Оснащення закладів загальної освіти обладнанням для навчальних кабінетів фізики, хімії, біології, математики, географії і STEM-лабораторій Equipping general education institutions with equipment for physics, chemistry, biology, mathematics, geography and STEM laboratories

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-09-08-002744-c
  • 39160000-1 - Шкільні меблі
  • Завершена
Найменування замовника:
Управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Хома Ольга Зіновіївна, 380352522353 , toblosvita@gmail.com
Адреса замовника
Україна, Тернопіль, 46021, Тернопільська область, Грушевського, 8
Дата укладення договору
9.12.20
Переможець
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕНСОФ"
Очікувана вартість
17 978 800 UAH з ПДВ
Сума договору
16 449 710.40 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 9.12.20
  • Відгуки 5
  • Інформація про тендер

Чи було дискваліфіковано замовником найнижчу цінову пропозицію за підсумками аукціону (одну або декілька)??  – Ні

5. Щодо явних ознак змови між Замовником та обома учасниками закупівлі

Дана закупівля пов’язана з рядом обставин, які у своїй сукупності можуть свідчити про наявність попередньої змови як між обома її учасниками, так і між учасниками та Замовником.
08 вересня 2020 року Замовник публікує оголошення про проведення даної закупівлі та встановлює суперечливі умови:
- досвід виконання аналогічних договорів, який можуть підтвердити лише дві компанії: ТОВ «ЕНСОФ» та ТОВ «БМС ТЕХНО»;
- дискримінаційні вимоги до технічних та якісних характеристик складових частин предмета закупівлі (було підтверджено зазначеними вище рішеннями органу оскарження);
- дивну, на перший погляд, вимогу про надання гігієнічного сертифікату або висновку санітарно-гігієнічної експертизи на програмний засіб (платформу) для роботи з електронною книгою (на той час такого документа не мав жодний такий програмний продукт). Крім того, згідно з умовами тендерної документації, на даний програмний продукт учасники також повинні надати авторизаційний лист виробника, копію листа Міністерства освіти і науки України про надання грифу на сам програмний продукт, а також на розміщений на ньому контент. Таким чином, з-поміж усіх складових предмета закупівлі, вимоги щодо документального підтвердження відповідності даного програмного засобу є чиненайбільш суворими.
11 вересня 2020 року (на третій день після публікації оголошення) ТОВ «Заклад освіти «Київ Глобал Скул» отримує висновок санітарно-гігієнічної експертизи на «освітню платформу “Атмосферна школа”» (при цьому, згідно з чинним законодавством, строк проведення експертизи та видачі такого висновку становить 10 робочих днів).
ТОВ «Заклад освіти «Київ Глобал Скул» є дочірньою компанією, 100% статутного капіталу якої належить ТОВ «ЕНСОФ». Директором ТОВ «Заклад освіти «Київ Глобал Скул» є Серебрянська Тетяна Володимирівна – дружина одного із учасників ТОВ «ЕНСОФ» - Серебрянського Святослава Миколайовича (якому належить 50% статутного капіталу ТОВ «ЕНСОФ»). Крім того, заявку на реєстрацію торгової марки «Атмосферна школа» була подана учасниками ТОВ «ЕНСОФ» - Каліткіним Михайлом Юрійовичем та Серебрянським Святославом Миколайовичем (підтвердження на офінійному веб-сайті Укрпатента: https://base.uipv.org/searchBUL/search.php?action=viewdetails&dbname=tmc&IdClaim=495671).
Таким чином, зв’язок між ТОВ «Заклад освіти «Київ Глобал Скул» та ТОВ «ЕНСОФ» видається очевидним. В цьому контексті є усі підстави вважати, що перелічені вище вимоги тендерної документації, а також дата публікації оголошення були завчасно узгоджені із ТОВ «ЕНСОФ».

Наступне, що привертає увагу – обидва учасники цієї процедури закупівлі пропонують однаковий програмний продукт - «освітню платформу “Атмосферна школа”» та надають щодо нього:
ТОВ «ЕНСОФ»: авторизаційний лист, підписаний директором ТОВ «Заклад освіти «Київ Глобал Скул» Серебрянською Т.В., який містить найменування Замовника та номер даної процедури закупівлі в електронній системі, вих. №0210-003 від 02.10.2020 (стор. 117 файлу «4. Інформація про необхідні технічні характеристики.pdf»).
ТОВ «БМС ТЕХНО»: авторизаційний лист, підписаний директором ТОВ «Заклад освіти «Київ Глобал Скул» Серебрянською Т.В., який містить найменування Замовника та номер даної процедури закупівлі в електронній системі, вих. №0610-002 від 06.10.2020 (стор. 148 файлу «6. Технічні характеристики.pdf»).
Отже, дочірня компанія одного з учасників (ТОВ «ЕНСОФ») надає авторизаційний лист, який чітко ідентифікує дану процедуру закупівлі (за найменуванням Замовника та номером закупівлі) своїй материнській компанії, а через 4 дні надає такий самий лист її «конкуренту» (ТОВ «БМС ТЕХНО»).
При цьому, у 2020 році ТОВ «ЕНСОФ» перемагало лише у двох закупівлях загальною вартість менше 2 млн гривень (https://clarity-project.info/tenders/?tenderer=36938941&tenderer_status=supplier).
Враховуючи дані факти, важко припустити, що директор дочірньої компанії та дружина одного із учасників ТОВ «ЕНСОФ» не узгодила із материнською компанією видачу «конкуренту» авторизаційного листа під дану закупівлю.
Однак, слід зважати, що дана закупівля проводиться за «європейською моделлю» , тобто, для того, щоб торги відбулись, повинно бути щонайменше два учасники, які мають усі необхідні документи.

Викликають запитання також інші документи, які стосуються «освітньої платформи “Атмосферна школа”» та надані у складі пропозиції обох учасників, а саме:
Лист департамента правового забезпечення Міністертсва освіти і науки України №14.2/1-20 від 06.10.2020 з додатками (ТОВ «ЕНСОФ»: стор. 118 файлу «4. Інформація про необхідні технічні характеристики.pdf»; ТОВ «БМС ТЕХНО»: стор. 151 «6. Технічні характеристики.pdf»);
Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи (ТОВ «ЕНСОФ»: стор. 122 файлу «4. Інформація про необхідні технічні характеристики.pdf»; ТОВ «БМС ТЕХНО»: стор. 155 «6. Технічні характеристики.pdf»);
Лист Міністерства освіти і науки України «Про надання грифа» (ТОВ «ЕНСОФ»: стор. 124 файлу «4. Інформація про необхідні технічні характеристики.pdf»; ТОВ «БМС ТЕХНО»: стор. 157 «6. Технічні характеристики.pdf»).
Вказані документи подані обома учасниками у вигляді копій, завірених Серебрянською Т.В. та розміщені в однаковому порядку. При цьому, напис «Згідно з оригіналом…» на документах обох учасників хоча і відрізняється за змістом, але розміщений в однакових місцях.
Таким чином, можна припустити, що вказані документи готувались спеціально для обох учасників однією людиною. При цьому, зміна змісту напису «Згідно з оригіналом…» виглядає наївною спробою зробити такі документи не схожими між собою. Куди більш логічно було підготувати один екземпляр завірених копій та надати їх обом учасникам. Натомість такі дії привертають увагу та викликають ще більше запитань.

Також привертає увагу той факт, що обидва учасники пропонують продукцію компанії Fourier Systems Ltd (цифрові вимірювальні комплекси та програмне забезпечення до них) та надають її авторизаційні листи:
ТОВ «ЕНСОФ»: лист №071020-005 та лист №071020-006 від 07 жовтня 2020 року (стор. 113-114 файлу «4. Інформація про необхідні технічні характеристики.pdf»);
ТОВ «БМС ТЕХНО»: лист №081020-006 від 08 жовтня 2020 року (стор. 147 файлу «6. Технічні характеристики.pdf»).
При цьому залишається незрозумілим, чому авторизаційні листи обом учасникам видані послідовними датами (через місяць після публікації оголошення), а порядковий номер листа, що виданий ТОВ «БМС ТЕХНО» збігається з порядковим номером листа, що виданий ТОВ «ЕНСОФ».
Якщо припустити, що обидва учасники завчасно та незалежно один від одного звернулись до компанії Fourier Systems Ltd з проханням надати відповідні авторизаційні листи, то видається дивною така кардинальна зміна його форми: ТОВ «ЕНСОФ» отримало два окремі листи – на обладнання та програмне забезпечення, а ТОВ «БМС ТЕХНО» отримало єдиний лист щодо обладнання та програмного забезпечення. Все це наводить на думку про нав’язливе бажання зробити ці документи не схожими між собою. Хоча це документи, які видаються третьою особою і куди більш логічним було б слідувати єдиній формі.
З іншого боку, якщо припустити, що посадові особи Fourier Systems Ltd не були у змові з учасниками процедури закупівлі, то викликають запитання дії Замовника щодо внесення змін до тендерної документації 07 жовтня 2020 року (до цих змін строк подання пропозицій спливав 08 жовтня 2020 року). Тоді зміни стосувались суто викладу формальних (несуттєвих) помилок та перенесення кінцевого строку на подання пропозицій. Враховуючи дати отримання авторизаційних листів учасниками, такі дії Замовника можуть свідчити про «допомогу» учасникам, які не встигали отримати необхідні документи вчасно.

Ще одним яскравим свідченням зв’язку між ТОВ «ЕНСОФ» та ТОВ «БМС ТЕХНО» є компанія ТОВ "БІОСІТІ" (код ЄДРПОУ 39410034).
Станом на сьогоднішній день її директором та власником 100% статутного капіталу є Дорош Олександр Валерійович – один із співробітників ТОВ «ЕНСОФ» (керівник R&D департаменту компанії ENSOF станом на 05 лютого 2020 року: https://ua.interfax.com.ua/news/press-release/639477.html).
Згідно з історією змін в структурі цієї компанії, з нею були пов’язані такі особи:
18.08.2017 новий засновник - БАЛАНЮК СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
18.08.2017 новий засновник - СЕРЕБРЯНСЬКА ТЕТЯНА ВОЛОДИМИРІВНА
Обидві особи в один день отримують по 50% статутного капіталу.
10.12.2018 змінився засновник - СЕРЕБРЯНСЬКА ТЕТЯНА ВОЛОДИМИРІВНА набуває частку БАЛАНЮКА СЕРГІЯ МИКОЛАЙОВИЧА та стає єдиним учасником ТОВ "БІОСІТІ".
Джерело: https://clarity-project.info/edr/39410034/history/edrpou
При цьому, БАЛАНЮК СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ в той же день також стає власником частки в статутному капіталі ТОВ «БМС ТЕХНО»:
18.08.2017 новий засновник - БАЛАНЮК СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
Джерело: https://clarity-project.info/edr/22945907/history/edrpou
Станом на сьогоднішній день БАЛАНЮК СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ володіє часткою статутного капіталу ТОВ «БМС ТЕХНО» в розмірі 50%.
Таким чином, директор ТОВ «Заклад освіти «Київ Глобал Скул» (100% статутного капіталу якої належить ТОВ «ЕНСОФ»), яка є дружиною власника частки 50% у статутному капіталі ТОВ «ЕНСОФ», майже півтора роки мала спільний бізнес з власником 50% статутного капіталу ТОВ «БМС ТЕХНО».
Усі наведені вище факти у своїй сукупності дають ґрунтовні підстави вважати, що дана процедура закупівлі не має нічого спільного із чесною та прозорою конкуренцією, а в поведінці усіх дійових осіб: обох учасників та Замовника, вбачаються ознаки змови.
На підставі викладеного просимо здійснити перевірку наведених фактів та вжити належних заходів реагування відповідно до компетенції, визначеної чинним законодавством.

Чи була наведена аргументація для дискваліфікації достатньою та обґрунтованою??  – Так

Наведена аргументація для дискваліфікації є достатньою та обґрунтованою.

Чи було дискваліфіковано замовником найнижчу цінову пропозицію за підсумками аукціону (одну або декілька)??  – Ні

4. Щодо придбання освітньої платформи «Атмосферна школа».
До складу предмета даної закупівлі входить спеціальне програмне забезпечення, а саме:
* Програмний засіб для роботи з електронною книгою
(позиція 2, стор. 5 файлу «4. Інформація про необхідні технічні характеристики.pdf» в пропозиції ТОВ «ЕНСОФ» та стор. 6 файлу «6. Технічні характеристики.pdf» в пропозиції ТОВ «БМС Техно») – обидва учасники запропонували освітню платформу «АТМОСФЕРНА ШКОЛА» виробництва ТОВ «Заклад освіти «Київ Глобал Скул».
* Електронні освітні ресурси
(позиція 30, стор. 36 файлу «4. Інформація про необхідні технічні характеристики.pdf» в пропозиції ТОВ «ЕНСОФ» та стор. 20 файлу «6. Технічні характеристики.pdf» в пропозиції ТОВ «БМС Техно») – обидва учасники запропонували освітню платформу «АТМОСФЕРНА ШКОЛА» виробництва ТОВ «Заклад освіти «Київ Глобал Скул».
Слід звернути увагу на те, що «Атмосферна школа» є платформою дистанційної освіти, яка доступна в мережі Інтернет за посиланням: https://www.atschool.com.ua.
Програмний засіб для роботи з електронною книгою, згідно з умовами тендерної документації, має бути попередньо інстальованим на персональний комп’ютер форм-фактора ноутбук. Водночас, запропонована учасниками даної процедури «Атмосферна школа» доступна лише в мережі Інтернет та не має функціоналу для інсталяції на персональний комп’ютер.
Крім того, запропонована учасниками «Атмосферна школа» є платформою середньої освіти дистанційної форми навчання, що виключає можливість її використання під час навчального процесу в державних та комунальних закладах освіти. Крім того, доступ до зазначеної платформи можливий лише на умовах щомісячної плати в розмірі 1500 грн/міс за одного учня. При цьому, у тендерних пропозиціях учасників відсутня інформація про строк передплати доступу до цієї платформи. Таким чином, замовнику потрібно буде додатково сплачувати вартість доступу до цієї платформи.
Викладене свідчить про порушення обома учасниками вимог тендерної документації в частині підтвердження відповідності запропонованого обладнання технічним та якісним характеристикам предмета закупівлі.
Зважаючи на це, Замовник повинен був відхилити тендерну пропозицію цього учасника на підставі абз. 2 п. 2 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» як таку, що не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації.

Чи була наведена аргументація для дискваліфікації достатньою та обґрунтованою??  – Так

Наведена аргументація для дискваліфікації є достатньою та обґрунтованою.

Чи було дискваліфіковано замовником найнижчу цінову пропозицію за підсумками аукціону (одну або декілька)??  – Ні

3. Відсутність авторизаційцних листів
Відповідно до вимог до умов Додатку 2 до тендерної документації, учасники повинні були надати у складі тендерної пропозиції, зокрема, скановану копію листа, виданого для даної закупівлі із зазначенням найменування замовника, номера тендеру в системі публічних закупівель, від виробника або його офіційного представництва в Україні програмного забезпечення цифрового вимірювального комп’ютерного комплексу, методичного посібника, проектора та іншого обладнання, який підтверджує статус учасника як партнера виробника, чинного на дату подання тендерних пропозицій.
Як було зазначено вище, ТОВ «ЕНСОФ» надало документ «Технічна специфікація. Таблиця відповідності» вих. №61/30 від 05.11.2020 (файл «4. Інформація про необхідні технічні характеристики.pdf»), в якій на виконання попередньої умови тендерної документації, надало інформацію про деякі моделі та виробників запропонованого обладнання.
Так, серед іншого, ТОВ «ЕНСОФ» запропонувало таке обладнання:
стор. 3, позиція 1 - Маніпулятор типу «миша» - Мишка комп’ютерна оптична USB, SVEN RX-112 – відсутній авторизаційний лист виробника
стор. 7, позиція 4 - Мережевий комутатор Ethernet – Маршрутизатор TP-Link 300 Mbps +4Lan TL-WR841N - відсутній авторизаційний лист виробника
стор. 8, позиція 5 - Цифрова документ-камера - Документ-сканер Eloam S600 - відсутній авторизаційний лист виробника
стор. 8, позиція 6 - Багатофункціональний пристрій (принтер-сканер-копір) - Багатофункціональний пристрій Epson L3100 C11CG88401 - відсутній авторизаційний лист виробника
стор. 9, позиція 7 - 3D принтер разом з витратними матеріалами на навчальний рік - Принтер 3D XYZprinting Junior 1.0 3F1J0XEU00E - відсутній авторизаційний лист виробника
стор. 9-10, позиція 8 - Цифровий фрезерувальний верстат з числовим програмним управлінням з витратними матеріалами на навчальний рік – ФРЕЗЕРУВАЛЬНО-ГРАВІРУВАЛЬНИЙ ВЕРСТАТ З ЧПУ КРЕЧЕТ 2 - CNC0002 - відсутній авторизаційний лист виробника
При цьому необхідні авторизаційні листи були надані лише на цифровий вимірювальний комп’ютерний комплекс (Fourier Systems Ltd.), освітню платформу «Атмосферна школа» (ТОВ «Заклад освіти «Київ Глобал Скул») та проектор (Acer)
Щодо зазначеного у таблиці вище обладнання, а також аналогічного обладнання в складі навчальних кабінетів, учасник ТОВ «ЕНСОФ» не надав скановані копії листів від виробників або їх офіційних представництв в Україні, які підтверджують статус учасника як партнера виробника.
Своєю чергою, ТОВ «БМС ТЕХНО» запропонувало, зокрема:
стор. 7-8, позиція 4 - Мережевий комутатор Ethernet - Маршрутизатор D-Link DIR-878 - відсутній авторизаційний лист виробника
стор. 8, позиція 5 - Цифрова документ-камера - Цифрова документ-камера Epson DC13
стор. 8, позиція 7 - 3D принтер разом з витратними матеріалами на навчальний рік - Принтер багатофункціональний модульний 3D ZOOM 2 Plus Dobot (3 в 1) - відсутній авторизаційний лист виробника
стор. 9, позиція 8 - Цифровий фрезерувальний верстат з числовим програмним управлінням з витратними матеріалами на навчальний рік – Принтер багатофункціональний модульний 3D ZOOM 2 Plus Dobot (3 в 1) - відсутній авторизаційний лист виробника
При цьому необхідні авторизаційні листи були надані лише на цифровий вимірювальний комп’ютерний комплекс (Fourier Systems Ltd.), освітню платформу «Атмосферна школа» (ТОВ «Заклад освіти «Київ Глобал Скул»), ноутбуки (HP)., проектор (Epson), багатофункціональний пристрій (Epson), – при цьому авторизація Epson не містить згадку про запропоновані цифрові документ-камери Epson DC13.
Щодо зазначеного у таблиці вище обладнання, а також аналогічного обладнання в складі навчальних кабінетів, учасник ТОВ «БМС ТЕХНО» не надав скановані копії листів від виробників або їх офіційних представництв в Україні, які підтверджують статус учасника як партнера виробника.
Викладене свідчить про порушення обома учасниками вимог тендерної документації в частині підтвердження відповідності запропонованого обладнання технічним та якісним характеристикам предмета закупівлі.
Зважаючи на це, Замовник повинен був відхилити тендерну пропозицію цього учасника на підставі абз. 2 п. 2 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» як таку, що не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації.

Чи була наведена аргументація для дискваліфікації достатньою та обґрунтованою??  – Так

Наведена аргументація для дискваліфікації є достатньою та обґрунтованою.

Чи було дискваліфіковано замовником найнижчу цінову пропозицію за підсумками аукціону (одну або декілька)??  – Ні

2. Пропозиція продукції, яка не задовольняє технічні вимоги
Згідно з Додатком 2 до тендерної документації (Технічна специфікація) предмет закупівлі складається з комплектів обладнання (STEM-лабораторія та п’ять типів навчальних кабінетів). Своєю чергою, до складу STEM-лабораторії, входять, зокрема, 3D принтер з витратними матеріалами на навчальний рік (позиція 7) та Цифровий фрезерувальний верстат з числовим програмним управлінням з витратними матеріалами на навчальний рік.
ТОВ «БМС ТЕХНО», згідно з інформацією, поданою у документі «Технічна специфікація» (файл «6.Технічні характеристики.pdf», стор. 8-9) запропонувало Принтер багатофункціональний модульний 3D ZOOM 2 Plus Dobot (3 в 1). При цьому учасник за позицією 8 зазначив, що Цифровий фрезерувальний верстат входить до комплекту запропонованого ним за позицією 7 Принтера багатофункціонального модульного 3D ZOOM 2 Plus Dobot (3 в 1). Тобто, за двома окремими позиціями, за якими згідно з умовами тендерної документації, учасники мали запропонувати по одній окремій одиниці обладнання, ТОВ «БМС ТЕХНО» запропонувало лише один продукт, який неможливо буде використовувати одночасно і як 3D принтер, і як Цифровий фрезерувальний верстат.
Викладене свідчить про порушення ТОВ «БМС ТЕХНО» вимог тендерної документації в частині підтвердження відповідності запропонованого обладнання технічним та якісним характеристикам предмета закупівлі.
Зважаючи на це, Замовник повинен був відхилити тендерну пропозицію цього учасника на підставі абз. 2 п. 2 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» як таку, що не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації.

Чи була наведена аргументація для дискваліфікації достатньою та обґрунтованою??  – Ні

Наведена аргументація для дискваліфікації достатньою та обґрунтованою.

Чи було дискваліфіковано замовником найнижчу цінову пропозицію за підсумками аукціону (одну або декілька)??  – Ні

Під час здійснення громадського контролю у сфері публічних закупівель були виявлені ознаки порушень чинного законодавства в сфері публічних закупівель, які вчинені посадовими особами Управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації (далі – Замовник) під час проведення закупівлі оснащення закладів загальної освіти обладнанням для навчальних кабінетів фізики, хімії, біології, математики, географії і STEM-лабораторій (ДК 021:2015:39160000-1: Шкільні меблі) за процедурою відкритих торгів, оприлюдненою в електронній системі за посиланням: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-09-08-002744-c, а також ознаки антиконкурентних узгоджених дій з боку учасників даної закупівлі.
За результатами перевірки тендерних пропозиції зазначених учасників, нами було виявлено ряд суттєвих порушень вимог тендерної документації, які згідно з чинним законодавством є обов’язковими підставами для їх відхилення:

1. Відсутність назви виробника у поданих учасниками таблицях відповідності
Відповідно до умов Додатку 2 до тендерної документації, учасники повинні були надати у складі тендерної пропозиції, зокрема, таблицю відповідності запропонованого Обладнання технічним вимогам Замовника, які вказані в Додатку 2 (обов‘язково зазначається виробник та модель для можливості перевірки запропонованого обладнання технічним вимогам Замовника у разі відсутності зазначених вимог, Замовник залишає право відхилити пропозицію), завірену підписом уповноваженої особи та печаткою учасника (за наявності);
На виконання цієї вимоги ТОВ «ЕНСОФ» надало документ «Технічна специфікація. Таблиця відповідності» вих. №61/30 від 05.11.2020 (файл «4. Інформація про необхідні технічні характеристики.pdf»), а ТОВ «БМС ТЕХНО» - документи «Технічна специфікація» вих. №05-11/1/1-2020 та «Порівняльна таблиця відповідності…» №05-11/2/1-2020, обидва також від 05.11.2020 (файл «6. Технічні характеристики.pdf»), в яких відсутня інформація про виробників великої кількості запропонованого обладнання, зокрема:
ТОВ «ЕНСОФ»:
стор. 9-10, позиція 8 - ФРЕЗЕРУВАЛЬНО-ГРАВІРУВАЛЬНИЙ ВЕРСТАТ З ЧПУ КРЕЧЕТ 2 - CNC0002 – не вказано назву виробника - CNC Machines UA
стор. 26-27, позиція 23 - Персональний комп’ютер форм-фактора планшетний ПК – Планшет Tablet EINSTEINTM ENTAB - не вказано назву виробника - Fourier Systems Ltd
ТОВ «БМС ТЕХНО»:
стор.6 та 55, позиція 1 - Маніпулятор типу «миша» - не вказано назву виробника та модель
стор. 15 та 71, позиція 19 - Мікроскоп біологічний (для педагогічного працівника) – не вказано назву виробника та модель
Аналогічні недоліки містяться в таблицях щодо навчальних кабінетів.
Викладене свідчить про порушення обома учасниками вимог тендерної документації в частині підтвердження відповідності запропонованого обладнання технічним та якісним характеристикам предмета закупівлі.
Зважаючи на це, Замовник повинен був відхилити тендерну пропозицію цього учасника на підставі абз. 2 п. 2 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» як таку, що не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації.

Чи була наведена аргументація для дискваліфікації достатньою та обґрунтованою??  – Так

Наведена аргументація для дискваліфікації є достатньою та обґрунтованою.

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 01.11.2020 18:00

Оскарження умов:

до 07.11.2020 00:00

Подання пропозицій:

11.11.2020 18:00

Початок аукціону:

23.11.2020 14:43

Очікувана вартість
17 978 800 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
89 894 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Під час проведення процедур закупівель усі документи, що готуються замовником, викладаються українською мовою.
Всі документи, що мають відношення до тендерної пропозиції Учасника, складаються українською мовою. У разі надання цих документів іншою мовою, вони повинні бути перекладені українською мовою. Переклад повинен бути посвідчений підписом та печаткою учасника торгів, або посвідчений нотаріально (на розсуд учасника).
Дата та час розкриття тендерної пропозиції - 08.10.2020
Розгорнути Згорнути

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 комплект
STEM-лабораторія для закладів загальної середньої освіти
ДК 021:2015: 39160000-1 — Шкільні меблі
7 комплект
Навчальний кабінет фізики
ДК 021:2015: 39160000-1 — Шкільні меблі
5 комплект
Навчальний кабінет хімії
ДК 021:2015: 39160000-1 — Шкільні меблі
5 комплект
Навчальний кабінет біології
ДК 021:2015: 39160000-1 — Шкільні меблі
6 комплект
Навчальне обладнання для кабінетів географії
ДК 021:2015: 39160000-1 — Шкільні меблі

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Запитання до процедури

Запитання

Дата подання: 21.09.2020 09:35
Дата відповіді: 23.09.2020 15:15
Згідно технічного завдання на Основне преінстальоване програмне забезпечення персонального комп'ютера форм-фактора ноутбук, вимагається: програмний засіб для роботи з електронною книгою (підручник, методичний посібник тощо) на основі ліцензій вільного поширення або пропрієтарний з україномовним інтерфейсом з технологією захисту авторських прав DRM В додаток до цього є вимога: - програмний засіб (платформа) для роботи з електронною книгою (підручник, методичний посібник тощо) та відповідний контент, який розміщений у цьому програмному засобі повинен мати гриф Міністерства освіти і науки України. Для підтвердження учасники повинні надати скановану копію листа Міністерства освіти і науки України про надання грифу на програмний засіб та відповідний контент, який розміщений у цьому програмному засобі, завірений печаткою та підписом виробника програмного засобу. Про контент та платформу немає жодних вимог в технічному завданні, поясніть будь-ласка що Ви маєте на увазі. Якій контент Ви вважаєте відповідними. Надайте чіткий кількісний та якісний опис.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

На ваше запитання повідомляємо, що вимога надати скановану копію листа Міністерства освіти і науки України про надання грифу на програмний засіб та відповідний контент, який розміщений у цьому програмному засобі, завірений печаткою та підписом виробника програмного засобу стосується програмного засобу для роботи з електронною книгою (підручник, методичний посібник тощо) преінстальованого програмного забезпечення до ноутбуку, що відповідає навчальним програмам, затвердженими МОН України.

Запитання

Дата подання: 21.09.2020 09:35
Дата відповіді: 23.09.2020 15:15
Засоби навчання та обладнання (крім деяких витратних матеріалів), що поставляються та використовуються в освітньому процесі в навчальних кабінетах і STEM-лабораторіях, повинні мати гігієнічний сертифікат або висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, та технічний паспорт на виріб, та декларацію про відповідність вимогам технічних регламентів; бути укомплектованими інструкціями про використання та зберігання викладеними українською мовою, та обов’язковими методичними матеріалами для різних видів робіт відповідно до освітніх та навчальних програм. Чи до всіх товарів що пропонуються до постачання потрібно надавати скановані копії вищезазначених документів?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

На ваше запитання повідомляємо, що вимога щодо надання гігієнічного сертифікату або висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи, та технічного паспорту на виріб, та декларацію про відповідність вимогам технічних регламентів стосується засобів навчання та обладнання (крім деяких витратних матеріалів), що поставляються та використовуються в освітньому процесі в навчальних кабінетах і STEM-лабораторіях. Дана вимога регламентується Типовим переліком засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій, затвердженим наказом МОН України №1440.

Запитання

Дата подання: 21.09.2020 09:36
Дата відповіді: 23.09.2020 15:14
На запит Замовника Учасники процедури закупівлі повинні протягом 3-х робочих днів надати примірник(-и) запропонованого обладнання та/або програмного забезпечення з метою підтвердження відповідності вимогам, встановленим в цьому технічному завданні. Перевірка здійснюється протягом 2-х робочих днів. Про усі виявлені невідповідності наданого примірника(-ів) вимогам, встановленим в цьому технічному завданні Замовник складає відповідний протокол. У разі ненадання примірника (-ів) у зазначений вище строк або у разі виявлення невідповідності наданого примірника(-ів) вимогам, встановленим в цьому технічному завданні, Замовник має право відхилити пропозицію Учасника як таку, що не відповідає умовам тендерної документації. Запит на примірники буде проводитись до всіх без виключення учасників які подадуть свою пропозицію щодо участі в торгах. За якими критеріями буде проводитись перевірка відповідність/невідповідність наданих примірників. На якому етапі процедури закупівлі Ви запланували вищезазначену процедуру?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

На ваше запитання повідомляємо, що в Тендерній документації відсутній текст щодо запиту Замовником примірників запропонованого обладнання. Тож запитання щодо критеріїв перевірки та етапу процедури закупівлі для цієї процедури є неактуальними. Прохання уважно вивчати Тендерну документацію з усіма Додатками до неї.

Щодо технічних характеристик

Дата подання: 23.09.2020 15:23
Дата відповіді: 24.09.2020 10:33
Шановний замовник, У вас є вимога 3.1. Довідка за встановленою формою про виконання аналогічного (аналогічних) договору (договорів). Аналогічним договором є договір з поставки обладнання для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторії, загальна сума якого повинна бути не менше вартості закупівлі*. ми проаналізували Ваш попередній досвід проведення аналогічних закупівель(UA-2019-04-09-000525-b, UA-2018-03-28-000349-b, UA-2018-03-28-000371-b, UA-2018-07-10-001523-c ). В жодній з них не було дискримінаційної вимоги, яка міститься, аналогічної до вищезазначеної З чим пов’язано наявність ії в даній тендерній документації? Чи проводили Ви аналіз ринку на предмет наявності компаній, які відповідають вищенаведеній вимозі. Яка кількість компаній може відповідати цій дискримінаційній вимозі на даний момент? Чи проводили Ви аналіз ринку? Якщо так то з якої причини очікувана вартість закупівлі щонайменше в 1,5 перевищує середньоринкову вартість обладнання, що ви плануєте закупити? З якої метою Ви абсолютно не приділяєте уваги технічним характеристикам обладнання, Вам всеодно якої якості обладнання буде поставлене в учбові заклади, головне щоб постачальник відповідав певним кваліфікаційним критеріям?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня. Замовником буде внесено зміни до тендерної документації в цій частині.

Тема

Дата подання: 23.09.2020 15:29
Дата відповіді: 24.09.2020 10:23
Шановний замовнику, пропонуємо переглянути умови тендерної документації та прибрати дискримінаційну вимогу щодо суми аналогічних договорів та викласти ії, як наприклад у закупівлі: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-08-06-002702-b або у закупівлі: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-06-12-010279-c

відповідь:

Доброго дня. Замовником буде переглянуто вказану вимогу та внесено зміни до тендерної документації.

Надайте чітку відповідь

Дата подання: 24.09.2020 10:09
Дата відповіді: 28.09.2020 10:26
Шановний Замовнику У Вас є вимога: Засоби навчання та обладнання (крім деяких витратних матеріалів), що поставляються та використовуються в освітньому процесі в навчальних кабінетах і STEM-лабораторіях, повинні мати гігієнічний сертифікат або висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, та технічний паспорт на виріб, та декларацію про відповідність вимогам технічних регламентів; бути укомплектованими інструкціями про використання та зберігання викладеними українською мовою, та обов’язковими методичними матеріалами для різних видів робіт відповідно до освітніх та навчальних програм. Питання: В тендерній документації Ви не встановили чіткій перелік документів, в Україні безліч технічних регламентів. Чи потрібно надавати копії вищезазначених документів в складі тендерної пропозиції на весь товар. Чи буде ненадання вищезазначеного документу підставою для відхилення пропозиції? Наприклад: Копії яких документів потрібно надати на планшет???
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня. Замовником буде внесено зміни до тендерної документації в цій частині.

Питання

Дата подання: 24.09.2020 10:11
Дата відповіді: 28.09.2020 10:27
Шановний Замовнику Згідно технічного завдання на Основне преінстальоване програмне забезпечення персонального комп'ютера форм-фактора ноутбук, вимагається: програмний засіб для роботи з електронною книгою (підручник, методичний посібник тощо) на основі ліцензій вільного поширення або пропрієтарний з україномовним інтерфейсом з технологією захисту авторських прав DRM В додаток до цього є вимога: - програмний засіб (платформа) для роботи з електронною книгою (підручник, методичний посібник тощо) та відповідний контент, який розміщений у цьому програмному засобі повинен мати гриф Міністерства освіти і науки України. Для підтвердження учасники повинні надати скановану копію листа Міністерства освіти і науки України про надання грифу на програмний засіб та відповідний контент, який розміщений у цьому програмному засобі, завірений печаткою та підписом виробника програмного засобу. У своїй відповіді Ви посилаєтесь на електронні освітні ресурси, але в теднерній документації немає жодних згадок про те що закуповуються електронні освітні ресурси. Якщо ви закуповуєте електронні освітні ресурси то внесіть в Додаток 2 та встановіть чітки вимоги до предмету закупівлі, а якщо не закуповуєте то навіщо вимагаєте документи на той товар, який не закуповуєте? Вами не зазначено ані терміну дії ліцензії, ані дисциплін шкільної програми, ані кількісних показників стосовно контенту. Надайте роз’яснення щоб було зрозуміло. Що Вам запропонувати, та яким чином ви будете проводити оцінку пропозицій. На даному етапі складається враження, що вам всеодно на те, що потрапить до навчальних заклвдів
Розгорнути Згорнути

відповідь:

На ваше запитання повідомляємо, Технічна специфікація розроблена відповідно до Типових
переліків затверджених наказами МОН України №574 та 1440, якими затверджено вимоги до
преінстальованого програмного забезпечення та електронних освітніх ресурсів.
Відповідність запропонованого Учасниками програмного забезпечення для роботи з
електронною книгою (підручником, методичним посчбником тощо). Критерієм оцінювання
запропонованого Учасниками товару буде відповідність навчальним програмам, що має
підтверджуватись грифом Міністерства освіти і науки, копію листа про надання грифу на та
програмний засіб та відповідний контент виданого Міністерства освіти і науки України
учасники мають надати в складі тендерної пропозиції.
Розгорнути: 7 Згорнути

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-09-08-002744-c.a1

Статус:
Відхилена

Учасник: ФІЗИЧНА ОСОБА-ПІДПРИЄМЕЦЬ ЄВТУХ БОГДАН СЕРГІЙОВИЧ, Код ЄДРПОУ:3125720299
Дата подання: 18.09.2020 08:30
Шановний Замовнику!
Звертаємо Вашу увагу, що у відповідності до імперативних вимог п. 3 ч. 2 ст. 22 Закону України "Про публічні закупівлі", у тендерній документації зазначається інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі та технічні специфікації до предмета закупівлі повинні визначатися замовником з урахуванням вимог, визначених частиною четвертою статті 5 цьо
В свою чергу, частиною 1 ст. 23 Закону України "Про публічні закупівлі", визначено, що технічна специфікація повинна містити опис усіх необхідних характеристик товарів, робіт або послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні, функціональні та якісні характеристики. Характеристики товарів, робіт або послуг можуть містити опис конкретного технологічного процесу або технології виробництва чи порядку постачання товару (товарів), виконання необхідних робіт, надання послуги (послуг).
Всупереч зазначеним вище імперативним вимогам Закону України "Про публічні закупівлі", у Додатку 2 до Тендерної документації, взагалі відсутні технічні характеристики деяких товарів, що входять до предмету закупівлі, зокрема, щодо 3D принтера, вимоги до якого викладено наступним чином:
3D принтер з відповідними витратними матеріалами для виготовлення запланованих здобувачами освіти виробів протягом одного навчального року;
- програмне забезпечення;
- методичні матеріали для використання в освітньому процесі

Такий опис предмета закупівлі є прямим порушенням вимог статей 22-23 Закону України "Про публічні закупівлі" та може призвести до неефективного витрачання бюджетних коштів, оскільки дозволяє недобросовісним учасникам пропонувати до закупівлі обладнання низької якості за завищеними цінами.

Вимагаємо внести зміни до документації та викласти технічну специфікацію відповідно до вимог статей 22-23 Закону України "Про публічні закупівлі".
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

23.09.2020 12:18
На вашу вимогу повідомляємо, що Технічна специфікація розроблена згідно до Типових переліків затверджених наказами МОН України від 29 квітня 2020 року № 574 та від 02 листопада 2017 року №1440. Міністерство освіти і науки України, та наданих МОН України роз’яснень, що наведені в листі від 14.08.2020 № 1/9-441 «Щодо неухильного дотримання законодавства», згідно вищезазначеного вимоги до мультимедійного обладнання (у т. ч. інтерактивної дошки, мультимедійного проєктора з короткофокусним об’єктивом, багатофункціонального пристрою тощо), електронних освітніх ресурсів та пристосувань для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій визначаються відповідно до Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 29 квітня 2020 року № 574, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07 травня 2020 р. за № 410/34693, ТА НЕ МОЖУТЬ ВІДРІЗНЯТИСЯ ВІД ВСТАНОВЛЕНИХ НАКАЗОМ».
Також, у частині 4 статті 23 ЗУ «Про публічні закупівлі» визначено, що технічні специфікації не повинні містити посилання на конкретні марку чи виробника або на конкретний процес, що характеризує продукт чи послугу певного суб’єкта господарювання, чи на торгові марки, патенти, типи або конкретне місце походження чи спосіб виробництва. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим та містити вираз «або еквівалент».
Отже, Замовником встановлено Технічні характеристики обладнання таким чином, аби створити якомога більшу конкурентність, та надати можливість всім потенційним учасникам подати свої пропозиції.

Номер вимоги: UA-2020-09-08-002744-c.c2

Статус:
Вирішена

Учасник: ФІЗИЧНА ОСОБА-ПІДПРИЄМЕЦЬ ЄВТУХ БОГДАН СЕРГІЙОВИЧ, Код ЄДРПОУ:3125720299
Дата подання: 21.09.2020 09:17
Шановний Замовнику!
Звертаємо Вашу увагу, що вимога про надання аналогічних договорів на певну суму, є дискримінаційною по відношенню до інших учасників. Пропонуємо Видалити дану вимогу як дискримінаційну. На підтвердження додаємо рішення Органу оскарження.
В разі відхилення даної вимоги, її буде подано у вигляді скарги до Органу оскарження.

Рішення замовника: Вимога задоволена

24.09.2020 10:19
Доброго дня. На Вашу вимогу повідомляємо, що Замовником буде внесено зміни до тендерної документації.

Номер вимоги: UA-2020-09-08-002744-c.a3

Статус:
Відхилена

Учасник: ФІЗИЧНА ОСОБА-ПІДПРИЄМЕЦЬ ЄВТУХ БОГДАН СЕРГІЙОВИЧ, Код ЄДРПОУ:3125720299
Дата подання: 23.09.2020 08:19
Шановний замовнику, пропонуємо переглянути умови оплати по договору та встановити умову про попередню оплату до поставки товару 50%, як наприклад у закупівлі:
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-08-06-002702-b
або у закупівлі:
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-06-12-010279-c

Рішення замовника: Вимога не задоволена

25.09.2020 12:15
Законодавством не передбачено обов'язок Замовника встановлювати попередню оплату в договорі.

Номер вимоги: UA-2020-09-08-002744-c.c4

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВ "ДІСТРІ ІНВАЙТ ІТ", Код ЄДРПОУ:40955533
Дата подання: 23.09.2020 15:16
Вимога додається

Рішення замовника: Вимога відхилена

28.09.2020 10:29
Технічна специфікація розроблена відповідно до Типових переліків затверджених
наказами МОН України №574 та 1440, та на вимогу статті 23 ЗУ України «Про публічні
закупівлі» та містить опис наборів демонстраційного та лабораторного обладнання. Згідно
Типового переліку затвердженого наказом МОН України №574 комплектація деяких як
демонстраційних, так і лабораторних наборів визначається педагогічним працівником та
повинна забезпечувати виконання експериментів відповідно до навчальної програми та
містити методичні матеріали по використанню в освітньому процесі. З ящиком для
зберігання. Склад вказаних наборів повністю забезпечує виконання експериментів та
лабораторних робіт з вказаних розділів фізики, хімії та біології відповідно до навчальних програм.

Номер вимоги: UA-2020-09-08-002744-c.a5

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ФОП "ПРИШВА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ", Код ЄДРПОУ:2406605150
Дата подання: 28.09.2020 15:49
Управлінням освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації (далі – Замовник) було оголошено закупівлю - https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-09-08-002744-c «Оснащення закладів загальної освіти обладнанням для навчальних кабінетів фізики, хімії, біології, математики, географії і STEM-лабораторій» (далі – Закупівля).
Ознайомившись з положеннями тендерної документації Закупівлі (далі – Тендерна документація) нами виявлено ряд дискримінаційних вимог та порушень, що суттєво обмежує коло потенційних учасників:
1. В Додатку 2 Тендерної документації, Замовником були визначені вимоги до ряду лабораторних та демонстраційних наборів, яким повністю відповідають товари тільки одного виробника – ТМ Interschool (https://interschool.com.ua/). Згідно даних із відкритих джерел власником ТМ Interschool є ТОВ «ЕНСОФ», яка ще недавно називалась ТОВ «НВП «ЕНГЛЕР» (https://ko.com.ua/pod_rukovodstvom_maksima_dacenko_kompaniya_ensof_gotovitsya_k_mezhdunarodnoj_jekspansii_131586). Також, товари ТМ Interschool представлені на сайті компанії ТОВ «БМС ТЕХНО» (https://www.bmstechno.ua/), яка була конкурентом ТОВ «ЕНСОФ» у торгах, щонайменше, 58 разів (згідно інформації з відкритих джерел - https://clarity-project.info/tenderer/22945907). Інформація про дані товариства та їх взаємозв’язок є важливою з огляду на наступні пункти скарги. Детальна порівняльна таблиця вимог замовника та характеристик товарів ТМ Interschool з сайту interschool.com.ua наведена у Додатку 1 до Скарги. Таким чином, Замовник унеможливлює участь інших виробників та постачальників в даній закупівлі та порушує норми ЗУ «Про публічні закупівлі». Просимо усунути дані вимоги.
2. В Додатку 1 до Тендерної документації Замовником встановлено критерій наявності документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів), який є дискримінаційним в частині формулювання: Аналогічним договором є договір з поставки обладнання для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторії, загальна сума якого повинна бути не менше вартості закупівлі.
Встановленні мінімальних сум виконаних договорів для підтвердження досвіду виконання аналогічного договору є дискримінаційним самим по собі, що неодноразово підтверджується рішеннями АМКУ в подібних спорах (приклад, рішення UA-2017-04-04-000197-b.b1). Але в даному випадку, дискримінація є особливо очевидною ще саме тому, що згідно даних із моніторингового порталу DoZorro та системи аналітики відкритих даних Clarity Project 2 аналогічні договори на постачання навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторії для навчальних закладів освіти державної та комунальної форми власності (українських або іноземних) на суму не менше вартості закупівіл є тільки у двох компаній: ТОВ «ЕНСОФ» та ТОВ «БМС ТЕХНО», що вже згадувались раніше. При цьому, на ринку постачання освітнього обладнання є, щонайменше, 5 компаній чий загальний досвід виконання аналогічних договорів становив понад 100 млн. грн. лише у 2019 році (ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО "КВАНТ" ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ЕЛЕКТРОВИМІРЮВАЧ", ТОВ «ЕМЕНС», ТОВ Бі-Про, ТОВ «Діксі-центр»), що очевидно свідчить про їх можливість постачання даного договору, проте жодна з них немає двох аналогічних договорів на зазначену суму, оскільки практика проведення тендерів подібного об’єму не була поширеною до 2020 року. З огляду на вищезазначене, просимо скасувати дану вимогу.
3. В Додатку 2 до Тендерної документації Замовником встановлено наступну вимогу: «програмний засіб (платформа) для роботи з електронною книгою (підручник, методичний посібник тощо) та відповідний контент, який розміщений у цьому програмному засобі повинен мати гриф Міністерства освіти і науки України. Для підтвердження учасники повинні надати скановану копію листа Міністерства освіти і науки України про надання грифу на програмний засіб та відповідний контент, який розміщений у цьому програмному засобі, завірений печаткою та підписом виробника програмного засобу».
При цьому, Замовником не наведено жодних критеріїв ані до «платформи», ані до «контенту». Реєстр наданих Міністерством грифів є відкритим та знаходиться за посиланням - https://gryf.imzo.gov.ua/ Згідно даних реєстру, на сьогоднішній день, відсутні «платформи з відповідним контентом», що мають гриф МОН. При цьому є декілька «платформ» та чимало «контенту», але відсутність критерії до цих двох термінів дає можливість суб’єктивної оцінки Замовником наданих пропозицій та відхилень добросовісних учасників. Просимо конкретизувати вимоги або видалити даний пункт.
4. Провівщи аналіз цін на товари, що вимагаються Замовником та знаходяться у вільному доступі в мережі інтернет на різних сайтах, стає зрозумілим, що очікувана вартість Закупівлі суттєво завищена. У додатку 2 до Скарги наведена порівняльна таблиця і з ринковими вартостями обладнання. Навіть якщо упустити дрібні деталі, стає очевидно, що очікувана вартість, щонайменше на 40% вища від реальної ринкової вартості, а враховуючи конкурентний аукціон, сума закупівлі могла б бути ще нижчою. Але на даний момент, вищезазначені дискримінаційні вимоги не дозволяють провести конкурентну закупівлю та здійснити економію.
Окрім цього, сам перелік обладнання, що входить до кабінетів, які визначив Замовник, є вибірковим та неповним у порівнянні із Типовим переліком засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій, затверджений Наказом МОН від 29.04.2020 № 574 (далі – Наказ). До прикладу, для кабінету фізики Замовник закуповує лише 12 із понад 100 позицій, що зазначені в Наказі. Подібна ситуація і з кабінетами біології, географії, хімії та математики. Для СТЕМ-лабораторії із 16 позицій Наказу Замовник вибрав лише 3Д принтер та Цифровий фрезерувальний верстат, решта – набори з фізики, хімії, біології, що за описом один в один відповідають наборам на сайті TM Interschool, хоча не зовсім зрозуміла логіка їх приналежності до СТЕМ-лабораторії. Очевидно, це пов’язано з обмеженістю асортименту ТМ Interschool, оскільки обладнання, що планується закуповуватись Замовником майже не виходить за рамки асортименту на сайті interschool.com.ua
Окрім цього, тендерна документація та технічна специфікація Закупівлі (як наслідок, всі дискримінаційні вимоги) майже на 100% співпадають з іншою оголошеною закупівлею - https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-09-11-002713-a , що тільки підтверджує вищенаведені аргументи.
Виходячи із вищенаведеного стає очевидно, що в даному вигляді участь у закупівлі можуть прийняти лише 2 компанії: ТОВ «Енсоф» та її спаринг-партнер ТОВ «БМС-ТЕХНО», що навряд призведе до економії коштів. Просимо Вас внести зміни в закупівлю та уникнути розтрати бюджетних коштів. В іншому випадку, ми будемо змушені звернутись в АМКУ та ДАСУ.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

30.09.2020 15:26
8 вересня 2020 року Управлінням освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації було оголошено процедуру відкритих торгів з публікацією англійською мовою відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» на закупівлю Код ДК 021:2015: 39160000-1 Шкільні меблі (оснащення закладів загальної освіти обладнанням для навчальних кабінетів фізики, хімії, біології, математики, географії і STEM-лабораторій). Ідентифікатор - UA-2020-09-08-002744-c.
Технічні характеристики обладнання та засобів навчання визначалися відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України від 02.11.2017 № 1440 та від 29.04.2020 № 574 «Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій». У Типовому переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій вимоги та складові до деяких лабораторних та демонстраційних наборів не визначені чітко та їх комплектність визначається педагогічним працівником та повинна забезпечувати виконання експериментів відповідно до навчальної програми та містити методичні матеріали по використанню в освітньому процесі.
Оголошена Управлінням освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації закупівля проводиться за рахунок субвенцій наданих з держановго бюджету згідно розпорядження КМУ від 27.11.2019 р. № 1109-р «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки на 2019 рік». Згідно розпорядження обласні, Київська міська державні адміністрації протягом місяця з дня набрання чинності наказом Міністерства освіти і науки України від 10 квітня 2020 року № 497, надсилають до МОН листи з пропозиціями, сформованими за поданням органів управління у сфері освіти держадміністрації, за формою згідно з додатком до цих Порядку та умов. Управлінням освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації отримало погодження МОН України згідно своїх пропозицій надісланих на розгляд, в тому числі і демонстраційних наборів, та наборів для виконання лабораторних робіт. Складові вказаних наборів в технічних вимогах не є унікальними та можуть комплектуватись будь-якими постачальниками які можуть здійснювати постачання засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів.
Щодо вимоги Скаржника стосовно вимог до підтвердження кваліфікаційних критеріїв а саме, аналогічного договору повідомляємо, що в Тендерну документацію внесено зміни.
Технічна специфікація на закупівлю Код ДК 021:2015: 39160000-1 Шкільні меблі (оснащення закладів загальної освіти обладнанням для навчальних кабінетів фізики, хімії, біології, математики, географії і STEM-лабораторій) (ідентифікатор - UA-2020-09-08-002744-c) розроблено згідно до наказів Міністерства освіти і науки України від 02.11.2017 № 1440 «Про затвердження Типового переліку комп’ютерного обладнання для закладів дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної освіти)» та від 29.04.2020 № 574 «Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій». Згідно Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій оснащення повинно відповідати у тому числі вимогам стандарту освіти, що і є основним критерієм для оцінювання запропонованого учасниками до закупівлі обладнання. Для об’єктивності оцінювання Замовником не зазначено в Технічній специфікації обмежуючих, антиконкурентних вимог до програмного засобу для роботи з електронною книгою (підручник, методичний посібник тощо) на основі ліцензій вільного поширення, а вимагається лише підтвердити відповідність запропонованого обладнання шляхом надання сканованої копії листа Міністерства освіти і науки України про надання грифу на програмний засіб та відповідний контент, який розміщений у цьому програмному засобі, завірений печаткою та підписом виробника програмного засобу.
Щодо вимоги Скаржника стосовно цін на товари та порівняння Технічної специфікації в іншими закупівлями повідомляємо, що Технічна специфікація розроблена у відповідності до Типових переліків, затверджених наказами МОН України, та роз’яснень наданих листом МОН України від 14.08.2020 № 1/9-441 щодо неухильного дотримання законодавства, в якому зазначено, що технічні характеристики не можуть відрізнятися від встановлених наказами. Тому не дивно, що Технічні характеристики співпадають. Такий опис дає змогу більшій кількості потенційних учасників подати свої пропозиції до закупівлі.
Також повідомляємо, що оголошена закупівля проводиться згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 р. № 1109-р «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки на 2019 рік та у відповідності до наданих цим розпорядженням субвенцій з державного бюджету, тож при визначенні очікуваної вартості закупівлі Управління освіти і науки Тернопільської області керувалось зазначеними в розпорядженні цифрами що дозволяється п.3, ч.2 статті 4 ЗУ «Про публічні закупівлі». Також зазначаємо, що вимоги до обладнання затверджені Міністерством освіти та науки України та пройшли відповідне погодження.

Документи подані скаржником

Документи подані скаржником

23.09.2020 15:16
Лист МОН 14082020.pdf

Документи подані скаржником

28.09.2020 15:49
Вимога.docx
28.09.2020 15:49
Додаток 1.docx
28.09.2020 15:49
Додаток 2.docx

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2020-09-08-002744-c.b6

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕМЕНС", Код ЄДРПОУ:42647754
Пошук по цьому автору
Дата подання: 03.10.2020 16:16

Скарга щодо порушення законодавства та встановлення замовником дискримінаційних вимог у тендерній документації

Маючи намір взяти участь в даній процедурі закупівлі, Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕМЕНС» (далі – Скаржник) дослідило умови, встановлені Замовником у тендерній документації та виявило ряд дискримінаційних вимог, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких безпосередньо порушено права та законні інтереси Скаржника (оскільки такі дискримінаційні вимоги обмежують коло потенційних учасників та унеможливлюють участь Скаржника у даних торгах, адже виконати встановлені Замовником окремі умови зможе лише обмежена кількість учасників ринку, які співпрацюють з конкретним виробником товарів, на якого орієнтовані вимоги тендерної документації). При цьому Скаржник є досвідченим постачальником товарів для оснащення навчальних кабінетів та має намір запропонувати аналогічні або навіть кращі по характеристикам товари, аніж ті, які запропонує той учасник, що безпосередньо працює з конкретним виробником товару. Тобто, вимоги тендерної документації орієнтовані на конкретного виробника описаних товарів та на конкретного учасника, що безпосередньо порушує права та охоронювані законом інтереси Скаржника. Дана скарга обґрунтовується фактами, викладеними в доданих файлах.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 07.10.2020 20:49

Кількість скарг: UA-2020-09-08-002744-c.c7

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КУРС ІНТЕРВАЛ", Код ЄДРПОУ:43318858
Пошук по цьому автору
Дата подання: 03.10.2020 17:59

СКАРГА на неправомірні та дискримінаційні вимоги що містяться в тендерній документації

Вих.№ 164 від 03.10.2020 До органу оскарження: Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 45 Суб’єкт оскарження: Товариство з обмеженою відповідальністю «КУРС ІНТЕРВАЛ» ЄДРПОУ: 43318858 Адреса: 02232, м. Київ, пр. В. Маяковського, 68, офіс 233 тел. +380 97 034 2088 Email: courseinterval@gmil.com Замовник: Управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації ЄДРПОУ: 02145903 Адреса: 46021, Україна, Тернопільська область, м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8 Тел. 380352522353 Email: toblosvita@gmail.com Інформація про закупівлю: Ідентифікатор закупівлі: UA-2020-09-08-002744-c СКАРГА на неправомірні та дискримінаційні вимоги що містяться в тендерній документації Управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації 08.09.2020 року оголосило закупівлю «ДК 021:2015:39160000-1 Шкільні меблі (Оснащення закладів загальної освіти обладнанням для навчальних кабінетів фізики, хімії, біології, математики, географії і STEM-лабораторій)» ID закупівлі UA-2020-09-08-002744-c. Кінцевий термін подання пропозицій 08.10.2020 року. Керуючись частиною 8 статті 18 ЗУ «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) Скарги, що стосуються тендерної документації та/або прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, що відбулися до закінчення строку, установленого для подання тендерних пропозицій, можуть подаватися до органу оскарження з моменту оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі, але не пізніше ніж за чотири дні до дати, установленої для подання тендерних пропозицій. Ознайомившись з умовами тендерної документації Товариство з обмеженою відповідальністю «КУРС ІНТЕРВАЛ», (далі – Суб’єкт оскарження) виявило умови які обмежують конкуренцію серед учасників та порушують принципи недискримінації серед учасників, що обмежує право ТОВ «КУРС ІНТЕРВАЛ» на участь у цій закупівлі а саме: 29.09.2020 року Замовником було внесено зміни до Тендерної документації та викладено пункт 3.1 Додатку Тендерної документації в наступній редакції «Довідка за встановленою формою про виконання аналогічного (аналогічних) договору (договорів). Аналогічним договором є договір з поставки обладнання для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторії*. Вартість кожного з запропонованих аналогічних договорів має становити не менше 75% від очікуваної вартості закупівлі.» І. Вимога документації що «Аналогічним договором є договір з поставки обладнання для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторії*» є дискримінаційною по відношенні до Суб’єкта оскарження та такою, що значно обмежує кількість потенційних учасників Процедури закупівлі. Так як прийняти участь в закупівлі можуть лише ті учасники які мають досвід виконання аналогічного договору з поставки обладнання саме для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторії. Предмет даної закупівлі, Замовником визначено згідно ДК 021:2015: 39160000-1 - Шкільні меблі, Суб’єкт оскарження має досвід виконання аналогічного договору по поставці обладнання згідно предмете закупівлі (ДК 021:2015: 39160000-1 - Шкільні меблі) але не має аналогічного договору по поставці обладнання для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторії. Тому дана вимога є дискримінаційною по відношенні до Суб’єкта оскарження та інших потенційних учасників закупівлі котрі не мають аналогічного договору по поставці обладнання саме для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторії. Відповідно до п.3 ч.2 ст.16 Закону, замовник може установити такий кваліфікаційний критерій як наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів) Тобто Законом чітко передбачено що Замовник може вимагати підтвердження виконання аналогічного договору за предметом закупівлі. Предметом даної закупівлі є поставка товарів. Законом не передбачено що замовник може встановлювати такий критерій як підтвердження виконання аналогічного договору в певних кабінетах. Статтею 5 Закону визначено, що закупівлі здійснюються, зокрема, за принципом недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель. Встановивши в тендерній документації дискримінаційну вимогу а саме що Аналогічним договором є договір з поставки обладнання для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторії, замовник обмежує право участі суб’єкта оскарження в даній закупівлі Тому просимо зобов’язати замовника внести зміни до ДТ та виключити вимогу передбачену в пункті 3.1 Додатку 1 ТД а саме що «Аналогічним договором є договір з поставки обладнання для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторії» ІІ. Вимога документації що «Вартість кожного з запропонованих аналогічних договорів має становити не менше 75% від очікуваної вартості закупівлі.» є дискримінаційною по відношенні до Суб’єкта оскарження та такою, що значно обмежує кількість потенційних учасників Процедури закупівлі. Так як прийняти участь в закупівлі можуть лише ті учасники які мають досвід виконання аналогічного договору сума якого становить не менше 13 484 100.00 грн. (що становить 75% від очікуваної вартості закупівлі). Суб’єкт оскарження має досвід виконання аналогічного договору по поставці товарів, але не має досвіду виконання аналогічного договору в сумі не менше 75% від очікуваної вартості закупівлі, а саме не менше 13 484 100.00 грн. Відповідно до п.3 ч.2 ст.16 Закону, замовник може установити такий кваліфікаційний критерій як наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів) Тобто Законом чітко передбачено що Замовник може вимагати підтвердження виконання аналогічного договору за предметом закупівлі, але Законом не передбачено що Замовник може встановлювати вартісний показник виконання аналогічного договору. Встановивши в тендерній документації дискримінаційну вимогу а саме що Вартість кожного з запропонованих аналогічних договорів має становити не менше 75% від очікуваної вартості закупівлі, замовник обмежує право участі суб’єкта оскарження в даній закупівлі. Те що дана вимога щодо вартісного показника аналогічного договору є дискримінаційною підтверджено рішенням Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель – Рішення № 4499 від 10.03.2020 Тому просимо зобов’язати замовника внести зміни до ДТ та виключити вимогу передбачену в пункті 3.1 Додатку 1 ТД а саме що «Вартість кожного з запропонованих аналогічних договорів має становити не менше 75% від очікуваної вартості закупівлі» Дискримінаційні вимоги, що містяться в тендерній документації порушують права та законні інтереси Суб’єкта оскарження як учасника відповідної процедури закупівлі. Через порушенням замовником частини 2 та 4 статті 5 та частини 4 статті 22 ЗУ «Про публічні закупівлі», Суб’єкт оскарження не може прийняти участь у закупівлі. Статтею 5 Закону визначено, що закупівлі здійснюються, зокрема, за принципом недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель. Частиною четвертою статті 22 Закону передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, які обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Дії Замовника в частині встановлення у Документації наведених вище вимог порушують вимоги частини третьої статті 5 та частини четвертої статті 22 Закону, якими передбачена недискримінація учасників, а також права та законні інтереси Суб’єкта оскарження, пов'язані з його участю у Процедурі закупівлі, та принципи недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, передбачені статтею 5 Закону. На підставі вище викладеного та керуючись ст.5, ст. 18, ст. 22 ЗУ «Про публічні закупівлі» ПРОСИМО: 1. Прийняти скаргу до розгляду. 2. Зобов’язати замовника внести зміни до ДТ та виключити вимогу передбачену в пункті 3.1 Додатку 1 ТД а саме що «Аналогічним договором є договір з поставки обладнання для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторії» 3. Зобов’язати замовника внести зміни до ДТ та виключити вимогу передбачену в пункті 3.1 Додатку 1 ТД а саме що «Вартість кожного з запропонованих аналогічних договорів має становити не менше 75% від очікуваної вартості закупівлі» Директор ТОВ «КУРС ІНТЕРВАЛ» Т.В. Никитюк
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 07.10.2020 20:50

Документи подані скаржником

03.10.2020 14:51
Скарга.docx
03.10.2020 14:51
Скарга.pdf

Документи подані скаржником

03.10.2020 18:00
0000001948591907.1.0.pdf
03.10.2020 18:02
sign.p7s

Протокол розгляду

Учасник Документи Рішення
ТОВ БМС ТЕХНО Документи
Опубліковано
Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕНСОФ" Документи
Опубліковано
Документи

Документи

11.11.2020 18:03
edr_identification.yaml

Документи

11.11.2020 18:04
edr_identification.yaml

Публічні документи

11.11.2020 14:24
sign.p7s
11.11.2020 14:24
sign.p7s
26.11.2020 16:36
public_doc.p7s
26.11.2020 16:36
public_doc.pdf
26.11.2020 16:37
Довідка МВС.pdf
11.11.2020 14:24
sign.p7s
11.11.2020 14:24
sign.p7s

Аукціон

Початок:
23.11.2020 14:43
Завершення:
23.11.2020 15:04

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 23.11.2020 15:04

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕНСОФ"
Пошук по цьому учаснику
16 540 495.82 UAH з ПДВ 16 449 710.40 UAH з ПДВ Документи
16 900 072 UAH з ПДВ 16 528 998 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

26.11.2020 16:38
sign.p7s
26.11.2020 16:38
sign.p7s
26.11.2020 16:37
Довідка МВС.pdf
26.11.2020 16:36
public_doc.pdf
26.11.2020 16:36
public_doc.p7s
11.11.2020 14:24
sign.p7s
11.11.2020 14:24
sign.p7s

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕНСОФ"
#36938941
Пошук по цьому переможцю
Переможець 16 449 710.40 UAH з ПДВ 23.11.2020 16:18

Документи

23.11.2020 15:05
edr_identification.yaml
23.11.2020 15:54
документ449.pdf
23.11.2020 16:15
sign.p7s

Переможець

Дата і час публікації: 23.11.2020 16:18

Учасник Пропозиція Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕНСОФ"
Пошук по цьому переможцю
#36938941
16 449 710.40 UAH з ПДВ Документи

Документи

23.11.2020 15:05
edr_identification.yaml
23.11.2020 15:54
документ449.pdf
23.11.2020 16:15
sign.p7s

Укладений договір


Номер 18
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Договір.pdf Укладений
16 449 710.40
09.12.2020 10:35
09.12.2020
Додаток 1 Специфікація.pdf Укладений
16 449 710.40
09.12.2020 10:35
09.12.2020
Додаток 2 характеристики.pdf Укладений
16 449 710.40
09.12.2020 10:36
09.12.2020
Додаток 3 Місце поставки.pdf Укладений
16 449 710.40
09.12.2020 10:36
09.12.2020
sign.p7s Укладений
09.12.2020 10:46

Виконання договору

Строк дії за договором: не вказанa — 31.12.2020
Сума оплати за договором: 16 449 710.40
UAH з ПДВ

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання