ДК 021:2015 – 99999999-9 «Не відображене в інших розділах» (обладнання для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторій) CPV 99999999-9 "Not reflected in other sections" (equipment for classrooms of biology, geography, mathematics, physics, chemistry and STEM-laboratories)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-09-01-001282-c
  • 99999999-9 - Не відображене в інших розділах
  • Завершена
Найменування замовника:
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Приймак Наталія Романівна, +380974868189 , nprijmak013@gmail.com
Адреса замовника
Україна, Рівне, 33013, Рівненська область, МАЙДАН ПРОСВІТИ, будинок 2
Дата укладення договору
7.12.20
Переможець
ТОВ БІ-ПРО.ЮА
Очікувана вартість
34 406 400 UAH з ПДВ
Сума договору
34 127 000 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 7.12.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 19.10.2020 20:00

Оскарження умов:

до 25.10.2020 01:00

Подання пропозицій:

29.10.2020 19:00

Початок аукціону:

19.11.2020 14:32

Очікувана вартість
34 406 400 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
172 032 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Тендерна пропозиція та усі документи, що мають відношення до тендерної пропозиції та складаються безпосередньо учасником, викладаються українською мовою. Інші документи, що складені іншою мовою, супроводжуються автентичним перекладом українською мовою, переклад (або справжність підпису перекладача) – засвідчений нотаріально або легалізований у встановленому законодавством України порядку. Визначальним є текст, викладений українською мовою. У день і час закінчення строку подання тендерних пропозицій, зазначених в оголошенні, електронною системою закупівель автоматично розкриваються всі файли тендерної пропозиції, крім інформації про ціну тендерної пропозиції
Розгорнути Згорнути

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

50 комплекти
Обладнання для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторій
ДК 021:2015: 99999999-9 — Не відображене в інших розділах

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-09-01-001282-c.a1

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕНСОФ", Код ЄДРПОУ:36938941
Дата подання: 21.09.2020 18:37
Вимогв

Рішення замовника: Вимога відхилена

24.09.2020 18:35
За результатами розгляду вимоги UA-2020-09-01-001282-C.A1, повідомляємо наступне.
01.09.2020 Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрацій (далі – Замовник) відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) було оголошено процедуру відкритих торгів з публікацією англійською мовою на закупівлю ДК 021:2015 – 99999999-9 «Не відображене в інших розділах» (обладнання для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторій).
Технічні характеристики обладнання та засобів навчання визначалися відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України від 02.11.2017 № 1440 «Про затвердження Типового переліку комп’ютерного обладнання для закладів дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної освіти)» та від 29.04.2020 № 574 «Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій». Вищезазначеними наказами встановлені мінімальні технічні характеристики обладнання та засобів навчання, кількісний і якісний склад комплектації навчальних кабінетів та STEM-лабораторій, які можуть використовуватися у закладах освіти. При цьому у Типових переліках технічні характеристики обладнання та засобів навчання визначено з формулюванням «НЕ МЕНШЕ» та «НЕ ГІРШЕ» і в жодному нормативно-правовому документі Міністерства освіти і науки України не встановлено заборони на придбання та використання у закладах освіти обладнання з кращими та більш потужними технічними характеристиками. Більше того, Типовий перелік, у багатьох випадках, прямо вказує, що кількісний і якісний склад обладнання визначається педагогічним працівником. Зокрема, це стосується цифрових вимірювальних комплексів для кабінетів фізики, хімії та біології, комплектів демонстраційного та лабораторного обладнання тощо.
Ваше посилання на лист Міністерства освіти і науки України від 14.08.2020 року №1/9-441 в умовах інтерпретації його змісту як такого, що будь-яка тендерна документація будь-якого замовника має відповідати найнижчому діапазону тих технічних характеристик, які визначені у типовому переліку, є необґрунтованою позицією. На сьогоднішній день, у відкритому доступі (https://vseosvita.ua/news/zakupivli-obladnannia-dlia-stem-osvity-i-znovu-shkolam-naideshevshe-28679.html) є Лист МОН № 4/3058-20 від 01.09.2020, який дає роз’яснення з даного приводу. Так, у вищенаведеному листі зазначено, що «Типовий перелік засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 29.04.2020 № 574, та Типовий перелік комп’ютерного обладнання для закладів дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної освіти), затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 02.11.2017 № 1440, визначають технічні вимоги до деякого обладнання з фіксованими або мінімальними значеннями таких характеристик та/або кількостями. У випадках встановлених Типовими переліками мінімальних значень технічних вимог (наприклад, «не менше….», «не гірше….») при проведенні закупівель відповідного обладнання можуть встановлюватися обґрунтовано вищі значення технічних вимог до такого обладнання, що повинно задовольнити потреби освітнього процесу, зокрема, виходячи з оптимальних вимог для програмного забезпечення, встановлених на персональних комп’ютерах, тощо. Так само можуть бути зазначені необхідні додаткові технічні вимоги з дотриманням вимог законодавства і якщо це не вплине негативно на конкуренцію та не суперечить зазначеним типовим перелікам»
Статтею 23 Закону визначено, що технічна специфікація повинна містити опис усіх необхідних товарів, що закуповуються, у тому числі їх технічні, функціональні та якісні характеристики. Технічні специфікації можуть бути у формі переліку експлуатаційних або функціональних вимог; у тому числі екологічних характеристик, за умови, що такі вимоги є достатньо точними, щоб предмет закупівлі однозначно розумівся замовником і учасником. У разі якщо вичерпний опис характеристик скласти неможливо, технічні специфікації можуть містити посилання на стандартні характеристики, технічні регламенти та інше. До кожного посилання повинен додаватися вираз «або еквівалент». Іншими словами, при визначенні предмету закупівлі, за результатами проведених попередніх ринкових консультацій, Замовник вправі визначати конкретний тип, модель, технологію виробництва обладнання, тощо, із обов’язковим зазначенням «або еквівалент» (дані вимоги Замовником виконано). При цьому, Замовник вважає за необхідне вказати, що конкретизація вимог до предмета закупівлі жодним чином не свідчить про обмеження конкуренції, а спрямована виключно на закупівлю якісного обладнання та ефективне використання бюджетних коштів. Натомість, при відсутності чітких характеристик необхідного обладнання, зростає ризик поставки товару низької якості, без потрібних Замовнику функціональних та якісних характеристик за ціною, яка може не відповідати реальній вартості такого обладнання.
Виходячи із змісту вашої вимоги можливо дійти висновку, що закупівля обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій, на ваш погляд, має визначатися не замовником, як передбачено у законі, а нормативно-правовим актом міністерства, що є неприйнятним та таким, що суперечить Закону України “Про публічні закупівлі”. В дійсності, згідно вимог закону, замовники самостійно визначають технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, з урахуванням принципів публічних закупівель, дійсних та індивідуальних потреб замовників, та у відповідності до типових переліків обладнання, визначених Наказами МОН № 574 від 29.04.2020 та № 1440 від 02.11.2017 (з можливістю конкретизації характеристик необхідного обладнання в межах діапазонних величин, визначених наказами).
Щодо технічних характеристик цифрового вимірювального комп’ютерного комплексу з фізики, хімії, біології то згідно з вищезазначеним наказом МОН № 574 « Кількісний та якісний склад цифрового вимірювального комп’ютерного комплексу, в т. ч. набір датчиків, для кабінетів визначається педагогічним працівником». В Україні ( згідно даних мережі Інтернет ) пропонуються цифрові вимірювальні комп’ютерні комплекси, щонайменше двох торгових марок, наприклад Polynom та Vernier™.
Ваші вимоги щодо комплектності окремих наборів з фізики, колекцій, препаратів, моделей тощо з біології: «Встановлені технічно необґрунтовані вимоги, завищені порівняно із вимогами Типового переліку» необґрунтовані, оскільки комплектність наборів, характеристики колекцій, препаратів, моделей тощо з біології, фізики визначаються педагогічним працівником та повинні забезпечувати виконання експериментів, підібрані відповідно до тем навчальної програми та містити методичні матеріали по використанню в освітньому процесі.
Не правомірні на Вашу думку, вимоги щодо наявності спеціалізованого програмного забезпечення навчального призначення у складі персонального комп'ютер форм-фактора ноутбук, ( форм-фактора планшет) – пунктом 6 таблиці 2 вищезазначеного наказу МОН № 574 передбачено електронні освітні ресурси, які повинні відповідати навчальним програмам.
Також, у своїй вимозі, ви стверджуєте, що «більшість технічних вимог до предмету закупівлі точно співпадають із параметрами обладнання, яке пропонує лише один виробник та/або один продавець обладнання у різних частинах закупівлі». Замовником здійснено моніторинг ринку виробництва та реалізації комп’ютерного, мультимедійного та цифрового обладнання, засобів навчання. За результатами моніторингу встановлено, що за визначеними у тендерній документації технічними характеристиками комп’ютерне, мультимедійне та цифрове обладнання та засоби навчання виробляються, щонайменше, двома виробниками. Зазначені у тендерній документації технічні параметри є універсальними та уніфікованими. Учасники можуть запропонувати аналог товару, який буде повністю відповідати технічним вимогам, встановленим у тендерній документації, або еквівалент товару, технічні характеристики якого будуть кращими.
Відтак не вбачаємо за доцільність внесення змін до технічних характеристик предмета закупівлі.

Номер вимоги: UA-2020-09-01-001282-c.b2

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО - НАУКОВО-ВИРОБНИЧИЙ КОМПЛЕКС "УЧПРИЛАД", Код ЄДРПОУ:31765799
Дата подання: 22.09.2020 09:47
Шановний Замовник.
Управлінням освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації 01 вересня 2020 року було оголошено процедуру відкритих торгів з публікацією англійською мовою (доступ за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-09-01-001282-c , закупівля товарів гідно ДК 021:2015 – 99999999-9 «Не відображене в інших розділах» (обладнання для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторій).

Ознайомившись із тендерною документацією, нами були виявлено окремі розширені уточнення в описі окремих товарів, які не впливають на якісні характеристики товарів, але створюють передумови для недобросовісної конкуренції серед учасників та носять явно дискримінаційний, на нашу думку, характер. А саме:

Так, у п.5 «Кваліфікаційні критерії до учасників та вимоги, установлені статтею 17 Закону» розділу ІІІ. «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» Тендерної документації передбачено, що: «Аналогічними договорами в розумінні цієї тендерної документації є договори на постачання комплектів (комплекту) навчального обладнання для кабінетів природничо-математичних предметів».
Формулювання саме у такому вигляді є, на нашу думку, дискримінаційним і таким, що обмежує коло можливих учасників в тендері, оскільки не відповідає, по суті, предмету закупівлі, визначеному в оголошені, а саме: (обладнання для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторій). Таке формулювання також не враховує суті предмету закупівлі, яка відображена у технічній специфікації Тендерної документації.

Вимагаємо: видалити з формулювання «аналогічний договір» у п.5 розділу ІІІ. «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» Тендерної документації вираз «комплектів (комплекту)» та замінити його на чітко визначений в предметі закупівлі – «Аналогічними договорами в розумінні цієї тендерної документації є договори на постачання навчального обладнання для кабінетів біології/ географії/ математики/ фізики/ хімії/ STEM-лабораторій.» За таких умов це однозначно відповідатиме змісту предмету закупівлі.
Дякуємо.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

25.09.2020 09:54
01.09.2020 Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрацій (далі – Замовник) відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) було оголошено процедуру відкритих торгів з публікацією англійською мовою на закупівлю ДК 021:2015 – 99999999-9 «Не відображене в інших розділах» (обладнання для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторій) та завантажено відповідну тендерну документацію яка знаходиться у вільному доступі за електронним посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-09-01-001282-c.
Так, згідно статті 16 Закону Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв:
1) наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій;
2) наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
3) наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів);
4) наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.
Замовником було встановлено один кваліфікаційний критерій, а саме: наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів).
Відповідно до даного Закону замовником було встановлено, що для підтвердження відповідності встановленому кваліфікаційному критерію «наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору» учасник у складі тендерної пропозиції подає:
1) інформацію учасника про виконання аналогічного договору у період 2017-2020 рр (в якій має зазначити назву контрагента, назву предмета закупівлі та їх кількість);
2) лист-відгук від замовника(ів) про виконання учасником договірних зобов’язань.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки молоді та спорту України від 14.12.2012 № 1423 «Про затвердження Положення про навчальні кабінети з природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів» кабінет з ПМП (природничо математичних предметів) - приміщення загальноосвітнього навчального закладу, оснащене сучасними засобами навчання та шкільним обладнанням, у якому проводиться навчально-виховна робота з учнями відповідно до Державного стандарту базової і повної середньої освіти, навчальних планів та програм, а також науково-методична робота з природничо-математичних предметів: кабінет (лабораторія) біології, кабінет географії, кабінет математики, кабінет (лабораторія) фізики, кабінет (лабораторія) хімії.
Відповідно до цього вимога щодо аналогічних договорів в розумінні цієї тендерної документації є договори на постачання комплектів (комплекту) навчального обладнання для кабінетів природничо-математичних предметів, а саме: біології, фізики, математики, географії, хімії.

Відтак, у Замовника відсутні правові підстави для задоволення Вашої вимоги.

Номер вимоги: UA-2020-09-01-001282-c.b3

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО - НАУКОВО-ВИРОБНИЧИЙ КОМПЛЕКС "УЧПРИЛАД", Код ЄДРПОУ:31765799
Дата подання: 22.09.2020 10:51
Шановний Замовник.
Управлінням освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації 01 вересня 2020 року було оголошено процедуру відкритих торгів з публікацією англійською мовою (доступ за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-09-01-001282-c , закупівля товарів гідно ДК 021:2015 – 99999999-9 «Не відображене в інших розділах» (обладнання для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторій).

Ознайомившись із тендерною документацією, нами були виявлено окремі розширені уточнення в описі окремих товарів, які не впливають на якісні характеристики товарів, але створюють передумови для недобросовісної конкуренції серед учасників та носять явно дискримінаційний, на нашу думку, характер. А саме:

У загальних вимогах технічної специфікації (Додаток 1), а також в описі окремих товарів (Мультимедійний проектор з короткофокусним об'єктивом, Багатофункціональний пристрій (принтер-сканер-копір), Персональний комп'ютер форм-фактора ноутбук, Обладнання для лабораторних робіт та інші) замовником прописано необхідність наявності «Авторизаційного листа, наданого виробником або офіційним дистриб’юторам пропонованого обладнання, із зазначенням Замовника та ідентифікатору закупівлі.» або «Авторизаційного листа від виробника пропонованого обладнання».
Згідно п 2.1 Додатку 1 Технічної специфікації Замовник вимагає надання:
«2.1. Порівняльної таблиці відповідності запропонованого товару технічним вимогам Замовника (обов‘язково зазначається виробник, торгова марка та модель для можливості перевірки запропонованого обладнання технічним вимогам Замовника). У разі відсутності зазначених вимог пропозиція вважається такою, що не відповідає вимогам та відхиляється.»
«2.2. Авторизаційного листа, наданого виробником або офіційним дистриб’юторам пропонованого обладнання, із зазначенням Замовника та ідентифікатору закупівлі»
Якщо вимогою замовника є зазначення конкретних виробників, торгових марок та моделей обладнання, що буде постачатись, для можливості перевірки запропонованого обладнання технічним вимогам і які можна перевірити в момент поставки товарів, не зрозуміло, з якою метою вимагається надання АВТОРИЗАЦІЙНИХ ЛИСТІВ, наданих виробником або офіційним дистриб’юторам пропонованого обладнання, із зазначенням Замовника та ідентифікатору закупівлі.» або «Авторизаційного листа від виробника пропонованого обладнання». Дане формулювання, на нашу думку, створює передумови для недобросовісної конкуренції серед учасників, носить ознаки узгоджених дій та явно дискримінаційний, на нашу думку, характер.Також, зважаючи, що виробник або дистриб’ютор товарів часто видає лише один авторизаційний лист на конкретно заявлений тендер (тобто, якщо лист отримав один з учасників, то інший потенційний учасник його вже не отримає) - це порушує принципи добросовісної конкуренції серед учасників та носить явно дискримінаційний, і до того ж, присутності узгоджених дій, на нашу думку, характер.

Вимагаємо: ВИДАЛИТИ у вимогах Тендерної документації, технічної специфікації, а також у вимогах до усіх товарів цієї специфікації, необхідність надання Авторизаційного листа, наданого виробником або офіційним дистриб’юторам пропонованого обладнання, із зазначенням Замовника та ідентифікатору закупівлі. Дякуємо.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

25.09.2020 11:22
За результатами розгляду вимоги ID: ID: UA-2020-09-01-001282-C.B3, повідомляємо наступне.
01.09.2020 Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрацій (далі – Замовник) відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) було оголошено процедуру відкритих торгів з публікацією англійською мовою на закупівлю ДК 021:2015 – 99999999-9 «Не відображене в інших розділах» (обладнання для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторій) та завантажено відповідну тендерну документацію яка знаходиться у вільному доступі за електронним посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-09-01-001282-c.
Відповідно до частини третьої ст.22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація, може містити також іншу інформацію, яку замовник вважає за необхідне до неї включити.
Окрім того, вимоги тендерної документації та перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність вимогам визначаються замовником самостійно, виходячи зі специфіки предмета закупівлі, як зазначено в листі Мінекономрозвитку від 07.02.2017р. № 3302-06/3812-06.
Згідно з ст. 21 Закону України «Про повну загальну середню освіту» заклад освіти створює безпечне освітнє середовище з метою забезпечення належних і безпечних умов навчання, виховання, розвитку учнів, а також формує у них гігієнічні навички та засади здорового способу життя). Тлумачення поняття дискримінація наведено у Господарському кодексі України. Європейський суд з прав людини також дає визначення дискримінації: «Відмінність у поводженні є дискримінаційною, якщо вона «не має об’єктивного і розумного виправдання», тобто, якщо вона не переслідує «законної мети» або відсутня «розумна відповідність використовуваних засобів і переслідуваної мети».
В даному випадку Замовник переслідує «законну мету» придбання обладнання, яке буде безпечним у використанні учнями та вчителями, кращим в своїй ціновій категорії та несе відповідальність за безпечність, якість та відповідність педагогічним вимогам навчального обладнання та засобів навчання. Вимога щодо надання відповідних листів не є дискримінаційною, так як такі документи без проблем можна отримати в офіційних виробників або їх представників на території України. Будь який товар який ввезений на територію України легально, є сертифікований, а кожен дистриб’ютор, або виробник без проблем може надати авторизаційні листи потенційним учасникам, підтвердивши тим самим власні зобов’язання щодо наявності товару на території України в необхідній кількості та якості, та підтвердивши, що технічні вимоги запропонованого товару відповідають вимогам що встановлені Замовником.
Відтак, у Замовника відсутні правові підстави для задоволення Вашої вимоги.

Номер вимоги: UA-2020-09-01-001282-c.a4

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВ БМС ТЕХНО, Код ЄДРПОУ:22945907
Дата подання: 22.09.2020 11:17
Просимо надати роз'яснення щодо вимог тендерної документації

Рішення замовника: Вимога відхилена

25.09.2020 11:30
Вимоги до тендерної документації та роз’яснення містяться у відкритих джерелах, зокрема за посиланням: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-09-01-001282-c

Номер вимоги: UA-2020-09-01-001282-c.b5

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО - НАУКОВО-ВИРОБНИЧИЙ КОМПЛЕКС "УЧПРИЛАД", Код ЄДРПОУ:31765799
Дата подання: 22.09.2020 12:33
Шановний Замовник.
Управлінням освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації 01 вересня 2020 року було оголошено процедуру відкритих торгів з публікацією англійською мовою (доступ за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-09-01-001282-c , закупівля товарів гідно ДК 021:2015 – 99999999-9 «Не відображене в інших розділах» (обладнання для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторій).
Ознайомившись із тендерною документацією, нами були виявлено окремі розширені уточнення в описі окремих товарів, які не впливають на якісні характеристики товарів, але створюють передумови для недобросовісної конкуренції серед учасників та носять явно дискримінаційний, на нашу думку, характер. А саме:
В технічній специфікації у вимогах замовника прописано слфдуюче: «Учасник в складі тендерної пропозиції повинен надати копії сертифікатів(декларацій) на реєстратор даних (аналогово-цифровий перетворювач) що має бездротові комунікації (Wi-Fi, Bluetooth), які підтверджують його відповідність вимогам технічних регламентів щодо електромагнітної сумісності, безпеки, радіо чинних на дату розкриття пропозицій.»
Виникає запитання: ЧОМУ ЗАМОВНИК ВИМАГАЄ КОПІЇ СЕРТИФІКАТІВ САМЕ НА «АНАЛОГОВО-ЦИФРОВИЙ ПЕРЕТВОРЮВАЧ», І НЕ ВИМАГАЄ КОПІЇ СЕРТИФІКАТІВ які підтверджують його відповідність вимогам технічних регламентів щодо електромагнітної сумісності, безпеки, радіо чинних на дату розкриття пропозицій НА ВСЕ ОБЛАДНАННЯ, ЯКЕ МАЄ БЕЗДРОТОВІ КОМУНІКАЦІЇ (Wi-Fi, Bluetooth)? А ці бездротові комунікації має усе мультимедійне обладнання, яке замовник бажає закупити під час проведення даної закупівлі. Складається враження присутності узгоджених дій та створення передумови для недобросовісної конкуренції серед учасників.Також наголошуємо, що опис цифрового вимірювального обладнання для кабінетів фізики, хімії, біології не відповідає характеристикам «Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій» (затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України № 574 від 29.04.2020)
1. Вимагаємо: ПРИВЕСТИ У ВІДПОВІДНІСТЬ ДО наказу Міністерства освіти і науки України від 29.04.2020 № 574 опис цифрового вимірювального обладнання для кабінетів фізики, хімії, біології, А САМЕ: «Цифровий вимірювальний комп'ютерний комплекс для кабінету фізики», «Цифровий вимірювальний комп'ютерний комплекс для кабінету хімії», «Цифровий вимірювальний комп'ютерний комплекс для кабінету біології».
2. Вимагаємо: ВИДАЛИТИ З ТЕХНІЧНОЇ СПЕЦИФІКАЦІЇ ВИМОГИ ПРО НАДАННЯ КОПІЙ СЕРТИФІКАТІВ(ДЕКЛАРАЦІЙ) НА РЕЄСТРАТОР ДАНИХ(АНАЛОГОВО-ЦИФРОВИЙ ПЕРЕТВОРЮВАЧ) ЩО МАЄ БЕЗДРОТОВІ КОМУНІКАЦІЇ (Wi-Fi, Bluetooth) ЯКІ ПІДТВЕРДЖУЮТЬ ЙОГО ВІДПОВІДНІСТЬ ВИМОГАМ ТЕХНІЧНИХ РЕГЛАМЕНТІВ ЩОДО ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ СУМІСНОСТІ, БЕЗПЕКИ,РАДІО, ЧИННИХ НА ДАТУ РОЗКРИТТЯ ПРОПОЗИЦІЙ. Дякуємо.

Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

25.09.2020 12:30
За результатами розгляду вимоги D: UA-2020-09-01-001282-C.B5, повідомляємо наступне.
01.09.2020 Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрацій (далі – Замовник) відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) було оголошено процедуру відкритих торгів з публікацією англійською мовою на закупівлю ДК 021:2015 – 99999999-9 «Не відображене в інших розділах» (обладнання для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторій) та завантажено відповідну тендерну документацію яка знаходиться у вільному доступі за електронним посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-09-01-001282-c.
Відповідно до частини третьої ст.22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація, може містити також іншу інформацію, яку замовник вважає за необхідне до неї включити.
Окрім того, вимоги тендерної документації та перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність вимогам визначаються замовником самостійно, виходячи зі специфіки предмета закупівлі, як зазначено в листі Мінекономрозвитку від 07.02.2017р. № 3302-06/3812-06.
Згідно з ст. 21 Закону України «Про повну загальну середню освіту» заклад освіти створює безпечне освітнє середовище з метою забезпечення належних і безпечних умов навчання, виховання, розвитку учнів, а також формує у них гігієнічні навички та засади здорового способу життя). Тлумачення поняття дискримінація наведено у Господарському кодексі України. Європейський суд з прав людини також дає визначення дискримінації: «Відмінність у поводженні є дискримінаційною, якщо вона «не має об’єктивного і розумного виправдання», тобто, якщо вона не переслідує «законної мети» або відсутня «розумна відповідність використовуваних засобів і переслідуваної мети».
В даному випадку Замовник переслідує «законну мету» придбання обладнання, яке буде безпечним у використанні учнями та вчителями, кращим в своїй ціновій категорії та несе відповідальність за безпечність, якість та відповідність педагогічним вимогам навчального обладнання та засобів навчання. Вимога щодо надання відповідних листів не є дискримінаційною, так як такі документи без проблем можна отримати в офіційних виробників або їх представників на території України. Потенційні учасники без проблем можуть отримати дані сертифікати від виробників або офіційних дистриб’юторів пропонованого обладнання
Стосовно технічних характеристик цифрового вимірювального комплексу повідомляємо наступне:
Тендерна документація була складена у відповідності до вимог Закону. Так, технічні характеристики обладнання та засобів навчання (Додаток 1 до тендерної документації) визначалися відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України від 02.11.2017 № 1440 «Про затвердження Типового переліку комп’ютерного обладнання для закладів дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної освіти)» та від 29.04.2020 № 574 «Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій». Вищезазначеними наказами встановлені мінімальні технічні характеристики обладнання та засобів навчання, кількісний і якісний склад комплектації навчальних кабінетів та STEM-лабораторій, які можуть використовуватися у закладах освіти. При цьому у Типових переліках технічні характеристики обладнання та засобів навчання визначено з формулюванням «НЕ МЕНШЕ» та «НЕ ГІРШЕ» і в жодному нормативно-правовому документі Міністерства освіти і науки України не встановлено заборони на придбання та використання у закладах освіти обладнання з кращими та більш потужними технічними характеристиками. Більше того, Типовий перелік, у багатьох випадках, прямо вказує, що кількісний і якісний склад обладнання визначається педагогічним працівником. Зокрема, це стосується цифрових вимірювальних комплексів для кабінетів фізики, хімії та біології, комплектів демонстраційного та лабораторного обладнання тощо. Частиною 1 ст. 54 Закону України «Про освіту», визначено, що педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники мають право на академічну свободу, включаючи свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі. На сьогоднішній день, у відкритому доступі (https://vseosvita.ua/news/zakupivli-obladnannia-dlia-stem-osvity-i-znovu-shkolam-naideshevshe-28679.html) є Лист МОН № 4/3058-20 від 01.09.2020, який дає роз’яснення з даного приводу. Так, у вищенаведеному листі зазначено, що «Типовий перелік засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 29.04.2020 № 574, та Типовий перелік комп’ютерного обладнання для закладів дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної освіти), затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 02.11.2017 № 1440, визначають технічні вимоги до деякого обладнання з фіксованими або мінімальними значеннями таких характеристик та/або кількостями. У випадках встановлених Типовими переліками мінімальних значень технічних вимог (наприклад, «не менше….», «не гірше….») при проведенні закупівель відповідного обладнання можуть встановлюватися обґрунтовано вищі значення технічних вимог до такого обладнання, що повинно задовольнити потреби освітнього процесу, зокрема, виходячи з оптимальних вимог для програмного забезпечення, встановлених на персональних комп’ютерах, тощо. Так само можуть бути зазначені необхідні додаткові технічні вимоги з дотриманням вимог законодавства і якщо це не вплине негативно на конкуренцію та не суперечить зазначеним типовим перелікам.
Відтак, у Замовника відсутні правові підстави для задоволення Вашої вимоги.

Номер вимоги: UA-2020-09-01-001282-c.b6

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВ БМС ТЕХНО, Код ЄДРПОУ:22945907
Дата подання: 22.09.2020 13:01
Вимога щодо усунення порушень Закону України "Про публічні закупівлі" в тендерній документації.

Рішення замовника: Вимога відхилена

25.09.2020 13:00
За результатами розгляду вимоги ID: UA-2020-09-01-001282-C.B6 , повідомляємо наступне.
01.09.2020 Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрацій (далі – Замовник) відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) було оголошено процедуру відкритих торгів з публікацією англійською мовою на закупівлю ДК 021:2015 – 99999999-9 «Не відображене в інших розділах» (обладнання для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторій) та завантажено відповідну тендерну документацію яка знаходиться у вільному доступі за електронним посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-09-01-001282-c.
Тендерна документація була складена у відповідності до вимог Закону. Так, технічні характеристики обладнання та засобів навчання (Додаток 1 до тендерної документації) визначалися відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України від 02.11.2017 № 1440 «Про затвердження Типового переліку комп’ютерного обладнання для закладів дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної освіти)» та від 29.04.2020 № 574 «Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій». Вищезазначеними наказами встановлені мінімальні технічні характеристики обладнання та засобів навчання, кількісний і якісний склад комплектації навчальних кабінетів та STEM-лабораторій, які можуть використовуватися у закладах освіти. При цьому у Типових переліках технічні характеристики обладнання та засобів навчання визначено з формулюванням «НЕ МЕНШЕ» та «НЕ ГІРШЕ» і в жодному нормативно-правовому документі Міністерства освіти і науки України не встановлено заборони на придбання та використання у закладах освіти обладнання з кращими та більш потужними технічними характеристиками. Більше того, Типовий перелік, у багатьох випадках, прямо вказує, що кількісний і якісний склад обладнання визначається педагогічним працівником. Зокрема, це стосується цифрових вимірювальних комплексів для кабінетів фізики, хімії та біології, комплектів демонстраційного та лабораторного обладнання тощо. Частиною 1 ст. 54 Закону України «Про освіту», визначено, що педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники мають право на академічну свободу, включаючи свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі.
Ваше посилання на лист Міністерства освіти і науки України від 14.08.2020 року №1/9-441 в умовах інтерпретації його змісту як такого, що будь-яка тендерна документація будь-якого замовника має відповідати найнижчому діапазону тих технічних характеристик, які визначені у типовому переліку, є необґрунтованою позицією. На сьогоднішній день, у відкритому доступі (https://vseosvita.ua/news/zakupivli-obladnannia-dlia-stem-osvity-i-znovu-shkolam-naideshevshe-28679.html) є Лист МОН № 4/3058-20 від 01.09.2020, який дає роз’яснення з даного приводу. Так, у вищенаведеному листі зазначено, що «Типовий перелік засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 29.04.2020 № 574, та Типовий перелік комп’ютерного обладнання для закладів дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної освіти), затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 02.11.2017 № 1440, визначають технічні вимоги до деякого обладнання з фіксованими або мінімальними значеннями таких характеристик та/або кількостями. У випадках встановлених Типовими переліками мінімальних значень технічних вимог (наприклад, «не менше….», «не гірше….») при проведенні закупівель відповідного обладнання можуть встановлюватися обґрунтовано вищі значення технічних вимог до такого обладнання, що повинно задовольнити потреби освітнього процесу, зокрема, виходячи з оптимальних вимог для програмного забезпечення, встановлених на персональних комп’ютерах, тощо. Так само можуть бути зазначені необхідні додаткові технічні вимоги з дотриманням вимог законодавства і якщо це не вплине негативно на конкуренцію та не суперечить зазначеним типовим перелікам»
Статтею 23 Закону визначено, що технічна специфікація повинна містити опис усіх необхідних товарів, що закуповуються, у тому числі їх технічні, функціональні та якісні характеристики. Технічні специфікації можуть бути у формі переліку експлуатаційних або функціональних вимог; у тому числі екологічних характеристик, за умови, що такі вимоги є достатньо точними, щоб предмет закупівлі однозначно розумівся замовником і учасником. У разі якщо вичерпний опис характеристик скласти неможливо, технічні специфікації можуть містити посилання на стандартні характеристики, технічні регламенти та інше. До кожного посилання повинен додаватися вираз «або еквівалент». Крім того, варто зазначити, що на підставі ч. 4 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі», для планування закупівель та підготовки до проведення закупівель, замовники можуть проводити попередні ринкові консультації з метою аналізу ринку, у тому числі запитувати й отримувати рекомендації та інформацію від суб’єктів господарювання. Тобто Замовник вправі визначати конкретний тип, модель, технологію виробництва обладнання, тощо, із обов’язковим зазначенням «або еквівалент» (дані вимоги Замовником виконано). Разом з тим, в тендерній документації на закупівлю ДК 021:2015 – 99999999-9 «Не відображене в інших розділах» (обладнання для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторій) міститься вираз «всі посилання на конкретну марку, виробника, фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, слід читати з виразом „ або еквівалент»
Щодо технічних характеристик цифрового вимірювального комп’ютерного комплексу з фізики, хімії, біології то згідно з вищезазначеним наказом МОН № 574 « Кількісний та якісний склад цифрового вимірювального комп’ютерного комплексу, в т. ч. набір датчиків, для кабінетів визначається педагогічним працівником». В Україні ( згідно даних мережі Інтернет ) пропонуються цифрові вимірювальні комп’ютерні комплекси, щонайменше двох торгових марок, наприклад Polynom та Vernier™.
Замовником здійснено моніторинг ринку виробництва та реалізації комп’ютерного, мультимедійного та цифрового обладнання, засобів навчання. За результатами моніторингу встановлено, що за визначеними у тендерній документації технічними характеристиками комп’ютерне, мультимедійне та цифрове обладнання та засоби навчання виробляються, щонайменше, двома виробниками. Зазначені у тендерній документації технічні параметри є універсальними та уніфікованими. Учасники можуть запропонувати аналог товару, який буде повністю відповідати технічним вимогам, встановленим у тендерній документації, або еквівалент товару, технічні характеристики якого будуть кращими.
При цьому, Замовник вважає за необхідне вказати, що конкретизація вимог до предмета закупівлі жодним чином не свідчить про обмеження конкуренції, а спрямована виключно на закупівлю якісного обладнання та ефективне використання бюджетних коштів. Натомість, при відсутності чітких характеристик необхідного обладнання, зростає ризик поставки товару низької якості, без потрібних Замовнику функціональних та якісних характеристик за ціною, яка може не відповідати реальній вартості такого обладнання.
Виходячи із змісту вашої вимоги можливо, закупівля обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій, на ваш погляд, має визначатися не замовником, як передбачено у законі, а нормативно-правовим актом міністерства, що є неприйнятним та таким, що суперечить Закону України “Про публічні закупівлі”. В дійсності, згідно вимог закону, замовники самостійно визначають технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, з урахуванням принципів публічних закупівель, дійсних та індивідуальних потреб замовників, та у відповідності до типових переліків обладнання, визначених Наказами № 574 та № 1440 (з можливістю конкретизації характеристик необхідного обладнання в межах діапазонних величин, визначених наказами).
Відтак, у Замовника відсутні правові підстави для задоволення Вашої вимоги.

Номер вимоги: UA-2020-09-01-001282-c.b7

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО - НАУКОВО-ВИРОБНИЧИЙ КОМПЛЕКС "УЧПРИЛАД", Код ЄДРПОУ:31765799
Дата подання: 22.09.2020 13:22
Шановний Замовник.
Управлінням освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації 01 вересня 2020 року було оголошено процедуру відкритих торгів з публікацією англійською мовою (доступ за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-09-01-001282-c , закупівля товарів гідно ДК 021:2015 – 99999999-9 «Не відображене в інших розділах» (обладнання для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторій).

Ознайомившись із тендерною документацією, нами були виявлено окремі розширені уточнення в описі окремих товарів, які створюють передумови для недобросовісної конкуренції серед учасників та носять явно дискримінаційний, на нашу думку, характер. А саме:
В Технічній специфікації Замовник вимагає надати в складі тендерної пропозиції наступе:
«Учасник повинензазначити посилання на сайт виробника програмного забезпечення для роботи з електронною книгою для перевірки вказаних характеристик вимогам Замовника та надати авторизаційний лист від виробника або офіційного дистриб’ютора на території України
Учасник повинен надати лист про надання висновку (схвалено/рекомендовано для використання в ЗНЗ) на програмне забезпечення для роботи з електронною книгою виданий відповідним органом Міністерства освіти України (ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»)»
Виникає запитання:
1. – ЧОМУ ЗАМОВНИК ВИМАГАЄ АВТОРИЗАЦІЙНИЙ ЛИСТ ВІД ВИРОБНИКА АБО ОФІЦІЙНОГО ДИСТРИБЮТОРА САМЕ «НА ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЛЯ РОБОТИ З ЕЛЕКТРОННОЮ КНИГОЮ», А НЕ НА ВСЕ ІНШЕ ОБЛАДНАННЯ, ЯКЕ ЗАКУПОВУЄТЬСЯ?
2. -ЧОМУ ЗАМОВНИК ВИМАГАЄ ЛИСТ ПРО НАДАННЯ ВИСНОВКУ (СХВАЛЕНО/РЕКОМЕНДОВАНО ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ В ЗНЗ) на програмне забезпечення для роботи з електронною книгою виданий відповідним органом Міністерства освіти України (ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»)» САМЕ «НА ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЛЯ РОБОТИ З ЕЛЕКТРОННОЮ КНИГОЮ», А НЕ НА ВСІ ІНШІ ПРОГРАМИ, ЯКІ ПОВИННІ БУТИ ПРОІНСТАЛЬОВАНІ В ОБЛАДНАННЯ, ЩО ЗАКУПОВУЄТЬСЯ?
ВИМАГАЄМО: ВИДАЛИТИ З ТЕНДЕРНОЇ ПРОПОЗИЦІЇ І З ТЕХНІЧНОЇ СПЕЦИФІКАЦІЇ ВИМОГИ ЩОДО:
«Учасник повинензазначити посилання на сайт виробника програмного забезпечення для роботи з електронною книгою для перевірки вказаних характеристик вимогам Замовника та надати авторизаційний лист від виробника або офіційного дистриб’ютора на території України
Учасник повинен надати лист про надання висновку (схвалено/рекомендовано для використання в ЗНЗ) на програмне забезпечення для роботи з електронною книгою виданий відповідним органом Міністерства освіти України (ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»)», які створюють передумови для недобросовісної конкуренції серед учасників та носять явно дискримінаційний та корупційний, на нашу думку, характер. Дякуємо за розуміння.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

25.09.2020 13:10
За результатами розгляду вимоги ID: UA-2020-09-01-001282-C.B7, повідомляємо наступне.
01.09.2020 Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрацій (далі – Замовник) відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) було оголошено процедуру відкритих торгів з публікацією англійською мовою на закупівлю ДК 021:2015 – 99999999-9 «Не відображене в інших розділах» (обладнання для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторій) та завантажено відповідну тендерну документацію яка знаходиться у вільному доступі за електронним посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-09-01-001282-c.
Відповідно до частини третьої ст.22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація, може містити також іншу інформацію, яку замовник вважає за необхідне до неї включити.
Окрім того, вимоги тендерної документації та перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність вимогам визначаються замовником самостійно, виходячи зі специфіки предмета закупівлі, як зазначено в листі Мінекономрозвитку від 07.02.2017р. № 3302-06/3812-06.
Згідно з ст. 21 Закону України «Про повну загальну середню освіту» заклад освіти створює безпечне освітнє середовище з метою забезпечення належних і безпечних умов навчання, виховання, розвитку учнів, а також формує у них гігієнічні навички та засади здорового способу життя). Тлумачення поняття дискримінація наведено у Господарському кодексі України. Європейський суд з прав людини також дає визначення дискримінації: «Відмінність у поводженні є дискримінаційною, якщо вона «не має об’єктивного і розумного виправдання», тобто, якщо вона не переслідує «законної мети» або відсутня «розумна відповідність використовуваних засобів і переслідуваної мети».
В даному випадку Замовник переслідує «законну мету» придбання обладнання, яке буде безпечним у використанні учнями та вчителями, кращим в своїй ціновій категорії та несе відповідальність за безпечність, якість та відповідність педагогічним вимогам навчального обладнання та засобів навчання. Вимога щодо надання відповідних листів не є дискримінаційною, так як такі документи без проблем можна отримати в офіційних виробників або їх представників на території України. Будь який товар який ввезений на територію України легально, є сертифікований, а кожен дистриб’ютор, або виробник без проблем може надати відповідні документи потенційним учасникам, підтвердивши тим самим власні зобов’язання щодо наявності товару на території України в необхідній кількості та якості, та підтвердивши, що технічні вимоги запропонованого товару відповідають вимогам що встановлені Замовником.
Разом з тим повідомляємо, що згідно з вимогами Додатку 1 Тендерної документації Учасники мають надати «Авторизаційного листа, наданого виробником або офіційним дистриб’юторам пропонованого обладнання, із зазначенням Замовника та ідентифікатору закупівлі», що суперечить вашому твердженню щодо вимоги авторизаційного листа лише на певне обладнання.
Відтак, у Замовника відсутні правові підстави для задоволення Вашої вимоги.

Номер вимоги: UA-2020-09-01-001282-c.b8

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО - НАУКОВО-ВИРОБНИЧИЙ КОМПЛЕКС "УЧПРИЛАД", Код ЄДРПОУ:31765799
Дата подання: 22.09.2020 13:59
Шановний Замовник.
Управлінням освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації 01 вересня 2020 року було оголошено процедуру відкритих торгів з публікацією англійською мовою (доступ за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-09-01-001282-c , закупівля товарів гідно ДК 021:2015 – 99999999-9 «Не відображене в інших розділах» (обладнання для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторій).

Ознайомившись із тендерною документацією, нами були виявлено окремі розширені уточнення в описі окремих товарів, які створюють передумови для недобросовісної конкуренції серед учасників та носять явно дискримінаційний, на нашу думку, характер. А саме:
ДО П. 7.19 технічної специфікації замовник вимагає надати:
«Методичні матеріали: містить методичні матеріали по використанню в освітньому процесі окремо для вчителя та учня саме з цим набором та його складовими. Наявна електронна та друкована версія методичних матеріалів для проведення не менше 80% лабораторних та демонстраційних робіт з курсу Електрика та магнетизм відповідно до навчальної програми саме з цими складовими набору. Всі методичні матеріали українською мовою.
Учасник в повинен зазначити посилання на сайт виробника або офіційного дистриб’ютора даного набору, надати посилання на електронну версію методичних матеріалів або скан копію їх друкованого примірника та надати авторизаційний лист від виробника або офіційного дистриб’ютора на території України в складі тендерної пропозиції (статус офіційного дистриб’ютора підтверджується листом від виробника).Ящтк для зберігання.»
ВИНИКАЄ ПИТАННЯ: 1. ПРО ЯКІ МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЙДЕ МОВА? ДЛЯ НАБОРУ «Набір лабораторний для вивчення електромагнетизму», чи ДО НАБОРУ « Набір для електролізу(1 шт.)» ?
ВИНИКАЄ ПИТАННЯ: 2. ЯК МОЖНА ДАТИ ПОСИЛАННЯ НА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ САМЕ «НА ЦЕЙ НАБІР», КОЛИ НЕ ВКАЗАНІ ОСНОВНІ ПАРАМЕТРИ ОБЛАДНАННЯ, ЩО ВХОДИТЬ В СКЛАД НАБОРУ, ЯК ТО: ОПІР ТА СТРУМ РЕОСТАТІВ (ЗАМІСТЬ ОПОРУ ВКАЗАНІ ПАРАМЕТРИ ДОВЖИНИ РЕОСТАТА), ОПІР ТА КІЛЬКІСТЬ ВИТКІВ КОТУШОК, ДОВЖИНИ ЕЛЕКТРОДІВ ДО НАБОРУ ЕЛЕКТРОЛІЗУ ТА БАГАТО ІНШИХ ВАЖЛИВИХ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ЛАБОРАТОРНИХ ДОСЛІДІВ ПАРАМЕТРІВ?
Вимагаємо: вилучити з тендерної документації всі вимоги, які явно суперечать чинним наказам МОН і не впливають на якість предмета закупівлі, а лише створюють умови для потенційної недобросовісної конкуренції та несуть дискримінаційний характер а саме:
ВИДАЛИТИ ВИМОГУ : «Методичні матеріали: містить методичні матеріали по використанню в освітньому процесі окремо для вчителя та учня саме з цим набором та його складовими. Наявна електронна та друкована версія методичних матеріалів для проведення не менше 80% лабораторних та демонстраційних робіт з курсу Електрика та магнетизм відповідно до навчальної програми саме з цими складовими набору. Всі методичні матеріали українською мовою.
Учасник в повинен зазначити посилання на сайт виробника або офіційного дистриб’ютора даного набору, надати посилання на електронну версію методичних матеріалів або скан копію їх друкованого примірника та надати авторизаційний лист від виробника або офіційного дистриб’ютора на території України в складі тендерної пропозиції (статус офіційного дистриб’ютора підтверджується листом від виробника).Ящтк для зберігання.»
Дякуємо за розуміння.


Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

25.09.2020 13:12
За результатами розгляду вимоги UA-2020-09-01-001282-C. В8, повідомляємо наступне.
01.09.2020 Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрацій (далі – Замовник) відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) було оголошено процедуру відкритих торгів з публікацією англійською мовою на закупівлю ДК 021:2015 – 99999999-9 «Не відображене в інших розділах» (обладнання для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторій).

Вимоги тендерної документації та перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність вимогам визначаються замовником самостійно, виходячи зі специфіки предмета закупівлі, як зазначено в листі Мінекономрозвитку від 07.02.2017р. № 3302-06/3812-06.
Згідно з ст. 21 Закону України «Про повну загальну середню освіту» заклад освіти створює безпечне освітнє середовище з метою забезпечення належних і безпечних умов навчання, виховання, розвитку учнів, а також формує у них гігієнічні навички та засади здорового способу життя). Тлумачення поняття дискримінація наведено у Господарському кодексі України. Європейський суд з прав людини також дає визначення дискримінації: «Відмінність у поводженні є дискримінаційною, якщо вона «не має об’єктивного і розумного виправдання», тобто, якщо вона не переслідує «законної мети» або відсутня «розумна відповідність використовуваних засобів і переслідуваної мети».
В даному випадку Замовник переслідує «законну мету» придбання обладнання, яке буде безпечним у використанні учнями та вчителями, кращим в своїй ціновій категорії та несе відповідальність за безпечність, якість та відповідність педагогічним вимогам навчального обладнання та засобів навчання. Вимога щодо надання відповідних листів не є дискримінаційною, так як такі документи без проблем можна отримати в офіційних виробників або їх представників на території України. Будь який товар який ввезений на територію України легально, є сертифікований, а кожен дистриб»ютор, або виробник без проблем може надати відповідні документи потенційним учасникам , зокрема україномовні інструкції та методичні рекомендації.
Тендерна документація була складена у відповідності до вимог Закону. Так, технічні характеристики обладнання та засобів навчання (Додаток 1 до тендерної документації) визначалися відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України від 02.11.2017 № 1440 «Про затвердження Типового переліку комп’ютерного обладнання для закладів дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної освіти)» та від 29.04.2020 № 574 «Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій». Вищезазначеними наказами встановлені мінімальні технічні характеристики обладнання та засобів навчання, кількісний і якісний склад комплектації навчальних кабінетів та STEM-лабораторій, які можуть використовуватися у закладах освіти. При цьому у Типових переліках технічні характеристики обладнання та засобів навчання визначено з формулюванням «НЕ МЕНШЕ» та «НЕ ГІРШЕ» і в жодному нормативно-правовому документі Міністерства освіти і науки України не встановлено заборони на придбання та використання у закладах освіти обладнання з кращими та більш потужними технічними характеристиками. Більше того, Типовий перелік, у багатьох випадках, прямо вказує, що кількісний і якісний склад обладнання визначається педагогічним працівником. Зокрема, це стосується цифрових вимірювальних комплексів для кабінетів фізики, хімії та біології, комплектів демонстраційного та лабораторного обладнання тощо. Частиною 1 ст. 54 Закону України «Про освіту», визначено, що педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники мають право на академічну свободу, включаючи свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі. На сьогоднішній день, у відкритому доступі (https://vseosvita.ua/news/zakupivli-obladnannia-dlia-stem-osvity-i-znovu-shkolam-naideshevshe-28679.html) є Лист МОН № 4/3058-20 від 01.09.2020, який дає роз’яснення з даного приводу. Так, у вищенаведеному листі зазначено, що «Типовий перелік засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 29.04.2020 № 574, та Типовий перелік комп’ютерного обладнання для закладів дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної освіти), затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 02.11.2017 № 1440, визначають технічні вимоги до деякого обладнання з фіксованими або мінімальними значеннями таких характеристик та/або кількостями. У випадках встановлених Типовими переліками мінімальних значень технічних вимог (наприклад, «не менше….», «не гірше….») при проведенні закупівель відповідного обладнання можуть встановлюватися обґрунтовано вищі значення технічних вимог до такого обладнання, що повинно задовольнити потреби освітнього процесу, зокрема, виходячи з оптимальних вимог для програмного забезпечення, встановлених на персональних комп’ютерах, тощо. Так само можуть бути зазначені необхідні додаткові технічні вимоги з дотриманням вимог законодавства і якщо це не вплине негативно на конкуренцію та не суперечить зазначеним типовим перелікам»
Відтак, у Замовника відсутні правові підстави для задоволення Вашої вимоги.

Документи подані скаржником

21.09.2020 18:37
Додаток 2.pdf

Документи

Документи подані скаржником

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2020-09-01-001282-c.c9

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕНСОФ", Код ЄДРПОУ:36938941
Пошук по цьому автору
Дата подання: 25.09.2020 14:03

Скарга

Скарга щодо встановлення Замовником дискримінаційних вимог
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 30.09.2020 12:26

Протокол розгляду

Учасник Документи Рішення
ТОВ БІ-ПРО.ЮА Документи
Опубліковано
Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ДІКСІ-ЦЕНТР" Документи
Опубліковано
Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕНСОФ" Документи
Відхилено
Документи

Документи

29.10.2020 19:05
edr_identification.yaml

Публічні документи

29.10.2020 17:15
sign.p7s
29.10.2020 17:15
sign.p7s
29.10.2020 17:15
sign.p7s

Документи

29.10.2020 19:06
edr_identification.yaml

Публічні документи

29.10.2020 18:45
Авторизації.pdf
29.10.2020 18:45
Кваліфікація.pdf
29.10.2020 18:45
Cертифікати.pdf
29.10.2020 18:45
АП + наказ.pdf
29.10.2020 18:47
sign.p7s
29.10.2020 18:47
sign.p7s

Документи

29.10.2020 19:06
edr_identification.yaml

Публічні документи

29.10.2020 18:51
sign.p7s
29.10.2020 18:50
public_doc.p7s
29.10.2020 18:50
public_doc.pdf

Аукціон

Початок:
19.11.2020 14:32
Завершення:
19.11.2020 14:53

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 19.11.2020 14:53

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
34 300 000 UAH з ПДВ 34 127 000 UAH з ПДВ Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ДІКСІ-ЦЕНТР"
Пошук по цьому учаснику
34 390 000 UAH з ПДВ 34 217 960 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

30.11.2020 10:41
sign.p7s
29.10.2020 17:15
sign.p7s
29.10.2020 17:15
sign.p7s

Публічні документи

29.10.2020 18:47
sign.p7s
29.10.2020 18:47
sign.p7s
29.10.2020 18:45
АП + наказ.pdf
29.10.2020 18:45
Cертифікати.pdf
29.10.2020 18:45
Кваліфікація.pdf
29.10.2020 18:45
Авторизації.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВ БІ-ПРО.ЮА
#43080587
Пошук по цьому переможцю
Переможець 34 127 000 UAH з ПДВ 23.11.2020 16:45

Переможець

Дата і час публікації: 23.11.2020 16:45

Учасник Пропозиція Документи
ТОВ БІ-ПРО.ЮА
Пошук по цьому переможцю
#43080587
34 127 000 UAH з ПДВ Документи

Укладений договір


Строк дії 07.12.2020 00:00 - 31.12.2020 23:59
Номер 5/06/1162
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Договір про закупівлю Укладений
34 127 000
07.12.2020 17:42
07.12.2020
Додаток до договору Укладений
34 127 000
07.12.2020 17:42
07.12.2020
sign.p7s Укладений
07.12.2020 17:55

Зміни до договору

Продовження строку дії договору (через документально підтверджені об’єктивні обставини) 08.12.2020 15:49
Опис змін: Лист ТОВ БІ-ПРО.ЮА щодо продовження термінів виконання зобов`язань
Номер договору: №1
Контракт:
Продовження строку дії договору (через документально підтверджені об’єктивні обставини) 21.12.2020 12:59
Опис змін: пп 4. пункт 5. статті 41 ЗУ " Про публічні закупівлі"
Номер договору: № 2
Контракт:

Виконання договору

Строк дії за договором: 07.12.2020 — 31.12.2020
Сума оплати за договором: 34 127 000
UAH з ПДВ

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання