Машини для обробки даних (апаратна частина)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-07-24-001900-a
  • 30210000-4 - Машини для обробки даних (апаратна частина)
  • Завершена
Найменування замовника:
Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Бондар Світлана Миколаївна, +380502289957 , svetikbond160483@gmail.com
Адреса замовника
Україна, Ужгород, 88008, Закарпатська область, площа Народна, 4
Дата укладення договору
26.08.20
Очікувана вартість
860 000 UAH з ПДВ
Сума договору
825 276 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 26.08.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 30.07.2020 12:00

Оскарження умов:

до 05.08.2020 00:00

Подання пропозицій:

09.08.2020 12:00

Очікувана вартість
860 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
в межах кошторисних призначень на відповідний період. (повторна закупівля)

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-07-24-001900-a.b1

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: Товариство з обмеженою відповідальністю «ПРОТЕХ-ІТ-УКРАЇНА», Код ЄДРПОУ:41860186
Дата подання: 29.07.2020 12:08
Шановний Замовнику! Відповідно до Закону, Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Проте наявна вимога: «Всі складові автоматизованого робочого місця повинні бути від одного виробника » Це значно обмежує вибір обладнання та ще більше звужує коло потенційних учасників, що є також вітчизняними виробниками. Оскільки якісні та економічно вигідні системні блоки виготовляє чимало українських виробників на відміну від моніторів, які дійсно самостійно виготовляє лише єдиний виробник, що відповідно впливає на відчутне здорожчення пропозиції в силу монополії та дискримінує вітчизняних виробників. Крім цього,саме постачальник бере на себе зобов'язання щодо централізованого сервісного обслуговування всіх складових персонального комп’ютера в конкретному сервісному центрі. Навіть у разі, якщо складові вироблені різними компаніями, обслуговування та ремонт відбуватиметься в тому самому сервісному центрі за рахунок постачальника. Тому незрозуміло, які незручності можуть виникнути у Замовника, у порівнянні із тим випадком, коли всі складові будуь від одного виробника? В даному випадку Замовник об’єктивно не довів та не підтвердив документально необхідність встановлення у тендерній документації такої вимоги. Визначена Замовником в тендерній документації вимога суперечить принципам публічних закупівель та підпадає під ознаки дискримінації суб’єктів господарювання згідно ст. 31 Господарського кодексу України. Статтею 42 Конституції України встановлено, що держава забезпечує захист конкуренції у підприємницькій діяльності. Не допускаються зловживання монопольним становищем на ринку, неправомірне обмеження конкуренції та недобросовісна конкуренція. Згідно із ч.5 ст.13 Цивільного кодексу України, не допускаються використання цивільних прав з метою неправомірного обмеження конкуренції, зловживання монопольним становищем на ринку, а також недобросовісна конкуренція. Керуючись Законом України «Про публічні закупівлі», просимо внести зміни до тендерної документації шляхом усунення дискримінаційних вимог встановлених до учасників. У випадку відмови просимо Замовника обґрунтувати своє рішення аргументовано. Дякуємо!
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

30.07.2020 11:49
Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області ознайомившись з Вашою вимогою повідомляє наступне. Відповідно до ч.3 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація може містити іншу інформацію, яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.
Відповідно до ч.1 ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі» закупівля здійснюється за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія, ефективність та пропорційність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників та рівне ставлення до них; об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі; запобігання корупційним діям і зловживанням. Технічні вимоги прописані таким чином, щоб організувати закупівлю з дотриманням всіх вищезазначених принципів. Відповідно до ч.4 ст. 23 ЗУ «Про публічні закупівлі», тендерна документація та специфікація містить вираз «або еквівалент», тому запропоноване Вами обладнання повинно бути не гірше технічних характеристик, визначених в Додатку №2 до тендерної документації. Зазначені характеристики не є унікальними і відповідають пристроям не лише одного виробника. Ви можете запропонувати обладнання, що відповідає (є не гіршим, кращим) вимогам.
Щодо питання про сервісне обслуговування повідомляємо наступне. Один сервісний центр постачальника, який може ліквідуватися на наступний робочий день, де ми не впевнені у вимогах щодо якості запчастин, у випадку виходу з ладу обладнання, не може прирівнюватися з сервісними центрами всесвітньовідомих виробників обладнання з якісним гарантійним обслуговуванням. Те, що Ви пропонуєте, є погіршенням технічних характеристик.
Головним управлінням ПФУ в Закарпатській області здійснено детальний аналіз та моніторинг сегменту ринку який показав, що персональний комп’ютер(моноблок) (системний блок, монітор, клавіатура, маніпулятор «миша») можуть запропонувати не менше 5 виробників, 3 дистриб’юторів, 50 посередників, фізичних осіб-підприємців, торговців товарами.
На підставі вищевикладеного та зазначеної норми замовником було прийнято рішення для оптимізації експлуатаційних витрат, з метою уніфікації та спрощення сервісного обслуговування - системний блок та монітор повинні бути від одного виробника.
Крім того частиною 2 статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено, що Учасники (резиденти та нерезиденти) всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах. Згідно з частиною 2 статті 20 Закону України «Про публічні закупівлі», під час проведення процедури відкритих торгів тендерні пропозиції мають право подавати всі заінтересовані особи. Стаття 43 Господарського кодексу України передбачає свободу підприємництва, тобто можливість без обмежень самостійно здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність, не заборонену законом. Отже, діюче законодавство не містить обмежень щодо участі у відкритих торгах виробників, посередників, фізичних осіб-підприємців, торговців товарами, в той же час виробники товарів не обмежені в можливості здійснювати торгівлю іншими товарами. Тому, Замовником будь-які права потенційних Учасників не порушені, та наші дії не спрямовані на встановлення дискримінаційних вимог у тендерній документації, оскільки вони для всіх однакові та відкриті. Враховуючи вищевикладене, Замовник вважає, що немає підстав для внесення запропонованих Вами змін до тендерної документації згідно Вашої вимоги про усунення порушення.

Ризик-індикатор

Машини для обробки даних (апаратна частина)(персональний компютер, ноутбук)

Переможець не знижував ціну в аукціоні - Так

В конкурентних торгах переможцем оголошений учасник, який не зменшував ціну

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання