Програмне забезпечення – медична інформаційна система “МедІнфоСервіс”

  • Ідентифікатор тендеру UA-2021-09-22-001626-a
  • 48610000-7 - Системи баз даних
  • Завершена
Найменування замовника:
КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ТРЕТЯ ЧЕРКАСЬКА МІСЬКА ЛІКАРНЯ ШВИДКОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ"
Тип закупівлі
Допорогові закупівлі
Спрощена процедура
Контактна особа замовника
Коваль Олександр, 380674849339 , gorlik3@ukr.net
Адреса замовника
Україна, Черкаси, 18028, Черкаська область, ВУЛИЦЯ САМІЙЛА КІШКИ, будинок 210
Дата укладення договору
8.10.21
Переможець
ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ІНФОМЕД ПЛЮС"
Очікувана вартість
199 520 UAH без ПДВ
Сума договору
199 520 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 8.10.21
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 28.09.2021 00:00

Подання пропозицій:

30.09.2021 00:00

Очікувана вартість
199 520 UAH без ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
1 995 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
1 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

116 од.
Програмне забезпечення – медична інформаційна система “МедІнфоСервіс”
ДК 021:2015: 48610000-7 — Системи баз даних

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2021-09-22-001626-a.a1

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТРІУМФ ІТ", Код ЄДРПОУ:41426902
Дата подання: 27.09.2021 20:06
22.09.2021 року комунальним некомерційним підприємством "Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги" (надалі – Замовник) через авторизований електронний майданчик оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу оголошення № UA-2021-09-22-001626-a про проведення спрощеної закупівлі на закупівлю товару по предмету: ДК 021:2015 - 48613000-8 Електронні системи управління даними (Програмне забезпечення – медична інформаційна система “МедІнфоСервіс”) (надалі – Спрощена закупівлі).
Проаналізувавши оголошення Спрощеної закупівлі нами виявлено факт порушення частини 5 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі» №922-VIII року (далі – Закон), що передбачає норму: «Оголошення про проведення спрощеної закупівлі та вимоги до предмета закупівлі не повинні містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.».
Порушення полягає в тому, що Замовник згідно оголошення Спрощеної закупівлі не однократно встановлює посилання на конкретний програмний продукт медичної інформаційної системи - “МедІнфоСервіс”, автоське право та невиключне право на використання даного продукту якого належить:
- громадянинам України Гусаченко Костянтину Олександровичу (паспортні дані НС 362289, виданий Придніпровським РВ УМВС України в Черкаській області 26.11.1997, РНОКПП: 2833916099) та Ізосімову Юрію Михайловичу (паспортні дані НС 135429, виданий Соснівським РВ УМВС України у Черкаській області 14.08.1996 року, РНОКПП: 2220911915) – надалі «Автори твору»;
- приватному підприємству «Техноінфомед» код ЄДРПОУ: 35675395, яка знаходиться за адресою: Україна, 18007, Черкаська обл., місто Черкаси, вулиця Богдана Хмельницького, будинок 52, квартира 17 – надалі «Ліцензіат».
Для підтвердження такої позиції надаємо копію Свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір №95984 від 11.02.2020 року та Авторський (ліцензійний) договір №МІС-20/01 про передачу невиключного права на використання твору.
Тобто, відповідними діями: посиланням в оголошенні Спрощеної закупівлі на конкретну медичні інформаційну систему - “МедІнфоСервіс”, Замовник обмежує права та позбавляє можливості субєктів господарювання, що не мають договірних відносин із Авторами твору та/або Ліцензіату, на участь в даній закупівлі. Варто зауважити, що офіційне джерело національної служби охорони здоров’я України - https://ehealth.gov.ua/pidklyucheni-do-ehealth-mis/ налічує окрім МІС “МедІнфоСервіс”, ще такі медичні інформаційні системи як: «Дніпро-МТ», «Доктор Елекс», «Дорадо», «Електронна лікарня 2.0», «ЕМСІМЕД», «EMCImed+», «Каштан», «МЕДЕЙР», «МІА Здоров'я», «Поліклініка без черг», «Укрмедсофт», «Askep», «Clinica Web», «DocDream», «EvoMIS», «Health 24», «Helsi», «Lakmus», «MС+», «MEDICS IT», «MEDSTAR», «MoniHeal», «nHealth», «SimplexMed», «SimplexMis», що у відсотковому значенні становить 99% від кількості відповідних до вимог Замовника і підключених до eHealth медичних інформаційних систем, що обмежені взяти участь в даній Спрощеній закупівлі.
Такими діями Замовник зводить нанівець принципи здійснення публічних закупівель та мету Закону в цілому, адже здійснивши посилання на конкретний програмний продукт без можливості пропозиції з боку учасників еквіваленту, відсутнє ефективне та прозоре здійснення закупівель, при цьому створення не конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, сприяння проявам корупції у цій сфері.

Відповідно до пункту 2 Додатку №1 Документації Замовником встановлено загальносистемні вимоги до предмету закупівлі, зокрема: «ПЗ базується на промисловій СКБД. Виходячи із прийнятої у замовника стратегії, платформою для реалізації баз даних є Firebird.».
Слід зауважити, що згідно пункту 3 частини 2 статті 22 Закону передбачено: «Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі та технічні специфікації до предмета закупівлі повинні визначатися замовником з урахуванням вимог, визначених частиною четвертою статті 5 цього Закону», а частина четверта тієї ж статті встановлює, що документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Однак, Замовник не обґрунтовуючи належним чином встановлює вимогу, що предмет закупівлі повинен мати платформу для реалізації баз даних – Firebird.
Для детальнішого розуміння пояснюємо, що Firebird (також FirebirdSQL) — компактна, крос-платформова, вільна реляційна система керування базами даних, що реалізує більшість функцій стандарту SQL:2003. Вона може запускатись на більшості UNIX-подібних систем (в тому числі Linux та FreeBSD) та Windows.
Разом з тим, теперішні технології програмного забезпечення системами керування баз даних налічує понад 25 (двадцять п’ять) різних торгівельних марок такого програмного забезпечення. Для прикладу наводимо найменування тих СКБД платформ які наразі є актуальними і досить широко використовуються в різних галузях та сферах життєдіяльності людини, в тому числі медичних інформаційних системах: CouchDB, DB2, EnterpriseDB Advanced Server, Firebird, HamsterDB, Informix, InterBase, MariaDB, Microsoft Access, Microsoft SQL Server, MongoDB, MySQL, Oracle Database, OrientDB, PostgreSQL, Redis, SQLite, Sybase, VoltDB. Тому, робити прив’язку в загальносистемних вимогах до предмету закупівлі, а саме до конкретної платформи системи керування базами даних є ніщо інше, як обмеження кола виробників та їх постачальників в прийнятті участі в даній процедурі закупівлі.
Відповідно до частини 4 статті 23 Закону, встановлено що технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретні марку чи виробника або на конкретний процес, що характеризує продукт чи послугу певного суб’єкта господарювання, чи на торгові марки, патенти, типи або конкретне місце походження чи спосіб виробництва. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим та містити вираз "або еквівалент". Однак, Замовник не надає жодних пояснень щодо необхідності прив’язки до конкретної платформи системи керування базами даних – Firebird.
Тому, ТОВ «Тріумф ІТ» глибоко переконаний в тому, що подібні обставини створені задля отримання перемоги конкретним гравцем - ПП "Техноінфомед", що знайомий Замовнику, і разом з тим обмеження кола потенційних учасників, котрі можуть запропонувати медичну інформаційну систему, що базується на інших СКБД аніж Firebird. На прикладі нашого товариства пропонується така медична інформаційна система, як «Доктор Елекс» в основу якої закладено використання програмного забезпечення системи керування базами даних - Microsoft SQL Server.
Відповідні обставини були підтверджені позицією Органу оскарження, згідно Рішення
№ 11026-р/пк-пз від 19.05.2021 року (додається до Вимоги), що мало місце за наслідком розгляду Скарги в публічній закупівлі відкритих торгів (ідентифікатор UA-2021-04-09-003892-b), де замовником було те саме комунальне некомерційне підприємство "Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги".
Публічна закупівля відкритих торгів, де Замовник мав би придбати той самий продукт програмного забезпечення була зірвана з вини Замовника, а саме свідомого не виконання покладених на уповноважену особу функціональних обов’язків, так як останнім було упущено строк відведений на здійснення розгляду тендерної пропозиції, що була найбільш економічно вигідною в конкуренції з відомим для Замовника гравцем. Як наслідок Замовник отримав формальну підставу для скасування відкритих торгів.

По результату вивчення оголошення Спрощеної закупівлі, ми вбачаємо явний прояв корупційний дій, що полягає в протягуванні необхідного суб’єкта господарювання - ПП "Техноінфомед" з метою укладання з ним відповідного договору про закупівлю.
При цьому, явним прикладом корупційної складової та уникненням проведення відкритих торгів слугують відповідні обсяги описаних за вимогою закупівель. Так, згідно відкритих торгів, що не відбулись з вини Замовника, останній хотів придбати 112 одиниць примірників ліцензій медичної інформаційної системи на робочі місця власного закладу з очікуваною вартістю 560 000,00 грн., але в Спрощеній закупівлі Замовник потребує 116 одиниць примірників того ж самого програмного продукту у вигляді ліцензій на робочі місця, але чомусь очікувана вартість вже становить 199 520,00 грн.. Значне заниження вартості одиниці товару, що є предметом закупівлі, вказує лише на той факт, що Закон нажаль не передбачає механізму для учасників вплинути на зупинення спрощеної закупівлі, як то наприклад передбачено у відкритих торгах шляхом подання скарги до Органу оскарження. А відтак, Замовник усвідомлюючи дані обставини, напевне за попередньою домовленістю з «Авторами твору» або «Ліцензіатом» погодили значно меншу вартість товару при цьому збільшуючи обсяги предмета закупівлі. Вчинення описаних дій безпосередньо відбиває будь-яку зацікавленість в тих суб’єктів господарювання, що можуть запропонувати іншу медичну інформаційну систему, але не “МедІнфоСервіс”.

Тому, ми вимагаємо від Замовника:
1) надати документальне обґрунтування вирахування очікуваної вартості предмета в Спрощеній закупівлі;
2) усунути дискримінацію описану за вимогою та створити умови, що забезпечать реальну участь інших гравців аніж ПП "Техноінфомед".

Разом з тим наголошуємо, що придбання товарів без проведення процедур закупівель, визначених Законом, та укладення договорів про закупівлю, які передбачають оплату замовником товарів тягне за собою накладання штрафу на уповноважену особу Замовника від 1,5 до 3 тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що в грошовому еквіваленті становить від 25500 грн. до 51000 грн.. Тому, в разі ігнорування даної вимоги ТОВ «Тріумф ІТ» буде вимушений звертатись з відповідними заявами до органу фінансового контролю з метою проведення перевірки об’єктивності використання бюджетних коштів та до правоохоронних органів наприклад національного агентства з питань запобігання корупції з метою перевірки Замовника щодо наявності/відсутності корупційної складової під час здійснення придбання Програмного забезпечення – медична інформаційна система “МедІнфоСервіс” в 2021 році.

Додатки до Вимоги:
1) Свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір №95984 від 11.02.2020 року;
2) Авторський (ліцензійний) договір №МІС-20/01 про передачу невиключного права на використання твору;
3) Рішення Органу оскарження № 11026-р/пк-пз від 19.05.2021 року.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

29.09.2021 15:00
Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 14 ЗУ "Про публічні закупівлі" у вимогах до предмета закупівлі, що містять посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, замовник може вказати, які аналоги та/або еквіваленти приймаються у пропозиціях учасників. А отже зазначення виробника в спрощеній закупівлі без передбачення аналогу не є порушенням.

Документи подані скаржником

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 30.09.2021 00:00

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ІНФОМЕД ПЛЮС"
Пошук по цьому учаснику
199 520 UAH 199 520 UAH Документи

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ІНФОМЕД ПЛЮС"
#31546704
Пошук по цьому переможцю
Переможець 199 520 UAH 05.10.2021 12:45

Документи

05.10.2021 12:45
sign.p7s

Переможець

Дата і час публікації: 05.10.2021 12:45

Учасник Пропозиція Документи
ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ІНФОМЕД ПЛЮС"
Пошук по цьому переможцю
#31546704
199 520 UAH Документи

Документи

05.10.2021 12:45
sign.p7s

Укладений договір


Строк дії 08.10.2021 00:00 - 31.12.2021 00:00
Номер 488
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
488.pdf Укладений
199 520
08.10.2021 16:37
08.10.2021
sign.p7s Укладений
08.10.2021 16:38

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання