Капітальний ремонт фасаду в Русанівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ДНЗ» за адресою: вул. Київська, 105 в с. Русанів, Броварського району Київської області» (ДК 021:2015: 45450000-6 -Інші завершальні роботи )

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-07-16-005727-c
  • 45450000-6 - Інші завершальні будівельні роботи
  • Не відбулася
Найменування замовника:
ВІДДІЛ ОСВІТИ БРОВАРСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Ніна Петрашко, +380459441172 , vo_yurust@ukr.net
Адреса замовника
Україна, м. Бровари, 07400, Київська область, вул. Шевченка, буд. 21
Очікувана вартість
3 678 895 UAH без ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 1.08.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 22.07.2020 15:45

Оскарження умов:

до 28.07.2020 00:00

Подання пропозицій:

01.08.2020 15:45

Очікувана вартість
3 678 895 UAH без ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
18 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
18 400 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 роботи
Капітальний ремонт фасаду в Русанівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ДНЗ» за адресою: вул. Київська, 105 в с. Русанів, Броварського району Київської області»

(ДК 021:2015: 45450000-6 -Інші завершальні роботи )
ДК 021:2015: 45450000-6 — Інші завершальні будівельні роботи

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

Скасування деяких вимог

Дата подання: 18.07.2020 13:10
Дата відповіді: 20.07.2020 10:54
Тендерною документацією вимагається наявність в учасника фахівця з енергетичного аудиту, освітній рівень якого не нижче Спеціаліста, кваліфікаційний рівень якого відповідає кваліфікації інженера-будівельника, який пройшов спеціальний курс "Енергетичний аудит" та має свідоцтво підвищення кваліфікації та сертифікат. дана вимога висувається до організацій, які займаються енергетичним аудитом, а не роботами з капітального ремонту. Прошу скасувати дану вимогу, адже предеметом закупівлі є виконання ремонтних робіт, а не проведення енергетичного аудиту. Тендерною документацією вимагається наявність в учасника інженера-проектувальника (інженерно-будівельного проектування у частині кошторисної документації) (з додаванням сертифікату) та інженера-проектувальника (з додаванням сертифікату). Дані вимоги висуваються до організацій, які займаються проектними роботами, а не роботами з капітального ремонту. Прошу скасувати дану вимогу, адже предеметом закупівлі є виконання ремонтних робіт, а не виконання проектних робіт. Тендерною документацією вимагається надання копії Сертифікату системи управління якістю на відповідність ДСТУ ISO 9001:2015, виданого Органом сертифікації з акредитацією НААУ щодо вказаних у сертифікатів видів економічної діяльності. проте даний сертифікат не є обов'язковим для виконання робіт, згідно предмету закупівлі. Прошу скасувати дану вимогу.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учаснику! Тендерним комітетом відділу освіти, культури,молоді та спорту Броварської районної державної адміністрації було розглянуто Вашу вимогу. Повідомляємо Вам, що тендерна документація до закупівлі розроблена згідно статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі». Звертаємо Вашу увагу, що сертифікована система управління якістю істотно підвищує довіру Замовника. Стандарт ISO 9001 являє собою одну з моделей управління діяльністю організації з метою забезпечення її результативності. Сертифікат на систему управління якістю на відповідність вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 (або його міжнародному стандарту ISO 9001:2015) – це документ, що є доказом, що система управління (менеджменту) якістю успішно впроваджена та функціонує на підприємстві. Сертифікат, виданий підприємству, підтверджує, що Орган сертифікації перевірив функціонування системи управління якістю на підприємстві та підтверджує, що вона відповідає вимогам даного стандарту. Слід зазначити, що даний сертифікат необхідний кожному учаснику, хто бажає приймати участь в тендерних закупівлях в системі ProZorro, адже він є необхідною вимогою для участі у більшості випадків тендерних умов , особливо це стосується таких галузей, як будівництво, виготовлення обладнання та виконання робіт. Звертаємо увагу, що зазначений вище Сертифікат не є новелою і його може отримати будь-яка організація, даний сертифікат передбачається чинним законодавством України – відповідним ДСТУ. Таким чином, вимога даного документу не є дискримінаційною, а є бажання Замовника отримати переможцем торгів компанію, яка дійсно має можливість надати послуги на належному рівні.
Щодо умови про наявність інформації (довідка, складена учасником в довільній формі) про наявність мінімум одної службової (посадової) особи учасника, а саме, фахівця з енергетичного аудиту, освітній рівень якого не нижче Спеціаліста, кваліфікаційний рівень якого відповідає кваліфікації інженера-будівельника, який пройшов спеціальний курс "Енергетичний аудит" та має свідоцтво підвищення кваліфікації та сертифікат, який підтверджує кваліфікацію згідно ЗУ про "Про енергетичну ефективність будівель. (надати у складі пропозиції документи які підтверджують освітній рівень та рівень кваліфікації фахівця.) Зазначаємо, що задля якісного виконання капітального ремонту фасаду в Русанівському НВК тендерним комітетом було прийняте рішення про впровадження вище наведеної умови, адже енергоаудит – це перший крок в тепловій модернізації.Згідно наказу №267 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 06.10.2017 Про визначення будівель, які часто відвідують громадяни, школа відноситься до вищевказаного переліку будівель, сертифікація енергетичної ефективності є обов’язковою для даного виду будівлі. На думку тендерного комітету задля проведення якісного капітального ремонту ,будівельна компанія – майбутній переможець процедури відкритих торгів, має мати в своєму складі фахівця з енергетичного аудиту, мінімум одну службову (посадову) особу. Це забезпечить добросовісну конкуренцію у процедурі закупівлі. Законодавством України це не заборонено. Також, звертаємо вашу увагу, що тендерною документацією не передбачено вимоги про наявність в такої особи чітко визначеної кількості років стажу, що могло б послужити як ознакою дискримінації. Тож, вважаємо, що тендерний комітет не порушив Закону України «Про публічні закупівлі» зокрема і в ч. 4 ст. 22. Підстави для скасування даного положення тендерної документації – відсутні.
Щодо наявності в учасника інженера-проектувальника (інженерно-будівельного проектування у частині кошторисної документації) (з додаванням сертифікату) та інженера-проектувальника (з додаванням сертифікату), зазначаємо наявність сертифікату в інженера-проектувальника, дозволяє йому як кваліфікованому спеціалісту проектувати, керувати та здійснювати нагляд за ходом виконання робіт, забезпечувати відповідність проектних рішень , крім того передбачає знання законодавства України з організації та здійснення будівництва , також звертаємо Вашу увагу, що кошторисна документація, яка складається згідно дефектного акту може бути складена людиною, яка має відповідну кваліфікацію в даному напрямку, тим паче, що кошторис для участі у закупівлі складається в АВК.
Тендерною документацією не встановлено форми кваліфікаційного сертифікату та обмежень, щодо наданої інформації в кваліфікаційному сертифікаті.
На думку тендерного комітету дані вимоги до учасників, забезпечать максимально добросовісну конкуренцію та дають можливість Замовнику отримати переможцем торгів компанію, яка дійсно має можливість надати послуги на належному рівні.

Щодо вимог

Дата подання: 20.07.2020 11:27
Дата відповіді: 22.07.2020 16:14
1. Ще раз зазначаємо, що наявність сертифікату відповідності стандарту ISO 9001:2015 не є обов'язковим. Тому вимога, щодо наявності в учасника тсертифікату відповідності стандарту ISO 9001:2015 є незаконною та підлягає скасуванню. 2. Сертифікація енергетичної ефективності не є предметом даної закупівлі. Предметом даної закупівлі є КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ. Тому вимога, щодо наявності в учасника торгів фахівця з енергетичного аудиту є незаконною та підлягає скасуванню. 3. Щодо наявності в учасника інженера-проектувальника (інженерно-будівельного проектування у частині кошторисної документації) (з додаванням сертифікату) та інженера-проектувальника (з додаванням сертифікату), зазначаємо, що предметом даної закупівлі є КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ, а не проектування. Ходом робіт в будівництві керує не інженер-проектувальник, а людина, відповідальна за проведення капітального ремонту (зазвичай виконроб), який має відповідну кваліфікацію. А нагляд за проведенням ремонту здійснюють наступні уповноважені особи: технічний нагляд - сертифікований інженер з технічного нагляду, якого наймає Замовник, авторський нагляд - представник проектної організації, яка виконала проектно-кошторисну документацію (зазвичай сертифікований головний інженер проекту). .Також звертаємо Вашу увагу, що кошторисна документація, яка складається згідно дефектного акту, виконується проектною організацією в складі якої є людина, яка має відповідну кваліфікацію в даному напрямку. Учасник торгів виконує роботи згідно існуючої проектно-кошторисної документації та під наглядом відповідних фахівців, згідно чинного законодавства, а не сам будує, здійснює нагляд та складає свій кошторис. Тому вимога, щодо наявності в учасника торгів інженера-проектувальника (інженерно-будівельного проектування у частині кошторисної документації) (з додаванням сертифікату) та інженера-проектувальника (з додаванням сертифікату) є незаконною та підлягає скасуванню.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учаснику! Тендерним комітетом відділу освіти, культури, молоді та спорту Броварської районної державної адміністрації було розглянуто Ваше питання. 1. Щодо вимоги про наявність в учасника сертифікату відповідності стандарту ISO 9001:2015, зазначаємо, що Стандарт ISO 9001 являє собою одну з моделей управління діяльністю організації з метою забезпечення її результативності. Сертифікат на систему управління якістю на відповідність вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 (або його міжнародному стандарту ISO 9001:2015) – це документ, що є доказом, що система управління (менеджменту) якістю успішно впроваджена та функціонує на підприємстві. Сертифікат, виданий підприємству, підтверджує, що Орган сертифікації перевірив функціонування системи управління якістю на підприємстві та підтверджує, що вона відповідає вимогам даного стандарту. Слід зазначити, що даний сертифікат необхідний кожному учаснику, хто бажає приймати участь в тендерних закупівлях в системі ProZorro, адже він є необхідною вимогою для участі у більшості випадків тендерних умов , особливо це стосується таких галузей, як будівництво, виготовлення обладнання та виконання робіт. Звертаємо увагу, що зазначений вище Сертифікат не є новелою і його може отримати будь-яка організація, даний сертифікат передбачається чинним законодавством України – відповідним ДСТУ. Таким чином, вимога даного документу не є дискримінаційною, а є бажання Замовника отримати переможцем торгів компанію, яка дійсно має можливість надати послуги на належному рівні.
2. Стосовно законності вимоги Замовника щодо наявності в учасника торгів фахівця з енергетичного аудиту. Задля якісного виконання капітального ремонту фасаду в Русанівському НВК тендерним комітетом було прийняте рішення про впровадження вище наведеної умови, адже енергоаудит – це перший крок в тепловій модернізації. Згідно наказу №267 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 06.10.2017 Про визначення будівель, які часто відвідують громадяни, школа відноситься до вищевказаного переліку будівель, сертифікація енергетичної ефективності є обов’язковою для даного виду будівлі. На думку тендерного комітету задля проведення якісного капітального ремонту,будівельна компанія – майбутній переможець процедури відкритих торгів, має мати в своєму складі фахівця з енергетичного аудиту, мінімум одну службову (посадову) особу. Це забезпечить добросовісну конкуренцію у процедурі закупівлі. Законодавством України це не заборонено. Також, звертаємо вашу увагу, що тендерною документацією не передбачено вимоги про наявність в такої особи чітко визначеної кількості років стажу, що могло б послужити як ознакою дискримінації. Тож, вважаємо, що тендерний комітет не порушив Закону України «Про публічні закупівлі» зокрема і в ч. 4 ст. 22. Підстави для скасування даного положення тендерної документації – відсутні.
3. Щодо наявності в учасника інженера-проектувальника (інженерно-будівельного проектування у частині кошторисної документації) (з додаванням сертифікату) та інженера-проектувальника (з додаванням сертифікату), зазначаємо наявність сертифікату в інженера-проектувальника, дозволяє йому як кваліфікованому спеціалісту проектувати, керувати та здійснювати нагляд за ходом виконання робіт, забезпечувати відповідність проектних рішень, крім того передбачає знання законодавства України з організації та здійснення будівництва, також звертаємо Вашу увагу, що кошторисна документація, яка складається згідно дефектного акту може бути складена людиною, яка має відповідну кваліфікацію в даному напрямку, тим паче, що кошторис для участі у закупівлі складається в АВК.
Тендерною документацією не встановлено форми кваліфікаційного сертифікату та обмежень, щодо наданої інформації в кваліфікаційному сертифікаті.
На думку тендерного комітету дані вимоги до учасників, забезпечать максимально добросовісну конкуренцію та дають можливість Замовнику отримати переможцем торгів компанію, яка дійсно має можливість надати послуги на належному рівні.
Враховуючи наведене, Замовник не вбачає жодних дискримінаційних ознак даних вимог.Зазначені вимоги тендерної документації є законними та не підлягають скасуванню, так як не перешкоджають учаснику взяти участь у закупівлі та не позбавляють можливості подати свою тендерну пропозицію через зазначені умови тендерної документації. Крім того, з даного питання не вбачається, яким чином вказані вимоги Замовника порушують права та законні інтереси учасників, пов'язані з участю у закупівлі.

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-07-16-005727-c.c1

Статус:
Відхилена

Учасник: Товариство з обмеженою відповідальністю "ГРУПА АТЕНА", Код ЄДРПОУ:33728853
Дата подання: 20.07.2020 11:37
Вимога щодо виконання аналогічного договору, що заключний не раніше 2017 року, є дискримінаційною та такою, що обмежує коло учасників та порушує чинне законодавство у сфері публічних закупівель.
Учасник вважає, що встановивши вимогу щодо укладення аналогічного договору, що заключний не раніше 2017 року, Замовник суттєво обмежив можливість взяти участь у закупівлі потенційним учасникам, які мають аналогічні договори, укладені раніше, ніж 2017 року, тобто, зокрема, за 5 чи 10 років до дати оголошення закупівлі.
Відповідно до статті 31 Господарського кодексу України, дискримінацією суб'єктів господарювання є прийняття будь-яких актів (рішень, наказів, розпоряджень, постанов тощо), надання письмових чи усних вказівок, укладення угод або будь-які інші дії чи бездіяльність органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю (колегіального органу чи посадової особи), направлених на обмеження чи позбавлення права на здійснення господарської діяльності та ставлять суб'єкта господарювання у гірше становище порівняно з іншими суб'єктами господарювання.
Тому, вимога Замовника про укладення аналогічного договору, що заключний не раніше 2017 року, є необгрунтованою і дискримінаційною, а відтак незаконною.
Тому, вимагаємо виключити вимогу про те, що аналогічний договір має бути заключний не раніше 2017 року, з тендерної документації як таку, що немає обґрунтування та законних підстав, а також як таку, що є абсолютно недоцільною для підтвердження відповідності учасників у даній закупівлі.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

22.07.2020 16:15
Шановний Учаснику! Тендерним комітетом відділу освіти, культури, молоді та спорту Броварської районної державної адміністрації було розглянуто Вашу вимогу щодо виконання аналогічного договору, що заключний не раніше 2017 року. Повідомляємо Вам, що відповідно до ч. 2 ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник може установити такий кваліфікаційний критерій як наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору. В чинному законодавстві України відсутнє визначення поняття аналогічного договору. В тендерній документації зазначено, що «учасником надається лист в довільній формі, за підписом уповноваженої особи Учасника та завірений печаткою (у разі використання) з інформацією про виконання аналогічного договору (не менше одного договору) з аналогічним предметом закупівлі, який зазначено в даній тендерній документації (договір має бути заключний не раніше 2017 року).» Визначення, що аналогічний договір має бути заключений не раніше 2017 року уточнює загальне уявлення щодо аналогічного договору, оскільки замовнику необхідно обрати виконавця, який має досвід виконання робіт за останні 3 роки. Крім того, Замовник провів моніторинг ринку та упевнився, що на ринку безліч компаній, які проводили роботи з аналогічним предметом закупівлі після 2017 року, в зв’язку з чим вимоги тендерної документації викладено відповідно до чинного законодавства України.

Номер вимоги: UA-2020-07-16-005727-c.b2

Статус:
Відхилена

Учасник: Товариство з обмеженою відповідальністю "ГРУПА АТЕНА", Код ЄДРПОУ:33728853
Дата подання: 21.07.2020 13:54
Пункт 2 Розділу 5 Тендерної документації містить вимогу до учасника про надання копії Сертифікату системи управління якістю на відповідність ДСТУ ISO 9001:2015, виданого Органом сертифікації з акредитацією НААУ щодо вказаних у сертифікатів видів економічної діяльності.
Вимога щодо надання Сертифікату на систему управління якістю ISO є дискримінаційною та такою, що обмежує коло учасників та порушує чинне законодавство у сфері публічних закупівель. По-перше, Відповідно до статті 31 Господарського кодексу України, дискримінацією суб'єктів господарювання є прийняття будь-яких актів (рішень, наказів, розпоряджень, постанов тощо), надання письмових чи усних вказівок, укладення угод або будь-які інші дії чи бездіяльність органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю (колегіального органу чи посадової особи), направлених на обмеження чи позбавлення права на здійснення господарської діяльності та ставлять суб'єкта господарювання у гірше становище порівняно з іншими суб'єктами господарювання. Звідси бачимо, що вимогою щодо надання Сертифікату на систему управління якістю (ДСТУ ISO 9001:2015, виданого Органом сертифікації з акредитацією НААУ щодо вказаних у сертифікатів видів економічної діяльності) Ви ставите учасників у різне становище в даній процедурі закупівлі, при чому одних в гірше (ті учасники, що не мають такого сертифікату, і при чому НЕ ЗОБОВ’ЯЗАНІ його отримувати), а інших – у вигідне становище, автоматично збільшуючи шанси на визнання переможцем конкретної процедури закупівлі. І при чому робите це без законодавчого закріплення обґрунтування, а виключно на власному бажанні. Тому, по факту маємо явну дискримінацію, яка порушую один із основних принципів здійснення публічних закупівель (стаття 3 Закону України «Про публічні закупівлі»).
По-друге, Ви повинні розуміти, що для отримання такого Сертифікату (як, в принципі, і будь-якого іншого) потрібно затратити і час, і грошові ресурси. І знову ж таки, отримання такого Сертифікату не є обов’язком для учасників (зазначені відповідно до закупівлі послуги учасники можуть надавати за наявності кваліфікаційних сертифікатів інженерно-технічного персоналу).
Тому вимога щодо наявності Сертифікату ISO 9001:2015 прямо порушує один із основних принципів здійснення публічних закупівель, а саме максимальна економія та ефективність (відповідно до статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі»). Крім того, ще раз звертаємо Вашу увагу на недоречність такої вимоги, зокрема: 1) Частиною1 ст.16 Закону України "Про стандартизацію" пердбачено Підприємства, установи та організації мають право у відповідних сферах діяльності та з урахуванням своїх господарських і професійних потреб організовувати та виконувати роботи із стандартизації. Крім того, п.01.Національного стандарту України (ДСТУ ISO 9001:2015) передбачено, система управління якістю є стратегічне рішення організації, яке може допомогти поліпшити її загальну дієвість та забезпечити міцну основу для ініціатив щодо сталого розвитку. Тобто, запровадження такої системи це виключне право, бажання і волевиявлення самої організації, а не обов’язок. 2) Національним стандартом України (ДСТУ ISO 9001:2015) «Системи управління якістю. Вимоги», частиною 1.1 розділу 1 «Сфера застосування» передбачено: «Цей стандарт установлює вимоги до системи управління якістю, якщо організація а) потребує показати свою здатність постійно надавати продукцію, яка задовольняє вимоги замовника та застосовні законодавчі й регламентувальні вимоги; Примітка 1. У цьому стандарті термін «продукція» поширюють лише на а) продукцію, призначену для замовника чи таку, яку він вимагає; b) будь-які передбачені результати процесів виготовлення продукції. Знову ж таки, з наведеної інформації бачимо, що даний Сертифікат системи управління якістю може бути отриманий при наданні продукції, а не поставки товарів (надання послуг, виконання робіт), як в оголошеній Вами процедурі закупівлі.
Отже, на підставі вищевикладеного, розуміємо, що Сертифікат системи управління якістю ISO 9001:2015 не може бути підтвердженням відповідності учасника в оголошеній Вами процедурі закупівлі, так як навіть за своєю суттю даний Сертифікат підтверджує зовсім інші можливості учасника. Так як, учасники будуть надавати Вам не продукцію, а саме виконувати роботи, то очевидною є необґрунтованість наявності Сертифіката в учасників, а звідси й необґрунтованість та незаконність вимоги, прописаної в Тендерній документації. Тому, вимагаємо виключити дану вимогу з тендерної документації як таку, що немає обґрунтування та законних підстав, а також як таку, що є абсолютно абсурдною для підтвердження відповідності учасників у даній закупівлі.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

23.07.2020 21:17
Шановний Учасник! На Вашу вимогу повідомляємо.
Відповідно до статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація повинна включати перелік інформації, яка передбачена частиною другою вказаної статті, а також передбачено, що тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити. Вимога щодо наявності у Учасника сертифікату відповідності стандарту ISO 9001:2015, це гарантія спроможності Учасника стабільно та безперервно забезпечити якість та безпечність робіт протягом усього часу їх виконання; забезпечення упевненості в тому, що роботи, які виконуються, відповідають обов’язковим вимогам нормативних документів, при цьому всі технічні, адміністративні і людські чинники, що впливають на якість робіт та використовуваних під час виконання робіт матеріалів, знаходяться під контролем; наявності кваліфікованого персоналу. Стандарт ISO 9001 являє собою одну з моделей управління діяльністю організації з метою забезпечення її результативності. Сертифікат на систему управління якістю на відповідність вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 (або його міжнародному стандарту ISO 9001:2015) – це документ, що є доказом, що система управління (менеджменту) якістю успішно впроваджена та функціонує на підприємстві. Сертифікат, виданий підприємству, підтверджує, що Орган сертифікації перевірив функціонування системи управління якістю на підприємстві та підтверджує, що вона відповідає вимогам даного стандарту. Слід зазначити, що даний сертифікат необхідний кожному учаснику, хто бажає приймати участь в тендерних закупівлях в системі ProZorro, адже він є необхідною вимогою для участі у більшості випадків тендерних умов , особливо це стосується таких галузей, як будівництво, виготовлення обладнання та виконання робіт. Звертаємо увагу, що зазначений вище Сертифікат не є новелою і його може отримати будь-яка організація, даний сертифікат передбачається чинним законодавством України – відповідним ДСТУ.
Отримати сертифікат якості може будь-яка організація, що здійснює діяльність у відповідності до стандартів ISO 9001 (або ДСТУ ISO 9001).Таким чином, вимога даного документу є бажання Замовника отримати переможцем торгів компанію, яка дійсно має можливість надати послуги на належному рівні.
Враховуючи наведене, вважаємо, що зазначені вимоги тендерної документації є законними та не підлягають виключенню з тендерної документації.

Номер вимоги: UA-2020-07-16-005727-c.b3

Статус:
Відхилена

Учасник: Товариство з обмеженою відповідальністю "ГРУПА АТЕНА", Код ЄДРПОУ:33728853
Дата подання: 21.07.2020 14:17
Добрий день! Оскільки законодавство передбачає, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, просимо: 1) Видалити з п.2 Розділу 5 тендерної документації вимогу «інформацію (довідка, складена учасником в довільній формі) про наявність мінімум одної службової (посадової) особи учасника, а саме, фахівця з енергетичного аудиту, освітній рівень якого не нижче Спеціаліста, кваліфікаційний рівень якого відповідає кваліфікації інженера-будівельника, який пройшов спеціальний курс "Енергетичний аудит" та має свідоцтво підвищення кваліфікації та сертифікат, який підтверджує кваліфікацію згідно ЗУ про "Про енергетичну ефективність будівель. (надати у складі пропозиції документи які підтверджують освітній рівень та рівень кваліфікації фахівця.)»
Енергетичний аудит відноситься до консультаційних послуг у галузях інженерії (КВЕД 71.12), а капітальний ремонт фасаду відносить до іншого КВЕД, що унеможливлює участь у тендері суб'єктів, які займаються лише енергоаудитом.
Дана дискримінаційна вимога, яка навмисно обмежує коло потенційних учасників, дає можливість стверджувати, що у Вас, як у Замовника, вже є заздалегідь визначений переможець процедури, інтереси якого Ви лобіюєте.
Враховуючи викладене, вимагаємо виключити дану відкрито дискримінаційну вимогу.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

23.07.2020 21:18
Шановний Учасник! На Вашу вимогу повідомляємо.
Відповідно до пункту 29 частини першої статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) тендерна документація – документація щодо умов проведення публічних закупівель, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу на веб-порталі Уповноваженого органу та авторизованих електронних майданчиках. Статтею 22 Закону встановлені обов’язкові складові, які повинна містити тендерна документація. Вимоги тендерної документації та перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність таким вимогам визначаються замовником самостійно, виходячи зі специфіки предмета закупівлі, керуючись принципами здійснення закупівель, закріпленими у статті 3 Закону та з дотриманням законодавства в цілому.
Щодо вимоги «інформацію (довідка, складена учасником в довільній формі) про наявність мінімум одної службової (посадової) особи учасника, а саме, фахівця з енергетичного аудиту, освітній рівень якого не нижче Спеціаліста, кваліфікаційний рівень якого відповідає кваліфікації інженера-будівельника, який пройшов спеціальний курс "Енергетичний аудит" та має свідоцтво підвищення кваліфікації та сертифікат, який підтверджує кваліфікацію згідно ЗУ про "Про енергетичну ефективність будівель», зазначаємо, що задля якісного виконання капітального ремонту фасаду в Русанівському НВК тендерним комітетом було прийняте рішення про впровадження вище наведеної умови, адже енергоаудит – це перший крок в тепловій модернізації. Згідно наказу №267 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 06.10.2017 Про визначення будівель, які часто відвідують громадяни, школа відноситься до вищевказаного переліку будівель, сертифікація енергетичної ефективності є обов’язковою для даного виду будівлі. На думку тендерного комітету задля проведення якісного капітального ремонту, будівельна компанія – майбутній переможець процедури відкритих торгів, має мати в своєму складі фахівця з енергетичного аудиту, мінімум одну службову (посадову) особу. Це забезпечить добросовісну конкуренцію у процедурі закупівлі. Законодавством України це не заборонено. Також, звертаємо вашу увагу, що тендерною документацією не передбачено вимоги про наявність в такої особи чітко визначеної кількості років стажу, що могло б послужити як ознакою дискримінації.
Враховуючи наведене, вважаємо, що зазначені вимоги тендерної документації не є дискримінаційними та не підлягають виключенню з тендерної документації.

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 01.08.2020 15:45

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
Фізична особа-підприємець Степченко Костянтин Миколайович
Пошук по цьому учаснику
2 998 791 UAH 2 998 791 UAH Документи

Публічні документи

01.08.2020 13:33
sign.p7s
01.08.2020 13:01
Банк.rar
01.08.2020 13:01
Довідки ст. 17.pdf
01.08.2020 13:01
Додаток 1.rar

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання