Медичні матеріали

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-02-01-000014-c
  • 33140000-3 - Медичні матеріали
  • Завершена
Найменування замовника:
Київська міська клінічна лікарня №12
Тип закупівлі
Допорогові закупівлі
Контактна особа замовника
Товчко Дмитро Михайлович, 380445216485 , plankmkl12@ukr.net
Адреса замовника
Україна, Київ, 01103, Київська область, Підвисоцького, 4-а
Дата укладення договору
24.02.20
Очікувана вартість
190 000 UAH з ПДВ
Сума договору
189 392.02 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 4.03.20
  • Відгуки 2
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 2

Умови закупівлі:

Увагу замовника було звернуто на те, що серед шовного матеріали містилася дискримінаційна блокуюча позиція, із зазначенням 2 одиниць нешовного матеріалу, технічні характеристики якого відповідають виключним позиціям одного-єдиного дистриб’ютора даного матеріалу. На підтвердження даної інформації були додані докази із загальнодоступних інтернет-сайтів.
Замовник надав відповідь на вимогу, яка лише підтверджує проведення закупівлі із закладеними наперед дискримінаційними, непрозорими умовами:
1. Перевіривши посилання на сайт ТОВ «Український медичний дім», замовник не побачив інформації, що це товариство є ексклюзивним дистриб’ютором.
Водночас замовник «не бачить», що серед наданих ТОВ «Український медичний дім» Сертифікатів відповідності у файлі «Технічна частина 1» на стор. 31 міститься «Сертифікат перевірки проекту» № UA.DE.074-19 від 23.10.2019 р. (з прикладеними Додатком та Інструкцією із застосування), де відкрито і доступно написано, що повністю детально прописані в тендерній документації колагенові бар’єри GENTA-FOIL «…виробляються Resorba Medical GmbH… Уповноважений представник в Україні Товариство з обмеженою відповідальністю «Український медичний дім». Технічний регламент № 753, відповідно до якого здійснювалася ця перевірка проекту, – це один із найважливіших нормативних актів у виробництві медичних виробів, і він зазначає «13) уповноважений представник - будь-яка юридична особа або фізична особа - підприємець, що є резидентом України або зареєстрована відповідно до законодавства України, представництво іноземного суб’єкта господарювання, що має належним чином підтверджені повноваження від виробника вчиняти юридичні дії від його імені стосовно обов’язків виробника, встановлених цим Технічним регламентом».
Інших уповноважених осіб в Україні виробник Resorba Medical GmbH не має.
Замовник не вказав які ще особи від імені виробника діють в Україні, а відхилив вимогу бо просто «не побачив» слова «ексклюзив» на сайті самого ТОВ «Український медичний дім».
Тому твердження про ексклюзивність є повністю обгрунтованим і неспростованим, а відхилення вимоги з таким виправданням - безпідставним.
2. Замовник відповів, що надане учасником посилання на високий рівень роздрібних цін на шовний матеріал, який буде закуплений лише у ТОВ «Український медичний дім» через наявність серед шовного матеріалу дискримінаційних позицій у вигляді нешовного матеріалу - виробів торгової марки Resorba GENTA-FOIL – не підходить, оскільки посилання на ціни на вироби торгової марки Resorba розміщене на сайті ветеринарного лікаря, а тому не має ніякого відношення до медичної галузі та до ТОВ «Український Медичний Дім».
Однак замовник не послався на інші джерела, які б свідчили, що у ТОВ «Український медичний дім» інші ціни.
На сайті самого ТОВ «Український медичний дім» ціни на товар не вказані.
Як видно з наданої безпосередньо ТОВ «Український медичний дім» Тендерної пропозиції в рамках даної закупівлі (файл «Документи ч.1», стор. 1-6), знайдені учасником в інтернеті роздрібні ціни не сильно відрізняються від запропонованих ТОВ «Український медичний дім» оптових цін. З цього слідує, що учасник не помилився у переплаті замовником в даній закупівлі майже в 60 000 грн.
Тому твердження замовника, що наведені учасником приклади нижчих цін прислані не з того сайту – це не спростування факту, що закупівлю проведено з порушенням принципу максимальної ефективності.
3. Замовник відхилив вимогу про усунення порушення, тому що продемонстровані ціни інших виробників аналогічних товарів на сайті Prom.ua містять інформацію про рівень цін виробників, виробничі потужності яких розташовані не в межах Євросоюзу, та не сертифіковані за міжнародними виробничими стандартами.
По-перше, умовами тендерної документації не вимагалося надання медичних виробів виробників із Євросоюзу.
По-друге, відповідно до «Плану заходів із застосування Технічного регламенту щодо медичних виробів», затвердженого Постановою КМУ № 753 від 02.10.2013 р., та п. 9 цього Технічного регламенту № 753 в Україні на даний момент обов’язкове застосування Технічного регламенту № 753: «9. Введення в обіг та/або в експлуатацію медичних виробів дозволяється тільки в разі, коли вони повністю відповідають вимогам цього Технічного регламенту, за умови належного постачання, встановлення, технічного обслуговування та застосування їх за призначенням.
Медичні вироби, що відповідають вимогам національних стандартів, включених до переліку національних стандартів, які відповідають європейським гармонізованим стандартам та добровільне застосування яких може сприйматися як доказ відповідності медичних виробів вимогам цього Технічного регламенту, вважаються такими, що відповідають вимогам цього Технічного регламенту.
До переліку національних стандартів, які відповідають європейським гармонізованим стандартам та добровільне застосування яких може сприйматися як доказ відповідності медичних виробів вимогам цього Технічного регламенту, включаються монографії (фармакопейні статті) Державної фармакопеї України, зокрема стосовно хірургічного шовного матеріалу та взаємодії між лікарськими засобами і матеріалами, що застосовуються у виробах, які містять такі лікарські засоби».
Наказом № 495 від 17.12.2018 р. Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ») (яке наділене повноваженнями Розпорядженням КМУ від 26.11.2014 № 1163-р «Про визначення державного підприємства, яке виконує функції національного органу стандартизації») з 01.01.2019 року були прийняті обов’язкові національні стандарти, гармонізовані з європейськими та міжнародними стандартами, зокрема ДСТУ EN ISO 13485:2018 (EN ISO 13485:2016, IDT; ISO 13485:2016, IDT) «Медичні вироби. Система управління якістю».
Тобто, всі товари всіх виробників, розміщені на сайті Prom.ua, можуть реалізовуватися в Україні лише якщо вони пройшли оцінку відповідності згідно міжнародними виробничими стандартами.
Заява замовника, що товари інших виробників медичних виробів на сайті Prom.ua не відповідають міжнародним стандартам є безпідставним і придуманим звинуваченням.
4. Замовник вставив серед шовного матеріалу 2 одиниці нешовного матеріалу «колагенові бар’єри GENTA-FOIL», пояснюючи це тим, що йому так дозволяє зробити Наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 17 березня 2016 року № 454.
Однак, існує ще і Закон України «Про публічні закупівлі», який має вищу юридичну силу. Згідно ст. 2 даного Закону в допорогових закупівлях обов’язковим є дотримання принципів прозорості, недискримінації, максимальної ефективності та економії, вказаних в ст. 3 цього ж Закону.
З даного приводу Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель в своєму рішенні № 388-р/пк-ск від 26.03.2015 року вже розглядала питання об’єднання в одну закупівлю різних виробів і рішенням колегії було встановлено необхідність поділу предмета закупівлі на окремі лоти, якщо інше призведе до обмеження права певних суб’єктів господарювання взяти участь в процедурі закупівлі.
Прикриваючись тим, що рішення замовника в допороговій закупівлі не оскаржуються до АМКУ, замовник повністю порушує принципи закупівель – недискримінації, прозорості, максимальної ефективності та економії.

Чи було дискваліфіковано замовником найнижчу цінову пропозицію за підсумками аукціону (одну або декілька)??  – Так

Чи була наведена аргументація для дискваліфікації достатньою та обґрунтованою??  – Ні

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 06.02.2020 11:00

Подання пропозицій:

10.02.2020 11:00

Очікувана вартість
190 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Тендерна документація

01.02.2020 11:17
01.02.2020 11:16

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-02-01-000014-c.b1

Статус:
Відхилена

Учасник: ФОП "Cтепаненко Ірина Федорівна", Код ЄДРПОУ:3043618347
Дата подання: 20.02.2020 12:42
Рішенням №28 від 18.02.2020р. відхилено мою, ФОП Степаненко І.Ф., пропозицію з причини: «Пропозиція Учасника не відповідає документації закупівлі а саме: матеріал виробів не відповідає технічному завданню, запропонований як еквівалент GYNECARE INTERCEED протиспайковий бар’єр, що розсмоктується, 7,6см *10,2 см не є еквівалентом, відсутнє антибактеріальне покриття (гентоміцин), відрізняється склад виробу (замість колагену запропоновано окислена регенерована целюлоза), відрізняються розміри виробу».
Вважаю, що рішення про відхилення моєї пропозиції було прийняте з порушенням умов тендерної документації та чинного законодавства України про публічні закупівлі, з порушенням принципів закупівель, грубо порушує мої права як учасника закупівлі та повинно бути скасоване.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

25.02.2020 10:38
У складі тендерної документації для забезпечення потреби оперблоку травматології і ортопедії вимагався «Хірургічний колагеновий матеріал, що розсмоктується, бар’єрний (протиспайковий) з гентаміцином», який за сферою застосування використовується при травматологічних та ортопедичних операціях, щоб уникнути склеювання тканин між окремими м’язами, м’язами та сухожиллями, а також нервами або кістками.
Учасник, ФОП Степаненко Ірина Федорівна, запропонував медичний виріб GYNECARE INTERCEED, який складається з окисленої регенерованої целюлози, що не відповідає медико-технічним вимогам, тому що вимагався саме колагеновий матеріал. Запропонований медичний виріб GYNECARE INTERCEED використовується при гінекологічних і акушерських операціях і не має жодних показань по використанню в травматології та ортопедії.
Учасник запропонував еквівалент, який не відповідає вищевказаним вимогам, таким чином, відхилення тендерної пропозиції через невідповідність запропонованого медичного виробу GYNECARE INTERCEED є обґрунтованим .
Інформація від ФОП Степаненко І.Ф. про те, що ТОВ «Український медичний дім» є ексклюзивним постачальником даної продукції є хибною, у результаті перевірки за вказаним посиланням, де вказано що ця компанія є офіційним представником, а не ексклюзивним, як стверджує скаржник.
Інформація від ФОП Степаненко І.Ф. про рівень цін на вироби торгової марки Resorba Німеччина (сертифіковане згідно європейських стандартів виробництво, відповідає вимогам ISO 13485:2016, виробничі потужності розташовані в Нюрнберг) базується на даних із упереджено обраних загальновживаних ресурсів, а саме, сайт, який є сайтом фізичної особи - ветеринарного лікаря, власника торгової марки TigersTM, та рівень цін якого на товари марки Resoba не має ніякого відношення до медичної галузі та до ТОВ «Український Медичний Дім». Натомість, з метою демонстрації рівня цін інших виробників аналогічних товарів обрано сайт Prom.ua (ті його розділи), які містять інформацію про рівень цін на товари виробників, виробничі потужності яких розташовані не в межах Евросоюзу, та не сертифіковані за міжнародними виробничими стандартами.
Згідно з наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 17 березня 2016 року № 454 (зі змінами та доповненнями), предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 17 і 32 частини першої статті 1Закону та на основі національного класифікатора України ДК 021:2015 Єдиний закупівельний словник, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23 грудня 2015 року №1749 за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги. Таким чином вся номенклатура продукції за вищевказаною закупівлею відноситься до предмету закупівлі 33140000-3 Медичні матеріали ДК 021:2015 за показником четвертої цифри, що відповідає чинному законодавству.
Враховуючи вищенаведене, вважаємо, що відхилення пропозиції здійснено згідно принципів об′єктивної та неупередженої оцінки, передбаченими ст.3, ст. 5 , п. 3 ч. 2 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» і тому скарга ФОП Степаненко І.Ф. не підлягає задоволенню.

Документи подані скаржником

20.02.2020 12:42
вимога.pdf

Ризик-індикатор

Відгуки на умови - 1

Тендери, на яких є загальний відгук на умови з оцінкою від 1 до 3

Відгуки щодо кваліфікації - 1

Тендери, на яких є відгуки на рішення Замовника із зазначенням відсутньої аргументації причин дискваліфікації

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання