Вугілля кам’яне марки ДГ, фракція 25-100 – Код ДК 021:2015 – 09110000-3 (тверде паливо)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-12-13-003445-b
  • 09110000-3 - Тверде паливо
  • Відмінена
Найменування замовника:
Олександрівська селищна рада
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Ольга Петрівна Євстігнєєва, +380990216484 , a_possovet@i.ua
Адреса замовника
Україна, Олександрівський район, смт.Олександрівка, 84000, Донецька область, вул. Центральна,15 А
Очікувана вартість
1 287 000 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 18.12.19
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 19.12.2019 15:04

Оскарження умов:

до 25.12.2019 00:00

Подання пропозицій:

29.12.2019 15:04

Початок аукціону:

02.01.2020 11:49

Очікувана вартість
1 287 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
6 435 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

365 тонни
Вугілля кам’яне марки ДГ, фракція 25-100 – Код ДК 021:2015 – 09110000-3 (тверде паливо)
ДК 021:2015: 09110000-3 — Тверде паливо

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

Незаконні вимоги

Дата подання: 17.12.2019 12:29
Дата відповіді: 18.12.2019 12:35
Відповідно до вимог п. 1.16. п. 1 Розділу 3, учаснику необхідно надати: копію балансу за останній звітний період, копію звіту про фінансові результати за останній звітний період та копію звіту про рух грошових коштів за останній звітний період з назвою папки/файлу «Фінансова спроможність». Шановний Замовнику!. Повідомляємо Вас, що дана вимога є незаконною та дискримінаційною. Відповідно до ст..16 ЗУ «Про публічні закупівлі» такий критерії як "наявність фінансової спроможності» не міститься. Крім того, така вимоги дискримінує новостворених суб’єктів господарювання, які не подавали на законних підставах таку звітність. Отже, замовник встановлює вимоги які обмежують коло потенційних учасників. Також, Законом України «Про державну статистику», передбачено, що фінансова звітність визнається конфіденційною інформацію. Крім того, незрозуміло доцільність встановлення вищезазначеної вимоги Замовником, адже Учасник повинен поставити Товар Замовнику, а не навпаки. Згідно ч. 4 ст. 22 Закону заборонено встановлювати у ТД вимоги, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Заборона на встановлення дискримінаційних вимог випливає також з інших вимог Закону. Зокрема, ст. 3 Закону визначено, що одним із принципів здійснення закупівель є недискримінація учасників. Ст. 5 Закону встановлює наступні правила, покликані забезпечити недискримінацію учасників: рівність умов участі у закупівлях вітчизняних та іноземних учасників всіх форм власності та організаційно правових форм; обов'язок замовника забезпечити вільний доступ всім учасникам до інформації про закупівлю; заборона замовнику встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. .
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Визнання процедури відкритих торгів такою, що не відбулася

Дискримінаційна вимога

Дата подання: 17.12.2019 12:49
Дата відповіді: 18.12.2019 12:35
Відповідно до вимог пп. 5.2.1 п. 5 Розділу 3 ТД Учасникам необхідно підтвердити наявність не менш двох транспортних засобів. Зазначаємо, що дана вимога є дискримінаційною для потенційних учасників, зокрема ля тих, хто має один транспортний засіб для поставки вугілля камяного. Крім того, врахуванням вимог п. 1.5 Додатку №3 до тендерної документації, взагалі така вимога є небгрунтоваою та незаконною. ЗУ "Про публічні закупівлі" заборонено встановлювати дискримінаційні вимоги. Згідно ч. 4 ст. 22 Закону заборонено встановлювати у ТД вимоги, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Заборона на встановлення дискримінаційних вимог випливає також з інших вимог Закону. Зокрема, ст. 3 Закону визначено, що одним із принципів здійснення закупівель є недискримінація учасників. Ст. 5 Закону встановлює наступні правила, покликані забезпечити недискримінацію учасників: рівність умов участі у закупівлях вітчизняних та іноземних учасників всіх форм власності та організаційно правових форм; обов'язок замовника забезпечити вільний доступ всім учасникам до інформації про закупівлю; заборона замовнику встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Вимагаємо внести зміни у ТД.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Визнання процедури відкритих торгів такою, що не відбулася

Незакона, дискримінаційна вимога

Дата подання: 17.12.2019 13:08
Дата відповіді: 18.12.2019 12:35
Відповідно до вимог пп. 5.2.2.2. розділу 3 ТД чинний договір(ори) про надання учаснику відповідних послуг перевезення товару зі строком дії не меншим, ніж до 31.12.2020, укладений з перевізником, та нотаріально завірений документ, виданий управляннями статистики Державної служби статистики України в 2019 році перевізнику – відомості з ЄДРПОУ або довідку про визначення класифікаційних даних (якщо учасник залучає транспортні засоби і користується послугами перевізника на договірних засадах). Дана вимога є незаконою так як, по перше, Відомості видані ДССУ є необовязковим документом на теріторіх України та отримуются за письмовим запитом за місцем обліку (з додаванням квітанції про оплату). Крім того, жодним чинним нормативно-правовим актом учасник не зобовязаний вимагати від свого контрагента такий документ чи отримання такого документу. По друге, відповідно до чинного законодавства України у сфері вчинення нотаріальних дій не передбаченя виготовлення копії з подібних довідок. Вимагає виключити дану вимогу. ЄДР юридичних осіб та фізичних обсіь підприємців є відкритим та КОЖНИЙ має право та можливість подивитися види діяльності будь-якого субєкта господарювання. Крім того, права ьа обовязки сторін договору визначаються умовами Договору. У Замовника не має законого права вимагати документи, які не вимагаються чинним законодавством та обмежують конкуренцію. Вимагаємо виключити незаконні, дискримінаційні вимоги.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Визнання процедури відкритих торгів такою, що не відбулася

Дискримінаційна вимога

Дата подання: 17.12.2019 16:14
Дата відповіді: 18.12.2019 12:35
Тендерна документація містить вимогу надати: висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи на марку вугілля, що є предметом закупівлі. Згідно з частиною третьою статті 5 Закону «Про публічні закупівлі» замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Крім того, даний докумен, згідно чиного законодавства не є обовязковим. Також варто зазначити, що така вимога покладає додаткові витрати на самого учасника пов’язані з виготовленням висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи на марку вугілля, що є предметом закупівлі . Безпечність вугілля характризуються показниками сірки, хлору та мишяку, выдповыдно до ДСТУ 7146:2010 Отже встановлення вимоги щодо надання копії висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи на марку вугілля, що є предметом закупівлі є дискримінаційною.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Визнання процедури відкритих торгів такою, що не відбулася
Розгорнути: 4 Згорнути

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-12-13-003445-b.a1

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ТОВ "НТК-ТРЕЙД ЛТД", Код ЄДРПОУ:41280662
Дата подання: 17.12.2019 16:37
При вивченні тендерної документації, встановлено наявність дискримінаційний вимог та вимог, що порушують принципи здійснення публічних закупівель, визначених ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» в тендерній документації не усунення яких порушує законне право, учасників, гарантоване Законом України «Про публічні закупівлі» на участь в даних відкритих торгах, а саме:
Згідно з п. 2.5 Додатку 3 до тендерної документації учасник повинен надати в складі тендерної пропозиції договір(и)купівлі-продажу (або постачання)марок вугілля, що закуповується замовником у відповідності до вимог цієї документації, між учасником і виробником товару (або продавцем, або постачальником); договір(и) купівлі-продажу (або постачання) марок вугілля, що закуповується замовником у відповідності до вимог цієї документації, між продавцем (або постачальником) і виробником товару (якщо учасник не має прямих договірних відносин з виробником);для документального підтвердження статусу легального виробника вугілля – копії чинних дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію(використання) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, виданих Держгірпромнаглядом України виробнику, завірена виробником або копія технічних умов, завірена виробником. Якщо учасник не є власником зазначених документів, у складі тендерної пропозиції такий учасник повинен надати лист(листи) від власника(власників) такого документу, адресований замовнику, в якому зазначено номер (номери) документу, дата його видачі та право використання учасником зазначених документів в цих торгах з посиланням на номер ідентифікатора закупівлі в електронній системі закупівель.
Вважаємо дані положення тендерної документації дискримінаційними, оскільки ТД передбачує, що постачальник повинен мати господарські відносини безпосередньо з виробником товару, а в нашому випадку наш постачальник має господарські відносини не безпосередньо з виробником, а також з постачальником товару, що є предметом закупівлі. З огляду на вищевикладене, не має можливості документально підтвердити відносини між виробником та постачальником товару, а отже виникає неможливість взяти участь у процедурі закупівлі, тому положення ТД є дискримінаційними
Вимога щодо документального підтвердження статусу легального виробника вугілля – копії чинних дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію(використання) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, виданих Держгірпромнаглядом України виробнику, завірена виробником або копія технічних умов, завірена виробником. Також є дискримінаційною, оскільки обмежує конкуренцію учасників, адже прийняти участь у даній процедурі закупівлі зможуть тільки ті учасники, які мають відношення з виробниками (або постачальники учасника мають відношення з виробниками) та яким виробники нададуть документи які вимагає замовник у срок передбачений тендерною документацією.
Наявність вищевказаних вимог створює підґрунтя для безпідставного відхилення тендерної пропозиції учасника, що є порушенням принципів здійснення публічних закупівель, визначених ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі». 3
Вищевказані вимоги є дискримінаційними та спрямованими на штучне усунення небажаного учасника торгів, адже жодна з встановлених вимог не впливає на змість тендерної пропозиції учасника та не впливає на його можливість здійснити поставку товару у відповідній якості та кількості.
Вимагаємо внести зміни у ТД та виключити дискримінаційні вимоги.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

18.12.2019 12:48
Визнання процедури відкритих торгів, такою, що не відбулася.

Аукціон

Початок:
02.01.2020 11:49

Інформація про відміну

Скасування активоване
Дата відміни
18.12.2019 12:53
Причина відміни
Скасовано
Причина відміни
ст.31 Закону України "Про публічні закупівлі"
Документи
18.12.2019 12:49 ПРОТОКОЛ 18.12.2019.docx
18.12.2019 12:53 sign.p7s

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання