можливу кількість способів такого підтвердження, таким чином, надання саме договорів на наробітку готової продукції в межах даної процедури закупівлі не є необхідним.

Техніні вимоги

Дата подання: 14.11.2019 13:52
Дата відповіді: 18.11.2019 16:06
Шановний Замовник! Уважно вивчивши умови Вашої закупівлі, зазначені в тендерній документації та додатках до неї, можна стверджувати, що за відсутності повної технічної інформації щодо предмету закупівлі коректну, якісну та конкурентоспроможну тендерну пропозицію скласти не можливо. Згідно частини третьої пункту першого тендерної документації Замовником вимагається завантаження учасником файлів з Інформацією про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, а також відповідну технічну специфікацію (у разі потреби (плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі) ( Додатки № 1 до Договору та №2 до Тендерної Документації). Не маючі достатніх технічних вимог та додаткової інформації учасник не може надати вищезазначені документи з коректними технічними показниками та у разі потреби плани, креслення, малюнки та опис предмета закупівлі. Також без надання Замовником проектної документації та додаткової інформації (місцезнаходження обладнання, технічні дані двигуна/двигунів, дані мережі, умови експлуатації, застосування та характеристика, навантаження) учасник не має змоги дати коректну комерційну пропозицію з урахуванням всіх витрат на монтаж, пуско-налогоджувальні роботи, додаткові витратні матеріали та потреб Замовника, які не описані в тендерній документації. Хочеться вірити, що Замовник не встиг завантажити всю інформацію за відсутності часу і не навмисно порушив право учасників в участі у закупівлі з огляду на відсутність необхідної технічної інформації до дуже специфічного та дорогого предмету закупівлі. Тому задля успішного, прозорого та ефективного проведення процедури закупівлі, створення конкурентного середовища та добросовісної конкуренції, на виконання ст.22 ч.3 ЗУ "Про публічні закупівлі", просимо надати наступні технічні характеристики та більш детальний опис товару, вимоги до технічних, функціональних характеристик: 1. Надати проектну документацію (рішення) 2. Як буде прив'язаний предмет закупівлі (згідно проектного рішення) до існуючої системи управління. 3. Умови експлуатації (температура зовнішня, середня температура в приміщенні, вологість, висота та інше) 4. Дані мережі (напруга, частота, потужність) 5. Характеристики двигуна ( збудженя через кільця/з обертовим випрямлячем/ від постійних магнітів, виробник двигуна, його тип, система охолодження, ізоляція) 6. Основні дані двигуна (потужність. кількість, напруга, частота, швидкість, струм) 7. Застосування та характеристика навантаження 8. Додаткові вимоги до ПЧ ( встановлення приводу в приміщенні/зовнішнє/електробудка; довжина кабеля та його тип 9. Чи потрібно додатково встановлення синхронного байпасу 10. Чи є обмеження за габаритними розмірами.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний запитувачу, дякуємо Вам за проявлену зацікавленість до процедури закупівлі.
На поставлене вами запитання повідомляємо наступне:
Надання запитуваної Вами інформації потребує додаткового часу для її підготовки та перевірки.
Зі свого боку запевняємо що найближчим часом процедуру буде приведено у відповідність до коректних технічних вимог.

Уточнения

Дата подання: 15.11.2019 10:47
В технических требованиях к предмету закупки указано количество релейных выходов – 20, на борту стандартного преобразователя по стандарту их до 10. Вопрос в целесообразности такого количества выходов средствами именно частотного преобразователя с завода-изготовителя, их всегда можно реализовать на внешнем ПЛК. Будут ли рассматриваться такие варианты? Если нет, просим ответ с обоснованием именно такого количества релейных выходов именно на частотнике?
Розгорнути Згорнути
Відповідь відсутня

Условия договора

Дата подання: 15.11.2019 11:42
В договоре указан срок поставки 10 рабочих дней после получения предоплаты, эти сроки НЕВОЗМОЖНО соблюсти, учитывая специфичность, габаритность и высокую цену оборудования. За несоблюдение таких сроков поставки Заказчик в п. 4.3.4 договора прописал себе право "Відмовитися від прийняття Товару, у випадку якщо в наслідок затримки терміну поставки, з вини Продавця, у Товарі, що поставляється відпала необхідність". Просим развернутого ответа, что значит для Заказчика термин "відпала необхідність" - она либо есть и обьявлется закупка для ее реализации, либо ее нет и заказчик ничего не приобретает. Реализовать поставку за 10 дней после предоплаты и на таких категоричных условиях – это реально, но только если оно уже стоит готовое к отгрузке, что говорит о том, что тех. задание прописано под конкретного участника. Требуем увеличить сроки поставки до 90 дней, что соответствует сроку, указанному в обьявлении к закупке (31 січ. 2020 – 1 квіт. 2020), также требуем исключить из договора п.4.3.4.
Розгорнути Згорнути
Відповідь відсутня
Розгорнути: 4 Згорнути

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-11-13-000588-c.b1

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ПРАТ "ЗЕАЗ", Код ЄДРПОУ:14281020
Дата подання: 14.11.2019 11:10
Наше підприємство є виробником обладнання, яке закуповується за даною тендерною процедурою . Вивчивши вимоги тендерної документації ми прийшли до висновку про наявність в ній дискримінаційних вимог, а саме, вимога відносно строку постачання - 10 робочих днів. Дане обладнання є технічно-складним має велику вартість. Наявність такого обладнання на складі є маловірогідною . До того ж ми, як багаторічний виробник систем управління високовольтних двигунів, високовольтних частотних перетворювачів, тиристорних збудників, повідомляємо, що ціна на дане обладнання непомірно завищена в більш ніж 3 рази. Реальна ринкова ціна такого комплексу обладнанання складає 1,5-2 млн. грн. з урахуванням пуско-налагоджувальних та монтажних робіт. Крім нашого підприємства в Україні існує ще три виробники такого обладнання із таким рівнем цін на свою продукцію. Ми вбачаємо в таких вимогах спробу розкрадання коштів держави в особливо великих розмірах за рахунок встановлення нереальних строків постачання (пункт №3 памятки корупціонера). З метою усунення дискримінаційних вимог в тендерній документації та створення реального конкурентного середовища вимагаємо внести зміни до тендерної документації та встановити строк постачання продукції 90 робочих днів з дати передоплати. При виконанні даної вимоги наше підприємство запропонує постачання обладнання згідно всіх технічних вимог тендерної документації за 2 млн. гривень. Ми передбачаємо, що Замовиник відпишеться від нашої вимоги з мотивуванням "у нас аварія та потрібно терміново", або "у нас є дві пропозиції..." або ще щось подібне.....тому при ігноруванні нашої вимоги ми звернемося до АМКУ із вимогою про усунення порушень в тендерній документації. Шановні корупціонери!!!! Ви маєте вибір: усунути дискримінаційні умови в тендерній документації та отримати продукцію за 1,5-2 млн. грн, або ......#### .
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

18.11.2019 16:21
Шановний запитувачу, дякуємо Вам за проявлену зацікавленість до процедури закупівлі. На Вашу вимогу відповідаємо наступне:
Стосовно завищення вартості предмету закупівлі, інформуємо Вас, що замовник встановлює лише максимальну граничну суму, яку він готовий витратити на придбання того чи іншого товару, послуги, роботи, а аукціон якій відбувається в межах процедури закупівлі грається саме за принципом покрокового пониження ціни учасниками.
Щодо Вашого твердження стосовно відсутності зазначених складових на складі інших виробників, та неможливості здійснити постачання у встановлені строки повідомляємо:
Замовник, не є підприємством що займається виробництвом або постачанням товару що є предметом закупівлі, в замовника відсутні спеціалісти що можуть визначити коректні та реальні строки постачання. Встановлюючи строки постачання Замовник виходив виключно з власних потреб та побажань щодо них. Але, оскільки Замовник в жодному разу не має на меті проведення неконкурентної процедури, запропоновані вами зауваження та вимоги будуть ретельно вивчені, та в разі обгрунтованості зауважень, закупівлю буде приведено у відповідність. Дана відповідь не є підтвердженням готовності Замовника привести процедуру закупівлі безпосередньо до конкретних вимог, зазначених у Вашій вимозі.

Аукціон

Початок:
23.01.2020 11:21

Інформація про відміну

Дата відміни
19.11.2019 15:52
Причина відміни
Згідно ч.1 ст.31 ЗУ "Про публічні закупівлі" У зв'язку з відсутністю потреби у закупівлі (зміна фінансового стану підприємства)
Документи
19.11.2019 15:52 протокол.pdf

Ризик-індикатор

Відгуки на умови - 1

Тендери, на яких є загальний відгук на умови з оцінкою від 1 до 3

Звернення без відповіді - 2

Звернення без відповіді замовника на даний момент залишаються без відповіді більше п’яти днів. Ризик буде деактивований після надання замовником відповіді

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

connectivity.errors