Послуга з розробки проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-04-27-001685-a
  • 79420000-4 - Управлінські послуги
  • Відмінена
Найменування замовника:
Департамент по роботі з активами Дніпровської міської ради
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Рева Тетяна Олексіївна, 380672746374 , reva.tanya@gmail.com
Адреса замовника
Україна, Дніпро, 49000, Дніпропетровська область, проспект Дмитра Яворницького, 75
Переможець
ТОВ "ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС"
Очікувана вартість
357 500 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 6.07.20
  • Відгуки 9
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 4

Чи було дискваліфіковано замовником найнижчу цінову пропозицію за підсумками аукціону (одну або декілька)??  – Так

дисквалійіковано за відсутність за основним місцем роботи юриста з дипломом, хоча такий працівник є з доказовими документами! Це маніпуляція з метою дискваліфікувати "не свого учасника". Цей факт містить ознаки корупційної змови!

Чи була наведена аргументація для дискваліфікації достатньою та обґрунтованою??  – Ні

тендерний комітет навмисно не бачить наявних штатних працівників "не свого" учасника за основним місцем роботи, маніпулюючи сумнівними юридичними обгрунтуваннями. Це ознаки корупційної змови!

Замовник

Рішенням тендерного комітета від 18.05.2020 №35 у відкритих торгах (UA-2020-04-27-001680-a та UA-2020-04-27-001685-a) на закупівлю послуг з розробки проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО було обрано переможцем ПП «Сервіор».
Але у період оскарження надійшла скарга від ТОВ "ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС"( UA-2020-04-27-001685-a.b1 та UA-2020-04-27-001680-a.b1) з вимогою відхилити Тендерну пропозицію учасника ПП “СЕРВІОР”, як таку, що не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям і вимогам замовника. Уважно проаналізувавши и переглянувши усі документи, які були розміщені у системі, дійсно виявили невідповідність у документах учасника ПП “СЕРВІОР”, а саме: В наказі на призначення від 31 липня 2019 р №14 юриста Філіпова М.О. була відмітка «за сумісництвом» на 0,25 ставки та у наказі на призначення від 31 липня 2019 р №13 інженера-землевпорядника Філіпова М.О. була відмітка «основна» на 0,25 ставки.
Суміщення професій (посад) – це виконання працівником поряд із своєю основною роботою, зумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) в межах робочого часу за основною роботою на одному і тому самому підприємстві, установі, організації.
Визначення поняття суміщення професій (посад) можна знайти у статті 105 Кодексу законів про працю. Під поняттям суміщення розуміють виконання на одному і тому ж підприємстві, в установі, організації разом з основною роботою, яка обумовлена трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від основної роботи.
Важливо відрізняти суміщення посад від роботи за сумісництвом, оскільки трудові відносини у цих випадках регулюються різними нормами права, по-різному оплачуються і оформляються.
Сумісництво передбачає виконання працівником, крім основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві. З працівником, який працює за сумісництвом, укладається окремий трудовий договір. На відміну від сумісництва, суміщення посад або професій здійснюється за одним трудовим договором, завжди на одному підприємстві та в межах встановленої тривалості робочого дня.
Як правило, суміщення посад застосовується у разі тимчасової відсутності працівника на робочому місці: через хворобу, відпустку, відрядження тощо.
Основні різниці між суміщенням і сумісництвом такі:
-робота за сумісництвом може виконуватися і в іншого роботодавця. Тоді як при суміщенні професій (посад) – лише у того роботодавця, де працівник вже працює;
-суміщення професій (посад) здійснюється в межах нормального робочого дня (робочої зміни), а сумісництво – у вільний від основної роботи час;
-з працівником, який працює за сумісництвом, укладається окремий трудовий договір. Суміщення посад або професій здійснюється за одним трудовим договором, завжди на одному підприємстві та в межах встановленої тривалості робочого дня;
-при сумісництві оплата провадиться за фактично виконану роботу, а при суміщенні професій (посад) провадиться доплата. Розміри доплат за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника встановлюються на умовах, передбачених у колективному договорі (ст. 105 КЗпП).
Учасником ПП «Сервіор» не дотримано вимогу підпункту 2 п. 1 Додатку 3 до тендерної документації, а саме у відсутній за основним місцем роботи юрист, який здобув відповідну освіту.
Саме з цих підстав тендерний комітет провів чергове засідання, на якому скасував попереднє рішення від 18.05.2020 №35 та уважно вивчивши документи ТОВ “ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС” обрав учасника переможцем (протокол ТК № 38 від 29.05.2020).

Чи довелось вам ставити замовнику додаткові питання стосовно умов закупівлі?

Так

Чи ставив замовник вам будь-які питання?

Ні

Чи отримали ви відповідь від замовника в установлені терміни?

Так

Яким способом відбувалось ваше спілкування із замовником?

На сторінці закупівлі в системі ProZorro

Замовник

Тендерний комітет відповідає на питання у встановленні законодавством терміни

Чи доцільне, на ваш погляд, використання банківської гарантії в цій закупівлі??

Ні
Замовник

Банківська гарантія не передбачена умовами тендерної документації

Чи є вимоги до учасників закупівлі неупередженими і такими, що не створюють переваги окремим учасникам??

Ні
Замовник

предметом замовлення є послуга з розробки проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО, а власниками наданої Послуги є учасники бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення або члени сімей загиблих учасників, отримання результату за цією Послугою є першочерговим завданням.
Законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема, це стосується і надання земельних ділянок.
Відповідно до пункту 14 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі - Закон) учасникам бойових дій надаються, серед інших, такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.
Відповідно до статті 17 Закону фінансування витрат, пов'язаних з введенням в дію цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів
На виконання Закону рішенням міської ради від 30.03.2016 № 20/5 затверджено Програму розвитку земельних відносин у м. Дніпрі на 2016-2020 роки (зі змінами) (далі- Програма), яка наразі реалізується в межах бюджетних асигнувань та встановлених строків. Реалізація зазначеної програми дає можливість фінансувати виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.
В межах зазначеної Програми департамент по роботі з активами Дніпровської міської ради неодноразово виступав замовником щодо надання послуг з виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для учасників антитерористичної операції та членів їх сімей та мав негативний досвід неспроможності переможця відкритих торгів своєчасного виконання послуги у зв’язку з великою кількістю замовлених проектів одночасно. Зменшити обсяги та кількість проектів землеустрою не вбачається можливим через довготривалий термін очікування учасниками антитерористичної операції та членів їх сімей фінансування даного виду послуги за рахунок місцевого бюджету в порядку черговості.
Отже, виконання послуги, що є предметом договору, має велике соціальне та економічне значення для міста в цілому та для кожного члена територіальної громади міста.
Досить суворі Умови для учасників тендеру спрямовані також на те, щоб отримати дійсно професійного виконавця послуг, з великим досвідом, спроможного виконувати роботи якісно і в максимально короткі терміни

Опис вимог

Чи дозволяють вимоги до предмету закупівлі придбати якісний товар за оптимальну ціну?? - НІ

Конкурентність

Чи здатні такі вимоги забезпечити максимальну конкуренцію серед учасників?
НІ

Якість товару

Чи зрозуміло потенційному постачальнику товар якої якості очікує придбати замовник??
ТАК

Критерії оцінки

Чи передбачена процедура оцінки якісних критеріїв предмету закупівлі на етапі кваліфікації/укладання договору/виконання договору??
НІ

Замовник

Предметом замовлення є послуга з розробки проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО, а власниками наданої Послуги є учасники бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення або члени сімей загиблих учасників, отримання результату за цією Послугою є першочерговим завданням.
Законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема, це стосується і надання земельних ділянок.
Відповідно до пункту 14 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі - Закон) учасникам бойових дій надаються, серед інших, такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.
Відповідно до статті 17 Закону фінансування витрат, пов'язаних з введенням в дію цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів
На виконання Закону рішенням міської ради від 30.03.2016 № 20/5 затверджено Програму розвитку земельних відносин у м. Дніпрі на 2016-2020 роки (зі змінами) (далі- Програма), яка наразі реалізується в межах бюджетних асигнувань та встановлених строків. Реалізація зазначеної програми дає можливість фінансувати виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.
В межах зазначеної Програми департамент по роботі з активами Дніпровської міської ради неодноразово виступав замовником щодо надання послуг з виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для учасників антитерористичної операції та членів їх сімей та мав негативний досвід неспроможності переможця відкритих торгів своєчасного виконання послуги у зв’язку з великою кількістю замовлених проектів одночасно. Зменшити обсяги та кількість проектів землеустрою не вбачається можливим через довготривалий термін очікування учасниками антитерористичної операції та членів їх сімей фінансування даного виду послуги за рахунок місцевого бюджету в порядку черговості.
Отже, виконання послуги, що є предметом договору, має велике соціальне та економічне значення для міста в цілому та для кожного члена територіальної громади міста.
Досить суворі Умови для учасників тендеру спрямовані також на те, щоб отримати дійсно професійного виконавця послуг, з великим досвідом, спроможного виконувати роботи якісно і в максимально короткі терміни

Чи є вимоги до предмету закупівлі неупередженими і такими, що не створюють переваги окремим учасникам??

Ні
Замовник

Предметом замовлення є послуга з розробки проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО, а власниками наданої Послуги є учасники бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення або члени сімей загиблих учасників, отримання результату за цією Послугою є першочерговим завданням.
Законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема, це стосується і надання земельних ділянок.
Відповідно до пункту 14 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі - Закон) учасникам бойових дій надаються, серед інших, такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.
Відповідно до статті 17 Закону фінансування витрат, пов'язаних з введенням в дію цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів
На виконання Закону рішенням міської ради від 30.03.2016 № 20/5 затверджено Програму розвитку земельних відносин у м. Дніпрі на 2016-2020 роки (зі змінами) (далі- Програма), яка наразі реалізується в межах бюджетних асигнувань та встановлених строків. Реалізація зазначеної програми дає можливість фінансувати виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.
В межах зазначеної Програми департамент по роботі з активами Дніпровської міської ради неодноразово виступав замовником щодо надання послуг з виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для учасників антитерористичної операції та членів їх сімей та мав негативний досвід неспроможності переможця відкритих торгів своєчасного виконання послуги у зв’язку з великою кількістю замовлених проектів одночасно. Зменшити обсяги та кількість проектів землеустрою не вбачається можливим через довготривалий термін очікування учасниками антитерористичної операції та членів їх сімей фінансування даного виду послуги за рахунок місцевого бюджету в порядку черговості.
Отже, виконання послуги, що є предметом договору, має велике соціальне та економічне значення для міста в цілому та для кожного члена територіальної громади міста.
Досить суворі Умови для учасників тендеру спрямовані також на те, щоб отримати дійсно професійного виконавця послуг, з великим досвідом, спроможного виконувати роботи якісно і в максимально короткі терміни

Чи правильно замовник визначив код товару/товарів, що закуповуються??

Так
Замовник

Код товару визначен згідно ДК 021:2015

Чи правильно замовник визначив очікувану вартість? Наскільки така вартість відповідає ринковим цінам??

Ні
Замовник

Очикувана вартість визначалась аналізом ринку відповідних послуг, враховуючи його специфіку, з дотриманням принципів, закріплених у статті 5 Закону та законодавства в цілому

Умови закупівлі:

кваліфікаційні вимоги подані неконкретно, розмито. Тендерний комітет намагається трактувати кваліфікаційні вимоги на свій розсуд, явно віддаючи перевагу певному учаснику. На вимогу усунення порушень з боку тендерного комітету, надається відповідь виправдувального характеру, явно у бік учасника, під якого і написані кваліфікаційні вимоги. Це називається корупційна змова групи осіб для отримання неправомірної вигоди.

Замовник

Тендерна документація створена заздалегідь та неодноразово (на протязі 2017-2020р) використовувалась при здійсненні закупівель на послуги з розробки проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО.
Учасники, які перемагали або програвали у закупівлях, при уважному вивченні ТД такі питання не виникають. Зауважуємо, що в тексті Тендреної пропозиції, яка подається кожним учасником міститься підтвердження, що Тендерна пропозиція подається “Уважно вивчивши тендерну документацію, цим подаємо на участь у відкритих торгах тендерну пропозицію щодо закупівлі...” Якщо б у тендерного комітету була «корупційна змова», то торги UA-2020-04-15-003317-a та UA-2020-04-15-002982-a були б не відмінені, а переможцем було б обрано «учасника, під якого і написані кваліфікаційні вимоги».
Також звертаємо Вашу увагу на те, що законодавством та Тендерною документацією передбачена можливість поставити запитання до початку аукціону, жодного разу Вами така можливість не використана, отже, запитань у Вас не виникало.
Звертаємо Вашу увагу на те, що законодавством передбачена відповідальність за невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону.

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 03.05.2020 00:00

Оскарження умов:

до 09.05.2020 00:00

Подання пропозицій:

13.05.2020 00:00

Початок аукціону:

13.05.2020 15:59

Очікувана вартість
357 500 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
1 788 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
1 послуга на 55 проектів

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 послуга
Послуга з розробки проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО
ДК 021:2015: 79420000-4 — Управлінські послуги

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-04-27-001685-a.b1

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ТОВ "ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС", Код ЄДРПОУ:39433617
Дата подання: 28.05.2020 14:43
Згідно з вимогами, встановленими Замовником у Тендерній документації, а саме Додатку 3 до тендерної документації, для підтвердження відповідності Учасника кваліфікаційним критеріям Учасник має надати підтвердження про:
1. Наявність у учасника не менше 4-х працівників за основним місцем роботи або за трудовим договором про надання послуг — інженерів-землевпорядників, що здобули відповідну освіту та не менше 2-х працівників, працюючих за основним місцем роботи, що отримали кваліфікаційні сертифікати інженерів-землевпорядників, а також наявність у штаті сертифікованого інженера – геодезиста
та
2. Наявність у учасника за основним місцем роботи юриста, який здобув відповідну освіту
Учасником ПП “СЕРВІОР” не дотримано вимогу підпункту 2 п. 1 Додатку 3 до тендерної документації, а саме у ПП “СЕРВІОР” відсутній за основним місцем роботи юрист, який здобув відповідну освіту.
Також, учасником ПП “СЕРВІОР”, не дотримано вимогу п. 7 переліку “Документів на підтвердження відповідності пропозиції Учасника умовам закупівлі” Додатку 3 до тендерної документації, а саме:
Замовником Закупівлі акцентовано увагу на те, що в довідці, яка має бути надана в складі пропозиції від Учасника на підтвердження відповідності пропозиції Учасника умовам закупівлі, тобто “Довідка в довільній формі за підписом уповноваженої особи учасника щодо впровадження учасником заходів запобігання забруднення навколишнього середовища із обов’язковим зазначенням цих заходів” мають бути обов’язково зазначені ці заходи. Учасником ці заходи не зазначені.
Для надання можливості Учаснику усунути порушення Замовником закупівлі подавалась “Вимога про усунення порушення: до 16.05.20, 11:14”.
Вищевказані Порушення Учасником не усунуті.
Таким чином, вимагаємо відхилити Тендерну пропозицію, учасника ПП “СЕРВІОР”, як таку, що не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям і вимогам замовника, заявленим у Тендерній документації на надання послуг ДК 021:2015- 79420000-4 Управлінські послуги (послуга з розробки проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО).
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

29.05.2020 12:51
щодо відповіді на вимогу UA-2020-04-27-001685-a.b1
На засіданні тендерного комітету від 29.05.2020 було прийнято рішення щодо задоволення вашої вимоги (протокол ТК №38 від 29.05.2020)

Номер вимоги: UA-2020-04-27-001685-a.c2

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ПП "СЕРВІОР", Код ЄДРПОУ:35719746
Дата подання: 01.06.2020 11:45
Відповідно до ст.5, ч. 4 ст.33 ЗУ «Про публічні закупівлі» просимо зазначити переваги пропозиції переможця процедури закупівлі «Послуга з розробки проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО» ідентифікатор закупівлі UA-2020-04-27-001680-a.
ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» порівняно з пропозицією учасника ПП «Сервіор», враховуючи наявність в діях тендерного комітету ознак відхилення від принципів недискримінації учасників та рівного ставлення до них, а також принципу об’єктивного та неупередженого визначення переможця процедури закупівлі внаслідок наявності наступних фактів.
1. Невідповідності ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» мінімальним вимогам щодо обладнання та матеріально-технічної бази.
Відповідно до пункту 2 Додатку 3 до тендерної документації «Документи на підтвердження відповідності Учасника кваліфікаційним критеріям» повинні містити, серед іншого, інформацію про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, зокрема, забезпечення кожного працівника персональним робочим місцем, обладнаного комп'ютерною технікою із встановленим ліцензійним програмним забезпеченням, у тому числі програмними продуктами, розробленими для землевпорядного проектування.
Натомість згідно з листом ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» №1225/07-05-20 від 07 травня 2020 року ліцензованим програмним забезпеченням обладнані не всі робочі місця, на 7 комплектів комп’ютерної техніки (5 комп’ютерів та 2 ноутбуки для 7 осіб, зазначених у довідці про фаховий склад ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» №1224/07-05-20 від 07 травня 2020 року) є лише 5 комплектів різного ліцензованого програмного забезпечення, у тому числі програмними продуктами, розробленими для землевпорядного проектування, зокрема, серед них – жодної ліцензованої Windows.
Отже, учасником ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» не виконано мінімальні вимоги щодо матеріально-технічної бази в частині забезпечення кожного працівника персональним робочим місцем, обладнаного комп'ютерною технікою із встановленим ліцензійним програмним забезпеченням, у тому числі програмними продуктами, розробленими для землевпорядного проектування.
2. Невідповідності ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» кваліфікаційним критеріям щодо мінімального стажу роботи у сфері землеустрою сертифікованими інженерами-землевпорядниками та ознаки недостовірних даних щодо фахового складу.
Відповідно до пункту 1 Додатку 3 до тендерної документації «Документи на підтвердження відповідності Учасника кваліфікаційним критеріям» повинні містити, серед іншого, інформацію про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, зокрема, підпункту 3 містить наступну вимогу: «Здійснення сертифікованими інженерами-землевпорядниками діяльності у сфері землеустрою не менш ніж 10 років». Вказаний підпункт за змістом не визначено якоюсь конкретною кількістю таких працівників, а отже, містить лише вимоги щоб ВСІ наявні у штаті сертифіковані інженери-землевпорядники здійснювали діяльність у сфері землеустрою не менш ніж 10 років.
Однак згідно з довідкою про фаховий склад ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» №1224/07-05-20 від 07 травня 2020 року один з сертифікованих інженерів-землевпорядників, а саме Гуляєва К.О., має стаж менше 10 років.
Крім того, дані, вказані у довідці про фаховий склад ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» №1224/07-05-20 від 07 травня 2020 року щодо ще одного сертифікованого інженера-землевпорядника, а саме Юрченко Л.С., яка начебто працює у складі Учасника на постійній основі, не відповідають даним Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників https://land.gov.ua/reyestr inzheneriv zemlevporyadnykiv/, згідно з яким вказана особа працює у складі іншого підприємства - ПП "Перше земельне бюро" (ЄДРПОУ 36963978) – витяг з Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників №1757 від 31.05.2020 додається.
Отже, учасником ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» не виконано кваліфікаційні критерії щодо мінімального стажу роботи у сфері землеустрою сертифікованими інженерами-землевпорядниками не менш ніж 10 років та є ознаки недостовірних даних щодо фахового складу Учасника.
3. Ознак порушення принципу недискримінації учасників та рівного ставлення до них в частині сумісництва (суміщення посад) в ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» та ПП «Сервіор».
Відповідно до підпункту 1 пункту 1 Додатку 3 до тендерної документації «Документи на підтвердження відповідності Учасника кваліфікаційним критеріям» повинні містити, серед іншого, інформацію про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, зокрема, наявність у учасника не менше 4-х працівників за основним місцем роботи або за трудовим договором про надання послуг — інженерів-землевпорядників, що здобули відповідну освіту.
Згідно з довідкою про фаховий склад ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» №1224/07-05-20 від 07 травня 2020 року з п’яти наявних у складі Учасника інженерів-землевпорядників, що здобули відповідну освіту лише ТРОЄ працюють на посаді «інженер-землевпорядник» за основним місцем роботи (а з урахуванням інформації з Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників https://land.gov.ua/reyestr_inzheneriv_zemlevporyadnykiv/ щодо Юрченко Л.С. – взагалі лише двоє), двоє інших – займають керівні посади і водночас займають посаду (спеціалізацію) «інженер-землевпорядник» за сумісництвом, суміщаючи дві посади.
Водночас інший учасник - ПП «Сервіор» - має у своєму складі за основним місцем роботи інженера-землевпорядника (сертифікованого), що має водночас і кваліфікацію «юрист» і працює в цьому ж ПП «Сервіор» за сумісництвом юристом, суміщаючи посади інженера-землевпорядника та юриста.
Однак відповідно до Протоколу №38 від 29.05.2020 засідання тендерного комітету Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради наявність такого працівника була зарахована лише по ПЕРШІЙ посаді, а саме «інженер-землевпорядник», а посада і кваліфікація цього ж працівника цього ж підприємства – визнана тендерним комітетом невідповідною.
Отже, з метою дотримання передбаченого ст.5 ЗУ «Про публічні закупівлі» принципу недискримінації учасників та рівного ставлення до них аналогічна ситуація у двох Учасників, на нашу думку, повинна й аналогічно вирішуватись (трактуватись). При цьому виникає два варіанти:
1. обом учасникам зараховуються лише перші (основні) посади штатних працівників, і ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» зараховуються лише троє інженерів-землевпорядників (а з урахуванням інформації з Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників щодо Юрченко Л.С. – взагалі лише двоє), і виникає підстава для дискваліфікації учасника ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» через його невідповідність кваліфікаційним критеріям – «наявність у учасника не менше 4-х працівників за основним місцем роботи або за трудовим договором про надання послуг — інженерів-землевпорядників, що здобули відповідну освіту».
2. обом учасникам зараховуються обидві суміщувані посади штатних працівників, у ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» зараховуються 5 (або 4?) інженерів-землевпорядників (два з яких суміщають посади з керівними), а ПП «Сервіор» - зараховується юрист (який суміщає посаду з інженером-землевпорядником), і зникає основна і єдина причина дискваліфікації учасника ПП «Сервіор», викладена у протоколі №38 від 29.05.2020 засідання тендерного комітету («документи учасника ПП «Сервіор» були розглянуті повторно і визнані такими, що не відповідають кваліфікаційним вимогам» через начебто відсутність «у учасника за основним місцем роботи юриста, який здобув відповідну освіту»);
Важливо підкреслити, що серед кваліфікаційних критеріїв не міститься таких, що унеможливлюють зарахування одного й того ж працівника одночасно по двом чи навіть трьом посадам (кваліфікаціям), якщо такий працівник відповідає окремо кожній з них (інженер-землевпорядник, геодезист, юрист). Також серед кваліфікаційних критеріїв не міститься таких, що забороняють такому працівнику бути в штаті за сумісництвом (суміщати взагалі будь-які посади).
Зважаючи на зміст протоколу №38 від 29.05.2020 засідання тендерного комітету Замовник вважає за правильне все ж таки перший варіант, отже, застосовуючи принцип недискримінації учасників та рівного ставлення до них в частині сумісництва (суміщення посад) вважаємо, що учасником ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» не підтверджено відповідність кваліфікаційним критеріям – «наявність у учасника не менше 4-х працівників за основним місцем роботи або за трудовим договором про надання послуг — інженерів-землевпорядників, що здобули відповідну освіту».

4. Відсутності підстав дискваліфікації учасника ПП «Сервіор» за наявності у нього за основним місцем роботи юриста, який здобув відповідну освіту.
Відповідно до підпункту 2 пункту 1 Додатку 3 до тендерної документації «Документи на підтвердження відповідності Учасника кваліфікаційним критеріям» повинні містити, серед іншого, інформацію про наявність у учасника за основним місцем роботи юриста, який здобув відповідну освіту.
Тендерна документація не містить таких спеціальних вимог, що працівник учасника, що працює за основним місцем роботи, який здобув відповідну освіту юриста, повинен працювати саме на посаді юриста і тільки на посаді юриста.
Іншими словами, кваліфікаційні критерії щодо наявності у учасника юриста не містить конкретизуючої вимоги, чи працівник повинен мати кваліфікацію юриста, чи до того ще й повинен працювати лише на посаді юриста без суміщення посад.
Для зручності наведемо порівняльну таблицю показників Учасників для оцінки відповідності кваліфікаційним критеріям, дані до якої взято з тендерної документації.

Вид критерію, показника Вимоги ТОВ «Геосистема плюс» ПП «Сервіор»
Комплектів комп’ютерної техніки, шт. Не менше, ніж по одному на кожного працівника 7 12
Встановлено ліцензійного програмного забезпечення, розробленого для землевпорядного проектування компл. Не менше, ніж по одному на кожного працівника 5 11
Кількість інженерів-землевпорядників, осіб Не менше чотирьох 5 7
Кількість сертифікованих інженерів-землевпорядників, осіб Не менше двох 4 4
Кількість інженерів-землевпорядників з діючими сертифікатами, осіб Не менше двох 2 4
Кількість сертифікованих інженерів-землевпорядників з досвідом роботи понад 10 років, осіб Всі сертифіковані 3 з 4 4 з 4
Кількість сертифікованих геодезистів, осіб Мінімум один 1 1
Кількість кваліфікованих юристів, осіб Мінімум один 2 2
Наявність приймачів GPS (GNSS) Мінімум два 5 2
-в т.ч. власних - 0 2
Наявність тахеометрів Мінімум два 2 2
-в т.ч. власних - 0 1
Цінова пропозиція, грн. Менша ціна 291861,90 263495,74…
Вплив на екологію Незначний Незначний Незначний
Отже, просимо зазначити переваги пропозиції переможця процедури закупівлі ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» порівняно з пропозицією учасника ПП «Сервіор».
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

03.06.2020 12:39
щодо відповіді на скаргу UA-2020-04-27-001685-a.c2
Нами розглянуто вимоги, подані щодо оскарження визначення переможця у закупівлях, ідентифікатор закупівель: UA-2020-04-27-001685-a та UA-2020-04-27-001680-a.
По-першому питанню повідомляємо, що вимогами, встановленими пунктом 2 Додатку 3 до тендерної документації «Документи на підтвердження відповідності Учасника кваліфікаційним критеріям» вимагається забезпечення учасником кожного працівника персональним робочим місцем, обладнаним комп'ютерною технікою із встановленим ліцензійним програмним забезпеченням (при цьому вимоги щодо наявності саме ліцензійного програмного продукту саме операційної системи Windows не встановлюються), у тому числі програмними продуктами розроблених для землевпорядного проектування, тобто робітники, які працюють у Учасника за основним місцем роботи або за трудовим договором про надання послуг — інженери-землевпорядники та інженери – геодезисти (інженер-геодезист) мають бути забезпечені ліцензійними програмними продуктами розробленими для землевпорядного проектування. Кваліфікація інших працівників (юристів, директорів, секретарів та ін.) може не вимагати обов’язкової роботи з програмними продуктами розробленими для землевпорядного проектування.
Пунктом 2 Додатку 3 до тендерної документації встановлена вимога щодо наявності у власності або користуванні учасника відповідних технічних і технологічних засобів (на підтвердження Учасник має надати балансову довідку, копії договорів оренди обладнання чи інше документальне підтвердження придбання обладнання).
Тобто наявність підтвердженого володіння у власності чи користування в оренді зазначеного обладнання є рівнозначним і не призводить до дискриминації учасників.
Відповідальність за інформацію та документи, які надаються учасниками несуть учасники та особисто уповноважена особа, які підписала тендерну пропозицію ЕЦП/КЕП.
По другому питанню повідомляємо наступне. Пунктом 1 Додатку 3 до тендерної документації встановлена вимога щодо наявності у учасника не менше 4-х працівників за основним місцем роботи або за трудовим договором про надання послуг — інженерів-землевпорядників, що здобули відповідну освіту та не менше 2-х працівників, працюючих за основним місцем роботи, що отримали кваліфікаційні сертифікати інженерів-землевпорядників, а також наявність у штаті сертифікованого інженера – геодезиста (на підтвердження надається довідка на фірмовому бланку (у разі наявності такого бланку) в довільній формі за підписом керівника або уповноваженої особи, із зазначенням інформації про чисельність та кваліфікацію персоналу; копії кваліфікаційних сертифікатів інженерів-землевпорядників та інженера-геодезиста (ст. 26 Закону України “Про землеустрій”).
Підпунктом 3 і 4 пункту 1 Додатку 3 до тендерної документації встановлена вимога щодо здійснення саме сертифікованими інженерами-землевпорядниками та сертифікованими інженерами-геодезистами діяльності у сфері землеустрою не менш ніж 10 років, тобто ця вимога поширюється на сертифікованих інженерів землевпорядників та геодезистів, їх кількість відповідно до вимог Тендерної документації та ст. 26 Закону України “Про землеустрій” не менше 2-х сертифікованих інженерів землевпорядників (Посадна Ю.П., Бедхудо Е.У., ) і не менше 1-го сертифікованого інженера-геодезиста (Савенко А.О.).
Згідно з довідкою про фаховий склад №1224/07-05-20 від 07 травня 2020 року, наданою ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС», в наявності 5 працівників за основним місцем роботи інженерів-землевпорядників, що здобули відповідну освіту (Посадна Ю.П., Бедхудо Е.У., Гуляєва К.О., Юрченко Л.С., Левченко А.С.), 1 геодезист за договором про надання послуг (Савенко А.О.), 1 юрист (Черниш О.М.), який здобув відповідну освіту за основним місцем роботи.
Згідно з інформацією, зазначеною у вищевказаному листі ТОВ “ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС”, два працівники, з працюючих за основним місцем роботи, отримали кваліфікаційні сертифікати інженерів-землевпорядників та мають свідоцтва про підвищення кваліфікації що відповідає вимогам Закону України “Про землеустрій” (Посадна Ю.П., Бедхудо Е.У.).
В Тендерній документації зазначено, що Замовник не вимагає документального підтвердження інформації, що містяться у відкритих єдиних державних реєстрах (на день подання переможцем документів), доступ до яких є вільним.
Щодо інженера-землевпорядника Юрченко Л.С. повідомляємо наступне. Законодавством не встановлено вимоги щодо внесення відомостей про всіх працівників до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників (далі — ДРСІЗ) (Посилання: https://land.gov.ua/reyestr_inzheneriv_zemlevporyadnykiv/), оскільки ст. 66 Закону України “Про землеустрій” (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003, № 36, ст.282), але встановлена вимога щодо обов’язкової наявності інформації у ДРСІЗ, саме працівників, які є сертифікованими інженерами-землевпорядниками і відповідальними особами за якість робіт із землеустрою. Цитата:
“Сертифікованими інженерами-землевпорядниками є особи, які мають вищу освіту за спеціальностями та кваліфікаціями у галузі знань землеустрою, мають стаж роботи за спеціальністю не менше одного року, склали кваліфікаційний іспит, одержали сертифікат та зареєстровані в Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників відповідно до цього Закону.”
Згідно зі ст. 26 Закону України “Про землеустрій”, розробниками документації із землеустрою є: юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою, та інформація про яких внесена до ДРСІЗ і підвищено кваліфікацію відповідно до умов ст. 66 цього Закону.
Тобто, посилання ПП “СЕРВІОР” на вимоги щодо наявності інформації про всіх працівників у Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників (і підвищення ними кваліфікації) є такими, що не підтверджуються нормативно-законодавчими актами.
Відповідальність за інформацію та документи, які надаються учасниками несуть учасники та особисто уповноважена особа, які підписала тендерну пропозицію ЕЦП/КЕП.
Стосовно третього та четверного питання повідомляємо наступне.
Рішенням тендерного комітета від 18.05.2020 №35 у відкритих торгах (UA-2020-04-27-001680-a та UA-2020-04-27-001685-a) на закупівлю послуг з розробки проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО було обрано переможцем ПП «Сервіор».
Але у період оскарження надійшла скарга від ТОВ "ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС"( UA-2020-04-27-001685-a.b1 та UA-2020-04-27-001680-a.b1) з вимогою відхилити Тендерну пропозицію учасника ПП “СЕРВІОР”, як таку, що не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям і вимогам замовника. Уважно проаналізувавши и переглянувши усі документи, які були розміщені у системі, дійсно виявили невідповідність у документах учасника ПП “СЕРВІОР”, а саме: В наказі на призначення від 31 липня 2019 р №14 юриста Філіпова М.О. була відмітка «за сумісництвом» на 0,25 ставки та у наказі на призначення від 31 липня 2019 р №13 інженера-землевпорядника Філіпова М.О. була відмітка «основна» на 0,25 ставки.
Суміщення професій (посад) – це виконання працівником поряд із своєю основною роботою, зумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) в межах робочого часу за основною роботою на одному і тому самому підприємстві, установі, організації.
Визначення поняття суміщення професій (посад) можна знайти у статті 105 Кодексу законів про працю. Під поняттям суміщення розуміють виконання на одному і тому ж підприємстві, в установі, організації разом з основною роботою, яка обумовлена трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від основної роботи.
Важливо відрізняти суміщення посад від роботи за сумісництвом, оскільки трудові відносини у цих випадках регулюються різними нормами права, по-різному оплачуються і оформляються.
Сумісництво передбачає виконання працівником, крім основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві. З працівником, який працює за сумісництвом, укладається окремий трудовий договір. На відміну від сумісництва, суміщення посад або професій здійснюється за одним трудовим договором, завжди на одному підприємстві та в межах встановленої тривалості робочого дня.
Як правило, суміщення посад застосовується у разі тимчасової відсутності працівника на робочому місці: через хворобу, відпустку, відрядження тощо.
Основні різниці між суміщенням і сумісництвом такі:
-робота за сумісництвом може виконуватися і в іншого роботодавця. Тоді як при суміщенні професій (посад) – лише у того роботодавця, де працівник вже працює;
-суміщення професій (посад) здійснюється в межах нормального робочого дня (робочої зміни), а сумісництво – у вільний від основної роботи час;
-з працівником, який працює за сумісництвом, укладається окремий трудовий договір. Суміщення посад або професій здійснюється за одним трудовим договором, завжди на одному підприємстві та в межах встановленої тривалості робочого дня;
-при сумісництві оплата провадиться за фактично виконану роботу, а при суміщенні професій (посад) провадиться доплата. Розміри доплат за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника встановлюються на умовах, передбачених у колективному договорі (ст. 105 КЗпП).
Учасником ПП «Сервіор» не дотримано вимогу підпункту 2 п. 1 Додатку 3 до тендерної документації, а саме у відсутній за основним місцем роботи юрист, який здобув відповідну освіту.
Саме з цих підстав тендерний комітет провів чергове засідання, на якому скасував попереднє рішення від 18.05.2020 №35 та уважно вивчивши документи ТОВ “ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС” обрав учасника переможцем (протокол ТК № 38 від 29.05.2020).

Також нагадуємо, що предметом замовлення є послуга з розробки проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО та та членам сімей загиблих учасників АТО, а власниками наданої Послуги є учасники бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення або члени сімей загиблих учасників, отримання результату за цією Послугою є першочерговим завданням.
Законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема, це стосується і надання земельних ділянок.
Відповідно до пункту 14 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі - Закон) учасникам бойових дій надаються, серед інших, такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.
Відповідно до статті 17 Закону фінансування витрат, пов'язаних з введенням в дію цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів
На виконання Закону рішенням міської ради від 30.03.2016 № 20/5 затверджено Програму розвитку земельних відносин у м. Дніпрі на 2016-2020 роки (зі змінами) (далі- Програма), яка наразі реалізується в межах бюджетних асигнувань та встановлених строків. Реалізація зазначеної програми дає можливість фінансувати виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.
В межах зазначеної Програми департамент по роботі з активами Дніпровської міської ради неодноразово виступав замовником щодо надання послуг з виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для учасників антитерористичної операції та членів їх сімей та мав негативний досвід неспроможності переможця відкритих торгів своєчасного виконання послуги у зв’язку з великою кількістю замовлених проектів одночасно. Зменшити обсяги та кількість проектів землеустрою не вбачається можливим через довготривалий термін очікування учасниками антитерористичної операції та членів їх сімей фінансування даного виду послуги за рахунок місцевого бюджету в порядку черговості.
Отже, виконання послуги, що є предметом договору, має велике соціальне та економічне значення для міста в цілому та для кожного члена територіальної громади міста.
Досить суворі Умови для учасників тендеру спрямовані також на те, щоб отримати дійсно професійного виконавця послуг, з великим досвідом, спроможного виконувати роботи якісно і в максимально короткі терміни. Саме тому у п.3.3 Проекту договору зазначені штрафні санкції.
Враховуючи вищезазначене, департамент по роботі з активами, як замовник, має бути впевненим в можливості своєчасного та якісного виконання переможцем відкритих торгів не поодиноких проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, а виготовлення значної кількості проектів одночасно.

Номер вимоги: UA-2020-04-27-001685-a.a3

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ПП "СЕРВІОР", Код ЄДРПОУ:35719746
Дата подання: 01.06.2020 11:53
Відповідно до ст.5, ч. 4 ст.33 ЗУ «Про публічні закупівлі» просимо зазначити переваги пропозиції переможця процедури закупівлі «Послуга з розробки проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО» ідентифікатор закупівлі UA-2020-04-27-001680-a.
ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» порівняно з пропозицією учасника ПП «Сервіор», враховуючи наявність в діях тендерного комітету ознак відхилення від принципів недискримінації учасників та рівного ставлення до них, а також принципу об’єктивного та неупередженого визначення переможця процедури закупівлі внаслідок наявності наступних фактів.
1. Невідповідності ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» мінімальним вимогам щодо обладнання та матеріально-технічної бази.
Відповідно до пункту 2 Додатку 3 до тендерної документації «Документи на підтвердження відповідності Учасника кваліфікаційним критеріям» повинні містити, серед іншого, інформацію про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, зокрема, забезпечення кожного працівника персональним робочим місцем, обладнаного комп'ютерною технікою із встановленим ліцензійним програмним забезпеченням, у тому числі програмними продуктами, розробленими для землевпорядного проектування.
Натомість згідно з листом ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» №1225/07-05-20 від 07 травня 2020 року ліцензованим програмним забезпеченням обладнані не всі робочі місця, на 7 комплектів комп’ютерної техніки (5 комп’ютерів та 2 ноутбуки для 7 осіб, зазначених у довідці про фаховий склад ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» №1224/07-05-20 від 07 травня 2020 року) є лише 5 комплектів різного ліцензованого програмного забезпечення, у тому числі програмними продуктами, розробленими для землевпорядного проектування, зокрема, серед них – жодної ліцензованої Windows.
Отже, учасником ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» не виконано мінімальні вимоги щодо матеріально-технічної бази в частині забезпечення кожного працівника персональним робочим місцем, обладнаного комп'ютерною технікою із встановленим ліцензійним програмним забезпеченням, у тому числі програмними продуктами, розробленими для землевпорядного проектування.
2. Невідповідності ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» кваліфікаційним критеріям щодо мінімального стажу роботи у сфері землеустрою сертифікованими інженерами-землевпорядниками та ознаки недостовірних даних щодо фахового складу.
Відповідно до пункту 1 Додатку 3 до тендерної документації «Документи на підтвердження відповідності Учасника кваліфікаційним критеріям» повинні містити, серед іншого, інформацію про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, зокрема, підпункту 3 містить наступну вимогу: «Здійснення сертифікованими інженерами-землевпорядниками діяльності у сфері землеустрою не менш ніж 10 років». Вказаний підпункт за змістом не визначено якоюсь конкретною кількістю таких працівників, а отже, містить лише вимоги щоб ВСІ наявні у штаті сертифіковані інженери-землевпорядники здійснювали діяльність у сфері землеустрою не менш ніж 10 років.
Однак згідно з довідкою про фаховий склад ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» №1224/07-05-20 від 07 травня 2020 року один з сертифікованих інженерів-землевпорядників, а саме Гуляєва К.О., має стаж менше 10 років.
Крім того, дані, вказані у довідці про фаховий склад ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» №1224/07-05-20 від 07 травня 2020 року щодо ще одного сертифікованого інженера-землевпорядника, а саме Юрченко Л.С., яка начебто працює у складі Учасника на постійній основі, не відповідають даним Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників https://land.gov.ua/reyestr inzheneriv zemlevporyadnykiv/, згідно з яким вказана особа працює у складі іншого підприємства - ПП "Перше земельне бюро" (ЄДРПОУ 36963978) – витяг з Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників №1757 від 31.05.2020 додається.
Отже, учасником ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» не виконано кваліфікаційні критерії щодо мінімального стажу роботи у сфері землеустрою сертифікованими інженерами-землевпорядниками не менш ніж 10 років та є ознаки недостовірних даних щодо фахового складу Учасника.
3. Ознак порушення принципу недискримінації учасників та рівного ставлення до них в частині сумісництва (суміщення посад) в ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» та ПП «Сервіор».
Відповідно до підпункту 1 пункту 1 Додатку 3 до тендерної документації «Документи на підтвердження відповідності Учасника кваліфікаційним критеріям» повинні містити, серед іншого, інформацію про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, зокрема, наявність у учасника не менше 4-х працівників за основним місцем роботи або за трудовим договором про надання послуг — інженерів-землевпорядників, що здобули відповідну освіту.
Згідно з довідкою про фаховий склад ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» №1224/07-05-20 від 07 травня 2020 року з п’яти наявних у складі Учасника інженерів-землевпорядників, що здобули відповідну освіту лише ТРОЄ працюють на посаді «інженер-землевпорядник» за основним місцем роботи (а з урахуванням інформації з Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників https://land.gov.ua/reyestr_inzheneriv_zemlevporyadnykiv/ щодо Юрченко Л.С. – взагалі лише двоє), двоє інших – займають керівні посади і водночас займають посаду (спеціалізацію) «інженер-землевпорядник» за сумісництвом, суміщаючи дві посади.
Водночас інший учасник - ПП «Сервіор» - має у своєму складі за основним місцем роботи інженера-землевпорядника (сертифікованого), що має водночас і кваліфікацію «юрист» і працює в цьому ж ПП «Сервіор» за сумісництвом юристом, суміщаючи посади інженера-землевпорядника та юриста.
Однак відповідно до Протоколу №38 від 29.05.2020 засідання тендерного комітету Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради наявність такого працівника була зарахована лише по ПЕРШІЙ посаді, а саме «інженер-землевпорядник», а посада і кваліфікація цього ж працівника цього ж підприємства – визнана тендерним комітетом невідповідною.
Отже, з метою дотримання передбаченого ст.5 ЗУ «Про публічні закупівлі» принципу недискримінації учасників та рівного ставлення до них аналогічна ситуація у двох Учасників, на нашу думку, повинна й аналогічно вирішуватись (трактуватись). При цьому виникає два варіанти:
1. обом учасникам зараховуються лише перші (основні) посади штатних працівників, і ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» зараховуються лише троє інженерів-землевпорядників (а з урахуванням інформації з Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників щодо Юрченко Л.С. – взагалі лише двоє), і виникає підстава для дискваліфікації учасника ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» через його невідповідність кваліфікаційним критеріям – «наявність у учасника не менше 4-х працівників за основним місцем роботи або за трудовим договором про надання послуг — інженерів-землевпорядників, що здобули відповідну освіту».
2. обом учасникам зараховуються обидві суміщувані посади штатних працівників, у ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» зараховуються 5 (або 4?) інженерів-землевпорядників (два з яких суміщають посади з керівними), а ПП «Сервіор» - зараховується юрист (який суміщає посаду з інженером-землевпорядником), і зникає основна і єдина причина дискваліфікації учасника ПП «Сервіор», викладена у протоколі №38 від 29.05.2020 засідання тендерного комітету («документи учасника ПП «Сервіор» були розглянуті повторно і визнані такими, що не відповідають кваліфікаційним вимогам» через начебто відсутність «у учасника за основним місцем роботи юриста, який здобув відповідну освіту»);
Важливо підкреслити, що серед кваліфікаційних критеріїв не міститься таких, що унеможливлюють зарахування одного й того ж працівника одночасно по двом чи навіть трьом посадам (кваліфікаціям), якщо такий працівник відповідає окремо кожній з них (інженер-землевпорядник, геодезист, юрист). Також серед кваліфікаційних критеріїв не міститься таких, що забороняють такому працівнику бути в штаті за сумісництвом (суміщати взагалі будь-які посади).
Зважаючи на зміст протоколу №38 від 29.05.2020 засідання тендерного комітету Замовник вважає за правильне все ж таки перший варіант, отже, застосовуючи принцип недискримінації учасників та рівного ставлення до них в частині сумісництва (суміщення посад) вважаємо, що учасником ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» не підтверджено відповідність кваліфікаційним критеріям – «наявність у учасника не менше 4-х працівників за основним місцем роботи або за трудовим договором про надання послуг — інженерів-землевпорядників, що здобули відповідну освіту».

4. Відсутності підстав дискваліфікації учасника ПП «Сервіор» за наявності у нього за основним місцем роботи юриста, який здобув відповідну освіту.
Відповідно до підпункту 2 пункту 1 Додатку 3 до тендерної документації «Документи на підтвердження відповідності Учасника кваліфікаційним критеріям» повинні містити, серед іншого, інформацію про наявність у учасника за основним місцем роботи юриста, який здобув відповідну освіту.
Тендерна документація не містить таких спеціальних вимог, що працівник учасника, що працює за основним місцем роботи, який здобув відповідну освіту юриста, повинен працювати саме на посаді юриста і тільки на посаді юриста.
Іншими словами, кваліфікаційні критерії щодо наявності у учасника юриста не містить конкретизуючої вимоги, чи працівник повинен мати кваліфікацію юриста, чи до того ще й повинен працювати лише на посаді юриста без суміщення посад.
Для зручності наведемо порівняльну таблицю показників Учасників для оцінки відповідності кваліфікаційним критеріям, дані до якої взято з тендерної документації.

Вид критерію, показника Вимоги ТОВ «Геосистема плюс» ПП «Сервіор»
Комплектів комп’ютерної техніки, шт. Не менше, ніж по одному на кожного працівника 7 12
Встановлено ліцензійного програмного забезпечення, розробленого для землевпорядного проектування компл. Не менше, ніж по одному на кожного працівника 5 11
Кількість інженерів-землевпорядників, осіб Не менше чотирьох 5 7
Кількість сертифікованих інженерів-землевпорядників, осіб Не менше двох 4 4
Кількість інженерів-землевпорядників з діючими сертифікатами, осіб Не менше двох 2 4
Кількість сертифікованих інженерів-землевпорядників з досвідом роботи понад 10 років, осіб Всі сертифіковані 3 з 4 4 з 4
Кількість сертифікованих геодезистів, осіб Мінімум один 1 1
Кількість кваліфікованих юристів, осіб Мінімум один 2 2
Наявність приймачів GPS (GNSS) Мінімум два 5 2
-в т.ч. власних - 0 2
Наявність тахеометрів Мінімум два 2 2
-в т.ч. власних - 0 1
Цінова пропозиція, грн. Менша ціна 291861,90 263495,74…
Вплив на екологію Незначний Незначний Незначний
Отже, просимо зазначити переваги пропозиції переможця процедури закупівлі ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» порівняно з пропозицією учасника ПП «Сервіор».
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

03.06.2020 12:38
щодо відповіді на скаргу UA-2020-04-27-001685-a.a3
Нами розглянуто вимоги, подані щодо оскарження визначення переможця у закупівлях, ідентифікатор закупівель: UA-2020-04-27-001685-a та UA-2020-04-27-001680-a.
По-першому питанню повідомляємо, що вимогами, встановленими пунктом 2 Додатку 3 до тендерної документації «Документи на підтвердження відповідності Учасника кваліфікаційним критеріям» вимагається забезпечення учасником кожного працівника персональним робочим місцем, обладнаним комп'ютерною технікою із встановленим ліцензійним програмним забезпеченням (при цьому вимоги щодо наявності саме ліцензійного програмного продукту саме операційної системи Windows не встановлюються), у тому числі програмними продуктами розроблених для землевпорядного проектування, тобто робітники, які працюють у Учасника за основним місцем роботи або за трудовим договором про надання послуг — інженери-землевпорядники та інженери – геодезисти (інженер-геодезист) мають бути забезпечені ліцензійними програмними продуктами розробленими для землевпорядного проектування. Кваліфікація інших працівників (юристів, директорів, секретарів та ін.) може не вимагати обов’язкової роботи з програмними продуктами розробленими для землевпорядного проектування.
Пунктом 2 Додатку 3 до тендерної документації встановлена вимога щодо наявності у власності або користуванні учасника відповідних технічних і технологічних засобів (на підтвердження Учасник має надати балансову довідку, копії договорів оренди обладнання чи інше документальне підтвердження придбання обладнання).
Тобто наявність підтвердженого володіння у власності чи користування в оренді зазначеного обладнання є рівнозначним і не призводить до дискриминації учасників.
Відповідальність за інформацію та документи, які надаються учасниками несуть учасники та особисто уповноважена особа, які підписала тендерну пропозицію ЕЦП/КЕП.
По другому питанню повідомляємо наступне. Пунктом 1 Додатку 3 до тендерної документації встановлена вимога щодо наявності у учасника не менше 4-х працівників за основним місцем роботи або за трудовим договором про надання послуг — інженерів-землевпорядників, що здобули відповідну освіту та не менше 2-х працівників, працюючих за основним місцем роботи, що отримали кваліфікаційні сертифікати інженерів-землевпорядників, а також наявність у штаті сертифікованого інженера – геодезиста (на підтвердження надається довідка на фірмовому бланку (у разі наявності такого бланку) в довільній формі за підписом керівника або уповноваженої особи, із зазначенням інформації про чисельність та кваліфікацію персоналу; копії кваліфікаційних сертифікатів інженерів-землевпорядників та інженера-геодезиста (ст. 26 Закону України “Про землеустрій”).
Підпунктом 3 і 4 пункту 1 Додатку 3 до тендерної документації встановлена вимога щодо здійснення саме сертифікованими інженерами-землевпорядниками та сертифікованими інженерами-геодезистами діяльності у сфері землеустрою не менш ніж 10 років, тобто ця вимога поширюється на сертифікованих інженерів землевпорядників та геодезистів, їх кількість відповідно до вимог Тендерної документації та ст. 26 Закону України “Про землеустрій” не менше 2-х сертифікованих інженерів землевпорядників (Посадна Ю.П., Бедхудо Е.У., ) і не менше 1-го сертифікованого інженера-геодезиста (Савенко А.О.).
Згідно з довідкою про фаховий склад №1224/07-05-20 від 07 травня 2020 року, наданою ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС», в наявності 5 працівників за основним місцем роботи інженерів-землевпорядників, що здобули відповідну освіту (Посадна Ю.П., Бедхудо Е.У., Гуляєва К.О., Юрченко Л.С., Левченко А.С.), 1 геодезист за договором про надання послуг (Савенко А.О.), 1 юрист (Черниш О.М.), який здобув відповідну освіту за основним місцем роботи.
Згідно з інформацією, зазначеною у вищевказаному листі ТОВ “ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС”, два працівники, з працюючих за основним місцем роботи, отримали кваліфікаційні сертифікати інженерів-землевпорядників та мають свідоцтва про підвищення кваліфікації що відповідає вимогам Закону України “Про землеустрій” (Посадна Ю.П., Бедхудо Е.У.).
В Тендерній документації зазначено, що Замовник не вимагає документального підтвердження інформації, що містяться у відкритих єдиних державних реєстрах (на день подання переможцем документів), доступ до яких є вільним.
Щодо інженера-землевпорядника Юрченко Л.С. повідомляємо наступне. Законодавством не встановлено вимоги щодо внесення відомостей про всіх працівників до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників (далі — ДРСІЗ) (Посилання: https://land.gov.ua/reyestr_inzheneriv_zemlevporyadnykiv/), оскільки ст. 66 Закону України “Про землеустрій” (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003, № 36, ст.282), але встановлена вимога щодо обов’язкової наявності інформації у ДРСІЗ, саме працівників, які є сертифікованими інженерами-землевпорядниками і відповідальними особами за якість робіт із землеустрою. Цитата:
“Сертифікованими інженерами-землевпорядниками є особи, які мають вищу освіту за спеціальностями та кваліфікаціями у галузі знань землеустрою, мають стаж роботи за спеціальністю не менше одного року, склали кваліфікаційний іспит, одержали сертифікат та зареєстровані в Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників відповідно до цього Закону.”
Згідно зі ст. 26 Закону України “Про землеустрій”, розробниками документації із землеустрою є: юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою, та інформація про яких внесена до ДРСІЗ і підвищено кваліфікацію відповідно до умов ст. 66 цього Закону.
Тобто, посилання ПП “СЕРВІОР” на вимоги щодо наявності інформації про всіх працівників у Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників (і підвищення ними кваліфікації) є такими, що не підтверджуються нормативно-законодавчими актами.
Відповідальність за інформацію та документи, які надаються учасниками несуть учасники та особисто уповноважена особа, які підписала тендерну пропозицію ЕЦП/КЕП.
Стосовно третього та четверного питання повідомляємо наступне.
Рішенням тендерного комітета від 18.05.2020 №35 у відкритих торгах (UA-2020-04-27-001680-a та UA-2020-04-27-001685-a) на закупівлю послуг з розробки проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО було обрано переможцем ПП «Сервіор».
Але у період оскарження надійшла скарга від ТОВ "ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС"( UA-2020-04-27-001685-a.b1 та UA-2020-04-27-001680-a.b1) з вимогою відхилити Тендерну пропозицію учасника ПП “СЕРВІОР”, як таку, що не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям і вимогам замовника. Уважно проаналізувавши и переглянувши усі документи, які були розміщені у системі, дійсно виявили невідповідність у документах учасника ПП “СЕРВІОР”, а саме: В наказі на призначення від 31 липня 2019 р №14 юриста Філіпова М.О. була відмітка «за сумісництвом» на 0,25 ставки та у наказі на призначення від 31 липня 2019 р №13 інженера-землевпорядника Філіпова М.О. була відмітка «основна» на 0,25 ставки.
Суміщення професій (посад) – це виконання працівником поряд із своєю основною роботою, зумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) в межах робочого часу за основною роботою на одному і тому самому підприємстві, установі, організації.
Визначення поняття суміщення професій (посад) можна знайти у статті 105 Кодексу законів про працю. Під поняттям суміщення розуміють виконання на одному і тому ж підприємстві, в установі, організації разом з основною роботою, яка обумовлена трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від основної роботи.
Важливо відрізняти суміщення посад від роботи за сумісництвом, оскільки трудові відносини у цих випадках регулюються різними нормами права, по-різному оплачуються і оформляються.
Сумісництво передбачає виконання працівником, крім основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві. З працівником, який працює за сумісництвом, укладається окремий трудовий договір. На відміну від сумісництва, суміщення посад або професій здійснюється за одним трудовим договором, завжди на одному підприємстві та в межах встановленої тривалості робочого дня.
Як правило, суміщення посад застосовується у разі тимчасової відсутності працівника на робочому місці: через хворобу, відпустку, відрядження тощо.
Основні різниці між суміщенням і сумісництвом такі:
-робота за сумісництвом може виконуватися і в іншого роботодавця. Тоді як при суміщенні професій (посад) – лише у того роботодавця, де працівник вже працює;
-суміщення професій (посад) здійснюється в межах нормального робочого дня (робочої зміни), а сумісництво – у вільний від основної роботи час;
-з працівником, який працює за сумісництвом, укладається окремий трудовий договір. Суміщення посад або професій здійснюється за одним трудовим договором, завжди на одному підприємстві та в межах встановленої тривалості робочого дня;
-при сумісництві оплата провадиться за фактично виконану роботу, а при суміщенні професій (посад) провадиться доплата. Розміри доплат за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника встановлюються на умовах, передбачених у колективному договорі (ст. 105 КЗпП).
Учасником ПП «Сервіор» не дотримано вимогу підпункту 2 п. 1 Додатку 3 до тендерної документації, а саме у відсутній за основним місцем роботи юрист, який здобув відповідну освіту.
Саме з цих підстав тендерний комітет провів чергове засідання, на якому скасував попереднє рішення від 18.05.2020 №35 та уважно вивчивши документи ТОВ “ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС” обрав учасника переможцем (протокол ТК № 38 від 29.05.2020).

Також нагадуємо, що предметом замовлення є послуга з розробки проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО та та членам сімей загиблих учасників АТО, а власниками наданої Послуги є учасники бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення або члени сімей загиблих учасників, отримання результату за цією Послугою є першочерговим завданням.
Законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема, це стосується і надання земельних ділянок.
Відповідно до пункту 14 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі - Закон) учасникам бойових дій надаються, серед інших, такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.
Відповідно до статті 17 Закону фінансування витрат, пов'язаних з введенням в дію цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів
На виконання Закону рішенням міської ради від 30.03.2016 № 20/5 затверджено Програму розвитку земельних відносин у м. Дніпрі на 2016-2020 роки (зі змінами) (далі- Програма), яка наразі реалізується в межах бюджетних асигнувань та встановлених строків. Реалізація зазначеної програми дає можливість фінансувати виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.
В межах зазначеної Програми департамент по роботі з активами Дніпровської міської ради неодноразово виступав замовником щодо надання послуг з виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для учасників антитерористичної операції та членів їх сімей та мав негативний досвід неспроможності переможця відкритих торгів своєчасного виконання послуги у зв’язку з великою кількістю замовлених проектів одночасно. Зменшити обсяги та кількість проектів землеустрою не вбачається можливим через довготривалий термін очікування учасниками антитерористичної операції та членів їх сімей фінансування даного виду послуги за рахунок місцевого бюджету в порядку черговості.
Отже, виконання послуги, що є предметом договору, має велике соціальне та економічне значення для міста в цілому та для кожного члена територіальної громади міста.
Досить суворі Умови для учасників тендеру спрямовані також на те, щоб отримати дійсно професійного виконавця послуг, з великим досвідом, спроможного виконувати роботи якісно і в максимально короткі терміни. Саме тому у п.3.3 Проекту договору зазначені штрафні санкції.
Враховуючи вищезазначене, департамент по роботі з активами, як замовник, має бути впевненим в можливості своєчасного та якісного виконання переможцем відкритих торгів не поодиноких проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, а виготовлення значної кількості проектів одночасно.

Документи подані скаржником

01.06.2020 11:45
оскарження

Документи

03.06.2020 12:36
Відповідь.pdf

Документи подані скаржником

01.06.2020 11:53
оскарження

Документи

03.06.2020 12:35
Відповідь.pdf

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2020-04-27-001685-a.c4

Статус:
Повернуто, як помилково направлену

Скаржник: ПП "СЕРВІОР", Код ЄДРПОУ:35719746
Пошук по цьому автору
Дата подання: відсутня

СКАРГА (у порядку ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі»)

СКАРГА (у порядку ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі»)

Рішення Органу оскарження: Помилка

Кількість скарг: UA-2020-04-27-001685-a.c5

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ПП "СЕРВІОР", Код ЄДРПОУ:35719746
Пошук по цьому автору
Дата подання: 06.06.2020 10:22

порушення вимог статті 5, статті 16, пункту 3 частини 1 статті 31, частини 4 статті 33 ЗУ «Про публічні закупівлі», порушення процедури відхилення тендерної пропозиції, порушення принципу недискримінації учасників та рівного ставлення до них, порушення принципу об’єктивного та неупередженого визначення переможця процедури закупівлі

вих. № 20 від 06.06.2020 Антимонопольний комітет України Україна, 03680, Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 45 СКАРГА (у порядку ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі») Скаржник: Приватне підприємство «Сервіор» м. Мелітополь, провулок 1-й Монастирський, буд. 14 Код за ЄДРПОУ: 35719746 E-mail: servior@ukr.net телефон: +38 098 268-32-23 Замовник: Департамент по роботі з активами Дніпровської міської ради 49000, Дніпропетровська обл., місто Дніпро, проспект Дмитра Яворницького, будинок 75 Код ЄДРПОУ: 37454258 E-mail: reva.tanya@gmail.com тел. +38 067 274-63-74 Відомості про процедуру закупівлі: Процедура закупівлі: Відкриті торги Інформація про предмет закупівлі ДК021:2015-79420000-4 Управлінські послуги (послуга з розробки проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО) Ідентифікатор закупівлі: UA-2020-04-27-001685-a Підстави подання скарги порушення вимог статті 5, статті 16, пункту 3 частини 1 статті 31, частини 4 статті 33 ЗУ «Про публічні закупівлі», порушення процедури відхилення тендерної пропозиції, порушення принципу недискримінації учасників та рівного ставлення до них, порушення принципу об’єктивного та неупередженого визначення переможця процедури закупівлі. Відповідно до протоколу тендерного комітету Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради від 18.05.2020 №35 переможцем по закупівлі послуг з розробки проекті землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО та членам сімей учасників АТО (Ідентифікатор закупівлі UA-2020-04-27-001685-a) визнано ПП «Сервіор». Згідно з протоколом тендерного комітету Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради від 28.05.2020 №38 переможцем по вищезазначеним закупівлям визнано ТОВ "ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС". Приводом заміни переможця послужила вимога ТОВ "ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС" (UA-2020-04-27-001685-a.b1). Вважаємо, що протокол тендерного комітету Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради від 28.05.2020 №38 є незаконним і підлягає скасуванню з наступних причин. 1. Єдиною підставою для дискваліфікації переможця процедури закупівлі ПП «Сервіор» є начебто відсутність юриста, що фактично не відповідає дійсності. Відповідно до даних трудової книжки, в тому числі за даними електронної трудової книжки Пенсійного фонду України, працівник Філіпов Максим Олександрович працює за основним місцем роботи в ПП «Сервіор». Водночас вказана особа має кваліфікацію юриста за дипломом МВ № 17002312 від 29.12.2004, виданим Запорізьким юридичним інститутом Міністерства внутрішніх справ України. Тендерна пропозиція ПП «Сервіор» містить довідку №473 від 08.05.2020 про наявність юриста та довідку №492 від 15.05.2020 про чисельність та кваліфікацію персоналу. Отже, у складі Учасника є працівник, що працює у нього за основним місцем роботи та має кваліфікацію юриста, і інформація про це була надана Учасником у складі тендерної пропозиції в належний спосіб, своєчасно і у повному обсязі. Кваліфікаційні критерії до учасника, викладені у тендерній документації (цитата): «Наявність у учасника за основним місцем роботи юриста, який здобув відповідну освіту», на перший погляд, мають неоднозначне формулювання в частині вимог до окремих працівників Учасника, які полягають у наступному. Слово «юрист» має в цьому контексті два значення: юрист за посадою та/або юрист за кваліфікацією. Однак, згідно з вимогами ст.16 ЗУ «Про публічні закупівлі» Замовник може встановлювати вимоги щодо наявності в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід. Встановлювати ж кваліфікаційні критерії щодо наявних у Учасника посад, які обіймають працівники, що працюють у його штаті, законодавством не передбачено. Отже, вважаємо за правильне трактувати кваліфікаційні критерії до учасника, викладені у тендерній документації (цитата): «Наявність у учасника за основним місцем роботи юриста, який здобув відповідну освіту» як такі, що вимагають наявності кваліфікованого працівника, що має вищу юридичну освіту. Таке трактування кваліфікаційних критеріїв виключає будь-яку його неоднозначність і відповідає вимогам ст.16 ЗУ «Про публічні закупівлі». Натомість виходячи зі змісту протоколу тендерного комітету Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради від 28.05.2020 №38 Замовник вважає, що працівник (юрист) не лише повинен працювати за основним місцем роботи в учасника, а й назва його посади повинна співпадати з назвою його кваліфікації. Іншими словами, вимога Замовника, викладена у кваліфікаційних критеріях, вільно трактується як така, що вимагає одночасно, щоб такий працівник працював у штаті за основним місцем роботи і назва його посади співпадала з назвою його кваліфікації, до того ж нібито із забороною суміщувати посади. На наше переконання Кваліфікаційні критерії до учасника щодо назви посади його працівника (якби така мала місце) є надмірною і такою, що ніяк не з’ясовує ні кваліфікацію цього працівника, ні тим паче наявність у нього необхідних знань та досвіду. Отже, за наявності у складі Учасника працівника, що працює у нього за основним місцем роботи та має кваліфікацію юриста тендерна пропозиція ПП «Сервіор» відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, зокрема вимогам підп. 2 п.1 Додатку 3 до тендерної документації «Наявність у учасника за основним місцем роботи юриста, який здобув відповідну освіту». 2. Рішення тендерного комітету Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради від 28.05.2020 №38, викладеного у відповідному протоколі, суперечить процедурам, викладеним у вимогах пункту 3 частини 1 статті 31, частини 3 статті 31, частини 3 статті 33 ЗУ «Про публічні закупівлі» Зазначена у протоколі тендерного комітету Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради від 28.05.2020 №38 підстава для відхилення тендерної пропозиції ПП «Сервіор» не відповідає вимогам частини 1 статті 31, частини 4 статті 33 ЗУ «Про публічні закупівлі», тобто для розгляду по суті вимоги ТОВ "ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС" у Замовника не було жодних підстав, передбачених законом. Так, тендерна пропозиція ПП «Сервіор» була подана своєчасно, Замовник не помічав жодних підстав для відхилення його тендерної пропозиції через начебто «відсутність у складі Учасника юриста, який здобув відповідну освіту». Текст повідомлення про усунення невідповідностей від 15.05.2020, направлене Замовником до ПП «Сервіор», також містить підтвердження Замовником інформації про наявність у Учасника, серед інших, працівника-юриста. Не виникало жодних зауважень до тендерної пропозиції ПП «Сервіор» навіть після обрання його переможцем, про що свідчить протокол тендерного комітету Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради від 18.05.2020 №35. 28.05.2020 14:43 в порядку, передбаченому частиною 4 статті 33 ЗУ «Про публічні закупівлі», Учасником ТОВ "ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС" було подано вимогу UA-2020-04-27-001685-a.b1 (цитата): «відхилити Тендерну пропозицію, учасника ПП “СЕРВІОР”, як таку, що не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям і вимогам замовника, заявленим у Тендерній документації на надання послуг ДК 021:2015- 79420000-4 Управлінські послуги (послуга з розробки проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО).». Однак частиною 4 статті 33 ЗУ «Про публічні закупівлі» для Учасника, якого не визнано переможцем процедури закупівлі, передбачена лише одна можливість: звернутись до Замовника з вимогою «щодо надання інформації про тендерну пропозицію/пропозицію переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі, у тому числі щодо зазначення її переваг порівняно з тендерною пропозицією/пропозицією учасника, який надіслав звернення». Водночас відповідно до вимог цієї ж частиною 4 статті 33 ЗУ «Про публічні закупівлі» замовник зобов’язаний надати йому відповідь не пізніше ніж через п’ять днів з дня надходження такого звернення. Жодних можливостей учаснику ТОВ "ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС" для того, щоб змінити рішення Замовника щодо обрання переможця, зокрема, шляхом направлення вимоги про відхилення Тендерної пропозиції учасника ПП “СЕРВІОР”, обраного переможцем процедури закупівлі, вимоги частини 4 статті 33 ЗУ «Про публічні закупівлі» не передбачають. Так само і вимоги пункту 3 частини 1 статті 31 не містять таких підстав для відхилення Замовником тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі «як такої, що не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям». Однак, виходячи зі змісту протоколу тендерного комітету Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради від 28.05.2020 №38 (цитата): «голова тендерного комітету повідомила, що 28.05.2020 надіслано вимогу щодо відхилення пропозиції ПП «Сервіор», а саме про відсутність у учасника за основним місцем роботи юриста, який здобув відповідну освіту. Учасником ПП «Сервіор» не дотримано вимогу підп. 2 п.1 Додатку 3 до тендерної документації. Документи учасника ПП «Сервіор» були розглянуті повторно і визнані такими, що не відповідають кваліфікаційним критеріям до учасника, викладеним в тендерної документації. Тому голова тендерного комітету запропонувала задовольнити вимогу та відхилити тендерну пропозицію учасника ПП «Сервіор», та розглянути наступну за результатами аукціону. Це пропозиція від ТОВ «ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС» з ціною 291 861,90 грн.». Вважаємо, що висновки, зроблені ініціатором розгляду вимоги та тендерним комітетом не відповідають як фактичним обставинам справи, так і діючому законодавству, а процедура відхилення тендерної пропозиції (дискваліфікації) ПП «Сервіор» здійснена з порушенням вимог ст.31 ЗУ «Про публічні закупівлі». Не відхиляти пропозицію Учасника аж до визнання його переможцем, а потім відхилити, тому що цього вимагає інший учасник - це ознаки як мінімум низької кваліфікації членів тендерного комітету, як максимум - ознаки дискримінації учасника, необ’єктивного та упередженого визначення переможця процедури закупівлі. Вказані вимоги закону та фактичні обставини прямо спростовують висновки, викладені в протоколі тендерного комітету Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради від 28.05.2020 №38, а це значить, що вказане рішення комітету є незаконним і підлягає скасуванню. Приймаючи до уваги викладене, керуючись ЗУ «Про публічні закупівлі» ПРОШУ: Скасувати рішення тендерного комітету Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради від 28.05.2020 №38, викладеного у відповідному протоколі. Визнати ПП «Сервіор» переможцем закупівлі послуг з розробки проекті землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО та членам сімей учасників АТО (Ідентифікатор закупівлі UA-2020-04-27-001685-a). Додатки: - Скріншот електронної трудової книжки Філіпова Максима Олександровича з сайту ПФУ; - Копія диплому юриста Філіпова Максима Олександровича МВ № 17002312 від 29.12.2004, виданого Запорізьким юридичним інститутом Міністерства внутрішніх справ України; - документ про здійснення оплати за подання скарги до органу оскарження. Директор ПП «Сервіор» С.М.Кучерявко
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 11.06.2020 22:08

Аукціон

Початок:
13.05.2020 15:59
Завершення:
13.05.2020 16:26

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 13.05.2020 16:26

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
263 495.74 UAH з ПДВ 263 495.74 UAH з ПДВ Документи
ТОВ "ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС"
Пошук по цьому учаснику
293 673.60 UAH з ПДВ 291 861.90 UAH з ПДВ Документи
Державне підприємство "Центр державного земельного кадастру" Дніпропетровська регіональна філія
Пошук по цьому учаснику
349 000 UAH з ПДВ 349 000 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

19.05.2020 13:14
sign.p7s
15.05.2020 15:34
sign.p7s
15.05.2020 14:39
sign.p7s
08.05.2020 09:05
sign.p7s
08.05.2020 08:40
кошторис.PDF
08.05.2020 08:40
СТАТУТ_ПП__2019.pdf
08.05.2020 08:40
специфікація.PDF
08.05.2020 08:40
Витяг_EДРЮО_.PDF

Публічні документи

05.06.2020 17:18
sign.p7s
05.06.2020 17:17
довідка.pdf
03.06.2020 15:53
sign.p7s
03.06.2020 15:52
42027.pdf
29.05.2020 17:40
sign.p7s
29.05.2020 17:37
кошторис 55_2.pdf
08.05.2020 14:00
sign.p7s
08.05.2020 12:27
sign.p7s
08.05.2020 12:26
кошторис 55.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ПП "СЕРВІОР"
#35719746
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 263 495.74 UAH з ПДВ 29.05.2020 12:52
ПП "СЕРВІОР"
#35719746
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 263 495.74 UAH з ПДВ 29.05.2020 14:00
ТОВ "ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС"
#39433617
Пошук по цьому переможцю
Переможець 291 861.90 UAH з ПДВ 29.05.2020 14:06

Документи

29.05.2020 12:53
edr_identification.yaml
29.05.2020 12:55
Протокол№38.pdf
29.05.2020 13:58
sign.p7s

Переможець

Дата і час публікації: 29.05.2020 14:06

Учасник Пропозиція Документи
ТОВ "ГЕОСИСТЕМА ПЛЮС"
Пошук по цьому переможцю
#39433617
291 861.90 UAH з ПДВ Документи

Інформація про відміну

Скасування активоване
Дата відміни
06.07.2020 00:01
Причина відміни
Скорочення видатків
Причина відміни
Протокол ТК від 05.06.2020 №42
Документи
25.06.2020 09:36 Протокол№42.pdf
25.06.2020 09:38 sign.p7s

Ризик-індикатор

Відгуки на умови - 1

Тендери, на яких є загальний відгук на умови з оцінкою від 1 до 3

Технічний учасник -

У тендері є пропозиція учасника, чиї результати роботи в системі виглядають екстраординарно низькими. Приймаються до уваги наступні ознаки: А) середня конверсія менше 1%, Б) Кількість відмов від перемоги складає не менше 40% від кількості перемог

Відгуки щодо кваліфікації - 1

Тендери, на яких є відгуки на рішення Замовника із зазначенням відсутньої аргументації причин дискваліфікації

Звернення за роз'ясненнями - 3

Наявні звернення до Замовника за роз”ясненнями щодо рішення по визначенню переможця

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання