Стерилліум (Propanol, combinations), або еквівалент, 500 мл, амп., фл., шпр. - 10000 од.

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-07-10-007597-c
  • 33600000-6 - Фармацевтична продукція
  • Не відбулася
Найменування замовника:
Департамент охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Беденок Лілія Василівна, +380442840810 , doztender@ukr.net
Адреса замовника
Україна, місто Київ, 01001, Київська область, вулиця Прорізна, 19
Очікувана вартість
1 826 100 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 18.08.20
  • Відгуки 2
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 2

Умови закупівлі:

Умови мають дискримінаційні вимоги, адже не має іншого лікарського засобу з такими характеристиками та складом, ці вимоги характерні лише заявленому засобу Стерилліум, отже є обмеження засобів та учасників. Тому й звертались до Замовника з вимогою внесення змін, але замовник їх чомусь відхилив.Шановний Замовнику, Відповідно до Закону України Про публічні закупівлі (Документ 922-VIII, нова редакція від 19.04.2020, підстава - 114-IX), стаття 22 розділ 4. Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також вимог щодо документального підтвердження інформації про відповідність вимогам тендерної документації, якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації" та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним. Згідно статті 23 розділ 4. Технічні специфікації не повинні містити посилання на конкретні марку чи виробника або на конкретний процес, що характеризує продукт чи послугу певного суб’єкта господарювання, чи на торгові марки, патенти, типи або конкретне місце походження чи спосіб виробництва. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим та містити вираз "або еквівалент".
На перший погляд все вірно, але ж в оголошені чітко прописані вимоги: Стерилліум (Propanol, combinations), або еквівалент, 500 мл, амп., фл., шпр. -10000 од.Особливі вимоги:1. Склад лікарського засобу: 2-пропанол –45 г, 1-пропанол –30 г, мецетроній етилсульфат –0,2 г.
Хочеться уточнити , яке саме фасування вам необхідне, ампули ,флакони та шприц 10 000од сюди ніяк не підходять. Вказаний конкретний склад , з усіма його діючими речовинами та їх кількістю відповідає лише заявленому засобу, тож точнісінько такого не буде, отже вираз "або еквівалент" носить суто формальний характер.
Вимога що до європейських стандартів 3. Наявність тестування згідно з Європейськими стандартами 12791 є дискримінаційною, адже засоби які були зареєстровані до 2019р апріорі не могли тестуватись за ними.
Дана вимога є сумнівна та не професійна : 4. Засіб повинен зберігати свою дію під медичними рукавичками не менше трьох годин, а на незахищеній шкірі рук –протягом 1 години. При першому контакті з будь яким інфікованим предметом протягом 1 години незахищені руки ніяким чином не збережуть свою стерильність, тож вимога необгрунтована.
Здається ще одна вимога, яка не може бути доведена і не зустрічалась більше в жодному засобі які мають приблизно такий склад та застосування , а саме : 10. Засіб повинен зменшувати кількість транзиторної мікрофлори за 30 сек. у 100000 раз та перешкоджати виділенню резидентної мікрофлори з глибоких шарів шкіри. Окрім Інструкції Стерилліум більше ніде такого не знайдеш, хто може підтвердити цю інформацію і для чого вона, адже в кожній інструкції до засобу вказаний час експозиції, тобто через 15-30сек всі мікроорганізми ,до яких має активність засіб – гинуть, то до чого тут 100000 разів? Видаліть цю нісенітницю, бо це штучна вигадка для пошуку невідповідності.
Ви замовили засіб Стерилліум, який віднесений до лікарських засобів, тому вимога про реєстрацію засобу здається дивною :
У разі, якщо до закінчення строку дії реєстраційного посвідчення на лікарський засіб залишається: -менше 90 днів -обов’язкове надання копії листа МОЗ України, або уповноваженого органу, про факт подання заяви про перереєстрацію;-від 90 днів до одного року -обов’язкове надання гарантійного листа заявника про те, що до МОЗ України, або уповноваженого органу, буде подано заяву про перереєстрацію у порядку, визначеному МОЗ України.
Ви збираєтесь закуповувати таку кількість засобу лише за наданням якихось гарантійних листів??
Ви мабуть забули, бо не допускаємо що навіть не знали цього:
Відповідно до статті 34 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про захист населення від інфекційних хвороб», встановлено: «Стаття 34. Дезінфекційні засоби. Хімічні речовини, біологічні чинники та засоби медичного призначення, що застосовуються для проведення дезінфекційних заходів, підлягають гігієнічній регламентації та державній реєстрації в порядку, встановленому законодавством. Застосування дезінфекційних засобів, не зареєстрованих у встановленому порядку в Україні, а також тих, у процесі виготовлення, транспортування чи зберігання яких було порушено вимоги технологічних регламентів та інших нормативно-правових актів, забороняється.».
ПОРЯДКОМ державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 3 липня 2006 р. № 908 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 р. № 178) передбачено:
«…4. Державну реєстрацію (перереєстрацію) засобів проводить МОЗ на підставі поданих документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, або позитивного висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи, що виданий до моменту набрання чинності цим Порядком.

Призначення засобу Стерилліум це гігієнічна та хірургічна обробка рук та шкіри, тож еквівалентами цього засобу є дезінфікуючі засоби , які повинні відповідати вимогам Наказу МОЗ № 798 та 236 від 04.04.2012р Про організацію контролю та профілактики післяопераційних гнійно-запальних інфекцій, спричинених мікроорганізмами, резистентними до дії антимікробних препаратів: п.9.11. Медичним персоналом хірургічна обробка рук проводиться із застосуванням різних спиртових (понад 65,0%). Ну і звичайно бути вже ЗАРЕЄСТРОВАНИМИ!Питання : чому для хірургічної дезінфекції рук та шкіри для обробки ін'єкційного поля ви обрали єдиний лікарський засіб Стерилліум, а не дезінфікуючі засоби , яких зареєстровано більше сотні? Цікаво буде дізнатись , але участь приймуть представники даного засобу, тож економії, як і аукціону не буде.

Умови закупівлі:

Закупівля майже на 2млн грн одного єдиного засобу для дезінфекції рук- Стерилліум! Призначення засобу Стерилліум це гігієнічна та хірургічна обробка рук та шкіри, тож еквівалентами цього засобу є дезінфікуючі засоби , які повинні відповідати вимогам Наказу МОЗ № 798 та 236 від 04.04.2012р Про організацію контролю та профілактики післяопераційних гнійно-запальних інфекцій, спричинених мікроорганізмами, резистентними до дії антимікробних препаратів: п.9.11. Медичним персоналом хірургічна обробка рук проводиться із застосуванням різних спиртових (понад 65,0%). Так чомусь сталось ,що цей засіб зареєстрований як лікарський засіб і дуже дивно але абсолютний еквівалент Стерилліум класік пур , має абсолютно такий же склад, характеристики, та різниця полягає в тому , що зареєстрований він ,як деззінфікуючий засіб, як і всі інші засоби які застосовуються для дезінфекції рук. Отже, еквіваленту лікарському засобу Стерілліум не має. Це є дискримінація , адже на сьогодні зареєстровано більше сотні антисептичних засобів за таким же призначенням і всі вони дезінфікуючі , а не лікарські. Тож засіб не є унікальним за складом та призначенням, вся "фішка" в реєстрації.Цікаво ,які лікувальні властивості має засіб Стерилліум та при яких захворюванях застосовується. Занадто корупційна закупівля і замовник готовий відстоювати свої позиції, адже в нього є великий інтерес- хабар.

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 08.08.2020 18:00

Оскарження умов:

до 14.08.2020 00:00

Подання пропозицій:

18.08.2020 18:00

Очікувана вартість
1 826 100 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
54 700 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
9 131 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Строк поставки товарів: протягом 2020 року (не більше 10 днів з дати отримання письмової заявки Замовника)

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

10000 од
Стерилліум (Propanol, combinations), або еквівалент, 500 мл, амп., фл., шпр. - 10000 од. (Категорія замовника: орган місцевого самоврядування. Мова, якою повинні готуватися тендерні пропозиції: українська.)
ДК 021:2015: 33600000-6 — Фармацевтична продукція
INN: propanol, combinations — Propanol, combinations

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Запитання до процедури

Уточнення по тендерній документації

Дата подання: 14.07.2020 11:03
Дата відповіді: 16.07.2020 17:21
Шановний Замовнику, У нас є два запитання по тендерній документації: 1. В додатку №3 ТД «Перелік документів, що надає переможець процедури закупівлі…» вимагається оригінал або нотаріально завірена копія або електронний оригінал документа, виданого відповідним органом, який має такі повноваження, з інформацією, що «службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми». Постановою Кабінету Міністрів України від 18.04.2012 № 303 затверджено Положення про створення та функціонування Єдиного державного реєстру злочинів торгівлі людьми (далі - Реєстр). Відповідно до пункту 5 Положення Держателем (володільцем) Реєстру є МВС. А загальний доступ до статистичних відомостей мав би здійснюватися через веб-сайт МВС. Проте, наразі такого реєстру немає і відповідно інформацію з нього отримати неможливо. Питання: як ми можемо підтвердити, що посадова особа учасника не була притягнута до відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми? 2. Чи треба надати в тендерній пропозиції разом з електронною банківською гарантією довідку про грошове покриття? Заздалегідь вдячні за відповідь.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Згідно наявної в інтернет-ресурсах інформації, окремого реєстру щодо правопорушень, пов’язаних з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми, на сьогодні не існує. Міністерство внутрішніх справ України надає довідки про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України. Така довідка включає відомості щодо притягнення особи до кримінальної відповідальності чи судимості за всіма статтями Кримінального кодексу України, в тому числі за статтями 149 (Торгівля людьми), 150 (Експлуатація дітей) та 150¹ (Використання малолітньої дитини для заняття жебрацтвом).
Враховуючи вищевикладене, до документів, що підтверджують відповідність учасника вимогам пункту 6 Додатку 3 до тендерної документації на закупівлю: 33600000-6 Фармацевтична продукція (Лікарські засоби різні, 12 лотів), ідентифікатор UA-2020-06-18-005281-b, додано «оригінал або нотаріально завірена копія, або електронний оригінал документа, виданого відповідним органом, який має такі повноваження, з інформацією про те, що службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, що діє станом на дату подання документа.
Вимогами тендерної документації на закупівлю визначено, що «учасник під час подання тендерної пропозиції одночасно надає забезпечення тендерної пропозиції:
- вид забезпечення тендерної пропозиції – гарантія (документ в електронній формі, що містить електронний цифровий підпис), що оформлена відповідно до вимог ст. 560 - 569 Цивільного кодексу України та постанови Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року N 639 «Про затвердження Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах».

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-07-10-007597-c.c1

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВ "ІМЕД", Код ЄДРПОУ:38703629
Дата подання: 16.07.2020 11:45
Упереджені дії замовника, дискримінаційні вимоги

Рішення замовника: Вимога задоволена

21.07.2020 11:50
Згідно роз’яснень Постійної робочої групи Департаменту, якою було напрацьовано заявку на закупівлю, технічні вимоги до предмету закупівлі розроблені з урахуванням цільового призначення та потреб лікувально-профілактичних закладів.
Відповідно до частини четвертої статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» предмет закупівлі посилається на конкретну торгівельну марку, але має також вираз «або еквівалент».
Стосовно вимоги до тестування згідно Європейського стандарту повідомляємо, що для засобів, призначених для хірургічної антисептичної обробки рук, зниження числа живих тест-організмів повинно бути мінімум на 5 log ступенів, тобто у 100 000 разів. Це підтверджується тестуванням згідно EN 12791, EN 1500, або згідно ДСТУ. В цій частині Постійною робочою групою буде внесено зміни до технічних вимог тендерної документації на закупівлю.
Предмет закупівлі визначений за кодом Національного класифікатора «Єдиний закупівельний словник» ДК 021:2015 33600000-6 Фармацевтична продукція, тобто, вимагаються засоби, зареєстровані як лікарські. Державна реєстрація лікарських засобів здійснюється на підставі наказу Міністерства охорони здоров’я України та передбачає видачу реєстраційного посвідчення з необмеженим терміном дії.

Документи подані скаржником

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2020-07-10-007597-c.b2

Статус:
Розглянута

Скаржник: Комунальне підприємство "Фармація", Код ЄДРПОУ:05415852
Пошук по цьому автору
Дата подання: 24.07.2020 17:20

Скарга на неправомірні дії тендерного комітету

Цим подаємо скаргу у сфері публічних закупівель на неправомірні дії тендерного комітету за процедурою закупівлі UA-2020-07-10-007597-c. Додаємо скаргу
Документи

Рішення Органу оскарження: Не задоволено

до розгляду: 29.07.2020 18:24
Дата рішення: 11.08.2020 19:19

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 18.08.2020 18:00

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "ВІЛАН"
Пошук по цьому учаснику
1 660 105 UAH з ПДВ 1 660 105 UAH з ПДВ Документи

Ризик-індикатор

Відгуки на умови - 2

Тендери, на яких є загальний відгук на умови з оцінкою від 1 до 3

"Чемпіон" без конкуренції - Так

Учасник, позначений як екстраординарний, подав пропозицію один. Ознаки екстраординарності: А) середня конверсія учасника вище за 60% або Б) з цим замовником учасник підписав більше 75% договорів від свого загального числа

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання