09110000-3 Тверде паливо (брикети паливні з деревини твердих порід типу « НЕСТРО»)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-04-08-003412-b
  • 09110000-3 - Тверде паливо
  • Завершена
Найменування замовника:
ВІДДІЛ ОСВІТИ БАХМАЦЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Юлія Ополонська, +380680859006 , bahadm_vo@cg.gov.ua
Адреса замовника
Україна, м. Бахмач,, 16500, Чернігівська область, вул. Соборності, буд. 42
Дата укладення договору
22.05.20
Переможець
ФОП "СІРИК ТЕТЯНА ВОЛОДИМИРІВНА"
Очікувана вартість
1 187 900 UAH з ПДВ
Сума договору
1 181 112 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 22.05.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 4

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 15.04.2020 00:00

Оскарження умов:

до 21.04.2020 00:00

Подання пропозицій:

25.04.2020 00:00

Початок аукціону:

27.04.2020 14:11

Очікувана вартість
1 187 900 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
11 879 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
1 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

339.4 тонни
09110000-3 Тверде паливо (брикети паливні з деревини твердих порід типу « НЕСТРО»)
ДК 021:2015: 09110000-3 — Тверде паливо

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

Економія

Дата подання: 09.04.2020 18:41
Дата відповіді: 14.04.2020 17:16
Доброго дня! Оскільки відкриті торгі передбачають економію бюджетних коштів, то пропонуємо замість закупівлі паливних брикетів в тоннах, закупити їх еквівалент в одиницях теплоти. Наприклад Вам треба 339,4 тонни брикетів. У відповідності до тендерної документації Ви очікуєте нижчу теплоту згоряння 4200 ккал/кг, відповідно з вказаного об'єму Ви отримаєте щонайменьше 339400*4200=1425,48 Гкал. Але якщо виробник буде пропонувати брикет з більшою теплотою згоряння то відповідно треба буде меньшу массу брикетів. Наприклад Вам запропонують брикет з вишчою теплотою згоряння 6000 ккал/кг, якщо Вам треба теплота 1425,48 Гкал, то це вже буде 237,58 тонн брикету. При цьому виробник може отримати економію через те що йому треба доставляти меньший обсяг брикету, так само з пакуванням, навантаженням і розвантаженням. При такому розрахунку треба буде доставляти вже меньше брикету при цьому збрерігається теплота згоряння. Більш того при спалюванні меньшої кількості брикету із збереженням теплоти згоряння, Ви отримаєте меньше відходів та трудозатрат на обслуговування котельні. Також зверніть увагу, що виробник який може запропонувати брикет з більшою теплотою згоряння виробляє більш якісний брикет, а Ви відповідно зможете закупити більш якісний брикет за меньшу вартість за рахунок економії на доставці, пакуванні, навантаженні та розвантаженні. Також такий підхід дозволить уникнути маніпуляцій з відповідністю до стандартів виробників брикету низької якості. Вважаємо такий підхід більш розумним, якщо звісно Вас не цікавить закупівля води, що містится у брикеті у вигляді вологи, але це значно знижує теплоту згоряння. Так само пісок і земля можуть збільшити вагу брикету без додавання теплоти згоряння, при цьому збільшується зольність брикету. Але ж вибір за тендерним комітетом, що саме планується закуповувати - тепло чи вагу.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Керуючись положеннями частини 1 статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» №922-VIII від 25.12.2015 року (далі – Закон), щодо порядку надання роз’яснень до процедури закупівлі відкриті торги та проаналізувавши Ваше звернення повідомляємо наступне :
Відповідно до пункту 17 частини 1 статті 1 Закону - предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом. Відповідно до наказу МЕРТУ № 454 від 17.03.2016 року, предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником на основі національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23 грудня 2015 року № 1749 (далі – Єдиний закупівельний словник), за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги.
Відтак, на дотримання вище вказаних норм права Замовник визначив, що предметом даних торгів є товар, за кодом ЄСЗ 09110000-3 Тверде паливо (брикети паливні з деревини твердих порід типу « НЕСТРО»), одиницею виміру товару встановлено тонна, оскільки тверде паливо не може вимірюватись в гігакалорії, та у замовника відсутня потреба у закупівлі брикетів паливних з деревини твердих порід типу « НЕСТРО» в еквівалентних одиницях теплоти.Вказана інформація підтверджується формою Оголошення про проведення відкритих торгів, згідно наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України 22.03.2016 № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель». Підстав для внесення змін до оголошеної процедури закупівлі відкритих торгів Замовник за Вашим зверненням не вбачає.

Вимоги Замовника

Дата подання: 10.04.2020 12:23
Дата відповіді: 15.04.2020 13:17
Доброго дня, шановний Замовнику! Прошу надати роз'яснення щодо вказаних Вами вимог у тендерній документація, а саме: 1. . Документи, що підтверджують наявність складських приміщень/майданчиків для зберігання паливних брикетів: – а якщо товар буде зберігатися безпосередньо у виробника без проміжного зберігання на складах учасника?? 2. До медичної довідки обов’язково надати документи, що підтверджують наявність трудових відносин між учасником та всіма працівниками: - а якщо у нас немає працівників, а будуть залучені офіційно працевлаштовані водіі суб’єктів господарювання які надають нам транспортні послуги? Чи не буде це розцінюватися як невідповідність? Документальне підтвердження: (перша сторінка, сторінка з останнім записом про прийняття на роботу) та/або зареєстровані в центрі зайнятості трудові договори (якщо, трудові договори укладені після 01.01.2015 року – трудові договори та повідомлення про прийняття працівників на роботу у відповідності до постанови КМУ № 413 від 17.06.2015 року – яким чином підтверджується зареєстрований трудовий договір через біржу??? І яким чином може підтвердити це не власник транспортного засобу 2. - Учасник повинен перед кожною поставкою надати документи щодо якості та зразки паливного брикету для орієнтування представником замовника та звірянням зразків з поставленим в пункт призначення товару. – що відноситься до документів якості і чи повинні вони будуть подаватися в період подачі тендерних пропозицій. 3. учасники мають надати копію будь-якого документа спеціаліста щодо радіаційного дослідження на паливні брикети з деревини, завірені підписом та печаткою Учасника (документ повинен бути не раніше 2019 року). – що це за документ? Це посвідчення працівника лабораторії чи що? 4. Додатково учасник надає скановані копії документів, які підтверджують право підприємства, установи, організації (тощо) та (або) відповідного спеціаліста здійснювати заходи на радіаційне дослідження деревини (паливні брикети з деревини твердих порід типу НЕСТРО) – це атестат лабораторії? Чи який інший документ?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Повідомляємо наступне :1) Встановивши вимогу про надання документів, що підтверджують наявність складських приміщень/майданчиків для зберігання паливних брикетів Замовник воліє пересвідчитись, що у учасника-переможця не виникне складнощів з забезпеченням поставок товару, оскільки обсяг предмета закупівлі в розмірі 339,4 тонни повинен десь зберігатись перед його реалізацією. Поряд з тим, якщо відповідний правочин, що укладений між учасником закупівлі та безпосереднім виробником або його офіційним представником/дилером/дистриб’ютором тощо котрий надає в оренду складські приміщення або надає послуги на відповідальне зберігання, містить конфіденційну та/або комерційну таємницю, допускається затоновування відповідного змісту, тобто створення відповідної інформації не придатної до читання. Конкретно даний випадок не вважатиметься підставою для відхилення тендерної пропозиції. Та варто зауважити, що адреса розташування складських приміщень та їх розмір не може тлумачитись конфіденційною та/або комерційною таємницею.
2) Згідно Господарського кодексу України фізична особа-підприємець є самозайнятою особою, що має право здійснювати свою діяльність і самостійно. А також, відповідно до статті 42 Господарського кодексу України підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’ єктами господарювання (підприємцями). Згідно зі статтею 55 Господарського кодексу України суб’єктами господарювання визнаються, зокрема, громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які зареєстровані, відповідно до закону, як підприємці, та здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов’язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов’ язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством. Однак, враховуючи кількість закладів загальної середньої освіти Бахмацького району, котра складає 14 одиниць та їх територіальної розгалуженості і відсутністю належних складських приміщень у вказаних закладах, зумовлено відповідний порядок поставки товару, що більш детально описано в розділах V та VI проекту договору про закупівлю за Додатком 5 до тендерної документації, зі змісту яких стає зрозумілим, що поставка товару відбувається окремими партіями. Тому, Замовник встановив, що учасник повинен мати в наявності або в користуванні або отримувати відповідні послуги, щонайменше двома одиницями транспортних засобів, котрі мають виконувати поставку товару до місця призначення. Відтак, стає зрозумілим що фізична особа-підприємець самостійно попросту не взмозі фізично забезпечити поставку Товару та його розвантаження своїми силами у кожному місці поставки, що зазначені у замовленні. Відтак, Замовник встановив Кількість працівників (водіїв) повинна бути не меншою ніж кількість одиниць транспортних засобів, тобто не менше двох. А також на кожного водія обов’язково надати медичну довідку щодо придатності до керування транспортними засобами, із відміткою про своєчасний періодичний огляд, один раз на рік, відповідно до «Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів», затверджене наказом МОЗ та МВС України №65/80 від 31.01.2013 року. Якщо ФОП здійснює перевезення та функції водія самостійно, то також повина бути медична довідка. Поряд з тим, Договір оренди транспортного засобу не підтверджує наявності у власності сторони контрагента учасника такого транспортного засобу, а лише дає підставу використовувати його за відповідним призначенням, тому Замовник і передбачив, що у разі користування визначеними ТЗ або отримує відповідні послуги від інших суб’єктів господарювання, потрібно надати: свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу на кожну одиницю разом із договором оренди, перевезення або надання послуг тощо, а також надати відомості з ЄДРПОУ на сторону контрагента учасника за відповідним договором.
3) У складі тендерної пропозиції Учасники подають Документи відповідно до Додатку №3.
4) Таким документом може мути радіаційний сертифікат або протокол радіаціних досліджень на паливні брикети з деревини .
5) Вами було вірно визначено , що таким документом є атестат лабораторіїї або відповідного спеціаліста на проведення таких досліджень.

Щодо наявності у учасника транспортних засобів

Дата подання: 13.04.2020 12:48
Дата відповіді: 15.04.2020 21:54
У тендерній документації міститься вимога щодо наявності у учасника транспортного засобу не менше 2-х одиниць. Наявність транспорту у кількості як мінімум однієї одиниці вже є достатнім для виконання договору. Прохання обгрунтувати та роз"яснити: чому ця цифра саме не менше 2? з якою метою поставлено наявність не менше двох одиниць транспорту? У тендерній документації міститься вимога, що до довідки додаються копії правовстановлюючих документів, що підтверджують право користування на визначені за довідкою транспортні засоби. Наявність власного транспорту дійсно підтверджується правовстановлюючими документами, але наявність орендованого транспортного засобу підтверджується договором оренди. Потрібно розділити у вимогах тендерної документації перелік документів для власного та орендованого транспорту. Надання або ненадання правовстановлюючих документів на орендований транспорт жодним чином не може вплинути на виконання договору. Прохання обгрунтувати та роз"яснити з якою метою вимагається надання правовстановлюючих документів на орендований транспорт?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за запитання . Пояснення на ідентичне запитання знаходиться у відповіді на поставлене потенційним учасником запитання «Вимоги Замовника» від 09.04.2020 року, тож Замовник не вбачає необхідності повторюватись. Поряд з тим, Договір оренди транспортного засобу не підтверджує наявності у власності сторони контрагента учасника такого транспортного засобу, а лише дає підставу використовувати його за відповідним призначенням, тому Замовник і передбачив, що у разі користування визначеними ТЗ або отримує відповідні послуги від інших суб’єктів господарювання, потрібно надати: свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу на кожну одиницю разом із договором оренди, перевезення або надання послуг тощо, а також надати відомості з ЄДРПОУ на сторону контрагента учасника за відповідним договором.

Щодо наявності у учасника складських приміщень/майданчиків для зберігання паливних брикетів

Дата подання: 13.04.2020 12:53
Дата відповіді: 15.04.2020 13:38
У тендерній документації міститься вимога щодо надання документів, що підтверджують наявність у учасника складських приміщень/майданчиків для зберігання паливних брикетів. Наявність чи відсутність таких документів жодним чином не може вплинути на виконання договору. Прохання обгрунтувати та роз"яснити з якою метою вимагається надання документів, що підтверджують наявність у учасника складських приміщень/майданчиків для зберігання?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Повідомляємо , що встановивши вимогу про надання документів, що підтверджують наявність складських приміщень/майданчиків для зберігання паливних брикетів Замовник воліє пересвідчитись, що у учасника-переможця не виникне складнощів з забезпеченням поставок товару, оскільки обсяг предмета закупівлі в розмірі 339,4 тонни повинен десь зберігатись перед його реалізацією. Поряд з тим, якщо відповідний правочин, що укладений між учасником закупівлі та безпосереднім виробником або його офіційним представником/дилером/дистриб’ютором тощо котрий надає в оренду складські приміщення або надає послуги на відповідальне зберігання, містить конфіденційну та/або комерційну таємницю, допускається затоновування відповідного змісту, тобто створення відповідної інформації не придатної до читання. Конкретно даний випадок не вважатиметься підставою для відхилення тендерної пропозиції. Та варто зауважити, що адреса розташування складських приміщень та їх розмір не може тлумачитись конфіденційною та/або комерційною таємницею.

Щодо наявності у учасника працівників

Дата подання: 13.04.2020 12:58
Дата відповіді: 15.04.2020 13:40
У тендерній документації міститься вимога щодо надання інформації про наявність в учасника працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, та які безпосередньо будуть залучені до виконання умов договору про закупівлю, за формою: із заначенням ПІБ, посади, спеціальності, досвіду, штатний або сумісник. Наявність чи відсутність такої інформації жодним чином не може вплинути на виконання договору. Прохання обгрунтувати та роз"яснити: з якою метою вимагається надання такої інформації? яку інформацію та документи повинен надати ФОП, який не має працівників та працює самостійно?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

• Критерій «наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід» означає, що у Учасника повинні бути оформлені трудові відносини із вищевказаними працівниками, та таких працівників повинно бути більше ніж 1. Трудові відносини в Україні регулюються Кодексом законів про працю. Він поширюється на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності, галузевої приналежності, а також на осіб, які працюють за трудовими договорами у фізичних осіб суб’єктів підприємницької діяльності. Трудовий договір – це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядку, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівнику заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін (ст. 21 КЗпП України). Трудовий договір може бути безстроковим, що укладається на невизначений строк, та строковим, що укладається на визначений строк, встановлений за погодженням сторін або на час виконання певної роботи. Строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами. Трудові відносини між громадянином, який наймається на роботу та роботодавцем (юридичною або фізичною особою — підприємцем) оформлюються в письмовій формі. Роботодавець не має права допускати працівника до роботи без оформлення трудових відносин, але слід зауважити, що таке оформлення буде вважатися проведеним за умови додержання наступних дій: по-перше, роботодавець складає трудовий договір у формі наказу (розпорядження) про прийняття на роботу/призначення на посаду, а фізичні особи — підприємці можуть керуватися формою трудового договору, затвердженою наказом Мінпраці «Про затвердження Форми трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, та Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю» від 08.06.2001 № 260; по-друге, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором, роботодавець зобов’язаний подати повідомлення про прийняття працівника на роботу (за встановленою формою), до територіального органу Державної фіскальної служби за місцем обліку його як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, відповідно до постанови Кабінету Міністрів «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» від 17.06.2015 № 413. Перед допуском працівників до роботи роботодавець повинен провести оформлення трудових відносин з додержанням вимог статті 24 КЗпП України. Яким чином будуть виконуватися договірні зобов’язання , щодо навантаження, зважування , транспортування, розвантаження товару , якщо у Фізичної особи підприємця відсутні працівники?

Щодо наявності у учасника водіїв

Дата подання: 13.04.2020 13:14
Дата відповіді: 16.04.2020 11:33
У тендерній документації міститься вимога щодо наявності працівників водіїв із наданням медичних довідок і трудових книжок. Я як ФОП залучаю орендований транспорт, оплачую послуги третьої особи та не маю власних водіїв і відповідно медичних довідок і їх трудових книжок, а ФОП який здійснює перевезення теж немає таких працівників, здійснює перевезення та функції водія самостійно. Наявність чи відсутність працівників водіїв, наявність у них медичних довідок та трудових книжок (хоча це й так вимагає чинне законодавство), має сенс лише коли це підприємство, яке має власний транспорт, і навіть в такому випадку їх відсутність жодним чином не може вплинути на виконання договору. Прохання обгрунтувати та роз"яснити: з якою метою вимагається наявність працівників водіїв, медичних довідок та трудових книжок? як ФОП, який не має працівників та працює самостійно і не зобов"язаний мати трудову книжку та договір, зареєстрований на біржі праці, повинен підтвердити наявність працівників водіїв із наданням медичних довідок і трудових книжок?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Стосовно критерію – наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, Замовник усвідомлює що згідно Господарського кодексу України фізична особа-підприємець є самозайнятою особою, що має право здійснювати свою діяльність і самостійно. А також, відповідно до статті 42 Господарського кодексу України підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями). Згідно зі статтею 55 Господарського кодексу України суб’єктами господарювання визнаються, зокрема, громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які зареєстровані, відповідно до закону, як підприємці, та здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов’язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов’язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.
Однак, враховуючи кількість закладів загальної середньої освіти Бахмацького району, котра складає 14 одиниць та їх територіальної розгалуженості і відсутністю належних складських приміщень у вказаних закладах, зумовлено відповідний порядок поставки товару, що більш детально описано в розділах Vта VI проекту договору про закупівлю за Додатком 5 до тендерної документації, зі змісту яких стає зрозумілим, що поставка товару відбувається окремими партіями. Беручи до уваги середній показник вантажопід’ємності великогабаритного транспортного засобу та мінімальне замовлення товару, не можливо здійснити одночасну поставку на всі чотирнадцять закладів освіти, однією одиницею транспортного засобу у визначений термін за договором, що є в край важливим фактором особливо в опалювальний період. Тому, Замовник встановив, що учасник повинен мати в наявності або в користуванні або отримувати відповідні послуги, щонайменше двома одиницями транспортних засобів, котрі мають виконувати поставку товару до місця призначення. Відтак, стає зрозумілим що фізична особа-підприємець самостійно попросту не взмозі фізично забезпечити поставку Товару та його розвантаження своїми силами у кожному місці поставки, що зазначені у замовленні.Відтак, Замовник встановив Кількість працівників (водіїв) повинна бути не меншою ніж кількість одиниць транспортних засобів, тобто не менше двох. А також на кожного водія обов’язково надати медичну довідку щодо придатності до керування транспортними засобами, із відміткою про своєчасний періодичний огляд, один раз на рік, відповідно до «Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів», затверджене наказом МОЗ та МВС України №65/80 від 31.01.2013 року. Документи, що підтверджують наявність трудових відносин між учасником та всіма працівниками:
1) У разі якщо Учасник самостійно здійснює перевезення предмету закупівлі:
- для учасників –юридичних осіб: трудові книжки (перша сторінка, сторінка з останнім записом про прийняття на роботу, а також сторінки, що підтверджують загальний стаж роботи згідно довідки про працівників);
- для учасників – фізичних осіб-підприємців: трудові книжки (перша сторінка, сторінка з останнім записом про прийняття на роботу, а також сторінки, що підтверджують загальний стаж роботи згідно довідки про працівників) та/або зареєстровані в центрі зайнятості трудові договори (якщо, трудові договори укладені після 01.01.2015 року – трудові договори та повідомлення про прийняття працівників на роботу у відповідності до постанови КМУ №413 від 17.06.2015 року, з відміткою про їх отримання територіальним органом Державної фіскальної служби).
2) У разі якщо для перевезення предмету закупівлі Учасником залучається суб’єкт господарювання який здійснює перевезення вантажів, надаються:
- для перевізників – юридичних осіб: трудові книжки (перша сторінка, сторінка з останнім записом про прийняття на роботу);
- для перевізників – фізичних осіб-підприємців: трудові книжки (перша сторінка, сторінка з останнім записом про прийняття на роботу) та/або зареєстровані в центрі зайнятості трудові договори (якщо, трудові договори укладені після 01.01.2015 року – трудові договори та повідомлення про прийняття працівників на роботу у відповідності до постанови КМУ № 413 від 17.06.2015 року, з відміткою про їх отримання територіальним органом (Державної фіскальної служби).

Щодо складання тендерної документації під документи одного учасника (попереднього постачальника)

Дата подання: 13.04.2020 13:28
Дата відповіді: 15.04.2020 20:05
Питання, які були поставлені Замовнику до внесення даного питання, не врегульовані замовником у своїй документації. До того ж відсутність спірних, раніше написаних замовнику вимог, жодним чином не впливає на виконання договору. Учасники, в період карантину та у період, коли більшість підприємств, які займаються випробуванням та радіаційним контролем, і які можуть оформлювати і видавати необхідні документи, не працюють, можуть не встигнути замовити та отримані документи, що вимагаються замовником. Навіщо так ускладнювати процес, такі вимоги замовника викликають підозру у готуванні та оприлюдненні тендерної документації з метою виграшу у тендері одного учасника, а можливо й у відношенні попереднього постачальника. Відповідно до ч. 3 ст. 5 ЗУ "Про публічні закупівлі" Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Враховуючи вищевикладене, раніше поставлені через електронну систему замовнику питання, не виключення з тендерної документації дискримінаційні вимоги, які не впливають на виконання договору, прошу обгрунтувати та роз"яснити: чи складена тендерна документація під одного учасника, який має змогу виконати усі, у т.ч. дискримінаційні, вимоги замовника (враховуючи період карантину та припинення роботи підприємств, що видають необхідні документи)? чи підготовлена тендерна документація з метою виграшу у тендері попереднього постачальника?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Ні.
Додатково повідомляємо, що Статею 10, 23 Закону України " Про публічні закупівлі" передбачені строки для оприлюднення інформації та надання роз’яснення щодо тендерної документації та внесення змін до неї.

Щодо надання документу про радіаційне дослідження

Дата подання: 13.04.2020 14:36
Дата відповіді: 16.04.2020 13:21
У тендерній документації міститься вимога щодо надання будь-якого документа спеціаліста щодо радіаційного дослідження на паливні брикети з деревини, завірені підписом та печаткою Учасника (документ повинен бути не раніше 2019 року) та скановані копії документів, які підтверджують право підприємства, установи, організації (тощо) та (або) відповідного спеціаліста здійснювати заходи на радіаційне дослідження деревини. Наявність чи відсутність такого документу жодним чином не може вплинути на виконання договору. Прохання обгрунтувати та роз"яснити: з якою метою вимагається надання такого документу? яким нормативним документом передбачено право замовника вимагати надання та обов"язок учасника надати такий документ?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Законодавстовом про публічні закупівлі на Замовника покладено обов’язок наповнити змістом даний кваліфікаційний критерій, а також встановити форму та спосіб такого підтвердження учасниками закупівлі.
Крім того, згідно наказу МОЗ України №54 від 02.02.2005 року затверджено державні санітарні правила "Основні санітарні правила забезпечення радіаційної безпеки України", де серед іншого передбачено, що радіаційна безпека - стан радіаційно-ядерних об'єктів та навколишнього середовища, що забезпечує неперевищення лімітів доз, виключення будь-якого невиправданого опромінення та зменшення доз опромінення персоналу і населення нижче встановлених лімітів доз настільки, наскільки це може бути досягнуте і економічно обґрунтоване.Особливою формою контролю, що здійснюється в інтересах поточного санітарного нагляду, є моніторинг радіаційного стану - вимірювання активності чи випромінювання з метою вивчення, оцінки, прогнозування радіаційної ситуації, виявлення випадків порушення санітарного законодавства, розробки заходів, спрямованих на запобігання, усунення або зменшення можливого негативного впливу іонізуючого випромінювання на здоров'я людини (населення).На об'єктах, що не мають достатнього досвіду здійснення контролю та моніторингу та/або не мають необхідного обладнання та власних кваліфікованих спеціалістів для здійснення цих функцій, дозволяється виконання цих робіт силами залучених кваліфікованих спеціалістів та/або організацій, що мають достатню приладово-методичну базу для їх виконання та мають право на проведення цього виду діяльності.
Невідповідність встановленим законодавством вимогам з питань радіаційної безпеки ставить під сумнів кваліфікацію підприємства, як сумлінного і законослухняного постачальника твердого палива.

Щодо надання висновку Державної санітарно-епідеміологічної експертизи

Дата подання: 13.04.2020 14:50
Дата відповіді: 16.04.2020 11:40
У тендерній документації міститься вимога щодо надання висновку Державної санітарно-епідеміологічної експертизи, який виданий не раніше 2019 року. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 № 348 «Деякі питання Державної санітарно-епідеміологічної служби», Держсанепідслужбу ліквідовано. Інші державні органи, які здійснюють державний санітарно-епідеміологічний контроль, не уповноважені видавати таких висновків. Наявність чи відсутність такого документу жодним чином не може вплинути на виконання договору. Прохання обгрунтувати та роз"яснити: з якою метою вимагається надання такого документу? яким нормативним документом передбачено право замовника вимагати надання та обов"язок учасника надати такий документ? яким нормативним документом передбачено орган, установу або особу, уповноважені видавати запитуваний документ?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Будуть внесені зміни до тендерної документації

Щодо спрощення процедури закупівлі

Дата подання: 13.04.2020 15:14
Дата відповіді: 15.04.2020 19:38
Тендерна документація Замовника містить незаконні та дискримінаційні вимоги (описані у поставлених раніше питаннях та пред"явлених вимогах), які не впливають на виконання договору закупівлі. Не усунення таких зайвих, незаконних та дискримінаційних вимог, призведе до того, що замовник в черговий раз оголосить переможцем учасника з дорожчою пропозицією у порівнянні з іншими учасниками, відмовивши учасникам з дешевшою пропозицією та не гіршою якістю брикетів. Чому б замовнику не прибрати зайві вимоги та передбачити, що учасники повинні дотримуватись вимог щодо якості, безпечності тощо, встановленим чинним законодавством та відбирати учасників з більш вигідною (дешевшою) ціною, як того вимагає Закон України "Про публічні закупівлі", з метою економії бюджетних коштів як того вимагає Чернігівська облдержадміністрація. Що Замовник скаже з даного приводу?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Ваші зауваження врахованно.
Розгорнути: 10 Згорнути

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-04-08-003412-b.b1

Статус:
Відхилена

Учасник: ФОП "ЛЕВЧЕНКО ЛЮБОВ ВАСИЛІВНА", Код ЄДРПОУ:2145510962
Дата подання: 09.04.2020 17:36
У пункт 1 (Наявність обладнання та матеріально-технічної бази) Додатку 1 тендерної документації Замовник встановлює дискримінаційні умови:
1. щодо наявності у учасника транспортного засобу не менше 2-х одиниць (чому ця цифра саме не менше 2, а не 3 чи 5? Наявність транспорту у кількості як мінімум однієї одиниці вже є достатнім для підтвердження виконання договору);
2. до довідки додаються копії правовстановлюючих документів, що підтверджують право користування на визначені за довідкою транспортні засоби (але наявність орендованого транспортного засобу підтверджується договором оренди, надання документів на транспорт жодним чином не може вплинути на виконання договору);
3. вимагаться надання документів, що підтверджують наявність складських приміщень/майданчиків для зберігання паливних брикетів (але наявність чи відсутність таких документів жодним чином не може вплинути на виконання договору);
4. довідка, що містить інформацію про наявність в учасника працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, та які безпосередньо будуть залучені до виконання умов договору про закупівлю, за формою: із заначенням ПІБ, посади, спеціальності, досвіду, штатний або сумісник (але наявність чи відсутність таких працівників жодним чином не може вплинути на виконання договору і до того ж як бути якщо у ФОП немає працівників і він не може надати таких документів);
5. наявність працівників водіїв із наданням медичних довідок і трудових книжок (але наприклад ФОП залучає орендований транспорт, оплачує послуги третьої особи та не має власних водії і відповідно медичних довідок і їх трудових книжок, а ФОП який здійснює перевезення теж немає таких працівників, здійснює перевезення та функції водія самостійно і як ФОП не зобов"язаний мати трудову книжку та договір, зареєстрований на біржі праці).
Усі вищезазначені питання не врегульовані замовником у своїх документації, а відсутність таких вимог жодним чином не впливає на виконання договору.
Відповідно до ч. 3 ст. 5 ЗУ "Про публічні закупівлі" Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.

Враховуючи вищевикладене прошу виключити з тендерної документації вищезазначені та інші подібні дискримінаційні вимоги, які не впливають на виконання договору.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

14.04.2020 17:22
Повідомляємо наступне : стаття 16 Закону №922 передбачає: «Замовник вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям. Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв:
наявність обладнання та матеріально-технічної бази;
наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.
Визначені замовником згідно з цією статтею кваліфікаційні критерії та перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність їх таким критеріям, зазначаються в тендерній документації та вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).». Поряд з тим, стаття 22 Закону, а саме частина 3 передбачає, що тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити.
1. Згідно Господарського кодексу України фізична особа-підприємець є самозайнятою особою, що має право здійснювати свою діяльність і самостійно. А також, відповідно до статті 42 Господарського кодексу України підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’ єктами господарювання (підприємцями). Згідно зі статтею 55 Господарського кодексу України суб’єктами господарювання визнаються, зокрема, громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які зареєстровані, відповідно до закону, як підприємці, та здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов’язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов’ язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством. Однак, враховуючи кількість закладів загальної середньої освіти Бахмацького району, котра складає 14 одиниць та їх територіальної розгалуженості і відсутністю належних складських приміщень у вказаних закладах, зумовлено відповідний порядок поставки товару, що більш детально описано в розділах V та VI проекту договору про закупівлю за Додатком 5 до тендерної документації, зі змісту яких стає зрозумілим, що поставка товару відбувається окремими партіями. Тому, Замовник встановив, що учасник повинен мати в наявності або в користуванні або отримувати відповідні послуги, щонайменше двома одиницями транспортних засобів, котрі мають виконувати поставку товару до місця призначення. Відтак, стає зрозумілим що фізична особа-підприємець самостійно попросту не взмозі фізично забезпечити поставку Товару та його розвантаження своїми силами у кожному місці поставки, що зазначені у замовленні. Відтак, Замовник встановив Кількість працівників (водіїв) повинна бути не меншою ніж кількість одиниць транспортних засобів, тобто не менше двох. А також на кожного водія обов’язково надати медичну довідку щодо придатності до керування транспортними засобами, із відміткою про своєчасний періодичний огляд, один раз на рік, відповідно до «Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів», затверджене наказом МОЗ та МВС України №65/80 від 31.01.2013 року. Якщо ФОП здійснює перевезення та функції водія самостійно, то також повина бути медична довідка.
Поряд з тим, Договір оренди транспортного засобу не підтверджує наявності у власності сторони контрагента учасника такого транспортного засобу, а лише дає підставу використовувати його за відповідним призначенням, тому Замовник і передбачив, що у разі користування визначеними ТЗ або отримує відповідні послуги від інших суб’єктів господарювання, потрібно надати: свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу на кожну одиницю разом із договором оренди, перевезення або надання послуг тощо, а також надати відомості з ЄДРПОУ на сторону контрагента учасника за відповідним договором.
2. Встановивши вимогу про надання документів, що підтверджують наявність складських приміщень/майданчиків для зберігання паливних брикетів Замовник воліє пересвідчитись, що у учасника-переможця не виникне складнощів з забезпеченням поставок товару, оскільки обсяг предмета закупівлі в розмірі 339,4 тонни повинен десь зберігатись перед його реалізацією. Поряд з тим, якщо відповідний правочин, що укладений між учасником закупівлі та безпосереднім виробником або його офіційним представником/дилером/дистриб’ютором тощо котрий надає в оренду складські приміщення або надає послуги на відповідальне зберігання, містить конфіденційну та/або комерційну таємницю, допускається затоновування відповідного змісту, тобто створення відповідної інформації не придатної до читання. Конкретно даний випадок не вважатиметься підставою для відхилення тендерної пропозиції. Та варто зауважити, що адреса розташування складських приміщень та їх розмір не може тлумачитись конфіденційною та/або комерційною таємницею.

3 Критерій «наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід» означає, що у Учасника повинні бути оформлені трудові відносини із вищевказаними працівниками, та таких працівників повинно бути більше ніж 1.

Трудові відносини в Україні регулюються Кодексом законів про працю. Він поширюється на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності, галузевої приналежності, а також на осіб, які працюють за трудовими договорами у фізичних осіб суб’єктів підприємницької діяльності. Трудовий договір – це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядку, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівнику заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін (ст. 21 КЗпП України). Трудовий договір може бути безстроковим, що укладається на невизначений строк, та строковим, що укладається на визначений строк, встановлений за погодженням сторін або на час виконання певної роботи. Строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
Трудові відносини між громадянином, який наймається на роботу та роботодавцем (юридичною або фізичною особою — підприємцем) оформлюються в письмовій формі. Роботодавець не має права допускати працівника до роботи без оформлення трудових відносин, але слід зауважити, що таке оформлення буде вважатися проведеним за умови додержання наступних дій:
по-перше, роботодавець складає трудовий договір у формі наказу (розпорядження) про прийняття на роботу/призначення на посаду, а фізичні особи — підприємці можуть керуватися формою трудового договору, затвердженою наказом Мінпраці «Про затвердження Форми трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, та Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю» від 08.06.2001 № 260;
по-друге, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором, роботодавець зобов’язаний подати повідомлення про прийняття працівника на роботу (за встановленою формою), до територіального органу Державної фіскальної служби за місцем обліку його як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, відповідно до постанови Кабінету Міністрів «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» від 17.06.2015 № 413. Перед допуском працівників до роботи роботодавець повинен провести оформлення трудових відносин з додержанням вимог статті 24 КЗпП України.

Яким чином будуть виконуватися договірні зобов’язання , щодо навантаження, зважування , транспортування, розвантаження товару , якщо у Фізичної особи підприємця відсутні працівники?

Отже, враховуючи надану інформацію Замовник не має підстав для задоволення Вашої вимоги.

Номер вимоги: UA-2020-04-08-003412-b.b2

Статус:
Вирішена

Учасник: ФОП "ЛЕВЧЕНКО ЛЮБОВ ВАСИЛІВНА", Код ЄДРПОУ:2145510962
Дата подання: 10.04.2020 09:46
У додатку 3 (Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі) до тендерної документації закладено дискримінаційні умови, що паливні брикети повинні відповідати таким параметрам: 1) циліндричної форми від 60 до 90 мм, тобто діаметр брикету повинен бути від 60 до 90 мм; 2) зазначення масової частки сірки; 3) брикети з деревини твердих порід.

Проте, зазначені показники повинні відповідати нормам чинного законодавства, а саме:
1) пункту 5.1.1. чинного ДСТУ 8358:2015, відповідно до якого діаметр брикету повинен бути не менше 25 мм та не більше 75 мм, а також допускаються відхилення +/- 5 мм;
2) пункту 6.1. чинного ДСТУ 8358:2015, відповідно до якого Сірку можна зазначати тільки до брикетів з подрібненої, що оброблена хімічними добавками;
3) пункту 4.1. чинного ДСТУ 8358:2015, відповідно до якого брикети за породами деревини поділяються на: з деревини хвойних порід, з деревини листяних порід та з деревини хвойних і листяних порід. Жодних інших варіантів, у т.ч. з твердих порід, даний нормативний акт не визначає.
Таким чином, тендерна документація замовника містить незаконні та дискримінаційні вимоги по формі (діаметру), щодо зазначення вмісту сірки та щодо породи деревини, всупереч діючим нормативам (ДСТУ 8358:2015).

Окремо зазначаємо, що для підприємницької діяльності щодо поставки паливних брикетів не є обов’язковими наявність власного транспорту (достатньо одного орендованого автомобіля), а наявність складських приміщень взагалі необов’язкова, навіть орендованих. Такі вимоги є дискримінаційними та такими, що не передбачені чинним законодавством України.
Згідно п. 4 ст.16 Закону України «Про публічні закупівлі», документи, що не передбачені законодавством для учасників – юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції. Відсутність документів, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб-підприємців, у складі тендерної пропозиції не може бути підставою для її відхилення замовником.

Згідно статті 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення Порушення законодавства про закупівлі тягнуть за собою встановлену відповідальність.

Виходячи з цього, вимагаємо скасувати зазначені вище вимоги тендерної документації як дискримінаційні.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

15.04.2020 09:36
Ваша вимога розглянута. Будуть внесені зміни до тендерної документації

Номер вимоги: UA-2020-04-08-003412-b.b3

Статус:
Відхилена

Учасник: ФОП "ЛЕВЧЕНКО ЛЮБОВ ВАСИЛІВНА", Код ЄДРПОУ:2145510962
Дата подання: 13.04.2020 15:29
У тендерній документації міститься вимога щодо надання будь-якого документа спеціаліста щодо радіаційного дослідження на паливні брикети з деревини, завірені підписом та печаткою Учасника (документ повинен бути не раніше 2019 року) та скановані копії документів, які підтверджують право підприємства, установи, організації (тощо) та (або) відповідного спеціаліста здійснювати заходи на радіаційне дослідження деревини.
Наявність чи відсутність такого документу жодним чином не може вплинути на виконання договору.
Таким чином, тендерна документація замовника містить незаконні та дискримінаційні вимоги.
Згідно п. 4 ст.16 Закону України «Про публічні закупівлі», документи, що не передбачені законодавством для учасників – юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції.
Відсутність документів, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб-підприємців, у складі тендерної пропозиції не може бути підставою для її відхилення замовником.
Згідно статті 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення Порушення законодавства про закупівлі тягнуть за собою встановлену відповідальність.

Виходячи з цього, вимагаємо скасувати зазначені вище вимогу тендерної документації як дискримінаційну.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

16.04.2020 13:26
За Додатком №3 до тендерної документації зокрема встановлено вимогу, що цілком та повністю відповідає діючому законодавству та не може бути дискримінаційною: «Разом з тим, учасники мають надати копію будь-якого документа спеціаліста щодо радіаційного дослідження на паливні брикети з деревини, завірені підписом та печаткою Учасника (документ повинен бути не раніше 2019 року). Додатково учасник надає скановані копії документів, які підтверджують право підприємства, установи, організації (тощо) та (або) відповідного спеціаліста здійснювати заходи на радіаційне дослідження деревини (паливні брикети з деревени твердих порід типу НЕСТРО)»
Відповідно до статті 16, абзацу 1 частини 3 статті 22 Закону, тендерний комітет під час складання вимог за тендерною документацією з метою відбору якісного суб’єкта господарювання, потенційного учасника-переможця має право встановити у складі тендерної документації умови, що передбачені законодавством України до всіх без винятку учасників закупівлі. Виконання таких вимог учасниками закупівлі підтвердить надійність та стабільність ведення господарської діяльності учасниками закупівлі, а відтак дозволить бути впевненим у виконанні майбутнього договору про закупівлю. Встановлена вимога цілком та повністю відповідає діючому законодавству та не може бути дискримінаційною.
Позаяк постачання паливних брикетівздійснюється суб’єктами господарювання на комерційній промисловій основі, а сам товар є вогненебезпечним та таким що може містити радіоактивні шкідливі частки речовини, що в свою чергу може негативно впливати на здоров’я та безпеку, як працівників постачальника так і споживачів.Тому, важливість отримання радіаційного дослідження на паливні брикети з деревини повністю кореспондується з таким кваліфікаційним критерієм, передбаченим частиною 2 статті 16 Закону як «наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід».
Однак, саме на Замовника покладено обов’язок наповнити змістом даний кваліфікаційний критерій, а також встановити форму та спосіб такого підтвердження учасниками закупівлі.
Крім того, згідно наказу МОЗ України №54 від 02.02.2005 року затверджено державні санітарні правила "Основні санітарні правила забезпечення радіаційної безпеки України", де серед іншого передбачено, що радіаційна безпека - стан радіаційно-ядерних об'єктів та навколишнього середовища, що забезпечує неперевищення лімітів доз, виключення будь-якого невиправданого опромінення та зменшення доз опромінення персоналу і населення нижче встановлених лімітів доз настільки, наскільки це може бути досягнуте і економічно обґрунтоване.Особливою формою контролю, що здійснюється в інтересах поточного санітарного нагляду, є моніторинг радіаційного стану - вимірювання активності чи випромінювання з метою вивчення, оцінки, прогнозування радіаційної ситуації, виявлення випадків порушення санітарного законодавства, розробки заходів, спрямованих на запобігання, усунення або зменшення можливого негативного впливу іонізуючого випромінювання на здоров'я людини (населення).На об'єктах, що не мають достатнього досвіду здійснення контролю та моніторингу та/або не мають необхідного обладнання та власних кваліфікованих спеціалістів для здійснення цих функцій, дозволяється виконання цих робіт силами залучених кваліфікованих спеціалістів та/або організацій, що мають достатню приладово-методичну базу для їх виконання та мають право на проведення цього виду діяльності.
Невідповідність встановленим законодавством вимогам з питань радіаційної безпеки ставить під сумнів кваліфікацію підприємства, як сумлінного і законослухняного постачальника твердого палива.

Номер вимоги: UA-2020-04-08-003412-b.b4

Статус:
Вирішена

Учасник: ФОП "ЛЕВЧЕНКО ЛЮБОВ ВАСИЛІВНА", Код ЄДРПОУ:2145510962
Дата подання: 13.04.2020 15:31
У тендерній документації міститься вимога щодо надання висновку Державної санітарно-епідеміологічної експертизи, який виданий не раніше 2019 року. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 № 348 «Деякі питання Державної санітарно-епідеміологічної служби», Держсанепідслужбу ліквідовано. Інші державні органи, які здійснюють державний санітарно-епідеміологічний контроль, не уповноважені видавати таких висновків. Наявність чи відсутність такого документу жодним чином не може вплинути на виконання договору. Таким чином, тендерна документація замовника містить незаконні та дискримінаційні вимоги. Згідно п. 4 ст.16 Закону України «Про публічні закупівлі», документи, що не передбачені законодавством для учасників – юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції. Відсутність документів, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб-підприємців, у складі тендерної пропозиції не може бути підставою для її відхилення замовником. Згідно статті 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення Порушення законодавства про закупівлі тягнуть за собою встановлену відповідальність. Виходячи з цього, вимагаємо скасувати зазначені вище вимогу тендерної документації як дискримінаційну.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

16.04.2020 13:37
Будуть внесені зміни щодо відповідності

Номер вимоги: UA-2020-04-08-003412-b.b5

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ФОП "ЛЕВЧЕНКО ЛЮБОВ ВАСИЛІВНА", Код ЄДРПОУ:2145510962
Дата подання: 13.04.2020 16:26
У тендерній документації міститься вимога щодо надання висновку Державної санітарно-епідеміологічної експертизи, який виданий не раніше 2019 року. Відповідно до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" експертиза паливних брикетів не є обов"язковою. Згідно статті 14 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" вимоги безпеки для здоров'я і життя населення є обов'язковими у національних стандартах та інших нормативно-технічних документах на вироби. Замовник в даному випадку може передбачити надання підтвердження дотримання діючого ДСТУ 8358:2015 (протокол випробувань) та не має права вимагати висновку санітарно-епідеміологічної експертизи на брикети, оскільки вимога щодо відповідності брикетів діючому ДСТУ вже є достатньою підставою їх санітарно-епідеміологічної відповідності.
Таким чином, тендерна документація замовника містить незаконні та дискримінаційні вимоги. Згідно п. 4 ст.16 Закону України «Про публічні закупівлі», документи, що не передбачені законодавством для учасників – юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції. Відсутність документів, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб-підприємців, у складі тендерної пропозиції не може бути підставою для її відхилення замовником. Згідно статті 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення Порушення законодавства про закупівлі тягнуть за собою встановлену відповідальність. Виходячи з цього, вимагаємо скасувати зазначену вище вимогу тендерної документації як дискримінаційну.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

16.04.2020 13:28
Необхідність отримання висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи визначена Законами України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності», «Про відходи», «Про дитяче харчування», «Про пестициди і агрохімікати», «Про питну воду та питне водопостачання», «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів», «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції», «Про виноград та виноградне вино», «Гірничий закон України» та ін.
Об’єкти державної санітарно-епідеміологічної експертизи
об'єкт державної санітарно-епідеміологічної експертизи - будь-яка діяльність, технологія, продукція та сировина, проекти нормативних документів, реалізація (функціонування, використання) яких може шкідливо вплинути на здоров'я людини, а також діючі об'єкти та чинні нормативні документи у випадках, коли їх шкідливий вплив встановлено в процесі функціонування (використання), а також у разі закінчення встановленого терміну дії висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи (ст.1 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»).
Державній санітарно-епідеміологічній експертизи підлягають
(ст. 11 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населения»):
- проекти міждержавних, державних цільових, регіональних, місцевих і галузевих програм соціально-економічного розвитку;
- інвестиційні проекти і програми у випадках і порядку, встановлених законодавством;
схеми, передпроектна документація, що стосується районного планування і забудови населених пунктів, курортів тощо;
- проекти нормативно-технічної, інструкційно-методичної документації, що стосується здоров'я та середовища життєдіяльності людини;
- продукція, напівфабрикати, речовини, матеріали та небезпечні фактори, використання, передача або збут яких може завдати шкоди здоров'ю людей;
- документація на розроблювані техніку, технології, устаткування, інструменти тощо;
- діючі об'єкти, у тому числі військового та оборонного призначення.
Проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи
Постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 р. № 667 завдання з проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи та видачі за результатами її проведення висновків покладено на Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Кабінетом Міністрів України 06.04.2016 року прийнято розпорядження № 260-р «Питання Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів», згідно з яким Держпродспоживслужба забезпечує здійснення покладених на неї функцій і повноважень, у тому числі і Держсанепідслужби України з проведення державної санітарно- епідеміологічної експертизи.
Кабінетом Міністрів України 22.07.2016 року прийнято розпорядження № 564-р «Про уповноваження Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на затвердження та підписання окремих видів документів», згідно з яким Голову Держпродспоживслужби уповноважено затверджувати передбачені законодавством документи, повноваження щодо затвердження та підписання яких належить до компетений головного державного санітарного лікаря України, зокрема висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи.
Порядок проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 09.10.2000 № 247, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10.01.2001 за № 4/5195 (із змінами).

Номер вимоги: UA-2020-04-08-003412-b.b6

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ІННОКС", Код ЄДРПОУ:34672351
Дата подання: 13.05.2020 10:47
Вимога
Щодо усунення порушень та визнання процедури закупівлі UA-2020-04-08-0003412-b (Предмет закупівлі: ДК 021:2015 091100000-3 Тверде паливо (брикети паливні з деревини твердих порід типу «Нестро» - 339,4 тн.) від 27.04.2020р. такою, що не відбулася.

Рішення замовника: Вимога не задоволена

15.05.2020 19:34
На Вашу вимогу щодо усунення порушень та визнання процедури закупівлі UA-2020-04-08-0003412-d ДК 021:2015 09110000-3 Тверде паливо (брикети паливні з деревини твердих порід типу «Нестро») такою, що не відбулася повідомляємо наступне.

1. Додатком №1 до тендерної документації визначено перелік документів та інформації , необхідні для оцінки відповідності Учасника встановленим критеріям згідно статті 16 Закону України « Про публічні закупівлі» . Для підтвердження відповідності такого кваліфікаційного критерію, як наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають знання та досвід ( п.2 Додатку №1 тендерної документації ) було встановлено :
« 2.1. Довідка, підписана керівником або уповноваженою особою Учасника – юридичної особи, фізичної особи – підприємця, що містить інформацію про наявність в учасника працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, та які безпосередньо будуть залучені до виконання умов договору про закупівлю, за формою:
№ з/п




Посада Прізвище,
ім’я, по-батькові Спеціальність Досвід роботи на цій посаді (років) в учасника Штатний або сумісник
1 2 3 4 5 6


Кількість працівників (водіїв) повинна бути не меншою ніж кількість одиниць транспортних засобів, якими буде здійснюватись перевезення предмета закупівлі. А також на кожного водія обов’язково надати медичну довідку щодо придатності до керування транспортними засобами, із відміткою про своєчасний періодичний огляд, один раз на рік, відповідно до «Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів», затверджене наказом МОЗ та МВС України №65/80 від 31.01.2013 року
До вказаної довідки обов’язково надати документи, що підтверджують наявність трудових відносин між учасником та всіма працівниками:
1) У разі якщо Учасник самостійно здійснює перевезення предмету закупівлі:
- для учасників –юридичних осіб: трудові книжки (перша сторінка, сторінка з останнім записом про прийняття на роботу, а також сторінки, що підтверджують загальний стаж роботи згідно довідки про працівників);
- для учасників – фізичних осіб-підприємців: трудові книжки (перша сторінка, сторінка з останнім записом про прийняття на роботу, а також сторінки, що підтверджують загальний стаж роботи згідно довідки про працівників) та/або зареєстровані в центрі зайнятості трудові договори (якщо, трудові договори укладені після 01.01.2015 року – трудові договори та повідомлення про прийняття працівників на роботу у відповідності до постанови КМУ №413 від 17.06.2015 року, з відміткою про їх отримання територіальним органом Державної фіскальної служби).»
Учасником №2 ФОП «Сірик Тетяна Володимирівна» в пропозиції була надана довідка щодо наявності працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід №25/3 від 24.04.2020 року (згідно встановленої форми), де кількість водіїв відповідає встановленій кількості транспортних засобів. До довідки додані копії медичних довідок щодо придатності до керування транспортними засобами, із відміткою про своєчасний періодичний огляд. Для підтвердження наявності відносин між Учасником та визначеними працівниками, ФОП Сірик Т.В. подання Договору на перевезення вантажу автотранспортом № 28/12 від 28.12.2019 року укладеного з ПАТ «Житомирське АТП 11854» (перевізник), трудові книжки (перша сторінка, сторінка з останнім записом про прийняття на роботу). На засіданні тендерного комітету робоча група розглядала вищезазначені документи та прийшли до висновку, що Учасник №2 відповідає підпункту 2 пункту 2.1. за Додатком 1 документації.

2. Тендерною документацією було встановлено надання «-Інформації про підтвердження застосування Учасником заходів із захисту довкілля ( у довільній формі)». На підтвердження даної інформації Учасником №2 ФОП «Сірик Тетяна Володимирівна» у файлі формату pdf «Проект договору та гарантії.pdf » була надана Довідка щодо застосування заходів із захисту довкілля від 24.04.2020 року №25/19. Відповідно до цього тендерним комітетом було прийнято рішення що учасник виконав дану вимогу встановлену Розділом ІІІ тендерної документації. Щодо гарантійного листа № 25/11 від 24.04.2020 року який надав Учасник зазначаємо, що слова в тексті «ФОП Боримський Руслан Станіславович» є опискою , що не впливає на технічні, якісні , кількісні характеристики та вартість предмету закупівлі.
3. Згідно Додатку 3 тендерної документації Учасником ФОП СІРИК ТЕТЯНА ВОЛОДИМИРІВНА було надано Протокол випробувань №0675 від 21.04.2020 року, де зазначено технічні та якісні показники паливних брикетів. Зазначені показники повністю відповідають технічним та якісним характеристикам предмета закупівлі, встановленими тендерною документацією Замовника. Крім того, в Протоколах випробувань зазначено, що об’єктом випробувань є брикети паливні з деревини (тирси твердих порід), що повністю відповідає предмету закупівлі. Оскільки в зазначеному документі не вказаний тип брикету, тендерний комітет відділу освіти не має підстав вважати, що показники, визначені у Протоколі № 0657 від 21.04.2020 р. відносяться до іншого типу брикетів, які не є предметом закупівлі. Крім того, Протокол випробувань № 0657 від 21.04.2020 р. оформлений належним чином та скріплений печаткою випробувального центру.
Виходячи з вищевикладеного прийняте рішення про визначення переможця, зазначене в протоколі засідання тендерного комітету від 07 травня 2020 року Замовник вважає обґрунтованим та не вбачає необхідності у скасуванні даного рішення .

Документи подані скаржником

Аукціон

Початок:
27.04.2020 14:11
Завершення:
27.04.2020 14:32

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 27.04.2020 14:32

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ІННОКС"
Пошук по цьому учаснику
1 069 110 UAH з ПДВ 1 069 110 UAH з ПДВ Документи
ФОП "СІРИК ТЕТЯНА ВОЛОДИМИРІВНА"
Пошук по цьому учаснику
1 181 112 UAH з ПДВ 1 181 112 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

24.04.2020 18:20
sign.p7s

Публічні документи

07.05.2020 18:30
sign.p7s
07.05.2020 18:01
Довідка МВС.pdf
07.05.2020 18:01
Довідка ДФС.pdf
05.05.2020 15:13
sign.p7s
24.04.2020 19:27
sign.p7s
24.04.2020 19:27
Витяг.PDF
24.04.2020 19:17
sign.p7s
24.04.2020 19:16
Виписка.PDF
24.04.2020 19:16
Виписка.PDF
24.04.2020 19:16
Тех умови.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ІННОКС"
#34672351
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 1 069 110 UAH з ПДВ 05.05.2020 13:47
ФОП "СІРИК ТЕТЯНА ВОЛОДИМИРІВНА"
#2924404883
Пошук по цьому переможцю
Переможець 1 181 112 UAH з ПДВ 07.05.2020 17:06

Документи

27.04.2020 14:33
edr_identification.yaml
05.05.2020 13:47
sign.p7s

Переможець

Дата і час публікації: 07.05.2020 17:06

Учасник Пропозиція Документи
ФОП "СІРИК ТЕТЯНА ВОЛОДИМИРІВНА"
Пошук по цьому переможцю
#2924404883
1 181 112 UAH з ПДВ Документи

Укладений договір


Строк дії 22.05.2020 00:00 - 31.12.2020 00:00
Номер 01-13/584
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
договір сірик.pdf Укладений
1 181 112
22.05.2020 15:44
22.05.2020
sign.p7s Укладений
22.05.2020 15:48

Зміни до договору

Зменшення обсягів закупівлі 30.09.2020 12:36
Опис змін: Сторони прийшли до згоди зменьшити обсяги закупівлі з урахування фактичного обсягів видатків на 149640,00 грн. Кількість по договору становитиме 296,4 тонн, сума договору : 1031472,00 грн без урахування ПДВ
Номер договору: 1
Контракт:

Виконання договору

Строк дії за договором: 22.05.2020 — 31.12.2020
Сума оплати за договором: 1 031 472
UAH

Ризик-індикатор

Контрольні слова у Q&A - Так

У питаннях/відповідях зустрічаються @|адрес|пошт що може бути ознакою неповної тендерної документації, яка вимагає коммунікації поза межами системи

Звернення за роз'ясненнями - 1

Наявні звернення до Замовника за роз”ясненнями щодо рішення по визначенню переможця

Переможець не знижував ціну в аукціоні - Так

В конкурентних торгах переможцем оголошений учасник, який не зменшував ціну

Зменшення обсягів закупівлі - 1

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання