Путівки для дітей в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку vouchers for children in children's health and recreation facilities

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-02-05-001169-c
  • 55240000-4 - Послуги центрів і будинків відпочинку
  • Завершена
Найменування замовника:
Департамент соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Щербина Сергій Юрійович, +380617644647 , dszn.chaes@gmail.com
Адреса замовника
Україна, Запоріжжя, 69063, Запорізька область, Олександрівська, 48
Дата укладення договору
7.04.20
Очікувана вартість
18 835 000 UAH без ПДВ
Сума договору
10 648 470 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 7.04.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 2

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 29.02.2020 17:23

Оскарження умов:

до 06.03.2020 00:00

Подання пропозицій:

10.03.2020 17:23

Очікувана вартість
18 835 000 UAH без ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Запитання до процедури

Роз'яснення умов тендерної документації

Дата подання: 18.02.2020 11:42
Дата відповіді: 19.02.2020 11:19
Замовником оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднене відповідно до положень частини четвертої статті 10 ЗУ «Про публічні закупівлі». Відповідно до частини першої статті 27 ЗУ «Про публічні закупівлі», у разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до положень частини четвертої статті 10 цього Закону у день і час закінчення строку подання тендерних пропозицій, зазначених в оголошенні про проведення процедури закупівлі, електронною системою закупівель автоматично розкривається ЧАСТИНА тендерної пропозиції з інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, та інформацією і документами, що містять технічний опис предмета закупівлі. Проте, у день і час закінчення строку подання тендерних пропозицій, зазначених в оголошенні про проведення процедури закупівлі, електронною системою закупівель НЕ РОЗКРИВАЄТЬСЯ інформація про ЦІНУ тендерної пропозиції. Відповідно до п. 5 розділу Інструкція з підготовки тендерної пропозиції вимагається надання УЧАСНИКОМ довідки у довільній формі щодо складових витрат вартості путівки у відсотковому співвідношенні (КАЛЬКУЛЯЦІЯ) на 2020 рік. Враховуючи, що ціна пропозиції Учасників НЕ може бути «засвічена» ДО аукціону, виникає питання, чи буде вважатись ВІДПОВІДНІСТЮ, якщо учасник надасть вищезазначену довідку (калькуляцію) тільки у вигляді відсотків. Наприклад, в такому вигляді: - заробітна плата – 20%; - амортизація – 20%; - харчування – 40%; адмінзатрати – 20 %; ВСЬОГО – 100 %. Чотири статті затрат наведені просто для прикладу, в складі пропозиції ці статті витрат будуть більш детальні.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

П. 5 розділу Інструкція з підготовки тендерної пропозиції передбачено надання довідки у довільній формі щодо складових витрат вартості путівки у відсотковому співвідношенні (калькуляція) на 2020 рік.
Малося на увазі надання інформації щодо позицій які складають калькуляцію, звісно, без зазначення цінових показників, у відсотковому співвідношенні.
Отже, запропонований Вами приклад є цілком коректним.

Роз'яснення умов тендерної документації

Дата подання: 18.02.2020 11:47
Дата відповіді: 19.02.2020 11:20
Замовником оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднене відповідно до положень частини четвертої статті 10 ЗУ «Про публічні закупівлі». Відповідно до частини першої статті 27 ЗУ «Про публічні закупівлі», у разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до положень частини четвертої статті 10 цього Закону у день і час закінчення строку подання тендерних пропозицій, зазначених в оголошенні про проведення процедури закупівлі, електронною системою закупівель автоматично розкривається ЧАСТИНА тендерної пропозиції з інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, та інформацією і документами, що містять технічний опис предмета закупівлі. Проте, у день і час закінчення строку подання тендерних пропозицій, зазначених в оголошенні про проведення процедури закупівлі, електронною системою закупівель НЕ РОЗКРИВАЄТЬСЯ інформація про ЦІНУ тендерної пропозиції. Відповідно до п. 5 розділу Інструкція з підготовки тендерної пропозиції вимагається надання УЧАСНИКОМ довідки у довільній формі щодо складових витрат вартості путівки у відсотковому співвідношенні (КАЛЬКУЛЯЦІЯ) на 2020 рік. Враховуючи, що ціна пропозиції Учасників НЕ може бути «засвічена» ДО аукціону, виникає питання, ЧИ потрібно зазначати в довідці (калькуляції) вартість 1-го ліжко-дня в ГРИВНЯХ та співвідношення складових витрат у відсотках? Хочемо наголосити, що зазначення вартості 1-го ліжко-дня в ГРИВНЯХ все одно є порушенням ЗУ «Про публічні закупівлі», адже при множенні цієї вартості на обсяг путівок можна визначити ціну пропозиції Учасника. Просимо звернути увагу на той факт, що вами в вимогах п. 5 розділу Інструкція з підготовки тендерної пропозиції зазначено в дужках слово «калькуля́ція», що трактується як обчислення СОБІВАРТОСТІ одиниці продукції. В свою чергу, собівартість визначається тільки в ГРИВНЯХ, а не відсотках. Зазначивши в дужках слово «калькуля́ція» Замовник ніби уточнив, що довідка має бути подана у вигляді калькуляції. Враховуючи, що до аукціону не можна показувати ціну, можливо для уникнення ПОРУШЕНЬ потрібно вилучити із умов тендерної документації слово «калькуля́ція», бо воно підрозуміває зазначення ЦІНИ.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

П. 5 розділу Інструкція з підготовки тендерної пропозиції передбачено надання довідки у довільній формі щодо складових витрат вартості путівки у відсотковому співвідношенні (калькуляція) на 2020 рік.
Малося на увазі надання інформації щодо позицій які складають калькуляцію, звісно, без зазначення цінових показників, у відсотковому співвідношенні.
Вартість одного ліжко-дня у гривнях зазначати не потрібно.

Роз'яснення умов тендерної документації

Дата подання: 18.02.2020 11:59
Дата відповіді: 19.02.2020 11:21
Замовником оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднене відповідно до положень частини четвертої статті 10 ЗУ «Про публічні закупівлі». Відповідно до частини першої статті 27 ЗУ «Про публічні закупівлі», у разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до положень частини четвертої статті 10 цього Закону у день і час закінчення строку подання тендерних пропозицій, зазначених в оголошенні про проведення процедури закупівлі, електронною системою закупівель автоматично розкривається ЧАСТИНА тендерної пропозиції з інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, та інформацією і документами, що містять технічний опис предмета закупівлі. Проте, у день і час закінчення строку подання тендерних пропозицій, зазначених в оголошенні про проведення процедури закупівлі, електронною системою закупівель НЕ РОЗКРИВАЄТЬСЯ інформація про ЦІНУ тендерної пропозиції. Відповідно до ДОДАТКУ 1 тендерної документації вимагається надання Тендерної пропозиції із зазначенням ЦІНОВИХ показників пропозиції, що є порушенням статті 27 ЗУ «Про публічні закупівлі». Враховуючи, що ціна пропозиції Учасників НЕ може бути «засвічена» ДО аукціону, виникає питання, ЧИ буде вважатись відповідністю, якщо Учасник подасть в складі пропозиції ДОДАТОК 1 без цінових показників? Можливо доцільно внести зміни до тендерної документації та чітко вимагати ДОДАТОК 1 з ціновими показниками вже ПІСЛЯ аукціону? Хочемо наголосити, що є практика розгляду скарг Антимонопольним комітетом України, де внаслідок «засвічення» ОДНИМ Учасником ціни до аукціону змушували Замовників на цій підставі ВІДМІНЯТИ процедуру закупівлі. Орган оскарження вважає порушенням ЗУ «Про публічні закупівлі», якщо учасник навмисне або через необізнаність показував свою ціну в складі пропозиції.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

До аукціону ціну, дійсно, показувати не потрібно. Відповідно, Додаток 1, до аукціону може бути поданий без зазначення цінових показників. Ціни, лише після аукціону.
Вважаємо, що дане питання врегульоване Законом і не потребує внесення змін до тендерної документації.

Роз`яснення умов тендерної документації

Дата подання: 26.02.2020 15:02
Дата відповіді: 27.02.2020 10:57
Відповідно до вимог тендерної документації, а саме змісту і способу подання тендерної пропозиції, учасник повинен надати інформацією та документи, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям статті 16 Закону "Про публічні закупівлі", п.2 ст. 16 Закону передбачає, у тому числі, надання інформації про "наявність фінансової спроможності (баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, довідка з обслуговуючого банку про відсутність (наявність) заборгованості за кредитами)". Проте фінансова звітність не є публічною документацією, тому виникає питання яку саме інформацію на підтвердження кваліфікаційних вимог мав на увазі Замовник?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Чинна, на момент оголошення торгів, та, відповідно, затвердження тендерної документації, редакція статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), не містить такого кваліфікаційного критерію як «фінансова спроможність».
Зазначений критерій встановлено п. 4 ст. 16 Закону, згідно з Законом «Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» № 114-IX від 19.09.2019, в редакції від 01.01.2020, № 396-IX , що вводиться в дію 19.04.2020.
Розгорнути: 4 Згорнути

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-02-05-001169-c.a1

Статус:
відкликано

Учасник: ТОВ "МЕОТІДА ЛТД", Код ЄДРПОУ:33273011
Дата подання: 17.02.2020 16:12
В Тендерній документації , в розділі «Кваліфікаційні критерії до учасників» наведені таки вимоги:
- довідка у довільній формі щодо перебування дитячого закладу оздоровлення та відпочинку у Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей, як такого, що пройшов верифікацію;

Закон «Про публічні закупівлі» передбачає :
2. Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв:
наявність обладнання та матеріально-технічної бази;
наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.

Відомості про верифікацію Законом серед кваліфікаційних критеріїв не передбачені.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ своєю постановою від 26 червня 2019 р. № 580 затвердив Порядок ведення Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей ( далі – Порядок ) та установив, що до 1 листопада 2019 р. Державний реєстр майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей формується відповідно до порядку, встановленого Міністерством соціальної політики.
Також уряд доручив обласним, Київській міській державним адміністраціям забезпечити утворення і функціонування комісії з питань обліку майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей, а також персональне визначення реєстраторів.
Згідно затвердженому Порядку, внесення до Реєстру відомості про майнові об’єкти здійснюється у строки, встановлені Законом України “Про оздоровлення та відпочинок дітей”, але в Законі таких даних не знаходиться.
. Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей, збереження мережі дитячих оздоровчих закладів,встановлює:
«до 1 квітня 2018 року забезпечити технічну можливість для внесення відомостей до Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей.
3. Керівникам дитячих закладів оздоровлення та відпочинку до 1 липня 2018 року подати відомості про майнові об’єкти оздоровлення та відпочинку дітей, якими користуються такі заклади, до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, для внесення до Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей.»
Але , як вже було наведе вище порядок ведення реєстру КМУ своєю постановою встановив тільки 26.06.2019, установивши п.2 , що до 1 листопада 2019 р. Державний реєстр майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей формується відповідно до порядку, встановленого Міністерством соціальної політики.(таким чином робота реєстру фактично розпочта з 01.11.2019), що анулює вимоги Закону «Про внесення змін до…», новий строк подання відомостей до реєстру не встановлено.
До 01.11.20119 дані про ДЗОВ «МЕОТІДА» в державний реєстр , відповідно до порядку, встановленого Міністерством соціальної політики, включено.
В зв’язку з тим, що інформації про роботу комісії та реєстратора на обласному рівні відсутня, порядок подачі та розгляду документів має багато неповностей та взагалі ускладнений , єдина сформована комісія перевантажена, та проводить засідання рідко, виконання на дату подачі документації вимоги про підтверджену верифікацію може бути виконана не всіма, що порушує вимоги Закону України «Про публічні закупівлі», а саме п. 4. статі 22 «Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.»
Крім того, внесення такої вимоги протиречить п.3 ст.22 Закону про публічні закупівлі.

З огляду на вищенаведене, просимо внести зміни до Тендерної документації, виключивши з п.1 , ч.5 вимогу про надання довідки про перебування дитячого закладу в Державному реєстрі як такого, що пройшов верифікацію.


Розгорнути Згорнути
Скасована
Дата: 17.02.2020 16:50
Причина: Уточнення вимоги

Номер вимоги: UA-2020-02-05-001169-c.a2

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВ "МЕОТІДА ЛТД", Код ЄДРПОУ:33273011
Дата подання: 17.02.2020 16:55



В Тендерній документації , в розділі «Кваліфікаційні критерії до учасників» наведені таки вимоги:
- довідка у довільній формі щодо перебування дитячого закладу оздоровлення та відпочинку у Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей, як такого, що пройшов верифікацію;

Закон «Про публічні закупівлі» передбачає :
2. Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв:
наявність обладнання та матеріально-технічної бази;
наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.

Відомості про верифікацію Законом серед кваліфікаційних критеріїв не передбачені.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ своєю постановою від 26 червня 2019 р. № 580 затвердив Порядок ведення Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей ( далі – Порядок ) та установив, що до 1 листопада 2019 р. Державний реєстр майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей формується відповідно до порядку, встановленого Міністерством соціальної політики.
Згідно затвердженому Порядку, внесення до Реєстру відомості про майнові об’єкти здійснюється у строки, встановлені Законом України “Про оздоровлення та відпочинок дітей”, але в Законі таких даних не знаходиться.
. Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей, збереження мережі дитячих оздоровчих закладів,встановлює:
«до 1 квітня 2018 року забезпечити технічну можливість для внесення відомостей до Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей.
3. Керівникам дитячих закладів оздоровлення та відпочинку до 1 липня 2018 року подати відомості про майнові об’єкти оздоровлення та відпочинку дітей, якими користуються такі заклади, до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, для внесення до Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей.»
Але , як вже було наведе вище порядок ведення реєстру КМУ своєю постановою встановив тільки 26.06.2019, установивши п.2 , що до 1 листопада 2019 р. Державний реєстр майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей формується відповідно до порядку, встановленого Міністерством соціальної політики.(таким чином робота реєстру фактично розпочта з 01.11.2019), що анулює вимоги Закону «Про внесення змін до…», новий строк подання відомостей до реєстру не встановлено.
До 01.11.20119 дані про всі діючи дитячі заклади оздоровлення та відпочинку в державний реєстр , відповідно до порядку, встановленого Міністерством соціальної політики, включено.
В зв’язку з тим, що порядок подачі та розгляду документів має багато неповностей та взагалі ускладнений , комісія проводить засідання рідко, виконання на дату подачі документації вимоги про підтверджену верифікацію може бути виконана не всіма, що порушує вимоги Закону України «Про публічні закупівлі», а саме п. 4. статі 22 «Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.»
Крім того, внесення такої вимоги протиречить п.3 ст.22 Закону про публічні закупівлі.

З огляду на вищенаведене, просимо внести зміни до Тендерної документації, виключивши з п.1 , ч.5 вимогу про надання довідки про перебування дитячого закладу в Державному реєстрі як такого, що пройшов верифікацію.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

19.02.2020 11:16
Відповідно до ч.1 ст.15 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», дитячі заклади оздоровлення та відпочинку незалежно від форми власності, що діють як юридичні особи або не мають статусу юридичної особи і перебувають у складі підприємств, установ та організацій як їхні філіали чи структурні підрозділи, обов’язково включаються до складу мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
Майнові об’єкти оздоровлення та відпочинку дітей обов’язково вносяться до Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей (далі – Реєстр).
Відомості про майнові об’єкти оздоровлення та відпочинку дітей, якими користується дитячий заклад оздоровлення та відпочинку, керівник такого закладу подає до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, для внесення до Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей протягом одного місяця з дня отримання документів на право власності на зазначені майнові об’єкти відповідно до порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України.
Відповідний Порядок затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 № 580.
Отже, вимоги щодо перебування дитячого закладу оздоровлення та відпочинку у Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку, встановлені чинним законодавством України, не є дискримінаційними і цілком узгоджуються з ч. 2 ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі» - «наявність обладнання та матеріально-технічної бази».
Окрім викладеного, слід зауважити, що відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація може містити іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити.
Отже вважаємо, що підстави для внесення змін до тендерної документації відсутні.

Номер вимоги: UA-2020-02-05-001169-c.b3

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ТОВ "МЕОТІДА ЛТД", Код ЄДРПОУ:33273011
Дата подання: 17.03.2020 09:11
Просимо оприлюднити (надати) протокол розгляду тендерних пропозицій , згідно якого було прийняте рішення про відхилення пропозиції ТОВ «МЕОТІДА ЛТД»

Рішення замовника: Вимога задоволена

17.03.2020 13:31
Вимогу задоволено, протокол розгляду пропозицій опубліковано

Документи

17.03.2020 13:30
протокол 20

Ризик-індикатор

путівки на 21 день для дітей пільгових категорій, з наданням медичних послуг

Переможець не знижував ціну в аукціоні - Так

В конкурентних торгах переможцем оголошений учасник, який не зменшував ціну

Лоти

путівки на І зміну на 21 день для дітей пільгових категорій

Переможець не знижував ціну в аукціоні - Так

В конкурентних торгах переможцем оголошений учасник, який не зменшував ціну

Покращення якості предмета закупівлі - 1

путівки на ІІІ зміну на 18 днів для дітей пільгових категорій

Переможець не знижував ціну в аукціоні - Так

В конкурентних торгах переможцем оголошений учасник, який не зменшував ціну

Покращення якості предмета закупівлі - 1

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання