Номер вимоги: UA-2020-04-22-001913-b.b2
Статус:
Залишена без розгляду
Учасник: ТОВ КАРЛ ЦЕЙСС, Код ЄДРПОУ:33192561
Дата подання: 28.05.2020 00:31
Рішенням № 9435-р/пк-пз від 14.05.2020 Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, Вас було зобов’язано внести зміни до тендерної документації з метою усунення порушень, зазначених у мотивувальній частині рішення.
Інформуємо Вас, що внесені Вами зміни до умов Тендерної документації не усувають дискримінаційних вимог, що обмежують нашу участь у закупівлі.
Просимо Вас, усунути дискримінаційні умови.
Розгорнути
Згорнути
Рішення замовника: Вимога відхилена
Тендерний комітет КНП СОР СОКОД вважає дане запитання таким, яке не відповідає дійсності, виходячи із наступного.
Рішенням Антимонопольного комітету України від 14.05.2020 року № 9435-р/пк-пз зазначено порушення Замовником в частині посилання на конкретну марку чи виробника, в іншій частині вимог Скаржнику було відмовлено. Замовника не було зобов’язано вносить будь-які зміни до технічних характеристик модуля для стандартизованого відновлення антигенів.
Ураховуючи вимоги пункту 31 частини першої статті 1 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених частиною другою статті 22 Закону, зокрема інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами. Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз "або еквівалент".
Ураховуючи викладене, замовник самостійно визначає необхідні технічні характеристики предмета закупівлі виходячи зі специфіки предмета закупівлі, керуючись принципами здійснення закупівель та з дотриманням законодавства в цілому.
Крім того, Скаржник ТОВ "КАРЛ ЦЕЙСС" до своєї скарги долучив додаток №1 «Порівняльна таблиця представлених та встановлених технічних та якісних характеристик», де зазначено перелік запропонованих змін до тендерної документації в частині окремих положень.
Протоколом тендерного комітету від 27.05.2020 року №76 до тендерної документації внесені відповідні зміни, на які, наголошуємо, наполягав Скаржник, а саме:
• Можливість виконання сучасних протоколів обробки скелець «3-в-1» - регідратація, депарафінізація та відновлення антигенів одночасно та стартовий набір буферів високого та низького рН для протокол обробки скелець «3-в-1» для інсталяції приладу та навчання персоналу
• Наявність готових заводських протоколів для методики FLEX та можливість вільного програмування, корегування та створення власних протоколів користувача.
Враховуючи викладене, зазначене вище вимога від 28.05.2020 року не містить жодної конкретики у чому саме внесені зміни до тендерної документації не усувають дискримінаційних вимог.
Замовником виконано рішення Антимонопольного комітету України від 14.05.2020 року № 9435-р/пк-пз, а отже запитання від 28.05.2020 року є надуманим та безпідставним.