Обладнання системи збереження даних Storage system equipment

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-02-13-000260-a
  • 30230000-0 - Комп’ютерне обладнання
  • Завершена
Найменування замовника:
ДП Національні інформаційні системи
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Пашина Оксана Валеріївна, +380442067195 , o.pashyna@nais.gov.ua
Адреса замовника
Україна, Київ, 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 4
Дата укладення договору
2.07.20
Переможець
ТОВ "АВАЛІС"
Очікувана вартість
15 500 000 UAH з ПДВ
Сума договору
15 280 320 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 2.07.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 18.05.2020 10:00

Оскарження умов:

до 24.05.2020 00:00

Подання пропозицій:

28.05.2020 10:00

Початок аукціону:

12.06.2020 12:12

Очікувана вартість
15 500 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
150 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
155 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
1 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

3 шт
Обладнання системи збереження даних (кошти підприємства)
ДК 021:2015: 30230000-0 — Комп’ютерне обладнання

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

Щодо часу реакції

Дата подання: 06.03.2020 07:48
Дата відповіді: 11.03.2020 17:32
Згідно Додатку 3 до тендерної документації «Технічні вимоги», пункт 1.5.4.2, «час реакції на звернення протягом 2 годин від звернення, протягом 7 днів на тиждень та 24 годин на добу ». У більшості вендорів загалом відповідних технічним вимогам СЗД відповідного класу стандарті умови технічної підтримки передбачають час реакції на звернення від 4 годин, і лише у деяких – від 2 годин. Просимо пояснити, якою технічною, практичною, службовою метою чи потребою зумовлене таке обмеження конкуренції між вендорами СЗД відповідного класу? Особливо, враховуючи, що згідно з п. 1 Таблиці 1 цього ж Додатку, «СЗД повинна забезпечувати високу надійність і безпеку даних, шляхом резервування всіх критичних підсистем: блоків живлення, вентиляторів, контролерів, каналів доступу до дискових полиць і дисків, інтерфейсів зовнішнього підключення та інших компонент, що впливають на доступність даних системи зберігання», і згідно з п. 8 – «СЗД повинна мати захист даних при виході будь-яких трьох дисків одночасно за допомогою технології RAID» та «Обов’язкова підтримка можливості об’єднання кількох СЗД у відмовостійкий кластер у майбутньому». Тобто, імовірність виникнення дійсно критичної ситуації із повною непрацездатністю системи (крім катастрофічних обставин), яка вимагала б такого малого часу «реакції» (наприклад, для заміни якоїсь аварійної підсистеми), наближається до нуля. Які специфічні завдання і у яких сценаріях вирішує саме зазначене скорочення «часу реакції» із поширених на ринку 4 годин удвічі – до двох годин? Також просимо визначити, що саме вимагається у якості «реакції»? Чи достатньо буде для цього простої відповіді на e-mail або телефонний дзвінок протягом 2 годин?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Системи для яких планується використання СЗД відносяться до критичної інфраструктури, працюють 24/7 та потребують негайного вирішення проблем при їх виникненні.

Щодо безпеки даних

Дата подання: 06.03.2020 07:51
Дата відповіді: 11.03.2020 17:33
Згідно з п. 1 Таблиці 1 Додатку 3, «СЗД повинна забезпечувати високу надійність і безпеку даних, шляхом резервування всіх критичних підсистем: блоків живлення, вентиляторів, контролерів, каналів доступу до дискових полиць і дисків, інтерфейсів зовнішнього підключення та інших компонент, що впливають на доступність даних системи зберігання». Просимо зазначити точну формулу мінімально прийнятної конфігурації резервування за кожним типом необхідних для резервування «критичних підсистем».
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Кожна підсистема повинна бути зарезервована за формулою N + 1.

Щодо кількості ядер

Дата подання: 06.03.2020 07:52
Дата відповіді: 11.03.2020 17:33
Згідно з п. 2 Таблиці 1 Додатку 3 до тендерної документації «Технічні вимоги», СЗД має відповідати вимозі про «забезпечення не менше ніж 30 обчислювальних ядра сумарно на два активні контролери СЗД, що одночасно обробляють основні задачі СЗД». Просимо пояснити, яким чином розраховувалася мінімальна сумарна кількість обчислювальних ядер у контролерах СЗД і як саме вона функціонально пов’язана із тими завданнями, які виконуватиме ця СЗД. Також просимо пояснити, які обмеження СЗД, залежні саме від зазначеної характеристики щодо кількості обчислювальних ядер, унеможливлять виконання передбачених для цієї СЗД завдань у випадках, якщо цих обчислювальних ядер буде менша кількість, проте їхня сукупна продуктивність (оскільки ці ядра можуть бути різними) забезпечуватиме виконання решти (усіх інших) технічних вимог до СЗД у повному обсязі, із відповідним рівнем гарантій.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Кількість ядер вибиралось із розрахунку, що у більш потужних процесорах кількість ядер більше чим 16. Це потрібно для більш швидкої паралельної роботи СЗД по різним задачам (дедуплікація, компресія, компакція - «на льоту», та інші).

Щодо протоколу CIFS

Дата подання: 06.03.2020 07:53
Дата відповіді: 11.03.2020 17:34
Згідно з п. 5 Таблиці 1 Додатку 3 до тендерної документації «Технічні вимоги», СЗД має відповідати вимозі про «Підтримка протоколів FCoE, NFS, CIFS, iSCSI одночасно через один уніфікований порт 10GbE». Для точнішого розрахунку пропозиції, просимо пояснити технічну необхідність і характерні сценарії використання СЗД із доступом до неї безпосередньо за файловими протоколами NFS та CIFS у зв’язку з вимогами п. 7 Таблиці 1 Додатку 3 до тендерної документації «Технічні вимоги» щодо підтримки роботи з операційними системами серверів.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Замовник використовує різні системи, з різними протоколами доступу, як з блочними, так і з файловими. Оскільки на плановій СЗД буде працювати кілька десятків різних систем тому і є ця вимога до СЗД.

Щодо протоколу S3

Дата подання: 06.03.2020 07:53
Дата відповіді: 11.03.2020 17:34
Згідно з п. 8 Таблиці 1 Додатку 3 до тендерної документації «Технічні вимоги», «СЗД повинна мати функціонал перенесення холодних даних в автоматичному режимі на об’єктні СЗД з підтримкою протоколу S3». Просимо уточнити повну назву «протоколу S3» для уможливлення його однозначної ідентифікації, оскільки наразі два слова із цієї назви зустрічаються у повних назвах кількох різних варіантів протоколів обміну даними з «об’єктними СЗД». Також просимо зазначити, чи йдеться виключно про «об’єктні СЗД» вендора цього протоколу (якщо він є – просимо зазначити його і чи передбачається його використання), чи про різні інші СЗД, які цей протокол реалізують та підтримують поряд із іншими протоколами. Додатково, просимо зазначити, якою технічною чи іншою необхідністю, завданнями, обмеженнями зумовлена вимога підтримки саме цього «протоколу S3». Позаяк на ринку із зазначеною метою експлуатуються популярні, надійні і працездатні інші протоколи обміну даними із об’єктними СЗД, які не містять обох зазначених слів у назві одночасно, мають свої переваги і могли б використовуватися замість «протоколу S3», вимога підтримки якого, вірогідно, обмежує конкуренцію серед виробників СЗД у цих торгах. Також просимо прокоментувати, чи відповідатиме вимогам тендерної документації пропозиція зовнішнього «шлюзу», що підтримував би цей «протокол S3» для підтримки зазначеного у цій вимозі функціоналу.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Під загальновідомим протоколом S3 ми розуміємо протокол доступу аналогічний за функціоналом AWS S3 і має аналогічний набір S3 API. Протокол S3 є по факту стандартом доступу до об'єктного сховища.

Щодо контролерів

Дата подання: 06.03.2020 07:54
Дата відповіді: 11.03.2020 17:35
Згідно з п. 8 Таблиці 1 Додатку 3 до тендерної документації «Технічні вимоги», СЗД має відповідати вимозі про «можливість побудови кластера до 22 контролерів». У зв’язку з цим, для цілей планування нашої пропозиції, просимо повідомити максимальну очікувану ефективну ємність такого кластера (у байтовому вимірі), а також поінформувати про передбачувані специфічні завдання, які ним мають вирішуватися, обґрунтовану службову потребу та технічні обмеження, що виправдовують перспективне об’єднання такої великої кількості СЗД (від 11 – за припущення про 2 контролери на одну систему, у конфігурації з високою доступністю) саме у єдиний кластер. Крім цього, просимо повідомити, у який термін і в рамках яких бюджетних видатків чи цільових програм передбачається досягти зазначеного нарощування кількості контролерів до 22 штук. Також просимо зазначити передбачене функціональне призначення створення такого кластеру і відповідну передбачувану його конфігурацію за ролями окремих його вузлів (відмовостійкість, резервування, об’єднання у єдиний простір зберігання даних тощо).
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вимога в 22 контролера, не стільки з необхідності створити в майбутньому СЗД якогось конкретного об’єму, а вимагається з міркувань підвищення надійності, продуктивності і можливості об'єднання в єдиний кластер систем збереження даних різних типів, поколінь, та гнучкого управління переміщенням даних всередині інфраструктури СЗД.

Щодо протоколу CIFS

Дата подання: 06.03.2020 07:55
Дата відповіді: 11.03.2020 17:35
Щодо вимог до СЗД типу 2, викладених у Таблиці 2 Додатку 3 до тендерної документації «Технічні вимоги», просимо пояснити, якою технічною необхідністю, завданнями чи сценаріями використання зумовлена відсутність у переліку цих вимог визначень для значної кількості специфічних вимог, визначених раніше для типу 1. Зокрема – щодо «підтримки протоколів FCoE, NFS, CIFS, iSCSI одночасно через один уніфікований порт 10GbE», або щодо можливості кластеризації та функціоналу «перенесення холодних даних в автоматичному режимі на об’єктні СЗД з підтримкою протоколу S3», а також щодо «забезпечення не менше ніж 30 обчислювальних ядра сумарно на два активні контролери СЗД, що одночасно обробляють основні задачі СЗД». Іншими словами, просимо пояснити, чому окремі суттєві обмеження, накладені на СЗД типу 1, також не поширюються й на СЗД тип 2.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вимога обумовлена різними завданнями, які будуть працювати на цих СЗД.

Щодо кількості дисків

Дата подання: 06.03.2020 07:56
Дата відповіді: 11.03.2020 17:36
Згідно з п. 4 Таблиці 2 Додатку 3 до тендерної документації «Технічні вимоги», СЗД має відповідати вимозі «підтримка полиць на 60 дисків та розміром не більш ніж 4U для забезпечення високої щільності зберігання інформації». При цьому в п. 3 Таблиці 2 Додатку 3 до тендерної документації «Технічні вимоги» зазначений доволі невеликий мінімальний «дисків SAS 1,8 ТБ» і не зазначені параметри їхньої продуктивності та їхній клас. У зв’язку з цим просимо пояснити, якою технічною необхідністю, завданнями чи сценаріями використання зумовлена саме ця комбінація визначень для цих вимог. Адже при використанні дисків більшого розміру немає необхідності у підтримці полиць аж на 60 дисків у корпусі не більшому за 4U, оскільки еквівалентна висока щільність зберігання інформації може бути досягнута (і легко перевищена) у такому ж корпусі виключно за рахунок зазначеного використання дисків більшого розміру. При цьому вимога підтримки полиць на 60 дисків значно звужує конкуренцію між вендорами СЗД відповідного класу, що загалом відповідають технічним вимогам тендерної документації.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вимога обумовлена жорсткими вимогами до місця що виділяється в серверних шафах. Проаналізувавши ринок ми знайшли варіанти таких полиць у кількох виробників.

Щодо конвергентних трансиверів

Дата подання: 06.03.2020 07:56
Дата відповіді: 11.03.2020 17:36
Згідно з п. 5 Таблиці 2 Додатку 3 до тендерної документації «Технічні вимоги», СЗД має відповідати вимозі «наявність наступних інтерфейсів для передачі даних: не менше 4 конвергентних портів можливістю використання 10Gb або конвергентними трансиверами 10Gb Eth\16Gb FC SFP+». Просимо пояснити, якому промисловому стандарту чи протоколу передачі даних відповідає вираз «10Gb» у фрагменті «не менше 4 конвергентних портів можливістю використання 10Gb». Також просимо пояснити, якою технічною необхідністю, завданнями чи сценаріями використання зумовлена вимога забезпечення саме конвергентними трансиверами – у фрагменті «конвергентними трансиверами 10Gb Eth\16Gb FC SFP+». І чи вважатиметься відповідним технічним вимогам тендерної документації пропонування двох трансиверів на кожен порт, по одному для кожного протоколу окремо («10Gb Eth» та «16Gb FC»).
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Конвергентні порти, тобто порти які можуть працювати з різними протоколами доступу Ethernet/Fiber Channel необхідні для отримання максимальної гнучкості рішення. У Замовника багато різних систем, щороку з’являються нові різні системи, які використовують різні протоколи даних. Замовнику потрібно, щоб можливості СЗД не були стримуючим фактором. Вирішувати завдання відповідності вимогам конвергентності ви можете вирішувати будь-яким способом на ваш розсуд, будуть розглянуті всі пропозиції.
Розгорнути: 9 Згорнути

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-02-13-000260-a.c1

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВ "ЕНЕРГОТРЕЙД 3000", Код ЄДРПОУ:39708764
Дата подання: 06.03.2020 08:20
Просимо змінити у п. 4 Таблиці 2 Додатку 3 до тендерної документації «Технічні вимоги», вимогу щодо підтримки полиць на 60 дисків та розміром не більш ніж 4U. Адже при використанні дисків більшого розміру немає необхідності у підтримці полиць аж на 60 дисків у корпусі не більшому за 4U, оскільки еквівалентна висока щільність зберігання інформації може бути досягнута (і легко перевищена) у такому ж корпусі виключно за рахунок зазначеного використання дисків більшого розміру. При цьому вимога підтримки полиць на 60 дисків значно звужує конкуренцію між вендорами СЗД відповідного класу, так як у більшості виробників полиці на 24 диски, що загалом відповідають технічним вимогам тендерної документації.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

11.03.2020 17:38
У дисків крім об’єму є ще з десяток більш важливих параметрів, які слід враховувати при проектуванні систем (Latency, IOPS на шпиндель, кількість рендомних IOPS, швидкість обертання дисків, швидкість інтерфейсу, кєш, та інші).

Документи

11.03.2020 17:37
Протокол

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2020-02-13-000260-a.c2

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ТОВ "ЕНЕРГОТРЕЙД 3000", Код ЄДРПОУ:39708764
Пошук по цьому автору
Дата подання: 11.03.2020 22:30

Встановлені замовником дискримінаційні вимоги

ТОВ «ЕНЕРГОТРЕЙД 3000» вважає встановлені Замовником вимоги тендерної документації безпідставними, складеними з порушенням вимог Закону «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та спрямованими на штучне обмеження конкуренції при здійсненні закупівлі, а саме у цій закупівлі наші права як потенційного учасника закупівлі порушуються, і ми не можемо взяти участь у закупівлі через наявність дискримінаційних вимог у технічних вимогах до предмета закупівлі.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 16.03.2020 20:42

Протокол розгляду

Учасник Документи Рішення
ТОВ "КОРПОРАТИВНІ БІЗНЕС СИСТЕМИ" Документи
Опубліковано
Документи
ТОВ "АЙТІ БІЗНЕС СОЛЮШН" Документи
Опубліковано
Документи
ТОВ "АВАЛІС" Документи
Опубліковано
Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ДІКСІ-ЦЕНТР" Документи
Відхилено
Документи
ТОВ "СЕЙЛЗ ХАУС" Документи
Опубліковано
Документи

Документи

28.05.2020 10:05
edr_identification.yaml

Публічні документи

Документи

28.05.2020 10:06
edr_identification.yaml

Документи

28.05.2020 10:06
edr_identification.yaml

Документи

28.05.2020 10:06
edr_identification.yaml

Документи

28.05.2020 10:07
edr_identification.yaml

Аукціон

Початок:
12.06.2020 12:12
Завершення:
12.06.2020 12:45

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 12.06.2020 12:45

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
15 450 000 UAH з ПДВ 15 280 320 UAH з ПДВ Документи
ТОВ "КОРПОРАТИВНІ БІЗНЕС СИСТЕМИ"
Пошук по цьому учаснику
15 490 000 UAH з ПДВ 15 306 270 UAH з ПДВ Документи
15 500 000 UAH з ПДВ 15 314 700 UAH з ПДВ Документи
ТОВ "АЙТІ БІЗНЕС СОЛЮШН"
Пошук по цьому учаснику
15 360 000 UAH з ПДВ 15 360 000 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВ "АВАЛІС"
#38970107
Пошук по цьому переможцю
Переможець 15 280 320 UAH з ПДВ 15.06.2020 12:51

Документи

12.06.2020 12:45
edr_identification.yaml
15.06.2020 12:50
Повідомлення
15.06.2020 12:51
sign.p7s

Переможець

Дата і час публікації: 15.06.2020 12:51

Учасник Пропозиція Документи
ТОВ "АВАЛІС"
Пошук по цьому переможцю
#38970107
15 280 320 UAH з ПДВ Документи

Документи

12.06.2020 12:45
edr_identification.yaml
15.06.2020 12:50
Повідомлення
15.06.2020 12:51
sign.p7s

Укладений договір


Строк дії 02.07.2020 00:00 - 31.12.2020 23:59
Номер КІ-38970107/161183
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Договір Укладений
15 280 320
02.07.2020 18:24
02.07.2020
sign.p7s Укладений
02.07.2020 18:28

Виконання договору

Строк дії за договором: 02.07.2020 — 31.12.2020
Сума оплати за договором: 15 280 320
UAH з ПДВ

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання