Дезінфекційні засоби

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-01-30-000139-a
  • 24450000-3 - Агрохімічна продукція
  • Завершена
Найменування замовника:
Комунальне некомерційне підприємство "Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І. Ющенка Вінницької обласної Ради"
Тип закупівлі
Допорогові закупівлі
Контактна особа замовника
Корітчук Людмила Володимирівна, +380432507948 , tendervopnl@gmail.com
Адреса замовника
Україна, місто Вінниця, 21037, Вінницька область, вул. Пирогова, 109
Дата укладення договору
26.02.20
Переможець
ФОП ЛИСИЦЬКА МАРИНА ЛЬВІВНА
Очікувана вартість
50 000 UAH з ПДВ
Сума договору
49 998 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 26.02.20
  • Відгуки 1
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Умови закупівлі:

Чергова корупційна закупівля цього замовника-хабарника. З року-в- рік одне й те саме. Хабарник акцептує пропозицію "свого" постачальника і відхиляє всі економічно найвигідніші з однією аргументацією - не відповідає медико-технічному завданню документації! А медико-технічне завдання прописує хабарник тільки під конкретну продукцію певного виробника! Ясна річ, що всі інші будуть не відповідати медико-технічному завданню документації! Коли ми "розбиваємо" всі аргументи відхилення нашої пропозиції, хабарник вигадує нові. Спочатку йому потрібен був Повідон Йод, про що хабарник зазначив в протоколі відхилення. Потім, у відповіді на нашу аргументовану вимогу він змінює тактику і вже пише, що йому у складі засобу повинен тріамін! Це сміх. Але цей безграмотний персонаж не знає, що таке а ні тріамін, а ні повідон йод. Головний лікар та головна медична сестра вимагають від постачальників 40% хабаря. Є докази, є список постачальників, яким пропонується співпраця тільки через хабар! Всі ці компанії готові підтвердити цей факт! Аргументи відхилення не витримують критики! Щодо перекрученого трактування Наказу№236. Хабарнику краще вивчати мат. частину, замість цієї безграмотної писанини. Вірне трактування Наказу №236: Відповідно до 9.11 “Інструкції щодо організації контролю та профілактики післяопераційних гнійно-запальних інфекцій, спричинених мікроорганізмами, резистентними до дії антимікробних препаратів”, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.04.2012 № 236 (http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0912-12):
“Медичним персоналом хірургічна обробка рук проводиться із застосуванням різних спиртових (понад 65,0%) або інших швидкодіючих (експозиція 1,0-1,5 хв.) антисептичних (дезінфекційних) засобів методом їх втирання в кисті рук та передпліччя, включаючи ліктьові суглоби.”
Згідно з п.1.2 Методичних рекомендацій "Хірургічна та гігієнічна обробка рук медичного персоналу", затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 21.09.2010 №798 (http://document.ua/pro-zatverdzhennja-metodichnih-rekomendacii-hirurgichna-ta-g-doc34054.html):
“Антисептик для рук – засіб на основі спирту з додаванням або без додавання інших сполук, призначений для деконтамінації шкіри рук з метою переривання ланцюгу передачі інфекції”.
Враховуючи вищенаведене антисептичні (дезінфекційні) засоби для рук поділяються на дві групи:
Перша група — спиртові засоби (засоби на основі спирту без додавання інших сполук);
Друга група — інші засоби, зокрема, засоби на основі спирту з додавання інших сполук.
Засіб, що зазначений в тендерній документації, відносяться до другою групи, а не до першої. Крім того, вищезазначений засіб, зареєстрований у встановленому порядку та відповідно до ст. 34 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1645-14/page2) дозволений до використання в Україні, зокрема, і у лікувально-профілактичних закладах. Тобто, якщо запропонований нами засіб не відповідав би Наказу №236 МОЗ України, він не пройшов би реєстрацію, а свідоцтво про Державну реєстрацію на цей засіб видане пізніше, ніж був введений в дію Наказ №236!
Далі, стосовно, мовляв, невмісту в засобі компоненту повідон йод. По-перше, він є в засобі! По-друге, якщо спитати у "фахівців" хабарника, що це за компонент і навіщо він потрібен - ніхто не відповість, бо не знають що це і зчим його їдять! По-третє, однією з ключових вимог до проведення Державних торгів є недопущення дискримінації та забезпечення вільної конкуренції серед усіх учасників тендеру. Проте, вимоги до предмету закупівлі, що встановлені у вашій тендерній документації містять цілий ряд антиконкуретних та дискримінаційних порушень законодавства.
В документації закупівлі сформовані дискримінаційні вимоги до закуповуємої продукції, які характерні тільки певним торговим маркам, а подання еквівалентів інших виробників є неможливим.
Технічні (якісні) характеристики предмета закупівлі викладені таким чином, що максимально унеможливлює надання альтернативних пропозицій (аналогічних дезінфекційних засобів) зареєстрованих в Україні, тобто є дискримінаційними. Вказані обмеження масової долі активно-діючих речовин. Жоден наказ МОЗ не регулює, які саме речовини повинні міститись в дезінфікуючому засобі, адже головне їх призначення - знищення патогенних мікроорганізмів!
Зазначення КОНКРЕТНОГО дезінфікуючого засобу свідчить про те, що Замовник навмисно маніпулює такими вимогами, щоб максимально звузити коло потенційних учасників та просунути до перемоги вже заздалегідь визначеного переможця.
Таким чином, викладені медико-технічні вимоги суперечать основним принципам Державних закупівель, а саме: добросовісна конкуренція серед учасників, максимальна економія та ефективність, відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель, недискримінація учасників, запобігання корупційним діям і зловживанням.
Окрім того, технічні, якісні та кількісні вимоги до предмету закупівлі порушує п. 4.7 ч. 2 ст.6, ч. 2 ст. 8, ч.1.2 ст. 15, п. 1 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції».Ми запропонували повні еквіваленти за такими характеристиками, як: групи діючих речовин, спектр антимікробної дії, призначення, клас безпеки, режими використання. Саме за такими характеристиками визначають еквівалентність державні профільні установи Запропоновані нами засоби в РАЗИ економічніші! Своїми діями Замовник дав чітко зрозуміти, що його не хвилює економія бюджетних коштів, а його цікавить хабар від постачальника та заробіток посадових осіб на бюджетному фінансуванні. Замовник заздалегідь запланував у переможці Учасника, з яким є корупційні домовленості, та незаконну аргументацію для відхилення небажаних пропозицій.

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 05.02.2020 09:26

Подання пропозицій:

11.02.2020 09:26

Початок аукціону:

12.02.2020 11:30

Очікувана вартість
50 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
250 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Кошти місцевого бюджету

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

6 найменувань
Дезінфекційні засоби
ДК 021:2015: 24450000-3 — Агрохімічна продукція

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-01-30-000139-a.a1

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ФАРТУНАТ", Код ЄДРПОУ:37308833
Дата подання: 31.01.2020 11:50
Замовник-хабарник проводить чергову корупційну закупівлю у "свого" постачальника з найдорожчою пропозицією. Звертаємо увагу на беззаперечне порушення з боку Замовника процедури допорогових закупівель.Однією з ключових вимог до проведення допорогових торгів є недопущення дискримінації та забезпечення вільної конкуренції серед усіх учасників тендеру. Проте, вимоги до предмету закупівлі, що встановлені у тендерній документації містять цілий ряд антиконкуретних та дискримінаційних порушень законодавства.
В документації закупівлі сформовані дискримінаційні вимоги до закуповуємої продукції, які характерні тільки певним торговим маркам, а подання еквівалентів інших виробників є неможливим.
Технічні (якісні) характеристики предмета закупівлі викладені таким чином, що максимально унеможливлює надання альтернативних пропозицій (аналогічних дезінфекційних засобів) зареєстрованих в Україні, тобто є дискримінаційними. Вказані обмеження масової долі активно-діючих речовин, вказане певне фасування ( А якщо запропонуємо фасування в більших флаконах?), прописані режими використання з зазначенням експозицій, характерні тільки певній торговій марці одного виробника-корупціонера, зазначений термін зберігання робочого розчину, характерний тільки для однієї торгової марки, зазначено, що засіб повинен бути придатний для дезінфекції тари на хлівбопекарської, кондитерської, молочної, м"ясопереробної промисловості, виготовлення напоїв та рибної галузі( це в вашому закладі?)зазначена протизаконна вимога надання гарантійних листів від виробника, що визнана АМКУ та Міністерством економічного розвитку і торгівлі дискримінаційною, зазначена протизаконна вимога надання зразків для проведення якогось там аналізу (зразки не є частиною документації, тому вимагати їх -протизаконно!) і т.д. Жоден Наказ МОЗ не регулює, які саме речовини повинні міститись в дезінфікуючому засобі, адже головне їх призначення - знищення патогенних мікроорганізмів!
Зазначення КОНКРЕТНОГО дезінфікуючого засобу свідчить про те, що Замовник навмисно маніпулюєте такими вимогами, щоб максимально звузити коло потенційних учасників та просунути до перемоги вже заздалегідь визначеного переможця.
Таким чином, викладені медико-технічні вимоги суперечить основним принципам Державних закупівель, а саме: добросовісна конкуренція серед учасників, максимальна економія та ефективність, відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель, недискримінація учасників, запобігання корупційним діям і зловживанням.
Окрім того, технічні, якісні та кількісні вимоги до предмету закупівлі порушує вимоги п. 4.7 ч. 2 ст.6, ч. 2 ст. 8, ч.1.2 ст. 15, п. 1 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції».
Зважаючи на все викладене вище, вимагаємо внести такі зміни до тендерної документації:
Прибрати з документації дискримінаційні вимоги до закуповуємої продукції, які штучно обмежують конкуренцію, та не дають змоги надати еквіваленти інших виробників, тому що їх на ринку України не існує.
У разі ігнорування наших законних вимог ми змушені будемо звернутися зі скаргою до Департаменту охорони здоров"я, Державної аудиторської служби України, представникам Громадського контролю з метою перешкоджання корупційним схемам Замовника та притягнення посадових осіб до кримінальної відповідальності!
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

04.02.2020 16:15
Відповідь на вимогу!
Нами розглянута ваша вимога, щодо внесення змін до Інформації. З даного приводу, зазначаємо наступне:
Відповідно до ч.3 п.2 р.2 Інструкції про порядок використання електронної системи закупівель у разі здійснення закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону України "Про публічні закупівлі» затвердженої Наказом ДП "ПРОЗОРРО" від 19 березня 2019 року №10, під час оголошення закупівлі в ЕСЗ розміщується інформація про предмет закупівлі (вид, назва, код та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності), кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг, одиниця виміру, місце поставки, кінцева дата строку поставки). Відповідно до ч.3 п.2 р.2 Інструкції, нами розміщено в ЕСЗ всю необхідну інформацію передбачену Інструкцією. Всі Учасники що бажають взяти участь в даній закупівлі мають вільний доступ та можливість надати свої пропозиції для оцінки. У вказаній Інструкції не передбачено ні обов’язку Замовника вказувати «еквіваленти» ні права передбачати можливість надання «еквіваленту» Учасниками. Таким чином, Замовник є вільним у визначенні технічних, якісних характеристик предмета закупівлі, формує предмет закупівлі, виходячи з власних потреб у об’ємах товару, можливостях бюджетного фінансування та сфері застосування товару та жодним чином не зобов’язаний встановлювати вимоги до предмету закупівлі з урахуванням можливостей учасників, а навпаки, учасники процедури державних закупівель зобов’язані надавати такі пропозиції, які будуть відповідати встановленим замовником вимогам. Технічне завдання на продукцію було сформовано, виходячи з потреб закладу. Саме з такими характеристиками засоби протестовані нашими фахівцями та обрані для закупівлі. Оскільки замовником є медична установа де питання дезінфекції є надзвичайно важливим, технічні характеристики описані саме таким чином, саме з таким вмістом діючої речовини та з таким спектром дії. Окрім знищення патогених мікроорганизмів необхідно також враховувати які поверхні або інструменти підлягають обробці. В сучасному світі дуже багато дороговартісних інструментів та різноманітних приладів які потребують особливого відношення до себе. Тому виробники дають рекомендації щодо засобів для якісної обробки або по діючим речовинам у деззасобах. До того ж необхідно ураховувати наявність алергічних реакцій у персоналу. Усі препарати які потрібні закладу зарекомендували себе як високоякісні, що неодноразово було підтверджено проведенням бакдосліджень в закладі, та не мають нарікань від персоналу. Ваші звинувачення в лобіюванні інтересів якихось компаній не мають підстав, тому що на ринку України існують засоби не одного виробника, які відповідають вимогам медико-технічного завдання Інформації.
Пропонуємо Учаснику коректно відноситись до Замовника. Вам ніхто не давав права навішувати ярлики «хабарник» та «корупціонер» з корисливих мотивів. Дане право має тільки суд.
Оцінка скаржником рішення Замовника: Незадовільно

Номер вимоги: UA-2020-01-30-000139-a.b2

Статус:
відхилено

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ФАРТУНАТ", Код ЄДРПОУ:37308833
Дата подання: 04.02.2020 16:46
Враховуючи перекручене корупційне трактування Замовником Наказу №10 ДП Прозорро та своїх прав, небажання економити бюджетні кошти, ми направляємо лист до Державної аудиторської служби України та розпоряднику коштів. Також даємо огласку цій закупівлі для Громадських організацій з метою запобігання корупційним схемам Замовника!

Номер вимоги: UA-2020-01-30-000139-a.b3

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ФАРТУНАТ", Код ЄДРПОУ:37308833
Дата подання: 14.02.2020 15:07
Чергова корупційна закупівля "у свого" постачальника. Головний лікар та головна медична сестра вимагають від постачальників 40% хабаря! Аргументи відхилення не витримують критики! Щодо перекрученого трактування Наказу№236. Краще вчіть мат. частину, замість цієї безграмотної писанини. Вірне трактування Наказу №236: Відповідно до 9.11 “Інструкції щодо організації контролю та профілактики післяопераційних гнійно-запальних інфекцій, спричинених мікроорганізмами, резистентними до дії антимікробних препаратів”, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.04.2012 № 236 (http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0912-12):

“Медичним персоналом хірургічна обробка рук проводиться із застосуванням різних спиртових (понад 65,0%) або інших швидкодіючих (експозиція 1,0-1,5 хв.) антисептичних (дезінфекційних) засобів методом їх втирання в кисті рук та передпліччя, включаючи ліктьові суглоби.”
Згідно з п.1.2 Методичних рекомендацій "Хірургічна та гігієнічна обробка рук медичного персоналу", затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 21.09.2010 №798 (http://document.ua/pro-zatverdzhennja-metodichnih-rekomendacii-hirurgichna-ta-g-doc34054.html):
“Антисептик для рук – засіб на основі спирту з додаванням або без додавання інших сполук, призначений для деконтамінації шкіри рук з метою переривання ланцюгу передачі інфекції”.
Враховуючи вищенаведене антисептичні (дезінфекційні) засоби для рук поділяються на дві групи:
Перша група — спиртові засоби (засоби на основі спирту без додавання інших сполук);
Друга група — інші засоби, зокрема, засоби на основі спирту з додавання інших сполук.
Засіб, що зазначений в тендерній документації, відносяться до другою групи, а не до першої. Крім того, вищезазначений засіб, зареєстрований у встановленому порядку та відповідно до ст. 34 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1645-14/page2) дозволений до використання в Україні, зокрема, і у лікувально-профілактичних закладах. Тобто, якщо запропонований нами засіб не відповідав би Наказу №236 МОЗ України, він не пройшов би реєстрацію, а свідоцтво про Державну реєстрацію на цей засіб видане пізніше, ніж був введений в дію Наказ №236!
Далі, стосовно, мовляв, невмісту в засобі компоненту повідон йод. По-перше, він є в засобі! Відкрийте очі, відкрийте методичні вказівки та уважно прочитайте склад! По-друге, якщо спитати у "фахівців" хабарника, що це за компонент і навіщо він потрібен - ніхто не відповість, бо не знають що це і зчим його їдять! По-третє, однією з ключових вимог до проведення Державних торгів є недопущення дискримінації та забезпечення вільної конкуренції серед усіх учасників тендеру. Проте, вимоги до предмету закупівлі, що встановлені у вашій тендерній документації містять цілий ряд антиконкуретних та дискримінаційних порушень законодавства.
В документації закупівлі сформовані дискримінаційні вимоги до закуповуємої продукції, які характерні тільки певним торговим маркам, а подання еквівалентів інших виробників є неможливим.
Ваші технічні (якісні) характеристики предмета закупівлі викладені таким чином, що максимально унеможливлює надання альтернативних пропозицій (аналогічних дезінфекційних засобів) зареєстрованих в Україні, тобто є дискримінаційними. Вказані обмеження масової долі активно-діючих речовин. Жоден наказ МОЗ не регулює, які саме речовини повинні міститись в дезінфікуючому засобі, адже головне їх призначення - знищення патогенних мікроорганізмів!
Зазначення КОНКРЕТНОГО дезінфікуючого засобу свідчить про те, що Замовник навмисно маніпулює такими вимогами, щоб максимально звузити коло потенційних учасників та просунути до перемоги вже заздалегідь визначеного переможця.
Таким чином, викладені медико-технічні вимоги суперечать основним принципам Державних закупівель, а саме: добросовісна конкуренція серед учасників, максимальна економія та ефективність, відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель, недискримінація учасників, запобігання корупційним діям і зловживанням.
Окрім того, технічні, якісні та кількісні вимоги до предмету закупівлі порушує п. 4.7 ч. 2 ст.6, ч. 2 ст. 8, ч.1.2 ст. 15, п. 1 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції».Ми запропонували повні еквіваленти за такими характеристиками, як: групи діючих речовин, спектр антимікробної дії, призначення, клас безпеки, режими використання. Саме за такими характеристиками визначають еквівалентність державні профільні установи Запропоновані нами засоби в РАЗИ економічніші! Своїми діями Замовник дав чітко зрозуміти, що його не хвилює економія бюджетних коштів, а його цікавить хабар від постачальника та заробіток посадових осіб на бюджетному фінансуванні. Замовник заздалегідь запланував у переможці Учасника, з яким є корупційні домовленості, та незаконну аргументацію для відхилення небажаних пропозицій. А це вже привід для антикорупційного розслідування перевіряючими органами, куди ми направляємо лист. Вимагаємо повернути нашу пропозицію до розгляду, провести неупереджену оцінку. В іншому випадку ми звернемося з відповідними заявами до Департаменту охорони здоров?я, Державної аудиторської служби України, Антикорупційного бюро та представників Громадського контролю з метою перешкоджання протиправних корупційних дій Замовника.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

19.02.2020 15:30
Шановний Учаснику!
Тендерним комітетом лікарні проведений аналіз закупівлі дезінфекційних засобів по медичних закладах України де Ви приймали участь як Учасник, чомусь всі Замовники у Вас «хабарники». Ви в недопустимій формі нав’язуєте нам свій товар.
Своїми діями Ви пропонуєте Замовникам закуповувати Ваш товар, який не відповідає вимогам Замовників та п. 9.11 наказу МОЗ України від 04.04.2012 року №236.
Інформуємо Вас, що з метою недопущення до закупівлі неякісного товару, керуючись вищезгаданим наказом, нами замовлено засоби зі складом спирту понад 65%. Для швидкої дезінфекції поверхонь ми вимагаємо діючий засіб у складі якого повинно бути понад 65% спирту, а також тріаміни, які не дають привиканню мікобактерій до туберкульозу. Ви виставляєте деззасіб у складі тільки 55% спирту, а тріаміну зовсім не має.
Лікарня має намір закупити засіб у складі якого повинен бути повідон йод та поліетеленгліколь. Ви пропонуєте зовсім інший засіб, який не є еквівалентом. У Вашому сертифікаті якості запропонований Вами товар не містить в собі склад який ми замовляли.
В медико-технічних умовах в діючих речовинах прописані розбіжності. Наприклад спирту 60-65%, або понад 65%. На ринку України є виробники у яких десятки засобів зі складом спирту понад 65%. Таким чином, ми надали можливість для участі іншим учасникам, та не вбачаємо у своїх діях дискримінаційних вимог.
Враховуючи вищевикладене, ми не вбачаємо у своїх діях порушень чинного законодавства та просимо у Вас про припинення образ посадових осіб лікарень, учасникам не надано право ображати Замовників, та навішувати ярлики «хабарник», «корупціонер» інше.
Оцінка скаржником рішення Замовника: Незадовільно

Аукціон

Початок:
12.02.2020 11:30
Завершення:
12.02.2020 11:51

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 12.02.2020 11:51

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ФАРТУНАТ"
Пошук по цьому учаснику
26 550 UAH з ПДВ 26 550 UAH з ПДВ Документи
ФОП ЛИСИЦЬКА МАРИНА ЛЬВІВНА
Пошук по цьому учаснику
49 998 UAH з ПДВ 49 998 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

06.02.2020 16:55
Саніліт СТ.pdf
06.02.2020 16:55
Пропозиція.pdf
06.02.2020 16:55
Повноваження.pdf
06.02.2020 16:55
Етасепт.pdf
06.02.2020 16:55
ЕконормDEZ РП.pdf
06.02.2020 16:55
Витяг_03.02.2020.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ФАРТУНАТ"
#37308833
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 26 550 UAH з ПДВ 14.02.2020 14:49
ФОП ЛИСИЦЬКА МАРИНА ЛЬВІВНА
#1967315487
Пошук по цьому переможцю
Переможець 49 998 UAH з ПДВ 14.02.2020 14:52

Переможець

Дата і час публікації: 14.02.2020 14:52

Учасник Пропозиція Документи
ФОП ЛИСИЦЬКА МАРИНА ЛЬВІВНА
Пошук по цьому переможцю
#1967315487
49 998 UAH з ПДВ Документи

Укладений договір


Строк дії 26.02.2020 00:00 - 31.03.2020 23:59
Номер № 008/20/94
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Підписаний Договір Укладений
49 998
26.02.2020 09:38
26.02.2020

Ризик-індикатор

Відгуки на умови - 1

Тендери, на яких є загальний відгук на умови з оцінкою від 1 до 3

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання