Послуги з охорони об’єктів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського у яких зберігається бібліотечний фонд, який є національним культурним надбанням, зокрема, документи Національного архівного фонду, код за Єдиним закупівельним словником ДК 021:2015 – 79710000-4 «Охоронні послуги»

  • Ідентифікатор тендеру UA-2021-03-24-007176-a
  • 79710000-4 - Охоронні послуги
  • Завершена
Найменування замовника:
Національна бібліотека України ім. В.І.Вернадського
Тип закупівлі
Переговорна процедура за нагальною потребою
Контактна особа замовника
Тетяна Гайдарова, +380674457220 , tender_nbuv@ukr.net
Адреса замовника
Україна, м. Київ , 03039, Київська область, Голосіївський проспект, 3
Дата укладення договору
31.03.21
Переможець
ВІДДІЛ ВОЄНІЗОВАНОЇ ОХОРОНИ ДЕПАРТАМЕНТУ ПОЛІЦІЇ ОХОРОНИ
Очікувана вартість
1 013 402.84 UAH з ПДВ
Сума договору
1 013 402.84 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 2.04.21
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Обгрунтування застосування переговорної процедури

Пункт закону
Непозбувна бентега
Обгрунтування
Відповідно до частини першої статті 40 Закону, переговорна процедура закупівлі використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі.
На підставі абзацу п’ятого пункту 3 частини другої статті 40 Закону переговорна процедура закупівлі застосовується замовником якщо у замовника виникла нагальна потреба здійснити закупівлю у разі оскарження прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника щодо триваючого тендера після оцінки тендерних пропозицій учасників, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від очікуваної вартості тендера, що оскаржується.
Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського (далі - НБУВ) з метою забезпечення недоторканності, цілісності Об’єктів охорони НБУВ, а також з метою запобігання та/або недопущення чи припинення протиправних дій щодо них, зокрема злочинних посягань на бібліотечний фонд і фонд документальної спадщини України та світу з унікальними, цінними документами, документами Національного архівного фонду України що є національним культурним надбанням українського народу, невід’ємною складовою культурної спадщини, та для збереження їх фізичного стану, припинення несанкціонованого доступу до Об’єктів охорони НБУВ та забезпечення здійснення НБУВ всіх належних їй повноважень стосовно Об’єктів охорони, з урахуванням вимог Закону, 19.02.2021 року через електронну систему закупівель оголошено Відкриті торги на закупівлю Послуг з охорони об’єктів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського у яких зберігається бібліотечний фонд, який є національним культурним надбанням, зокрема, документи Національного архівного фонду, код за Єдиним закупівельним словником ДК 021:2015 – 79710000-4 «Охоронні послуги», ідентифікатор закупівлі: UA-2021-02-19-014885-b на очікувану вартість - 5 079 000,00 грн. з ПДВ.
09 березня 2021 року о 14:14 завершився електронний аукціон. За результатами оцінки та розгляду тендерних пропозицій Замовником 12 березня 2021 було визначено переможця процедури закупівлі - Відділ воєнізованої охорони Департаменту поліції охорони, код за ЄДРПОУ 40242060, та прийнято рішення про намір укласти з переможцем договір про закупівлю згідно з Законом та у строк, встановлений Законом, оприлюднено в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю. У строк встановлений Законом, як наслідок мав би бути укладений договір про закупівлю послуг для забезпечення важливої для НБУВ мети закупівлі зазначеної вище. Але, 20 березня 2021 року учасник вищезазначеної процедури закупівлі - ТОВ "Холдинг "Група компаній "Атлант-ГШР", тендерна пропозиція якого була відхилена замовником на підставі підпункту 2 пункту 1 частини першої статті 31 Закону, а саме: учасник не відповідає встановленим абзацом першим частини третьої статті 22 Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства, подав до органу оскарження через електронну систему закупівель скаргу ID: ce34e35f2ed447e6be6871d7e0cf5cc3, ідентифікатор: UA-2021-02-19-014885-b.c1. У зв’язку з цим електронна система закупівель автоматично призупинила процедуру закупівлі. Крім того, згідно з вимогами частини сімнадцятої статті 18 Закону Замовнику забороняється вчиняти будь-які дії та приймати будь-які рішення щодо процедури закупівлі, у тому числі приймати рішення про відміну тендера чи визнання його таким, що не відбувся, укладення договору про закупівлю. У зв’язку з цим, НБУВ не може укласти договір про закупівлю послуг з охорони об’єктів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського у яких зберігається бібліотечний фонд, який є національним культурним надбанням, зокрема, документи Національного архівного фонду, код за Єдиним закупівельним словником ДК 021:2015 – 79710000-4 «Охоронні послуги» та забезпечити недоторканність, цілісності Об’єктів охорони НБУВ, а також запобігти та/або не допустити чи припинити протиправні дії щодо них, зокрема злочинні посягання на бібліотечний фонд і фонд документальної спадщини України та світу з унікальними, цінними документами, документами Національного архівного фонду України що є національним культурним надбанням українського народу, невід’ємною складовою культурної спадщини, та збереження їх фізичного стану, припинення несанкціонованого доступу до Об’єктів охорони НБУВ та забезпечення здійснення НБУВ всіх належних їй повноважень стосовно Об’єктів.
Під об’єктами охорони НБУВ розуміється: нерухоме майно НБУВ (будівлі, споруди, приміщення НБУВ у тому числі приміщення, що охороняються за допомогою ПЦО і обладнане системою охоронної сигналізації з підключенням на окремі вічка (коди) систем централізованого спостереження, інші приміщення, які опечатуються), прилегла територія, рухоме майно, що знаходиться у будівлях, спорудах, приміщеннях НБУВ та на прилеглих територіях НБУВ за адресами розташування об'єктів охорони НБУВ (далі – Об’єкт).
Характеристика Об’єктів охорони НБУВ. Об’єкт підвищеного криміногенного ризику І категорії, особливо важливий об’єкт права державної власності у зв’язку з наступним:
НБУВ діє на підставі Статуту, затвердженого розпорядженням Президії НАН України від 14.06.2017 року № 383 (нова редакція), відповідно до пункту 1.1. якого Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського є державною бюджетною неприбутковою науковою установою, заснованою на державній власності, перебуває у віданні Національної академії наук України і має статус національної установи.
Згідно з п. 1.2., п. 1.4., п. 1.5. НБУВ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про бібліотеки і бібліотечну справу», «Про Національний архівний фонд та архівні установи», «Про культуру» та іншими актами законодавства, Статутом Національної академії наук України, Основними принципами організації та діяльності наукової установи Національної академії наук України, іншими нормативними актами НАН України та цим Статутом, створена та діє з метою комплектування, наукового опрацювання та зберігання загальнодержавного універсального бібліотечного фонду і фонду документальної спадщини України та світу, організації доступу до фонду та формування, розвитку й використання науково-інформаційних ресурсів; здійснення наукових досліджень, спрямованих на отримання та використання нових знань у книгознавстві, бібліотекознавстві, бібліографознавстві, кодикології та кодикографії, архівознавстві та документознавстві, наукометрії, інформаційно-комунікаційних технологіях, біографістиці, збереженні, консервації та реставрації документів, володіє потужним бібліотечним фондом та фондом документальної спадщини України й світу. Бібліотечний фонд НБУВ, зокрема, фонд документальної спадщини України та світу, є національним культурним надбанням українського народу, невід’ємною складовою культурної спадщини, а фонд рукописів, стародруків, рідкісних видань, історичних колекцій, архівний фонд України та депозитарій НБУВ є науковим об’єктом, що має статус національного надбання, який перебуває під охороною держави та не підлягає роздержавленню і приватизації. У своїй діяльності НБУВ виходить з того, що держава створює правові, фінансові й матеріально-технічні умови для збереження та зберігання, цілісності, невідчужуваності користування і поповнення її фонду(ів).
Фонд рукописів, стародруків, рідкісних видань, історичних колекцій, архівний фонд України та депозитарій НБУВ входять до Переліку наукових об’єктів, що становлять національне надбання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2001 р. № 1709.
Одним з основних завдань НБУВ відповідно до п. 2.1. Статуту є комплектування, зберігання, наукове опрацювання та зберігання загальнодержавного універсального бібліотечного фонду і фонду документальної спадщини України та світу, який відповідно до п. 5.7. Статуту є складовою частиною матеріально-технічної бази НБУВ. На виконання завдань відповідно до п. 2.2. Статуту НБУВ, зокрема, організовує діяльність (комплектування, наукове опрацювання, забезпечення зберігання й суспільного використання документів) Фонду Президентів України, Архівного фонду НАН України у складі яких документи Національного архівного фонду.
Відповідно до частини третьої статті 7 Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» (із змінами та доповненнями) від 27.01.1995 року № 32/95-ВР бібліотечний фонд національної бібліотеки України є національним культурним надбанням Українського народу, невід'ємною складовою частиною культурної спадщини та перебуває під охороною держави, а статтею 16 зазначеного Закону архівні документи, зібрані в бібліотеці, входять до складу Національного архівного фонду України згідно з Законом України «Про Національний архівний фонд та архівні установи», а для документів, що внесені або підлягають внесенню до Державного реєстру національного культурного надбання України, та документів, що є унікальними документами Національного архівного фонду України і зберігаються в бібліотеках, встановлюється особливий режим охорони, зберігання та використання.
Згідно з Законом України «Про Національний архівний фонд та архівні установи» від 24.12. 1993 р. № 3814-XII архівна установа, архів, архівний підрозділ, архівний відділ - це відповідно установа чи структурний підрозділ, що забезпечує облік і зберігання архівних документів, використання відомостей, що в них містяться, та формування Національного архівного фонду і/або здійснює управління, науково-дослідну та інформаційну діяльність у сфері архівної справи і діловодства. Відповідно до абзацу восьмого статті 23 зазначеного Закону архівні підрозділи державних наукових установ, музеїв та бібліотек є складовими системи архівних установ України, частиною першою статті 30 Закону державним науковим установам, музеям та бібліотекам надано право створювати архівні підрозділи для зберігання документів Національного архівного фонду, а також поповнювати свої фонди і колекції профільними документами.
У структурі НБУВ, зокрема, є Інститут архівознавства, що не має прав юридичної особи та діє на підставі Положення про Архівний фонд Національної академії наук України, Положення про Інститут архівознавства НБУВ, затверджених постановою Президії НАН України від 05.12. 2001 р. № 299 та схвалених центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері архівної справи і діловодства (на той час – Державний комітет архівів України) відповідно до яких Інститут архівознавства НБУВ є головним архівним підрозділом у системі Національної академії наук України з питань формування, зберігання, обліку й використання документів Національного архівного фонду, а архівні підрозділи, рукописні відділи, музеї та музейні кімнати установ НАН України, яким надано право постійного зберігання документів Архівного фонду НАН України, підпорядковуються Інституту архівознавства НБУВ у науково-організаційних та науково-методичних питаннях щодо здійснення експертизи цінності, формування, обліку документів своїх фондів та подають цю інформацію Інституту архівознавства НБУВ для забезпечення централізованого обліку Архівного фонду НАН України. Серед цих підрозділів установ НАН України, зокрема, підрозділи НБУВ, особливим є Інститут рукопису НБУВ. Основні функції та завдання Інституту рукопису НБУВ визначені у Положенні про Інститут рукопису НБУВ відповідно вимог до вищезазначених: Закону України «Про Національний архівний фонд і архівні установи», «Положення про Архівний фонд Національної академії наук України», Статуту НБУВ. Згідно з Положенням про Інститут рукопису НБУВ, Інститут здійснює збирання, зберігання та введення до наукового і культурного обігу найцінніших рукописних пам'яток та рукописної спадщини українського народу та народів, що проживають у межах України, а також колекційних рукописних матеріалів інших країн та народів, що належать світовій культурі. Рукописні фонди Інституту комплектуються рукописними книгами, архівними документами особового походження, документальними колекціями та зібраннями, що є частиною Національного архівного фонду України.
Статус підрозділів установ НАН України, зокрема, підрозділів НБУВ щодо постійного зберігання документів Національного архівного фонду, крім Положення про Архівний фонд НАН України, також закріплений у Списку юридичних осіб – джерел формування Національного архівного фонду, схваленому Експертно-перевірною комісією Національної академії наук України (протокол засідання від 29.09.2011 № 3) та затвердженого в. о. Головного ученого секретаря Національної академії наук України. Відповідно до вимог п. 3 розділу І Порядку державного обліку документів Національного архівного фонду, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 27.09.2013 № 2045/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 02.10.2013 за № 1695/24227 (далі – Порядок), Інститут архівознавства НБУВ здійснює державний облік документів Національного архівного фонду, що зберігаються в НБУВ, зокрема в Інституті рукопису НБУВ, та в установах Національної академії наук України і відповідно до пункту 8 глави ІІІ Порядку, щороку надсилає до Укрдержархіву документи для централізованого державного обліку документів НАФ, у тому числі архівних підрозділів державних наукових установ Національної академії наук України.
У структурі НБУВ є Фонд Президентів України, заснований Указом Президента України «Про надання Центральній науковій бібліотеці імені В.І. Вернадського статусу національної» від 05 квітня 1996 р. № 244/96. Відповідно до «Положення про Фонд Президентів України», затвердженого Президентом України 11 жовтня 1996 року № 936/96. Фонд Президентів України як спеціальна бібліотечно-архівна колекція є основним центром, що забезпечує збирання, збереження та запровадження в науковий і культурний обіг документальних матеріалів, які відображають державну, суспільно-політичну діяльність, творчість та життя Президентів України, з питань організації та методики ведення архівної справи Фонд Президентів України керується правилами, інструкціями і рекомендаціями Головного архівного управління при Кабінеті Міністрів України (сьогодні - Укрдержархів), основними завданнями та функціями Фонду Президентів України, зокрема, є: збирання, збереження матеріалів, що знаходяться у Фонді, та створення необхідних умов для користування ними; бібліотечний і архівний облік документів, їх державна реєстрація відповідно до законодавства. Склад документних матеріалів, що передаються на постійне зберігання до Фонду Президентів України, визначається Президентами України, співробітниками відповідних підрозділів Адміністрації президента та іншими власниками документів. Документний фонд Фонду Президентів України поділяється на бібліотечний, архівний та музейний фонди, останній з яких складає колекція «Подарунки президентам України». В ній зібрані документи (експонати), пов'язані з життям та діяльністю Президентів України та інших осіб, причетних до державної влади. Належить до категорії об’

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

2 послуга
Послуги з охорони об’єктів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського у яких зберігається бібліотечний фонд, який є національним культурним надбанням, зокрема, документи Національного архівного фонду, код за Єдиним закупівельним словником ДК 021:2015 – 79710000-4 «Охоронні послуги»
ДК 021:2015: 79710000-4 — Охоронні послуги

Тендерна документація

Переможець

Дата і час публікації: 24.03.2021 16:58

Учасник Пропозиція Документи
ВІДДІЛ ВОЄНІЗОВАНОЇ ОХОРОНИ ДЕПАРТАМЕНТУ ПОЛІЦІЇ ОХОРОНИ
Пошук по цьому переможцю
#40242060
1 013 402.84 UAH з ПДВ Документи

Документи

24.03.2021 16:58
sign.p7s

Укладений договір


Строк дії 24.03.2021 00:00 - 26.05.2021 00:00
Номер 1013402.84
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Договір № 24-Д 2021.pdf Укладений
1 013 402.84
02.04.2021 11:03
31.03.2021
sign.p7s Укладений
02.04.2021 11:07

Зміни до договору

Зменшення обсягів закупівлі
Продовження строку дії договору (через документально підтверджені об’єктивні обставини) 27.04.2021 16:56
Опис змін: З метою забезпечення безперервної охорони об’єктів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського та економії бюджетних коштів, керуючись пунктом 1 частини п’ятої статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 р. № 922-VІІІ (зі змінами), пунктами 1.5, 13.2., абзацом 1 пункту 13.5., пунктом 13.16 вищезазначеного Договору, положеннями статей 629, 631, 651 Цивільного кодексу України, статтею 188 Господарського кодексу України, уклали між собою таку додаткову угоду (далі - Угода): 1. Сторони дійшли згоди зменшити обсяг закупівлі послуг, визначених у пункті 1.1. Договору та у зв’язку з цим змінити ціну Договору, зазначену у пункті 3.1. Договору, на: 1 002 887,29 грн. (один мільйон дві тисячі вісімсот вісімдесят сім гривень 29 копійок), в тому числі ПДВ – 167 147,88 грн. і додати до Договору № 24-Д/2021 від 31.03.2021 р. нову редакцію дислокації постів (додаток № 1 до даної Угоди) та нову редакцію розрахунку вартості охорони НБУВ (додаток № 2 до даної Угоди), які є невід’ємною частиною цієї Угоди та вище зазначеного Договору. 2. У пункті 5.1. змінити редакцію: «Послуги з охорони надаються з 24 березня по 26 травня 2021 включно» на «Послуги з охорони надаються з 24 березня по 30 травня 2021 включно» ; 3. У пункті 12.1. розділу 12 слова: «по 26.05.2021 р.» замінити на: «по 30.05.2021 р. (включно) далі редакцію речення залишити без змін. 4. Дислокацію постів та розрахунок вартості охорони НБУВ (додатки № 1, № 2 до Договору № 24-Д/2021 від 31.03.2021 р. вважати такими, що втратили чинність з 12.04.2021 р.
Номер договору: № 1
Контракт:

Виконання договору

Строк дії за договором: 24.03.2021 — 30.05.2021
Сума оплати за договором: 1 002 887.29
UAH з ПДВ

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання