Коагулянт для очищення стічних вод (водний розчин)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-12-05-000421-b
  • 24310000-0 - Основні неорганічні хімічні речовини
  • Завершена
Найменування замовника:
КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "СЛАВУТИЧ-ВОДОКАНАЛ" СЛАВУТИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Джалалян Костянтин , +380505802313 , VODASLAV@I.UA
Адреса замовника
Україна, Славутич, 07100, Київська обл., ВІЙСЬКОВИХ БУДІВЕЛЬНИКІВ, будинок 8
Дата укладення договору
10.02.20
Переможець
ТОВ "АСКО Фарм"
Очікувана вартість
1 949 400 UAH з ПДВ
Сума договору
1 936 278 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 10.02.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 13.01.2020 10:00

Оскарження умов:

до 19.01.2020 00:00

Подання пропозицій:

23.01.2020 10:00

Початок аукціону:

24.01.2020 11:51

Очікувана вартість
1 949 400 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
9 747 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

207 т
Коагулянт для очищення стічних вод (водний розчин)
ДК 021:2015: 24310000-0 — Основні неорганічні хімічні речовини

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-12-05-000421-b.c1

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВ НВП "НЕОСИНТЕЗ", Код ЄДРПОУ:38391550
Дата подання: 10.12.2019 10:20
ВИМОГА
щодо усунення порушень під час проведення процедури закупівлі
Відповідно до оголошення про здійснення відкритих торгів від 05.12.2019 р., ідентифікатор № UA-2019-12-05-000421-b (далі – Закупівля), Комунальне підприємство «Славутич-Водоканал» Славутицької міської ради (далі – Замовник) здійснює закупівлю, предметом якої є: ДК 021:2015: 24310000-0 Основні неорганічні хімічні речовини (Коагулянт для очищення стічних вод (водний розчин)) .
Відповідно до ч. 1 ст. 23 Закону України «Про публічні закупівлі» фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі.
Відповідно до преамбули Закону України «Про публічні закупівлі» метою Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.
Згідно з нормами ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» принципами здійснення закупівель є: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах.
Згідно з приписами частини 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Наше підприємство вважає, що Тендерна документація (далі – ТД) Замовника містить положення та вимоги, які порушують встановлені Законом принципи здійснення публічних закупівель щодо недискримінації учасників, максимальної економії та ефективності, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, що вбачається з наступного.
1. В Додатку № 3 "Інформація про необхідні технічні, якісні, кількісні та інші характеристики щодо предмета закупівлі" до ТД зазначено, що товарами, які складають предмет закупівлі, є:
- Коагулянт заліза сульфат (водний розчин) ТУ У 20.1-03327724-006:2013 (або еквівалент) в кількості 36 тон;
- Коагулянт алюмінію сульфат (водний розчин) ТУ У 20.1-03327724-007:2014 (або еквівалент) в кількості 240 тон.
Як вбачається з ТД, предметом закупівлі фактично є два різних за своїми технічними, якісними та кількісними характеристиками товари, які виробляються за різними ТУ.
В ТД документації відсутнє обґрунтування Замовником необхідності об'єднання двох різних товарів в один предмет закупівлі без розділення його на лоти.
Вважаємо, що таке об'єднання штучно обмежує конкуренцію при проведенні закупівлю виключно тими суб'єктами господарювання, які мають змогу поставити відразу два різних коагулянти та й ще за умови проведення лабораторних досліджень та промислових випробувань цих різних коагулянтів саме у Замовника.
За таких обставин вважаємо, що таке необґрунтоване об'єднання двох різних товарів є дискримінаційною умовою ТД, а також призведе до порушення принципу максимальної економічної ефективності проведення закупівлі.
2. В Додатку № 3 "Інформація про необхідні технічні, якісні, кількісні та інші характеристики щодо предмета закупівлі" до ТД зазначено, що для підтвердження якості товару Учасник у складі своєї пропозиції повинен надати:
- звіт/звіти (або Акт/акти) лабораторних досліджень Товару, що пропонується учасником, затвердженні Замовником. Звіт/ти (або Акт/ти) лабораторних досліджень мають містити рекомендації для подальшого промислового застосування Товару на очисних спорудах замовника;
- звіт/звіти (або Акт/акти) про проведення промислових іспитів Товару, що пропонується учасником, на підприємстві замовника з рекомендацією до його подальшого промислового застосування у технології очистки води на очисних спорудах Замовника.
Вважаємо зазначені вище вимоги ТД дискримінаційними та такими, що встановлені Замовником виключно в інтересах того (тих) господарюючого (господарюючих) суб’єктів, які до оголошення даної процедури мали відносини із Замовником та заздалегідь мають можливість надати в складі тендерних пропозицій затверджені Замовником документи лабораторних досліджень і проведених промислових випробувань саме у Замовника та з рекомендаціями Замовника до подальшого промислового застосування предмета закупівлі у технології очистки води на очисних спорудах Замовника.
Сферою застосування (функціональним призначенням) коагулянтів є саме очищення промислової (стічної) води та/або обробка питної води. Ефективність роботи коагулянту для очищення стічних вод обумовлена кількістю активної речовини.
Тому в разі якщо за своїми технічними та якісними показниками коагулянт відповідає зазначеним в Додатку № 3 до ТД вимогам, такий коагулянт апріорі може використовуватись Замовником і ефект застосування буде таким, на який очікує Замовник, незалежно від результатів випробувань та досліджень саме у Замовника.
Тим більше, що згідно з ТД Замовника всі учасники у складі тендерних пропозицій повинні надати:
- копію ТУ (або інший стандарт) на виробництво Товару, що пропонується учасником;
- методи контролю якості запропонованого Товару (копії сторінок стандартів (ТУ, ДСТУ тощо) з методиками та ходом проведення аналізу) на відповідність сертифікату/паспорту якості для проведення вхідного аналізу у лабораторії Замовника;
- cертифікат/паспорт якості на запропонований Товар, виданий заводом-виробником де вказано назву виробника, його адресу, масу продукції, номер партії, дату виготовлення, вид пакування. Сертифікат/паспорт якості повинен містити фактичні показники якості (зазначити конкретний розмір, конкретну величину параметру, показник тощо) товару з підтвердженням відповідності вимогам стандарту або технічних умов;
- висновок Державної санітарно-епідеміологічної експертизи на Товар, що пропонується учасником, для підтвердження можливості його застосування в технології очистки стічних вод;
- копію сертифікату управління якості виробника Товару згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 9001:2015 в області виробництва, розробки і реалізації коагулянтів для очистки води;
- інформацію у довільній формі щодо застосування заходів із захисту довкілля.
Вищезазначені документи, по-перше, підтверджують якість пропонованого товару, а по-друге, дають Замовнику можливість здійснити вхідний контроль якості товару та визначити порядок використання товару згідно з регламентом Замовника вже після поставки товару.
Тому, вважаємо, що вимоги ТД Замовника про надання документів щодо дослідження коагулянту в лабораторії саме Замовника, підтверджені промисловими випробуваннями на очисних спорудах Замовника, є безпідставними та дискримінаційними.

3. В Додатку № 3 "Інформація про необхідні технічні, якісні, кількісні та інші характеристики щодо предмета закупівлі" до ТД зазначено, що для підтвердження якості товару Учасник у складі своєї пропозиції повинен надати:
- копію сертифікату системи екологічного менеджменту виробника Товару згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 14001:2015 в області виробництва, розробки і реалізації коагулянтів для очистки води.
Вважаємо умову ТД щодо надання сертифікату системи екологічного менеджменту виробника Товару згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 14001:2015 дискримінаційною, яку виконати можуть тільки ті учасники, які поставляють коагулянти виробників, що вже мають такий сертифікат. Хочемо звернути увагу на те, що сертифікації в даному випадку підлягає не сам товар, а процес його виробництва. При цьому сертифікат ISO 14001:2015 свідчить про вплив на навколишнє середовище не самого продукту, а саме процесів його виробництва: викидів, стоків, утилізації відходів. Тобто сертифікат ISO 14001:2015 не має жодного відношення до якості товару.
І крім того, як зазначалося вище, потенційний учасник, який не є виробником товару жодним чином не може виконати умови ТД, якщо закуповує товар у виробника, що не має сертифікату ISO 14001:2015.
Відповідно до міжнародного стандарту ISO 14001:2015 — це стандарт, що визначає порядок впровадження та функціонування ефективної системи екологічного менеджменту та дозволяє продемонструвати виробнику наміри зменшити вплив на навколишнє природне середовище; дотримуватись законодавчих норм у сфері охорони навколишнього середовища; зменшити шкідливі викиди та споживання природних ресурсів. Сертифікація в системі ISO є необов'язковою, і її метою є виключно впровадження новаційних систем управління і контролю. Виробники коагулянтів, в першу чергу мають дотримуватись вимог національного екологічного законодавства.
Наше підприємство має намір запропонувати до продажу коагулянт виробника, який не проводив сертифікацію свого виробництва, але здійснює виробництво коагулянтів відповідно до вимог свого національного законодавства у сфері охорони навколишнього середовища.
Крім того, хочемо зазначити, що екологічна безпечність використання коагулянтів підтверджується Державною СЕС та відображаються у відповідному санітарно-гігієнічному висновку, надання якого передбачено умовами ТД.
За таких обставин умови ТД щодо надання сертифікату системи екологічного менеджменту виробника Товару згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 14001:2015 наше підприємство вважає дискримінаційними та такими, що включені в інтересах тих суб'єктів господарювання, які співпрацюють з виробниками, що мають сертифікат ISO 14001:2015. Наприклад ТДВ “Пологівський хімічний завод “Коагулянт”, який виробляє товар згідно з ТУ, що прямо зазначені в Додатку 3 до ТД.
Враховуючи викладене вище, керуючись ст.ст. 3, 5, 22, 23 Закону України "Про публічні закупівлі", вимагаємо усунути порушення проведення закупівлі № UA-2019-12-05-000421-b шляхом внесення змін до Додатку 3 «Технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» до ТД, а саме:
- поділити предмет закупівлі - Коагулянт заліза сульфат (водний розчин) ТУ У 20.1-03327724-006:2013 (або еквівалент) в кількості 36 тон та Коагулянт алюмінію сульфат (водний розчин) ТУ У 20.1-03327724-007:2014 (або еквівалент) в кількості 240 тон - на 2 окремі лоти;
- виключити з ТД умови про надання учасником документів про проведення досліджень і випробувань у Замовника, а саме наступних умов ТД: "- звіт/звіти (або Акт/акти) лабораторних досліджень Товару, що пропонується учасником, затвердженні Замовником. Звіт/ти (або Акт/ти) лабораторних досліджень мають містити рекомендації для подальшого промислового застосування Товару на очисних спорудах замовника"; "- звіт/звіти (або Акт/акти) про проведення промислових іспитів Товару, що пропонується учасником, на підприємстві замовника з рекомендацією до його подальшого промислового застосування у технології очистки води на очисних спорудах Замовника";.
- виключити з ТД умови про надання учасником сертифікату ISO 14001:2015, а саме наступних умов ТД: "- копію сертифікату системи екологічного менеджменту виробника Товару згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 14001:2015 в області виробництва, розробки і реалізації коагулянтів для очистки води".
В разі незадоволення даної вимоги наше підприємство буде змушене звернутися до органу оскарження з відповідною скаргою про усунення порушень процедури закупівлі.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

13.12.2019 09:03
Ваша вимога від 10.12.2019 вих..№101219/1 щодо усунення порушень під час проведення процедури закупівлі (UA-2019-12-05-000421-b) розглянута та по суті порушених питань повідомляю наступне.
1. Щодо відсутності обгрунтування необхідності об'єднання двох різних товарів в один предмет закупівлі без розділення його на лоти.
Відповідно до Порядку визначення предмета закупівлі, предмет закупівлі товарів і послуг визначається на основі національного класифікатора України ДК 021:2015 за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням в дужках конкретної назви товару. Замовник не зобов’язаний ділити предмет закупівлі на лоти і тим більше обґрунтовувати своє рішення щодо “об’єднання” товарів в один предмет закупівлі.
2. Щодо надання учасниками актів лабораторних досліджень та актів проведення промислових іспитів.
Відповідно до діючого екологічного законодавства України Замовник несе відповідальність за забезпечення необхідного ступеню очищення зворотних (стічних) вод перед їх скиданням у водні об’єкти. Вибір оптимального співвідношення реагентів для очищення стічних вод потребує проведення відповідних випробувань для різних технологічних процесів очищення води. Замовник самостійно визначає стратегію технологічного розвитку підприємства з урахуванням чинної в Україні нормативної бази. Проведення досліджень, розробка нових технологічних рішень, визначення послідовності та процедури їх впровадження є зоною відповідальності виключно Замовника, тому що і відповідальність, у тому числі і кримінальну, за порушення екологічного законодавства несе Замовник.
Для організації ефективної безперебійної і надійної роботи очисних споруд, з метою отримання оптимальної якості стічних вод, технічними документами Замовника передбачено проведення лабораторних та промислових випробувань реагентів.
3. Щодо надання Учасниками копії сертифікату системи екологічного менеджменту виробника Товару згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 14001:2015 в області виробництва, розробки і реалізації коагулянтів для очистки води.
Наказом Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 21.12.2015 р. № 2013 в п. 2 прийнято національний стандарт України, гармонізований з міжнародним нормативним документом, з наданням чинності з 01 липня 2016 року ДСТУ ISO 14001:2015.
ISO 14001:2015 «Системи екологічного управління. Вимоги та настанови щодо застосування» застосовується в будь-якій організації незалежно від її розміру, типу або характеру діяльності, і застосовується до екологічних аспектів її діяльності, продуктів та послуг, щодо яких організація визначила, що вона може або контролювати, або впливати в рамках концепції життєвого циклу.
Надання учасниками сертифікатів ISO 14001:2015 гарантуватиме екологічно безпечне середовища для життя і здоров'я людей при використанні товару по закупівлі працівниками Замовника та при дотриманні умов експлуатації.

Виходячи з вищевикладеного, вимогу учасника про усунення дискримінаційних вимог вважаю необґрунтованою. Дії та рішення Замовника при формуванні тендерної документації відповідають вимогам законодавства про публічні закупівлі, підстави для задоволення вимоги – відсутні. Вважаю за необхідне передбачити та зберегти без змін зазначену вимогу в тендерній документації.

Документи подані скаржником

10.12.2019 10:20
Вимога

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2019-12-05-000421-b.c2

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ТОВ НВП "НЕОСИНТЕЗ", Код ЄДРПОУ:38391550
Пошук по цьому автору
Дата подання: 15.12.2019 13:42

СКАРГА на порушення замовником порядку проведення процедури закупівлі (в порядку ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі»)

СКАРГА на порушення замовником порядку проведення процедури закупівлі (в порядку ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі») Відповідно до оголошення про здійснення відкритих торгів від 05.12.2019 р., ідентифікатор № UA-2019-12-05-000421-b (далі – Закупівля), Комунальне підприємство «Славутич-Водоканал» Славутицької міської ради (далі – Замовник) здійснює закупівлю, предметом якої є: ДК 021:2015: 24310000-0 Основні неорганічні хімічні речовини (Коагулянт для очищення стічних вод (водний розчин)) . Відповідно до ч. 2 ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі» скарги, що стосуються тендерної документації можуть подаватися до органу оскарження з моменту оприлюднення оголошення про проведення торгів, але не пізніше ніж за чотири дні до дати, установленої для подання тендерних пропозицій. Відповідно до преамбули Закону України «Про публічні закупівлі» метою Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції. Згідно з нормами ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» принципами здійснення закупівель є: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням. Відповідно до ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах. ТОВ "НВП "НЕОСИНТЕЗ" (далі – Скаржник, або Суб'єкт оскарження) вважає, що Тендерна документація (далі – ТД) Замовника містить положення та вимоги, які порушують встановлені Законом принципи здійснення публічних закупівель щодо недискримінації учасників, максимальної економії та ефективності, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, що вбачається з наступного. 1. В Додатку № 3 "Інформація про необхідні технічні, якісні, кількісні та інші характеристики щодо предмета закупівлі" до ТД зазначено, що товарами, які складають предмет закупівлі, є: - Коагулянт заліза сульфат (водний розчин) ТУ У 20.1-03327724-006:2013 (або еквівалент) в кількості 36 тон; - Коагулянт алюмінію сульфат (водний розчин) ТУ У 20.1-03327724-007:2014 (або еквівалент) в кількості 240 тон. Як вбачається з ТД, предметом закупівлі фактично є два різних за своїми технічними, якісними та кількісними характеристиками товари, які виробляються за різними ТУ. В ТД документації відсутнє обґрунтування Замовником необхідності об'єднання двох різних товарів в один предмет закупівлі без розділення його на лоти. Вважаємо, що таке об'єднання штучно обмежує конкуренцію при проведенні закупівлю виключно тими суб'єктами господарювання, які мають змогу поставити відразу два різних коагулянти та й ще за умови проведення лабораторних досліджень та промислових випробувань цих різних коагулянтів саме у Замовника. Звертаємо увагу на те, що товар Коагулянт заліза сульфат (водний розчин) становить лише біля 1/7 загальної кількості предмету закупівлі. Скаржник має намір прийняти участь у Закупівлі з товаром, що складає основну частини предмету Закупівлі. За таких обставин вважаємо, що таке необґрунтоване об'єднання двох різних товарів є дискримінаційною умовою ТД, а також призведе до порушення принципу максимальної економічної ефективності проведення закупівлі. 2. В Додатку № 3 "Інформація про необхідні технічні, якісні, кількісні та інші характеристики щодо предмета закупівлі" до ТД зазначено, що для підтвердження якості товару Учасник у складі своєї пропозиції повинен надати: - звіт/звіти (або Акт/акти) лабораторних досліджень Товару, що пропонується учасником, затвердженні Замовником. Звіт/ти (або Акт/ти) лабораторних досліджень мають містити рекомендації для подальшого промислового застосування Товару на очисних спорудах замовника; - звіт/звіти (або Акт/акти) про проведення промислових іспитів Товару, що пропонується учасником, на підприємстві замовника з рекомендацією до його подальшого промислового застосування у технології очистки води на очисних спорудах Замовника. Вважаємо зазначені вище вимоги ТД дискримінаційними та такими, що встановлені Замовником виключно в інтересах того (тих) господарюючого (господарюючих) суб’єктів, які до оголошення даної процедури мали відносини із Замовником та заздалегідь мають можливість надати в складі тендерних пропозицій затверджені Замовником документи лабораторних досліджень і проведених промислових випробувань саме у Замовника та з рекомендаціями Замовника до подальшого промислового застосування предмета закупівлі у технології очистки води на очисних спорудах Замовника. Сферою застосування (функціональним призначенням) коагулянтів є саме очищення промислової (стічної) води та/або обробка питної води. Ефективність роботи коагулянту для очищення стічних вод обумовлена кількістю активної речовини. Тому в разі якщо за своїми технічними та якісними показниками коагулянт відповідає зазначеним в Додатку № 3 до ТД вимогам, такий коагулянт апріорі може використовуватись Замовником і ефект застосування буде таким, на який очікує Замовник, незалежно від результатів випробувань та досліджень саме у Замовника. Тим більше, що згідно з ТД Замовника всі учасники у складі тендерних пропозицій повинні надати: - копію ТУ (або інший стандарт) на виробництво Товару, що пропонується учасником; - методи контролю якості запропонованого Товару (копії сторінок стандартів (ТУ, ДСТУ тощо) з методиками та ходом проведення аналізу) на відповідність сертифікату/паспорту якості для проведення вхідного аналізу у лабораторії Замовника; - cертифікат/паспорт якості на запропонований Товар, виданий заводом-виробником де вказано назву виробника, його адресу, масу продукції, номер партії, дату виготовлення, вид пакування. Сертифікат/паспорт якості повинен містити фактичні показники якості (зазначити конкретний розмір, конкретну величину параметру, показник тощо) товару з підтвердженням відповідності вимогам стандарту або технічних умов; - висновок Державної санітарно-епідеміологічної експертизи на Товар, що пропонується учасником, для підтвердження можливості його застосування в технології очистки стічних вод; - копію сертифікату управління якості виробника Товару згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 9001:2015 в області виробництва, розробки і реалізації коагулянтів для очистки води; - інформацію у довільній формі щодо застосування заходів із захисту довкілля. Вищезазначені документи, по-перше, підтверджують якість пропонованого товару, а по-друге, дають Замовнику можливість здійснити вхідний контроль якості товару та визначити порядок використання товару згідно з регламентом Замовника вже після поставки товару. Тому, вважаємо, що вимоги ТД Замовника про надання документів щодо дослідження коагулянту в лабораторії саме Замовника, підтверджені промисловими випробуваннями на очисних спорудах Замовника, є безпідставними та дискримінаційними. 3. В Додатку № 3 "Інформація про необхідні технічні, якісні, кількісні та інші характеристики щодо предмета закупівлі" до ТД зазначено, що для підтвердження якості товару Учасник у складі своєї пропозиції повинен надати: - копію сертифікату системи екологічного менеджменту виробника Товару згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 14001:2015 в області виробництва, розробки і реалізації коагулянтів для очистки води. Вважаємо умову ТД щодо надання сертифікату системи екологічного менеджменту виробника Товару згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 14001:2015 дискримінаційною, яку виконати можуть тільки ті учасники, які поставляють коагулянти виробників, що вже мають такий сертифікат. Хочемо звернути увагу на те, що сертифікації в даному випадку підлягає не сам товар, а процес його виробництва. При цьому сертифікат ISO 14001:2015 свідчить про вплив на навколишнє середовище не самого продукту, а саме процесів його виробництва: викидів, стоків, утилізації відходів. Тобто сертифікат ISO 14001:2015 не має жодного відношення до якості товару. І крім того, як зазначалося вище, потенційний учасник, який не є виробником товару жодним чином не може виконати умови ТД, якщо закуповує товар у виробника, що не має сертифікату ISO 14001:2015. Відповідно до міжнародного стандарту ISO 14001:2015 — це стандарт, що визначає порядок впровадження та функціонування ефективної системи екологічного менеджменту та дозволяє продемонструвати виробнику наміри зменшити вплив на навколишнє природне середовище; дотримуватись законодавчих норм у сфері охорони навколишнього середовища; зменшити шкідливі викиди та споживання природних ресурсів. Сертифікація в системі ISO є необов'язковою, і її метою є виключно впровадження новаційних систем управління і контролю. Виробники коагулянтів, в першу чергу мають дотримуватись вимог національного екологічного законодавства. Наше підприємство має намір запропонувати до продажу коагулянт виробника, який не проводив сертифікацію свого виробництва, але здійснює виробництво коагулянтів відповідно до вимог свого національного законодавства у сфері охорони навколишнього середовища. Крім того, хочемо зазначити, що екологічна безпечність використання коагулянтів підтверджується Державною СЕС та відображаються у відповідному санітарно-гігієнічному висновку, надання якого передбачено умовами ТД. За таких обставин умови ТД щодо надання сертифікату системи екологічного менеджменту виробника Товару згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 14001:2015 наше підприємство вважає дискримінаційними та такими, що включені в інтересах тих суб'єктів господарювання, які співпрацюють з виробниками, що мають сертифікат ISO 14001:2015. Наприклад ТДВ “Пологівський хімічний завод “Коагулянт”, який виробляє товар згідно з ТУ, що прямо зазначені в Додатку 3 до ТД. 4. В Додатку № 3 "Інформація про необхідні технічні, якісні, кількісні та інші характеристики щодо предмета закупівлі" до ТД, а саме в стовбцях таблиці "Найменування та технічний опис" зазначено, що товар Коагулянт алюмінію сульфат (водний розчин) повинен відповідати вимогам ТУ У 20.1-03327724-007:2014 або еквіваленту. Зокрема, в цій частині ТД викладені наступні вимоги до зовнішнього вигляду алюмінію сульфат (водний розчин): "Зовнішній вигляд: слабко окрашена рідина жовтуватого кольору, прозора, без завислих речовин. Допускається відтінки коричневого або зеленуватого кольорів". Скаржник має намір пропонувати до продажу у даній закупівлі еквівалент алюмінію сульфат (водний розчин) виробництва ТОВ "Ксант-Інвест", республіка Білорусь. У паспорті-сертифікаті якості виробника товару зовнішній вигляд товару зазначений як: "Слабоокрашенная жидкость желтоватого цвета, содержащая взвешенные частицы. Допускаются оттенки коричневого или зеленоватого цветов." Як вбачається з паспорту-сертифікату на еквівалент, еквівалентний товар допускає наявність завислих речовин та в паспорті-сертифікаті відсутні відомості щодо прозорості водного розчину. Формально така невідповідність опису зовнішнього вигляду товару в паспорті сертифікаті опису зовнішнього вигляду товару в ТД може стати підставами для відхилення тендерної пропозиції Скаржника. Але Скаржник вважає, що включення Замовником до ТД вимог щодо відсутності завислих речовин та прозорості водного розчину є необґрунтованими та дискримінаційними. По-перше, технічні вимоги ТД допускають наявність у водному розчині частки нерозчинного у воді розчину (до 0,5%), які можуть зависати та/або впливати на прозорість розчину. За таких обставин вимога щодо відсутності завислих речовин та прозорості розчину суперечать вимозі ТД про допустимість нерозчинного у воді залишку. Крім того, в ТД відсутні кількісні показники прозорості розчину, тому об'єктивно оцінити прозорий розчин чи ні неможливо. І по-друге, в ТУ У 20.1-03327724-007:2014 (доступні у відкритих джерелах Інтернет-мережі), на які посилається Замовник, як на критерій відповідності товару технічним вимогам, відсутні будь-які вимоги до зовнішнього вигляду алюмінію сульфату (водний розчин). Крім того, хочемо зазначити, що виробництво алюмінію сульфату (водний розчин) відповідно до ТУ У 20.1-03327724-007:2014 здійснюється власником зазначених технічних умов – Пологівським хімічним заводом "Коагулянт". Як вбачається із сертифікатів якості на коагулянт алюмінію сульфат (водний розчин), які видаються виробником ТДВ "Пологівський хімічний завод "Коагулянт" і які доступні у відкритих джерелах, в сертифікаті відсутні будь-які відомості щодо зовнішнього вигляду алюмінію сульфату (водний розчин), в тому числі щодо наявності/відсутності завислих речовин та прозорості розчину. За таких обставин вважаємо, що умови ТД до зовнішнього вигляду алюмінію сульфату (водний розчин) в частині відсутності завислих речовин та прозорості водного розчину дискримінаційними та такими, що обмежують коло потенційних учасників Закупівлі. Враховуючи наведене вище, керуючись ст.ст. 3, 5, 18, 22 Закону України «Про публічні закупівлі», ПРОШУ: 1. Прийняти дану скаргу до розгляду. 2. Прийняти рішення про наявність порушень Замовником процедури закупівлі № UA-2019-12-05-000421-b. 3. Зобов’язати Комунальним підприємством «Славутич-Водоканал» Славутицької міської ради усунути допущене порушення процедури закупівлі шляхом внесення змін до Додатку 3 «Технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» до ТД, а саме: - поділити предмет закупівлі - Коагулянт заліза сульфат (водний розчин) ТУ У 20.1-03327724-006:2013 (або еквівалент) в кількості 36 тон та Коагулянт алюмінію сульфат (водний розчин) ТУ У 20.1-03327724-007:2014 (або еквівалент) в кількості 240 тон - на 2 окремі лоти; - виключити з ТД умови про надання учасником документів про проведення досліджень і випробувань у Замовника, а саме наступних умов ТД: "- звіт/звіти (або Акт/акти) лабораторних досліджень Товару, що пропонується учасником, затвердженні Замовником. Звіт/ти (або Акт/ти) лабораторних досліджень мають містити рекомендації для подальшого промислового застосування Товару на очисних спорудах замовника"; "- звіт/звіти (або Акт/акти) про проведення промислових іспитів Товару, що пропонується учасником, на підприємстві замовника з рекомендацією до його подальшого промислового застосування у технології очистки води на очисних спорудах Замовника";. - виключити з ТД умови про надання учасником сертифікату ISO 14001:2015, а саме наступних умов ТД: "- копію сертифікату системи екологічного менеджменту виробника Товару згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 14001:2015 в області виробництва, розробки і реалізації коагулянтів для очистки води"; - виключити з ТД умови щодо відсутності завислих речовин та прозорості алюмінію сульфату (водний розчин) та викласти відповідний абзац ТД в наступній редакції: "Зовнішній вигляд: слабко окрашена рідина жовтуватого кольору. Допускається відтінки коричневого або зеленуватого кольорів" .
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 18.12.2019 17:29

Аукціон

Початок:
24.01.2020 11:51
Завершення:
24.01.2020 12:12

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 24.01.2020 12:12

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
1 946 160 UAH з ПДВ 1 936 278 UAH з ПДВ Документи
ТОВ "ТБ "Аква-Холдинг"
Пошук по цьому учаснику
1 949 227.20 UAH з ПДВ 1 939 480.20 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

31.01.2020 19:17
Довідка МВС.pdf
24.01.2020 13:43
sign.p7s
17.01.2020 12:53
МТВ1.pdf
18.12.2019 14:47
МТВ.pdf
18.12.2019 14:47
Копія наказу.pdf
18.12.2019 14:47
Довідка ст.17.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВ "АСКО Фарм"
#37886989
Пошук по цьому переможцю
Переможець 1 936 278 UAH з ПДВ 29.01.2020 10:18

Переможець

Дата і час публікації: 29.01.2020 10:18

Учасник Пропозиція Документи
ТОВ "АСКО Фарм"
Пошук по цьому переможцю
#37886989
1 936 278 UAH з ПДВ Документи

Укладений договір


Строк дії 10.02.2020 00:00 - 31.12.2020 00:00
Номер 10-Т
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Дог_коагулянт_2020.pdf Укладений
1 936 278
10.02.2020 13:36
10.02.2020
sign.p7s Укладений
10.02.2020 13:37

Виконання договору

Строк дії за договором: 10.02.2020 — 31.12.2020
Сума оплати за договором: 1 661 509.08
UAH з ПДВ

Ризик-індикатор

"Чемпіон" - переможець - Так

Учасник, позначений як екстраординарний, переміг в тендері. Ознаки екстраординарності: А) середня конверсія учасника вище за 60% або Б) з цим замовником учасник підписав більше 75% договорів від свого загального числа.

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання