ДСТУ Б Д. 1. 1-1:2013 Роботи по об’єкту: ««Будівництво сховища для проміжного зберігання високоактивних відходів (ВАВ), які повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС» (Коригування)» (в тому числі виготовлення робочої документації (стадія «Р»), науково – дослідні та дослідно – конструкторські роботи, поставка та монтаж обладнання) [За кодом CPV ДК 021:2015 45213000-3 Будівництво торгових будівель, складів і промислових будівель, об’єктів транспортної інфраструктури] DSTU B D. 1. 1-1: 2013 Works on the object ""Construction of an interim storage facility for high-level waste (HLW) returned from the Russian Federation after reprocessing of spent nuclear fuel of Ukrainian NPPs"(Сorrection)" (including preparation of working documentation (stage "W"), scientific- research and research - design work, supply and installation of equipment) [CPV code DK 021:2015 45213000-3 Construction work for commercial buildings, warehouses and industrial buildings, buildings relating to transport]

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-07-09-001529-c
  • 45213000-3 - Будівництво торгових будівель, складів і промислових будівель, об’єктів транспортної інфраструктури
  • Не відбулася
Найменування замовника:
Державне спеціалізоване підприємство "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами" (ДСП "ЦППРВ")
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Халімон Анастасія Володимирівна, +380961260265 , tender@cemrw.com
Адреса замовника
Україна, місто Чорнобиль, 07270, Київська область, вул. Кірова, 52
Очікувана вартість
3 842 823 792 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 22.02.21
  • Відгуки 1
  • Інформація про тендер

Чи довелось вам ставити замовнику додаткові питання стосовно умов закупівлі?

Так

Замовнику даної закупівлі поставлена значна кількість запитань та вимог.
Не зважаючи на суть запитання, Замовник у більшості випадків не надає відповідь по суті, а просто копіює текст із тендерної закупівлі у відповідь.

Чи ставив замовник вам будь-які питання?

Ні

Чи отримали ви відповідь від замовника в установлені терміни?

Так

Незважаючи на значну кількість вимог до Замовника, прибрати з кваліфікаційних вимог ТД, унікальній баштовій кран г.п. понад 80т, які є в наявності в Україні всього у одного постачальника. Замовник відхилив всі вимоги та наполягає про його наявність у Участника. Більш того, компанія ТОВ «ВИРА-ТЕХНО» яка володіє краном POTAIN MD3200 на який не одноразово посилається Замовник, пов’язана і групою компаній ЮТЕМ яка приймала участь у підготовці технічних вимог до тендерної документації. Про що свідчать підписи представників ТОВ "ЮТЕМ-ІНЖИНІРИНГ" (заступник начальника КДВ ТОВ "ЮТЕМ-ІНЖИНІРИНГ" О.Малюченко, начальник КДВ ТОВ "ЮТЕМІНЖИНІРИНГ"Л. Данішевська) зазначені у Додатку 1 до Технічних вимог Тендерної документації.
Про пов’язаність компаній свідчить те, що ТОВ «ВИРА-ТЕХНО» знаходиться за старою юридичною адресою компанії ЮТЕМ м. Київ, вул. Промислова, 4.
Станом на 2020 рік там знаходиться одне із підприємств групи компаній ЮТЕМ - ТОВ "БІСАН-ІНВЕСТ"
Кінцевим бенефіціаром ТОВ "ЮТЕМ-ІНЖИНІРИНГ" та ТОВ «ВИРА-ТЕХНО» є Стальний Андрій Володимирович.

Яким способом відбувалось ваше спілкування із замовником?

На сторінці закупівлі в системі ProZorro

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 24.11.2020 21:30

Оскарження умов:

до 30.11.2020 00:00

Подання пропозицій:

04.12.2020 21:30

Очікувана вартість
3 842 823 792 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
4 000 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
19 300 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Усі документи тендерної пропозиції, що підготовлені безпосередньо учасником повинні бути складені українською мовою. Більш детальна інформація міститься в пункті 7 розділу І тендерної документації.Умови надання забезпечення тендерних пропозицій: Не більше 0,5 % очікуваної вартості у разі проведення торгів на закупівлю робіт Замовником вимагається надання учасником забезпечення тендерної пропозиції у формі: електронної банківської гарантії. Більш детальна інформація міститься в пункті 2 розділу ІІІ тендерної документації.
Розгорнути Згорнути

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 роб
ДСТУ Б Д. 1. 1-1:2013 Роботи по об’єкту: ««Будівництво сховища для проміжного зберігання високоактивних відходів (ВАВ), які повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС» (Коригування)» (в тому числі виготовлення робочої документації (стадія «Р»), науково – дослідні та дослідно – конструкторські роботи, поставка та монтаж обладнання) [За кодом CPV ДК 021:2015 45213000-3 Будівництво торгових будівель, складів і промислових будівель, об’єктів транспортної інфраструктури]
Розгорнути Згорнути
ДК 021:2015: 45213000-3 — Будівництво торгових будівель, складів і промислових будівель, об’єктів транспортної інфраструктури

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

26.11.2020 13:30
26.11.2020 13:29
26.11.2020 13:29
26.11.2020 13:29
26.11.2020 13:28
26.11.2020 13:28

Запитання до процедури

Кваліфікаційні критерії

Дата подання: 14.07.2020 14:55
Дата відповіді: 15.07.2020 18:46
В кваліфікаційних критеріях ТД в п.5.1.13 зазначені вимоги щодо наявності документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів. Зокрема зазначено, що підрядник має надати довідки за підписом уповноваженої особи, скріплену печаткою учасника (за наявності) про наявність документально підтвердженого досвіду виконання: – проєктних робіт у якості генерального проєктувальника або проєктувальника ядерних установок і об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами; Згідно Статті 1 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» до ядерних установок відносяться: – об'єкти по виробництву ядерного палива, – ядерні підкритичні установки, ядерні реактори, які включають критичні та підкритичні збірки; – дослідницькі реактори; – атомні електростанції; – підприємства і установки по збагаченню та переробці палива, – сховища відпрацьованого палива. Таким чином, згідно статті 1 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», предмет закупівлі не підпадає під ознаку ядерної установки. Згідно п.4.1 ТД предметом закупівлі є: ДСТУ Б Д. 1. 1-1:2013 Роботи по об’єкту: ««Будівництво сховища для проміжного зберігання високоактивних відходів (ВАВ), які повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС» (Коригування)» (в тому числі виготовлення робочої документації (стадія «Р»), науково – дослідні та дослідно – конструкторські роботи, поставка та монтаж обладнання) [За кодом CPV ДК 021:2015 45213000-3 Будівництво торгових будівель, складів і промислових будівель, об’єктів транспортної інфраструктури]. Виходячи із зазначеного, предметом закупівлі є роботи по об’єкту, призначеному для поводження з радіоактивними відходами. Оскільки кваліфікаційні вимоги визначені таким чином, що учасник повинен мати досвід проєктування, будівництва та налагодження Ядерних установок і Об’єктів призначених для поводження з радіоактивними відходами, вважаємо, що такі кваліфікаційні критерії дискримінують учасників, які мають необхідний для постачання предмета закупівлі досвід, пов'язаний з проєктуванням, будівництвом та налагодженням Об’єктів призначених для поводження з радіоактивними відходами, але не мають досвіду проєктування або будівництва чи налагодження ядерних установок. У зв’язку із зазначеним просимо: відкоригувати кваліфікаційні критерії в п.5.1.13 про наявність документально підтвердженого досвіду виконання: – проєктних робіт у якості генерального проєктувальника або проєктувальника ядерних установок АБО об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Згідно із частиною третьою статті 1 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» до ядерних установок і об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, ЯКІ МАЮТЬ ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНЕ ЗНАЧЕННЯ, відносяться:
- атомні електричні станції;
- атомні станції теплопостачання;
- дослідницькі ядерні реактори;
- об’єкти з переробки радіоактивних відходів (крім установок, включених до технологічного циклу ядерної установки, або сховища для захоронення радіоактивних відходів);
- сховища, призначені для зберігання відпрацьованого ядерного палива або високоактивних радіоактивних відходів з проектним терміном зберігання понад 30 років (крім установок, включених до технологічного циклу ядерної установки);
- сховища, призначені для захоронення відпрацьованого ядерного палива або радіоактивних відходів.
Крім того, абзацом восьмим частини першої статті 1 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» визначено «об'єкт, призначений для поводження з радіоактивними відходами, - споруда, приміщення або обладнання, призначені для оперування, обробки, в тому числі попередньої, кондиціонування, перевезення, зберігання чи захоронення радіоактивних відходів, а також ядерна установка в процесі зняття з експлуатації після визнання її установкою для поводження з радіоактивними відходами;».
Оскільки кваліфікаційні вимоги визначені таким чином, що учасник повинен мати досвід з проєктування, виконання будівельних робіт по спорудженню та виконання пусконалагоджувальних робіт та розробки відповідних програм на обладнанні ядерних установок і об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, які мають загальнодержавне значення, будуть внесені відповідні зміни в тендерну документацію.

Проект договору

Дата подання: 15.07.2020 15:53
Дата відповіді: 20.07.2020 22:07
У п 5.2 Проекту договору підряду (Додаток5 до ТД) передбачається, що строки виконання робіт можуть переглядатися за наявності «внесення змін до проектної документації». Чи стосується дане положення внесення змін до проектної документації Замовником за результатами виконання Підрядником аналізів, розробки розрахункових моделей та виконання відповідних розрахунків в об’ємі науково-технічного супроводу? Чи будуть відповідні зміни проектної документації розглядатися в якості причин перегляду як строків так і ціни договору?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Строки виконання робіт по договору підряду можуть переглядатися, якщо зміни до проектної документації спричинять повторне проходження експертизи проекту та затвердження його в установленому чинним законодавством порядку.
В розділі 2 додатку 5 до тендерної документації Проект договору підряду перелічені всі випадки уточнення договірної ціни, зокрема:
«2.3. Ціна Договору є твердою. Уточнення договірної ціни відбувається відповідно до умов цього Договору за взаємною згодою Сторін з урахуванням вимог ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 шляхом внесення змін до Договору, оформлених додатковою угодою.
2.4. Випадки уточнення договірної ціни:
2.4.1. Замовник змінює в процесі будівництва проєктні рішення, що призводить до зміни обсягів робіт та вартісних показників;
2.4.2. Виникають обставини непереборної сили – надзвичайні обставини та події, які не можуть бути передбачені сторонами під час укладання цього Договору;
2.4.3. Зміни в законодавстві з питань оподаткування та з інших питань, обов’язкове застосування положень якого призводить до зміни вартості робіт;
2.4.6. в інших випадках, передбачених Договором.
2.7. Уточнення ціни Договору здійсниться в межах загальної вартості розділів зведеного кошторисного розрахунку (Будівельні роботи, Інші витрати, Устаткування).
2.9. Крім підстав, зазначених у п. 2.3, п. 2.4 цього Договору, загальна вартість виконання робіт, зазначена в п. 2.2 цього Договору, може бути змінена в бік зменшення вартості робіт у випадках:
2.9.1. зміни за пропозицією Замовника обсягу та складу робіт (у тому числі в результаті зміни проєктних рішень до Технічних вимог на виконання робіт по об’єкту: ««Будівництво сховища для проміжного зберігання високоактивних відходів (ВАВ), які повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС» (Коригування)» (в тому числі виготовлення робочої документації (стадія «Р»), науково – дослідні та дослідно – конструкторські роботи, поставка та монтаж обладнання) (додаток № 6 до цього Договору);
2.9.2. виконання Підрядником робіт з порушенням вимог цього Договору (за умови наявності вини Підрядника);
2.9.3. порушення Підрядником термінів виконання робіт.
2.10. Ціна цього Договору може бути змінена за взаємною згодою Сторін, в т.ч. залежно від реального фінансування видатків Замовника, зміни ставки податків і зборів, встановленого органами державної статистики індексу інфляції та регульованих цін (тарифів) і нормативів, зміни курсу іноземної валюти. В такому разі зміна договірної ціни обґрунтовується відповідними розрахунками.
2.11. В інших випадках договірна ціна не змінюється, окрім випадків, передбачених чинним законодавством України.

Залучення субпідрядників

Дата подання: 15.07.2020 18:29
Дата відповіді: 20.07.2020 22:07
Просимо уточнити чи може учасник торгів для підтвердження відповідності кваліфікаційному критерію про наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору в частині виконання будівельних та пусконалагоджувальних робіт, а також кваліфікаційному критерію наявності фінансової спроможності, залучити потужності інших суб’єктів господарювання у якості субпідрядників/співвиконавців для підтвердження своєї відповідності критеріям зазначеним у підпунктах 5.1.3 та 5.1.4 частини І розділу ІІІ тендерної документації?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Згідно п. 5.1 розділу ІІІ тендерної документації для підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям учасник у складі тендерної пропозиції надає документи, зазначені у Додатку 1 до тендерної документації. Для підтвердження відповідності кваліфікаційному критерію про наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору учасник повинен надати документи, передбачені п. 5.1.3 розділу ІІІ тендерної документації.
Для підтвердження відповідності кваліфікаційному критерію наявність фінансової спроможності учасник повинен надати документи, передбачені п. 5.1.4 розділу ІІІ тендерної документації.
П. 5.1.3 розділу ІІІ тендерної документації передбачено, що лише в разі відсутності документально підтвердженого досвіду виконання проєктних робіт у якості генерального проєктувальника або проєктувальника ядерних установок і об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, які мають загальнодержавне значення за класом наслідків (відповідальності) — СС3 (значні наслідки), учасник закупівлі має право на правах субпідрядного договору залучити проєктну організацію, яка повинна мати досвід проєктування в якості генерального проєктувальника або проєктувальника ядерних установок і об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, які мають загальнодержавне значення за класом наслідків (відповідальності) — СС3 (значні наслідки).

Підтвердження інформації про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі

Дата подання: 15.07.2020 18:30
Дата відповіді: 20.07.2020 22:08
У пункті 6 частини ІІ розділу ІІІ тендерної документації зазначено, що учасники процедури закупівлі повинні надати у складі тендерних пропозицій інформацію та документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим замовником. Технічні вимоги до предмета закупівлі, технічна специфікація та перелік інформації і документів, які подаються для підтвердження відповідності тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, наведені у Додатку 3 до тендерної документації. Виходячи з вищезазначеного, чи може учасник процедури закупівлі на виконання вищеописаних вимог надати лист-погодження з Технічними вимогами до предмета закупівлі у повному обсязі, що за своїм змістом є документом який підтверджує відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, та надати підписані учасником та завірені печаткою Технічні вимоги з усіма додатками?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Згідно вимог пункту 6 розділу ІІІ тендерної документації:
Учасники процедури закупівлі повинні надати у складі тендерних пропозицій інформацію та документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим замовником. Технічні вимоги до предмета закупівлі, технічна специфікація та перелік інформації і документів, які подаються для підтвердження відповідності тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, наведені у Додатку 3 до тендерної документації.
Учасник закупівлі повинен надати в складі тендерної пропозиції документи щодо учасника та/або субпідрядника в залежності від видів робіт, які вони будуть виконувати власними силами:
1) Лист, за підписом уповноваженої особи і скріплений печаткою учасника (за наявністю), про готовність підписати з замовником угоду про нерозголошення учасником та його працівниками інформації, яка буде отримана в процесі виконання робіт, невикористання інформації, яка буде отримана в процесі виконання робіт, в інших роботах, без згоди замовника, заборону передачі інформації іншим організаціям, яка була отримана в процесі виконання робіт;
2) Довідку про наявність ліцензії на здійснення господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури надають у довільній формі за підписом уповноваженої особи учасника та завірену печаткою (у разі наявності) та копію додатку до ліцензії, із провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із значними наслідками (СС3) за наступним переліком видів робіт згідно з додатком:
1.00.00 Будівельні та монтажні роботи загального призначення:
1.01.00 улаштування основ та фундаментів збірних та монолітних;
1.04.00 зведення металевих конструкцій;
1.05.00 зведення збірних бетонних та залізобетонних конструкцій;
1.06.00 зведення монолітних бетонних, залізобетонних та армоцементних конструкцій;
1.07.00 зведення кам’яних та армокам’яних конструкцій;
1.12.00 монтаж технологічного устаткування;
1.13.00 Виконання пусконалагоджувальних робіт:
1.13.01 електротехнічних пристроїв;
1.13.02 автоматизованих систем управління;
1.13.03 систем опалення, вентиляції та кондиціонування повітря;
1.13.04 підйомно-транспортного устаткування;
1.13.07 теплоенергетичного устаткування;
1.13.09 водопостачання та водовідведення;
2.00.00 Будівництво об’єктів інженерної інфраструктури:
2.01.00 монтаж внутрішніх інженерних мереж, систем, приладів і засобів вимірювання, іншого обладнання:
2.01.01 водопостачання та водовідведення;
2.01.02 систем вентиляції та кондиціонування повітря;
2.01.03 опалення;
2.01.05 технологічних трубопроводів;
2.01.06 електропостачання і електроосвітлення;
2.01.07 засобів автоматизації і контрольно вимірювальних приладів, зв’язку, сигналізації, інформаційних мереж;
2.02.00 монтаж зовнішніх інженерних мереж, систем, приладів і засобів вимірювання, іншого обладнання:
2.02.01 водопостачання та водовідведення;
2.02.05 електропостачання і електроосвітлення;
2.02.06 зв'язку, сигналізації, інформаційних мереж
3) Копія дозволу та/або декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, які оформлені згідно вимог чинного законодавства України на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме:
- роботи, що виконуються за допомогою механічних підіймачів та будівельних підйомників;
- земляні роботи, що виконуються на глибині понад 2 метри або в зоні розташування підземних комунікацій чи під водою;
- газополум’яні роботи;
- зварювальні роботи;
- роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метра.
4) Копію спеціального дозволу Державного агентства України з управління зоною відчуження на провадження окремих видів діяльності на території зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення, оформленого згідно постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.2000 №1869 (із зазначенням №, дати видачі та терміну дії).У разі відсутності у учасника відповідного дозволу учасник має надати лист-довідку з детальним графіком отримання дозволу для початку виконання робіт на території, яка має радіоактивне забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.
5) Довідку за підписом уповноваженої особи і скріплену печаткою учасника та копії повідомлень/листів відповідних компетентних органів України про наявність допуску до виконання особливих робіт (послуг) у працівників учасника відповідно до Постанови КМУ № 1471 від 25.12.1997 року.
Довідка повинна містити наступну інформацію:
• прізвище, ім’я, по-батькові;
• посада;
• освіта;
• кваліфікація (згідно диплому);
• категорія допуску.
6) Копію сертифікату, що підтверджує наявність функціонуючої системи управління якістю, яка відповідає стандарту ISO 9001:2015
7) Довідку в довільній формі про особу, що уповноважена підписувати договір про закупівлю у разі перемоги учасника у торгах. Довідка повинна містити відомості про повноваження на підписання договору про закупівлю, наявність чи відсутність обмежень щодо можливості підписання договорів та зразок підпису. У разі наявності обмежень щодо підписання договору, необхідності додаткового погодження з вищестоящим органом (наприклад загальними зборами, власником) тощо, додатково необхідно надати документ про наявність в особи таких повноважень. Також необхідно надати в складі пропозиції копію документа, що посвідчує особу, уповноваженого на підписання договору.

Ліцензії на програмне забезпечення

Дата подання: 15.07.2020 18:30
Дата відповіді: 20.07.2020 22:24
Згідно Додатку 1 до тендерної документації Форми 1.1 учасник закупівлі має надати діючу на час розкриття тендерних пропозицій копію ліцензії на використання програмного комплексу. Як ми розуміємо, що дана вимога відносить до використання технології будівельного інформаційного моделювання (ВІМ). Просимо уточнити чи учаснику необхідно також надати копії ліцензій на використання програмного забезпечення для виконання проєктних робіт типу AutoCAD, Revit, SСAD, Lira SAPR, AdvanceSteel та програмного забезпечення для виконання кошторисних розрахунків АВК-5, а також іншого програмного забезпечення, що буде представлено в довідці про наявність обладнання та матеріально-технічної бази для виконання проєктних робіт?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про авторське право і суміжні права» комп’ютерні програми є об’єктами авторського права.
При наданні учасником інформації про наявність обладнання та матеріально-технічної бази для виконання проєктних робіт, учасник повинен підтвердити право на використання програмного забезпечення, відповідно до норм чинного законодавства України.

Засвідчення усіх документів тендерної пропозиції підписом уповноваженої особи учасника та печаткою

Дата подання: 15.07.2020 18:31
Дата відповіді: 20.07.2020 22:24
У пункті 1 розділу ІІІ тендерної документації визначено: «Усі сторінки тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі повинні містити підпис уповноваженої посадової особи учасника процедури закупівлі із зазначенням посади, прізвища і дати підпису, а також відбитки печатки. Вимога щодо засвідчення того чи іншого документу тендерної пропозиції власноручним підписом учасника/уповноваженої особи не застосовується до документів, що подаються у складі тендерної пропозиції, якщо такі документи надані учасником у формі електронного документа через електронну систему закупівель із накладанням електронного цифрового підпису або кваліфікованого електронного підпису на кожен з таких документів». Виникає питання чи стосується дана вимога документів, які видані сторонніми організаціями у формі сканованого документа за підписом уповноваженої посадової особи організації, що видала документ, чи електронного, в тому числі з накладанням електронного цифрового підпису або кваліфікованого електронного підпису уповноваженої посадової особи організації, що видала документ? До таких документів можна віднести, на приклад, оригінал банківської гарантії підписаної електронним цифровим підписом уповноваженої особи банку, копію банківської ліцензії про надання банківських послуг, виданої банку (копія даного документа повинна бути завірена банком) та інші, які являються невід’ємною частиною тендерної пропозиції учасника. Просимо коректно викласти вимогу щодо засвідчення усіх документів тендерної пропозиції підписом уповноваженої особи учасника та печаткою з урахуванням неможливості підпису останнім документів, які видані сторонніми організаціями, в незалежності від форми видачі документу.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Так стосується. В пункті 1 розділу ІІІ тендерної документації чітко прописан алгоритм засвідчення усіх документів, які подає учасник в складі тендерної пропозиції. Пунктом 2 розділу ІІІ тендерної пропозиції зазначені вимоги, щодо надання учасником забезпечення тендерної пропозиції у формі: електронної банківської гарантії.

Допуски до особливих робіт

Дата подання: 15.07.2020 18:32
Дата відповіді: 20.07.2020 22:26
У пункті 6 частини ІІ розділу ІІІ тендерної документації зазначено вимогу до учасника надати у складі тендерної пропозиції довідку та копії повідомлень/листів відповідних компетентних органів України про наявність допуску до виконання особливих робіт (послуг) у працівників учасника відповідно до Постанови КМУ №1471 від 25.12.1997 року. Зовсім не зрозуміло, які саме «…копії повідомлень/листів» та від яких «відповідних компетентних органів України…» має надати учасник! Відповідно до Постанови КМУ №1471 від 25.12.1997 року, доступ до документів, в яких міститься інформація про фізичних осіб, щодо яких проводиться спеціальна перевірка, з метою отримання допуску до виконання особливих робіт, відповідно до законодавства обмежений (п. 14 Постанови). Працівникам підприємства допуск надається згідно з наказом керівника підприємства або його заступників у разі наявності у них допуску до виконання особливих робіт (п. 6 Постанови). Державний комітет ядерного регулювання України виступає органом, який затверджує форми документів, необхідних для проведення спеціальної перевірки з метою отримання допуску до виконання особливих робіт (п. 13 Постанови). Також Державний комітет ядерного регулювання України отримує копії наказів про надання допуску до особливих робіт керівникам підприємств та погоджує перелік посад працівників по підприємству, робота на яких потребує допуску до виконання особливих робіт. Оформленням документів для проведення спеціальної перевірки займається керівник підприємства або спеціально призначена ним посадова особа. Центральне управління СБУ або підпорядкований йому регіональний орган проводить спеціальну перевірку в межах своєї компетенції, а також залучає у разі потреби до її проведення інші державні органи (п. 23 Постанови). Також, згідно п. 24 Постанови: «У разі надання позитивного висновку за результатами спеціальної перевірки Центральне управління СБУ або підпорядкований йому регіональний орган робить відповідний запис в обліковій картці, який засвідчується підписом уповноваженої посадової особи і скріплюється печаткою, та надсилає її в установлений строк підприємству. У разі надання негативного висновку Центральне управління СБУ або підпорядкований йому регіональний орган робить в обліковій картці відповідний запис, який засвідчується підписом уповноваженої посадової особи і скріплюється печаткою, та надсилає її разом із супровідним листом в установлений строк підприємству. У супровідному листі з грифом «Особисто» викладаються обставини, на підставі яких згідно із законодавством приймається рішення про відмову у наданні допуску». Облікова картка працівника підприємства відноситься до документів, що мають обмежений доступ відповідно до законодавства. Просимо коректно зазначити, які документи необхідно надати учаснику для підтвердження наявності допуску до особливих робіт у його працівників, при цьому такі документи повинні мати статус вільного доступу відповідно до Постанови КМУ № 1471 та не мати якого-небудь обмеження для публікації згідно чинного законодавства (не мати статус «обмежений доступ»). А також просимо чітко вказати якими відповідними компетентними органами України повинні бути надані такі документи.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Згідно пункту 6 розділу ІІІ учасник в складі тендерної пропозиції повинен надати довідку за підписом уповноваженої особи і скріплену печаткою учасника та копії повідомлень/листів відповідних компетентних органів України про наявність допуску до виконання особливих робіт (послуг) у працівників учасника відповідно до Постанови КМУ № 1471 від 25.12.1997 року.
Довідка повинна містити наступну інформацію:
• прізвище, ім’я, по-батькові;
• посада;
• освіта;
• кваліфікація (згідно диплому);
• категорія допуску.
Такими документами можуть бути, наприклад: листи ДІЯРУ про погодження переліку посад на допуск до особливих робіт, листи СБУ щодо висновку за результатами спеціальної перевірки, накази про надання фізичним особам категорії допуску до особливих робіт, тощо.

Технологія будівельного інформаційного моделювання (ВІМ)

Дата подання: 15.07.2020 18:35
Дата відповіді: 20.07.2020 22:26
Вимогами тендерної документації (Додаток 1 до ТД Форма 1.1) передбачено підтвердження учасником наявності технології будівельного інформаційного моделювання (ВІМ) на підприємстві. Згідно п. 5.1 ДСТУ ISO 19650-1:2020 (діючого на даний момент) під час розроблення документації конкретного проекту з застосуванням ВІМ повинні бути враховані вимоги сторони призначення (Одержувач інформації, чи Замовник проектної документації), а також додаткові вимоги призначеної сторони (Постачальник інформації, чи Виконавець проектної документації). Вказані вимоги мають конкретний характер в залежності від цілей сторони призначення (Замовник) в даному проекті. Ніякої інформації або вимог, як це потребує зазначений стандарт, в тендерній документації на даний момент не надано. Враховуючи викладене, вважаємо за доцільне вилучення з кваліфікаційних вимог ТД надання «ВІМ-стандарту підприємства» та пункту вимоги в цілому, про що переконливо просимо замовника.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв, а саме - наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій.
ВІМ-технології (Building Information Model) - інформаційне моделювання будівельного об’єкта – дозволяють підвищити якість проєктів та безпеку зведення об'єктів, моделюють і прогнозують потенційні впливи усіх вірогідних факторів на кожному етапі будівництва.
Відповідно до наказу ДП «УкрНДНЦ» від 18 березня 2020 р. №73 прийнято національний стандарт, гармонізований з міжнародним стандартом, методом перекладу з наданням чинності з 01 липня 2020 року - Національний стандарт ДСТУ ISO 19650-1:2020 (ISO 19650-1:2018, IDT) «Організація та оцифрування інформації щодо будівель та споруд включно з будівельним інформаційним моделюванням (ВIM). Управління інформацією з використанням будівельного інформаційного моделювання. Частина 1. Концепції та принципи», прийнятий методом перекладу, – ідентичний щодо ISO 19650-1:2018 (версія en) «Organization and digitization of information about buildings and civil engineering works, including building information modelling (BIM) – Information management using building information modelling – Part 1: Concepts and principles».
Зважаючи на загальнодержавне значення об’єкту ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013 Роботи по об’єкту: ««Будівництво сховища для проміжного зберігання високоактивних відходів (ВАВ), які повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС» (Коригування)» (в тому числі виготовлення робочої документації (стадія «Р»), науково – дослідні та дослідно – конструкторські роботи, поставка та монтаж обладнання) [За кодом CPV ДК 021:2015 45213000-3 Будівництво торгових будівель, складів і промислових будівель, об’єктів транспортної інфраструктури] та стислі терміни будівництва Замовник вважає за доцільне застосування технології будівельного інформаційного моделювання (ВІМ), відповідно до ДСТУ ISO 19650-1:2020 (ISO 19650-1:2018, IDT).
Для приведення у відповідність ДСТУ ISO в тендерну документацію будуть внесені відповідні зміни

Технологія будівельного інформаційного моделювання (ВІМ)

Дата подання: 15.07.2020 18:35
Дата відповіді: 20.07.2020 22:27
Відповідно до вимог п. 5.1.1 частини І розділу ІІІ ТД учаснику необхідно підтвердити наявність обладнання та матеріально-технічної бази, в тому числі: «Технологія будівельного інформаційного моделювання (ВІМ), згідно вимог ДСТУ ISO 19650-1:2018, підтверджується наданням копій ліцензійного програмного забезпечення та ВІМ-стандарту підприємства. Учасником додається діюча на час розкриття тендерних пропозицій копія ліцензії на використання програмного комплексу». В Україні наказом від 18.03.2020 вперше введено в дію документ ДСТУ ISO 19650-1:2020. В тендерній документації вказано посилання на стандарт ДСТУ ISO 19650-1:2018, який взагалі відсутній в Україні. Просимо вірно вказати версію стандарту, який регламентує функціонування ВІМ-стандарту підприємства.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Відповідно до наказу ДП «УкрНДНЦ» від 18 березня 2020 р. №73 прийнято національний стандарт, гармонізований з міжнародним стандартом, методом перекладу з наданням чинності з 01 липня 2020 року - Національний стандарт ДСТУ ISO 19650-1:2020 (ISO 19650-1:2018, IDT) «Організація та оцифрування інформації щодо будівель та споруд включно з будівельним інформаційним моделюванням (ВIM). Управління інформацією з використанням будівельного інформаційного моделювання. Частина 1. Концепції та принципи», прийнятий методом перекладу, – ідентичний щодо ISO 19650-1:2018 (версія en) «Organization and digitization of information about buildings and civil engineering works, including building information modelling (BIM) – Information management using building information modelling – Part 1: Concepts and principles».
Відповідні зміни будуть внесені в тендерну документацію.

Технологія будівельного інформаційного моделювання (ВІМ)

Дата подання: 15.07.2020 18:36
Дата відповіді: 20.07.2020 22:28
В вимозі замовника про наявність обладнання та матеріально-технічної бази вказано, що учасник має надати копію ліцензійного програмного забезпечення та BIM-стандарту підприємства. Маємо зазначити, що «копія ліцензійного програмного забезпечення» не може бути надана третій стороні (у даному випадку – замовнику проекту) згідно з ліцензійними умовами використання програмного засобу між постачальником та користувачем. Очевидно, що вимога прописана некоректно, просимо внести правки.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про авторське право і суміжні права» комп’ютерні програми є об’єктами авторського права.
При наданні учасником інформації про наявність обладнання та матеріально-технічної бази для виконання проєктних робіт, учасник повинен підтвердити право на використання програмного забезпечення, відповідно до норм чинного законодавства України.
Відповідні зміни будуть внесенні в тендерну документацію.

Уточнення Технічних вимог 1

Дата подання: 15.07.2020 18:46
Дата відповіді: 20.07.2020 22:29
Згідно п. 3.2.5 ТВ Підготовка персонала та проведення випробувань: «Підрядник за участю Замовника виконує усі випробування автоматизованих систем управління технологічними процесами та СРК згідно з вимогами ГОСТ 34.603-92 «Інформаційна технологія. Види випробувань автоматизованих систем»». Згідно п. 3.4 ТВ «До складу робочої документації мають входити: - робочі креслення, призначені для виконання будівельних і монтажних робіт; - робоча документацію на будівельні вироби згідно з ДСТУ Б А.2.4-7; - ескізні креслення загальних видів нетипових виробів згідно з ДСТУ Б А.2.4-11; - специфікації обладнання, виробів та матеріалів згідно з ДСТУ Б А.2.4-10; - інша документацію, яка додається і що передбачена відповідними стандартами Системи проєктної документації для будівництва (СПДБ); - кошторисна документацію за встановленими формами згідно з ДБН Д.1.1-1, а також ІРЕКН». Питання: хто розроблює систему АСУТП та СРК? АСУ ТП та СРК як автоматизована система розроблюється згідно ГОСТ 34.601-90 «Информационная технология. Комплекс стандартов на автоматизированные системы. Автоматизированные системы. Стадии создания». Згідно стандартів Системи проєктної документації для будівництва (СПДБ) такі системи не розроблюються.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
В стадії «РД» системи АСУТП та СРК розробляється детально Підрядником на основі та по рішенням попередньо затвердженої стадії «П» для виконання будівельних робіт.

Уточнення Технічних вимог 2

Дата подання: 15.07.2020 18:48
Дата відповіді: 20.07.2020 22:30
Згідно п. 3.2.5 ТВ Підготовка персонала та проведення випробувань: «Персонал Замовника виконує: - розробку ЗАБ на етапі експлуатації; - розробку технологічного регламенту безпечної експлуатації обладнання та систем. Підрядник, на вимогу Замовника, надає необхідні для цього документи та інформацію». Згідно додатку 1 до ТВ роботи щодо підготовки матеріалів для ЗАБ та Технологічного регламенту відсутні. Питання: чи правильно ми розуміємо, що на вимогу Замовника надаються тільки ті матеріали, що було отримано по результатах випробувань та ПНР (акти, протоколи, тощо). Спеціальних документів та описових частин для ЗАБ та Технологічного регламенту від Підрядника – не вимагається.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Для підготовки ЗАБ Підрядник в якості вихідного документа надає Замовнику звіт з аналізу безпеки розробленого згідно НП 306.4.142-2008. Вимоги до структури і змісту звіту про аналіз безпеки сховищ для зберігання радіоактивних відходів, затверджені наказом Держатомрегулювання від 07.12.2007 № 168 і зареєстровані Мін'юстом 19.02.2008 за № 134/14825.
Для розробки технологічного регламенту безпечної експлуатації обладнання та систем Підрядник надає документи і інформацію, яка отримана на етапах розробки НДДКР, робочої документації, робочої конструкторської документації, та випробувань та ПНР.
Форма та порядок надання документів і інформації уточнюються на етапі підписання договору підряду.

Уточнення Технічних вимог 3

Дата подання: 15.07.2020 18:58
Дата відповіді: 20.07.2020 22:31
Згідно п. 3.3 ТВ Організація будівельного виробництва та управління проєктом: «Для організації та управління виконанням робіт по проєкту Підрядник повинен сформувати з кваліфікованих фахівців Групу управління проєктом (ГУП), керівництво якою буде здійснювати керівник проєкту Підрядника. ГУП Підрядника повинна забезпечувати управління та нагляд за реалізацією проєкту, що передбачає формування планів робіт, забезпечення їх матеріально-технічними та фінансовими ресурсами, формування графіків виконання робіт всіх учасників проєкту, розробка завдань для них на базі календарного планування, доведення завдань виконавцям, відслідковування та аналіз фактичного виконання завдань, виконання їх своєчасного коригування для забезпечення успішної реалізації проєкту». Згідно додатка 1 до ТВ кошти на утримання ГУП – не передбачено. Питання: чи правильно ми розуміємо, що кошти на утримання ГУП – це окремий договір з Замовником і його фінансування буде по витратам, що відшкодовуються?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: Кошторисом передбачені Кошти на покриття адміністративних витрат будівельних организацій. Згідно додатку Г ДСТУ –Н Б Д.1.1-3:2013 в перелік адміністративних витрат включені і витрати на утримання працівників апарату управління будівельної організації та тощо.

Уточнення Технічних вимог 4

Дата подання: 15.07.2020 18:59
Дата відповіді: 20.07.2020 22:31
Згідно додатку 7 до ТВ для частини обладнання не вказана класифікація, а саме: Кран мостовий електричний спеціальний в/п 130/20 т; Траверса для ТУК-108/Р; Візок транспортний в/п 45 т; Маніпулятор опорний обладнаний крюком в/п 3 т, розташований в радіаційно-захисній камері; Маніпуляторна система (дублююча); Ножничний підйомник з демпфуючим пристроем; Комплекс перевантажувальний; Траверса з захватом для упаковки, вантажопідйомність 3 т; Шлюз перевантажувальний дистанційний для упаковки між радіаційно-захисною камерою (прим. 106) і простором над радіаційно-захисною камерою; Системи вентиляції 1-шої санітарно-гігієнічної зони: Зони зберігання осклованих ВАВ та Радіаційно-захисної камери; Системи вентиляції 2-гої санітарно-гігієнічної зони: ділянка прийому Вагона-контейнера (прим. 101), ділянка прийому ТУК (прим. 102), ділянка дезактивації ТУК (прим. 103), ділянка установки ТУК на візок (прим. 104), ділянка відстою ТУК (прим. 134, 135, 136), операторська радіаційно-захисної камери (прим. 109); Система радіаційного і дозиметричного контролю; Система контролю та управління; Система зв'язку, сигналізації та оповіщення; Система фізичного захисту; Система спецканалізації; Система дезактивації; Система електропостачання струмоприймачів важливого для безпеки технологічного обладнання; Електропостачання струмоприймачів важливого для безпеки технологічного обладнання сховища виконується по I та I – особливої категорії надійності електропостачання. Прохання вказати класифікацію для вищезазначеного обладнання.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Кран мостовий електричний спеціальний в/п 130/20 т - I – особлива категорія;
Траверса для ТУК-108/Р - I – особлива категорія;
Візок транспортний в/п 45 т – І категорія;
Маніпулятор опорний обладнаний крюком в/п 3 т, розташований в радіаційно-захисній камері - I – особлива категорія;
Маніпуляторна система (дублююча) - I – особлива категорія;
Ножничний підйомник з демпфуючим пристроем - I – особлива категорія;
Комплекс перевантажувальний - I – особлива категорія;
Траверса з захватом для упаковки, вантажопідйомність 3 т - I – особлива категорія;
Шлюз перевантажувальний дистанційний для упаковки між радіаційно-захисною камерою (прим. 106) і простором над радіаційно-захисною камерою - I – особлива категорія;
Системи вентиляції 1-шої санітарно-гігієнічної зони: Зони зберігання осклованих ВАВ та Радіаційно-захисної камери - I – категорії;
Системи вентиляції 2-гої санітарно-гігієнічної зони: ділянка прийому Вагона-контейнера (прим. 101), ділянка прийому ТУК (прим. 102), ділянка дезактивації ТУК (прим. 103), ділянка установки ТУК на візок (прим. 104), ділянка відстою ТУК (прим. 134, 135, 136), операторська радіаційно-захисної камери (прим. 109) - I – категорії;
Система радіаційного і дозиметричного контролю - I – особлива категорія;
Система контролю та управління - I – категорії;
Система зв'язку, сигналізації та оповіщення - I – особлива категорія;
Система фізичного захисту - I – категорії;
Система дезактивації - I – особлива категорія;
Система електропостачання струмоприймачів важливого для безпеки технологічного обладнання - I – особлива категорія

Уточнення Технічних вимог 5

Дата подання: 15.07.2020 19:02
Дата відповіді: 20.07.2020 22:32
Згідно додатка 7 до ТВ «Класифікація систем та обладнання сховища ОСКЛ-ВАВ у відповідності до вимог НП 306.4.213-2017» для частини обладнання вказані вимоги щодо сейсмостійкості ПЗ=5 балів, для частини ПЗ=6 балів. Згідно п. 2.3 ТВ «Відповідно до ДБН В.1.1-12:2014 даному об’єкту відповідає карта загального сейсмічного районування (ЗСР) території України – ЗСР-2004-С (де 1% ймовірності перевищення нормативної сейсмічної інтенсивності протягом 50 років і середнім періодам повторюваності таких інтенсивностей один раз на 5000 років). Розрахункова інтенсивність сейсмічного впливу (максимальний розрахунковий землетрус – МРЗ) складає 6 балів». Питання: на який розрахунковий землетрус повинно розраховуватися обладнання: ПЗ=5 балів чи МРЗ=6 балів. Розрахунок обладнання та конструкцій на сейсмостійкість повинно виконуватися згідно ДБН В.1.1-12:2014 чи згідно НП 306.2.208-2016?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Інтенсивність землетрусів на майданчику комплексу виробництв "Вектор" приймається згідно з ДБН В.1.1-12:2014 і становить:
— проектний землетрус - 5 балів за шкалою MSK-64. Проектний землетрус відповідають частоті повторюваності один раз на 1000 років;
— максимальний розрахунковий землетрус (МРЗ) - 6 балів за шкалою MSK-64. МРЗ відповідає частоті повторюваності один раз в 5000 років.
Будівля запроектована з урахуванням максимального розрахункового землетрусу (МРЗ), еквівалентного максимальному землетрусу з інтенсивністю 6 балів за шкалою MSK.
Розрахунок виконувати згідно ДБН В.1.1-12:2014.

Уточнення Технічних вимог 6

Дата подання: 15.07.2020 19:04
Дата відповіді: 20.07.2020 22:33
Згідно додатка 7 «Класифікація систем та обладнання сховища ОСКЛ-ВАВ у відповідності до вимог НП 306.4.213-2017» розрахунковий землетрус: МРЗ із частотою 1 раз на 104 років – 6 балів по шкалі MSK, проектний землетрус (ПЗ) – 6 балів по шкалі MSK, проектний землетрус (ПЗ) – 5 балів по шкалі MSK. В Україні діє ДСТУ Б В.1.1-28:2010 – «ШКАЛА СЕЙСМІЧНОЇ ІНТЕНСИВНОСТІ». Дана сейсмічна шкала розроблена у зв'язку з відміною в Україні шкали MSK-64 і необхідністю адаптації до Європейської макросейсмічної шкали EMS-98 для зближення національної нормативної бази будівельної галузі з європейською. Прохання надати класифікацію сейсмостійкості згідно шкали EMS-98.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Розрахункові землетруси визначені згідно ДБН В.1.1-12:2014. Згідно Додатку Б ДБН В.1.1-12:2014 зазначені на картах ЗСР-2004 бали за шкалою MSK-64 відповідають балам шкали сейсмічної інтенсивності згідно з ДСТУ Б В.1.1-28 «ШКАЛА СЕЙСМІЧНОЇ ІНТЕНСИВНОСТІ

Уточнення Технічних вимог 7

Дата подання: 15.07.2020 19:12
Дата відповіді: 20.07.2020 22:33
Згідно ТВ не визначено вимоги до будівельних конструкцій сховища. Згідно НП 306.4.213-2017 – споруди, в яких здійснюється поводження з РАВ, які відносяться до категорії високоактивних РАВ відносяться до І категорії. При проектуванні споруд І категорії враховуються в обґрунтованому обсязі екстремальні природні та техногенні події з імовірністю виникнення 10-4 ÷ 10-6/рік (смерч, землетрус, падіння літака, тощо) або обґрунтується відмова від їх врахування. Питання: які навантаження повинні бути враховані при будівництві будівлі сховища. У розділі 2 ТВ характеристики техногенних подій не наведено. Чи правильно ми розуміємо, що проектування будівлі, що виконано у проекті, враховує усі передбачені впливи і у робочій документації розрахунки на додаткові впливи, ніж наведено у розділі 2 ТВ та додатку 7 ТВ – не виконуються? Тобто перелік впливів узгоджено на стадії проект та у робочій документації – не переглядається.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
При проектуванні будівлі сховища ОСКЛ-ВАВ на стадії «П» враховані навантаження і передбачені впливи, у робочій документації розрахунки на додаткові впливи не виконуються та не переглядаються.

Уточнення Технічних вимог 8

Дата подання: 15.07.2020 19:15
Дата відповіді: 20.07.2020 22:34
Згідно п. 3.2.5 ТВ «Замовник за участю Підрядника в рамках дії гарантійного періоду проводить випробування із застосуванням ВАВ (введення в експлуатацію) об'єкта, які починаються після приймання в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта та при наявності підписаного в установленому порядку акта готовності об'єкта до експлуатації і отриманого сертифіката у відповідних органах державної влади». Згідно Статті 39. Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів Закону про регулювання містобудівної діяльності України: «2. Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, здійснюється на підставі акта готовності об’єкта до експлуатації шляхом видачі органами державного архітектурно-будівельного контролю сертифіката у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України». Тобто введення в експлуатацію завершується актом готовності об'єкта до експлуатації і отриманого сертифіката. Згідно Додатку 1 до ТВ кошти на участь у «випробування із застосуванням ВАВ (введення в експлуатацію) об'єкта, які починаються після приймання в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта» – не передбачено. Питання: чи правильно ми розуміємо, що участь Підрядника у «випробування із застосуванням ВАВ (введення в експлуатацію) об'єкта, які починаються після приймання в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта» передбачено в рамках окремої угоди поза межами даного контракту?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Згідно затвердженого проекту роботи по «випробуванню із застосуванням ВАВ (введення в експлуатацію) об'єкта, які починаються після приймання в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта» не передбачені та будуть виконуватись за окремим договором.

Уточнення Технічних вимог 9

Дата подання: 15.07.2020 19:21
Дата відповіді: 20.07.2020 22:36
Згідно п. 3.6 ТВ Роботи підготовчого періоду до будівництва: «Підготовка до будівництва передбачає: 1. забезпечення об’єкта будівництва відповідною проєктною та проєктно-технологічною документацією (проєкт виконання підготовчих робіт та проєкт виконання основних робіт); 2. оформлення передбачених чинним законодавством документів дозвільного характеру щодо виконання підготовчих та будівельних робіт на об’єкті будівництва; 3. забезпечення комплексної безпеки будівництва; 4. організація системи управління будівництвом; 5. забезпечення будівництва під’їзними шляхами, електро-, тепло- і водопостачанням (у тому числі протипожежним), системою зв’язку, засобами пожежогасіння, тимчасовими будівлями та спорудами, засобами збирання, безпечного тимчасового зберігання та видалення відходів і вторинної сировини; 6. облаштування будівельного майданчика стендом з інформацією щодо об’єкта будівництва, замовника, проєктувальника та виконавців робіт, а також схемами з позначенням в’їздів, маршрутів проїзду, місць розвороту транспортних засобів, небезпечних зон тощо; 7. забезпечення об’єкта будівництва засобами протипожежного захисту». Усі роботи перелічені у розділі 3, який стосується «3. Обсяг робіт» відносяться до Підрядника. У розділі 3.6 надається конкретизація обсягів робіт на етапі підготовчого періоду. Необхідно уточнити перелік робіт, які відносяться до відповідальності Замовника.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Згідно ДБН А.3.1-5:2016 «Організація будівельного виробництва» до відповідальності Замовника з переліку зазначеного в п.3.6 ТВ відноситься оформлення передбачених чинним законодавством документів дозвільного характеру щодо виконання підготовчих та будівельних робіт на об’єкті будівництва

Уточнення Технічних вимог 10

Дата подання: 15.07.2020 19:23
Дата відповіді: 20.07.2020 22:37
Згідно 3.7 ТВ Будівельно-монтажні роботи: «Обсяги будівельно-монтажних робіт зазначені у додатку 1 цих ТВ. З метою зменшення строків будівництва сховища ОСКЛ-ВАВ має застосовуватися блочно-модульний метод будівництва. При цьому методі будівництво виконується укрупненими блоками». Згідно додатку 1 ТВ вартістю робіт не передбачено блочно-модульний метод будівництва. Питання: чи є зміни конструктивної частини будівлі для забезпечення блочно-модульного метода будівництва підставою для перегляду договірної ціни?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: зміна конструктивних рішень затвердженого проекту, обсягів робіт та строків реалізації, а також перегляд договірної ціни можуть відбутися у разі надання обґрунтованих дослідних розрахунків та обов’язковим погодженням з ДІЯРУ.
В розділі 2 додатку 5 до тендерної документації Проект договору підряду перелічені всі випадки уточнення договірної ціни, зокрема:
«2.3. Ціна Договору є твердою. Уточнення договірної ціни відбувається відповідно до умов цього Договору за взаємною згодою Сторін з урахуванням вимог ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 шляхом внесення змін до Договору, оформлених додатковою угодою.
2.4. Випадки уточнення договірної ціни:
2.4.1. Замовник змінює в процесі будівництва проєктні рішення, що призводить до зміни обсягів робіт та вартісних показників;
2.4.2. Виникають обставини непереборної сили – надзвичайні обставини та події, які не можуть бути передбачені сторонами під час укладання цього Договору;
2.4.3. Зміни в законодавстві з питань оподаткування та з інших питань, обов’язкове застосування положень якого призводить до зміни вартості робіт;
2.4.6. в інших випадках, передбачених Договором.
2.7. Уточнення ціни Договору здійсниться в межах загальної вартості розділів зведеного кошторисного розрахунку (Будівельні роботи, Інші витрати, Устаткування).
2.9. Крім підстав, зазначених у п. 2.3, п. 2.4 цього Договору, загальна вартість виконання робіт, зазначена в п. 2.2 цього Договору, може бути змінена в бік зменшення вартості робіт у випадках:
2.9.1. зміни за пропозицією Замовника обсягу та складу робіт (у тому числі в результаті зміни проєктних рішень до Технічних вимог на виконання робіт по об’єкту: ««Будівництво сховища для проміжного зберігання високоактивних відходів (ВАВ), які повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС» (Коригування)» (в тому числі виготовлення робочої документації (стадія «Р»), науково – дослідні та дослідно – конструкторські роботи, поставка та монтаж обладнання) (додаток № 6 до цього Договору);
2.9.2. виконання Підрядником робіт з порушенням вимог цього Договору (за умови наявності вини Підрядника);
2.9.3. порушення Підрядником термінів виконання робіт.
2.10. Ціна цього Договору може бути змінена за взаємною згодою Сторін, в т.ч. залежно від реального фінансування видатків Замовника, зміни ставки податків і зборів, встановленого органами державної статистики індексу інфляції та регульованих цін (тарифів) і нормативів, зміни курсу іноземної валюти. В такому разі зміна договірної ціни обґрунтовується відповідними розрахунками.
2.11. В інших випадках договірна ціна не змінюється, окрім випадків, передбачених чинним законодавством України.

Уточнення Технічних вимог 11

Дата подання: 15.07.2020 22:24
Дата відповіді: 20.07.2020 22:38
Згідно п 3.7 ТВ Будівельно-монтажні роботи: «Обсяги будівельно-монтажних робіт зазначені у додатку 1 цих ТВ. З метою зменшення строків будівництва сховища ОСКЛ-ВАВ має застосовуватися блочно-модульний метод будівництва. При цьому методі будівництво виконується укрупненими блоками». Згідно додатку 1 ТВ вартістю робіт не передбачено блочно-модульний метод будівництва. Метод будівництва визначається конструктивними рішеннями проекту та проектом організації будівництва. Зміна конструктивної частини проекту вимагає коригування проекту. Коригування проекту в обсягах робіт не передбачено – це додаткові роботи. Чи стане це підставою для перегляду договірної ціни?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: зміна конструктивних рішень затвердженого проекту, обсягів робіт та строків реалізації, а також перегляд договірної ціни можуть відбутися у разі надання обґрунтованих дослідних розрахунків та обов’язковим погодженням з ДІЯРУ.
В розділі 2 додатку 5 до тендерної документації Проект договору підряду перелічені всі випадки уточнення договірної ціни, зокрема:
«2.3. Ціна Договору є твердою. Уточнення договірної ціни відбувається відповідно до умов цього Договору за взаємною згодою Сторін з урахуванням вимог ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 шляхом внесення змін до Договору, оформлених додатковою угодою.
2.4. Випадки уточнення договірної ціни:
2.4.1. Замовник змінює в процесі будівництва проєктні рішення, що призводить до зміни обсягів робіт та вартісних показників;
2.4.2. Виникають обставини непереборної сили – надзвичайні обставини та події, які не можуть бути передбачені сторонами під час укладання цього Договору;
2.4.3. Зміни в законодавстві з питань оподаткування та з інших питань, обов’язкове застосування положень якого призводить до зміни вартості робіт;
2.4.6. в інших випадках, передбачених Договором.
2.7. Уточнення ціни Договору здійсниться в межах загальної вартості розділів зведеного кошторисного розрахунку (Будівельні роботи, Інші витрати, Устаткування).
2.9. Крім підстав, зазначених у п. 2.3, п. 2.4 цього Договору, загальна вартість виконання робіт, зазначена в п. 2.2 цього Договору, може бути змінена в бік зменшення вартості робіт у випадках:
2.9.1. зміни за пропозицією Замовника обсягу та складу робіт (у тому числі в результаті зміни проєктних рішень до Технічних вимог на виконання робіт по об’єкту: ««Будівництво сховища для проміжного зберігання високоактивних відходів (ВАВ), які повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС» (Коригування)» (в тому числі виготовлення робочої документації (стадія «Р»), науково – дослідні та дослідно – конструкторські роботи, поставка та монтаж обладнання) (додаток № 6 до цього Договору);
2.9.2. виконання Підрядником робіт з порушенням вимог цього Договору (за умови наявності вини Підрядника);
2.9.3. порушення Підрядником термінів виконання робіт.
2.10. Ціна цього Договору може бути змінена за взаємною згодою Сторін, в т.ч. залежно від реального фінансування видатків Замовника, зміни ставки податків і зборів, встановленого органами державної статистики індексу інфляції та регульованих цін (тарифів) і нормативів, зміни курсу іноземної валюти. В такому разі зміна договірної ціни обґрунтовується відповідними розрахунками.
2.11. В інших випадках договірна ціна не змінюється, окрім випадків, передбачених чинним законодавством України.

Уточнення Технічних вимог 12

Дата подання: 15.07.2020 22:25
Дата відповіді: 20.07.2020 22:39
Згідно п 3.7 ТВ Будівельно-монтажні роботи: «Підрядник має забезпечувати збір, пакування і доставку відходів, що утворюються в ході проведення будівельно-монтажних робіт і випробувань, у відповідні пункти (місця) збору, зазначені Замовником за запитом Підрядника». Прохання уточнити, про які відходи у пункті йде мова: радіоактивні чи побутові?

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Під час виконання земляних робіт можливе виявлення радіоактивних відходів в зонах виробництва робіт, які транспортуються Замовником для їх захоронення на пункт захоронення радіоактивних відходів (ПЗРВ) «Буряківка». Витрати на приймання і захоронення твердих радіоактивних відходів від процесів демонтажу на ПЗРВ «Буряківка» є відповідальністю Замовника.
Тверді побутові відходи (ТПВ), які будуть утворюватися під час виконання будівельних робіт в зонах виробництва робіт, транспортуються Підрядником для їх захоронення на полігон твердих побутових відходів (ПТПВ) «Лелів». Витрати на приймання і захоронення твердих побутових відходів від процесів демонтажу на ПТПВ «Лелів» є відповідальністю Підрядника, відстань перевезення 36 км.

Уточнення Технічних вимог 13

Дата подання: 15.07.2020 22:27
Дата відповіді: 20.07.2020 22:40
Згідно п. 3.8 ТВ Пусконалагоджувальні роботи: «Обсяги пусконалагоджувальних робіт зазначений у додатку 1 цих ТВ». Згідно додатку 1 у вартості пуско-налагоджувальних робіт не враховано роботи щодо пуско-наладки комплексних систем. Усі пуско-налагоджувальні роботи повинні виконуватися згідно узгодженої з Замовником Програми. У разі збільшення робіт у Програмі по відношенню до додатка 1 – це додаткові роботи. Чи буде це підставою для перегляду Договірної ціни?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
В розділі 2 додатку 5 до тендерної документації Проект договору підряду перелічені всі випадки уточнення договірної ціни, зокрема:
«2.3. Ціна Договору є твердою. Уточнення договірної ціни відбувається відповідно до умов цього Договору за взаємною згодою Сторін з урахуванням вимог ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 шляхом внесення змін до Договору, оформлених додатковою угодою.
2.4. Випадки уточнення договірної ціни:
2.4.1. Замовник змінює в процесі будівництва проєктні рішення, що призводить до зміни обсягів робіт та вартісних показників;
2.4.2. Виникають обставини непереборної сили – надзвичайні обставини та події, які не можуть бути передбачені сторонами під час укладання цього Договору;
2.4.3. Зміни в законодавстві з питань оподаткування та з інших питань, обов’язкове застосування положень якого призводить до зміни вартості робіт;
2.4.6. в інших випадках, передбачених Договором.
2.7. Уточнення ціни Договору здійсниться в межах загальної вартості розділів зведеного кошторисного розрахунку (Будівельні роботи, Інші витрати, Устаткування).
2.9. Крім підстав, зазначених у п. 2.3, п. 2.4 цього Договору, загальна вартість виконання робіт, зазначена в п. 2.2 цього Договору, може бути змінена в бік зменшення вартості робіт у випадках:
2.9.1. зміни за пропозицією Замовника обсягу та складу робіт (у тому числі в результаті зміни проєктних рішень до Технічних вимог на виконання робіт по об’єкту: ««Будівництво сховища для проміжного зберігання високоактивних відходів (ВАВ), які повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС» (Коригування)» (в тому числі виготовлення робочої документації (стадія «Р»), науково – дослідні та дослідно – конструкторські роботи, поставка та монтаж обладнання) (додаток № 6 до цього Договору);
2.9.2. виконання Підрядником робіт з порушенням вимог цього Договору (за умови наявності вини Підрядника);
2.9.3. порушення Підрядником термінів виконання робіт.
2.10. Ціна цього Договору може бути змінена за взаємною згодою Сторін, в т.ч. залежно від реального фінансування видатків Замовника, зміни ставки податків і зборів, встановленого органами державної статистики індексу інфляції та регульованих цін (тарифів) і нормативів, зміни курсу іноземної валюти. В такому разі зміна договірної ціни обґрунтовується відповідними розрахунками.
2.11. В інших випадках договірна ціна не змінюється, окрім випадків, передбачених чинним законодавством України.

Уточнення Технічних вимог 14

Дата подання: 15.07.2020 22:38
Дата відповіді: 20.07.2020 22:41
Згідно п. 3.9 ТВ Науково-технічний супровід: «На етапі проєктування Підрядник виконує: - розробку програми науково-технічного супроводу на етапі проектування; - розробку теплофізичних моделей та вибір оптимальних режимів вентиляції модулів сховища для проміжного зберігання високоактивних радіоактивних відходів; - проведення розрахунково-аналітичних досліджень з оцінки і прогнозу стану захисно-ізолюючих та конструкційних інженерних бар’єрів системи довгострокового (до 100 років) зберігання осклованих ВАВ; - розрахунок ефективності теплопередачі в системі «формоутворююча матриця – контейнер (бідон) – первинна упаковка (пенал) – додатковий пенал (український)» (разом – Упаковка) та аналіз оптимального режиму тепловідведення від поверхні Упаковки з осклованими високоактивними радіоактивними відходами в умовах довгострокового зберігання; - розробку моделей природної циркуляції повітря та теплообміну в умовах вільної та змішаної конвекції в модулі сховища для проміжного зберігання високоактивних радіоактивних відходів». Перелічені роботи повинні виконуватися на стадії проектування (в рамках даного тендеру передбачено стадію РД (робоча документація), яка розроблюється на підставі затвердженого проекту і можуть вплинути на конструктивні рішення затвердженого проекту, обсяги робіт та строки реалізації. Коригування проекту не входить до обсягу робіт. Чи буде це підставою для перегляду Договірної ціни?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
зміна конструктивних рішень затвердженого проекту, обсягів робіт та строків реалізації, а також перегляд договірної ціни можуть відбутися у разі надання обґрунтованих дослідних розрахунків та обов’язковим погодженням з ДІЯРУ.

Уточнення Технічних вимог 15

Дата подання: 15.07.2020 22:41
Дата відповіді: 20.07.2020 22:43
Згідно п. 3.9 ТВ Науково-технічний супровід: «На етапі проєктування Підрядник виконує: розробку НДДКР «Розробка радіаційно-захисної камери з обладнанням, шлюзу перевантажувального для сховища для проміжного зберігання високоактивних радіоактивних відходів, що повертаються з Російської Федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС»». Згідно п.3.5 ТВ Виготовлення, закупівля та доставка матеріалів та обладнання: «Для виготовлення та постачання обладнання ВБ Підрядник розробляє Технічні завдання (технічні специфікації), Програми та методики випробувань обладнання та узгоджує їх із Замовником. Погодження Технічних завдань (технічних специфікацій), Програм та методик випробувань обладнання ВБ в ДІЯРУ забезпечує Замовник». Розробка НДДКР відповідно діючого законодавства України здійснюється згідно ДСТУ 3973-2000 «Система розроблення та поставлення продукції на виробництво». Строк виконання робіт згідно ДСТУ перевищує строки будівництва сховища і повинен передувати стадії РД. Прохання уточнити доцільність виконання НДДКР?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Згідно затвердженного проєкту (том 1, р. 1.2) «Робота над коригуванням проєкту будівництва сховища ОСКЛ-ВАВ розкрила і показала цілий ряд технічних і технологічних проблем, що вимагають вивчення та обов'язкового дослідницького і дослідно-конструкторського опрацювання. Тематика проблемних питань заснована на вимогах нормативних документів ДІЯРУ (НП 306.4.143-2008 "Вимоги і правила тривалого зберігання довгоіснуючих і високоактивних відходів до їх захоронення в глибоких геологічних формаціях") в галузі радіаційної безпеки.
Керуючись п.2 Додатка В ДБН В.1.2-5:2007 про науковий супровід проєктів, що мають унікальне, експериментальне та особливо важливе народногосподарське значення у проєкті представлений орієнтовний перелік передбачуваних НДР і ДКР, що вимагають опрацювання в процесі завантаження та експлуатації сховища:
- Розробка теплофізичних моделей та вибір оптимальних режимів вентиляції модулів сховища для проміжного зберігання високоактивних радіоактивних відходів.
- Проведення розрахунково-аналітичних досліджень з оцінки і прогнозу стану захисно-
ізолюючих та конструкційних інженерних бар’єрів системи довгострокового (до 100 років) зберігання осклованих ВАВ.
- Розрахунок ефективності теплопередачі в системі «формоутворююча матриця – контейнер(бідон) – первинна упаковка (пенал) – додатковий пенал (український)» (разом – Упаковка) та аналіз оптимального режиму тепловідведення від поверхні Упаковки з осклованими високоактивними радіоактивними відходами в умовах довгострокового зберігання.
- Розробка моделей природної циркуляції повітря та теплообміну в умовах вільної та змішаної конвекції в модулі сховища для проміжного зберігання високоактивних радіоактивних відходів.
- Оцінка ймовірності виникнення ланцюгової реакції ділення в модулі сховища для проміжного зберігання високоактивних радіоактивних осклованих відходів.
- Розробка НДДКР «Розробка радіаційно-захисної камери з обладнанням, шлюзу перевантажувального для сховища для проміжного зберігання високоактивних радіоактивних відходів, що повертаються з Російської Федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС».
- Розробка РКД на нестандартизоване обладнання сховища для проміжного зберігання високоактивних радіоактивних відходів, що повертаються з Російської Федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС.

Уточнення Технічних вимог 16

Дата подання: 15.07.2020 22:43
Дата відповіді: 20.07.2020 22:44
Згідно п. 3.9 ТВ Науково-технічний супровід: «На етапі проєктування Підрядник виконує: розробку РКД на нестандартизоване обладнання сховища для проміжного зберігання високоактивних радіоактивних відходів, що повертаються з Російської Федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС». Робоча конструкторська документація на нестандартизоване обладнання сховища є власністю виготовлювача і її передача Замовнику може бути проблематичною. Прохання підтвердити, що обсяг РКД, що передається Замовнику, узгоджується Замовником у Технічній специфікації на обладнання.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Обсяг РКД, що передається Замовнику, буде наведений в Технічній специфікації на обладнання і узгоджується Замовником.

Уточнення Технічних вимог 17

Дата подання: 15.07.2020 22:44
Дата відповіді: 20.07.2020 22:45
Згідно п. 3.9 ТВ Науково-технічний супровід: «На етапі проєктування Підрядник виконує: інші документи передбачені затвердженою проектною документацією згідно до норм, правил та стандартів України. Прохання уточнити про які документи йде мова тому, що на стадії подання тендерної пропозиції матеріали проекту – не надаються, тобто які документи передбачені проектом – не відомо.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Будуть внесені відповідні зміни в тендерну документацію

Уточнення Технічних вимог 18

Дата подання: 15.07.2020 22:47
Дата відповіді: 20.07.2020 22:46
Згідно п. 3.10 ТВ Специфічні умови проведення робіт: «До початку виконання робіт за договором підряду Підрядник зобов'язаний надати ліцензії на всі ліцензовані, відповідно до законодавства України, види діяльності, які здійснюються в рамках Проєкту, як власні, так і залучених субпідрядників. Підрядник повинен оформити і отримати такі дозвільні документи: - спеціальний дозвіл на проведення діяльності в Зоні відчуження (відповідно до Постанови КМУ від 20.12.2000 №1869 «Про затвердження Порядку видачі спеціальних дозволів на провадження окремих видів діяльності на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення») – до початку виконання робіт; - допуск до виконання особливих робіт на ядерних установках з ядерними матеріалами, радіоактивними відходами, іншими Джерелами іонізуючого випромінювання (Постанова КМУ від 25.12.97 № 1471)». Прохання підтвердити, що оформлення та отримання дозвільних документів можливо після результатів тендеру, і це не буде порушенням умов тендеру? Який документ необхідно надати у складі тендерної пропозиції щодо гарантії отримання дозвільних документів?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Згідно вимог пункту 6 розділу ІІІ тендерної документації:
Учасники процедури закупівлі повинні надати у складі тендерних пропозицій інформацію та документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим замовником. Технічні вимоги до предмета закупівлі, технічна специфікація та перелік інформації і документів, які подаються для підтвердження відповідності тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, наведені у Додатку 3 до тендерної документації.
Учасник закупівлі повинен надати в складі тендерної пропозиції документи щодо учасника та/або субпідрядника в залежності від видів робіт, які вони будуть виконувати власними силами:
1) Лист, за підписом уповноваженої особи і скріплений печаткою учасника (за наявністю), про готовність підписати з замовником угоду про нерозголошення учасником та його працівниками інформації, яка буде отримана в процесі виконання робіт, невикористання інформації, яка буде отримана в процесі виконання робіт, в інших роботах, без згоди замовника, заборону передачі інформації іншим організаціям, яка була отримана в процесі виконання робіт;
2) Довідку про наявність ліцензії на здійснення господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури надають у довільній формі за підписом уповноваженої особи учасника та завірену печаткою (у разі наявності) та копію додатку до ліцензії, із провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із значними наслідками (СС3) за наступним переліком видів робіт згідно з додатком:
1.00.00 Будівельні та монтажні роботи загального призначення:
1.01.00 улаштування основ та фундаментів збірних та монолітних;
1.04.00 зведення металевих конструкцій;
1.05.00 зведення збірних бетонних та залізобетонних конструкцій;
1.06.00 зведення монолітних бетонних, залізобетонних та армоцементних конструкцій;
1.07.00 зведення кам’яних та армокам’яних конструкцій;
1.12.00 монтаж технологічного устаткування;
1.13.00 Виконання пусконалагоджувальних робіт:
1.13.01 електротехнічних пристроїв;
1.13.02 автоматизованих систем управління;
1.13.03 систем опалення, вентиляції та кондиціонування повітря;
1.13.04 підйомно-транспортного устаткування;
1.13.07 теплоенергетичного устаткування;
1.13.09 водопостачання та водовідведення;
2.00.00 Будівництво об’єктів інженерної інфраструктури:
2.01.00 монтаж внутрішніх інженерних мереж, систем, приладів і засобів вимірювання, іншого обладнання:
2.01.01 водопостачання та водовідведення;
2.01.02 систем вентиляції та кондиціонування повітря;
2.01.03 опалення;
2.01.05 технологічних трубопроводів;
2.01.06 електропостачання і електроосвітлення;
2.01.07 засобів автоматизації і контрольно вимірювальних приладів, зв’язку, сигналізації, інформаційних мереж;
2.02.00 монтаж зовнішніх інженерних мереж, систем, приладів і засобів вимірювання, іншого обладнання:
2.02.01 водопостачання та водовідведення;
2.02.05 електропостачання і електроосвітлення;
2.02.06 зв'язку, сигналізації, інформаційних мереж
3) Копія дозволу та/або декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, які оформлені згідно вимог чинного законодавства України на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме:
- роботи, що виконуються за допомогою механічних підіймачів та будівельних підйомників;
- земляні роботи, що виконуються на глибині понад 2 метри або в зоні розташування підземних комунікацій чи під водою;
- газополум’яні роботи;
- зварювальні роботи;
- роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метра.
4) Копію спеціального дозволу Державного агентства України з управління зоною відчуження на провадження окремих видів діяльності на території зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення, оформленого згідно постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.2000 №1869 (із зазначенням №, дати видачі та терміну дії).У разі відсутності у учасника відповідного дозволу учасник має надати лист-довідку з детальним графіком отримання дозволу для початку виконання робіт на території, яка має радіоактивне забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.
5) Довідку за підписом уповноваженої особи і скріплену печаткою учасника та копії повідомлень/листів відповідних компетентних органів України про наявність допуску до виконання особливих робіт (послуг) у працівників учасника відповідно до Постанови КМУ № 1471 від 25.12.1997 року.
Довідка повинна містити наступну інформацію:
• прізвище, ім’я, по-батькові;
• посада;
• освіта;
• кваліфікація (згідно диплому);
• категорія допуску.
6) Копію сертифікату, що підтверджує наявність функціонуючої системи управління якістю, яка відповідає стандарту ISO 9001:2015
7) Довідку в довільній формі про особу, що уповноважена підписувати договір про закупівлю у разі перемоги учасника у торгах. Довідка повинна містити відомості про повноваження на підписання договору про закупівлю, наявність чи відсутність обмежень щодо можливості підписання договорів та зразок підпису. У разі наявності обмежень щодо підписання договору, необхідності додаткового погодження з вищестоящим органом (наприклад загальними зборами, власником) тощо, додатково необхідно надати документ про наявність в особи таких повноважень. Також необхідно надати в складі пропозиції копію документа, що посвідчує особу, уповноваженого на підписання договору.

Уточнення Технічних вимог 19

Дата подання: 15.07.2020 22:49
Дата відповіді: 20.07.2020 22:47
Згідно п. 3.10 ТВ Специфічні умови проведення робіт: «Роботи будуть проводитися в 10 км зоні відчуження на радіаційно-забрудненій території, що потребує додаткових організаційних заходів і витрат на забезпечення радіаційної безпеки при проведенні робіт: - санітарно-пропускний режим для персоналу й автотранспорту; - проведення індивідуального дозиметричного контролю персоналу; - проведення дозиметричного контролю місць провадження робіт (для земляних робіт); - радіометричний контроль і дезактивація транспортних засобів». Прохання надати вихідні дані для можливості оцінити у тендерній пропозиції перелічені витрати або підтвердити, що такі витрати будуть додатково оплачені згідно фактичних витрат.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Згідно Додатку 1 до Технічних вимог до тендерної документації в зведеному кошторисному розрахунку передбачені кошти на виконання робіт в зоні відчуження та зоні безумовного (обов’язкового) відселення. Чисельні параметри приведені в відомості ресурсів.

Уточнення Технічних вимог 20

Дата подання: 15.07.2020 22:51
Дата відповіді: 20.07.2020 22:48
Згідно п. 4.1 ТВ Генеральний план: «Зовнішні мережі господарсько-питного й протипожежного водопроводів, господарсько-побутова і дощова каналізації сховища ОСКЛ-ВАВ підключаються до існуючих мереж КВ «Вектор». Протипожежне водопостачання передбачається від двох резервуарів V=150 м3. Побутові стоки надходять до станції біологічного очищення. Очищена стічна рідина після модульних очисних споруджень глибокого доочищення на біологічних ставках і контактному резервуарі скидається в р. Мар'янівка. Дощові стоки надходять у акумулюючі ємності і далі на очисні споруди. Після добового акумулювання дощові стоки надходять на блок відстійників і фільтрів (2 шт.), далі на біологічні ставки для глибокого доочищення. Після очищення стоки проходять дозиметричний контроль і скидаються в р. Мар'янівка». Прохання підтвердити, що зовнішні мережі господарсько-питного й протипожежного водопроводів, господарсько-побутова і дощова каналізації сховища ОСКЛ-ВАВ підключаються до існуючих мереж КВ «Вектор» в межах іншого проекту і в обсяг робіт по даному тендеру – не входить?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Підтверджуємо, що зовнішні мережі господарсько-питного й протипожежного водопроводів, господарсько-побутова і дощова каналізації сховища ОСКЛ-ВАВ входять в обсяг робіт іншого проекту. Проектом розглядаються підключення водопостачання і каналізації проектованого сховища ОСКЛ-ВАВ до 1-го випускного колодязя.

Уточнення Технічних вимог 21

Дата подання: 15.07.2020 22:52
Дата відповіді: 20.07.2020 22:49
Згідно п. 4.1 ТВ Генеральний план: Для функціонування проєктованого сховища ОСКЛ-ВАВ передбачається виконати будівництво допоміжних об’єктів: спостережних свердловин». Прохання підтвердити, що серед вихідних даних, що будуть надані для будівництва є проект спостережних свердловин, який розроблено на підставі інженерних вишукувань.

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Для здійснення контролю за ґрунтовими водами на території площадки сховища передбачається спорудження 4-х спостережних свердловин. Окремо розробленого розділу немає.

Уточнення Техні2них вимог 21

Дата подання: 15.07.2020 22:53
Дата відповіді: 20.07.2020 22:49
Згідно п. 4.3.2 ТВ Зона зберігання ОСКЛ-ВАВ в осях 13-25/А-Ж проектом передбачено використання «полімерну пластичну композицію від компанії Sika». Прохання підтвердити, що в робочій документації можливо застосування матеріалів та обладнання інших виробників, ніж наведено у розділі 4, з характеристиками, передбаченими проектом.

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
В робочій документації можливо застосування матеріалів та обладнання інших виробників, з характеристиками, передбаченими проектом, за погодженням з Замовником.

Уточнення Технічних вимог 23

Дата подання: 15.07.2020 23:04
Дата відповіді: 20.07.2020 22:50
Згідно п. 4.4.3 ТВ Електроосвітлення: «Стійкість до сейсмічного впливу розглядається в частині кріплення конструкцій, для влаштування освітлювальної арматури, щитів освітлення, металевих конструкцій для прокладання кабелів».Прохання пояснити обсяг системи освітлення та кабелів, для якої необхідно виконання сейсмостійкого виконання?

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Сейсмостійке виконання необхідне для системи аварійного (внутрішнього та евакуаційого) та охоронного освітлення, які відносяться до системи нормальної експлуатації важливої для безпеки (НП 306.2.15-2004).

Уточнення Технічних вимог 24

Дата подання: 15.07.2020 23:06
Дата відповіді: 20.07.2020 22:51
Згідно п. 4.5.2 ТВ Вентиляція: «Вентиляція радіаційно-захисної камери загально обмінна механічна та природня. Вентиляційні системи запроєктовані з резервними вентиляторами. Фільтри тонкого очищення ФАП-3400 обладнуються приладами контролю опору тиску, для визначення ступеня їх забруднення». Згідно додатку 7 дана система повинна бути розрахована на сейсмічні навантаження та інші екстремальні впливи. Фільтри ФАП-3400 та загально обмінна і природня вентиляція не розраховані на такі впливи. Вартість обладнання, яке розраховане на екстремальні впливи, значно вище ніж загально промислове. Вартість якого обладнання врахована у Додатку 1 до ТВ?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
У Додатку 1 до ТВ враховане загальнопромислове обладнання, не розраховане на екстремальні впливи та сейсмічні навантаження. У разі виходу із строю від сейсмічних навантажень або екстремальних впливів, обладнання замінюється на нове.

Уточнення Технічних вимог 25

Дата подання: 15.07.2020 23:08
Дата відповіді: 20.07.2020 22:53
Згідно п. 4.5.2 ТВ Вентиляція: «При спрацюванні аварійної вентиляції (дві системи по 9500м3/год), клапани з електроприводом природньої витяжної вентиляції закриваються, і повітря надходить до блоку аварійної витяжної механічної вентиляції розрахованою на роботу при температурі до 200°С. В блок аварійної витяжної механічної вентиляції входить: - фільтр грубої очистки М5; - касета з двома фільтрами тонкої очистки ФАС-9000Н; - три клапани з електроприводами які відкриваються при спрацюванні сигналу «аварія», які зблоковані з роботою систем АВ (аварійні)». Вартість обладнання, яке розраховане на екстремальні впливи, значно вище ніж загально промислове. Вартість якого обладнання врахована у Додатку 1 до ТВ?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
У Додатку 1 до ТВ враховане загальнопромислове обладнання, не розраховане на екстремальні впливи. У разі виходу із строю екстремальних впливів, обладнання замінюється на нове.

Уточнення Технічних вимог 26

Дата подання: 15.07.2020 23:10
Дата відповіді: 20.07.2020 22:54
Згідно додатку 5 ТВ: «Технічний регламент щодо пакувальних комплектів для зберігання та захоронення радіоактивних відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року №939, у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 року №1099». Згідно Постанови КМУ від 17 жовтня 2018 р. №884 втратила чинність постанова Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 р. №939. Якому документу повинні відповідати пакувальні пенали?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Пакувальні пенали повинні відповідати «Технічний регламент щодо пакувальних комплектів для зберігання та захоронення радіоактивних відходів», який затверджений Постановою КМУ від 17 жовтня 2018 р. №884.

Роз’яснення щодо п.4 «ВИХІДНІ ВИМОГИ НА РОЗРОБКУ ПАКУВАЛЬНОГО КОМПЛЕКТУ ДЛЯ ВАВ» Додатку №5 до ТВ

Дата подання: 16.07.2020 11:38
Дата відповіді: 21.07.2020 21:58
Потрібні додаткові роз’яснення щодо п.4 «ВИХІДНІ ВИМОГИ НА РОЗРОБКУ ПАКУВАЛЬНОГО КОМПЛЕКТУ ДЛЯ ВАВ» Додатку №5 до ТВ: «Підряднику необхідно: 4.1 Розробити та затвердити документи: «Технічні умови», «Програма та методика випробувань». Розроблені документи «Технічні умови» та «Програма та методика випробувань» узгодити з Державною інспекцією ядерного регулювання України (на виконання вимог документу «НП 306.4.213-2017. Загальні положення безпеки при поводженні з радіоактивними відходами до їх захоронення»); 4.2 Розробити конструкторську документацію на пакувальний комплект; 4.3 Виготовити два зразка пакувального комплекту; 4.4 Забезпечити проведення випробувань необхідним обладнанням та матеріалами; 4.5 Провести випробування зразків пакувальних комплектів згідно з узгодженою Державною інспекцією ядерного регулювання України «Програмою та методикою випробувань»; 4.6 Провести сертифікацію пакувального комплекту в Державній інспекції ядерного регулювання України». Питання: Які ризики існують в процеси узгодження ТС на ВБ устаткування та системи та ЗАБ? Яким чином ризики узгодження проектної документації та приймання важливого для безпеки устаткування та систем враховано в графіке будівництва при тому що Підрядник буде мати договір з незмінними циною та термінами виконання проекту? Коментар: Ця частина роботи має великий вплив на графік проекту, оскільки вона передбачає послідовне виконання задач з проміжними контрольними точками. Витрати часу не можуть бути компенсовані одночасним паралельним виконанням задач цього пункту робіт. Беручи до уваги існуючу практику розгляду та узгодження проектної документації для проектів в Україні, пов'язаних з питаннями ЯРБ, потребує додаткового роз'яснення організація та процедури взаємодії з ДIЯРУ та ii експертами, оскільки отримання позитивних висновків розгляду проектних документів, буде умовою для продовження розробки РД та несе ризики внесення змін на пізніх стадіях проекту з причин, пов'язаних з видаленням експертних коментарів. Ці ризики мають бути відомі на початку, оскільки час виконання робіт за проектом обмежений двома роками. З урахуванням кількісті важливого для безпеки устаткування та систем це виглядає занадто оптимістичним передбаченням, обов’язок за виконання якого покладено на Виконавця, які не зможе контролювати та не має реального впливу на процес погодження проектних документів. Крім того, потребує уточнення організація та об’єм участі Замовника та представників Держатомрегулювання в випробуваннях важливого для безпеки устаткування та технологічних систем з зафіксованим на початку Переліком цього ВБ устаткування та систем, які в мінімізованому об’ємі представлено в Додатку 7 до ТВ (в самому документі помилково нумерується, як Додаток 8).
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Порядок процедури розгляду та узгодження таких документів як технічні умови на пакувальні комплект ВАВ, програма та методика випробувань виконується згідно вимог, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки.
Необхідність в розробці технічної документації визначається згідно з документом НП 306.4.213-2017 «Загальні положення безпеки при поводженні з радіоактивними відходами до їх захоронення.».
Вимоги до упаковок наведені в документі НП 306.4.153-2009 «Вимоги до упаковок для довгострокового зберігання та захоронення високоактивних радіоактивних відходів від переробки відпрацьованого ядерного палива».
Вимоги до ЗАБ наведені в документі НП-306.3.02/3.038-00 «Вимоги щодо структури та змісту звіту про аналіз безпеки приповерхневих сховищ радіоактивних відходів».
Процедура проведення оцінки відповідності зазначеним технічним вимогам згідно докумету «Технічного регламенту щодо пакувальних комплектів для зберігання та захоронення радіоактивних відходів».
Держатомрегулювання України встановлений наступний порядок погодження технічних умов, програм і методик випробувань:
1. Технічні умови на контейнери для РАВ погоджуються Держатомрегулювання з урахуванням оцінки відповідності контейнерів вимогам Технічного регламенту щодо контейнерів для зберігання та захоронення радіоактивних відходів, проведеної призначеними органами з оцінки відповідності.
2. Держатомрегулювання розглядає представлені проекти технічних умов, у разі наявності в комплекті документів, мінімально необхідного для прийняття рішення щодо погодження технічних умов, сертифікату перевірки типу, виданого призначеним органом з оцінки відповідності за результатами здійснення процедур, передбачених модулями оцінки відповідності (перевірка типу), згідно «Технічного регламенту модулів оцінки відповідності та вимог щодо маркування національним знаком відповідності, які застосовуються в технічних регламентах з підтвердження відповідності», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.10.2003 № 1585. Але при погодженні технічних умов необхідна наявність саме зазначеного сертифікату. Сертифікати повинні бути захищені від підробки. У разі відсутності такого сертифікату проекти технічних умов будуть повертатись без розгляду.
3.. Програми і методики випробувань, які надаються до Держатомрегулювання в складі документів разом з проектом технічних умов, повинні бути погоджені з призначеними ООВ на підставі Технічного регламенту щодо контейнерів для зберігання та захоронення радіоактивних відходів.
Нумерація додатків до ТВ буде приведена у відповідність, шляхом внесення змін в тендерну документацію.

Уточнення Технічних вимог

Дата подання: 16.07.2020 14:19
Дата відповіді: 21.07.2020 21:41
Згідно до п.2.5 Додатку 3 до ТД «ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ»: «Модуль сховища включає: - чотири робочих секцій (268,8 м3 оскл.ВАВ); - одна резервна секція (67,2 м3 оскл.ВАВ); - одна спеціальна секція (67,2 м3 оскл.ВАВ).» Просимо представити роз’яснення того, чим відрізняються ці секції. Які вимоги та функціональність різних секцій? Чи присутні додаткові вимоги до секцій і контролю за параметрами у них? Можливо відрізняються способи та засоби розташування контейнерів?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
У проекті модуль сховища виконаний у вигляді радіаційнозахисних камер з монолітного залізобетону з товщиною стін і перекриття 1200 мм. Модуль сховища з ОСКЛ-ВАВ має розміри: близько 38,4 м у довжину; 36,0 м завширшки та 10,2 м у висоту. Камери модулів розділені перегородками на секції. Секції модуля обладнані комірками зберігання пеналів з оскл. ВАВ. У кожній секції розміщається 4 ряди по 14 комірок в ряду (56 комірок). Комірка представляє собою обсадну трубу з направляючими та спеціальний демпфуючий пристрій. В одній комірці пенали розміщені вертикально, по два, один над іншим. Модуль сховища має 6 секцій (4 робочих секції (до 268,8м3) та 2 резервні (до 134,4м3)); Перша секція (в осях 11-12) та остання (в осях 16-17) – резервні. 4 секції в осях 12-16 – основні робочі секції для завантаження в комірки на довгострокове зберігання пеналів з оскл. ВАВ. В зоні зберігання передбачено встановлення датчиків температури для моніторингу температури в кожній комірці з пеналами ВАВ. Не перевищення умов безпечної експлуатації при зберіганні пеналів ВАВ в секціях сховища контролюється за рахунок моніторингу температури в кожній комірці модуля сховища та контролю об’ємної активності аерозолів у викидах з вентиляційної системи кожної секції сховища.
У разі перевищення допустимих величин по температурі або об’ємній активності аерозолів канали природної вентиляції на виході з секції зберігання ОСКЛ-ВАВ перекриваються, та вмикається аварійна система примусової вентиляції, яка працює через систему фільтрів.
Вентиляція сховища ОСКЛ-ВАВ.
- для кожної секції сховища ОСКЛ-ВАВ розрахованої на розміщення 112 пеналів, проектується окрема припливно-витяжна система з природною вентиляцією;
- автономна робота природньої вентиляції кожної секції забезпечується за рахунок природньої (гравітаційної) тяги, різниці відміток між повітрозабірними гратами та витяжною решіткою;
- аварійна (примусова) вентиляція проектується для всіх секцій сховища. Аварійна вентиляція має функцію відбору та очищення повітря із секції модуля за допомогою фільтрів (ефективність фільтрації 99,95%).

Уточнення Технічних вимог

Дата подання: 16.07.2020 14:20
Дата відповіді: 21.07.2020 21:42
Згідно п.4.5.2 Додатку 3 до ТД «ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ»: «Вентиляція сховища ВАВ розрахована таким чином що при несприятливих метео умовах (температурах зовнішнього повітря), температура на поверхні пеналів, в середині контейнерів осклованих ВАВ, температура на стінах сховища та витяжних каналах не буде перевищувати нормативні значення згідно ТУ 235-001-2015». Просимо уточнити, яким чином ведеться спостереження за температурним режимом, кількістю датчиків спостереження, їх типи, способи заміни та технічного обслуговування. Також просимо надани пояснення щодо мінімальної кількісті та наявністи резервних каналів вимірювання, наявність системи контроля сповіщення та вимоги до систем аварійного сповіщення та реагування.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Затвердженою стадією «П» передбачено встановлення в зоні зберігання датчиків температури для моніторингу температури в кожній комірці з пеналами ВАВ.
При зберіганні пеналів з оскл. ВАВ в кожній секції модулів контролюються наступні температурні параметри:
— температура повітря, що надходить в секцію;
— температура повітря на виході із секції;
— температура повітря в кожній комірці;
— температура на поверхні стін секцій;
Виміряні значення контрольованих параметрів в автоматичному режимі передаються на ЦПУ.
Кількість датчиків спостереження, їх типи, способи заміни та технічного обслуговування, мінімальна кількість резервних каналів, системи контролю сповіщення та вимоги до систем аварійного сповіщення розробляються в стадії «РД» згідно затвердженої стадії «П» у відповідності з чинними нормами та стандартами.

Уточнення кваліфікаційних критерій (Додаток 1)

Дата подання: 16.07.2020 15:02
Дата відповіді: 21.07.2020 21:43
ВІдповідно Формі 1.5. Додатку 1 до ТД учасник має надати інформацію про виконання аналогічного (аналогічних) договору (договорів), зазначивши "Дату завершення робіт за договором" та "Фактичний строк завершення робіт за договором". Просимо роз'яснити різницю між цими двома датами, так як, на нашу думку, вони будуть однаковими.

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Так дійсно, згідно форми 1.5 Додатку 1 до тендерної документації учасник у таблиці колонка 6 має зазначити дату завершення робіт за договором, а у колонці 7 фактичний строк завершення робіт за договором. При цьому, дата завершення робіт за договором може по факту не співпадати з фактичним строком завершення робіт по договору (тобто, мало місце прострочення виконання зобов’язання), або навпаки, дата завершення робіт за договором може збігатися з фактичним строком завершення робіт по договору (в разі належного виконання договірних зобов’язань).

Ризики та інфляція

Дата подання: 16.07.2020 15:52
Дата відповіді: 21.07.2020 21:44
Згідно додатку 1 зрозуміло, що не враховано ризики та інфляцію для обладнання та БМР. Згідно вимог ТД необхідно у складі пропозиції надати договірну ціну згідно ДБН Д 1.1-1, тобто включити у своїй пропозиції ризики щодо обладнання та будівельно монтажних робіт. Прохання пояснити включено чи ні ризики щодо обладнання та будівельно-монтажних робіт у тверду очікувану вартість закупівлі. Якщо так, то які проценти?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
В очікувану вартість закупівлі включені ризики в розмірі 1,5%. Згідно ДБН Д 1.1-1:2013 п.6.2.10 при твердої договірної ціні в розмірі не більш ніж 1,5%. Кошти на інфляційні процесі також передбачені в очікуваній вартості предмета закупівлі. При опрацюванні додатку 1 в програмному комплексі АВК, тобто при наявності всіх показників за всіма статтями витрат (робота с файлом формату .іms) ризики та інфляція визначається програмним комплексом АВК.

Проектна документація (стадія "П")

Дата подання: 20.07.2020 11:46
Дата відповіді: 23.07.2020 15:47
Відповідно до вимог п. 3.4 додатку 3 до ТД, робоча документація, яку повинен разробити Підрядник, повинна відповідати затвержденній проектній документації (стадія "П") У зв'язку з зазначенним вище, просимо додати затвердженну проектну документацію (стадія "П") до складу тендерної документації.

відповідь:

Дякуємо за звернення! Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: Додаток 3 до тендерної документації «Технічні вимоги на виконання робіт по об’єкту: «Будівництво сховища для проміжного зберігання високоактивних відходів (ВАВ), які повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС» (Коригування)» (в тому числі виготовлення робочої документації (стадія «Р»), науково – дослідні та дослідно – конструкторські роботи, поставка та монтаж обладнання)» складений на підставі затвердженої проектної документації, і містить як загальні вимоги (Додаток 2-7 до ТВ, а саме: ситуаційний план розміщення майданчика, генеральний план майданчика, план розташування технологічного обладнання, вихідні вимоги на основне технологічне обладнання, специфікація технологічного обладнання та класифікація систем та обладнання сховища ОСКЛ-ВАВ у відповідності до вимог НП 306.4.213-2017) так і вичерпний обсяг робіт, які потрібно виконати переможцю торгів (Додаток 1 до ТВ).
Затверджена проектна документація (стадія П) буде передана переможцю торгів згідно п. 7.3.2 розділу 7 Додатку 5 Проект договору підряду до тендерної документації:
7.3.2 Замовник зобовязаний в строк 20 (двадцять) календарних днів з дати укладання Договору передати Підряднику проєктну документацію стадії П, в повному обсязі (українською мовою) в 1-му примірнику в паперовій формі та на електронних носіях (в т.ч. кошторисну частину проєктної документації стадії П в програмному комплексі АВК-5 в редакції, що діє на момент передачі) та відповідний позитивний експертний звіт.

Витрати на організація та управління проєктом.

Дата подання: 21.07.2020 12:15
Дата відповіді: 23.07.2020 15:49
У Технічних вимогах п. 3.1. Загальний опис робіт підрядника зазначено - «В обсяг робіт Підрядника входить комплекс робіт, необхідний для будівництва «Сховища для проміжного зберігання високоактивних відходів (ВАВ), які повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС», що включає: організація та управління проектом;» У відповідності до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 Правила визначення вартості будівництва (додаток К), організація та управління будівельним процесом відносить до глави 10 зведеного кошторисного розрахунки «Утримання служби Замовника». Згідно додатку 1 до ТВ данні об’єми не передбачені кошторисом, як об’єм Підрядника! Просимо надати роз’яснення на якій підставі Замовник передбачає делегування Підряднику функцій Замовника, а саме управління будівельним проектом. Яким чином будуть відшкодовуватись підряднику витрати на організацію та управління проектом які згідно зведено кошторисного розрахунку віднесені до глави 10 «Утримання служби Замовника». Також просимо підтвердити, що данні витрати були враховані при визначенні граничної суми закупівлі.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за звернення! Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: Дійсно, правила визначення вартості будівництва (додаток К), організація та управління будівельним процесом відносить до глави 10 зведеного кошторисного розрахунки «Утримання служби Замовника».
Делегування Підряднику функцій Замовника не передбачено.
Під фразою «управління будівельним проектом» передбачено адміністративне управління Підрядником процесом виконання робіт на всіх етапах реалізації проєкта тільки в межах компетенції Підрядника.
Формування Підрядником Групи управління проектом (ГУП) в класичному розумінні не передбачено. Відповідні зміни будуть внесені до тендерної документації.

Джерело фінансування

Дата подання: 21.07.2020 14:11
Дата відповіді: 23.07.2020 15:51
Пунктом 3.1 Проекту договору передбачено, що фінансування закупівлі за даним Договором здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України КПКВК 2408090, КЕКВ 3210, Спеціальний фонд. У відповідності до положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» сума коштів по даній статті на 2020 рік складає 988 млн. грн. (тобто близько 25% від вартості закупівлі). Інших джерел фінансування закупівлі не передбачено (тендерною документацією). Питання: Який наразі розмір Державного фонду поводження з радіоактивними відходами (з якого, як ми розуміємо, буде фінансуватися закупівля)? Чи зможе Замовник/Держава забезпечити наявність повного фінансування до 30.09.2022 року? Чи не планує Замовник залучити інші джерела фінансування незаборонені законодавством?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за звернення! Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: 1) згідно постанови КМУ від 25.04.2018 № 330 «Про затвердження Порядку використання коштів Державного фонду поводження з радіоактивними відходами» головним розпорядником коштів Державного фонду поводження з радіоактивними відходами (далі - Фонд) є ДАЗВ. Розподіл коштів Фонду між розпорядниками та одержувачами здійснюється ДАЗВ за погодженням з Мінекоенерго. Кошти Фонду спрямовуються на фінансове забезпечення: проектування, будівництва, введення в експлуатацію, експлуатації, зняття з експлуатації або закриття (консервації), ремонту, реконструкції сховищ радіоактивних відходів, в тому числі призначених для довготривалого зберігання радіоактивних відходів, які утворилися після переробки відпрацьованого ядерного палива українських атомних електростанцій, та об'єктів інфраструктури, що з ними пов'язані.
2) Це питання не належить до нашої компетенції.
3) Інші джерела фінансування не передбачаються.

Уточнення технічних вимог 3 продовження

Дата подання: 21.07.2020 17:33
Дата відповіді: 24.07.2020 20:15
На запитання Уточнення технічних вимог 3 «Згідно п. 3.3 ТВ Організація будівельного виробництва та управління проектом: «Для організації та управління виконанням робіт по проекту Підрядник повинен сформувати з кваліфікованих фахівців Групу управління проектом (ГУП), керівництво якою буде здійснювати керівник проєкту Підрядника. ГУП Підрядника повинна забезпечувати управління та нагляд за реалізацією проєкту, що передбачає формування планів робіт, забезпечення їх матеріально-технічними та фінансовими ресурсами, формування графіків виконання робіт всіх учасників проєкту, розробка завдань для них на базі календарного планування, доведення завдань виконавцям, відслідковування та аналіз фактичного виконання завдань, виконання їх своєчасного коригування для забезпечення успішної реалізації проєкту». Згідно додатка 1 до ТВ кошти на утримання ГУП – не передбачено. Питання: чи правильно ми розуміємо, що кошти на утримання ГУП – це окремий договір з Замовником і його фінансування буде по витратам, що відшкодовуються? 20.07.20 о 22:31 Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надав наступні роз’яснення: «Кошторисом передбачені Кошти на покриття адміністративних витрат будівельних організацій. Згідно додатку Г ДСТУ – Б Д.1.1-3:2013 в перелік адміністративних витрат включені і витрати на утримання працівників апарату управління будівельної організації та тощо». Додаток Г ДСТУ – Б Д.1.1-3:2013 на який посилається ДСП «ЦППРВ» містить витрати виключно на утримання працівників апарату управління будівельної організації, що не мають жодного відношення до управління будівельним проектом в цілому! У Законі України "Про регулювання містобудівної діяльності", що введений в дію з 1 березня 2020 року, у частині першій статті 1, пункті 4-1, зазначено, що управління проектом, організаційне і консультаційне супроводження комплексу робіт, пов’язаних із створенням об’єкта архітектури здійснює інженер-консультант від імені Замовника. Згідно Класифікатору професій затвердженого наказом 1542 від 26.10.2017 року (Код КП 2142.2) інженер-консультант виступає представником Замовника відповідно укладеного договору в установленому законом порядку та виконує: – представництво інвестора (замовника) відповідно до укладеного договору в установленому законодавством порядку; – консалтинг інвестора з питань залучення проектних, генеральних підрядних організацій; – участь у підготовці договору підряду та контроль дотримання його положень усіма учасниками будівництва; – консалтинг розробки організаційно-фінансових схем реалізації проекту будівництва з зазначенням усіх можливих організаційно-технологічних ризиків; – контроль організаційно-технологічної надійності будівництва; – участь та внесення пропозицій щодо стадійності проектування, черг будівництва та етапів реалізації проекту; – консалтинг з питань формування бюджету проекту у цілому, планів освоєння капітальних вкладень, обсягів фінансування окремих етапів будівництва та оптимізації інвестицій; – контроль витрачання коштів на усіх етапах будівництва; – аналіз результатів перевірок та обґрунтованість висновків державних контролюючих і наглядових органів; – участь в аналізі претензій, які виникли між учасниками реалізації проекту, розробленні відповідних пропозицій щодо їх усунення участь у виборі постачальників по проекту та виконавців будівельних робіт, оформлення договірних відносин з ними; – розроблення пропозицій щодо управління організаційно-технологічними ризиками проекту; – участь у здійсненні проектування; – аналіз невідповідності (відповідно до компетенції), помилки чи пропуски в робочій документації та вживання заходів щодо їх усунення; – участь у здійсненні авторського нагляду протягом всього періоду будівництва; – здійснення нагляду за всіма діями підрядника в межах будівельного майданчику в розрізі безпеки виконання робіт, охорони праці та охорони навколишнього середовища; – участь у здачі в експлуатацію завершеного будівельного об’єкта. У відповідності до ДСТУ – Б Д.1.1-3:2013, пункт 5.8.13. «До глави 10 «Утримання служби замовника» (графи 6 та 7) включаються кошти на утримання служби замовника (включаючи кошти на здійснення технічного нагляду) в розмірі, який, як правило, складає до 2,5 % від підсумку глав 1 – 9, графа 7. Якщо замовник будівництва залучає спеціалістів технічного нагляду з покладанням на них окремих функцій замовника будівництва, що обумовлюється договором, до глави 10 «Утримання служби замовника» (графи 6 та 7) окремими рядками включаються кошти на утримання служби замовника (як правило, в розмірі до 1,0%) та на здійснення технічного нагляду (як правило, в розмірі до 1,5%). Додатково можуть включатися кошти на надання послуг інженера-консультанта (як правило, в розмірі до 3%) у разі його залучення. Розмір вищезазначених коштів приймається за відповідними розрахунками. По об'єктах будівництва, спорудження яких здійснюється із залученням іноземних кредитів, наданих під державні гарантії, на стадії складання інвесторської кошторисної документації кошти на покриття витрат з надання послуг інженером-консультантом визначаються за обґрунтовуючими розрахунками в межах ліміту коштів, обчислених з використанням указаного показника, якщо інше не передбачено міжнародними договорами. Витрачання коштів здійснюється на підставі обґрунтовуючих розрахунків виходячи з трудовитрат спеціалістів на виконання ними своїх функцій та вартості одного людино-дня, погодженого із замовником» Відповідно вище зазначеного послуги які наведені у пункті 3.3 Технічних вимог та покладаються на Підрядника, повинні бути віднесені до послуг інженера – консультанта за окремим договором. Просимо видалити усі вимоги що до організації управління проектом Підрядником з Тендерної документації та додатків, оскільки це суперечить Державним будівельним стандартам та Законам України.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

«Дякуємо за звернення! Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: Перелік робіт які мають відношення до організація та управління будівельним процесом та відносить до глави 10 зведеного кошторисного розрахунки «Утримання служби Замовника» є відповідальністю Замовника, делегування функцій Замовника Підряднику не передбачено.
Під фразою «управління будівельним проектом» передбачено адміністративне управління Підрядником процесом виконання робіт на всіх етапах реалізації проекта тільки в межах компетенції та відповідальності Підрядника. У разі залучення Субпідрядника Підрядник повинен буде здійснювати організацію та управління субпідрядними організаціями які будуть залучені до реалізації проекту. Підрядник несе перед Замовником повну відповідальність за неналежне виконання або невиконання своїх обов'язків залученими ним організаціями,. Підрядник повинен виділити основний ключовий персонал з числа функціональної структури підприємства для можливості контактів з Замовником. Формування Групи управління проектом (ГУП) в класичному розумінні не передбачено. Відповідні зміни будуть внесені до тендерної документації.».

Захист металоконструкцій фахверка від корозії.

Дата подання: 21.07.2020 18:03
Дата відповіді: 23.07.2020 15:56
Згідно п. 4.3.2. Технічних вимог зазначено, що захист металоконструкцій фахверка по осі 18 від корозії – фарбування емаллю ПФ115 за два рази по шару ґрунтовки ГФ021. У додатку 1 до Технічних вимог зазначено, що відновлення захисного покриття після монтажу металоконструкцій виконується матеріалом SikaCor EG 1 (A+B) DB 601 (білий) та SikaCor Zink R (A+B), що не відповідає даним зазначеним у Технічних вимогах. Враховуючи вимогу Замовника про необхідність забезпечення безпечних умов довгострокового зберігання протягом 100 років, просимо надати інформацію про системи захисту усіх металоконструкцій від корозії (колон, ферм, балок перекриттів, навісних стінових панелей з набірного сендвіча), які будуть передбачені до використання на будівництві та зазначені у додатку 1 до технічних вимог.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за звернення! Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Згідно затвердженої проектної документації Том 5 СВАВ-0068К-ПОБ: Захист металоконструкцій фахверка по осі 18 від корозії – фарбування емаллю ПФ115 за два рази по шару ґрунтовки ГФ021.
Згідно Тому 4.1 СВАВ-0068К-АБ:
Металева площадка зі сходами в осяхГ-Д/10, для обслуговування ГК, Металеві сходи в осях Д-/7-8 для обслуговування ГК сталь классу C245, Металеве огородження в осях Б-Е/7-10 на відм. 0.000 та +10, 100 для обслуговування ГК сталь классу C245, Колони фахверка вздовж осі 18 (зварні), Зв'язки та розпірки колони фахверка вздовж осі 18, Ферми покриття в осях 10-18/А-Ж, Прогони покриття в осях 10-18/А-Ж, В’язеві блоки між фермами покриття.
- Ґрунтування поверхні металоконструкцій
ґрунтом SikaCor® Zinc R (1 шар. 80 мкм)
- Основне покриття поверхні металокон-
струкцій SikaCor® EG 1 (2 шари по 80 мкм)
- Фінішне фарбування поверхні металокон-
струк-цій SikaCor® EG 5 (1 шар. 80 мкм).

Контроль герметичності Пакувального комплекту

Дата подання: 22.07.2020 10:23
Дата відповіді: 27.07.2020 23:26
Згідно до «Додаток 5 до «ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ» максимальна температура на зовнішній поверхні пакувального комплекту 107 0С та максимальний розрахунковий тиск 0,5 МПа. Матеріал контейнера та кришки 12Х18Н10Т. Матеріал прокладки мідь.Також «Пакувальний комплект повинен зберігати герметичність і надійність вантажозахватних елементів після проведення випробувань на відповідність нормальним умовам експлуатації, згідно затвердженої Програми та методики випробувань, які включають: випробування методом скиданням з висоти 2,8 м (на вільне падіння); випробування методом ударної дії (на глибину руйнування); методом стискання (на укладку штабелем в два яруси); контроль збереження герметичності та надійності стропових пристроїв». Просимо пояснити яким чином має проводитися контроль герметичності та після яких випробувань.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за звернення! Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: Згідно пункту 2 Вихідних вимог на розробку пакувального комплекту для ВАВ, пакувальний комплект повинен відповідати вимогам наступних документів:
• НП 306.4.153-2009. Вимоги до упаковок для довгострокового зберігання та захоронення високоактивних радіоактивних відходів від переробки відпрацьованого ядерного палива.
• Технічний регламент щодо пакувальних комплектів для зберігання та захоронення радіоактивних відходів;
• Вимоги до контейнерів для зберігання високоактивних радіоактивних відходів від переробки відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР-440.

Конструктивне виконання пакувального контейнеру

Дата подання: 22.07.2020 10:25
Дата відповіді: 27.07.2020 23:12
У «Додаток 5 до «ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ» наведено вимоги до пакувального контейнеру та його креслення. Просимо надати розрахункові обґрунтування згідно до яких було спроектовано та обґрунтовано конструктивне виконання контейнеру. Просимо пояснити чи були експериментально підтверджені результати розрахунків

відповідь:

«Дякуємо за звернення! Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: Згідно з результатами попередніх оцінок, міцність і цілісність конструкції пенала за параметрами НДС при розрахунковому тиску газового середовища всередині пенала будуть забезпечені. Розрахунок у складі проектної документації буде надано переможцю процедури закупівлі. Результати розрахунків експериментально не підтверджувались. На стадії Р підрядник повинен виконати оновлені розрахунки оцінок, міцності та цілісності пакувального пеналу.».

Про МТБ

Дата подання: 22.07.2020 13:24
Дата відповіді: 27.07.2020 23:06
Згідно з формою 1.2 Додатку 1 до тендерної документації обладнання та матеріально-технічна база може бути: власною/субпідрядника/орендоване/інше. Чи є необхідність у наданні копії договора оренди у разі оренди будівельної лабораторії, лабораторії контролю якості зварних з’єднань, вимірювальної електротехнічної лабораторії. Або достатньо надання документа про акредитацію, чинного на час розкриття тендерних пропозицій, як заначено у Формі 1.2. додатку 1 до ТД.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за звернення! Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: згідно додатку 1 до тендерної документації учасник повинен для підтвердження інформації про наявність обладнання та матеріально-технічної бази для виконання будівельних робіт:
- для підтвердження наявності будівельної лабораторії надати скан-копію атестату про акредитацію, чинного на час розкриття тендерних пропозицій;
- для підтвердження наявності лабораторії контролю якості зварних з’єднань на проведення неруйнівного контролю (візуально-оптичний, ультразвуковий, радіаційний, магнітний, капілярний та вимірювання твердості основного металу) зварних з’єднань металоконструкцій; також надати скан-копії сертифікатів на акредитацію відповідних лабораторій, чинних на час розкриття тендерних пропозицій.
- для підтвердження наявності вимірювальної електротехнічної лабораторії надати скан-копію свідоцтва про атестацію чинного на час розкриття тендерних пропозицій.
Окрім зазаначених документів для підтвердження наявності (або інша підстава користування) будівельної лабораторії, лабораторії контролю якості зварних з’єднань на проведення неруйнівного контролю та вимірювальної електротехнічної лабораторії – додатково надаються діючі на момент розкриття тендерної пропозиції, договори про надання цих послуг.
Найближчим часом будуть внесені відповідні зміни в тендерну документацію.

Обсяги пусконалагоджувальних робіт на технологічному обладнанні.

Дата подання: 22.07.2020 16:00
Дата відповіді: 27.07.2020 23:23
У пункті 3.8. Технічних вимог, зазначено «Після завершення будівельно-монтажних робіт Підрядник повинен виконати налагодження обладнання та систем. Обсяги пусконалагоджувальних робіт зазначений у додатку 1 цих вимог. Чи вірно ми розуміємо, що пусконалагоджувальні роботи на технологічному обладнанні монтаж якого передбачений кошторисом на «Технологічне обладнання» №2-1-8, не будуть входити у об’єм даного договору. Оскільки обсяги пусконалагоджувальних робіт не зазначені у додатку 1 Технічних вимог.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за звернення! Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: не вірно. Кошти на пусконалагоджувальні роботи на налагодження обладнання та систем передбачені в локальних кошторисах та враховані в очікуваній вартості предмету закупівлі. Окремий договір на вищезазначені роботи не передбачається.

До п.3.1. Технічних вимог

Дата подання: 23.07.2020 16:47
Дата відповіді: 28.07.2020 22:01
Згідно технічних вимог, Розділ 3. Обсяг робіт, п.3.1. Загальний опис обсягу робіт Підрядника, вказано, що в обсяг робіт Підрядника входить комплекс робіт, необхідний для будівництва «Сховища для проміжного зберігання високоактивних відходів (ВАВ), які повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС», що включає:  підготовку персоналу Замовника зайнятого при експлуатації, технічному обслуговуванні та ремонті обладнання та систем. Дані по обсягах цих послуг в Технічних вимогах та Додатку 1 до них відсутні. Просимо роз’яснити: - що саме мається на увазі під підготовкою персоналу та вказати кількість персоналу Замовника зайнятого при експлуатації, технічному обслуговуванні та ремонті обладнання та систем, який необхідно підготувати? - в якій частині Додатку 1 враховані ці витрати та як їх оцінити?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за звернення! Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: Підготовка персоналу зайнятого на роботах при експлуатації, технічному обслуговуванні та ремонті нестандартного обладнання та систем важливих для безпеки проводиться виробником такого обладнання, розробником системи, або програмного забезпечення.
Кількість персоналу Замовника зайнятого при експлуатації технічному обслуговуванні та ремонті обладнання та систем – орієнтовно 16 одиниць: начальник зміни -1од., диспетчер - 1од., оператор - 2од., технік електронного обладнання - 1од., слюсар КВП і А - 1од., електромеханік з ремонту електроустановок - 2од., фахівець із обліку РАВ - 1од., дозиметрист - 2од., дезактиваторник - 2од., такелажник (стропальник) - 3од.
Підготовка персоналу зазначеного персоналу входить в очікувану вартість закупівлі. Окремий договір на вищезазначені роботи не передбачається.

Захист конструкцій фахверка від корозії

Дата подання: 23.07.2020 17:19
Дата відповіді: 28.07.2020 22:03
Дякуємо за відповідь, стосовно захисту конструкцій від корозії. Але у Вашій відповіді металоконструкцій фахверка по осі 18 згідно Том 5 СВАВ-0068К-ПОБ захищаються емаллю ПФ115 за два рази по шару ґрунтовки ГФ021, а згідно Тому 4.1 СВАВ-0068К-АБ ті самі конструкції захищаються, ґрунтом SikaCor® Zinc R, ємаллю SikaCor® EG 1 та SikaCor® EG 5. Просимо визначити правильний метод захисту конструкцій фахверка від корозії та внести необхідні зміни до Технічних вимог.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за звернення! Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: Захист несучих металоконструкцій від корозії виконується за допомогою: Ґрунтування поверхні металоконструкцій ґрунтом SikaCor® Zinc R (1 шар. 80 мкм); Основне покриття поверхні металоконструкцій SikaCor® EG 1 (2 шари по 80 мкм); Фінішне фарбування поверхні металоконструкцій SikaCor® EG 5 (1 шар. 80 мкм). Відповідні зміни найближчим часом будуть внесені до тендерної документації.

Обсяги пусконалагоджувальних робіт на технологічному обладнанні /2.

Дата подання: 28.07.2020 14:15
Дата відповіді: 31.07.2020 21:06
У пункті 3.8. Технічних вимог, зазначено «Після завершення будівельно-монтажних робіт Підрядник повинен виконати налагодження обладнання та систем. Обсяги пусконалагоджувальних робіт зазначений у додатку 1 цих вимог. Чи вірно ми розуміємо, що пусконалагоджувальні роботи на технологічному обладнанні монтаж якого передбачений кошторисом на «Технологічне обладнання» №2-1-8, не будуть входити у об’єм даного договору. Оскільки обсяги пусконалагоджувальних робіт не зазначені у додатку 1 Технічних вимог. Відповідь: 27.07.20, о 23:23 Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: не вірно. Кошти на пусконалагоджувальні роботи на налагодження обладнання та систем передбачені в локальних кошторисах та враховані в очікуваній вартості предмету закупівлі. Окремий договір на вищезазначені роботи не передбачається. Спираючись на вище зазначене і розуміючи необхідність врахування даних пусконалагоджувальніх робіт. Просимо вказати номера кошторисів які враховують пусконалагоджувальні роботи, саме на технологічному обладнанні, монтаж якого передбачений кошторисом на «Технологічне обладнання» №2-1-8 (крани мостові, маніпулятори, шафи управління, прилади для аналізу фiзико-хiмiчного складу речовини, вентиляційне обладнання та інше)! У разі відсутності такого кошторису просимо внести відповідні зміни у об’єми та враховати в очікуваній вартості предмету закупівлі.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за звернення! Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: Кошти на монтаж технологічного обладнання передбачені в локальному кошторисі № 2-1-8 Додатку 1 до Технічних вимог (Додаток 3 до тендерної документації), та визначені згідно діючих кошторисних норм на монтаж устаткування, а саме ДСТУ-Н Б Д.2.3-40:2012 «Вказівки щодо застосування ресурсних елементних кошторисних норм на монтаж устаткування». Ресурсні елементні кошторисні норми на монтаж устаткування враховують ресурси, пов’язані з виконанням повного комплексу робіт з монтажу устаткування, що регламентуються діючими положеннями з організації, провадження і приймання робіт, включаючи повний комплекс робіт починаючи з приймання устаткування та підготовку до монтажу, укрупнене складання устаткування, встановлення устаткування з вивіренням і закріпленням на фундаменті або іншій основі, включаючи установлення окремих механізмів і пристроїв, які входять до складу устаткування або його комплектну поставку: вентиляторів, насосів, живильників, електроприводів (механічна частина), пускорегулювальної апаратури, металевих конструкцій, трубопроводів, арматури, систем змащування тощо, передбачених кресленнями даного устаткування; зварювальні роботи, які виконуються в процесі складання і встановлення устаткування, з підготовкою кромок під зварювання; заповнення пристроїв устаткування мастильними та іншими матеріалами; перевірку якості монтажу, включаючи індивідуальні випробування устаткування (вхолосту, а у разі потреби під навантаженням, гідравлічне, пневматичне та інші види випробувань»(п.1.16 ДСТУ-Н Б Д.2.3-40:2012).
Додатково, кошторисна документація містить локальний кошторис № 2-1-20 автоматизації технології виробництва (ПНР). Згідно ДСТУ Б Д.2.6-2:2012 Збірник 2. Автоматизовані системи управління 1 ТЕХНІЧНА ЧАСТИНА пункт 1.5 "У нормах на пусконалагоджувальні роботи враховані витрати труда (у люд.-год) на повний обсяг робіт по введенню систем автоматизації в експлуатацію, включаючи наступні основні етапи: а) підготовчі роботи…; б) налагоджувальні роботи, проведені до індивідуальних випробувань технологічного устаткування…; в) налагоджувальні роботи, проведені в період індивідуальних випробувань технологічного устаткування, – автономне налагодження систем, корегування параметрів і настроювання систем у процесі індивідуального випробування технологічного устаткування, зняття характеристик окремих обладнань і систем та їх зіставлення з розрахунковими даними проєкту, а також з вимогами інструкцій підприємств-виробників; г) комплексне випробування автоматизованих систем разом з технологічним обладнанням, узгодження вхідних і вихідних параметрів і характеристик окремих пристроїв у складі системи, забезпечення в системі параметрів і режимів, передбачених ТУ і проєктом, налагодження програмних засобів, випробування систем (прогін) протягом 72 годин, комплексне налагодження і здача об'єктів в експлуатацію; д) оформлення приймально- здавальної документації – складання в одному екземплярі протоколу випробувань (вимірів) за результатами виконаних пусконалагоджувальних робіт, внесення в один екземпляр виконавчих принципових схем проєкту змін, необхідність яких виявлена в процесі пусконалагоджувальних і здавальних робіт.»
В котре звертаємо Вашу увагу, що кошти на всі пусконалагоджувальні робіти в тому числі на технологічному обладнанні (крани мостові, маніпулятори, шафи управління, прилади для аналізу фiзико – хiмiчного складу речовин, вентиляційне обладнання та інше) передбачені кошторисами №2-1-8, №2-1-20 (Додатку 1 до Технічних вимог Додатку 3 до тендерної документації) та враховані в очікуваній вартості предмету закупівлі.

Про використання машин та механізмів які не передбачені технічними вимогами

Дата подання: 28.07.2020 15:27
Дата відповіді: 31.07.2020 21:15
Ознайомившись з вимогою «Про використання машин та механізмів які не передбачені технічними вимогами» (Ідентифікатор: UA-2020-07-09-001529-c.b27), та відповіддю Замовника, що згідно позитивного експертного звіту №00-0865-19/ПБ (00-0078-19ПБ), в Додатку до нього, в розділі «Організація будівництва» зазначено, що будівництво сховища СКЛ-ВАВ виконується із застосуванням наступних вантажопідіймальних механізмів: двох стрілових гусеничних кранів вантажопідйомністю 110 т; двох стрілових гусеничних кранів вантажопідйомністю 63 т; баштового крану вантажопідйомністю 80 т та автомобільних кранів. Також у тій самій відповіді зазначено Замовником «підсумкова відомість ресурсів кошторисного розрахунку в переліку машин і механізмів, які необхідно використовувати при будівництві в додатку 1 до Технічних вимог до тендерної документації НЕ МІСТИТЬ «баштового крану вантажопідйомністю 80 т». Цілком логічно, що у разі необхідності застосування специфічних машин і механізмів яка підтверджена позитивним експертним звітом №00-0865-19/ПБ (00-0078-19ПБ), Замовник повинен був врахувати ці машини та механізми у кошторисній документації з відображенням їх у відомості ресурсів з метою врахування коштів на відшкодування їх роботи. Згідно п. 2.3 Додатку 5 до ТД «Ціна Договору є твердою». Оскільки Замовник неодноразово наголошує на необхідності використання баштового крану вантажопідйомністю 80 т (або більше) просимо надати роз’яснення, яким чином Замовник планує відшкодовувати значні витрати на машини та механізми які не враховані в кошторисі (додатку 1 до Технічних вимог ) при умові твердої договірної ціни.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за звернення! Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: Проектна документація «Будівництво сховища для проміжного зберігання високоактивних відходів (ВАВ), які повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС» (Коригування)» в тому числі кошторисна документація, має позитивний експертний звіт ДП «Укрдержбудекспертиза». Кошторисні розрахунки виконані на стації проектування, та відкориговані з урахуванням зауважень експертизи.
Додаток 1 до Технічних вимог Додатку 3 до тендерної документації містить кошторисну документацію - «обнулений кошторис».
Згідно пункт 6.2.1.5 ДСТУ-Н Б Д.1.1-2:2013 «НАСТАНОВА ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ ПРЯМИХ ВИТРАТ У ВАРТОСТІ БУДІВНИЦТВА» При розрахунках вартості експлуатації будівельних машин та механізмів, вартість таких робіт визначається з урахуванням умов виконання робіт з відповідними технічними (у проекті виконання робіт) та економічними обґрунтуваннями.
«В економічному обґрунтуванні провадиться співставлення вартості експлуатації машин і механізмів, передбачених ресурсними елементними кошторисними нормами для внутрішньо будівельного транспортування матеріальних ресурсів і механізації технологічних процесів, розрахованої на підставі нормативного часу роботи та вартості машино-години цих машин, що склалася в регіоні та наближених до нього територіях, або (за їх відсутності) за усередненими показниками, рекомендованими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування та архітектури, з відповідною вартістю зазначених робіт, що планується виконувати із застосуванням ручного труда чи наявних у підрядній організації машин та механізмів.»
В Додатку 1 до Технічних вимог Додатку 3 до тендерної документації наведені будівельні машини згідно кошторисних норм, в кошторисі на будівництво зони зберігання передбачені крани козловi, крани на автомобільному ходу, крани на гусеничному ходу (вантажопідйомність 40т); на монтаж технологічного обладнання - крани баштовi, крани мостовi електричнi крани на автомобільному ходу, крани на гусеничному ходу, крани на залiзничному ходу. крани стрiловi на рейковому ходу, крани пiдвiснi електричнi (кран-балки), крани козловi (вантажопiдйомнiсть120т).
Але в проєкті організаціі будівництва обґрунтовано та передбачено використання крана баштового вантажопідйомністю 80т. Кошторисними розрахунками передбачені, та включені в очікувану вартість будівництва кошти на влаштування та розбирання підкранових рейкових колій баштового крану POTAIN – локальний кошторис №2-1-45.

Стосовно кваліфікаційних вимог

Дата подання: 28.07.2020 21:19
Дата відповіді: 31.07.2020 21:26
Тендерна документація вимагає наявність досвіду виконання робіт на ядерних установках і об'єктах призначених для поводження з радіоактивними відходами. Прошу дати роз'яснення, чи мається на увазі в даному випадку що учасник повинен мати досвід виконання робіт як на ядерних установках, так і на об'єктах призначених для поводження з радіоактивними відходами. Оскільки в даному випадку сховище є ядерною установкою чи достатньо учаснику мати досвід виконання робіт тільки на ядерних установках.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за звернення! Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: В тендерну документацію внесені зміни. Підтвердження відповідності кваліфікаційному критерію про наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору учасник повинен надати документи, передбачені п. 5.1.3 розділу ІІІ тендерної документації.

Стосовно кваліфікаційних вимог

Дата подання: 28.07.2020 21:42
Дата відповіді: 31.07.2020 21:28
Тендерна документація вимагає в учасника документально підтвердженого досвіду виконання пусконалагоджувальних робіт та розробки відповідних програм на обладнанні ядерних установок і об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, які мають загальнодержавне значення, за класом наслідків (відповідальності) — СС3 (значні наслідки). Інформація про наявність документально підтвердженого досвіду виконання пусконалагоджувальних робіт та розробки програм індивідуальних та комплексних випробувань є: акти прийомки обладнання після індивідуальних випробувань та систем після комплексних випробувань, акти прийомки автоматизованих систем згідно з вимогами ГОСТ 34.603-92 Прошу дати роз'яснення що мається на увазі під визначенням "загальнодержавне значення". Оскільки пусконалагоджувальні роботи які проводяться за окремими проектами на ядерних установках (мається на увазі атомні станції) мать як правило клас наслідків СС2, прошу розглянути можливість зміни кваліфікаційних вимог для пусконалагоджувальних робіт. Також документом що підтверджує виконання пусконалагоджувальних робіт є протокол наладки. Прошу розглянути можливість внесення відповідних змін в тендерну документацію.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за звернення! Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: В тендерну документацію внесені зміни. Підтвердження відповідності кваліфікаційному критерію про наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору учасник повинен надати документи, передбачені п. 5.1.3 розділу ІІІ тендерної документації.

Критерій Фінансового стану учасника

Дата подання: 31.07.2020 12:34
Дата відповіді: 05.08.2020 22:23
Пунктом 5.1.4 Розділу ІІІ Інструкції з підготовки тендерної пропозиції (Фінансовий стан учасника) передбачено надання учасником у складі тендерної пропозиції доказів міцністі фінансового стану, а саме мінімального середньорічного обороту в розмірі 7% від очікуваної вартості закупівлі (розрахований як сума підтверджених платежів за поточними та / або завершеним контрактами за останні три (3) роки 2017, 2018, 2019). Враховуючи очікувану вартість закупівлі (без ПДВ) показник повинен дорівнювати 224 млн. грн. Виходячи з світової практики встановлення даного критерію (для визначення фінансової стійкості учасника конкурсних торгів) цей показник як правило встановлюється у розмірі, який дозволяє «покрити» річні фінансові зобов’язання за проектом – у нашому випадку приблизно 1 600 млн. (3 202 млн. /2), тобто 50% очікуваної вартості. До речі, такий показник був застосовано при проведені схожого тендеру UA-2020-02-05-001584-a (Закупівля ДСТУ Б Д. 1. 1-1:2013 Роботи по завершенню будівництва за об'єктом: Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР АЕС України від ДП "НАЕК "Енергоатом") Питання: Яким чином під час складення тендерної документації розраховано та встановлено мінімальний середньорічний оборот у розмірі 7%? Чи не є це копіюванням показників учасника під якого готувалися торги?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: відповідно до частини другої статті 16 Закону замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв: наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій; наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів); наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.
Зміст інформації, яку необхідно підтвердити, а також перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність зазначеним критеріям, встановлені у тендерній документації в Додатку 1, визначені замовником самостійно згідно із законодавством, виходячи зі специфіки предмета закупівлі з урахуванням частини четвертої статті 5 Закону, якою встановлено, що замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників, та з дотриманням принципів, закріплених у частині першій статті 5 Закону, не призводячи своїми діями до штучного або умисного обмеження потенційного кола учасників.
Визначення фінансової спроможності учасника конкурсних торгів встановлено виходячи із суми фінансування об'єкту у 2020 році.

п.3.1 Технічних вимог (додаток 3 до ТД)

Дата подання: 31.07.2020 13:38
Дата відповіді: 05.08.2020 22:27
В п.3.1 Технічних вимог (додаток 3 до ТД) зазначений загальний обсяг робіт Підрядника, до якого входить серед іншого розробка проєкту інструкцій по експлуатації систем обладнання важливих для безпеки. Відповідно до НП 306.4.143-2008 Вимоги та правила довгострокового зберігання довгоіснуючих та високоактивних радіоактивних відходів до їх захоронення в глибоких геологічних формаціях: 4.5.5. Експлуатація сховища здійснюється відповідно до технологічного регламенту з експлуатації, який повинен містити правила, вимоги та умови, спрямовані на забезпечення безпечної експлуатації сховища… 4.5.6. На основі регламенту експлуатації суб'єкт діяльності розробляє інструкції з експлуатації, що визначають порядок дій персоналу щодо забезпечення безпеки в умовах нормальної експлуатації, а також спеціальні інструкції для умов аварійної ситуації чи аварії та інструкції із забезпечення ядерної, радіаційної та загальнопромислової безпеки. Оскільки Підрядник не є суб'єктом діяльності у сфері використання ядерної енергії, то загалом розробка інструкцій з експлуатації є відповідальністю Замовника. При постачанні обладнання, незалежно від впливу цього обладнання на безпеку, воно супроводжується технічною документацією, в т.ч. керівництвами з монтажу та експлуатації, розроблених виробниками цього устаткування. Просимо надати роз’яснення, які саме проєкти інструкцій має розробляти Підрядник, якщо обладнання, в т.ч. ВБ, супроводжується технічною документацією, в т.ч. керівництвами з монтажу та експлуатації, а розробку інструкцій з експлуатації на основі регламенту експлуатації сховища згідно НП 306.4.143-2008 має здійснювати замовник.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: відповідно до статті 34. Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» постачальник - юридична особа, яка виконує функції, пов'язані з проектуванням, виробництвом, постачанням, будівництвом або наданням інших послуг у сфері використання ядерної енергії. Постачальник несе відповідальність за якість виконаних робіт і наданих послуг. Конкретні умови та межі відповідальності обумовлюються у контракті між ліцензіатом і постачальником. Таким чином, вимога Замовника щодо розробки Підрядником проєкту інструкцій по експлуатації систем та обладнання важливих для безпеки не суперечить законодавству та є обгрунтованою

п.3.5 Технічних вимог (додаток 3 до ТД)

Дата подання: 31.07.2020 13:39
Дата відповіді: 05.08.2020 22:27
В п.3.5 Технічних вимог (додаток 3 до ТД) зазначено, що приймальні випробування (обладнання) проводяться Приймальною комісією, яка призначається наказом Замовника, а програма приймальних випробувань повинна бути розроблена Підрядником і узгоджена з Замовником та ДІЯРУ. Чи ми правильно розуміємо, що Замовник та ДІЯРУ будуть брати участь у приймальних випробуваннях за власний рахунок, тобто Підрядник не має передбачати витрат, щодо участі Замовника та ДІЯРУ у приймальних випробуваннях?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за звернення! Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: Замовник та Держатомрегулювання будуть брати участь у приймальних випробуваннях за власний рахунок, Підрядник не має передбачати витрати, щодо участі Замовника та Держатомрегулювання у приймальних випробуваннях.

п.3.5 Технічних вимог (додаток 3 до ТД)

Дата подання: 31.07.2020 13:40
Дата відповіді: 05.08.2020 22:27
В п.3.5 Технічних вимог (додаток 3 до ТД) зазначено, що для виготовлення та постачання обладнання ВБ Підрядник розробляє зокрема Програми та методики випробувань обладнання та узгоджує їх із Замовником. Чи ми правильно розуміємо, що витрати на розробку програм та методик випробувань, їх погодження та проведення самих випробувань мають враховуватися у вартості обладнання ВБ?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за звернення! Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: Кошти на розробку технологічної документації передбачені окремо на все обладнання в локальному кошторису 2-1-7 «технологічні рішення поставка обладнання». Погодження програм та методик випробувань обладнання важливого для безпеки в Держатомрегулювання забезпечує Замовник. Витрати на заводські приймальні випробування входять до вартості обладнання. Витрати на випробування на майданчику будівництва входять до пуско-налагоджувальних робіт
Ці витрати передбачені в очікуваній вартості закупівлі.

О конструкции крана 130 + 20 тонн.

Дата подання: 11.08.2020 08:57
Дата відповіді: 13.08.2020 22:11
В сопутствующей тендеру документации опубликованы «ВИХІДНІ ВИМОГИ НА КРАН МОСТОВИЙ ЕЛЕКТРИЧНИЙ СПЕЦІАЛЬНИЙ ВАНТАЖОПІДЙОМНІСТЮ 130/20 т ». Такие «ВИХІДНІ ВИМОГИ...» предъявляются к стандартному крану. Предполагаем, что для перемещения контейнеров ТУК-108 с находящимися внутри контейнеров высоко активными отходами (после переработки отработанного ядерного топлива), должен применяться специальный кран с защитой от единичного отказа. Согласно Европейской классификации это Single Failure Proof crane (SFP кран) . SFP кран должен иметь двойные редукторы, которые вращают тросовый барабан, двойные тормоза, двойные грузовые канаты, а так же ручные приводные механизмы для перемещения крана и груза в случае внезапной потери эл-энергии. Уточните пожалуйста однозначно: какой кран планируется использовать в данном проекте, стандартный кран или кран с защитой от единичного отказа (SFP кран) ?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вимоги до обладнання Сховища в затвердженому проекті прийняті згідно НП 306.4.213-2017 Загальні положення безпеки при поводженні з радіоактивними відходами до їх захоронення. Цей документ не містить вимог щодо врахування принципу одиничного отказа. Згідно з НП 306.4.213-2017 кран 130/20 тонн є обладнанням важливим для безпеки. В процесі поводження з ТУК-108 за допомогою крана 130/20 тонн висота підйому не перевищує 9 метрів, також передбачена можливість опускання ТУК-108 за допомогою ручного управління. Вихідні дані на кран мостовий електричний спеціальний вантажопідйомністю 130/20 т наведені у проектній документації та у додатку 5 до ТВ (вимоги на основне технологічне обладнання).

Розбіжності у Технічних вимогах.

Дата подання: 27.08.2020 17:33
Дата відповіді: 02.09.2020 19:34
У пункті 4.2. Технічних вимог, зазначено «Зона зберігання оскл. ВАВ в осях 11-18/А-Ж з розмірами в осях 47,05х 36,0 м з гребенем покрівлі на відмітці 33,375.» У пункті 4.3.2 Технічних вимог, зазначено «Зона зберігання ОСКЛ-ВАВ в осях 13-25/А-Ж. Зона зберігання оскл. ВАВ являє собою монолітну залізобетонну будівлю прямокутної форми в плані розмірами 51,6 х 36,0 м. Верх покриття будівлі – складає 33,120.. Також у пункті 4.3.2. зазначено «Довжина будівлі з 11 по 18 вісь складає 53 м». Беручі до уваги, що у різних пунктах Технічних вимог зазначені різні габаритні розміри, висоти, осі Зони зберігання ОСКЛ-ВАВ, просимо визначити вірні данні і зазначити їх у відкоригованих Технічних вимогах. З метою запобігання подальших непорузомінь, після визначення вірних габаритних даних, просимо внести відповідні коригування до об’ємів робіт. У пункті 4.2.1 зазначено «Виробнича зона в осях 1-11/А-Ж. «Підлоги – високоміцні промислові бетонні, керамічні в залежності від функціонального призначення з високими вимогами до підтримання чистоти (здійснення дезактивації)». В об’ємах робіт додаток 1 до Технічних вимог, у локальному кошториси 2-1-2, на роботи за розділом СВАВ-0068-АБ, Відділ 1. Виробнича зона в осях 1-10, розділ 4 «Підлоги», передбачає виконання стяжки на площі 1128,6 м2 без покриття та виконання стяжки на площі 27 м2, з епоксидним покриттям. Тобто данні зазначені у об’ємах робіт додаток 1 до Технічних вимог не співпадають з вимогами пункту 4.2.1 Технічних вимог та площами зазначеними у додатку 4 «План розташування технологічного обладнання». З метою правильного визначення об’єма робіт та вартості пропозиції просимо привести усі вимоги до одного вірного рішення та вказати вірні данні по всіх вище зазначених пунктах.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за звернення! Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: Згідно затвердженого проєкту будівля сховища осклованих ВАВ складаєтья з двох частин, одна з яких рамна з металевим каркасом, друга монолітно залізобетонна. Осі будівлі сховища осклованих ВАВ проходят по цетру колон. У пункті 4.3.2. Технічних вимог додатку 3 до тендерної документації, зазначено «Зона зберігання оскл. ВАВ в осях 11-18/А-Ж з розмірами в осях 47,05х 36,0 м з гребенем покрівлі на відмітці 33,375.» - тобто мова йде про розміри зони зберігання між осями 11 та 18, та про загальну висоту будівлі сховища по гребню. У пункті 4.3.2 Технічних вимог, зазначено «Зона зберігання оскл. ВАВ являє собою монолітну залізобетонну будівлю прямокутної форми в плані розмірами 51,6 х 36,0 м.», тобто розміри залізобетонної частини будівлі сховища уздовж зовнішніх стін виходять за межі осей 11 та 18 і складає 51,6м. Верх покриття будівлі – складає 33,120м» - тобто відмітка верху плит покриття складає 33,120м. «Довжина будівлі з 11 по 18 вісь складає 53 м» - в довжину будівлі включена ділянка стінової огорожі від краю колони виробничої зони до межі залізобетонної стіни.
У пункті 4.2.1 зазначено «Виробнича зона в осях 1-11/А-Ж. «Підлоги – високоміцні промислові бетонні, керамічні в залежності від функціонального призначення з високими вимогами до підтримання чистоти (здійснення дезактивації)». Звертаємо Вашу увагу, що в пункті йде перелічення видів підлоги, тобто частина підлоги - високоміцна промислова бетонна, а інша керамічна, що визначається в залежності від функціонального призначення. У додатку 1 до Технічних вимог, у локальному кошториси 2-1-2 в залежності від функціонального призначення підлоги передбачається виконання стяжки на площі 1128,6 м2 без покриття та виконання стяжки на площі 27 м2.
Всі вказанні в Технічних вимогах показники цілком відповідають проєкту та містяться в додатку 4 до Технічних вимог (додаток 3 до тендерної документації), лише в назві пункту 4.3.2 помилково вказані не коректні осі. Але в тексті розділу 4.2 - 4.3 всі вказівки відносно розташування будівлі в осях вказані коректо та згідно з проєктом.

Про розбіжності об'ємів робіт та Технічних вимог

Дата подання: 27.08.2020 17:37
Дата відповіді: 02.09.2020 19:35
У пункті 4.2.2 Технічних вимог зазначено «Зона зберігання ОСКЛ-ВАВ в осях 11-18/А-Ж. Підлоги – високоміцні промислові бетонні. В об’ємах робіт додаток 1 до Технічних вимог, у локальному кошториси 2-1-2, на роботи за розділом СВАВ-0068-АБ, Відділ 2. Зона зберігання в осях 10-18, розділ «Підлоги» - відсутній. Просимо підтвердити, що виконанню підлог у осях 10-18 не передбачено та видалити вимогу «Підлоги – високоміцні промислові бетонні» з пункту 4.2.2. або додати ці об'єми до відповідного кошторису.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за звернення! Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: у пункті 4.2.2 Технічних вимог вказано «Зона зберігання ОСКЛ-ВАВ в осях 11-18/А-Ж» зазначено «Підлоги – високоміцні промислові бетонні» це цілком коректно - функцію підлоги виконує монолітна залізобетонна поверхня зони зберігання. Додаткових робіт по влаштування підлоги в зоні зберігання не передбачено, тобто в додатку 1 до Технічних вимог, у локальному кошторисі 2-1-2 розділ «Підлоги» - відсутній.

Проведення пусконалагоджувальних робіт на основному технологічному обладнанні, монтаж якого передбачено кошторисом №2-1-8

Дата подання: 28.08.2020 15:54
Дата відповіді: 02.09.2020 19:36
Наше підприємство проаналізувало велику кількість запитань інших учасників торгів та відповідній Замовника, стосовно проведення пусконалагоджувальних робіт на основному технологічному обладнанні, монтаж якого передбачено кошторисом №2-1-8, та виявляє велику стурбованість відносно хибного уявлення Замовника, щодо наявності вище зазначених пусконалагоджувальних робіт в інших кошторисах. Уважно ознайомившись з локальним кошторисом №2-1-20, на якій посилаються Замовник, нами виявлено відсутність в ньому будь якіх робіт які мали відношення до вантажопідйомних механізмів (монтаж яких передбачено кошторисом №2-1-8) у тому числі до їх електричної частини або автоматизації. Просимо звернути Вашу уваг, що монтаж підйомно-транспортного устаткування в локальному кошторисі №2-1-8 приймається згідно ДСТУ Б Д.2.3-3:2012 «Ресурсні елементні кошторисні норми на монтаж підйомно-транспортного устаткування (Збірник 3)». Розділ 9 «Електрична частина підйомно-транспортних механізмів» пункт 9.1.6 даного ДСТУ зазначає «У нормах не враховані ресурси на пусконалагоджувальні роботи електричного устаткування підіймальна-транспортного обладнання». Тобто, пусконалагоджувальні роботи електричного устаткування підіймальна-транспортного обладнання повинні бути визначені за відповідними нормами збірника на пусконалагоджувальні роботи N 1 "Електротехнічне устаткування". Беручі до уваги, раніше зазначену Замовником, необхідність проведення повного комплексу пусконалагоджувальних робіт, просимо доопрацювати додаток 1 до Технічного завдання та внести необхідні об'єми робіт до кошторисів.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за звернення! Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: Кошти на монтаж підйомно-транспортного устаткування передбачені в додатку 1 до Технічних вимог в локальному кошторисі № 2-1-8, а кошти на пусконалагоджувальні роботи електричного устаткування обладнання передбачені в локальному кошторисі №2-1-20. Додаток 1 до Технічних вимог це електронна форма кошторисної документації виконаної згідно затвердженного проєкту.
Розгорнути: 64 Згорнути

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.c1

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: SENSO DYNAMICS LLC, Код ЄДРПОУ:7416638
Дата подання: 11.07.2020 19:25
File "Додаток 1 до ТВ.rar" is password protected. Please either provide password or publish in un-protected form. Thank you.

Файл "Додаток 1 до ТВ.rar" захищений паролем. Будь ласка, введіть пароль або опублікуйте в незахищеній формі. Дякую.

Рішення замовника: Вимога відхилена

14.07.2020 16:42
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Архівний файл «Додаток 1 до ТВ.rar» містить файл інформаційної моделі будівництва в форматі «.ims», який створений в програмному комплексі АВК-5, що дозволяє достовірно визначати вартість будівництва на всіх стадіях його здійснення. Ніяких захищених паролем файлів «Додаток 1 до ТВ.rar» не містить.

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.b2

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ХОЛТЕК УКРАЇНА", Код ЄДРПОУ:35265746
Дата подання: 15.07.2020 08:07
У зв'язку з тим, що заявлені торги є відкритими торгами з публікацією англійською, Компанія - нерезидент планує взяти участь у них. Постановою КМУ від 1 серпня 2005 р. N 668 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві» передбачено: 122. У разі укладення зовнішньоекономічного договору підряду на виконання робіт, що фінансуються за рахунок державних коштів, оголошення про відкриті торги чи попередню кваліфікацію підрядників розміщується у відповідних національних та міжнародних друкованих засобах масової інформації та міжнародній мережі електронного зв'язку. Текст оголошення, запрошення до участі в торгах, тендерна документація готуються українською та однією з іноземних мов, що використовується в міжнародній торгівлі. Тексти повинні бути автентичні, визначальним є текст українською мовою. Тендерні пропозиції складаються мовами, зазначеними в тендерній документації. Однак об'явлені торги не містять тендерної документації англійською (чи іншої мовами), тому як нам так і іншим потенційним учасникам необхідно зробити переклад на англійську/іншу мову. Поверховий аналіз призвів до висновків, що, враховуючи об'єм та складність документів, на переклад усієї документації потрібен значний час. Виходячи з вищевикладеного, та керуючись принципами здійснення публічних закупівель та недискримінації учасників (ст. 5 Закону України "Про публічні закупівлі"), просимо Замовника перенести строк подання тендерних пропозицій на один місяць. Це дозволить залучити максимальну кількість учасників та збільшити конкуренцію, яка, в свою чергу, може знизити ціну закупівлі.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

20.07.2020 22:58
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
оприлюднення всіх документів на англійській мові не передбачено вимогами Закону. Відповідно до частини третьої статті 10 Закону, оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель, обов’язково додатково оприлюднюються в електронній системі закупівель англійською мовою, якщо очікувана вартість закупівель перевищує суму, еквівалентну:
для товарів і послуг – 133 тисячам євро; для робіт – 5 150 тисячам євро.
Курс євро визначається згідно з офіційним курсом, установленим Національним банком України станом на дату оприлюднення в електронній системі закупівель оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі. Дана вимога замовником виконана.
При цьому замовник не зобов'язаний перекладати англійською мовою тендерну документацію. Переклад тендерної документації є правом, а не обов’язком замовника, відповідно до норм Закону.
Відповідно до частини другої статті 24 Закону замовник має право з власної ініціативи або у разі усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку органу державного фінансового контролю відповідно до статті 8 Закону, або за результатами звернень, або на підставі рішення органу оскарження внести зміни до тендерної документації. У разі внесення змін до тендерної документації строк для подання тендерних пропозицій продовжується замовником в електронній системі закупівель таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше семи днів.
Таким чином, Законом передбачено обов’язок продовження строку подання тендерних пропозицій у разі внесення змін до тендерної документації, якщо до закінчення строку подання тендерних пропозицій залишається менше ніж сім днів.
При цьому у разі, якщо до закінчення строку залишається сім та більше днів, необхідність продовження строку подання тендерних пропозицій відсутня.

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.b3

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ХОЛТЕК УКРАЇНА", Код ЄДРПОУ:35265746
Дата подання: 15.07.2020 11:00
2. П. 2 Розділу ІІІ. Інструкції з підготовки тендерної пропозиції передбачена вимога щодо надання учасником забезпечення тендерної пропозиції у формі електронної банківської гарантії, яка оформлюється в банку, який має ліцензію Національного банку України. Потенційному учаснику нерезиденту проблематично взяти банківську гарантію в українському банку (з ліцензією НБУ). Вважаємо, що вимога щодо надання банківської гарантії банком, що має ліцензію НБУ є дискримінаційною, як така, що звужує коло потенційних учасників. Виходячи з вищевикладеного, просимо Замовника (беручи до уваги Лист Мінекономрозвитку України від 17.01.2018 р. N 3304-06/1900-06 "Щодо учасників нерезидентів") видалити вимогу, щодо наявності у банку (який надав банківську гарантію) ліцензії НБУ, як у вищезазначеному пункті так і за всім текстом (що стосується надання банківських гарантій)
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

20.07.2020 23:01
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: надання гарантій за тендерними пропозиціями учасника публічних закупівель, які є нерезидентами у більшості випадків здійснюють саме банки-нерезиденти, в т.ч. і з операціями за гарантіями. Водночас, Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземній валютах, затверджене постановою Національного банку України від 15.11.2004 № 639 встановлює вимоги саме до банків-резидентів (розділ II та III Положення) щодо здійснення ними операцій за наданими та отриманими гарантіями.
З огляду на викладене та виходячи зі змісту статей 22 і 24 Закону, якщо забезпечення тендерної пропозиції вимагається замовником, розмір, вид та умови надання такого забезпечення встановлюються замовником самостійно у тендерній документації та зазначаються у оголошенні про проведення торгів.
Але враховуючи специфіку закупівлі та можливість участі учасників-нерезидентів будуть внесені відповідні зміни до тендерної документації.
Оцінка скаржником рішення Замовника: Скаргу задоволено

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.b4

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ХОЛТЕК УКРАЇНА", Код ЄДРПОУ:35265746
Дата подання: 15.07.2020 11:06
П.п. 5) П. 1 (Зміст і спосіб подання тендерної пропозиції) Розділу ІІІ. Інструкції з підготовки тендерної пропозиції передбачене подання у складі тендерної пропозиції листа-згоди учасника з проектом договору, що викладений в Додатку 5 до цієї тендерної документації, у довільній формі, засвідченого підписом уповноваженої особи. Вважаємо цю вимогу дискримінаційної по відношенню до учасників закупівлі, оскільки положення проекту договору вже автоматично ставить учасників закупівлі у рамки, які не повинні виникати на етапі проведення торгів. Процедура укладання договору підряду викладена у Постанові КМУ від 1 серпня 2005 р. N 668 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві» (п.4 – п.13), під час якої сторони узгоджують умови цього договору (враховуючи вимоги ст.40 Закону України "Про публічні закупівлі" та вищезгаданої Постанови КМУ) . Крім того, доданий до ТД Проект договору не містить вимог Постанові КМУ від 1 серпня 2005 р. N 668 в частині Особливостей укладення та виконання договорів підряду за участю іноземних суб'єктів господарювання (Умови зовнішньоекономічного договору підряду можуть визначатися на основі примірних чи типових текстів зовнішньоекономічних договорів підряду, раніше укладених договорів тощо). Виходячи з вищевикладеного, просимо видалити з конкурсної документації необхідність подання учасником листа-згоди учасника з проектом договору, оскільки вважаємо цю вимогу дискримінаційною.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

20.07.2020 23:02
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: пунктом 31 частини першої статті 1 Закону встановлено, що тендерна документація - документація щодо умов проведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель. Отже, вимоги у тендерній документації встановлюються замовником самостійно згідно із законодавством, виходячи зі специфіки предмета закупівлі та з дотриманням принципів, визначених статтею 5 Закону.
Згідно з частиною другою статті 22 Закону у тендерній документації повинен зазначатися проект договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов.
Основні вимоги до договору про закупівлю та внесення змін до нього визначені статтею 41 Закону і частиною першою цієї статті передбачено, що договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Відповідно до частини четвертої статті 41 Закону встановлено імперативну норму, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції/пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі або узгодженої ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури, крім випадків визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті та/або випадків перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції/пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі.
Аналогічна вимога передбачена пунктом 3 розділу VI Результати тендеру та укладання договору про закупівлю тендерної документації.
Постанова КМУ від 01.08.2005 № 668 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві» є підзаконним нормативним актом. Абзацом другим пункту 120 Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництв передбачено, що порядок укладення та виконання і форма зовнішньоекономічного договору підряду, права та обов'язки сторін, вимоги до робіт, матеріалів, конструкцій, устаткування, порядок приймання-передачі робіт та інші договірні умови визначаються правом країни, на території якої виконуються роботи, якщо сторони не домовились про інше.
Крім того, юридична сила закону як основного джерела права, його місце в системі нормативно-правових актів закріплені в Конституції України. Вища юридична сила закону полягає у тому, що всі підзаконні нормативно-правові акти приймаються на основі законів та за своїм змістом не повинні суперечити їм.
Згідно з частиною третьою статті 113 Конституції України Кабінет Міністрів України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України. Отже, у випадку суперечності норм підзаконного акта нормам закону слід застосовувати норми закону, оскільки він має вищу юридичну силу.
З врахуванням вищезазначеного вважаємо, що вимога тендерної документації, передбачена підпунктом 5) пункту 2 розділу ІІІ тендерної документації щодо надання учасником у складі тендерної пропозиції листа-згоди учасника з проєктом договору, що викладений в Додатку 5 до тендерної документації, у довільній формі, засвідченого підписом уповноваженої особи, є правомірною і необхідною, яка в першу чергу направлена на забезпечення виконання норм Закону стосовно забезпечення відповідності умов договору тендерній пропозиції учасника за результатами електронного аукціону.
Зазначена вимога у тендерній документації, що складена виключно у відповідності до вимог Закону, є необхідною вимогою у тендерній документації, яка не обмежує права потенційних учасників та не є дискримінаційною.
Оцінка скаржником рішення Замовника: Незадовільно

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.a5

Статус:
Відхилена

Учасник: АТ КІЕП, Код ЄДРПОУ:16392628
Дата подання: 15.07.2020 15:51
Відповідно до вимог ТД учаснику необхідно підтвердити наявність: «Технологія будівельного інформаційного моделювання (ВІМ), згідно вимог ДСТУ ISO 19650-1:2018, підтверджується наданням копій ліцензійного програмного забезпечення та ВІМ-стандарту підприємства. Учасником додається діюча на час розкриття тендерних пропозицій копія ліцензії на використання програмного комплексу».
BIM технологія має на увазі створення єдиної цифрової інформаційної моделі об'єкта будівництва, яка використовується протягом всього життєвого циклу об'єкта від стадії проектування до зняття з експлуатації, тобто повинна використовуватися всіма учасниками цього циклу. Виходячи з цього, вимоги до інформаційної моделі об'єкта будівництва повинні бути сформульовані замовником, і безпосередньо залежать від використовуваного ним програмного забезпечення та наявної технології. Крім того, тендер проводиться для закупівлі розробки проектної документації на стадії «РД». Передбачається (при наявності вимог використання BIM технології в конкурсній документації), що стадія «П» виконувалася також з використанням BIM, тоді, для подальшої роботи, в тендерній документації необхідно надати інформацію щодо використаного програмного забезпечення і існуючої технології передачі і зберігання даних. У разі використання BIM технології, необхідна наявність ідентичною технології у всіх учасників процесу (замовник, підрядники, експлуатуюча організація). Такі вимоги та інформація в тендерній документації не наведена. Крім того, в даний момент, ДСТУ 19650-1:2020 введений вперше в дію з 01 липня 2020 року, носить рекомендаційний характер, і через відсутність в конкурсній документації прозорих вимог щодо використання BIM технології усіма учасниками процесу, вимога про використання BIM технології окремо взятим учасником життєвого циклу об'єкту є надмірною. Також ДСТУ 19650-1:2020 діє лише на території України і є по факту недоступним для нерезидентів України. В даному випадку, зважаючи на відсутність в конкурсній документації відомостей і конкретних вимог до BIM щодо питань зазначених вище, все говорить про те, що Замовник замовляє товари і послуги в такій формі або з такими якостями, які не є обов'язковими для задоволення фактичних потреб, створюючи при цьому переваги для певного постачальника (певних постачальників), іншими словами, «підганяючи» потреби під можливості конкретного постачальника. Якщо замовник вимагає товар/послугу з такими параметрами і характеристиками, які може забезпечити тільки певний постачальник, чесну і відкриту конкуренцію можна виключити з самого початку. Цей метод особливо легко використовувати в даній ситуації, де продукти/послуги характеризуються великим числом специфічних параметрів (в даному випадку, ІТ-інфраструктура, ІТ-послуги, а саме BIM). У зв'язку з вищевикладеним, вважаємо, що зазначена вимога є відверто дискримінаційною. Очевидні навмисні дії замовника з метою «штучно» ліквідувати потенційних учасників, особливо нерезидентів, та знизити рівень конкуренції, тим самим дати можливість прийняти участь у даних торгах штучно обмеженому колу учасників та/або «своїм учасникам». Вбачаємо в діях тендерного комітету замовника порушення фундаментальних принципів конкурентного законодавства України (ст. 5 Закону України № 922-VІІІ «Про публічні закупівлі»), зокрема, принципів відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, а також принципу недискримінації учасників. Вимагаємо видалити у повному обсязі вимогу замовника наступного змісту: «Технологія будівельного інформаційного моделювання (ВІМ), згідно вимог ДСТУ ISO 19650-1:2018, підтверджується наданням копій ліцензійного програмного забезпечення та ВІМ-стандарту підприємства. Учасником додається діюча на час розкриття тендерних пропозицій копія ліцензії на використання програмного комплексу». У разі незадоволення даної вимоги наша компанія буде змушена звернутися до АМКУ.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

20.07.2020 23:04
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: відповідно до пункту 1 частини 2 статті 8 Закону Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв, а саме - наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій.
ВІМ-технології (Building Information Model) - інформаційне моделювання будівельного об’єкта – дозволяють підвищити якість проєктів та безпеку зведення об'єктів, моделюють і прогнозують потенційні впливи усіх вірогідних факторів на кожному етапі будівництва.
Відповідно до наказу ДП «УкрНДНЦ» від 18 березня 2020 р. №73 прийнято національний стандарт, гармонізований з міжнародним стандартом, методом перекладу з наданням чинності з 01 липня 2020 року - Національний стандарт ДСТУ ISO 19650-1:2020 (ISO 19650-1:2018, IDT) «Організація та оцифрування інформації щодо будівель та споруд включно з будівельним інформаційним моделюванням (ВIM). Управління інформацією з використанням будівельного інформаційного моделювання. Частина 1. Концепції та принципи», прийнятий методом перекладу, – ідентичний щодо ISO 19650-1:2018 (версія en) «Organization and digitization of information about buildings and civil engineering works, including building information modelling (BIM) – Information management using building information modelling – Part 1: Concepts and principles».
Зважаючи на загальнодержавне значення об’єкту ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013 Роботи по об’єкту: ««Будівництво сховища для проміжного зберігання високоактивних відходів (ВАВ), які повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС» (Коригування)» (в тому числі виготовлення робочої документації (стадія «Р»), науково – дослідні та дослідно – конструкторські роботи, поставка та монтаж обладнання) [За кодом CPV ДК 021:2015 45213000-3 Будівництво торгових будівель, складів і промислових будівель, об’єктів транспортної інфраструктури] та стислі терміни будівництва Замовник вважає за доцільне застосування технології будівельного інформаційного моделювання (ВІМ), відповідно до ДСТУ ISO 19650-1:2020 (ISO 19650-1:2018, IDT).
Для приведення у відповідність ДСТУ ISO в тендерну документацію будуть внесені відповідні зміни.

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.a6

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: АТ КІЕП, Код ЄДРПОУ:16392628
Дата подання: 15.07.2020 15:51
У зв'язку зі значним обсягом попередньої оцінки можливості забезпечення необхідних технічних, якісних та кількісних характеристик проекту, великим обсягом підготовки документів тендерної пропозиції, а також уточненням закупівельних цін на обладнання та матеріали, просимо вас перенести кінцевий строк подання тендерної пропозиції на один місяць. Просимо прийняти дане прохання.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

20.07.2020 23:05
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: відповідно до частини першої пункту 1) статті 10 Закону, замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та Законом, інформацію про закупівлю, а саме оголошення про проведення відкритих торгів – не пізніше ніж за 30 днів до кінцевого строку подання тендерних пропозицій, якщо вартість закупівлі перевищує межі, встановлені у частині третій статті 10 Закону. А саме, оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель, обов’язково додатково оприлюднюються в електронній системі закупівель англійською мовою, якщо очікувана вартість закупівель перевищує суму, еквівалентну:
для товарів і послуг – 133 тисячам євро;
для робіт – 5 150 тисячам євро.
Курс євро визначається згідно з офіційним курсом, установленим Національним банком України станом на дату оприлюднення в електронній системі закупівель оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі. Дана вимога замовником виконана.
Відповідно до частини другої статті 24 Закону замовник має право з власної ініціативи або у разі усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку органу державного фінансового контролю відповідно до статті 8 Закону, або за результатами звернень, або на підставі рішення органу оскарження внести зміни до тендерної документації. У разі внесення змін до тендерної документації строк для подання тендерних пропозицій продовжується замовником в електронній системі закупівель таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше семи днів.
Таким чином, Законом передбачено обов’язок продовження строку подання тендерних пропозицій у разі внесення змін до тендерної документації, якщо до закінчення строку подання тендерних пропозицій залишається менше ніж сім днів.
При цьому у разі, якщо до закінчення строку залишається сім та більше днів, необхідність продовження строку подання тендерних пропозицій відсутня

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.a7

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: АТ КІЕП, Код ЄДРПОУ:16392628
Дата подання: 15.07.2020 15:53
Згідно п. 5.1.1 «Наявність обладнання та матеріально-технічної бази» тендерної документації, від учасника вимагається надання відомостей про наявність обладнання, яке відповідає або має кращі характеристики ніж ті що наведені у формі 1.2 додатку 1 до тендерної документації. Крім того, кількість кожного виду обладнання має дорівнювати або перевищувати вимоги встановлені у формі 1.2 додатку 1. Виникає явне протиріччя – при наявності у учасника біль потужного обладнання в порівнянні із зазначеним у формі 1.2, немає потреби в аналогічній кількості для виконання фіксованого об’єму робіт. Крім того, вимоги наведені у формі 1.2 додатку 1, щодо номенклатури та кількості необхідного для виконання робіт обладнання, очевидно засновані на показниках проекту організації будівництва, який деталізується і уточнюється технологічною документацією підрядника виходячи з технології будівництва, що використовується, досвіду виконання аналогічних договорів та можливості оренди спеціального обладнання на період виконання конкретної роботи. Вимагаємо скасувати кваліфікаційний критерій п. 5.1.1 щодо наявності по номенклатурі та кількості обладнання та матеріально-технічної бази для виконання будівельних робіт згідно форми 1.2 додатку 1 до тендерної документації.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

20.07.2020 23:07
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: відповідно до частини першої статті 16 Закону замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.
Частиною другою цієї статті визначено, що Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв:
2) наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій;
2) наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
3) наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів);
4) наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.
Пунктом 5.1 розділу 3 тендерної документації передбачено, що для підтвердження своєї відповідності критеріям зазначеним у підпунктах 5.1.1 та 5.1.2 частини І тендерної документації, щодо наявності обладнання, матеріально-технічної бази та технологій, наявності працівників, які мають необхідні знання та досвід, учасник може залучити потужності інших суб’єктів господарювання у якості субпідрядників/співвиконавців. В такому разі, учасник повинен надати всі підтверджуючи документи від субпідрядної організації, які передбачені для надання самим учасником стосовно відповідності кваліфікаційним критеріям за підпунктами 5.1.1 та 5.1.2 тендерної документації.
Пунктом 5.1.1 розділу 3 тендерної документації передбачено надання довідки за формами 1.1-1.2 згідно з Додатком 1 до тендерної документації за підписом уповноваженої особи, скріплена печаткою учасника (за наявності), що містить інформацію щодо наявності обладнання та матеріально-технічної бази за допомогою яких учасник торгів планує та спроможний вчасно виконати всі види проєктних та будівельних робіт по предмету закупівлі. Учасник має надати відомості про наявність обладнання, яке відповідає або має кращі характеристики ніж ті, що зазначені у формах 1.1-1.2 Додатку 1 до тендерної документації. Кількість кожного виду обладнання має дорівнювати або перевищувати вимоги встановлені у формах 1.1-1.2 Додатку 1 до тендерної документації.
Згідно ДБН А.3.1-5:2016 додаток Е «склад і зміст проекту організації будівництва (ПОБ)» до складу ПОБ включаються «відомість потреби в основних будівельних машинах і транспортних засобах на будівництво в цілому та основні будівлі і споруди, складена на основі фізичних обсягів робіт, обсягів вантажоперевезень і норм виробітку будівельних машин і засобів транспорту».
Програма виконання робіт розробляється на основі робочої та ПОБ і визначає та деталізує технологію, організацію та умови виконання будівельних робот, тобто замовник на даному етапі не має права погоджувати зміну проєктних рішень.

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.a8

Статус:
Відхилена

Учасник: АТ КІЕП, Код ЄДРПОУ:16392628
Дата подання: 15.07.2020 15:54
В поясненнях до форми 1.2 Додатку 1 до ТД зазначено, що для підтвердження наявності машин, механізмів, будівельної техніки «у разі залучення машин, механізмів, будівельної техніки у третіх осіб» надаються відповідні документи, що підтверджують право користування. Разом з тим, залучення атестованих вимірювальних/випробувальних лабораторій у третіх осіб не передбачено. Вимагаємо дозволити залучення атестованих вимірювальних/випробувальних лабораторій у третіх осіб з відповідним коригуванням пояснень до форми 1.2 Додатку 1 до ТД.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

20.07.2020 23:09
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: відповідно до частини першої статті 16 Закону замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.
Частиною другою цієї статті визначено, що Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв:
4) наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій;
2) наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
3) наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів);
4) наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.
Пунктом 5.1 розділу 3 тендерної документації передбачено, що для підтвердження своєї відповідності критеріям зазначеним у підпунктах 5.1.1 та 5.1.2 частини І тендерної документації, щодо наявності обладнання, матеріально-технічної бази та технологій, наявності працівників, які мають необхідні знання та досвід, учасник може залучити потужності інших суб’єктів господарювання у якості субпідрядників/співвиконавців. В такому разі, учасник повинен надати всі підтверджуючи документи від субпідрядної організації, які передбачені для надання самим учасником стосовно відповідності кваліфікаційним критеріям за підпунктами 5.1.1 та 5.1.2 тендерної документації.
Пунктом 5.1.1 розділу 3 тендерної документації передбачено надання довідки за формами 1.1-1.2 згідно з Додатком 1 до тендерної документації за підписом уповноваженої особи, скріплена печаткою учасника (за наявності), що містить інформацію щодо наявності обладнання та матеріально-технічної бази за допомогою яких учасник торгів планує та спроможний вчасно виконати всі види проєктних та будівельних робіт по предмету закупівлі. Учасник має надати відомості про наявність обладнання, яке відповідає або має кращі характеристики ніж ті, що зазначені у формах 1.1-1.2 Додатку 1 до тендерної документації. Кількість кожного виду обладнання має дорівнювати або перевищувати вимоги встановлені у формах 1.1-1.2 Додатку 1 до тендерної документації.
Згідно з формою 1.2 Додатку 1 до тендерної документації обладнання та матеріально-технічна база може бути: власною/субпідрядника/орендоване/інше. Також в Додатку 1 до тендерної документації зазначено:
1) для підтвердження наявності власних машин, механізмів, будівельної техніки:
- надати довідку із зазначенням балансової вартості власних машин, механізмів, будівельної техніки за підписом керівника та головного бухгалтера учасника та скріпленою печаткою (в разі наявності);
- аналогічно документи надаються у разі, якщо устаткування є власністю субпідрядника. В разі залучення машин, механізмів, будівельної техніки у третіх осіб надати відповідні документи, що підтверджують право користування.
2) для підтвердження наявності будівельної лабораторії надати скан-копію атестату про акредитацію, чинного на час розкриття тендерних пропозицій;
3) для підтвердження наявності лабораторії контролю якості зварних з’єднань на проведення неруйнівного контролю (візуально-оптичний, ультразвуковий, радіаційний, магнітний, капілярний та вимірювання твердості основного металу) зварних з’єднань металоконструкцій; також надати скан-копії сертифікатів на акредитацію відповідних лабораторій, чинних на час розкриття тендерних пропозицій.
4) для підтвердження наявності вимірювальної електротехнічної лабораторії надати скан-копію свідоцтва про атестацію чинного на час розкриття тендерних пропозицій.

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.c9

Статус:
Вирішена

Учасник: АТ КІЕП, Код ЄДРПОУ:16392628
Дата подання: 15.07.2020 18:30
Згідно Технічних вимог на виконання робіт по об’єкту інженерні вишукування виконувати не передбачається. При цьому при заповненні Форми 1.3 «Інформація про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід для виконання проєктних робіт з розроблення робочої та проєктно-технологічної документації» учаснику необхідно показати наявність інженера-проектувальника у частині виконання інженерних вишукувань. У зв’язку з цим, просимо відкоригувати перелік інженерів-проектувальників, яких необхідно залучити учаснику для виконання всього обсягу проектних робіт, що мають кваліфікаційні сертифікати, відповідно до обсягів робіт, що планується виконати за Технічними вимогами та видалити інженера-проектувальника у частині виконання інженерних вишукувань, оскільки в його залученні не має необхідності.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

20.07.2020 23:11
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: розглянувши Вашу вимогу, тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» вирішив її задовольнити шляхом внесення змін в тендерну документацію.

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.c10

Статус:
Відхилена

Учасник: АТ КІЕП, Код ЄДРПОУ:16392628
Дата подання: 15.07.2020 18:34
ДСТУ ISO 19650-1:2018 та чинний на даний момент в Україні ДСТУ ISO 19650-1:2020 викладають загальні принципи будівельного інформаційного моделювання (ВІМ), які мають бути однозначно визначені для цілей конкретного проекту або діяльності. В тендерних документах, в тому числі технічних вимогах до предмету закупівлі відсутні такі вимоги, в тому числі щодо використання технології будівельного інформаційного моделювання при розробці Робочої документації. Також стандарт ДСТУ ISO 19650-1:2020 введений в дію в Україні з 01.07.2020 року, діє лише на території України і носить лише рекомендаційний характер, що не передбачає обов’язковості його застосування з моменту введення та створення ВІМ-стандарту підприємства, особливо для нерезидентів України. На це потрібний час. Виходячи з вищевикладеного, вимога щодо підтвердження наявності технології будівельного інформаційного моделювання (ВІМ), згідно вимог ДСТУ ISO 19650-1:2018 (вказано помилково) чи ДСТУ ISO 19650-1:2020, штучно звужує коло потенційних учасників та взагалі позбавляє іноземних учасників (нерезидентів) можливості прийняття участі в торгах, так як у жодного нерезидента, який здійснює свої господарську діяльність за межами України відсутня технологія будівельного інформаційного моделювання (ВІМ), згідно вимог ДСТУ ISO 19650-1:2020. У разі обґрунтованої необхідності використання технології будівельного інформаційного моделювання (ВІМ) в рамках даного проекту просимо визначити міжнародний стандарт, який регламентує введення та створення ВІМ-стандарту підприємства, як для резидентів так і нерезидентів України. Переконливо вимагаємо від замовника внести відповідні коригування в частині вимоги наявності технології будівельного інформаційного моделювання (ВІМ) та видалити дискримінаційні обмеження, чи видалити всю вимогу щодо наявності технології будівельного інформаційного моделювання (ВІМ) у учасника.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

20.07.2020 23:12
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: відповідно до пункту 1 частини 2 статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв, а саме - наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій.
ВІМ-технології (Building Information Model) - інформаційне моделювання будівельного об’єкта – дозволяють підвищити якість проєктів та безпеку зведення об'єктів, моделюють і прогнозують потенційні впливи усіх вірогідних факторів на кожному етапі будівництва.
Відповідно до наказу ДП «УкрНДНЦ» від 18 березня 2020 р. №73 прийнято національний стандарт, гармонізований з міжнародним стандартом, методом перекладу з наданням чинності з 01 липня 2020 року - Національний стандарт ДСТУ ISO 19650-1:2020 (ISO 19650-1:2018, IDT) «Організація та оцифрування інформації щодо будівель та споруд включно з будівельним інформаційним моделюванням (ВIM). Управління інформацією з використанням будівельного інформаційного моделювання. Частина 1. Концепції та принципи», прийнятий методом перекладу, – ідентичний щодо ISO 19650-1:2018 (версія en) «Organization and digitization of information about buildings and civil engineering works, including building information modelling (BIM) – Information management using building information modelling – Part 1: Concepts and principles».
Зважаючи на загальнодержавне значення об’єкту ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013 Роботи по об’єкту: ««Будівництво сховища для проміжного зберігання високоактивних відходів (ВАВ), які повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС» (Коригування)» (в тому числі виготовлення робочої документації (стадія «Р»), науково – дослідні та дослідно – конструкторські роботи, поставка та монтаж обладнання) [За кодом CPV ДК 021:2015 45213000-3 Будівництво торгових будівель, складів і промислових будівель, об’єктів транспортної інфраструктури] та стислі терміни будівництва Замовник вважає за доцільне застосування технології будівельного інформаційного моделювання (ВІМ), відповідно до ДСТУ ISO 19650-1:2020 (ISO 19650-1:2018, IDT).
Для приведення у відповідність ДСТУ ISO в тендерну документацію будуть внесені відповідні зміни.

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.c11

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ХОЛТЕК УКРАЇНА", Код ЄДРПОУ:35265746
Дата подання: 16.07.2020 14:15
Згідно п.3.2.5 Додатку 3 до ТД «ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ»:
«Персонал Замовника виконує:
- розробку ЗАБ на етапі експлуатації;
- розробку технологічного регламенту безпечної експлуатації обладнання та систем.
Підрядник, на вимогу Замовника, надає необхідні для цього документи та інформацію».

Просимо навести у ТВ перелік документів та окреслити об’єм інформації, необхідної Замовнику для розробки ЗАБ. Також просимо визначити у ТВ терміни подання документів/інформації та процедури усунення невідповідності для розрахунку часу та витрат.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

21.07.2020 21:10
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
Для підготовки ЗАБ Підрядник в якості вихідного документа надає Замовнику звіт з аналізу безпеки розробленого згідно НП 306.4.142-2008. Вимоги до структури і змісту звіту про аналіз безпеки сховищ для зберігання радіоактивних відходів, затверджені наказом Держатомрегулювання від 07.12.2007 № 168 і зареєстровані Мін'юстом 19.02.2008 за № 134/14825.
Для розробки технологічного регламенту безпечної експлуатації обладнання та систем Підрядник надає документи і інформацію, яка отримана на етапах розробки НДДКР, робочої документації, робочої конструкторської документації, та випробувань та ПНР.
Форма та порядок надання документів і інформації уточнюються на етапі підписання договору підряду

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.b12

Статус:
Відхилена

Учасник: АТ КІЕП, Код ЄДРПОУ:16392628
Дата подання: 16.07.2020 15:54
Згідно додатку 1 середньомісячна заробітна плата при оцінці вартості прийнята 8527,52 грн. Згідно постанови КМУ від 15.05.2019 №555 в редакції постанови КМУ від 23.10.2019 №883 мінімальний рівень середньомісячної заробітної плати у будівництві становить 9954,78 грн. Вимагаємо перерахувати очікувану вартість закупівлі.

Рішення замовника: Вимога не задоволена

21.07.2020 21:05
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: згідно з затвердженим проектом в Томі 11 Кошторисна документація «Рішення щодо розміру заробітної плати, яка планується до включення в кошторисну документацію по проекту «Будівництво сховища для проміжного зберігання високоактивних відходів (ВАВ), які повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС» (Коригування)» при складанні інвесторської кошторисної документації вартості будівництва розмір кошторисної заробітної плати складає для звичайних умов – 12 830,00 грн., для умов відмінних від звичайних – 14 882,00 грн. даний рівень середньомісячної заробітної плати застосований при розрахунку очікуваної вартості будівництва. Тому вимогу вважаємо неправомірною.

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.b13

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОСТАР", Код ЄДРПОУ:30884393
Дата подання: 18.07.2020 11:55
Згідно наказу ДІЯРУ №188 від 18.10.2012 розділ І «Загальні положення» пункт 1.1 «Цей порядок встановлює до проведення навчання і перевірки знань з питань ядерної та радіаційної безпеки у персоналу експлуатуючої організації (оператора) та юридичних осіб , які залучаються експлуатуючими організаціями (операторами) як підрядники для здійснення робіт та надання послуг , що впливають на забезпечення ядерної та радіаційної безпеки під час використання ядерної енергії. При будівництві об’єкту передбаченого тендерною документацією не передбачається використання ядерної енергії.
Наказ ДІЯРУ №143 від 02.10.2014 має назву: «Про затвердження Порядку проведення навчання і перевірки знань з питань радіаційної безпеки у персоналу і посадових осіб суб’єктів окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії». При будівництві об’єкту передбаченого тендерною документацією не передбачається використання ядерної енергії.
Як ми бачимо вимога тендерної документації вказана в додатку №1 а саме про наявність атестованого персоналу згідно норм і правил (в т.ч. з ядерної та радіаційної безпеки (далі – ЯРБ) згідно наказів ДІЯРУ від 02.10.2014 №143 та від 18.10.2012 №188) є необґрунтованою. Вимагаємо виключити цю вимогу з тендерної документації.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

21.07.2020 21:06
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
стаття 1 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» дає визначення терміну «використання ядерної енергії»: це сукупність видів діяльності, пов'язаних з використанням ядерних технологій, ядерних матеріалів, джерел іонізуючого випромінювання у науці, виробництві, медицині та інших галузях, а також видобуванням та переробкою уранових руд та поводженням з радіоактивними відходами.
Наказом Державної інспекції ядерного регулювання України від 18.10.2012, № 188 введено в дію положення "Порядок проведення навчання і перевірки знань з питань ядерної та радіаційної безпеки у персоналу експлуатуючої організації (оператора) та юридичних осіб, які залучаються експлуатуючими організаціями як підрядники" (НП 306.1.187-2012).
1.1.Цей Порядок встановлює вимоги до проведення навчання і перевірки знань з питань ядерної та радіаційної безпеки у персоналу експлуатуючої організації (оператора) та юридичних осіб, які залучаються експлуатуючими організаціями (операторами) як підрядники для здійснення робіт та надання послуг, що впливають на забезпечення ядерної та радіаційної безпеки під час використання ядерної енергії (далі – підрядні організації).
1.2.Цей Порядок є обов'язковим для органів державного управління у сфері використання ядерної енергії та у сфері поводження з радіоактивними відходами (далі – органи державного управління), Держатомрегулювання України, експлуатуючих організацій (операторів), а також для підрядних організацій.
Згідно листа Державної інспекції ядерного регулювання України від 10.07.2015 №21-18/4398 надані роз'яснення з питань застосування нормативно-правових актів з питання навчань та перевірки знань з питань ядерної та радіаційної безпеки.
Нормативно-правові акти, зазначені у цьому листі мають визначення сфери їх застосування, а саме:
Персонал експлуатуючої організації (оператора) та юридичних осіб, які залучаються експлуатуючими організаціями (операторами) як підрядники, персонал суб'єктів поводження з радіоактивними відходами, має проходити навчання та перевірку знань з питань ядерної та радіаційної безпеки у Порядку, затвердженому наказом Держатомрегулювання України, від 18.10.2012 № 188,зареєстрованого в Мін'юсті України 31.10.2012 за №1817/22129 (пункти 1.1 та 1.2 цього порядку).
Оскільки предметом закупівлі є об’єкт, призначений для поводження з радіоактивними відходами, він підпадає під сферу використання ядерної енергії. Відповідно, вимоги, наведені в тендерній документації є обґрунтованими.

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.a14

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ХОЛТЕК УКРАЇНА", Код ЄДРПОУ:35265746
Дата подання: 20.07.2020 11:53
Умовами Тендерної документації передбачені наступні Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків): За наявності коштів на розрахунковому рахунку Замовник може здійснювати попередню оплату в розмірі до 100% вартості робіт за Договором на строк не більше як дванадцять місяців, керуючись нормами постанови Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 № 1070 «Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» та постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1764 «Про затвердження Порядку державного фінансування капітального будівництва» за умови письмового звернення Підрядника з наданням обґрунтування суми розміру авансового платежу у розмірі 100%.
Пунктом 2 Постанови КМУ від 04.12.2019 № 1070 «Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» установлено, що:
попередня оплата розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів за капітальними видатками та державними контрактами здійснюється шляхом спрямування бюджетних коштів виконавцям робіт, постачальникам товарів і надавачам послуг (крім нерезидентів) на небюджетні рахунки, відкриті на їх ім'я в органах Державної казначейської служби у встановленому законодавством порядку, з подальшим використанням зазначених коштів виконавцями робіт, постачальниками товарів і надавачами послуг виключно з таких рахунків на цілі, визначені договорами про закупівлю товарів, робіт і послуг, з наданням підтвердних документів органам Державної казначейської служби для здійснення платежів.
Вимога: Оскільки Умови оплати договору, які визначені у тендерній документації грунтуються на Постанові КМУ від 04.12.2019 № 1070 «Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти», яка регулює попередню оплату лише учасникам - резидентам, просимо визначитись та внести зміни до тендерної документації у частині визначення Умов оплати договору учаснику-нерезиденту.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

21.07.2020 21:07
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: згідно пункту 3.3 проекту договору (додаток 5 до тендерної документації) передбачено: «3.3. За наявності коштів на розрахунковому рахунку Замовник може здійснювати попередню оплату в розмірі до 100% вартості робіт за Договором на строк не більше як дванадцять місяців, керуючись нормами постанови Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 № 1070 «Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» та постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1764 «Про затвердження Порядку державного фінансування капітального будівництва» за умови письмового звернення Підрядника з наданням обґрунтування суми розміру авансового платежу.».
Пунктом 2 постанови КМУ від 04.12.2019 № 1070 «Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» встановлено, що попередня оплата розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів за капітальними видатками та державними контрактами здійснюється шляхом спрямування бюджетних коштів виконавцям робіт, постачальникам товарів і надавачам послуг (крім нерезидентів) на небюджетні рахунки, відкриті на їх ім’я в органах Державної казначейської служби у встановленому законодавством порядку, з подальшим використанням зазначених коштів виконавцями робіт, постачальниками товарів і надавачами послуг виключно з таких рахунків на цілі, визначені договорами про закупівлю товарів, робіт і послуг, з наданням підтвердних документів органам Державної казначейської служби для здійснення платежів;».
Отже, в врахуванням вищезазначеного та відповідно до чинного законодавства України, можливість здійснення попередньої оплати підряднику-нерезиденту, який не має небюджетних рахунків, відкритих на його ім’я в органах Державної казначейської служби у встановленому законодавством порядку, не передбачена.
Оцінка скаржником рішення Замовника: Незадовільно

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.a15

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ХОЛТЕК УКРАЇНА", Код ЄДРПОУ:35265746
Дата подання: 20.07.2020 16:09
Постановою КМУ від 1 серпня 2005 р. N 668 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві» (далі - Постанова) передбачено, що договори підряду за участю іноземних суб'єктів господарювання укладаються між суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності України та іноземними суб'єктами (далі - зовнішньоекономічні договори підряду) та мають ряд особливостей (які визначені у Постанові). Так особливістю таких договорів є наявність обов'язкової умови зовнішньоекономічного договору підряду - визначення валюти, в якій визначається ціна робіт та проводиться розрахунок. У зв'язку з тим, що компанія нерезидент планує взяти участь у тендері, просимо внести до проекту договору "валюту договору" (просимо не плутати з ціною договору) та передбачити можливість застосування у якості валюти договору іноземні валюти, такі як китайська юань/евро/доллари США або інші. Також просимо визначити у проекті договору курс її (їх) перерахунку.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

21.07.2020 21:09
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: Дякуємо за звернення. Відповідно до частини першої статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. При цьому статтею 189 Господарського кодексу України встановлено, що ціна є істотною умовою господарського договору. Ціна зазначається в договорі у гривнях. Ціни у зовнішньоекономічних договорах (контрактах) можуть визначатися в іноземній валюті за згодою сторін. Відповідно до частин першої, другої статті 533 Цивільного кодексу України грошове зобов’язання має бути виконане в гривнях. Якщо в зобов’язанні визначено грошовий еквівалент в іноземній валюті, сума, що підлягає сплаті у гривнях, визначається за офіційним курсом відповідної валюти на день платежу, якщо інший порядок її визначення не встановлений договором або законом чи іншим нормативно-правовим актом. Враховуючи викладене, для рівних умов участі в торгах, як для резидентів так і нерезидентів, замовник самостійно та з дотриманням законодавства в цілому, визначає вимоги щодо валюти, у якій повинна бути розрахована і зазначена ціна договору, а також проведено розрахунки. Отже, визначення валюти договору в іноземній валюті є правом, а не обов’язком Замовника.

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.b16

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВ "ЗАВОД ЕНЕРГЕТИЧНОГО МАШИНОБУДУВАННЯ "ТММ-ЕНЕРГОБУД", Код ЄДРПОУ:40025455
Дата подання: 20.07.2020 16:57
Згідно пункту 1 статті 16 Закону України про публічні закупівлі, Замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям, а саме згідно Форми 1.2. Інформація про наявність обладнання та матеріально-технічної бази для виконання будівельних робіт, вимагається надання підтвердження що до наявності у підрядника (або оренди у третіх осіб) крана баштового, вантажопід’ємність 80т або більше тон в кількості 1 шт.

Ретельно вивчивши Тендерну документацію нами не було виявлено технічних вимог або інших будівельних робіт, які вказували на необхідність застосування крана баштового, вантажопід’ємність 80т або більше. Крім того в кошторисній документації (додаток 1 до ТВ), в розділі будівельні механізми, зазначена необхідність використання та передбачене відшкодування витрат баштового крана тільки з вантажопід’ємністю 8т.
Враховуючи, що дане вантажопідіймальне обладнання є специфічним і дорогим, а відшкодування його витрат не передбачено кошторисом (додаток 1 до ТВ), дана вимога є безпідставною, дескримінуючою та звужує коло учасників. Керуючись принципами здійснення публічних закупівель та недискримінації учасників (ст. 5 Закону України "Про публічні закупівлі"), вимагаємо виключити дану вимогу з кваліфікаційних критеріїв та видалити з Форми 1.2 технічні показники (вантажопід’ємність, висотність, потужність) оскільки ці параметри визначаються Підрядником при розробці технологічної документацією на конкретні види робіт на стадії будівництва.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

21.07.2020 21:20
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: згідно затвердженого проекту баштовий кран POTAIN MD3200 вантажопідйомність 80т залучається при будівництві зони зберігання ОСКЛ-ВАВ та монтажу технологічного обладнання. Проектом (СВАВ-0068К-ПОБ) передбачено, в т. ч.: «Будівництво та монтаж технологічного обладнання виконується с застосуванням наступних вантажопідіймальних механізмів:- баштовий кран POTAIN MD3200 в.п. 80т (1 шт.) - будівництво зони зберігання ОСКЛ-ВАВ та монтаж технологічного обладнання максимальна вага вантажів та конструкцій становить 65т (укрупнений блок елементів модулів зберігання) та монтаж технологічного обладнання (максимальна вага обладнання 80 т – елементи комплексу перевантаження). А тому, вимогу про виключення даного обладнання з кваліфікаційних критеріїв та видалити з Форми 1.2 додатку 1 до тендерної документації вважаємо безпідставною.

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.b17

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВ "ЗАВОД ЕНЕРГЕТИЧНОГО МАШИНОБУДУВАННЯ "ТММ-ЕНЕРГОБУД", Код ЄДРПОУ:40025455
Дата подання: 21.07.2020 10:28
Згідно пункту 1 статті 16 Закону України про публічні закупівлі, Замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям, а саме згідно Форми 1.2. Інформація про наявність обладнання та матеріально-технічної бази для виконання будівельних робіт, вимагається надання підтвердження що до наявності у підрядника (або оренди у третіх осіб) автобетонозмішувачів (міксерів) в кількості 11 шт.

Враховуючи те, що Підрядник може розмістити вузол по виробництву бетонна безпосередньо на будівництві, вимоги про необхідності автобетонозмішувачів (міксерів) в кількості 11 шт, не обґрунтовані. В кошторисній документації (додаток 1 до ТВ) в розділі будівельні механізми, даний автотранспорт не зазначений, тобто використання та відшкодування витрат при користуванні автобетонозмішувачами не було передбачено кошторисом і не враховано в граничній сумі закупівлі.
Керуючись принципами здійснення публічних закупівельна та недискримінації учасників (ст. 5 Закону України "Про публічні закупівлі"), вимагаємо виключити вимогу про наявність у підрядника автобетонозмішувачів (міксер).
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

24.07.2020 21:19
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: Згідно вимог затвердженого проекту для виконання бетонних та залізобетонних робіт «Покриття потреби в товарному бетоні здійснюється з найближчого існуючого бетонного заводу. Доставка бетонної суміші до місць укладання здійснюється автотранспортом. Подача бетону для бетонної підготовки намічається безпосередній вивантаженням бетонної суміші з автобетонозмішувачів. Подача і укладання бетонної суміші в конструкції передбачається за допомогою бетононасосу та вантажопідіймальними кранами з баддями місткістю від 0,5 до 1,5 м3.». «Доставка матеріалів та будівельних конструкцій на період виконання робіт передбачається: бетон товарний для виконання бетонних робіт поставляється з м. Чорнобиль, Київська область, відстань перевезення складає 41 км». Оскільки кошти на доставку бетону включені в кошторисну вартість бетонної суміши, автобетонозмішувачів немає в відомості ресурсів.

Загальна потреба бетону перевищує 23тис. м3. Для улаштування монолітної залізобетонної фундаментної плити зони зберігання оскл. ВАВ розміром 52520х38400 мм товщиною 2000 мм існує потреба в доставці 4023м3 бетону, що буде складати більш ніж 670 рейсів автобетонозмішувача (6м3).
Тому, враховуючи, що загальна потреба бетону перевищує 23тис. м3, а виконання робіт повинно виконуватися за короткий термін часу, та з урахуванням роботи в три зміни, кваліфікаційний критерій в додатку 1 до тендерної документації, про наявність автобетонозмішувачів (міксерів) в кількості 11 шт. є цілком обґрунтований, який жодним чином не дискримінує учасників.

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.a18

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ХОЛТЕК УКРАЇНА", Код ЄДРПОУ:35265746
Дата подання: 21.07.2020 10:58
Пунктом 12.3. Проекту договору передбачене відповідальність за порушення Підрядником строків (терміну) виконання робіт: Підрядник сплачує Замовнику пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен день прострочення від вартості прострочених робіт за кожен день прострочення.
Вважаємо, що дана норма суперечить міжнародним звичаям використання даного виду відповідальності та логіки, оскільки зазвичай встановлюється максимальна сума пені (до 10% вартості). Виходячи з вищевикладеного, просимо внести зміни до проекту договору в частині встановлення максимальної величини пені за п.12.3 – до 10% від вартості прострочених робіт.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

24.07.2020 20:31
«Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: оскільки ДСП «ЦППРВ» належить до державного сектора економіки та виконання зобов'язання по предмету закупівлі здійснюється за рахунок Державного бюджету України договір підряду укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених Законом та Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 № 668 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві». Тому будуть внесені відповідні зміни в тендерну документацію.

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.a20

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВ "ЮТЕМ-ІНЖИНІРИНГ", Код ЄДРПОУ:30568931
Дата подання: 21.07.2020 14:44
Пунктом 2.2 Проекту договору (Додаток 5 до ТД) передбачено відображення в іноземній валюті лише вартості обладнання імпортного виробництва. При цьому Ціна договору визначена твердою.
Умовами Договору не передбачено приведення до курсу валют постачання імпортних матеріалів. Зміна курсу іноземної валюти прямо впливає не тільки на імпортне обладнання, а і матеріали імпортної поставки. Крім того в економіці України і світу відбуваються кризові явища, і прогнозувати тверду договірну ціну в національній валюті України на два роки будівництва дуже ризиковано.
Таким чином вимагаємо внести зміни в пункт 2.2 договору і врахувати відображення в іноземній валюті вартість імпортних матеріалів.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

24.07.2020 20:34
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: для мінімізації ризиків підрядника пов’язаних, в т. ч. зі зміною курсу валют умовами договору підряду передбачено здійснення попередньої оплати згідно пункту 3.3 проекту договору (додаток 5 до тендерної документації) передбачено: «3.3. За наявності коштів на розрахунковому рахунку Замовник може здійснювати попередню оплату в розмірі до 100% вартості робіт за Договором на строк не більше як дванадцять місяців, керуючись нормами постанови Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 № 1070 «Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» та постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1764 «Про затвердження Порядку державного фінансування капітального будівництва» за умови письмового звернення Підрядника з наданням обґрунтування суми розміру авансового платежу.».
Тверда договірна ціна може коригуватися тільки за взаємною згодою сторін. У разі підвищення підрядником твердої договірної ціни, не передбаченого договором підряду, всі пов’язані з цим витрати, якщо інше не встановлено законом, несе підрядник.
З урахуванням того, що ціна договору визначена як тверда, зміни в курсі валюти вносяться в межах, що не виходять за загальну кошторисну вартість будівництва по об’єкту будівництва, зазначеному у затвердженій згідно з чинним законодавством проектній документації.
В зведеному кошторисному розрахунку вартості об’єкта будівництва включені кошти на покриття ризиків всіх учасників будівництва. Дані кошти згідно ДСТУ Б Д.1.1.-1:2013 призначенні на відшкодування збільшення вартості обсягів робіт та витрат, характер і методи виконання яких не можуть бути точно визначені при проектуванні та уточнюються в процесі будівництва.

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.a21

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВ "ЮТЕМ-ІНЖИНІРИНГ", Код ЄДРПОУ:30568931
Дата подання: 21.07.2020 14:46
Пунктом 2.10 Проекту договору (Додаток 5 до ТД) передбачено можливість зміни ціни договору при зміні курсу іноземної валюти. Однак не вказаний порядок зміни Ціни, як це передбачено вимогою Статті 41 ЗУ «Про публічні закупівлі».
Вимагаємо внести зміни в Проект договору та визначити порядок зміни Ціни.

Рішення замовника: Вимога задоволена

24.07.2020 20:36
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: всі випадки уточнення договірної ціни перелічені в розділі 2 проекту договору (додаток 5 до тендерної документації), в т.ч. передбачені статтею 41 Закону України «Про публічні закупівлі».
Для уточнення порядку зміни ціни договору при зміні курсу іноземної валюти будуть внесені відповідні зміни в додаток 5 до тендерної документації.

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.c22

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВ "ЮТЕМ-ІНЖИНІРИНГ", Код ЄДРПОУ:30568931
Дата подання: 21.07.2020 14:48
Умови типових міжнародних контрактів та Загальні умови укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, що затверджені постановою КМУ від 1 серпня 2005 р. № 668 (далі – Загальні умови), передбачають баланс прав та обов’язків сторін, і паритетність їх відповідальності, виходячи з усвідомлення необхідності активної участі в будівництві обох сторін – і підрядника і замовника. Проектом договору (Додаток 5 до ТД) у складі тендерної документації передбачені ряд прав замовника у випадку порушення підрядником своїх зобов’язань чи інших підстав, однак не передбачено аналогічних прав підрядника.
Тож вимагаємо внести зміни до Проекту договору і доповнити його правами Підрядника на призупинку робіт у разі порушення Замовником своїх зобов’язань, як це передбачено постановою КМУ від 1 серпня 2005 р. № 668.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

24.07.2020 22:01
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: оскільки ДСП «ЦППРВ» належить до державного сектора економіки та виконання зобов'язання по предмету закупівлі здійснюється за рахунок Державного бюджету України договір підряду укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених Законом та Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 № 668 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві». В пунктах 7.4 та 7.5 проекту договору підряду додаток 5 до тендерної документації прописані права Підрядника, тому вимогу вважаємо необгрунтованою.»

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.c23

Статус:
Вирішена

Учасник: АТ КІЕП, Код ЄДРПОУ:16392628
Дата подання: 21.07.2020 15:10
Вимагаємо від замовника чітко надати відповідь на питання (так чи ні), чи необхідно учаснику надати копії ліцензій на використання програмного забезпечення для виконання проєктних робіт типу AutoCAD, Revit, SСAD, Lira SAPR, AdvanceSteel та програмного забезпечення для виконання кошторисних розрахунків АВК-5, а також іншого програмного забезпечення, що буде представлено в довідці про наявність обладнання та матеріально-технічної бази для виконання проєктних робіт? У разі необхідності просимо чітко прописати цю вимогу в тендерній документації, оскільки наразі в додатку 1 до ТД формулювання: "Учасником додається діюча на час розкриття тендерних пропозицій копія ліцензії на використання програмного комплексу", - відноситься до 1-ї "якоїсь" програми чи комплексу!
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

24.07.2020 21:38
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення:
відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про авторське право і суміжні права» комп’ютерні програми є об’єктами авторського права.
При наданні учасником інформації про наявність обладнання та матеріально-технічної бази згідно додатку 1 до тендерної документації для виконання проєктних робіт, учасник повинен підтвердити право на використання програмного забезпечення, відповідно до норм чинного законодавства України.
Найближчим часом будуть внесені відповідні зміни в тендерну документацію.

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.a24

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ХОЛТЕК УКРАЇНА", Код ЄДРПОУ:35265746
Дата подання: 21.07.2020 15:56
Інструкцією з підготовки Тендерної пропозиції (п.4 Розділу VI Результати тендеру та укладання договору про закупівлю) передбачено, що істотні умови зазначені в проекті договору про закупівлю (Додаток 5) визначені відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України, Закону та Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 № 668. Як інструкцією так і Постановою №668 визначені істотні умови договору, з можливістю передбачення інших умов, важливих для регулювання взаємовідносин. Постановою № 668 передбачені особливості укладення та виконання договорів підряду за участю іноземних суб'єктів господарювання (п.п. 119 -126). Наприклад, пунктом 125 передбачено, що зовнішньоекономічним договором підряду визначається відповідальна сторона за одержання ліцензій на здійснення експортно-імпортних операцій, умови постачання, розмитнення, перевезення, приймання, зберігання, передачі права власності, строку та місця постачання, ризиків втрати і пошкодження матеріалів та устаткування, а також вимоги до їх якості, відповідність стандартам тощо. Вимога: Потенційний учасник-нерезидент просить внести зміни до проекту договору, які б врахували особливості укладання та виконання договорів підряду за участю іноземних суб'єктів господарювання, які викладені у Постанові Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 № 668 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві» або додати додатковий розділ у тендерну документацію, який би давав можливість учаснику-нерезиденту запропонувати свій проект договору, який складений на основі примірних чи типових текстів зовнішньоекономічних договорів підряду, раніше укладених договорів в інших країнах та/або в Україні тощо (особливо враховуючи необхідність наявності у учасника досвіду реалізації подібних проектів) враховуючи положення п.5 Постанови КМУ №668 (Істотні умови договору).
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

24.07.2020 22:53
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: Згідно ст. 120 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 № 668 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві» порядок укладення та виконання і форма зовнішньоекономічного
договору підряду, права та обов'язки сторін, вимоги до робіт,
матеріалів, конструкцій, устаткування, порядок приймання-передачі
робіт та інші договірні умови визначаються правом країни, на
території якої виконуються роботи, якщо сторони не домовились про
інше. Згідно ст. 122 цієї ж Постанови умови зовнішньоекономічного договору підряду можуть визначатися на основі примірних чи типових текстів
зовнішньоекономічних договорів підряду, раніше укладених договорів
тощо. Оскільки об’єкт «Будівництво сховища для проміжного зберігання високоактивних відходів (ВАВ), які повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС» (Коригування)» будується на території України, ДСП «ЦППРВ» належить до державного сектора економіки та виконання зобов'язання по предмету закупівлі здійснюється за рахунок Державного бюджету України, тому для рівних умов участі в торгах, як для резидентів так і нерезидентів, замовник самостійно та з дотриманням законодавства в цілому, визначає вимоги щодо договору підряду, який укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених Законом та Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 № 668 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, оскільки це є правом замовника, а не його обов’язком.
Оцінка скаржником рішення Замовника: Незадовільно

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.a25

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ХОЛТЕК УКРАЇНА", Код ЄДРПОУ:35265746
Дата подання: 22.07.2020 10:15
Пунктом 12.13 Проекту договору передбачено, що затримка платежів, при умові відсутності коштів на реєстраційному рахунку Замовника, не може розцінюватись як несплата і не може бути підставою для нарахування штрафних санкцій та притягнення Замовника до відповідальності відповідно до чинного законодавства України. Даний пункт ставить у дискримінаційне положення Підрядника, який розраховує на виконання Замовником Календарного плану платежів та інших фінансових зобов’язань за проектом у встановлені строки, які тотожні з графіком реалізації проекту. Виходячи з вищевикладеного, просимо Замовника видалити п. 12.13 Проекту договору.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

27.07.2020 22:22
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: Державне спеціалізоване підприємство «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» засноване на державній власності, належить до сфери управління Державного агентства України з управління зоною відчуження, і відповідно до частини другої статті 22 Господарського кодексу України є суб’єктом господарювання державного сектора економіки. Оскільки, фінансування витрат на оплату зобов'язань по предмету закупівлі буде здійснюватись за рахунок коштів Державного бюджету України, на випадок відсутності відповідного фінансування (та/або його затримки) в проекті договору підряду, що буде укладено за результатами торгів, передбачено відкладальну обставину у відповідності до статті 212 Цивільного кодексу України. Зазначена умова договору ґрунтується на нормах чинного законодавства України, є необхідною та рівною для всіх потенційних учасників, жодним чином не обмежує їх права і не може розцінюватись як дискримінаційна.

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.a26

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ХОЛТЕК УКРАЇНА", Код ЄДРПОУ:35265746
Дата подання: 22.07.2020 10:26
У «Додатку 5 до «ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ» наведено технічні вимоги до пакувального комплекту, які вочевидь є копією пакувального комплекту, що виготовляється у Російській Федерації. Просимо виключити ці вимоги з тендерної документації та навести вимоги, які не звужують можливість застосування інших технологій, що відповідають діючим в Україні нормам та кращим світовим практикам.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

27.07.2020 22:23
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: проектування елементів сховища з ОСКЛ-ВАВ (обладнання, систем і елементів будівлі) виконано з урахуванням їх важливості для безпеки протягом усього терміну експлуатації сховища відповідно до документу «Загальні положення безпеки при захороненні радіоактивних відходів (Наказ ДІЯРУ № 331 від 13.08.2018. Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 вересня 2018 р. за № 1008/32460)».
Згідно пункту 2 Вихідних вимог на розробку пакувального комплекту для ВАВ, пакувальний комплект повинен відповідати вимогам наступних документів:
• НП 306.4.153-2009. Вимоги до упаковок для довгострокового зберігання та захоронення високоактивних радіоактивних відходів від переробки відпрацьованого ядерного палива.
• Технічний регламент щодо пакувальних комплектів для зберігання та захоронення радіоактивних відходів;
• Вимоги до контейнерів для зберігання високоактивних радіоактивних відходів від переробки відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР-440.

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.b27

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВ "ЗАВОД ЕНЕРГЕТИЧНОГО МАШИНОБУДУВАННЯ "ТММ-ЕНЕРГОБУД", Код ЄДРПОУ:40025455
Дата подання: 22.07.2020 12:57
Згідно пункту 1 статті 16 Закону України про публічні закупівлі, Замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям, а саме згідно Форми 1.2. Інформація про наявність обладнання та матеріально-технічної бази для виконання будівельних робіт, вимагається надання підтвердження що до наявності у підрядника (або оренди у третіх осіб) крана баштового, вантажопід’ємність 80т або більше тон в кількості 1 шт. Ретельно вивчивши Тендерну документацію нами не було виявлено технічних вимог або інших будівельних робіт, які вказували на необхідність застосування крана баштового, вантажопід’ємність 80т або більше. Крім того в кошторисній документації (додаток 1 до ТВ), в розділі будівельні механізми, зазначена необхідність використання та передбачене відшкодування витрат баштового крана тільки з вантажопід’ємністю 8т. Враховуючи, що дане вантажопідіймальне обладнання є специфічним і дорогим, а відшкодування його витрат не передбачено кошторисом (додаток 1 до ТВ), дана вимога є безпідставною, дескримінуючою та звужує коло учасників. Керуючись принципами здійснення публічних закупівель та недискримінації учасників (ст. 5 Закону України "Про публічні закупівлі"), вимагаємо виключити дану вимогу з кваліфікаційних критеріїв та видалити з Форми 1.2 технічні показники (вантажопід’ємність, висотність, потужність) оскільки ці параметри визначаються Підрядником при розробці технологічної документацією на конкретні види робіт на стадії будівництва.
21.07.2020 року о 21:20 тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: «Згідно затвердженого проекту баштовий кран POTAIN MD3200 вантажопідйомність 80т залучається при будівництві зони зберігання ОСКЛ-ВАВ та монтажу технологічного обладнання. Проектом (СВАВ-0068К-ПОБ) передбачено, в т. ч.: «Будівництво та монтаж технологічного обладнання виконується с застосуванням наступних вантажопідіймальних механізмів:- баштовий кран POTAIN MD3200 в.п. 80т (1 шт.) - будівництво зони зберігання ОСКЛ-ВАВ та монтаж технологічного обладнання максимальна вага вантажів та конструкцій становить 65т (укрупнений блок елементів модулів зберігання) та монтаж технологічного обладнання (максимальна вага обладнання 80 т – елементи комплексу перевантаження). А тому, вимогу про виключення даного обладнання з кваліфікаційних критеріїв та видалити з Форми 1.2 додатку 1 до тендерної документації вважаємо безпідставною»

При відхиленні даної вимоги тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» посилається на документи (Проект (СВАВ-0068К-ПОБ) ) які не були додані до Тендерної документації, а тому не можуть бути використані як доказ необхідності застосування того чі іншого механізму.
Натомість до тендерної документації надано кошторисний розрахунок (додаток 1 до Технічних вимог), невід’ємною частиною якого є «Підсумкова відомість ресурсів» з переліком машин і механізмів які необхідно використати при будівництві, і зазначенням їх об’ємів. Зазначена кошторисна документація у тому числі і підсумкова відомість ресурсів не містить жодних посилань на необхідність використання баштового крану POTAIN MD3200 вантажопідйомність 80т. У локальних кошторисах на монтаж комірок секцій сховища передбачено автокран вантажопідйомністьтю 16т, на монтаж технологічного обладнання комплексу перевантаження передбачено використання автокран вантажопідйомністьтю 10т.
У Розділ ІІІ Тендерної документації, Замовником зазначено, що пропозиція Учасника повинна включати: зведений кошторисний розрахунок з локальними кошторисами, що мають бути складені з дотриманням вимог нормативних документів без перевищення показників обсягів робіт, визначених у Технічних вимогах на виконання робіт по об’єкту: ««Будівництво сховища для проміжного зберігання високоактивних відходів (ВАВ), які повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС» (Коригування)» (в тому числі виготовлення робочої документації (стадія «Р»), науково – дослідні та дослідно – конструкторські роботи, поставка та монтаж обладнання) (Додаток 3 до тендерної документації), що додатково надаються учасником в електронній версії у файлах формату «.imd». Тобто Замовник забороняє будь які відхилення від Технічних вимог та не передбачає кошти на машини та механізми які не увійшли у кошторис (додаток 1 до Технічних вимог) у тому числі і на застосування баштового крану POTAIN MD3200!

Враховуючи вимоги Замовника які викладені у Тендерній документації, та перелічені вище, вимагаємо виконати коригування додатку 1 до Технічних вимог (Додаток 3 до тендерної документації) в частині застосування машин та механізмів, привести його у відповідність з проектом (СВАВ-0068К-ПОБ) та вимогами Замовника по застосуванню баштового крану POTAIN MD3200 та інших механізмів. Внести відповідні зміни у Тендерну документацію за результатами коригування. Або видалити з Форми 1.2 Тендерної документації, вимоги по наявності у Учасника машин та механізмів не передбачених у Технічних вимогах (Додаток 3 до тендерної документації).
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

27.07.2020 22:59
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: згідно затвердженого проекту «Будівництво сховища для проміжного зберігання високоактивних відходів (ВАВ), які повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС» (Коригування), який отримав позитивний експертний звіт №00-0865-19/ПБ (00-0078-19ПБ), в Додатку до нього в розділі «Організація будівництва» зазначено, що будівництво сховища СКЛ-ВАВ виконується із застосуванням наступних вантажопідіймальних механізмів: двох стрілових гусеничних кранів вантажопідйомністю 110 т; двох стрілових гусеничних кранів вантажопідйомністю 63 т; баштового крану вантажопідйомністю 80 т та автомобільних кранів вантажопідйомністю 20 т, 28 т, 50 т.».
В локальному кошторису 2-1-8 на монтаж технологічного обладнання (монтаж шлюзу аварійного, монтаж візка транспортного, монтаж захисної плити з н/ж сталі та інше) прийняті одиничні розцінки, в складі яких зазначені кран стріловій на рейковому ходу 50-100 т, кран козловий 120т. та інша техніка. Цілком логічно, що підсумкова відомість ресурсів кошторисного розрахунку в переліку машин і механізмів, які необхідно використовувати при будівництві в додатку 1 до Технічних вимог до тендерної документації не містить «баштового крану вантажопідйомністю 80 т». Але замовник не має права відступати від затверджених проектних рішень та має право вимагати для підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям у учасників наявність обладнання та матеріально-технічної бази для виконання повного комплексу будівельних робіт та вчасної здачі робіт по предмету закупівлі.

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.c28

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: АТ КІЕП, Код ЄДРПОУ:16392628
Дата подання: 22.07.2020 19:07
Вимагаємо замовника чітко визначити як учасники процедури закупівлі повинні надати у складі тендерних пропозицій інформацію та документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим замовником. Технічні вимоги до предмета закупівлі, технічна специфікація та перелік інформації і документів, які подаються для підтвердження відповідності тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, наведені у Додатку 3 до тендерної документації. Переконливо просимо при відповіді на дану вимогу не переписувати положення тендерної документації, як це було зроблено у відповіді на аналогічне питання!!!!!!
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

27.07.2020 22:44
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: Тендерним комітетом на це питання надана вичерпна відповідь 20.07.2020. Згідно вимог пункту 6 розділу ІІІ тендерної документації чітко прописан порядок та склад документів, які повинен надати учасник в складі тендерної пропозиції для підтвердження відповідності тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим замовником

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.c29

Статус:
Вирішена

Учасник: АТ КІЕП, Код ЄДРПОУ:16392628
Дата подання: 26.07.2020 20:35
Комп'ютерна програма є об'єктом авторського права й охороняється як літературний твір відповідно до чинного законодавства України, а саме: п. 3 ч. 1 ст. 8, ст. 18 Закону України «Про авторське право і суміжні права» від 23.12.93 р. № 3792-XII). З моменту створення комп'ютерної програми її автору належать майнові та особисті немайнові права. Відповідно до статті 440 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV майновими правами інтелектуальної власності на твір є:
1) право на використання твору;
2) виключне право дозволяти використання твору, тощо.
Будь-яка особа, яка бажає правомірно використовувати комп'ютерну програму, повинна отримати дозвіл на використання цієї програми. Дозвіл на використання може бути отримано шляхом укладення договору щодо розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності, який спрямований на набуття, зміну або припинення майнових прав на об'єкти інтелектуальної власності.
Статтею 1107 Цивільного кодексу України закріплено такі види договорів щодо розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності:
1) ліцензія на використання об'єкта права інтелектуальної власності;
2) ліцензійний договір;
3) договір про створення за замовленням і використання об'єкта права інтелектуальної власності;
4) договір про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності;
5) ліцензійний лист;
6) інший договір щодо розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності;
7) будь-який документ, що підтверджує передачу прав на використання ліцензійного програмного продукту, тощо.
Перелік договорів, вказаний у Цивільному кодексі України є невичерпним переліком, це зумовлено тим, що неможливо законодавчо врегулювати абсолютно всі договірні відносини, що можуть виникати у сфері інтелектуальної власності, зокрема і щодо передачі прав на використання комп’ютерних програмам.
Право на використання об’єкта інтелектуальної власності може передаватися не лише ліцензією, а також іншими договірними конструкціями, зокрема, будь-яким видом письмового договору, у предметі якого оформляється дозвіл на використання об'єктів інтелектуальної власності, при чому за своєю правовою природою це у будь-якому випадку буде ліцензійний договір, незалежно від того, яку назву дадуть йому сторони.
На даний момент в тендерній документації замовником визначено, що право на використання програмного комплексу може бути підтверджено лише ліцензією, а саме: "Учасником додається діюча на час розкриття тендерних пропозицій копія ліцензії на використання програмного комплексу".
Вимагаємо від замовника при внесенні змін в тендерну документацію в частині необхідності підтвердження учасником права на використання програмного забезпечення, відповідно до норм чинного законодавства України, внести інформацію, що право на ліцензійне (легальне) використання програмним забезпеченням учасника може бути підтверджене ним наступними документами: ліцензія, договір, офіційний лист від компанії-володаря авторських прав або уповноважених організацій, або інше).
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

30.07.2020 18:01
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: найближчим часом будуть внесені зміни в тендерну документацію.

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.a30

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ХОЛТЕК УКРАЇНА", Код ЄДРПОУ:35265746
Дата подання: 27.07.2020 14:19
UA-2020-07-09-001529-c.a14

Відповідю на вимогу UA-2020-07-09-001529-c.a14, Тендерний комітет Замовника підтвердив занепокоєння потенційного учасника-нерезидента, щодо відсутності у тендерній документації розділу щодо умов оплати за договором, однак так і не надав відповіді. Звертаємо увагу, що умови оплати за договором є обов'язковою умовою як об'яви торгів (ст. 21 ЗУ "Про публічні закупівлі") так і істотною умовою договору. Крім того, відповідно до ст. 5 Закону України "Про публічні закупівлі", закупівлі здійснюються за принципом недискримінації учасників та рівного ставлення до них, тоді як відповідь Тендерного комітету стосується лише учасників - резидентів, тоді як для учасників - нерезидентів (виходячи з відповіді) взагалі не встановлені умови оплати! Виходячи з вищевикладеного, просимо повторно розглянути вимогу UA-2020-07-09-001529-c.a14 та визначити у тендерній документації умови оплати для учасників-нерезидентів.

Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

30.07.2020 22:25
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: У вимозі (номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.a14) потенційним учасником ставилось питання щодо здійснення попередньої оплати відповідно до умов договору (п. 3.3 проекту договору, додаток 5 до тендерної документації) та постанови КМУ від 04.12.2019 № 1070 «Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти». Тендерним комітетом на це питання надана вичерпна відповідь.
Порядок проведення розрахунків встановлено розділом 3 проекту договору (додаток 5 до тендерної документації), отже розрахунки з учасниками-нерезидентами або учасниками-резидентами будуть проводитись у відповідності до умов цього розділу, за виключенням сплати авансових платежів учасникам-нерезидентам. З ними розрахунки будуть проводитись згідно з п. 3.3 проекту договору.

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.a31

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ХОЛТЕК УКРАЇНА", Код ЄДРПОУ:35265746
Дата подання: 27.07.2020 16:27
Потенційний учасник ознайомився з відповіддю тендерного комітету Замовника та повідомляє наступне:
Твердження Тендерного комітету щодо необов'язковості використання положень ("оскільки це є правом замовника, а не його обов’язком") Постанови КМУ № 668 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві» з виконанням зобов'язання по предмету закупівлі здійснюється за рахунок Державного бюджету України на думку потенційного учасника-нерезидента хибне, оскільки п. 2 зазначеної Постанови КМУ передбачено, що: Загальні умови є ОБОВ'ЯЗКОВИМИ для врахування під час укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві (далі - договір підряду) НЕЗАЛЕЖНО ВІД ДЖЕРЕЛ ФІНАНСУВАННЯ РОБІТ, а також форми власності замовника та підрядника (субпідрядників). Крім того, Постанова КМУ № 668 є спеціальним нормативно-правовим актом у процедурі укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві тоді як норми Цивільного та Господарського кодексів України є загальними. Роз’ясненням Мінюсту передбачено, що при розбіжності між загальним і спеціальним нормативно-правовим актом перевага надається спеціальному, якщо він не скасований виданим пізніше загальним актом.

Виходячи з вищевикладеного, просимо переглянути відповідь тендерного комітету на вимогу UA-2020-07-09-001529-c.a24 та внести зміни до проекту договору, які б врахували особливості укладання та виконання договорів підряду за участю іноземних суб'єктів господарювання, які викладені у Постанові № 668 або додати додатковий розділ у тендерну документацію, який би давав можливість учаснику-нерезиденту запропонувати свій проект договору, який складений на основі примірних чи типових текстів зовнішньоекономічних договорів підряду, раніше укладених договорів в інших країнах та/або в Україні тощо (особливо враховуючи необхідність наявності у учасника досвіду реалізації подібних проектів) враховуючи положення п.5 Постанови КМУ №668 (Істотні умови договору)
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

30.07.2020 23:06
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: Пунктом 31 частини першої статті 1 Закону України «Про здійснення публічних
закупівель» (далі – Закон) встановлено, що тендерна документація - документація щодо умовпроведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель. Отже, вимоги у тендерній документації встановлюються замовником самостійно згідно із законодавством, виходячи зі специфіки предмета закупівлі та з дотриманням принципів, визначених статтею 5 Закону.
Згідно з частиною другою статті 22 Закону у тендерній документації повинен зазначатися проект договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов. Основні вимоги до договору про закупівлю та внесення змін до нього визначені статтею 41 Закону і частиною першою цієї статті передбачено, що договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Відповідно до частини четвертої статті 41 Закону встановлено імперативну норму, що
умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції/пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі або узгодженої ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури, крім випадків визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті та/або випадків перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції/пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі.
Аналогічна вимога передбачена пунктом 3 розділу VI Результати тендеру та укладання
договору про закупівлю тендерної документації.
Постанова КМУ від 01.08.2005 № 668 «Про затвердження Загальних умов укладення та
виконання договорів підряду в капітальному будівництві» є підзаконним нормативним актом.
Абзацом другим пункту 120 Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництв передбачено, що порядок укладення та виконання і форма
зовнішньоекономічного договору підряду, права та обов’язки сторін, вимоги до робіт,
матеріалів, конструкцій, устаткування, порядок приймання-передачі робіт та інші договірні умови визначаються правом країни, на території якої виконуються роботи, якщо сторони не домовились про інше.
Крім того, юридична сила закону як основного джерела права, його місце в системі
нормативно-правових актів закріплені в Конституції України. Вища юридична сила закону полягає у тому, що всі підзаконні нормативно-правові акти приймаються на основі законів та за своїм змістом не повинні суперечити їм.

Згідно з частиною третьою статті 113 Конституції України Кабінет Міністрів України
у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, а також указами
Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до
Конституції та законів України. Отже, у випадку суперечності норм підзаконного акта нормам закону слід застосовувати норми закону, оскільки він має вищу юридичну силу.

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.c32

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: Корпорація «Укртрансбуд», Код ЄДРПОУ:31071140
Дата подання: 29.07.2020 17:20
Додаток 1 до тендерної документації містить вимогу щодо наявності у учасника "Агрегати фарбувальні з пневматичним розпилювачем, продуктивністю від 500м3/год" - 1 одиниця. Необхідність застосування саме цього обладнання обумовлено вочевидь тим, що саме такий ресурс закладено у розцінку АВК-5 (можливо помилково).Серед великого асортименту розпилювачів, що є в наявності на ринку України ми не знайшли агрегата з продуктивністю більше 500 кубічних метрів за годину. Вважаємо, що будь-якої технічної необхідності у обладнанні з саме такими характеристиками немає і ця вимога несправедливо звужує коло потенційних учасників закупівлі. Просимо усунути це порушення. Крім того, у найменуваннях обладнання: "Автомобіль вантажний бортовий, вантажопід’ємність до 8т" та "Автомобіль-самоскид, вантажопід’ємність до 7т"
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

31.07.2020 21:45
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: Згідно пункту 5.1.1 розділу ІІІ тендерної документації «Учасник має надати відомості про наявність обладнання, яке відповідає або має кращі характеристики ніж ті, що зазначені у формах 1.1-1.2 Додатку 1 до тендерної документації. Кількість кожного виду обладнання має дорівнювати або перевищувати вимоги встановлені у формах 1.1-1.2 Додатку 1 до тендерної документації.

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001529-c.a33

Статус:
Відхилена

Учасник: Корпорація «Укртрансбуд», Код ЄДРПОУ:31071140
Дата подання: 29.07.2020 17:34
У найменуваннях обладнання: "Автомобіль вантажний бортовий, вантажопід’ємність до 8т" та "Автомобіль-самоскид, вантажопід’ємність до 7т" є певна невизначенність. Незрозуміло, чому не можно використати більш потужне аналогічне обладнання наприклад самоскиди вантажопід'ємністю 12 тон. Також не зрозумілі мінімальні вимоги до обладнання - вантажний бортовий автомобіль вантажопід’ємністю 500 кг. чи буде повністю відповідати вимогам? Вважаємо, що необхідно встановити мінімально необхідні вимоги, з формулюванням "не менше" щоб уникнути неоднозначних трактувань.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

31.07.2020 21:51
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет з питань капітального будівництва ДСП «ЦППРВ» надає наступні роз’яснення: Згідно пункту 5.1.1 розділу ІІІ тендерної документації «Учасник має надати відомості про наявність обладнання, яке відповідає або має кращі характеристики ніж ті, що зазначені у формах 1.1-1.2 Додатку 1 до тендерної документації. Кількість кожного виду обладнання має дорівнювати або перевищувати вимоги встановлені у формах 1.1-1.2 Додатку 1 до тендерної документації.
Додаток 1 до тендерної документації «Кваліфікаційні критерії» не містить вимогу про наявність вантажного бортового автомобіля вантажопід’ємністю 500 кг