Електрична енергія

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-03-12-004046-b
  • 09310000-5 - Електрична енергія
  • Завершена
Найменування замовника:
Головне управління Національної поліції в Рівненській області
Тип закупівлі
Переговорна процедура
Контактна особа замовника
Олександра Гарасюк, +380362679571 , sasaharasyuk@ukr.net
Адреса замовника
Україна, місто Рівне, 33028, Рівненська область, ВУЛИЦЯ ХВИЛЬОВОГО, будинок 2
Дата укладення договору
24.03.20
Очікувана вартість
3 884 528.55 UAH з ПДВ
Сума договору
3 884 528.55 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 24.03.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Обгрунтування застосування переговорної процедури

Пункт закону
cт. 35, п 2 Відсутність конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи
Обгрунтування
Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії», під час здійснення заходів з відокремлення оператора системи розподілу ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «РІВНЕОБЛЕНЕРГО» від постачання електричної енергії, було створено ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ», з метою здійснення діяльності з постачання електричної енергії споживачам.
Абзацами 1-8 пункту 13 розділу XVII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України «Про ринок електричної енергії» № 2019-VIII від 13.04.2017 (зі змінами від 23.11.2018 №2628-VIII) визначені наступні вимоги стосовно діяльності нового (відокремленого) постачальника електричної енергії:
«… під час здійснення заходів з відокремлення оператора системи розподілу вертикально інтегрований суб'єкт господарювання повинен до 1 січня 2019 року вжити заходів для відокремлення оператора системи розподілу від виробництва, передачі, постачання електричної енергії шляхом створення відповідних суб'єктів господарювання.
З метою забезпечення надійного та безперервного постачання електричної енергії побутовим та малим непобутовим споживачам відокремлення оператора системи розподілу, … здійснюється з урахуванням вимог цього пункту, а саме:
суб'єкт господарювання, створений у результаті здійснення заходів з відокремлення з метою забезпечення постачання електричної енергії споживачам, у строк не пізніше ніж 12 місяців з дня набрання чинності цим Законом зобов'язаний в установленому порядку отримати ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії;
упродовж двох років з 1 січня 2019 року такий електропостачальник, який отримав ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії, виконує функції постачальника універсальних послуг на закріпленій території, яка визначається як область, міста Київ та Севастополь, Автономна Республіка Крим, на якій до відокремлення провадив свою діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом вертикально інтегрований суб'єкт господарювання.
Упродовж строку виконання електропостачальником, створеним у результаті здійснення заходів з відокремлення, функцій постачальника універсальних послуг: тариф на послуги постачальника універсальних послуг встановлюється Регулятором відповідно до затвердженої ним Методики; надання універсальних послуг здійснюється з дотриманням умов щодо виконання спеціальних обов'язків для забезпечення загальносуспільних інтересів, передбачених статтею 62 цього Закону…».
На виконання вищенаведених вимог законодавства, постановою НКРЕКП № 429 від 14.06.2018 р. ТОВ «РОЕК» надано ліцензію з постачання електричної енергії споживачу та на якого покладається виконання функції постачальника універсальної послуги на території Рівненської області (відповідно до Постанови НКРЕКП від 26.10.2018 №1268 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо передачі даних побутових та малих непобутових споживачів постачальнику електричної енергії, на якого відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» покладається виконання функції універсальної послуги на закріпленій території»).
Територією ліцензованої діяльності ТОВ «РОЕК», як постачальника універсальних послуг, являється територія Рівненської області, оскільки на цій території здійснював діяльність попередній постачальник за регульованим тарифом (ПрАТ «Рівнеобленерго», який в результаті заходів відокремлення створив ТОВ «РОЕК»).


Отже, в силу вище перелічених вимог Закону України «Про ринок електричної енергії» та за результатом заходів з відокремлення - ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ" почало виконувати функції постачальника універсальних послуг на території Рівненської області протягом двох років, починаючи з 01.01.2019 р.
Ч.1 та п.2 ч.2 ст. 62 Закону України «Про ринок електричної енергії» визначає, що з метою забезпечення загального економічного інтересу в електроенергетичній галузі України, необхідного для задоволення інтересів громадян, суспільства і держави, та забезпечення сталого довгострокового розвитку електроенергетичної галузі і конкурентоспроможності національної економіки України на учасників ринку відповідно до цієї статті можуть бути покладені спеціальні обов’язки для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії. До спеціальних обов’язків, що покладаються на учасників ринку електричної енергії відповідно до цього Закону для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії, належать, виконання функцій постачальника універсальних послуг.
Частиною 1 статті 63 Закону України «Про ринок електричної енергії» передбачено, що універсальні послуги надаються постачальником таких послуг виключно побутовим та малим непобутовим споживачам. А також відповідно до абз.11 п.13 розд. XVII Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 №2019-VIII: «Тимчасово, на період з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2020 року, універсальні послуги, крім побутових та малих непобутових споживачів, надаються постачальником таких послуг також бюджетним установам незалежно від розміру договірної потужності та іншим споживачам, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт. У зазначений період на бюджетні установи незалежно від розміру договірної потужності та на інших споживачів, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт, поширюються всі права та обов’язки, передбачені Законом України «Про ринок електричної енергії» для малих непобутових споживачів щодо отримання універсальних послуг, передбачених статтею 63 цього Закону». А в абз.4 ч.2 ст.63 Законом України «Про ринок електричної енергії» зазначено, що: «…У межах території здійснення діяльності одного постачальника універсальних послуг не допускається здійснення діяльності іншими постачальниками універсальних послуг. Побутові та малі непобутові споживачі мають право на отримання універсальних послуг на недискримінаційних засадах».
Питання формування ціни на універсальні послуги регулюється Постановою НКРЕКП від 05.10.2018 р. № 1177, якою затверджено «Порядок формування ціни на універсальні послуги», відповідно до вимог якої ТОВ «РОЕК» розраховуються ціни на універсальні послуги, з подальшим їх оприлюдненням на офіційному сайті ТОВ «РОЕК» та засобах масової інформації, зокрема: газеті «Вісті Рівненщини» в номерах випуску № 50 (2098) від 14.12.2018 р.; № 51 (2099) від 21.12.18 р.; № 10 (2110) від 14.03.19 р.; № 22 від 14.06.2019р.; № 25 від 05.07.2019р.; № 27 від 18.07.2019р.; № 34 від 06.09.2019р.; № 36 від 20.09.2019р.
Із наведеного вбачається, що порядок визначення ціни на універсальні послуги є нормативно регульованим, прозорим та відкритим.
Також, провівши порівняльний аналіз за 9 місяців 2019 року цін на електричну енергії постачальниками електричної енергії за «Вільними цінами» з цінами постачальника універсальної послуги, функції якого на території Рівненської області виконує ТОВ «РОЕК», дійшли висновку, що у сукупності усіх складових тарифу (ціни) на електричну енергію укладання договору про постачання електричної енергії з постачальником універсальних послуг є економічно виправданим, та дозволить значно зменшити витрати Замовника на електричну енергію, що вказує на дотримання принципу максимальної економії та ефективності.
Довідково:
Середньозважена ціна на універсальні послуги (для малих непобутових споживачів, що приєднані до мереж ПрАТ «Рівнеобленерго») за 9 міс. 2019 року (з врахуванням середньої закупівельної ціни на електричну енергію, тарифу на послуги з розподілу, тарифу на послуги з передачі, тарифу на універсальні послуги), грн./кВт∙год без ПДВ.
(інформація щодо ціни на універсальні послуги знаходиться за адресою: https://www.ez.rv.ua/taryfy )
Середньозважена ціна на електричну енергію за "Вільними цінами" за 9 міс. 2019 року (з врахуванням середньої закупівельної ціни на електричну енергію, тарифу на послуги з розподілу, тарифу на послуги з передачі, та без вартості послуг постачальника), грн./кВт∙год без ПДВ.
(інформація щодо структури ціни на електричну енергію знаходиться за адресами:
https://www.oree.com.ua – ціни на ринку «на добу наперед», внутрішньодобовому ринку;
https://ua.energy/novyj-rynok-e-e/rezultaty-balansuyuchogo-rynku/ - ціни на балансуючому ринку;
https://www.roe.vsei.ua/tarifs - тариф на послуги з розподілу ПрАТ «Рівнеобленерго»;
https://www.nerc.gov.ua/?id=43882 - тариф на послуги з передачі ДП «НЕК «УКРЕНЕРГО»)
2,42 2,44
Крім цього повідомляємо, що для ТОВ «РОЕК» відбулось зниження ціни на універсальну послугу на 2020 рік, відповідно до п.3.11 Порядку формування ціни на універсальні послуги, затвердженими постановою НКРЕКП від 05.10.2018 №1177.
Тому, враховуючи викладене, керуючись вимогами пункту 2 частини 2 статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі – Закон), що вказує на застосування переговорної процедури у разі відсутності конкуренції (в тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, в наслідок чого договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг може бути укладено лише з одним постачальником, через відсутність альтернативи, а також те, що ціна на електричну енергію ТОВ «РОЕК», як постачальника універсальної послуги є нижчою, у порівняні з цінами інших постачальників електричної енергії, тобто є економічно вигідною для Замовника і вказує на дотримання принципу «максимальної економії та ефективності» при закупівлі, надає Замовнику право застосувати переговорну процедуру.

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Універсальна послуга

Тендерна документація

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання