Рентгенологічне та радіологічне обладнання немедичного призначення (38580000-4) (комплексна скануюча система для огляду транспортних засобів (контейнерів) спеціального призначення) Non-medical equipment based on the use of radiations (38580000-4) (complex scanning system for inspecting transport vehicles (containers) of for special purpose)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-10-15-011335-c
  • 38580000-4 - Рентгенологічне та радіологічне обладнання немедичного призначення
  • Подання пропозицій
Найменування замовника:
Міністерство оборони України (Відділ підготовки та проведення закупівель за напрямком оперативного, технічного та медичного забезпечення управління проведення закупівель Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів МОУ)
Код ЄДРПОУ:
00034022
Тип закупівлі
Переговорна процедура для потреб оборони
Контактна особа замовника
Дмитро Стамболов, +380444547355 , d.stambolov@mil.gov.ua
Адреса замовника
Україна, м. Київ, 03168, м. Київ, пр-т. Повітрофлотський, 6
Очікувана вартість
299 000 000 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 20.10.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 21.10.2020 01:00

Оскарження умов:

до 22.10.2020 01:00

Подання пропозицій:

26.10.2020 18:00

Початок аукціону:

27.10.2020 11:39

Очікувана вартість
299 000 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
8 970 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
2 990 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
1 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

5 комплект
комплексна скануюча система для огляду транспортних засобів (контейнерів) спеціального призначення
ДК 021:2015: 38580000-4 — Рентгенологічне та радіологічне обладнання немедичного призначення

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

Термін поставки

Дата подання: 16.10.2020 18:32
Відповідно до умов оголошення про проведення відбору учасників для проведення переговорної процедури закупівлі для потреб оборони встановлено строк поставки товарів (монтаж та пусконалагодження) до 21 грудня 2020 року. Звертаємо увагу Замовника, що предметом закупівлі є високотехнологічне обладнання, яке не виробляється в Україні. Цикл виробництва даного обладнання становить близько 5 місяців. Подібне обладнання виготовляється лише на замовлення, тобто складських залишків не може бути (крім випадків попередніх непублічних домовленостей). Таким чином, з моменту укладення договору, виробництво обладнання, його доставка на територію України, розмитнення та інші необхідні операції потребують не менше 6 місяців. Виходячи з викладеного, в разі реальної зацікавленості Замовника у постачанні даного обладнання, просимо змінити строк поставки товару (монтаж та пусконалагодження) до 01 травня 2021 року.
Розгорнути Згорнути
Відповідь відсутня

Щодо оплати

Дата подання: 16.10.2020 18:33
Відповідно до умов проекту договору встановлено умови оплати: Розрахунки з Постачальником проводяться за фактично поставлений Товар його монтаж та пусконалагодження шляхом: оплати Замовником, після пред’явлення Постачальником рахунку на оплату (далі – рахунок) та підписання Сторонами Акту приймання-передачі та видаткової накладної, протягом 30 банківських днів, з дня підписання Замовником Акту приймання-передачі, за умови надходження бюджетних коштів на рахунок Міністерства оборони України на призначені видатки та після надання Постачальником в установленому порядку документів передбачених п. 4.2 цього Договору. Таким чином, проєктом договору не передбачено можливості попередньої оплати. Звертаємо увагу Замовника, що предметом закупівлі є високотехнологічне обладнання, яке не виробляється в Україні. Виробники даного обладнання починають його виробництво лише за умови попередньої оплати (крім випадків попередніх непублічних домовленостей). Слід також зазначити, що міжнародна та українська практика закупівель аналогічного обладнання свідчить про обов’язковість авансування для виробництва обладнання. При цьому, можливість попередньої оплати прямо передбачена чинними нормативними актами, зокрема постановою КМУ від 4 грудня 2019 р. № 1070 «Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» встановлено, що розпорядники (одержувачі) бюджетних коштів (крім закордонних дипломатичних установ) у договорах про закупівлю товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти можуть передбачати попередню оплату в разі закупівлі товарів, робіт і послуг, що закуповуються для забезпечення національної безпеки та оборони держави на строк не більше 24 місяців. Тому наполягаємо на внесенні відповідних змін, передбачивши авансування в обсязі 100%.
Розгорнути Згорнути
Відповідь відсутня

Досвід виконання аналогічних договорів

Дата подання: 16.10.2020 18:37
Поясненням до Довідки про досвід виконання аналогічних договорів передбачена необхідність підтвердження зазначеної у довідці інформації шляхом надання копії аналогічного договору щодо постачання скануючої системи для огляду транспортних засобів (контейнерів) за 2019 та/або 2020 та/або інші попередні роки та оригінал відгуку [виданий суб’єктом господарювання (з яким було укладено договір) із зазначенням дати і номеру договору (на який надано відгук) та інформації про належне виконання договору, у тому числі стосовно якості та строків]. Вважаємо, що таке обмеження підтвердження досвіду є обмежуючим реальну конкуренцію, оскільки скануючи системи для огляду транспортних засобів (контейнерів) за своїм базовим функціоналом є обладнанням подібним (аналогічним) іншим видам скануючих систем. У зв’язку з чим, наполягаємо на наступній редакції пояснення до Довідки про досвід виконання аналогічних договорів: «Для підтвердження зазначеної у довідці інформації учасник повинен надати копію аналогічного договору (аналогічним договором в розумінні цієї тендерної документації є договір на постачання товару за предметом закупівлі (за четвертим знаком національного класифікатора ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник») та оригінал відгуку [виданий суб’єктом господарювання (з яким було укладено договір) із зазначенням дати і номеру договору (на який надано відгук) або інформацію про належне виконання договору, на підтвердження виконання договору надається документ, що підтверджує факт передачі товару згідно предмету договору (акт прийому-передачі, або видаткова накладна)».
Розгорнути Згорнути
Відповідь відсутня

Підтвердження фінансової спроможності

Дата подання: 16.10.2020 18:39
Для підтвердження фінансової спроможності, надається: оригінал/копія “Звіту про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)” або оригінал/копія “Фінансової звітності малого підприємства” або оригінал/копія “Фінансової звітності мікропідприємства” за 2019 рік та за перше півріччя 2020 року за формами, що передбачені наказами Міністерства фінансів України від 07.02.2013 № 73 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 лютого 2013 за № 336/22868 та від 25.02.2000 №39 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 березня 2000 за №161/4382 відповідно. Фінансова спроможність визначається відповідно до поданого звіту за колонкою 2 000 (код рядка “Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)”, який має бути у розмірі не менше 75% очікуваної вартості предмету закупівлі. Такий підхід, значно звужує конкуренцію, особливо між українськими компаніями-постачальниками, працюючими на локальному українському ринку. Це обумовлено достатньо обмеженим попитом на скануючі системи, а також досить складним фінансово-політично-економічним та епідеміологічним періодом для надання звітності (2019 рік та 1 піріччя 2020 р.р.). У зв’язку з чим, наполягаємо на наступній редакції вимоги щодо підтвердження фінансової спроможності на рівні 30% очікуваної вартості предмету закупівлі.
Розгорнути Згорнути
Відповідь відсутня

обробка персональних даних

Дата подання: 19.10.2020 18:02
Згідно п.7 частина 12.3 Замовник вимагає від Учасника надати «Копія або оригінал паспорту (для суб’єктів підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців) або копія (оригінал) заповнених сторінок паспорту». При цьому виникає перелік запитань до Замовника як Володільця персональних даних:-при поданні пропозиції юридичною особою чий саме паспорт вимагається ? - мета та підстави обробки персональних даних? - склад персональних даних? - порядок обробки персональних даних, а саме: спосіб збору, накопичення персональних даних; строк та умови зберігання персональних даних; умови та процедуру зміни, видалення або знищення персональних даних; умови та процедуру передачі персональних даних та перелік третіх осіб, яким можуть передаватися персональні дані; порядок доступу до персональних даних осіб, які здійснюють обробку, а також суб’єктів персональних даних; заходи забезпечення захисту персональних даних; процедуру збереження інформації про операції, пов’язані з обробкою персональних даних та доступом до них?
Розгорнути Згорнути
Відповідь відсутня

Щодо надання гарантії

Дата подання: 20.10.2020 08:48
Відповідно до вимог оголошення забезпечення виконання договору про закупівлю здійснюється наданням банківської та/або страхової гарантії. Надавати гарантії українських фінансових установ компанії нерезиденти не можуть через низку об’єктивних обставин українського законодавства. Просимо уточнити в оголошенні цю норму у відповідності до принципу недискримінації, а саме передбачити можливість надання гарантій від іноземних банківських установ.
Розгорнути Згорнути
Відповідь відсутня

Умови постачання товару

Дата подання: 20.10.2020 08:51
Відповідно до оголошення умови постачання товару: DDP відповідно до вимог (ІНКОТЕРМС- 2010). Практика державних закупівель на аналогічних умовах у разі прямих поставок від виробників нерезидентів свідчить про те, що Законодавством України не до кінця врегульоване питання сплати Податку на додану вартість підчас виконання контрактів на умовах DDP. Зокрема, якщо переможцем, виявиться компанія резидент-імпортер, то підчас імпорту вона сплатить ПДВ із митної вартості, яка розраховується як контрактна вартість товару (менша ніж ціна контракту з Замовником) та вартість транспортування і страхування до кордону, Замовник у свою чергу оплатить постачальнику Контрактну вартість із ПДВ . Виходячи з викладеного такі умови формують нерівність іноземних і українських постачальників. Український постачальник умовно показує ціну 100 одиниць і 20 грн ПДВ. Покупець витратить зі свого рахунку 120 грн і отримає 20 грн. податкового кредиту. Іноземець при цій же ціні в 100 грн не може показати ПДВ, так як він не є платником ПДВ. То ж Покупець виплатить йому лише 100 грн. При здійсненні поставки на умовах DDP іноземний учасник матиме сплатити 20% ПДВ при розмитненні з контрактної ціни 100, тобто 20 грн і фактично отримає з поставки лише 80 грн. Такі умови поставки є дискримінаційними. Для недискримінації в розумінні поставки DDP умовами інкотермс передбачено, що сторони можуть прописувати умови сплати ПДВ не постачальником, а покупцем. В такому випадку Покупець сплатить 100 грн продавцеві і 20 грн ПДВ при розмитненні, які будуть його податковим кредитом. Умови поставки для іноземного і українського постачальника будуть чесними і недискримінаційними. Витримки із різних перекладів правил Інкотермс: «Якщо сторони погодилися про виключення з зобов'язань продавця деяких з витрат, що підлягають оплаті при імпорті (таких, як податок на додаткову вартість - ПДВ), це повиннео бути чітко визначене в контракті купівлі-продажу. «"Delivered Duty Paid" ("Поставка с оплатой пошлин") означает, что продавец осуществляет поставку, когда в распоряжение покупателя предоставлен товар, очищенный от таможенных пошлин, необходимых для ввоза, на прибывшем транспортном средстве, готовым для разгрузки в поименованном месте назначения. Продавец несет все расходы и риски, связанные с доставкой товара в место назначения, и обязан выполнить таможенные формальности, необходимые не только для вывоза, но и для ввоза, уплатить любые сборы, взимаемые при вывозе и ввозе, и выполнить все таможенные формальности. DDP возлагает на продавца максимальные обязанности. Сторонам рекомендуется наиболее точно определить пункт в согласованном месте назначения, поскольку расходы и риски до этого пункта несет продавец. Продавцу рекомендуется обеспечить договоры перевозки, в которых точно отражен такой выбор. Если продавец по его договору перевозки несет расходы по разгрузке в согласованном месте назначения, продавец не вправе требовать от покупателя возмещения таких расходов, если иное не согласовано сторонами. Сторонам не рекомендуется использовать DDP, если продавец прямо или косвенно не в состоянии обеспечить выполнение таможенных формальностей для ввоза (импортную очистку). При желании сторон возложить на покупателя все риски и расходы по выполнению таможенных формальностей для ввоза целесообразно использовать термин DAP. Любой НДС или иные налоги, подлежащие уплате при импорте, осуществляются за счет продавца, если иное не согласовано в ясной форме в договоре купли-продажи.» Вимога: внести зміни до умов конкурсу та до проекту договору в частині зазначення, що сплата ПДВ при контракті з іноземним постачальником сплачується Покупцем, що дозволяється умовами Інкотермс DDP в редакціях всіх років за умови зазначення цього у контракті.
Розгорнути Згорнути
Відповідь відсутня

Щодо досвіду виконання аналогічних договорів

Дата подання: 20.10.2020 14:20
Відповідно до п.12.3. умов Оголошення про проведення відбору учасників для проведення переговорної процедури закупівлі для потреб оборони передбачено, серед переліку документів, які вимагаються для підтвердження відповідності учасників встановленим кваліфікаційним критеріям та вимогам згідно із законодавством, що подаються у складі цінової пропозиції, зокрема, подання довідки про досвід виконання аналогічних договорів щодо постачання скануючої системи для огляду транспортних засобів (контейнерів) за 2019 та/або 2020 та/або інші попередні роки за встановленою формою разом з копію аналогічного договору щодо постачання скануючої системи для огляду транспортних засобів (контейнерів) за 2019 та/або 2020 та/або інші попередні роки та оригінал відгуку [виданий суб’єктом господарювання (з яким було укладено договір) із зазначенням дати і номеру договору (на який надано відгук) та інформації про належне виконання договору, у тому числі стосовно якості та строків]. Наша компанія як учасник переговорної процедури закупівлі є офіційним представником іноземної компанії-виробника предмета закупівлі (комплексної скануючої системи для огляду транспортних засобів (контейнерів) спеціального призначення) на території України, діє на підставі представницького договору від імені та в інтересах іноземної компанії-виробника предмета закупівлі. Чи можливо в такому випадку надати у відповідності до п. 12.3. умов довідку з відповідною інформацією щодо досвіду виконання аналогічних договорів з боку іноземної компанії-виробника і коли постачання таких товарів відбувається іноземною компанією-виробником на території інших країн (не на території України) або це буде вважатися підставою для відхилення тендерної пропозиції?
Розгорнути Згорнути
Відповідь відсутня

Щодо підтвердження фінансової спроможності

Дата подання: 20.10.2020 14:20
Відповідно до п.12.3. умов Оголошення про проведення відбору учасників для проведення переговорної процедури закупівлі для потреб оборони передбачено, що для підтвердження фінансової спроможності, надається оригінал/копія “Звіту про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)” або оригінал/копія “Фінансової звітності малого підприємства” або оригінал/копія “Фінансової звітності мікропідприємства” за 2019 рік та за перше півріччя 2020 року за формами, що передбачені наказами Міністерства фінансів України від 07.02.2013 № 73 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 лютого 2013 за № 336/22868 та від 25.02.2000 №39 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 березня 2000 за №161/4382 відповідно. Фінансова спроможність визначається відповідно до поданого звіту за колонкою 2 000 (код рядка “Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)”, який має бути у розмірі не менше 75% очікуваної вартості предмету закупівлі. Наша компанія як учасник переговорної процедури закупівлі є офіційним представником іноземної компанії-виробника предмета закупівлі (комплексної скануючої системи для огляду транспортних засобів (контейнерів) спеціального призначення) на території України, діє на підставі представницького договору від імені та в інтересах іноземної компанії-виробника предмета закупівлі. Чи можливо в такому випадку надати у відповідності до п. 12.3. умов інформацію щодо чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за 2019 рік та за перше півріччя 2020 року саме іноземної компанії-виробника предмета закупівлі або це буде вважатися підставою для відхилення тендерної пропозиції?
Розгорнути Згорнути
Відповідь відсутня
Розгорнути: 9 Згорнути

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-10-15-011335-c.b1

Статус:
Очікує розгляду

В технічних вимогах до типу рентгенівського джерела зазначено, що «Рентгенівське випромінювання має забезпечуватись лінійним/рентгенівським прискорювачем електронів. Системи на радіоактивних джерелах, генераторах нейтронів або бетатронів не розглядаються.»
Згідно самого визначення та принципу роботи: бетатрон це прискорювач електронів, який використовується, як джерело рентгенівського випромінювання.
Бетатрон не являється радіоактивним джерелом в зв’язку з відсутністю в його складі радіоактивної речовини як такої.
Крім того бетатрон не є елементарною частинкою, а отже використовувати поняття «Генератор бетатронів» не допустимо.
От же просимо викласти дану вимогу в наступній редакції:
«Рентгенівське випромінювання має забезпечуватись рентгенівським прискорювачем електронів. Системи на радіоактивних джерелах, генераторах нейтронів не розглядаються.»
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Очікується

Номер вимоги: UA-2020-10-15-011335-c.c2

Статус:
Очікує розгляду

Дата подання: 19.10.2020 18:06
Згідно п.п.6) п.12.3 ТД вимагається підтвердження фінансової спроможності, для чого необхідно подати оригінал/копія “Звіту про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)” або оригінал/копія “Фінансової звітності малого підприємства” або оригінал/копія “Фінансової звітності мікропідприємства” за 2019 рік та за перше півріччя 2020 року за формами, що передбачені наказами Міністерства фінансів України від 07.02.2013 № 73 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 лютого 2013 за № 336/22868 та від 25.02.2000 №39 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 березня 2000 за №161/4382 відповідно. Фінансова спроможність визначається відповідно до поданого звіту за колонкою 2 000 (код рядка “Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)”, який має бути у розмірі не менше 75% очікуваної вартості предмету закупівлі.
Така вимога значно обмежує можливість участі у тендері українських компаній. Ринок скануючих систем в Україні дуже малий, особливо за останній рік, враховуючи введення карантинних обмежень, що призвело до падіння обсягу замовлень. У зв’язку з цим вимагаємо видалити п.п.6) п.12.3 ТД.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Очікується

Номер вимоги: UA-2020-10-15-011335-c.c3

Статус:
Очікує розгляду

Дата подання: 19.10.2020 18:08
Враховуючи обсяг закупівлі, виробники даного виду Товару починають виробництво лише після отримання попередньої оплати. Крім того, на вимогу здійснення попередньої оплати значно впливає і ситуація зі зміною курсу валюти, оскільки в Україні такий Товар не випускається.
Тому розмістити замовлення на виробництво можливо лише при отриманні попередньої оплати у розмірі 100 % від суми договору.
Враховуючи викладене, вимагаємо внести відповідні зміни до проєкту договору.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Очікується

Номер вимоги: UA-2020-10-15-011335-c.c4

Статус:
Очікує розгляду

Дата подання: 19.10.2020 18:11
Враховуючи специфічність Товару та обсяг поставки, неможливо мати в наявності на складах такої кількості обладнання без попередьного замовлення. Термін виготовлення та постачання в Україну не може становити менше 6 місяців, тому постачання до 21 грудня 2020 року неможливо.
Згідно з досвіду проведення тендерів, заключення договору відбувається через два місяця з дати оприлюднення. Якщо додати строк виробництва, постачання та розмитнення, найбільш реалістична дата постачання - не раніше 1 липня 2021 року.
Вимагаємо внести зміни до проєкту договору.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Очікується

Аукціон

Початок:
27.10.2020 11:39

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

connectivity.errors