Лікарські засоби для хворих з трансплантованими органами; 9 лотів: «Tacrolimus», «Ciclosporin», «Mycophenolic acid» Medicines for patients with transplanted organs; 9 lots: "Tacrolimus", "Ciclosporin", "Mycophenolic acid"

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-05-22-001886-a
  • 33600000-6 - Фармацевтична продукція
  • Завершена
Найменування замовника:
ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Мартинюк Олена Іванівна, +380322765465 , hm_zdorovye@ukr.net
Адреса замовника
Україна, місто Хмельницький, 29000, Хмельницька область, вулиця Шевченка, будинок 46
Дата укладення договору
29.07.20
Очікувана вартість
1 726 812 UAH з ПДВ
Сума договору
702 111.60 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 11.09.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 5

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 15.06.2020 18:00

Оскарження умов:

до 21.06.2020 00:00

Подання пропозицій:

25.06.2020 18:00

Очікувана вартість
1 726 812 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Категорія Замовника: Відповідно до п.3 ч.4 ст.2 ЗУ «Про публічні закупівлі», тендерна пропозиція повинна готуватися Українською мовою

Запитання до процедури

термін придатності

Дата подання: 27.05.2020 21:24
Дата відповіді: 29.05.2020 11:21
У тендерній документації у додатку 2 зазначено, що термін придатності лікарських засобів на момент поставки повинен складати не менше 15 місяців від загального терміну придатності з дня завезення їх на склад Замовника. В той же час в проекті договору зазначено, що термін придатності на момент поставки – не менше 85% від загального терміну придатності. Просимо внести відповідні зміни та прибрати дану вимогу в проекті договору або зазначити у вигляді - "15 місяців або 85%".
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дане питанння розглянуто тендерним комітетом , буде внесено зміни в тендерну документацію

термін придатності

Дата подання: 27.05.2020 21:55
Дата відповіді: 29.05.2020 11:21
Згідно Додатку 2 ТД термін придатності лікарських засобів на момент поставки повинен складати не менше 15 місяців від загального терміну придатності з дня завезення їх на склад Замовника. Для розширення конкуренції просимо Вас розглянути можливість внесення змін щодо терміну придатності лікарських засобів, з огляду на специфічні характеристики предмета закупівлі, нагальність потреби та прогнозований строк використання лікарських засобів просимо викласти медико-технічні вимоги в наступній редакції: «Термін придатності лікарського засобу на момент поставки повинен становити не менше 12 місяців від загального терміну придатності».Ми готові надати товар з достатнім терміном придатності, до 2022 року, що прогнозовано має бути використаний вашим закладом до того часу. Дана вимога обмежує конкуренцію та не дає можливості для нашої компанії взяти участь у даній закупівлі.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дане питанння розглянуто тендерним комітетом , буде внесено зміни в тендерну документацію

Кількість пацієнтів

Дата подання: 29.05.2020 11:37
Дата відповіді: 29.05.2020 14:38
З звернення "термін придатності" від 27.05.2020 ", час 21:55, видно, що один з потенційних учасників володіє додатковую інформацією про конкретні потреби закладу в препаратах. Просимо Вас опублікувати такі данні в загальному доступі, у разі відмови данне буде розцінено, як порушення вимог ЗУ "Про піблічні закупівлі" з відповідним зверненням до АМКУ. Дякую
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Ваші припущення хибні."Конкретні потреби" закладу викладені в тендерній документації відносно кожного лоту у Додатку 2 в пункті "кількість одиниць"

термін придатності

Дата подання: 04.06.2020 11:44
Дата відповіді: 09.06.2020 18:04
Доброго дня, відповідно до Додатку 2 до тендерної документації «Термін придатності на момент поставки повинен складати не менше 15 місяців від загального терміну придатності з дня завезення їх на склад Замовника. Між тим, Пунктом 5 спільного листа Мінекономрозвитку та МОЗ України від 19.12.2018 № 3301-04/55905-03/01.7/33810, підготовленого відповідно до рекомендацій Антимонопольного комітету України, замовникам рекомендовано під час визначення у тендерній документації вимог до термінів придатності лікарських засобів на момент поставки враховувати прогнозовані часові затрати постачальника на транспортування, проходження митниці та зберігання у складських приміщеннях лікарських засобів, а також враховувати строк, протягом якого даний лікарський засіб планується бути використаним. Відповідно до ч. 14 ст. 7 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» рекомендації Антимонопольного комітету України є обов'язковими для розгляду. Звертаємо увагу, що строк придатності лікарських засобів, що входять до предмету закупівлі, є різним для різних виробників, отже строк придатності на момент поставки замовнику (у місяцях) буде суттєво відрізнятися в залежності від конкретних торговельних назв лікарських засобів. Враховуючи різний строк придатності у різних виробників, вимога щодо строку придатності 15 місяців від загального є дискримінаційною. Оскільки закупівля проводиться для задоволення потреби у 2020 році, з урахуванням вищезазначених рекомендацій та з метою створення конкурентного середовища, просимо внести зміни до тендерної документації та викласти пункт 5 Додатку 2 до тендерної документації в такій редакції: "термін придатності товару на момент поставки повинен бути не менше 12 місяців від загального терміну придатності.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Міністерство охорони здоров'я спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України підготували низку рекомендацій для закупівельників лікарських засобів, які виклали у спільному листі N 3301-04/55905-03/01.7/33810 від 19.12.2018.

Відповідно до пункту 5 вказаних рекомендацій «під час визначення у тендерній документації вимог до термінів придатності лікарських засобів на момент поставки та строків поставки рекомендовано враховувати прогнозні часові затрати постачальника на транспортування, проходження митниці та зберігання у складських приміщеннях лікарських засобів, а також враховувати строк, протягом якого даний лікарський засіб планується бути використаний і вимоги нормативних галузевих нормативних актів.»

Згідно із Рекомендаціями Рахункової палати України наданими Департаменту охорони здоровя Хмельницької обласної державної адміністрації наданимипід час проведення перевірок під час закупівлі лікарських термін придатності лікарських засобів на момент поставки має становити не менш ніж 15 місяців або 75 % від загального терміну придатності лікарського засобу, встановленого виробником лікарських засобів.

Загальний термін придатності лвкарських засобів для хворих з трансплантованими органами більшості виробників становить 3 роки.

Разом з тим, слід зауважити що визначений термін придатності обгрунтовано тим, що централізовані поставки лікарських засобів для хворих з трансплантованими органами не прогнозовані, і часто відбуваються із суттєвою затримкою; ліарські засоби видаються хворим з аптечного складу не лише впродовж календарного року, а й за наявності та потреби протягом першого півріччя наступного року.

Враховуючи викладене, термін придатності визначений умовами тендерної документації є оптимальним для належного забезпечення хворих.
Розгорнути: 4 Згорнути

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-05-22-001886-a.b1

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВ Тева Україна, Код ЄДРПОУ:34770471
Дата подання: 04.06.2020 15:08
Висловлюємо свою щиру повагу та у відповідь на інформацію, що була розміщена в тендерній документації за процедурою закупівлі (ідентифікатор закупівлі UA-2020-05-22-001886-a).
У пункті 6 розділу ІІІ Тендерної документації зазначено:
«Дані вимоги, щодо еквівалентності встановлено, в зв’язку із численними зверненнями пацієнтів, які перенесли трансплантацію органів, щодо відмови від приймання імуносупресивних генеричних лікарських засобів (“Такпан”, “Алміфорт”, “Екворал”, “Мікофенолова кислота”* ) які закуплено ПРООН за рахунок коштів державного бюджету. В обґрунтуваннях відмови зазначено, що в перші дні після операції лікарями-трансплантологами призначені лікарські засоби, більшість пацієнтів приймають їх понад три роки, деякі – більше десяти. Заміну лікарських засобів з однаковою діючою речовиною, але різними торговими назвами згідно з рекомендаціями Міжнародного товариства трансплантологів (ESOT) та Української асоціації трансплантологів слід проводити тільки під постійним контролем лікаря-трансплантолога. Обов’язковою умовою є моніторинг концентрації діючої речовини (такролімусу або циклоспорину) у крові з періодичністю щонайменше 1 раз на тиждень упродовж 1–3 місяців. Тобто, заміна препарату, потребує як мінімум перебування пацієнта на стаціонарному лікуванні та численних додаткових лабораторних досліджень.
Також, відсутній досвід застосування еквівалентного лікарського засобу в Україні, через що не можна підтвердити його якість та безпеку використання, що становить загрозу не тільки для здоров’я, але й для життя пацієнтів після трансплантації.
У зв’язку з неконтрольованою заміною протягом останніх двох років імуносупресивного препарату багатьом пацієнтам довелося пережити епізоди відторгнення трансплантата.
Звертаємо вашу увагу, що зазначена у ТД є неправдивою, неточною і такою, що дискредитує лікарський засіб ЕКВОРАЛ®, та шкодить діловій репутації міжнародній фармацевтичній компанії Teva.
I. Зокрема, у ТД зазначається, що нібито «відсутній досвід застосування еквівалентного лікарського засобу в Україні, через що не можна підтвердити його якість та безпеку використання, що становить загрозу не тільки для здоров’я, але й для життя пацієнтів після трансплантаціїі».
Дійсне твердження спростовується, щонайменше, наступним:
1. Реалізація і застосування лікарського засобу ЕКВОРАЛ® в Україні здійснюється вже понад 12 років. Упродовж усього строку реалізації та застосування лікарського засобу ЕКВОРАЛ® Товариством та державним органом здійснюється належне відстеження якості, безпечності та ефективності відповідно до законодавства.
2. Лікарський засіб ЕКВОРАЛ® пройшов державну реєстрацію та внесений до Державного реєстру лікарських засобів (реєстраційні посвідчення № UA/7471/02/01, UA/7471/02/02, UA/7471/02/03).
Відзначимо, що відповідно до частини першої статті 9 Закону України «Про лікарські засоби» лікарські засоби допускаються до застосування в Україні після їх державної реєстрації.
У свою чергу, державна реєстрація лікарського засобу здійснюється на підставі поданого реєстраційного досьє, а також позитивного висновку ДП «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України» щодо безпеки, ефективності та якості лікарського засобу.
Факт державної реєстрації лікарського засобу засвідчується реєстраційним посвідченням на лікарський засіб (відповідно до статті 9 Закону України «Про лікарські засоби» та пункту 6 Порядку державної реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2005 р. № 376).
Таким чином, факт державної реєстрації підтверджує безпечність, ефективність та якість лікарських засобів.
Більше того, лікарський засіб ЕКВОРАЛ® зареєстрований в 31 країні світу, 19 з яких зі строгою регуляторною політикою (14 країн ЄС, Канада, Норвегія, Великобританія, Ісландія та США) і застосовуються в багатьох країнах світу (наприклад, Італія, Швеція, Іспанія, Німеччина, Фінляндія, Нідерланди) більше ніж 30 років.

II. Товариство не погоджується з твердженням, що нібито «У зв’язку з неконтрольованою заміною протягом останніх двох років імуносупресивного препарату багатьом пацієнтам довелося пережити епізоди відторгнення трансплантата».
Дійсне твердження спростовується, щонайменше, наступним:
1. Відповідно до пунктів 8, 9 Порядку здійснення фармаконагляду, затвердженого наказом МОЗ України 27.12.2006 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України 26.09.2016 № 996) медичні працівники своєчасно подають до Центру карти-повідомлення про будь-які побічні реакції лікарських засобів, вакцин, туберкуліну, відсутність ефективності лікарського засобу та про НППІ у строки, визначені пунктом 9 цього розділу.
При цьому, карта-повідомлення подається у паперовому та/або електронному вигляді. Електронна форма карти-повідомлення знаходиться за посиланням https://aisf.dec.gov.ua. Копія карти-повідомлення подається відповідальній особі з питань фармаконагляду закладу охорони здоров’я для складання звіту за формою № 69.
Карта-повідомлення подається до Центру у такі строки:
— у випадку розвитку несерйозної побічної реакції/НППІ при застосуванні лікарського засобу - протягом 90 днів;
— у випадку розвитку серйозної побічної реакції/НППІ при застосуванні лікарського засобу - протягом 15 днів;
— у випадку розвитку відсутності ефективності при застосуванні лікарського засобу - протягом 48 годин;
— у випадку розвитку побічної реакції лікарського засобу, вакцини, туберкуліну, та/або відсутності ефективності лікарського засобу, та/або несприятливої події після імунізації/туберкулінодіагностики, що призвели до смерті пацієнта, - протягом 48 годин.
Згідно з даними, ДЕЦ (за період з 2011 по 2020 рр.) ними була отримана інформація про 8 випадків побічних реакцій, що свідчить про безпідставність твердження, що «багатьом пацієнтам довелося пережити епізоди відторгнення трансплантата».
У звязку з наведеним вище,
ПРОСИМО:
1. Виключити положення з ТД, що є неправдивими та дискредитують лікарський засіб ЕКВОРАЛ®.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

09.06.2020 18:08
Таким чином, ми ніколи не вважали, що поважна та надійна компанія «Teva» не надає доказів безпеки та ефективності своїх препаратів. Мова йде лише про неможливість при відсутності достатньої лабораторної та гістологічної бази робити заміну як оригінального препарату на генерик, так і навпаки. Пацієнти, які за призначенням лікарів-трансплантологів отримують Екворал, мають в подальшому отримувати тільки цей препарат. При його відсутності в області для пацієнтів з трансплантованими органами заміну його на Циклоспорин іншого виробника мають провести лише в центри трансплатології, під лабораторним контролем.

Ризик-індикатор

Перетини контактної інформації учасників - Так

В межах одного тендеру в пропозиціях різних учасників співпадають імена контактної особи, або електронна пошта або телефон

Лоти

Ciclosporin

Дискваліфіковано на 2му етапі євро-торгів - 1

Учасника було дискваліфіковано після аукціону у відкритих торгах з євро-порогами

Переможець не знижував ціну в аукціоні - Так

В конкурентних торгах переможцем оголошений учасник, який не зменшував ціну

Tacrolimus

Системний учасник був дискваліфікований - Так

Був дискваліфікований досвідчений учасник. Його характеристики: за останні 6 місяців взяв участь не менше, ніж в 30 закупівлях, мав як мінімум по дві перемоги (за наявності конкуренції) як мінімум у 3 різних замовників. Із тих пропозицій, що дійшли до оцінки - як мінімум 70% були визнані переможними

Дискваліфіковано на 2му етапі євро-торгів - 2

Учасника було дискваліфіковано після аукціону у відкритих торгах з євро-порогами

Дискваліфіковано на 2му етапі євро-торгів - 1

Учасника було дискваліфіковано після аукціону у відкритих торгах з євро-порогами

Узгоджена зменшення ціни - 1
Системний учасник був дискваліфікований - Так

Був дискваліфікований досвідчений учасник. Його характеристики: за останні 6 місяців взяв участь не менше, ніж в 30 закупівлях, мав як мінімум по дві перемоги (за наявності конкуренції) як мінімум у 3 різних замовників. Із тих пропозицій, що дійшли до оцінки - як мінімум 70% були визнані переможними

Дискваліфіковано на 2му етапі євро-торгів - 2

Учасника було дискваліфіковано після аукціону у відкритих торгах з євро-порогами

Переможець не знижував ціну в аукціоні -

В конкурентних торгах переможцем оголошений учасник, який не зменшував ціну

Узгоджена зменшення ціни - 1
Дискваліфіковано на 2му етапі євро-торгів - 1

Учасника було дискваліфіковано після аукціону у відкритих торгах з євро-порогами

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання