Спектрометр рентгенофлуоресцентний

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-02-25-002510-a
  • 38430000-8 - Детектори та аналізатори
  • Не відбулася
Найменування замовника:
Філія «НДКТІ» ПАТ «Укрзалізниця»
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Каменська Ольга Рашидівна, +380444652413 , pktb.kamenska@gmail.com
Адреса замовника
Україна, Київ, 03038, Київська область, вул. ІВАНА ФЕДОРОВА, 39
Очікувана вартість
1 097 102 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 11.03.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 01.03.2020 17:00

Оскарження умов:

до 07.03.2020 00:00

Подання пропозицій:

11.03.2020 17:00

Очікувана вартість
1 097 102 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
1 097 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.10 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 шт
Спектрометр рентгенофлуоресцентний
ДК 021:2015: 38430000-8 — Детектори та аналізатори

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

Щодо роз'яснення деяких пунктів таблиці "Технічні і якісні характеристики предмету закупівлі:"

Дата подання: 26.02.2020 14:19
Дата відповіді: 02.03.2020 12:39
Перед таблицею "Технічні і якісні характеристики предмету закупівлі:" наведено наступне:"Запропонований Еквівалент товару мусить бути автентичним (або кращим) відповідно до замовленого, відповідати всім технічним вимогам." Зрозуміло, що товар іншого виробника не може за геометричними розмірами та вагою точно співпадати з габаратима та вагою, що вказано в таблиці. Що в цьому разі буде вважатися "кращим"? Із практики застосування рентгенофлуоресцентного аналізу безпосередньо витікає, що визначення масової частки наведених у пунктах таблиці хімічних елементів може бути виконано без втрати точності аналізу та швидкості його виконання із застосуванням рентгенівської трубки з іншим типом аноду, ніж Rh. Зазначимо, що безпосередньо від типу аноду залежить кількість необхідних фільтрів в автоматі перемикання фільтрів. Окрім цього, підкреслимо, що такий елемент, як Cl(хлор), за допомогою трубки з анодом Rh, аналізувати дуже важко тому, що має місце співпадання в межах роздільної здатності спетрометру енергій ліній К-серії Cl та L-серії Rh. Тому просимо надати обгрунтовану відповідь, чи буде невідповідність за пунктами про матеріал аноду та кількості позицій змінного фільтру достатньою причиною для дискваліфікації учасника? Таблиця містить пункт "Підтверджуючі документи про валідацію програмного забезпечення". За визначенням «Валідація програмного забезпечення (англ. Validation Software) — процес визначення відповідності розроблюваного програмного забезпечення між очікуваннями і потребами користувача, вимогам до системи. Валідація є одним із основних етапів тестування програмного забезпечення.»(uk.wikipedia.org/wiki/Валідація_програмного_забезпечення). Із визначення випливає, що для проведення валідації необхідно мати документ, в якому перелічені потреби та очікування користувача щодо програмного забезпечення, що розроблюється. Без цього документу, як витікає із наведеного визначення, процедура валідації не має сенсу. В тендерній документації відсутній такий документ. Окрім того, предметом закупівлі є прилад (спектрометр), а не розробка програмного забезпечення. Тому ми вважаємо, що пункт "Підтверджуючі документи про валідацію програмного забезпечення" є недоречним та таким, що не відповідає предмету закупівлі, та будь-які звіти на цю тему є неадекватними (нема документу на розробку програмного забезпечення). З іншого боку, програмне забезпечення приладу є невід’ємною частиною приладу, що реалізує єдині апаратно-програмно-методичні алгоритми вимірювань з наступною автоматичною обробкою спектрів включно до документації результатів. Просимо видалити цей пункт, або надати переконливі роз’яснення з приводу того, що це за валідація має бути (у відповідності до загально вживаних термінів)
Розгорнути Згорнути

відповідь:

1. Оскільки геометричні розміри та вага являються не ключовими характеристиками до предмету закупівлі, то запропонований еквівалент Товару за даними параметрами безумовно може різнитися. Вважатися «кращим», буде той еквівалент Товару, який має не гірші технічні характеристики, ніж у обраної моделі.
2. З рентгенофлуоресцентного аналізу рентгенівська трубка з Rh-анодом являється стандартним матеріалом та використовується для збудження як легких, так і важких елементів, що забезпечує ті задачі, які будуть поставлені для спектрометру, який закупається. Легкі елементи до сірки (S) дуже ефективно збуджуються Rh L-випромінюванням. Rh LB1-випромінювання збуджує вже елемент хлор (Cl), але справді володіє низькою інтенсивністю. Щодо невідповідності за пунктами про матеріал аноду та кількості позицій змінного фільтру не є достатньою причиною для дискваліфікації учасника, але необхідним для забезпечення високої точності для визначення як легких, так і важких елементів.
3. Предметом закупівлі є спектрометр до складу якого також входить програмне забезпечення (далі – ПЗ) як невід’ємна його частина.
ПЗ – програма, яка призначена для реєстрації, обробки, відображення та збереження результатів вимірювань. Оскільки, дане устаткування буде використовувати акредитована випробувальна лабораторія, то для виконання вимог ДСТУ ISO/IEC 17025, ПЗ, яке використовується для проведення випробувань/вимірювань повинно бути валідованим та мати відповідні підтверджуючі документи щодо валідації (звіт).
Мета процесу валідації — переконатися, що специфічні вимоги для програмного продукту виконано, і здійснюється це за допомогою наступних критеріїв:
• обговорених дій з проведення валідації;
• демонстрації відповідності розроблених програмних продуктів вимогам замовника і правилам їхнього використання;
• узгодження із замовником отриманих результатів валідації продукту.
Основні задачі процесів валідації полягають у тому, щоб перевірити і підтвердити, що кінцевий програмний продукт відповідає призначенню і задовольняє вимогам замовника.

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-02-25-002510-a.a1

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВ "НВП Інститут аналітичних методів контролю", Код ЄДРПОУ:23514210
Дата подання: 27.02.2020 18:33
1. ВИМОГА ДО ПУНКТУ «РЕНТГЕНІВСЬКЕ ДЖЕРЕЛО (АНОД)»
Із практики застосування рентгенофлуоресцентного аналізу безпосередньо витікає, що визначення масової частки наведених у пунктах таблиці хімічних елементів може бути виконано без втрати точності аналізу та швидкості його виконання із застосуванням рентгенівської трубки з іншим матеріалом аноду, ніж Rh (Родій).
Зазначимо, що безпосередньо від типу (матеріалу) аноду залежить кількість необхідних фільтрів в автоматі перемикання фільтрів (кількість позицій змінного фільтру) .
При застосуванні Родієвого аноду знадобиться п’ять первинних фільтрів (шість позицій, включаючи відкриту) для формування збуджуючого рентгенівського спектру, щоб досягти можливості визначення масової частки наведених у пунктах таблиці хімічних елементів. Докладно про це викладено у опису технічних особливостей приладу фірми Шимадзу. Уривок з опису додається до цієї вимоги. Повний опис доступний за цим посиланням: https://www.shimadzu.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/EDX-7000-8000_Revue.pdf
Уривок з опису має ілюстрацію дії первинних фільтрів які призначені для очищення збуджуючого рентгенівського спектру від ліній характеристичного рентгенівського спектру, що виникають від Родієвого (Rh) аноду, та заважають визначенню вмісту елементів у досліджуваному зразку. Ці, виникаючі від Родієвого (Rh) аноду, заважаючі лінії є лініями L-серії та К-серії Родію. На ілюстрації зображені як RhL та RhK. На ілюстрації Filter.#1 та Filter.#2 показано як фільтри #2 та #1 відсікають заважаючи лінії L-серії та К-серії Родію, що дає можливість аналізувати у досліджуваному зразку вміст Хлору (Cl) та вміст Кадмию (Cd) та Родію (Rh).
Однак, при застосуванні іншого матеріалу аноду, наприклад Титану (Ti), не треба використовувати п’ять фільтрів, знадобиться всього дві позиції змінного фільтру (включаючи відкриту), щоб без втрати точності аналізу та швидкості його виконання досягти аналогічних результатів по визначенню масової частки наведених у пунктах таблиці хімічних елементів, за рахунок того, що заважаючих ліній від Титанового аноду менше і тому достатньо одного фільтру щоб оптимально сформувати збуджуючий спектр від Титанового аноду рентгенівського джерела.
Окрім цього, підкреслимо, що такий елемент, як Cl (хлор), за допомогою трубки з анодом Rh (Родій), аналізувати дуже важко тому, що має місце співпадання в межах роздільної здатності спектрометру енергій ліній
К-серії Cl (хлор) та L-серії Rh (Родій).
Що стосується збільшення інтегральної інтенсивності гальмівного рентгенівського випромінювання із збільшенням атомного номеру аноду, то це правило виконується лише для трубок з кутовим (масивним) анодом.
Для трубок прострільного типу, що використовуються в предметі закупівлі (спектрометр) це правило не виконується.

Враховуючи вищенаведене, наполягаємо видалити пункт «Рентгенівське джерело» з посиланням на конкретний матеріал аноду.


2. ВИМОГА ДО ПУНКТУ «ПІДТВЕРДЖУЮЧІ ДОКУМЕНТИ ПРО ВАЛІДАЦІЮ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ»
За визначенням «Валідація програмного забезпечення (англ. Validation Software) — процес визначення відповідності розроблюваного програмного забезпечення між очікуваннями і потребами користувача, вимогам до системи. Валідація є одним із основних етапів тестування програмного забезпечення.» (uk.wikipedia.org/wiki/Валідація_програмного_забезпечення).
Із визначення випливає, що для проведення валідації необхідно мати документ, в якому перелічені потреби та очікування користувача щодо програмного забезпечення, що розроблюється. Без цього документу, як витікає із наведеного визначення, процедура валідації не має сенсу. В тендерній документації відсутній такий документ. Окрім того, предметом закупівлі є прилад (спектрометр), а не розробка програмного забезпечення. Тому ми вважаємо, що пункт "Підтверджуючі документи про валідацію програмного забезпечення" є недоречним та таким, що не відповідає предмету закупівлі, та будь-які звіти на цю тему є неадекватними (нема документу на розробку програмного забезпечення).
З іншого боку, програмне забезпечення приладу є невід’ємною частиною приладу, що реалізує єдині апаратно-програмно-методичні алгоритми вимірювань з наступною автоматичною обробкою спектрів включно до документації результатів.
Враховуючи вищенаведене, наполягаємо видалити цей пункт з таблиці "Технічні і якісні характеристики предмету закупівлі".
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

03.03.2020 16:20
1. Вимогу відхилити.
Анод трубки вибирається в залежності від типу задачі (елементів, що вимагають аналізу), для вирішення якої буде використовуватися даний прилад. Тому, використання родієвого аноду для поставлених задач перед спектрометром є достатнім для забезпечення точності аналізу для визначення як легких, так і важких елементів у металах та сплавах, а також в нафтопродуктах.
Внести зміни в тендерну документацію: видалити хімічний елемент Cl (хлор) із переліку елементів для аналітичного програмного забезпечення щодо визначення хімічних елементів в металах та сплавах (сталі, чавуни тощо).
2. Вимогу відхилити.
Акредитована лабораторія згідно вимог ДСТУ ISO/IEC 17025:2017 повинна використовувати валідовані методи випробувань та валідоване програмне забезпечення, яке є невід’ємною чаcтиною засобу вимірювальної техніки. Обладнання у складі з програмним забезпеченням, які використовується для вимірювання, повинні забезпечувати точність вимірювання та/або невизначеність вимірювання, які необхідні для забезпечення достовірності результату. Тобто, валідація – це відповідність програмного продукту потребам замовника та сумісність з визначеними вимогами. Тому, надання підтверджуючих документів щодо проведеної валідації дозволить довіряти програмному забезпеченню при проведенні вимірювань та отримання достовірних результатів.

Документи подані скаржником

27.02.2020 18:33
Про Rh анод.pdf

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 11.03.2020 17:00

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю "Елватех"
Пошук по цьому учаснику
1 097 000 UAH з ПДВ 1 097 000 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

11.03.2020 16:15
sign.p7s
11.03.2020 15:12
Паспорт.pdf

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання