Послуги з технічного обслуговування і ремонту вантажних транспортних засобів марки МАЗ, ЗІЛ, ГАЗ і тракторів

  • Ідентифікатор тендеру UA-2021-03-04-011959-c
  • 50110000-9 - Послуги з ремонту і технічного обслуговування мототранспортних засобів і супутнього обладнання
  • Завершена
Найменування замовника:
Комунальне підприємство «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дарницького району м. Києва»
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Рудик Оксана Анатоліївна, 380445632767, 380672202671 , kk_tender@kkdarn.kiev.ua
Адреса замовника
Україна, Київ, 02175, Київська область, Харківське шосе 148-А
Дата укладення договору
9.04.21
Переможець
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КОМПАНІ АВТОПАРТНЕР"
Очікувана вартість
780 390 UAH з ПДВ
Сума договору
712 530 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 9.04.21
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 15.03.2021 00:00

Оскарження умов:

до 21.03.2021 00:00

Подання пропозицій:

25.03.2021 00:00

Початок аукціону:

25.03.2021 14:42

Очікувана вартість
780 390 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
7 804 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
1 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

37 Одиниця
Послуги з технічного обслуговування і ремонту вантажних транспортних засобів марки МАЗ, ЗІЛ, ГАЗ і тракторів
ДК 021:2015: 50110000-9 — Послуги з ремонту і технічного обслуговування мототранспортних засобів і супутнього обладнання

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2021-03-04-011959-c.b1

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ФОП "ФЕОКТІСТОВ ВІТАЛІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ", Код ЄДРПОУ:2727212556
Дата подання: 11.03.2021 15:00
Згідно Тендерної документації Замовник встановлює дискримінаційні вимоги: (додаток 4 п.25), щодо: 25.Місце надання послуг повинне знаходитись в м. Київ, та не далі ніж 10 км від адреси де знаходяться транспортні засоби замовника: м. Київ, вул. Юрія Литвинського,1. Встановлена Замовником в Документації вимога суперечить принципам публічних закупівель та підпадає під ознаки дискримінації суб’єктів господарювання згідно зі статтею 31 Господарського кодексу України. Встановлення Замовником такої вимоги порушує права та значно обмежує коло потенційних учасників, які могли б взяти участь у зазначеній процедурі закупівлі, що в свою чергу, не призведе до максимальної економії та ефективності використання державних коштів. Це явне пряме порушення Закону, дискримінаційна вимога, яка вказує на те, що Замовник чекає єдиного конкретного Учасника та свідчить про наперед упереджену оцінку тендерних пропозицій учасників, що розташовані на відстані більше 10 км від Замовника. Аналізуючи Публічні закупівлі за 2016-2020 роки на послуги з ремонту і технічного обслуговування тракторів та автомобілів в м.Києві середньостатистична відстань до об’єктів виконання ремонтів становить 25-30 км або в межах м.Києва. Збільшення відстані, а саме транспортні витрати та час Замовника може бути компенсовано загальною нижчою ціною, якістю запчастин та матеріалів, досвідом та швидкістю виконанням робіт Виконавцем. Враховуючи викладене, дії Замовника порушують вимоги частини четвертої статті 22 Закону, відповідно до якої тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також порушують принципи здійснення закупівель, визначений статтею 3 Закону, а саме - недискримінація учасників та відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель. Вимагаємо усунути порушення та привести Тендерну документацію у відповідність до Закону, а також прибрати вимоги, які дискримінують потенційних Учасників в межах м.Києва. В іншому випадку будемо вимушені звертатися до Антимонопольного комітету згідно чинного Законодавства України.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

12.03.2021 17:16
Шановний учаснику! Зазначена Вами вимога щодо виключення з тендерної документації вимоги про відстань від станції технічного обслуговування до транспортної дільниці Замовника, не є обґрунтованою. Наявність такої вимоги до учасників є незмінною протягом тривалого часу та обумовлена економічним чинником. З метою зменшення експлуатаційних та фінансових витрат, пов’язаних з пересуванням транспортних засобів, а також для забезпечення можливості отримання відповідних послуг в максимально оперативному режимі, Замовником було встановлено допустиму відстань від транспортної дільниці до станції технічного обслуговування.
Законом саме Замовнику надано право розробляти тендерну документацію, у тому числі інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі самостійно, із урахуванням особливостей предмета закупівлі та власних потреб. Окрім того, зазначаємо, що проєктом договору, викладеним у тендерній документації, не передбачено, що Виконавець несе витрати на транспортування транспортних засобів Замовника на спеціально обладнану станцію технічного обслуговування Виконавця. Отже, знаходження спеціально обладнаної станції технічного обслуговування Виконавця на значній відстані від Замовника є недоцільним для Замовника та призведе до зайвих витрат пального. Крім цього, техніка Замовника, що пропонується до обслуговування, має значний фізичний знос і може не витримати навантажень, пов’язаних з доставкою на СТО, що знаходиться на значній відстані. Таким чином, крім зайвих витрат на пальне Замовник понесе додаткові витрати на евакуацію техніки та на ремонт ходової частини транспортних засобів.
Варто наголосити, що вимога не є дискримінаційною, тому що на встановленій відстані знаходиться достатня кількість потенційних учасників.

Номер вимоги: UA-2021-03-04-011959-c.b2

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ФОП "ФЕОКТІСТОВ ВІТАЛІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ", Код ЄДРПОУ:2727212556
Дата подання: 11.03.2021 16:44
Технічними вимогами щодо предмета закупівлі у Додатку 4 п.4, п.5, п.6, п.7 передбачено надати наступний перелік документів:
4.Учасник повинен надати копію Сертифікату, виданого Всеукраїнською Асоціацією автомобільних імпортерів та дилерів, що засвідчує акредитацію станції технічного обслуговування транспортних засобів.

5.Учасник повинен надати копію сертифікату(сертифікатів) відповідності виданого/их уповноваженим органом, який засвідчує, що послуги, які будуть надаватися учасником відповідають вимогам ДСТУ 2322-93, ДСТУ 3649:2010, ДСТУ 4276:2004, ДСТУ 4277:2004. Сертифікат повинен бути чинним на дату надання.

6.Підприємство (СТО) Учасника повинно мати впроваджену на підприємстві систему екологічного управління стосовно надання послуг з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, оптово роздрібної торгівлі частинами та приладдям до автотранспортних засобів згідно ДСТУ ISO 14001:2015 (на підтвердження Учасник повинен надати копію відповідного сертифікату в складі пропозиції).

7.Впроваджену на підприємстві СТО систему Управління Якістю з технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів сертифікованих згідно ДСТУ ISO 9001:2015 (на підтвердження Учасник повинен надати копію відповідного сертифікату).

Наголошуємо, що в Україні немає обовязкової сертифікації на Послуги з технічного обслуговування і ремонту вантажних транспортних засобів, тому вимагати сертифікати, які не передбачені законодавством є порушенням Закону.

Згідно з частиною третьою статті 5 Закону замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Разом з тим, частиною 4 статті 22 Закону передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Оскільки дані положення тендерної документації не мають безпосереднього відношення до предмета закупівлі, а також суперечать основним принципам здійснення публічних закупівель, вважаємо їх протиправними та дискримінаційними.

Встановлені Замовником в Документації вимоги суперечять принципам публічних закупівель та підпадають під ознаки дискримінації суб’єктів господарювання згідно зі статтею 31 Господарського кодексу України. Встановлення Замовником таких вимог порушує права та значно обмежує коло потенційних учасників, які могли б взяти участь у зазначеній процедурі закупівлі, що в свою чергу, призведе до максимальної ціни, яка буде вища за середньо риночну ціну на послуги та безцільове використання бюджетних державних коштів.

Це явне пряме порушення Закону, дискримінаційні вимоги, які вказують на те, що Замовник чекає єдиного конкретного Учасника та свідчить про наперед упереджену оцінку тендерних пропозицій учасників, що не мають сертифікатів.
Враховуючи викладене, дії Замовника порушують вимоги частини четвертої статті 22 Закону, відповідно до якої тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також порушують принципи здійснення закупівель, визначений статтею 3 Закону, а саме - недискримінація учасників та відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель. Вимагаємо усунути порушення та привести Тендерну документацію у відповідність до Закону, а також прибрати вимоги, які дискримінують потенційних Учасників.

Виходячи з вищевикладеного,
ПРОШУ:
1. Зобов’язати Замовника усунути порушення, шляхом внесення змін в тендерну документацію, а у випадку неможливості скасувати закупівлю та притягнути до відповідальності винних осіб.
2. Розглянути це звернення та надати відповідь у встановлені законом строки.

В іншому випадку будемо вимушені звертатися до Антимонопольного комітету згідно чинного Законодавства України.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

12.03.2021 17:19
Шановний учаснику! Зазначена Вами вимога щодо виключення з тендерної документації кваліфікаційного критерію надання сертифікатів на підтвердження відповідності учасника технічним вимогам не є обґрунтованою та задоволенню не підлягає виходячи з наступного:
відповідно до пункту 3 частини 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922) у тендерній документації зазначається інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі про відповідну технічну специфікацію (у разі потреби — плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі та технічні специфікації до предмета закупівлі повинні визначатися замовником з урахуванням вимог, визначених частиною 4 статті 5 Закону № 922.
Згідно з частиною 5 статті 23 Закону № 922 замовник може вимагати від учасників підтвердження того, що запропоновані ними товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, встановленим у тендерній документації. У разі встановлення екологічних чи інших характеристик товару, робіт чи послуг замовник повинен у тендерній документації зазначити, які маркування, протоколи випробувань або сертифікати можуть підтвердити відповідність предмета закупівлі таким характеристикам.
Так, виходячи зі змісту цієї норми, для підтвердження відповідності тендерної пропозиції учасника технічним, якісним та кількісним характеристикам предмета закупівлі замовник може вимагати від учасника надання у складі його пропозиції сертифікатів відповідності, сертифікатів якості тощо.
Сертифікація в Україні здійснюється відповідно до Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» від 15.01.2015 № 124-VIII (далі — Закон № 124).
Так, за частиною 1 статті 1 Закону № 124 сертифікація — підтвердження відповідності третьою стороною, яке стосується продукції, процесів, послуг, систем або персоналу.
Як відомо, з 01.01.2018 сертифікація в Україні є необов’язковою. Відповідно до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 26.01.2018 № 93, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.02.2018 за № 194/31646, про визнання деяких наказів такими, що втратили чинність, скасовано накази Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, які регламентували положення обов’язкової сертифікації.
Відповідно до частини 4 статті 22 Закону № 922 тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Згідно з пунктом 4 частини 1 та частиною 4 статті 5 Закону № 922 закупівлі здійснюються за такими принципами: недискримінація учасників та рівне ставлення до них. Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.
Згідно з позицією Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія), що викладена, зокрема, в рішеннях від 09.09.2020 № 16980-р/пк-пз, від 01.06.2020 № 10800-р/пк-пз, від 23.10.2019 № 15333-р/пк-пз та інших, не є дискримінацією встановлення умови надання учасниками у складі тендерної пропозиції сертифікатів.
Питанням оскарження відповідно до цих рішень було те, що за твердженнями учасників така умова є дискримінаційною, і виконати її можуть лише ті учасники, які вже мають такі виготовлені сертифікати.
Колегія суддів Касаційного адміністративного суду Верховного суду згідно з постановою від 24.06.2020 у справі № 826/15639/17 (далі — постанова № 826/15639/17) виклала позицію, що, хоча виробництво не підлягає обов’язковій сертифікації, це не позбавляє учасника можливості отримати сертифікат у добровільному порядку з тим, щоб дотриматися умов конкурсу (торгів).
Таким чином, можливість встановлення замовниками в тендерній документації умови надання учасниками у складі тендерної пропозиції сертифікатів відповідності чи сертифікатів якості передбачена нормами чинного законодавства, зокрема Законом № 922, та в свою чергу не є дискримінаційною і не заборонена іншими нормативно-правовими актами.
Будь-який суб’єкт господарювання за власною ініціативою для доведення якості та відповідності продукції стандартам чи технічним умовам може пройти сертифікацію, це не заборонено та є можливим. Отже, це не є дискримінаційною вимогою, адже будь-який учасник може отримати сертифікат відповідності і цим самим довести якість та відповідність стандартам запропонованих ним товарів, послуги чи робіт. Якщо потенційний учасник не готовий під свою повну відповідальність засвідчити, що його послуги відповідають встановленим законодавством вимогам, то про жодне надання якісних послуг мова йти не може.

Аукціон

Початок:
25.03.2021 14:42
Завершення:
25.03.2021 15:03

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 25.03.2021 15:03

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КОМПАНІ АВТОПАРТНЕР"
Пошук по цьому учаснику
712 530 UAH з ПДВ 712 530 UAH з ПДВ Документи
ТОВ "АТЦ "ЛІВОБЕРЕЖНИЙ"
Пошук по цьому учаснику
778 425 UAH з ПДВ 778 425 UAH з ПДВ Документи

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КОМПАНІ АВТОПАРТНЕР"
#42897018
Пошук по цьому переможцю
Переможець 712 530 UAH з ПДВ 29.03.2021 10:47

Переможець

Дата і час публікації: 29.03.2021 10:47

Учасник Пропозиція Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КОМПАНІ АВТОПАРТНЕР"
Пошук по цьому переможцю
#42897018
712 530 UAH з ПДВ Документи

Укладений договір


Строк дії 09.04.2021 00:00 - 31.12.2021 00:00
Номер 04/09-ВТ/275
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Договір_04_09-ВТ_275_від_09.04.2021.pdf Укладений
712 530
09.04.2021 09:54
09.04.2021
sign.p7s Укладений
09.04.2021 09:55

Виконання договору

Строк дії за договором: 09.04.2021 — 31.12.2021
Сума оплати за договором: 340 915.14
UAH з ПДВ

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання