Міські автобуси City buses

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-02-18-000416-c
  • 34120000-4 - Мототранспортні засоби для перевезення 10 і більше осіб
  • Завершена
Найменування замовника:
КП "Електроавтотранс" Івано-Франківської міської ради
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Бойчук Василь Михайлович, +380342583756 , dkp1983@ukr.net
Адреса замовника
Україна, місто Івано-Франківськ, 76008, Івано-Франківська область, вулиця Тролейбусна, 40
Дата укладення договору
29.04.20
Переможець
ДП "АСЗ № 1" АТ "АК "Богдан Моторс"
Очікувана вартість
48 000 000 UAH з ПДВ
Сума договору
46 500 000 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 29.04.20
  • Відгуки 1
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 2

Чи було дискваліфіковано замовником найнижчу цінову пропозицію за підсумками аукціону (одну або декілька)??  – Ні

порушення норм частини першої статті статті 30 Закону України "Про публічні закупівлі".
Тендерна пропозиція ДП "АСЗ № 1" АТ "АК "Богдан Моторс" не відповідає умовам тендерної документації.

Чи була наведена аргументація для дискваліфікації достатньою та обґрунтованою??  – Ні

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 10.03.2020 10:00

Оскарження умов:

до 16.03.2020 00:00

Подання пропозицій:

20.03.2020 10:00

Початок аукціону:

02.04.2020 12:57

Очікувана вартість
48 000 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
480 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
1 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

10 од
Міські автобуси
ДК 021:2015: 34120000-4 — Мототранспортні засоби для перевезення 10 і більше осіб

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-02-18-000416-c.a1

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВ "БІО", Код ЄДРПОУ:30978088
Дата подання: 10.03.2020 09:18
Шановний Замовнику!
Просимо надати роз’яснення та внести відповідні зміни до тендерної документації щодо надання учасником інформації, яка вимагається пп. 1.1. Таблиці 1 Додатку 2 до тендерної документації щодо надання довідки (листа) довільної форми про наявність обладнання та матеріально-технічної бази про наявність виробничих приміщень з необхідним обладнанням для виготовлення даної продукції у разі, якщо учасник не є безпосереднім виробником транспортних засобів, що є предметом цієї закупівлі.
П. 2.7. проекту договору визначено, що Постачальник зобов’язаний за свій рахунок усувати дефекти, виявлені в Товарі протягом гарантійного терміну, впродовж 3 (трьох) робочих днів з дня отримання Постачальником відповідної вимоги (рекламації) Замовника, або в інший, письмово погоджений з Замовником строк.
В той же час, в п. 62 Таблиці 2 Додатку 4 до тендерної документації зазначено, що строк усунення несправностей в гарантійний період повинен становити не більше 10 робочих днів з дати подання повідомлення про несправність. Ремонт виконується силами сервісної служби.
Відповідно до ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури.
У зв’язку з цим просимо привести у відповідність умови тендерної документації та проекту договору про закупівлю, шляхом внесення змін до проекту договору, а саме: «2.7. Постачальник зобов’язаний за свій рахунок усувати дефекти, виявлені в Товарі протягом гарантійного терміну, впродовж 10 (десяти) робочих днів з дня отримання Постачальником відповідної вимоги (рекламації) Замовника, або в інший, письмово погоджений з Замовником строк».
В п. 5.1. проекту договору та в п. 4.4. тендерної документації визначено строк поставки до 01.06.2020 року.
Враховуючи орієнтовний строк проведення аукціону та дату укладання договору, здійснити поставку Товару у визначений термін матиме змогу тільки Учасник, у якого вже є готовий товар на складі, що не є характерним для даного виду продукції. Учасникам, які не є безпосередніми виробниками даного виду товару, необхідно подати заявку на виробництво товару відповідно до вимог тендерної документації, та здійснити попередню оплату.
Таким чином, вважаємо даний пункт дискримінаційним по відношенню до учасників, які не являються безпосередніми виробниками, що в свою чергу суттєво звужує коло потенційних учасників, що бажають прийняти участь у даній закупівлі та мають можливість виконати умови договору.
З метою дотримання основних принципів Закону України «Про публічні закупівлі» просимо внести зміни до тендерної документації та проекту договору, а саме: строк поставки товарів – протягом 6 місяців з дати укладання договору про закупівлю, але не пізніше 01.12.2020 року.
Також, просимо внести зміни до проекту договору в частині порядку здійснення порядку оплати, а саме: передбачити попередню оплату в розмірі 35-40% відповідно до постанови КМУ від 04.12.2019 № 1070 «Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти».
Також слід зазначити, що технічні характеристики предмету закупівлі визначено з порушенням основних принципів здійснення закупівель: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням; оскільки обмежує коло учасників лише тими, хто виробляє чи постачає транспортні засоби з дизельними двигунами внутрішнього згоряння.
Встановлення даних вимог не відповідає міжнародним зобов’язанням України щодо зменшення викидів в атмосферу від пересувних джерел відповідно до прийнятих та ратифікованих Україною європейських нормативних актів, зокрема: рамкова Конвенція ООН про зміну клімату; Резолюція Генеральної Асамблеї ООН від 25.09.2015 № 70/1; кліматична «Паризька угода»; угода про асоціацію з ЄС; Директиви ЄС про чисті та енергоефективні транспортні засоби (EU Clean Vehicles Directive of 23 April 2009 on the promotion of clean and energy-efficient road transport vehicles; Clean vehicles directive and the transition to zero emission buses of October 2018); Директива ЄС про використання інфраструктури для альтернативних видів палива; прийнята Єврокомісією «Біла книга Європи», що передбачає поступовий перехід на енергоефективний електричний транспорт та повну заборону авто з двигунами внутрішнього згоряння до 2050 року; Національна транспортна стратегія України на період до 2030 року.
А також не дає можливості прийняти участь у закупівлі Учасникам, які виробляють та/або постачають транспортні засоби, що працюють на екологічних та дешевших видах палива (двигун «на метані», електродвигун тощо).
Припускаємо, що даний тендер оголошений під конкретного постачальника і це є порушенням ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі». Відповідно до п. 3 ст. 5 цього ж Закону передбачено, що Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Таким чином, встановлення Замовником в тендерній документації дискримінаційних вимог спрямоване на звуження кола учасників процедури закупівлі, що заборонено ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі»
Враховуючи вищевказане, просимо внести зміни до тендерної документації в частині технічних вимог до предмету закупівлі з метою дотримання вимог Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року, що схвалена розпорядженням КМУ від 30.05.2018 № 430-р, якою передбачено збільшення частки використання електротранспорту та електромобілів, зокрема у внутрішньому сполученні до 75%.; а також з метою дотримання основних принципів Закону України «Про публічні закупівлі».
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

13.03.2020 08:46
Доброго дня. Ваша Вимога (Скарга) була винесена на розгляд тендерного комітету і за результатами розгляду повідомляємо наступне:
- стосовно пп. 1.1 Табл.1 Дод. 2 до тендерної документації надаємо наступне роз’яснення: для підтвердження наявності обладнання та матеріально-технічної бази учаснику необхідно подати документи: - у разі,якщо учасником є безпосередній виробник - інформацію про виробничі приміщення, де проводиться виготовлення товарів, що є предметом даної закупівлі, та проведення подальшого гарантійного та після гарантійного обслуговування; - у разі,якщо учасником є не безпосередній виробник товару, що є предметом даної закупівлі, тоді учасник зобов’язаний надати підтверджуючі документи, що свідчать, що даний учасник являється офіційним представником безпосереднього виробника товару, а також даний учасник повинен мати документи (договір співпраці або інше), що буде свідчити про наявність виробничих приміщень для забезпечення в подальшому проведення гарантійного та післягарантійного обслуговування.
- стосовно розбіжності у термінах усунення дефектів та несправностей протягом гарантійного періоду 3 робочі дні і 10 робочих днів, мається на увазі, що усунення дефектів та несправностей повинно здійснюватись протягом 3 робочих днів,а у разі складної поломки чи ін., то термін усунення дефектів та несправностей не повинен перевищувати 10 робочих днів. Тендерним комітетом прийнято рішення для точності буде внесено зміни в проект договору, а саме терміни усунення несправностей буде викладено наступним чином «Постачальник зобов’язаний за свій рахунок усувати дефекти, виявлені в Товарі протягом гарантійного періоду впродовж 3-10 робочих днів в залежності від складності дефекту».
- стосовно терміну поставки повідомляємо наступне:у зв’язку з виникненням нагальної потреби у закупівлі автобусів, щоб в подальшому забезпечити якісне надання послуг з перевезення пасажирів, тендерним комітетом було прийнято рішення поставити дату поставки 01.06.2020 року.
- стосовно передбачення передоплати, повідомляємо наступне: тендерний комітет не розглядає можливості попередньої оплати (Замовник не зобов’язаний встановлювати передоплату).
- стосовно придбання транспортних засобів з дизельними двигунами, повідомляємо наступне: придбання транспортних засобів з дизельними двигунами не є порушенням екологічної проблеми, оскільки основною вимогою є відповідно до технічного завдання «Екологічний стандарт – не нижче Євро-5». Також варто зазначити, що перш ніж оголошувати закупівлю,спеціалістами нашого підприємства проводиться моніторинг, щодо потенційних постачальників товару, що є предметом закув лі. За результатами внутрішнього моніторингу встановлено, що автобуси з дизельними двигунами Євро-5 виробляють щонайменше 3 виробники.
Зважаючи на вищевикладене тендерний комітет комунального підприємства «Електроавтотранс» Івано-Франківської міської ради не вбачає дискримінаційних умов в тендерній документації на закупівлю автобусів.

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2020-02-18-000416-c.b2

Статус:
Залишено без розгляду

Скаржник: ТОВ "БІО", Код ЄДРПОУ:30978088
Пошук по цьому автору
Дата подання: 13.03.2020 18:13

Скарга

внесення змін до тендерної документації
Документи

Рішення Органу оскарження: Залишено без розгляду

Документи подані скаржником

13.03.2020 18:13
Скарга.PDF

Апеляція

Протокол розгляду

Учасник Документи Рішення
ДП "АСЗ № 1" АТ "АК "Богдан Моторс" Документи
Опубліковано
Документи
ТОВ МАЗтранссервіс Документи
Опубліковано
Документи
ТОВ "БІО" Документи
Відхилено
Документи

Документи

20.03.2020 10:04
edr_identification.yaml

Документи

20.03.2020 10:04
edr_identification.yaml

Публічні документи

17.03.2020 14:43
СТАТУТ 04.12.2018.pdf

Документи

20.03.2020 10:04
edr_identification.yaml

Аукціон

Початок:
02.04.2020 12:57
Завершення:
02.04.2020 13:18

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 02.04.2020 13:18

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ДП "АСЗ № 1" АТ "АК "Богдан Моторс"
Пошук по цьому учаснику
48 000 000 UAH з ПДВ 46 500 000 UAH з ПДВ Документи
ТОВ МАЗтранссервіс
Пошук по цьому учаснику
47 899 998 UAH з ПДВ 46 600 000 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

17.03.2020 14:43
СТАТУТ 04.12.2018.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ДП "АСЗ № 1" АТ "АК "Богдан Моторс"
#21752230
Пошук по цьому переможцю
Переможець 46 500 000 UAH з ПДВ 13.04.2020 11:16

Переможець

Дата і час публікації: 13.04.2020 11:16

Учасник Пропозиція Документи
ДП "АСЗ № 1" АТ "АК "Богдан Моторс"
Пошук по цьому переможцю
#21752230
46 500 000 UAH з ПДВ Документи

Укладений договір


Строк дії 29.04.2020 00:00 - 31.12.2020 23:59
Номер 60
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Договір Укладений
46 500 000
29.04.2020 15:11
29.04.2020
sign.p7s Укладений
29.04.2020 15:13

Виконання договору

Строк дії за договором: 29.04.2020 — 31.12.2020
Сума оплати за договором: 46 500 000
UAH з ПДВ

Ризик-індикатор

Аналогічний тендер скасовано - Так

Менше ніж за 60 днів до оголошення конкурентної процедури була скасована схожа конкурентна процедура, у якій були розкриті пропозиції, з такою ж самою групою CPV (три перші знаки) для 336-ої групи, або класом CPV (чотири перші знаки) для всіх інших груп, і очікуваною вартістю, що відрізняється від нової процедури не більше, ніж на 5%

Відгуки щодо кваліфікації - 1

Тендери, на яких є відгуки на рішення Замовника із зазначенням відсутньої аргументації причин дискваліфікації

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання