Добровільне медичне страхування працівників; код ДК 021:2015 – 66510000-8 - "Страхові послуги"

  • Ідентифікатор тендеру UA-2021-01-26-004779-b
  • 66512220-0 - Послуги з медичного страхування
  • Подання пропозицій
Найменування замовника:
Державне підприємство "Поліграфічний комбінат "Україна" по виготовленню цінних паперів"
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Наталія Тарануха, +380444810262 , n.taranukha@pk-ukraina.gov.ua
Адреса замовника
Україна, м. Київ, 04119, Київська область, вул. Дегтярівська, 38-44
Очікувана вартість
4 462 500 UAH без ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 16.03.21
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 02.02.2021 00:00

Оскарження умов:

до 08.02.2021 00:00

Подання пропозицій:

12.02.2021 11:00

Початок аукціону:

16.03.2021 14:31

Очікувана вартість
4 462 500 UAH без ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
133 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
44 625 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
1 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
1. Найменування замовника: Державне підприємство «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів».
1.1. Місцезнаходження замовника: вул. Дегтярівська, 38-44, м. Київ, Шевченківський район, 04119.
1.2. Ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань: 16286441.
1.3. Категорія замовника: підприємства, установи, організації, зазначені у пункті 3 частини першої статті другої Закону України «Про публічні закупівлі» (юридична особа, яка забезпечує потреби держави або територіальної громади).
2. Назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності): Добровільне медичне страхування працівників; код ДК 021:2015 – 66510000-8 - "Страхові послуги"; поділу на лоти не передбачено.
3. Кількість товарів, обсяг робіт або послуг: добровільне медичне страхування працівників – не більше 500 осіб (згідно з Додатком 2 до тендерної документації та Додатком 3 до тендерної документації).
3.1. Місце поставки товарів, місце виконання робіт чи надання послуг: Україна (за виключенням тимчасово окупованих територій та території Автономної Республіки Крим), в тому числі за місцем знаходження Замовника, який знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 38-44.
4. Очікувана вартість предмета закупівлі: 4 462 500,00 грн. (чотири мільйони чотириста шістдесят дві тисячі п’ятсот грн. 00 коп.) без ПДВ.
5. Строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг: 12 місяців з 00:00 год. першого числа місяця, який слідує за місяцем здійснення замовником першої частини платежу згідно з умовами договору про закупівлю; договір про закупівлю діє до 31.12.2022 року включно (згідно з Додатком 2 до тендерної документації та Додатком 3 до тендерної документації).
6. Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: о 11.00 год. 12.02.2021 року.
7. Умови оплати: розрахунки проводяться шляхом оплати замовником (страхувальником) страхових платежів згідно із наданими учасником (страховиками) рахунками та за умови оприлюднення у встановленому законодавством порядку розпорядження Кабінету Міністрів України про затвердження фінансового плану замовника (страхувальника) на відповідний рік.
Страхові платежі сплачуються замовником (страхувальником) частинами, за кожних три місяці надання послуг (страховий період).
Перша частина платежу сплачується впродовж 10 (десяти) робочих днів з дати підписання сторонами договору.
Кожна наступна частина платежу сплачується до першого дня початку перебігу наступного страхового періоду з урахуванням переліку (кількості) застрахованих осіб на дату перерахування платежу.
8. Мова (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції: мова тендерної пропозиції – українська. Під час проведення процедур закупівель усі документи, що готуються замовником, викладаються українською мовою, а також за рішенням замовника одночасно всі документи можуть мати автентичний переклад на іншу мову. Визначальним є текст, викладений українською мовою.
Стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення у вигляді скорочень та термінологія, пов’язана з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами, викладаються мовою їх загально прийнятого застосування.
Уся інформація розміщується в електронній системі закупівель українською мовою, крім тих випадків коли використання букв та символів української мови призводить до їх спотворення (зокрема, але не виключно адреси мережі "інтернет", адреси електронної пошти, торговельної марки (знаку для товарів та послуг), загальноприйняті міжнародні терміни). Тендерна пропозиція та усі документи, які передбачені вимогами тендерної документації та додатками до неї складаються українською мовою. Документи або копії документів (які передбачені вимогами тендерної документації та додатками до неї), які надаються Учасником у складі тендерної пропозиції, викладені іншими мовами, повинні надаватися разом із їх автентичним перекладом на українську мову. Замовник не зобов’язаний розглядати документи, які не передбачені вимогами тендерної документації та додатками до неї та які учасник додатково надає на власний розсуд.
9. Розмір забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати): 133 000,00 грн. (сто тридцять три тисячі грн. 00 коп.).
9.1. Вид забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати): електронна банківська гарантія.
9.2. Умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати): замовник вимагає надання учасниками забезпечення тендерної пропозиції у формі банківської гарантії у вигляді електронного документа, скріпленого КЕП (кваліфікованим електронним підписом) особи, уповноваженої на підписання банківської гарантії.
Файл з КЕП (створюється програмним комплексом, наприклад, файл у форматі .p7s) при завантаженні документів повинен бути доступний для перегляду та перевірки Замовником шляхом завантаження у відповідний програмний комплекс, у якому підпис накладений. У тексті (або колонтитулах) банківської гарантії МОЖЕ бути вказано посилання на програмний комплекс, яким накладено КЕП. При цьому зазначений у тексті банківської гарантії підписант має співпадати з підписантом, який наклав КЕП. Банківська гарантія оформляється відповідно до вимог цивільного законодавства, зокрема, постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 «Про затвердження Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах» (далі – Положення).
Гарантія надається за формою, наведеною в Додатку 1 до цієї тендерної документації з урахуванням умов, викладених в даному пункті. Учасникам заборонено відступати від форми гарантії.
Банківська гарантія подається учасниками у складі тендерної пропозиції через електронну систему закупівель.
Подання, отримання банківської гарантії здійснюється відповідно до положень Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
Відповідно до частини 1 статті 547 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) правочин щодо забезпечення виконання зобов’язання вчиняється у письмовій формі. Згідно з частиною 1 статті 207 ЦКУ правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафiксований, зокрема в одному або кiлькох документах (у тому числі електронних). Відповідно до частини 2 статті 207 ЦКУ правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою, зокрема електронного засобу зв’язку.
Розмір забезпечення тендерної пропозиції: 133 000,00 грн. (сто тридцять три тисячі грн. 00 коп.).
Строк дії забезпечення тендерної пропозиції учасника (банківської гарантії) має дорівнювати або перевищувати 120 (сто двадцять) днів із дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій включно.
До закінчення встановленого у тендерній документації строку, замовник має право вимагати від учасників продовження строку дії тендерної пропозиції та її забезпечення у формі банківської гарантії (у вигляді електронного документа, скріпленого КЕП (кваліфікованим електронним підписом) банка – гаранта відповідно до строку, на який продовжено тендерну пропозицію Учасника.
Усі витрати, пов'язані з наданням забезпечення тендерної пропозиції, здійснюються за рахунок коштів Учасника.
Замовник має право звернутися з відповідним запитом до установи, що надала гарантію, з метою підтвердження достовірності інформації щодо оформлення та надання учаснику гарантії згідно з вимогами чинного законодавства України.
До уваги учасників інформація для оформлення банківської гарантії:
Назва Замовника: Державне підприємство «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів».
Місцезнаходження Замовника: вул. Дегтярівська, 38-44, Шевченківський район, м. Київ, Україна, 04119.
Код ЄДРПОУ: 16286441.
Рахунок за стандартом IBAN у ПАТ АБ “УКРГАЗБАНК”: UA163204780000026006924427925.
Кошти, що надійшли як забезпечення тендерної пропозиції (у разі якщо вони не повертаються учаснику у випадках, визначених Законом), підлягають перерахуванню на рахунок замовника.
Тендерна пропозиція, що не супроводжується вищезазначеним забезпеченням або оформлена не у відповідності до умов чи інформації для оформлення банківської гарантії наведеної вище, відхиляється Замовником.
Учасникам дозволяється посилання в банківській гарантії на дату і номер протоколу, яким затверджено тендерну документацію, без врахування змін до тендерної документації та тендерну документацію в новій редакції (в разі таких змін).
10. Дата розкриття тендерних пропозицій, якщо оголошення про проведення відкритих торгів оприлюднюється відповідно до частини третьої статті 10 цього Закону: -.
10.1. Час розкриття тендерних пропозицій, якщо оголошення про проведення відкритих торгів оприлюднюється відповідно до частини третьої статті 10 цього Закону: -.
11. Розмір мінімального кроку пониження ціни під час електронного аукціону у межах від 0,5 відсотка до 3 відсотків очікуваної вартості закупівлі або в грошових одиницях: 44 625,00 грн.
12. Математична формула для розрахунку приведеної ціни (у разі її застосування): -.
Розгорнути Згорнути

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

500 людей
Добровільне медичне страхування працівників
ДК 021:2015: 66512220-0 — Послуги з медичного страхування

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

Бажаний рівень медичних закладів

Дата подання: 01.02.2021 14:45
Дата відповіді: 02.02.2021 14:23
Доброго дня, підкажіть, будь ласка, бажаний рівень медичних закладів

відповідь:

Відповідно до пункту 1.2 розділу 1. «Перелік документів та інформації для підтвердження відповідності УЧАСНИКА кваліфікаційним критеріям, визначеним у статті 16 Закону України “Про публічні закупівлі”» Додатку 1 до тендерної документації визначено документи та інформацію, які підтверджують відповідність Учасника кваліфікаційним критеріям, зокрема: «Довідка учасника за примірною нижченаведеною формою, про наявність в учасника договірних відносин не менше ніж з 500 (п’ятсот) лікувально-профілактичними закладами (далі - ЛПЗ) (в тому числі підрозділи, СПД) в м. Київ, які надаватимуть на умовах договору про закупівлю з учасником медичні послуги у разі настання страхового випадку (незалежно від розміру франшизи).»; «Категорія ЛПЗ згідно класифікації (для підготовки довідки згідно п. 1.2): Амбулаторно-поліклінічна допомога, виклик лікаря на дім/офіс, діагностичні обстеження, лабораторна діагностика, стаціонар, швидка допомога.»; «В довідці обов’язково повинні бути зазначені ЛПЗ з класом обов’язкових медичних закладів: - брендові медичні заклади; - комерційні медичні заклади високої цінової категорії; - комерційні медичні заклади середньої цінової категорії; - комерційні медичні заклади низької цінової категорії; - відомчі/державні медичні заклади, комунальні некомерційні підприємства, інститути.».

Позитивний лист-відгук від замовника

Дата подання: 01.02.2021 16:58
Дата відповіді: 03.02.2021 10:16
Доброго дня. Відповідно до п. 3.3 Додатку 1 до тендерної документації, в документі, що вимагається пунктом 3.3. (позитивний лист-відгук від замовника про виконання аналогічного договору) обов'язково повинен бути вказаний предмет закупівлі. Однак, у разі якщо договір укладений без проведення процедури закупівлі, то Учасник не має змоги вкзати предмет закупівлі, але такий договір підтверджує наявність позитивного досвіду виконання договорів. У зв'язку з цим, просимо виключити вимогу, що позитивний лист-відгук повинен містити предмет закупівлі. Дякую!
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Враховуючи, що існують договори за різними видами страхування, зокрема, договори страхування майна (житла, автомобіля, катера, літака т. і.), договори страхування життя, договори медичного страхування, договори страхування площ посівів озимих зернових сільськогосподарських культур, договори страхування від вогню (пожеж) тощо, замовник вимогою пункту 3 розділу 1 Додатку 1 до тендерної документації конкретизує предмет закупівлі, щоб учасники розуміли, що, наприклад, договір страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів не буде вважатися аналогічним предмету закупівлі замовника.
Відповідно, учасник (страхова компанія) має декілька видів страхування та, при цьому, може мати декілька позитивних листів-відгуків за різними видами страхування. Убезпечуючись від недобросовісних учасників, які можуть завантажити в систему зазначені документи (зокрема, позитивні листи-відгуки) за іншими видами страхування, Замовник в підпункті 3.3 пункту 3 розділу 1 Додатку 1 до тендерної документації встановив зазначену вимогу до позитивних листів-відгуків для можливості ідентифікації предмету договору страхування учасника на відповідність предмету закупівлі замовника.
Зазначена вимога тендерної документації не порушує принципи публічних закупівель та є обґрунтованою, що підтверджується вищенаведеним.

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2021-01-26-004779-b.b1

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ПрАТ СК "ІНТЕРЕКСПРЕС", Код ЄДРПОУ:33097568
Дата подання: 29.01.2021 13:39
Шановний замовник. В тендерній документації поставлені умови : Наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю 4.1. Копія балансу (звіту про фінансовий стан) за 6 місяців 2020 року (на 30 червня 2020) (Форма №1), який повинен містити такі показники: · Активи учасника (страховика) (баланс) (рядок під кодом 1300): більше 400 000 тис. грн. · Гарантійний фонд (сума показників рядків під кодом 1405, 1415 та 1420): більше 170 000 тис. грн. · Страхові резерви (рядок під кодом 1530): більше 400 000 тис. грн. · 4.2. Копія витягу зі щорічної звітності страхової компанії за 6 місяців 2020 року (на 30 червня 2020), а саме Розділу 3 Показники діяльності з видів добровільного страхування, інших, ніж страхування життя, який повинен містити такі показники: · Різниця показників рядка під кодом 010 під стовпчиком 5 (медичне страхування) та рядка під кодом 020 під стовпчиком 5 (медичне страхування): більше 40 000 тис. грн. · Показник рядка під кодом 100 під стовпчиком 5 (медичне страхування) поділений на різницю показників рядка під кодом 010 під стовпчиком 5 (медичне страхування) та рядка під кодом 020 під стовпчиком 5 (медичне страхування), та помножений на 100, повинен становити більше 30: _____________ Показник рядка 100 під стовпчиком 5___________________ х 100 ≥ 30 Показник рядка 010 під стовпчиком 5 – показник рядка 020 під стовпчиком 5

Вважаємо, що вказані вище вимоги Замовника щодо розмірів страхових резервів та власного капіталу учасника закупівлі є дискримінаційними, оскільки не ґрунтуються на положеннях жодних нормативно-правових актів, які регулюють страхову діяльність в Україні.

Вимоги, згідно з частиною першою статті 984 Цивільного кодексу України, яким повинні відповідати страховики, порядок ліцензування їх діяльності та здійснення державного нагляду за страховою діяльністю встановлюються законом. Відносини у сфері страхування в Україні регулюються Законами України «Про страхування», «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», іншими нормативно-правовими актами. Умови забезпечення платоспроможності та вимоги до формування страхових резервів врегульовано статтями 30 та 31 Закону України «Про страхування».
Так, обов’язковими умовами забезпечення платоспроможності страховиків є:
1) наявність сплаченого статутного фонду для страховиків-резидентів або гарантійного депозиту для філій страховиків-нерезидентів та наявності гарантійного фонду страховика;
2) створення страхових резервів, достатніх для майбутніх виплат страхових сум i страхових відшкодувань;
3) перевищення фактичного запасу платоспроможності страховика над розрахунковим нормативним запасом платоспроможності.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів)» №913 від 07.12.2016 (далі — Ліцензійні умови), встановлено вичерпний перелік вимог, обов’язкових для виконання ліцензіатом (страховиком).
Відповідно до пункту 34 Ліцензійних умов, фінансова установа зобов’язана на будь-яку дату дотримуватися обов’язкових критеріїв i нормативів достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій, додержання інших показників i вимог, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами, установлених законами та/або нормативно-правовими актами Нацкомфінпослуг, а також вимог законодавства щодо формування резервного капіталу та інших обов’язкових резервів.
Відповідно до пункту 36 Ліцензійних умов фінансова установа зобов’язана виконувати нормативно-правові акти, якими встановлені умови провадження діяльності з надання фінансових послуг, вимоги та рішення Нацкомфінпослуг, що відповідають її повноваженням, визначеним законом, зокрема надавати на такі вимоги та рішення інформацію i звітність у встановлений у них строк.
Відповідно до пункту 45 Ліцензійних умов страховик зобов’язаний дотримуватися умов забезпечення платоспроможності страховика.
Згідно з Положенням про обов’язкові критерії i нормативи достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика, затвердженим Розпорядженням Нацкомфінпослуг від 07.06.2018 р. № 850 (далі — Положення № 850), а саме, згідно з пунктом 3 розділу 1, страховик зобов’язаний на будь-яку дату дотримуватись критеріїв ліквідності, прибутковості та якості активів страховика, нормативу платоспроможності та достатності капіталу, нормативу ризиковості операцій та нормативу якості активів. При цьому, норматив платоспроможності та достатності капіталу — це сума прийнятних активів, яка на будь-яку дату має бути не меншою нормативного обсягу активів. Нормативний обсяг активів визначасться за формулою, затвердженою Положенням № 850 (пункт 1 розділу 3 вказаного Положення).
Отже, звертаємо увагу, що вимоги Замовника стосовно відповідності показників страхових резервів та власного капіталу учасника значенням, яких вимагає Замовник для участі у процедурі закупівлі, не передбачені (не встановлені) положеннями Законів та нормативно-правових актів, що регулюють страхову діяльність в Україні, та за дотримання (або не дотримання) яких страховикам надавалось би (або обмежувалось би) право укладати зі страхувальниками договори добровільного медичного страхування та добровільного страхування від нещасних випадків.

Вважаємо вимоги Замовника стосовно відповідності учасника процедури закупівлі певним значенням фінансових показників, вказаних у Тендерній документації, дискримінаційними, оскільки вони не передбачені нормативно-правовими актами, які регулюють страхову діяльність, а також не підтверджені розрахунками Замовника, які б грунтувались на положеннях конкретних нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері страхування, та спрямовані на штучне та/або формальне обмеження кола учасників Процедури закупівлі.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

02.02.2021 14:10
Згідно зі ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник може визначати у тендерній документації такий кваліфікаційний критерій як, зокрема, наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю. Обмеження щодо встановлення замовником такого критерію стосуються виключно щодо підтвердження обсягу річного доходу (виручки) у розмірі більшому, ніж очікувана вартість предмета закупівлі.
Отже, вказаний кваліфікаційний критерій було встановлено у відповідності до ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі».
Відповідно до умов тендерної документації по відкритим торгам на закупівлю «Добровільне медичне страхування працівників», зокрема Додатком 2 до тендерної документації «Технічна специфікація», вимагаються наступні умови договору добровільного медичного страхування, а саме: страхова сума на кожну застраховану особу – 150 000,00 грн.; кількість працівників, яких планується застрахувати – 500 осіб.
Встановлення цього кваліфікаційного критерію здійснено замовником для надання можливості прийняти участь у процедурі закупівель страховим компаніям, які є більш фінансово стабільними, та спрямоване на убезпечення замовника від виникнення можливих несприятливих наслідків, пов’язаних із неможливістю виконання учасником (переможцем) зобов’язань за договором. Вказаний критерій щодо показників фінансової спроможності не є дискримінаційним, оскільки надає можливість значній кількості страхових компаній прийняти участь у вказаній процедурі закупівель.
Зазначена вимога тендерної документації не порушує принципи публічних закупівель та є обґрунтованою, що підтверджується вищенаведеним.

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2021-01-26-004779-b.b2

Статус:
Розглянута

Скаржник: ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "КРОНА", Код ЄДРПОУ:30726778
Пошук по цьому автору
Дата подання: 05.02.2021 15:35

Оскарження дискримінаційних вимог

ПрАТ «СК «КРОНА» має намір взяти участь у Процедурі закупівлі, оголошеній Замовником. Предметом закупівлі є: Добровільне медичне страхування працівників; код ДК 021:2015 – 66510000-8 – «Страхові послуги». Оголошення про проведення відкритих торгів UA-2021-01-26-004779-b розміщено на веб-порталі Уповноваженого органу за посиланням: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-01-26-004779-b . При цьому Замовник у Тендерній документації, затвердженій рішенням тендерного комітету (Протокол № 32 від 26 січня 2021 року) (далі – Тендерна документація), що додається до цієї скарги, встановив такі вимоги, які порушують принципи здійснення закупівель, визначені статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі» (№ 922-VIII), а також права та законні інтереси суб'єкта оскарження, що призвело до порушення норм законодавства, у зв'язку з чим, користуючись своїми законними правами, ПрАТ «СК «КРОНА» подає цю скаргу на наступні дії, бездіяльність, рішення Замовника. Вважаємо такими, що порушують права та законні інтереси суб'єкта оскарження, дії Замовника стосовно встановлення у Тендерній документації дискримінаційних (по відношенню до ПрАТ «СК «КРОНА») вимог, що перешкоджають суб'єкту оскарження взяти участь у Процедурі закупівлі на рівні з іншими учасниками, а саме: Так, в пункті 4 «Наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю» розділу 1 «Перелік документів та інформації для підтвердження відповідності учасика кваліфікаційним критеріям, визначеним у статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» Додатку 1 до Тендерної документації Замовник встановив вимогу про надання учасником копії балансу (звіту про фінансовий стан) за 6 місяців 2020 року (на 30 червня 2020) (Форма №1), який повинен містити такі показники: • Активи учасника (страховика) (баланс) (рядок під кодом 1300): більше 400 000 тис. грн. • Гарантійний фонд (сума показників рядків під кодом 1405, 1415 та 1420): більше 170 000 тис. грн. • Страхові резерви (рядок під кодом 1530): більше 400 000 тис. грн. 29 січня 2021 року на веб-порталі Уповноваженого органу за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-01-26-004779-b замовнику було висунуто вимогу про усунення вищевказаних дискримінаційних вимог. Однак, замовник відмовив у її задоволенні, обґрунтовуючи своє рішення наступним чином: «Згідно зі ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник може визначати у тендерній документації такий кваліфікаційний критерій як, зокрема, наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю. Обмеження щодо встановлення замовником такого критерію стосуються виключно щодо підтвердження обсягу річного доходу (виручки) у розмірі більшому, ніж очікувана вартість предмета закупівлі. Отже, вказаний кваліфікаційний критерій було встановлено у відповідності до ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі». Відповідно до умов тендерної документації по відкритим торгам на закупівлю «Добровільне медичне страхування працівників», зокрема Додатком 2 до тендерної документації «Технічна специфікація», вимагаються наступні умови договору добровільного медичного страхування, а саме: страхова сума на кожну застраховану особу – 150 000,00 грн.; кількість працівників, яких планується застрахувати – 500 осіб. Встановлення цього кваліфікаційного критерію здійснено замовником для надання можливості прийняти участь у процедурі закупівель страховим компаніям, які є більш фінансово стабільними, та спрямоване на убезпечення замовника від виникнення можливих несприятливих наслідків, пов’язаних із неможливістю виконання учасником (переможцем) зобов’язань за договором. Вказаний критерій щодо показників фінансової спроможності не є дискримінаційним, оскільки надає можливість значній кількості страхових компаній прийняти участь у вказаній процедурі закупівель. Зазначена вимога тендерної документації не порушує принципи публічних закупівель та є обґрунтованою, що підтверджується вищенаведеним.». Позиція суб’єкта оскарження: Відповідно до частини першої статті 984 Цивільного кодексу України, вимоги, яким повинні відповідати страховики, встановлюються законом. Відносини у сфері страхування в Україні регулюються Законами України «Про страхування», «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» та іншими нормативно-правовими актами. Головними умовами, яким має відповідати страховик, є умови забезпечення платоспроможності, а також вимоги до формування страхових резервів, що врегульовано статтями 30 та 31 Закону України «Про страхування». Так, обов’язковими умовами забезпечення платоспроможності страховиків є: 1) наявність сплаченого статутного фонду для страховиків-резидентів або гарантійного депозиту для філій страховиків-нерезидентів та наявності гарантійного фонду страховика; 2) створення страхових резервів, достатніх для майбутніх виплат страхових сум і страхових відшкодувань; 3) перевищення фактичного запасу платоспроможності страховика над розрахунковим нормативним запасом платоспроможності. Стосовно вимоги про активи учасника в розмірі більше 400 000 тис. грн. : Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів)» №913 від 07.12.2016 (з наступними змінами і доповненнями, далі – Ліцензійні умови), а саме п.34 Ліцензійних умов, фінансова установа зобов’язана на будь-яку дату дотримуватися обов’язкових критеріїв і нормативів достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій, додержання інших показників і вимог, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами, установлених законами та/або нормативно-правовими актами Нацкомфінпослуг, а також вимог законодавства щодо формування резервного капіталу та інших обов’язкових резервів. Та відповідно до п.56 Ліцензійних умов, вартість чистих активів страховика, утвореного у формі акціонерного товариства або товариства з додатковою відповідальністю, після закінчення другого та кожного наступного фінансового року з дати внесення інформації про страховика до Державного реєстру фінансових установ має бути не меншою зареєстрованого розміру статутного капіталу страховика. Звертаємо увагу на те, що суб’єкт оскарження (ПрАТ «СК «КРОНА») дотримується вищевказаних вимог законодавства. Так, станом на 31.12.2019 року вартість чистих активів ПрАТ «СК «КРОНА» становить 43482 тис.грн., станом на 30.06.2020 року вартість чистих активів ПрАТ «СК «КРОНА» становить 55135 тис.грн.; при цьому зареєстрований розмір статутного капіталу ПрАТ «СК «КРОНА» становить 33510 тис. грн. (до цієї скарги додається Баланс (Звіт про фінансовий стан) на 31 грудня 2019 р. та Баланс (Звіт про фінансовий стан) на 30 червня 2020 р.). Згідно з Положенням про обов’язкові критерії і нормативи достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика, затвердженим Розпорядженням НАЦКОМФІНПОСЛУГ від 07.06.2018 р. №850 (з наступними змінами і доповненнями, далі – Положення № 850), а саме, згідно з пунктом 3 розділу 1, страховик зобов’язаний на будь-яку дату дотримуватись критеріїв ліквідності, прибутковості та якості активів страховика, нормативу платоспроможності та достатності капіталу, нормативу ризиковості операцій та нормативу якості активів. При цьому, норматив платоспроможності та достатності капіталу – це сума прийнятних активів, яка на будь-яку дату має бути не меншою нормативного обсягу активів. Нормативний обсяг активів визначається за формулою, затвердженою Положенням № 850 (пункт 1 розділу 3 вказаного Положення). Отже, законодавець не встановлює жодних конкретних сум (цифрових значень) щодо розміру активів, яким має відповідати страховик для здійснення страхової діяльності. Стосовно вимоги про розмір гарантійного фонду більше 170 000 тис.грн.: Згідно з частиною 3 статті 30 Закону України «Про страхування» до гарантійного фонду страховика належить додатковий та резервний капітал, а також сума нерозподіленого прибутку. Законом не визначається обов’язковий розмір гарантійного фонду страховика, або його мінімальний поріг. Тобто, наявність у Балансі (Звіті про фінансовий стан) страховика окремих показників додаткового капіталу, резервного капіталу, нерозподіленого прибутку або одночасна наявність всіх показників разом, означає виконання страховиком вимог, встановлених частиною 3 статті 30 Закону України «Про страхування» та статтею 45 Ліцензійних умов щодо обов’язковості формування гарантійного фонду страховика. Стосовно вимоги про розмір страхових резервів учасника більше 400 000 тис. грн.: Згідно з частиною 16 статті 30 Закону України «Про страхування» для забезпечення страхових зобов’язань із страхування життя і медичного страхування страховики формують окремі резерви за рахунок надходження страхових платежів і доходів від інвестування коштів сформованих резервів по цих видах страхування. Згідно з пунктом 7 розділу 1 Положення № 850 страхові резерви – це величина, яка визначає грошову оцінку зобов’язань страховика за договорами страхування (перестрахування), розрахована відповідно до вимог законодавства з метою забезпечення майбутніх страхових виплат залежно від видів страхування. «Методикою формування страхових резервів за видами страхування іншими, ніж страхування життя», затвердженою Розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України №3104 від 17.12.2004 р. (зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 10.01.2005 р. за №19/10299) (далі за текстом - Методика) встановлено порядок формування (визначення розміру) страхових резервів за видами страхування іншими, ніж страхування життя, склад та методи розрахунку резервів тощо, в тому числі для добровільного медичного страхування. Отже, страхові резерви формуються страховиком за результатами укладання кожного договору страхування, і їх обсяг залежить від суми страхового платежу, що його було сплачено страхувальником. У випадку, якщо ПрАТ «СК «КРОНА» буде визнано переможцем торгів, то з метою виконання своїх зобов’язань (здійснення страхових виплат) за договором добровільного медичного страхування та страхування від нещасного випадку, що має бути укладений із Замовником, ПрАТ «СК «КРОНА» формуватиме страхові резерви відповідно до Закону України «Про страхування», Методики та внутрішньої політики з формування резервів ПрАТ «СК «КРОНА», розробленої та затвердженої відповідно до Методики. Крім того, обсяг сформованих страхових резервів, що подається у проміжній та річній фінансовій звітності ПрАТ «СК «КРОНА», посвідчується підписом актуарія, який також відповідає кваліфікаційним вимогам, встановленим чинним законодавством. Законом України «Про страхування» та іншими нормативно-правовими актами не встановлено мінімального та/або максимального значення такого показнику як «розмір страхових резервів», що його мали б виконувати страховики, тим більше, за дотримання (або не дотримання) яких страховикам надавалось би (або обмежувалось би) право укладати зі страхувальниками договори добровільного медичного страхування. Отже, вимоги Замовника стосовно відповідності фінансових показників учасника певним значенням не передбачені (не встановлені) положеннями нормативно-правових актів, що регулюють страхову діяльність. Звертаємо увагу, що Замовником не передбачена необхідність та доцільність для останнього встановлених ним вимог щодо дотримання страховиками (учасниками) вищевказаних показників. Зазначені вимоги Замовника не підтверджені будь-якими розрахунками, які б грунтувались на положеннях конкретних нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері страхування. Суб’єкт оскарження вважає, що встановлюючи вимоги про відповідність фінансових показників учасника конкретним значенням, які не передбачені діючим законодавством, Замовник порушує законодавство про публічні закупівлі, оскільки вказані вимоги є дискримінаційними, такими, що створюють не рівні умови для участі в даній процедурі закупівлі. Вищевказані вимоги Замовника обмежують можливість участі та перемоги у даній закупівлі суб’єкта оскарження - ПрАТ «СК «КРОНА», діяльність якого відповідає вимогам чинного законодавства у сфері страхування в Україні. Дотримання ПрАТ «СК «КРОНА» вимог платоспроможності страховика підтверджується також висновком Національного банку України, що викладений в листі від 03.12.2021 року вих. № 21-0009/72291 (додаться до цієї скарги). У своїй практиці Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель вже приймала рішення щодо безпідставного встановлення замовниками вимог до фінансових показників учасників, не передбачених законодавством. Прикладами таких рішень можуть бути рішення Колегії: - від 22.08.2017 р. № 5789-р/пк-пз (щодо закупівлі UA-2017-07-07-001332-b); - від 04.04.2019 р. № 4019-р/пк-пз (щодо закупівлі UA-2019-02-13-001923-b); - від 20.08.2019 р. № 11543-р/пк-пз (щодо закупівлі UA-2019-06-26-002050-a); - від 08.01.2020 р. № 291-р/пк-пз (щодо закупівлі UA-2019-11-18-001918-c); - від 10.02.2020 р. № 2453-р/пк-пз (щодо закупівлі UA-2019-11-18-001918-c). Обґрунтування наявності порушених прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи ПрАТ «СК «КРОНА» має змогу вчасно, якісно та в повному обсязі надати Замовнику послуги, що є предметом закупівлі. Діяльність ПрАТ «СК «КРОНА» відповідає чинному законодавству, яке регулює відносини у сфері страхування, зокрема, Законам України «Про страхування», «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг». Разом з цим, Замовник вчиняє дії щодо необґрунтованого обмеження кількості учасників торгів з метою надання переваги окремим потенційним учасникам закупівлі, чим порушує принципи добросовісної конкуренції та недискримінації учасників під час проведення Процедури закупівлі, що суперечить законодавству у сфері публічних закупівель. В результаті таких дій Замовника порушуються права та законні інтереси ПрАТ «СК «КРОНА», зокрема, право на участь у Процедурі закупівлі з дотриманням принципу недискримінації. Статтею 5 Закону визначено, що закупівлі здійснюються, зокрема, за принципом недискримінації учасників та рівного ставлення до них, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель. Згідно з частиною четвертою статті 5 Закону замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників. Частиною четвертою статті 22 Закону передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, які обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Дії Замовника в частині встановлення у Тендерній документації наведених вище вимог порушують принципи недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, передбачені статтею 5 Закону, вимоги частини четвертої статті 5 та частини четвертої статті 22 Закону, якими передбачена недискримінація учасників, а також права та законні інтереси суб’єкта оскарження, пов’язані з його участю у Процедурі закупівлі. Вимоги суб’єкта оскарження та їх обґрунтування ПрАТ «СК «КРОНА» вимагає зобов’язати Замовника виключити з Тендерної документації вимоги щодо фінансової спроможності учасника, згідно яких: • «Активи учасника (страховика) (баланс) (рядок під кодом 1300): більше 400 000 тис. грн. • Гарантійний фонд (сума показників рядків під кодом 1405, 1415 та 1420): більше 170 000 тис. грн. • Страхові резерви (рядок під кодом 1530): більше 400 000 тис. грн.». Файли/документи, які можуть підтвердити все вищезазначене, знаходяться у вільному доступі в електронній системі закупівель, зокрема, на сайті https://prozorro.gov.ua (пряме посилання на дану закупівлю: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-01-26-004779-b ). Обґрунтуванням вищевказаних вимог є все, зазначене вище, у тому числі, обґрунтування наявності порушених прав та охоронюваних законом інтересів суб'єкта оскарження. Задоволення зазначених вимог створить підстави для відновлення порушених прав та законних інтересів ПрАТ «СК «КРОНА», зокрема, на його право участі у Процедурі закупівлі з дотриманням принципу недискримінації та отримання вигоди, пов’язаної з перемогою у Процедурі закупівлі.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 10.02.2021 17:27
Дата рішення: 23.02.2021 20:52

Кількість скарг: UA-2021-01-26-004779-b.a3

Статус:
Розглянута

Скаржник: ПрАТ СК "ІНТЕРЕКСПРЕС", Код ЄДРПОУ:33097568
Пошук по цьому автору
Дата подання: 05.02.2021 15:49

порушення прав, законних інтересів та принципу недискримінації учасників

СКАРГА відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» Підстави подання скарги, посилання на порушення процедури закупівлі або прийняті рішення, дії або бездіяльність замовника, фактичні обставини, що це можуть підтверджувати Приватне акціонерне товариство «Страхова компанія «ІнтерЕкспрес» (далі – ПрАТ СК «ІнтерЕкспрес» або Суб’єкт оскарження) має намір взяти участь у процедурі закупівлі, оголошеній Державним підприємством «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів» (далі – Замовник). Предметом закупівлі є Страхові послуги (Добровільне медичне страхування працівників) ДК 021:2015:66510000-8. Оголошення про проведення відкритих торгів UA-2021-01-26-004779-b розміщено на вебпорталі Уповноваженого органу за посиланням: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-01-26-004779-b. Ознайомившись зі змістом Тендерної документації по процедурі Відкриті торги від 26.01.2021, затвердженою Уповноваженою особою Замовника (далі – Тендерна документація), що додається до цієї скарги, вбачаємо, що Замовник встановив умови, які суперечать законодавству України у сфері публічних закупівель, а також порушують права та законні інтереси ПрАТ СК «ІнтерЕкспрес». Так, у підпунктах 4.1.-4.2. пункту 4. «Наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю» розділу 1 «Перелік документів та інформації для підтвердження відповідності УЧАСНИКА кваліфікаційним критеріям, визначеним у статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» Додатку 1 Тендерної документації Замовник зазначив, що учасником мають бути надані: «4.1. Копія балансу (звіту про фінансовий стан) за 6 місяців 2020 року (на 30 червня 2020) (Форма №1), який повинен містити такі показники: Активи учасника (страховика) (баланс) (рядок під кодом 1300): більше 400 000 тис. грн. Гарантійний фонд (сума показників рядків під кодом 1405, 1415 та 1420): більше 170 000 тис. грн. Страхові резерви (рядок під кодом 1530): більше 400 000 тис. грн. 4.2. Копія витягу зі щорічної звітності страхової компанії за 6 місяців 2020 року (на 30 червня 2020), а саме Розділу 3 Показники діяльності з видів добровільного страхування, інших, ніж страхування життя, який повинен містити такі показники: Різниця показників рядка під кодом 010 під стовпчиком 5 (медичне страхування) та рядка під кодом 020 під стовпчиком 5 (медичне страхування): більше 40 000 тис. грн. Показник рядка під кодом 100 під стовпчиком 5 (медичне страхування) поділений на різницю показників рядка під кодом 010 під стовпчиком 5 (медичне страхування) та рядка під кодом 020 під стовпчиком 5 (медичне страхування), та помножений на 100, повинен становити більше 30: ____________ Показник рядка 100 під стовпчиком 5___________________ х 100 ≥ 30 Показник рядка 010 під стовпчиком 5 – показник рядка 020 під стовпчиком 5». Вважаємо, що вказані вище вимоги Замовника у Тендерній документації щодо відповідності розмірів активів, гарантійного фонду та страхових резервів страховика, а також розмірів валових платежів та рівня страхових виплат за 6 місяців 2020 року учасника закупівлі є дискримінаційними, оскільки не ґрунтуються на положеннях жодних нормативно-правових актів, які регулюють страхову діяльність в Україні. Вимоги, згідно з частиною першою статті 984 Цивільного кодексу України, яким повинні відповідати страховики, порядок ліцензування їх діяльності та здійснення державного нагляду за страховою діяльністю встановлюються законом. Відносини у сфері страхування в Україні регулюються Законами України «Про страхування», «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», іншими нормативно-правовими актами. Умови забезпечення платоспроможності та вимоги до формування страхових резервів врегульовано статтями 30 та 31 Закону України «Про страхування». Так, обов’язковими умовами забезпечення платоспроможності страховиків є: 1) наявність сплаченого статутного фонду для страховиків-резидентів або гарантійного депозиту для філій страховиків-нерезидентів та наявності гарантійного фонду страховика; 2) створення страхових резервів, достатніх для майбутніх виплат страхових сум i страхових відшкодувань; 3) перевищення фактичного запасу платоспроможності страховика над розрахунковим нормативним запасом платоспроможності. Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів)» №913 від 07.12.2016 (далі — Ліцензійні умови), встановлено вичерпний перелік вимог, обов’язкових для виконання ліцензіатом (страховиком). Відповідно до пункту 34 Ліцензійних умов, фінансова установа зобов’язана на будь-яку дату дотримуватися обов’язкових критеріїв i нормативів достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій, додержання інших показників i вимог, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами, установлених законами та/або нормативно-правовими актами Нацкомфінпослуг, а також вимог законодавства щодо формування резервного капіталу та інших обов’язкових резервів. Відповідно до пункту 36 Ліцензійних умов фінансова установа зобов’язана виконувати нормативно-правові акти, якими встановлені умови провадження діяльності з надання фінансових послуг, вимоги та рішення Нацкомфінпослуг, що відповідають її повноваженням, визначеним законом, зокрема надавати на такі вимоги та рішення інформацію i звітність у встановлений у них строк. Відповідно до пункту 45 Ліцензійних умов страховик зобов’язаний дотримуватися умов забезпечення платоспроможності страховика. Згідно з Положенням про обов’язкові критерії i нормативи достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика, затвердженим Розпорядженням Нацкомфінпослуг від 07.06.2018 р. № 850 (далі — Положення № 850), а саме, згідно з пунктом 3 розділу 1, страховик зобов’язаний на будь-яку дату дотримуватись критеріїв ліквідності, прибутковості та якості активів страховика, нормативу платоспроможності та достатності капіталу, нормативу ризиковості операцій та нормативу якості активів. При цьому, норматив платоспроможності та достатності капіталу — це сума прийнятних активів, яка на будь-яку дату має бути не меншою нормативного обсягу активів. Нормативний обсяг активів визначається за формулою, затвердженою Положенням № 850 (пункт 1 розділу 3 вказаного Положення). Отже, звертаємо увагу, що вимоги Замовника стосовно відповідності показників активів, гарантійного фонду та страхових резервів страховика, а також розмірів валових платежів та рівня страхових виплат за 6 місяців 2020 року учасника значенням, яких вимагає Замовник для участі у процедурі закупівлі, не передбачені (не встановлені) положеннями Законів та нормативно-правових актів, що регулюють страхову діяльність в Україні, та за дотримання (або не дотримання) яких страховикам надавалось би (або обмежувалось би) право укладати зі страхувальниками договори добровільного медичного страхування. Вважаємо вимоги Замовника стосовно відповідності учасника процедури закупівлі певним значенням фінансових показників, вказаних у Тендерній документації, дискримінаційними, оскільки вони не передбачені нормативно-правовими актами, які регулюють страхову діяльність, а також не підтверджені розрахунками Замовника, які б ґрунтувались на положеннях конкретних нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері страхування, та спрямовані на штучне та/або формальне обмеження кола учасників Процедури закупівлі. Враховуючи викладене, Суб’єкт оскарження вважає, що встановлюючи наведені вище вимоги у Тендерній документації, Замовник порушує норму частини четвертої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), якою передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Обґрунтування наявності порушених прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи Діяльність ПрАТ СК «ІнтерЕкспрес» відповідає чинному законодавству, яке регулює діяльність у сфері страхування в Україні, зокрема Законам України «Про страхування», «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг». ПрАТ СК «ІнтерЕкспрес» - є фінансово надійною (стійкою) страховою компанією відповідно до «Вимог до рейтингів фінансової надійності (стійкості) страховиків та перестраховиків-нерезидентів та порядку їх підтвердження», затвердженими Розпорядженням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг від 11.07.2013 р. № 2262. ПрАТ СК «ІнтерЕкспрес» 30 жовтня 2018 року присвоєно кредитний рейтинг (рейтинг фінансової стійкості) за національною рейтинговою шкалою: uaAA (Високий рівень стійкості), який підтверджується Свідоцтвом №РА/2020-04, виданим Рейтинговим агентством «Експерт-рейтинг». Строк дії вищезгаданого свідоцтва до 28 березня 2021 року (додається до скарги). Дотримання ПрАТ СК "ІнтерЕкспрес" вимог платоспроможності страховика, в тому числі обов'язкових фінансових нормативів, встановлених законодавством, також підтверджено Національним банком України у листі від 16.01.2021р. №21-009/3594 (додається до скарги). ПрАТ СК «ІнтерЕкспрес» має змогу вчасно, якісно та в повному обсязі надати Замовнику послуги, що є предметом закупівлі. Разом з тим, Замовник вчиняє дії щодо необґрунтованого обмеження кількості учасників торгів з метою надання переваги окремим потенційним учасникам закупівлі, чим порушує принципи добросовісної конкуренції та недискримінації учасників під час проведення процедури закупівлі, що суперечить законодавству у сфері публічних закупівель. В результаті таких дій Замовника порушуються права та законні інтереси ПрАТ СК «ІнтерЕкспрес», зокрема його право на участь у процедурі закупівлі з дотриманням принципу недискримінації. Статтею 5 Закону визначено, що закупівлі здійснюються, зокрема за принципом недискримінації учасників та рівного ставлення до них, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель. Згідно з частиною четвертою статті 5 Закону замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників. Частиною четвертою статті 22 Закону передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, які обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Дії Замовника щодо встановлення у Тендерній документації наведених вище вимог порушують принципи недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, передбачені статтею 5 Закону, вимоги частини четвертої статті 5 та частини четвертої статті 22 Закону, якими передбачена недискримінація учасників, а також права та законні інтереси Суб’єкта оскарження, пов’язані з його участю у процедурі закупівлі. Вимоги суб’єкта оскарження та їх обґрунтування Відповідно до статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі», Суб’єкт оскарження вимагає зобов’язати Замовника внести відповідні зміни до Тендерної документації з метою приведення її у відповідність із вимогами законодавства, а саме: виключити підпункти 4.1.-4.2. пункту 4. «Наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю» розділу 1 «Перелік документів та інформації для підтвердження відповідності УЧАСНИКА кваліфікаційним критеріям, визначеним у статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» Додатку 1 Тендерної документації: «4.1. Копія балансу (звіту про фінансовий стан) за 6 місяців 2020 року (на 30 червня 2020) (Форма №1), який повинен містити такі показники: Активи учасника (страховика) (баланс) (рядок під кодом 1300): більше 400 000 тис. грн. Гарантійний фонд (сума показників рядків під кодом 1405, 1415 та 1420): більше 170 000 тис. грн. Страхові резерви (рядок під кодом 1530): більше 400 000 тис. грн. 4.2. Копія витягу зі щорічної звітності страхової компанії за 6 місяців 2020 року (на 30 червня 2020), а саме Розділу 3 Показники діяльності з видів добровільного страхування, інших, ніж страхування життя, який повинен містити такі показники: Різниця показників рядка під кодом 010 під стовпчиком 5 (медичне страхування) та рядка під кодом 020 під стовпчиком 5 (медичне страхування): більше 40 000 тис. грн. Показник рядка під кодом 100 під стовпчиком 5 (медичне страхування) поділений на різницю показників рядка під кодом 010 під стовпчиком 5 (медичне страхування) та рядка під кодом 020 під стовпчиком 5 (медичне страхування), та помножений на 100, повинен становити більше 30: ____________ Показник рядка 100 під стовпчиком 5___________________ х 100 ≥ 30 Показник рядка 010 під стовпчиком 5 – показник рядка 020 під стовпчиком 5». Файли/документи, які можуть підтвердити все вищезазначене, знаходяться у вільному доступі в електронній системі закупівель, зокрема на сайті https://prozorro/gov.ua (пряме посилання на дану закупівлю: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-01-26-004779-b). Обґрунтуванням вищевказаних вимог є все, зазначене вище, у тому числі обґрунтування наявності порушених прав та охоронюваних законом інтересів Суб’єкта оскарження. Задоволення зазначених вимог створить підстави для відновлення порушених прав та законних інтересів ПрАТ СК «ІнтерЕкспрес», зокрема його право на участь у процедурі закупівлі з дотримання принципу недискримінації та отримання вигоди, пов’язаної з перемогою у процедурі закупівлі. До скарги додаються документи в електронній формі (у вигляді файлів формату pdf), що підтверджують неправомірність рішень, дій або бездіяльності Замовника. Відповідно до вимог «Порядку здійснення плати за подання скарги до органу оскарження через електронну систему закупівель та її повернення суб’єкту оскарження», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020р. № 292, Суб’єкт оскарження зазначає реквізити рахунка, на який буде повернута плата за скаргу у випадках, визначених законом та зазначеним Порядком: Одержувач: ПрАТ СК «ІнтерЕкспрес» IBAN UA693138490000026505000015504 АКБ «ІНДУСТРІАЛБАНК» Код ЄДРПОУ 33097568 Додатки: 1. Тендерна документація по процедурі Відкриті торги від 26.01.2021. 2. Свідоцтво № РА/2020-04 про присвоєння кредитного рейтингу (рейтингу фінансової стійкості) за національною рейтинговою шкалою на рівні uaAA. 3. Лист НБУ від 16.01.2021р. № 21-0009/3594.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 10.02.2021 18:39
Дата рішення: 23.02.2021 20:17

Аукціон

Початок:
16.03.2021 14:31

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання