послуги з перевезення та знешкодження органічних медичних відходів хворих та відходів, що утворилися в результаті медичної діяльності

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-01-10-002015-c
  • 90520000-8 - Послуги у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами
  • Не відбулася
Найменування замовника:
Перинатальний центр м.Києва
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Пуніна Ірина Пилипівна, 380445228755 , pcenter_ekonomist@ukr.net
Адреса замовника
Україна, Київ, 03150, Київська область, вул. Предславинська, 9
Очікувана вартість
660 000 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 12.02.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 16.01.2020 18:00

Оскарження умов:

до 22.01.2020 00:00

Подання пропозицій:

26.01.2020 18:00

Очікувана вартість
660 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
3 300 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
закупівля здійснюється з метою задоволення потреби на 2020 рі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 послуга
Послуги з перевезення та знешкодження органічних медичних відходів хворих та відходів, що утворилися в результаті медичної діяльності. Джерело фінансування закупівлі: кошти місцевих бюджетів
ДК 021:2015: 90520000-8 — Послуги у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

п.е, ст.32.ЗУ "Про відходи"

Дата подання: 14.01.2020 14:51
Дата відповіді: 16.01.2020 11:42
Просимао надати відповідь на наступні питання два питання: 1) Чому Завомник порушує п.е, ст.32, ЗУ "Про відходи", не прописавши в Тендерній документації наявність ліцензії на операції окремо видалення або утилізації, не дотримуючись п.е, ст. 32, ЗУ "Про відходи", коли операція "знешкодження" - не є операцією "видалення" або "утилізації" (згудно ст.1, ЗУ "Про відходи"). ? 2) Де сказано в 325 Наказі МОЗ, що Замвоник має право вимагати притримуватись даного наказу субєктів господарювання, що не мають ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики? Все що, сказано в 325 Наказі стосується виключно Замовника, а не потенційних учасників. Згідно наказу 325 наказу МОЗ саме Замовник має знешкоджувати небезпечні відходи перед тим, як передавати ці відходи, але надалі передавати знешкодженні відходи - він має саме Субєктам які мають право уитилізувати або видаляти небезпечні медичні відходи (п.е, ст.32, зу "Про відходи")
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Тендерний комітет Перинатального центру м. Києва розглянув порушене питання та повідомляє про наступне.
Виходячи з норм статті 1 Закону України «Про відходи» (далі – Закон) поводження з відходами - дії, спрямовані на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення, сортування, зберігання, оброблення, перероблення, утилізацію, видалення, знешкодження і захоронення, включаючи контроль за цими операціями та нагляд за місцями видалення.
При цьому, норми зазначеного вище Закону передбачають різні види та способи поводження з відходами, в тому числі, зокрема:
збирання відходів - діяльність, пов'язана з вилученням, накопиченням і розміщенням відходів у спеціально відведених місцях чи об'єктах, включаючи сортування відходів з метою подальшої утилізації чи видалення;
зберігання відходів - тимчасове розміщення відходів у спеціально відведених місцях чи об'єктах (до їх утилізації чи видалення);
оброблення (перероблення) відходів - здійснення будь-яких технологічних операцій, пов'язаних із зміною фізичних, хімічних чи біологічних властивостей відходів, з метою підготовки їх до екологічно безпечного зберігання, перевезення, утилізації чи видалення;
утилізація відходів - використання відходів як вторинних матеріальних чи енергетичних ресурсів;
видалення відходів - здійснення операцій з відходами, що не призводять до їх утилізації;
знешкодження відходів - зменшення чи усунення небезпечності відходів шляхом механічного, фізико-хімічного чи біологічного оброблення.
Предметом закупівлі є Послуги з перевезення та знешкодження органічних медичних відходів хворих та відходів, що утворилися в результаті медичної діяльності.
Порядок поводження з небезпечними медичними відходами визначено Наказом МОЗ №325 від 08.06.2015 «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правила і норм щодо поводження з медичними відходами», яким передбачено термічне знешкодження відходів категорії В. Пунктами 17, 18, 20 Розділу V «Вимоги до відходів категорії В» Наказу МОЗ №325, якого повинен дотримуватись замовник закупівлі, визначено наступне:
17. Термічне знешкодження відходів категорії В може здійснюватись децентралізованим способом (інсинератори або інші установки термічного знешкодження, що призначені для застосування з цією метою). Термічне знешкодження відходів категорії В може здійснюватись централізованим способом.
18. Патологоанатомічні та органічні операційні відходи категорії В (органи, тканини) підлягають кремації (спалюванню).
20. Відходи категорії В після знезараження передаються на підприємства, що мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та мають відповідне сертифіковане обладнання.
У зв’язку з цим, а також з метою дотримання основних принципів закріплених згідно статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме з метою розширення кола потенційно можливих учасників та уникнення будь-яких дискримінаційних вимог до учасників під час підготовки тендерної документації нами як Замовником було прийнято рішення про встановлення вимоги щодо наявності ліцензії, виданої Уповноваженим органом, на поводження з небезпечними відходами (збирання, зберігання, знешкодження або утилізація або видалення), оскільки всі Учасники, що мають такі ліцензії мають право надати послуги, що є предметом закупівлі (за умови наявності ще ліцензії на перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів). Дана вимога не порушує Закону України «Про відходи», підтвердженням чого є Ліцензійний реєстр (поводження з небезпечними відходами), розміщений на офіційному сайті Уповноваженого органу, Міністерства енергетики та захисту довкілля України (реорганізоване Міністерство екології та природніх ресурсів України), де Ви маєте можливість переглянути інформацію про значну кількість суб’єктів господарювання, які мають відповідні дозвільні документи, а тому жодних порушень під час підготовки тендерної документації нами допущено не було.

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-01-10-002015-c.a1

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УКРЕКОСЕРВІС", Код ЄДРПОУ:38782391
Дата подання: 14.01.2020 14:16
1. Замовник: Перинатальний центр м.Києва
2. Номер повідомлення про проведення закупівлю UA-2020-01-10-002015-c
3. Підстави подання вимоги: Порушення п. «е», статті 32 Закону України «Про відходи»
4. Обґрунтування вимоги:
Пунктом е, статті 32, Закону України «ПРО ВІДХОДИ» передбачено «З метою обмеження та запобігання негативному впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров'я людини забороняється передавати чи продавати небезпечні відходи громадянам, підприємствам, установам та організаціям, якщо вони не забезпечують УТИЛІЗАЦІЮ чи ВИДАЛЕННЯ цих відходів екологічно безпечним способом»

Додатково зазначаємо, що Наказ Міністерства охорони здоров’я від 08.06.2015 № 325 «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правила і норм щодо поводження з медичними відходами» так як цей наказ стосується виключно ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я (п.2 «Ці Правила встановлюють загальні вимоги до поводження з медичними відходами в закладах охорони здоров’я (далі - заклади) з метою попередження їх негативного впливу на життя, здоров'я населення та довкілля і визначають порядок збирання, перевезення, зберігання, сортування, оброблення (перероблення), утилізації, видалення, знезараження, захоронення, знищення медичних відходів.»), а не суб’єктів господарювання , що здійснюють утилізацію або видалення небезпечних відходів, тому вимагати від Учасників дотримуватися нормативного акту, який не стосуються потенційних Учасників є протизаконно.

Вимагаємо:
Пункт «наявність Ліцензії Міністерства екології та природніх ресурсів України на поводження з небезпечними відходами (збирання, зберігання, знешкодження або утилізація або видалення) (надати копію Ліцензії або наказу про видачу ліцензії)»
ВИКЛАСТИ В НАСТУПНІЙ РЕДАКЦІЇ
наявність Ліцензії Міністерства екології та природніх ресурсів України на поводження з небезпечними відходами (збирання, зберігання, знешкодження, утилізація або видалення) (надати копію Ліцензії або наказу про видачу ліцензії)

Просимо Вас, шановний Замовник, звернути увагу на наступну інформацію:

Організатором «Комунальне некомерційне підприємство «Київський міський центр нефрології та діалізу» Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)» проводилось дві закупівлі( UA-2019-08-30-000944-b та UA-2019-07-22-001025-b) з аналогічним предметом закупівлі. Ці закупівлі містили аналогічну вимогу (як вимагаємо ми в вашій закупівлі – наявність операцій збирання, зберігання, знешкодження, утилізація або видалення) в тендерній документації. Потенційний учасник, ТОВ «ЕКОЛОГІЧНІ ПЕРЕРОБНІ ТЕХНОЛОГІЇ», який не відповідає кваліфікації, нормам діючого законодавства - двічі ці закупівлі оскаржував, намагався довести, що повинно бути збирання, зберігання, знешкодження - проте безуспішно і двічі колегія АМКУ йому відмовляла у задоволені даних скарг (надалі ТОВ «ЕКОЛОГІЧНІ ПЕРЕРОБНІ ТЕХНОЛОГІЇ» буде вам надавати інформацію про некомпетентність колегії, пізній час розгляду скарг, та те що вони оскаржують дії АМКУ у суді , без підтверджуючих на те документів).
Звідси випливає, що правильна редакція тендерної документації має містити вимогу «збирання, зберігання, знешкодження, утилізація або видалення»
Копію невдалих скарг та рішення колегії АМКУ надаємо для ознайомлення
Також зазначаємо, що більшість Замовників притримуються діючого законодавства (ідентифікатори діючих закупівель, де вимагається саме операція «видалення або утилізація» - UA-2019-12-27-002143-b , UA-2020-01-06-000129-c , UA-2019-12-31-000054-c )
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

16.01.2020 11:45
Тендерний комітет Перинатального центру м. Києва розглянув порушене питання та повідомляє про наступне.
Виходячи з норм статті 1 Закону України «Про відходи» (далі – Закон) поводження з відходами - дії, спрямовані на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення, сортування, зберігання, оброблення, перероблення, утилізацію, видалення, знешкодження і захоронення, включаючи контроль за цими операціями та нагляд за місцями видалення.
При цьому, норми зазначеного вище Закону передбачають різні види та способи поводження з відходами, в тому числі, зокрема:
збирання відходів - діяльність, пов'язана з вилученням, накопиченням і розміщенням відходів у спеціально відведених місцях чи об'єктах, включаючи сортування відходів з метою подальшої утилізації чи видалення;
зберігання відходів - тимчасове розміщення відходів у спеціально відведених місцях чи об'єктах (до їх утилізації чи видалення);
оброблення (перероблення) відходів - здійснення будь-яких технологічних операцій, пов'язаних із зміною фізичних, хімічних чи біологічних властивостей відходів, з метою підготовки їх до екологічно безпечного зберігання, перевезення, утилізації чи видалення;
утилізація відходів - використання відходів як вторинних матеріальних чи енергетичних ресурсів;
видалення відходів - здійснення операцій з відходами, що не призводять до їх утилізації;
знешкодження відходів - зменшення чи усунення небезпечності відходів шляхом механічного, фізико-хімічного чи біологічного оброблення.
Предметом закупівлі є Послуги з перевезення та знешкодження органічних медичних відходів хворих та відходів, що утворилися в результаті медичної діяльності.
Порядок поводження з небезпечними медичними відходами визначено Наказом МОЗ №325 від 08.06.2015 «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правила і норм щодо поводження з медичними відходами», яким передбачено термічне знешкодження відходів категорії В. Пунктами 17, 18, 20 Розділу V «Вимоги до відходів категорії В» Наказу МОЗ №325, якого повинен дотримуватись замовник закупівлі, визначено наступне:
17. Термічне знешкодження відходів категорії В може здійснюватись децентралізованим способом (інсинератори або інші установки термічного знешкодження, що призначені для застосування з цією метою). Термічне знешкодження відходів категорії В може здійснюватись централізованим способом.
18. Патологоанатомічні та органічні операційні відходи категорії В (органи, тканини) підлягають кремації (спалюванню).
20. Відходи категорії В після знезараження передаються на підприємства, що мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та мають відповідне сертифіковане обладнання.
У зв’язку з цим, а також з метою дотримання основних принципів закріплених згідно статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме з метою розширення кола потенційно можливих учасників та уникнення будь-яких дискримінаційних вимог до учасників під час підготовки тендерної документації нами як Замовником було прийнято рішення про встановлення вимоги щодо наявності ліцензії, виданої Уповноваженим органом, на поводження з небезпечними відходами (збирання, зберігання, знешкодження або утилізація або видалення), оскільки всі Учасники, що мають такі ліцензії мають право надати послуги, що є предметом закупівлі (за умови наявності ще ліцензії на перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів). Дана вимога не порушує Закону України «Про відходи», підтвердженням чого є Ліцензійний реєстр (поводження з небезпечними відходами), розміщений на офіційному сайті Уповноваженого органу, Міністерства енергетики та захисту довкілля України (реорганізоване Міністерство екології та природніх ресурсів України), де Ви маєте можливість переглянути інформацію про значну кількість суб’єктів господарювання, які мають відповідні дозвільні документи, а тому жодних порушень під час підготовки тендерної документації нами допущено не було, оскільки Ви як Скаржник не довели чим порушені Ваші права.
Розгорнути Згорнути
Тендерний комітет Перинатального центру м. Києва розглянув порушене питання та повідомляє про наступне.
Виходячи з норм статті 1 Закону України «Про відходи» (далі – Закон) поводження з відходами - дії, спрямовані на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення, сортування, зберігання, оброблення, перероблення, утилізацію, видалення, знешкодження і захоронення, включаючи контроль за цими операціями та нагляд за місцями видалення.
При цьому, норми зазначеного вище Закону передбачають різні види та способи поводження з відходами, в тому числі, зокрема:
збирання відходів - діяльність, пов'язана з вилученням, накопиченням і розміщенням відходів у спеціально відведених місцях чи об'єктах, включаючи сортування відходів з метою подальшої утилізації чи видалення;
зберігання відходів - тимчасове розміщення відходів у спеціально відведених місцях чи об'єктах (до їх утилізації чи видалення);
оброблення (перероблення) відходів - здійснення будь-яких технологічних операцій, пов'язаних із зміною фізичних, хімічних чи біологічних властивостей відходів, з метою підготовки їх до екологічно безпечного зберігання, перевезення, утилізації чи видалення;
утилізація відходів - використання відходів як вторинних матеріальних чи енергетичних ресурсів;
видалення відходів - здійснення операцій з відходами, що не призводять до їх утилізації;
знешкодження відходів - зменшення чи усунення небезпечності відходів шляхом механічного, фізико-хімічного чи біологічного оброблення.
Предметом закупівлі є Послуги з перевезення та знешкодження органічних медичних відходів хворих та відходів, що утворилися в результаті медичної діяльності.
Порядок поводження з небезпечними медичними відходами визначено Наказом МОЗ №325 від 08.06.2015 «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правила і норм щодо поводження з медичними відходами», яким передбачено термічне знешкодження відходів категорії В. Пунктами 17, 18, 20 Розділу V «Вимоги до відходів категорії В» Наказу МОЗ №325, якого повинен дотримуватись замовник закупівлі, визначено наступне:
17. Термічне знешкодження відходів категорії В може здійснюватись децентралізованим способом (інсинератори або інші установки термічного знешкодження, що призначені для застосування з цією метою). Термічне знешкодження відходів категорії В може здійснюватись централізованим способом.
18. Патологоанатомічні та органічні операційні відходи категорії В (органи, тканини) підлягають кремації (спалюванню).
20. Відходи категорії В після знезараження передаються на підприємства, що мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та мають відповідне сертифіковане обладнання.
У зв’язку з цим, а також з метою дотримання основних принципів закріплених згідно статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме з метою розширення кола потенційно можливих учасників та уникнення будь-яких дискримінаційних вимог до учасників під час підготовки тендерної документації нами як Замовником було прийнято рішення про встановлення вимоги щодо наявності ліцензії, виданої Уповноваженим органом, на поводження з небезпечними відходами (збирання, зберігання, знешкодження або утилізація або видалення), оскільки всі Учасники, що мають такі ліцензії мають право надати послуги, що є предметом закупівлі (за умови наявності ще ліцензії на перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів). Дана вимога не порушує Закону України «Про відходи», підтвердженням чого є Ліцензійний реєстр (поводження з небезпечними відходами), розміщений на офіційному сайті Уповноваженого органу, Міністерства енергетики та захисту довкілля України (реорганізоване Міністерство екології та природніх ресурсів України), де Ви маєте можливість переглянути інформацію про значну кількість суб’єктів господарювання, які мають відповідні дозвільні документи, а тому жодних порушень під час підготовки тендерної документації нами допущено не було, оскільки Ви як Скаржник не довели чим порушені Ваші права.

Номер вимоги: UA-2020-01-10-002015-c.c2

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УКРЕКОСЕРВІС", Код ЄДРПОУ:38782391
Дата подання: 14.01.2020 14:18
1.Замовник: Перинатальний центр м.Києва
2. Номер повідомлення про проведення закупівлю UA-2020-01-10-002015-c
3. Підстави подання вимоги: Порушення Наказу № 2013 від 21.12.2015 ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості», п.4, ст. 5, ЗУ «Про Публічні Закупівлі»
4. Обґрунтування вимоги:
Замовником Вимагається висновок СЕС на операції в сфері поводження з небезпечними відходами, що є предметом закупівлі (надати копію)

Зазначаємо, так, як на даний час положення ДСТУ ISO 14001:2004 втратили чинність у зв’язку із прийняттям наказу Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 21.12.2015 р. № 2013. Вказаним вище наказом як національний стандарт України, гармонізований з міжнародним нормативним документом, з наданням чинності з 01 липня 2016 року прийнято ДСТУ ISO 14001:2015. Національні стандарти систем управління якістю (ISO 9001) затверджено наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 22.06.2009 р. Разом із тим, відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 23 ЗУ «Про стандартизацію» національні стандарти та кодекси усталеної практики застосовуються на добровільній основі, крім випадків, якщо обов'язковість їх застосування встановлена нормативно-правовими актами. Національний орган стандартизації забезпечує розміщення на офіційному веб-сайті текстів національних стандартів та кодексів усталеної практики, обов'язковість застосування яких установлена нормативно-правовими актами, не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня офіційного опублікування таких актів з безоплатним доступом до зазначених національних стандартів та кодексів усталеної практики. З огляду на вказане вище слід враховувати, що положеннями ДСТУ ISO 14001:2015 та ДСТУ ISO 9001, а також положеннями нормативних актів, якими їм надано чинність, не передбачена обов’язковість застосування вказаних вище стандартів, а також не вимагається обов’язкова сертифікація суб’єктів на їх відповідність. За даними офіційного веб-порталу Міжнародної організації по стандартизації (https://www.iso.org) сертифікація на відповідність стандарту ISO 9001 також не є обов’язковою. Згідно зі змістом ДСТУ ISO 14001:2015 вказаний стандарт сам по собі не встановлює конкретних критеріїв до результатів екологічної діяльності підприємства. Враховуючи, що вказані критерії оцінки вимагають від учасників подання не обов’язкових документів, а наявність таких документів сама по собі не впливає на виконувані учасниками роботи (послуги), їх якість, і не може по суті вплинути на результати замовлених робіт, просимо виключити з Тендерної документації цінові критерії, які ґрунтуються на наявності в учасників діючих сертифікатів ISO 14001:2004 та ISO 14001:2004

Вимагаємо:
Вимогу сертифікат ISO 14001:2015 для підтвердження відповідності системи екологічного менеджменту вимогам ДСТУ ISO 14001:2015 - видалити
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

16.01.2020 11:44
Виходячи з вимог пункту 3 частини другої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація повинна містити, зокрема: інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами.
При цьому, варто зазначити, що Замовник самостійно визначає необхідні технічні характеристики предмета закупівлі виходячи зі специфіки предмета закупівлі, керуючись принципами здійснення закупівель та з дотриманням законодавства. Тому вимога до надання учасниками сертифікату ISO 14001:2015 для підтвердження відповідності системи екологічного менеджменту вимогам ДСТУ ISO 14001:2015 – це гарантія спроможності Учасника надавати екологічно безпечні послуги, це забезпечення упевненості в тому, що послуги, які будуть надаватися учасником, відповідають вимогам нормативних актів, при цьому всі технічні, адміністративні та людські чинники, що впливають на процес надання послуг, знаходяться під контролем, проблеми негайно усуваються, а постачальник постійно вживає відповідні заходи з поліпшення якості послуг та їх екологічності. Це також гарантія наявності кваліфікованого персоналу, який знаходиться в розвитку. Наявність даного сертифікату у Учасника підтверджує мінімізацію негативного впливу його діяльності на навколишнє природне середовище, досягнення високого рівня екологічної безпеки процесів виробництва на підприємстві і виконуваних послуг.
Додатково маємо намір звернути Вашу увагу, що встановлення вимоги щодо наявності сертифікату на підтвердження відповідності вимогам стандарту ДСТУ ISO 14001:2015 "Система екологічного управління. Вимоги та настанови щодо застосування" та відповідності вимогам стандарту ДСТУ ISO 9001:2015. "Системи управління якістю. Вимоги" не є дискримінаційним. В Україні існує значна кількість підприємств, які здійснюють сертифікацію осіб, при цьому час цієї сертифікації становить від одного тижня. Тому будь-який учасник, який за наявності бажання, має можливість здійснити сертифікацію власних процесів організації системи екологічного менеджменту.
Беручи до уваги зазначене вище під час підготовки тендерної документації нами було прийнято рішення про встановлення вимоги щодо надання сертифікату ISO 14001:2015 для підтвердження відповідності системи екологічного менеджменту вимогам ДСТУ ISO 14001:2015, що у жодному разі не може вважатись порушенням, а порушена Вами вимога не підлягає задоволенню, оскільки Ви як Скаржник не довели чим порушені Ваші права.
Розгорнути Згорнути
Виходячи з вимог пункту 3 частини другої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація повинна містити, зокрема: інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами.
При цьому, варто зазначити, що Замовник самостійно визначає необхідні технічні характеристики предмета закупівлі виходячи зі специфіки предмета закупівлі, керуючись принципами здійснення закупівель та з дотриманням законодавства. Тому вимога до надання учасниками сертифікату ISO 14001:2015 для підтвердження відповідності системи екологічного менеджменту вимогам ДСТУ ISO 14001:2015 – це гарантія спроможності Учасника надавати екологічно безпечні послуги, це забезпечення упевненості в тому, що послуги, які будуть надаватися учасником, відповідають вимогам нормативних актів, при цьому всі технічні, адміністративні та людські чинники, що впливають на процес надання послуг, знаходяться під контролем, проблеми негайно усуваються, а постачальник постійно вживає відповідні заходи з поліпшення якості послуг та їх екологічності. Це також гарантія наявності кваліфікованого персоналу, який знаходиться в розвитку. Наявність даного сертифікату у Учасника підтверджує мінімізацію негативного впливу його діяльності на навколишнє природне середовище, досягнення високого рівня екологічної безпеки процесів виробництва на підприємстві і виконуваних послуг.
Додатково маємо намір звернути Вашу увагу, що встановлення вимоги щодо наявності сертифікату на підтвердження відповідності вимогам стандарту ДСТУ ISO 14001:2015 "Система екологічного управління. Вимоги та настанови щодо застосування" та відповідності вимогам стандарту ДСТУ ISO 9001:2015. "Системи управління якістю. Вимоги" не є дискримінаційним. В Україні існує значна кількість підприємств, які здійснюють сертифікацію осіб, при цьому час цієї сертифікації становить від одного тижня. Тому будь-який учасник, який за наявності бажання, має можливість здійснити сертифікацію власних процесів організації системи екологічного менеджменту.
Беручи до уваги зазначене вище під час підготовки тендерної документації нами було прийнято рішення про встановлення вимоги щодо надання сертифікату ISO 14001:2015 для підтвердження відповідності системи екологічного менеджменту вимогам ДСТУ ISO 14001:2015, що у жодному разі не може вважатись порушенням, а порушена Вами вимога не підлягає задоволенню, оскільки Ви як Скаржник не довели чим порушені Ваші права.

Номер вимоги: UA-2020-01-10-002015-c.a3

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УКРЕКОСЕРВІС", Код ЄДРПОУ:38782391
Дата подання: 14.01.2020 14:21
1.Замовник: Перинатальний центр м.Києва
2. Номер повідомлення про проведення закупівлю UA-2020-01-10-002015-c
3. Підстави подання вимоги: Порушення п.4, ст.5, ЗУ «Про Публічні закупівлі»

4. Обґрунтування вимоги:
Замовником Вимагається висновок СЕС на операції в сфері поводження з небезпечними відходами, що є предметом закупівлі (надати копію)

Зазначаємо, що ЗУ «Про публічні закупівлі» та іншим діючим законодавством не передбачається надання висновку СЕС саме на операції. Прописавши дану вимогу Замовник звузив коло потенційних учасників до одного – ТОВ «ЕКОЛОГІЧНІ ПЕРЕРОБНІ ТЕХНОЛОГІЇ», який не відповідає вимогам діючого законодавства (п. «е», ст. 32, ЗУ «Про відходи»)


Вимагаємо:
Вимогу надання висновку СЕС на операції в сфері поводження з небезпечними відходами, що є предметом закупівлі (надати копію)
викласти в наступній редакції висновок СЕС на операції або документи в сфері поводження з небезпечними відходами, що є предметом закупівлі (надати копію)
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

16.01.2020 11:44
Виходячи з вимог пункту 3 частини другої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація повинна містити, зокрема: інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами.
У свою чергу, Додатком 6 До Ліцензійних умов, затверджених Постановою КМУ від 13 липня 2016 р. № 446 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами», в стовпчику 6 Додатку зазначено «Перелік операцій з небезпечними відходами, на які отримано висновок»
На виконання зазначеного вище під час підготовки тендерної документації нами було прийнято рішення про встановлення вимоги щодо наявності позитивного висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи з небезпечними відходами, що у жодному разі не може вважатись порушенням, а порушена Вами вимога не підлягає задоволенню, оскільки Ви як Скаржник не довели чим порушені Ваші права.
Розгорнути Згорнути
Виходячи з вимог пункту 3 частини другої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація повинна містити, зокрема: інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами.
У свою чергу, Додатком 6 До Ліцензійних умов, затверджених Постановою КМУ від 13 липня 2016 р. № 446 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами», в стовпчику 6 Додатку зазначено «Перелік операцій з небезпечними відходами, на які отримано висновок»
На виконання зазначеного вище під час підготовки тендерної документації нами було прийнято рішення про встановлення вимоги щодо наявності позитивного висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи з небезпечними відходами, що у жодному разі не може вважатись порушенням, а порушена Вами вимога не підлягає задоволенню, оскільки Ви як Скаржник не довели чим порушені Ваші права.

Документи подані скаржником

Документи подані скаржником

14.01.2020 14:18
вимога ІСО.docx

Документи подані скаржником

14.01.2020 14:21
вимога СЕС.docx

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2020-01-10-002015-c.c4

Статус:
Розглянута

Скаржник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УКРЕКОСЕРВІС", Код ЄДРПОУ:38782391
Пошук по цьому автору
Дата подання: 21.01.2020 16:59

Встановлення Замовником дискримінаційних умов та порушення діючого законодавства

Скарга про встановлення Замовником дискримінаційних умов в Тендерній документації та порушення діючого законодавства. Більш детально у вкладенні.
Документи

Рішення Органу оскарження: Не задоволено

до розгляду: 24.01.2020 22:15
Дата рішення: 12.02.2020 21:50

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 26.01.2020 18:00

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕКОЛОГІЧНІ ПЕРЕРОБНІ ТЕХНОЛОГІЇ"
Пошук по цьому учаснику
512 929.32 UAH з ПДВ 512 929.32 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

24.01.2020 18:40
sign.p7s
24.01.2020 18:39
sign.p7s
24.01.2020 18:39
ОСВ 105 авто.pdf
24.01.2020 18:39
ОСВ 104 піч.pdf

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання