277. Годинники наручні

  • Ідентифікатор тендеру UA-2021-10-27-005236-a
  • 18521000-7 - Годинники
  • Завершена
Найменування замовника:
Господарсько-фінансовий департамент Секретаріату Кабінету Міністрів України
Тип закупівлі
Допорогові закупівлі
Спрощена процедура
Контактна особа замовника
Любов Олександрівна Денисенко, +380442566330, +380442567057 , denisenko@kmu.gov.ua
Адреса замовника
Україна, Киев, 01008, Київська область, вул. Грушевського, 12/2
Дата укладення договору
3.12.21
Переможець
Товариство з обмеженою відповідальністю "Київський годинниковий завод"
Очікувана вартість
199 000 UAH з ПДВ
Сума договору
190 020 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 3.12.21
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 02.11.2021 00:00

Подання пропозицій:

09.11.2021 00:00

Початок аукціону:

10.11.2021 13:27

Очікувана вартість
199 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
1 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

118 штуки
Годинники наручні
ДК 021:2015: 18521000-7 — Годинники

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

Просимо надати обґрунтовані РОЗ’ЯСНЕННЯ по КОЖНОМУ викладеному нижче питанню окремо:

Дата подання: 01.11.2021 22:41
Дата відповіді: 02.11.2021 12:10
1. Просимо надати обґрунтування специфічних вимог щодо циферблату, його кольору та дизайну (включаючи навіть специфічний тип індикації) 2. Просимо пояснити як такі специфічні вимоги щодо циферблату, його кольору та дизайну (включаючи специфічний тип індикації) впливають на якість та на функціональні особливості предмета закупівлі й чому вони застосовуються для обмеження конкуренції 3. Просимо ЧІТКО ПРОПИСАТИ технологію виробництва ремінця з «натуральної шкіри природньої структури», яка вимагається Замовником та СТАНДАРТИ, яким мають відповідати зазначені ремені, щоб їх вважати такими, що відповідають визначенню Замовника 4. Просимо З’ЯСУВАТИ на якій підставі за попередньою процедурою закупівлі у ТОВ «Київський годинниковий завод» прийняті ремені, які НЕ ВІДПОВІДАЮТЬ вимогам до предмету закупівлі, зокрема НЕ вироблені з цільного шмату шкіри й мають у своєму складі «штучно-створений матеріал із окремих волокноподібних агломатеріалів з’єднаних в’яжучою речовиною, полімерної природи» 5. Пояснити яким чином зазначення розмірів корпусів – їх діаметру та товщини до десятої долі мм можуть впливати на якість або на функціональні особливості предмета закупівлі. 6. Надати обґрунтування встановлення конкретних розмірів діаметру та товщини чоловічих та жіночих годинників 7. Надати обґрунтування вимоги саме японських, а не, наприклад, швейцарських механізмів 8. Надати обґрунтування вимог до кольору корпусів годинників, циферблатів та їх дизайну, зокрема специфічних значків, та інших вимог до предмету закупівлі 9. Надати економічне обґрунтування розміру очікуваної вартості закупівлі у розмірі 199 000,00 гривень коштів українських платників податків на закупівлю всього 118 годинників, що складає, в середньому, 1 686 грн. за один годинник найпростішої комплектації (що як мінімум 2 рази перевищує існуючі на ринку пропозиції, навіть на годинники кращої комплектації вже з врахуванням нанесення символіки на циферблат, задню кришку та подарунковий футляр (у чому можна легко пересвідчитися, провівши прозорий моніторинг ринку) та порядку її формування 10. Надати назви спеціалізованих на виготовленні годинників підприємств, на підставі пропозицій яких була сформована очікувана вартість предмета закупівлі та сформовані вимоги до предмета закупівлі
Розгорнути Згорнути

відповідь:

З метою належного забезпечення загальноприйнятих дипломатичних норм під час заходів за участю вищих посадових осіб держави, в тому числі Прем’єр-міністра України, проводиться закупівля відповідної сувенірної продукції високої якості, з подальшим протокольним обміном між учасниками зазначених вище заходів.
Під час підготовки документації спрощеної закупівлі, проводився всебічний розгляд пропозицій на ринку України на підставі інформації, розміщеної у мережі Інтернет та електронній системі «Prozorro», без прив’язки до конкретно визначеного виробника, з урахуванням належної якості, цінової пропозиції і відповідно до норм чинного законодавства, з метою недопущення протиправних, маніпулятивних обмежень вільної конкуренції між потенційними учасниками торгів.
У відповідь на питання 1, 2, 5, 6, 7, 8, 9 замовник, в Додатку 1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі, з метою ефективного охоплення якнайбільшого кола потенційних постачальників, створення вільної конкуренції і максимально можливою економією державних коштів, виключенням будь-яких зловживань або корупційних дій з боку учасників аукціону при проведенні спрощеної закупівлі, не зазначав посилання на конкретну конструкцію, тип предмету закупівлі, а тим паче на виробника чи торгову марку, а лише розмістив опис бажаного предмету закупівлі (в т.ч., як складових предмету закупівлі, циферблату, його кольору і дизайну, типу індикації, тощо), відповідно до пункту 3 частини другої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі», з урахування вимог, визначених частиною четвертою статті 5 зазначеного Закону. Замовник в технічній специфікації до документації спрощеної закупівлі (Додаток 1) зазначив критерії (стандарти тощо), яким мають відповідати всі комплектуючі до готового виробу, на підставі інформації, розміщеної у мережі Інтернет та в аналогічних процедурах закупівель через електронну систему «Prozorro», без прив’язки до конкретно визначеного виробника/постачальника.
У відповідь на питання 3 повідомляємо, що прохання чітко прописати технологію виробництва ремінця з «натуральної шкіри природньої структури» є необґрунтованим і не може бути задоволено у зв’язку тим, що саме технологія виробництва ремінця знаходиться поза межами компетенції Замовника, і можливо, відповідно до статті 162 Господарського кодексу України, є комерційною таємницею суб’єкта господарювання/потенційного постачальника. Зазначення в технічній специфікації до документації закупівлі технології виробництва предмету закупівлі не є вимогою Закону України «Про публічні закупівлі».
У відповідь на питання 4 щодо з’ясувань підстав закупівель/прийнятті товару за попередніми/минулими процедурами закупівель у інших виробників того чи іншого предмету повідомляємо, що дане питання жодним чином не відноситься до цього оголошення спрощеної закупівлі і може бути розглянуте тільки відповідно до чинного законодавства України.
Принагідно інформуємо, що відповідно до статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі», під час проведення спрощеної закупівлі пропозиції мають право подавати всі заінтересовані особи.
Враховуючи зазначене вище, Замовник беззаперечно стимулює вільну конкуренцію, при цьому беззаперечно керується вимогами чинного законодавства України і дипломатичного протоколу, з метою підтримання позитивного іміджу країни.

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2021-10-27-005236-a.a1

Статус:
Відхилена

Учасник: Товариство з обмеженою відповідальністю "Перший український годинниковий завод "Київська Русь", Код ЄДРПОУ:31629188
Дата подання: 01.11.2021 22:42
ВТРЕТЄ висловлюємо рішучий протест проти протиправних узгоджених дій Господарсько-фінансового Департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України (код ЄДРПОУ: 00019442, місцезнаходження: 01008, Україна, м. Київ, Грушевського, 12/2) з ТОВ «Київський годинниковий завод», спрямованих на підлаштування предмета закупівлі виключно в інтересах ТОВ «Київський годинниковий завод» та закупівлі зазначених годинників у ТОВ «Київський годинниковий завод» за ЗНАЧНО ЗАВИЩЕНОЮ ЦІНОЮ, що має всі ознаки змови й недоброчесної конкуренції та переслідується згідно до Закону

ПРОТЕСТУЄМО У ЗВЯЗКУ З ТИМ, ЩО ЗАМОВНИК ПОВТОРНО ОГОЛОСИВ СПРОЩЕНУ ПРОЦЕДУРУ ЗАКУПІВЛІ UA-2021-10-27-005236-a та ПРОТИПРАВНО СКАСУВАВ ПОПЕРЕДНЮ СПРОЩЕНУ ПРОЦЕДУРУ ЗАКУПІВЛІ UA-2021-09-23-007994-b НА ТОЙ САМИЙ ПРЕДМЕТ ЗАКУПІВЛІ НА ТАКУ Ж САМУ СУМУ ВИКЛЮЧНО З МЕТОЮ, ЩОБ НЕ ПРИЙМАТИ НАЙБІЛЬШ ЕКОНОМІЧНО ВИГІДНУ ПРОПОЗИЦІЮ ТОВ «Перший український годинниковий завод «КИЇВСЬКА РУСЬ», яка була протиправно відхилена Замовником БЕЗ жодних підстав. Звертаємо увагу журналістів-розслідувачів, антикорупційних громадських організації, профільних асоціацій на те, що Замовник у теперішньому Оголошенні UA-2021-10-27-005236-a, відверто нехтуючи вимогами ЗУ «Про публічні закупівлі» детально прописав не лише специфічну конструкцію та дизайн циферблатів годинників як у попередній спрощеній процедурі (яку безрезультатно намагався оскаржити у Замовника ТОВ «Перший український годинниковий завод «КИЇВСЬКА РУСЬ»), але й конструкції годинників, включаючи їх ДІАМЕТР та навіть ТОВЩИНУ (до десятої долі ММ!) під конкретні моделі годинників ТОВ «Київський годинниковий завод», для того щоб цього разу у спрощеній процедурі ГАРАНТОВАНО зміг взяти участь лише ТОВ «Київський годинниковий завод»!
Також з цією метою, Замовник, знов відверто нехтуючи вимогами ЗУ «Про публічні закупівлі» й висновками перевірок Державної аудиторської служби, додав до Оголошення і інші протиправні вимоги, завдяки яким можна легко відхилити найбільш економічно вигідну пропозицію будь-якого Переможця

Зазначені вище протиправні дії, що мають ознаки відповідного злочину, підтверджують наступні факти:

1. Господарсько-фінансовий Департамент Секретаріату Кабінету Міністрів України (надалі – Замовник) з самого початку безпідставно відмовилася від проведення відкритих торгів та 23 вересня 2021р. оголосив допорогову закупівлю ПІД конкретні моделі годинників “TIME-R” ТОВ «Київський годинниковий завод», у зв’язку з чим Перший український годинниковий завод «КИЇВСЬКА РУСЬ» 28 вересня 2021р. звернувся до Замовника за відповідними роз’ясненнями, на які НЕ отримав відповіді по суті та з ВИМОГОЮ привести оголошення у відповідність до чинного законодавства, яка розкриває протиправне підлаштування оголошення в інтересах ТОВ «Київський годинниковий завод», всупереч вимогам ЗУ «Про публічні закупівлі» та ст.7 Бюджетного Кодексу України, а також необґрунтоване формування Замовником значно завищеної для годинників подібних технічних характеристик очікуваної вартості закупівлі

Замовник жодним чином не зміг пояснити чому він грубо порушує принципи здійснення публічних закупівель та недискримінації учасників, визначені ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі» у т.ч. для «спрощеної» процедури закупівлі, вимагаючи КОНКРЕТНІ МОДЕЛІ КОНКРЕТНИХ ТОРГОВИХ МАРОК Time-R 319-613 та 495-634, КОНКРЕТНОЇ конструкції та збирається здійснити закупівлю за завищеною ціною у конкретного постачальника, свідомо обмежуючи конкуренцію та участь зацікавлених учасників достатньо специфічними вимогами до дизайну циферблатів, які жодним чином не впливають на якість та технічні характеристики предмета закупівлі.

2. Замовник підтвердив свій первинний намір здійснити закупівлю ЗА ЗНАЧНО ЗАВИЩЕНОЮ ЦІНОЮ виключно у конкретного підприємства ТОВ «Київський годинниковий завод», ПРОТИПРАВНО ВІДХИЛИВШИ НАЙБІЛЬШ ЕКОНОМІЧНО ВИГІДНУ ПРОПОЗИЦІЮ ТОВ «Перший український годинниковий завод «КИЇВСЬКА РУСЬ» за абсолютно надуманими приводами у спрощеній закупівлі UA-2021-09-23-007994-b

Так, Замовник Протокольним рішенням N281 від 12 жовтня 2021р «про розгляд пропозиції учасника уповноваженою особою, головним спеціалістом Господарсько-фінансового Департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України» за підписом уповноваженої особи Любові Денисенко (надалі Протокол) абсолютно БЕЗПІДСТАВНО та навіть БЕЗ надання належного юридичного обгрунтування відхилив найбільш економічно вигідну пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», безпідставно посилаючись на п.1 частини 13 статті 14 ЗУ «Про публічні закупівлі», оскільки нібито відповідно до Додатку до згаданого протокольного рішення №281 від 12.10.21р. (надалі – Додаток) «ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» не відповідає технічній специфікації», ЩО НЕ ВІДПОВІДАЄ ДІЙСНОСТІ, оскільки:

Пропозиція (включаючи специфікацію) ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» повністю відповідає вимогам Оголошення та технічній специфікації, що підтверджується навіть складеним Замовником Додатком, зокрема:
 В специфікації ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» зазначений діаметр та товщина корпусу (зі склом) чоловічого годинника В ТОЧНОСТІ ВІДПОВІДНО ДО ВИМОГ ЗАМОВНИКА, а тому Замовник не має жодних підстав стверджувати що зазначені параметри не відповідають технічній специфікації
 В специфікації ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» зазначений діаметр та товщина корпусу (зі склом) жіночого годинника В ТОЧНОСТІ ВІДПОВІДНО ДО ВИМОГ ЗАМОВНИКА, а тому Замовник не має жодних підстав стверджувати що зазначені параметри не відповідають технічній специфікації
 В специфікації ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» характеристики подарункового футляру зазначені В ТОЧНОСТІ ВІДПОВІДНО ДО ВИМОГ ЗАМОВНИКА, а тому Замовник не має жодних підстав стверджувати що зазначені параметри не відповідають технічній специфікації

Замовник в оголошенні НЕ висував жодних додаткових вимог щодо оформлення зазначених пунктів щодо діаметру, товщини корпусу (зі склом)та подарункового футляру предмета закупівлі, тому пропозиція ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» була оформлена В ТОЧНІЙ ВІДПОВІДНОСТІ ДО ВИМОГ ЗАМОВНИКА (до речі, так само як і на інші торги, коли пропозиції нашого підприємства були акцептовані) Практика винесення рішень Державною аудиторською службою України в аналогічних питаннях повністю засвідчує правову позицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь»

Тому повністю очевидно, що зазначені вище ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» параметри повністю співпадають з вимогами оголошення, а Замовник абсолютно безпідставно стверджує про невідповідність пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» технічній специфікації Оголошення

Таким чином, відсутні будь-які юридичні підстави та обґрунтування для відхилення пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» за даним надуманим приводом, що безперечно лише свідчить про небажання Замовника приймати найбільш економічно вигідну пропозицію

Також звертаємо увагу, що Замовник діяв протиправно та аж ніяк не на підставі чинного законодавства, оскільки у своєму рішенні він НЕ керувався чинним законодавством, що підтверджує відсутність у Протоколі N 281 від 12.10.2021р. хоч будь-якого юридичного обґрунтування протиправних дій Замовника з незаконного відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь»

Таким чином, у спрощеній закупівлі UA-2021-09-23-007994-b (та однаковий предмет закупівлі та однакову суму, що і протиправно оголошена зараз повторно спрощена закупівля UA-2021-10-27-005236-a), Замовник порушив принципи здійснення закупівель встановлених ЗУ «Про публічні закупівлі», серед яких об’єктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів. Замовник необ’єктивно та упереджено оцінив пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», яка ПОВНІСТЮ відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмету закупівлі, що підтверджується усіма поданими документами. Відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі», положення якого розповсюджуються і на спрощену процедуру закупівлі, Замовник зобов’язаний акцептувати найбільш економічно вигідну пропозицію, а не протиправно ухилятися від її прийняття, маючи намір закупити зазначений товар ЗА ЗНАЧНО ЗАВИЩЕНОЮ ЦІНОЮ у конкретного учасника ПП ТОВ «Київський годинниковий завод»

Констатуємо грубе порушення Замовником ЗУ «Про публічні закупівлі» та встановлених ним принципів здійснення закупівель, серед яких об’єктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів, грубе порушення ст.7 Бюджетного Кодексу України та інших норм чинного законодавства, відповідно до яких Замовник не лише має забезпечити максимальну економію державних коштів, але й запобігти корупційним діям та зловживанням, що у даному випадку свідчить про повне ігнорування Замовником зазначених вимог.

Замовник у спрощеній закупівлі UA-2021-09-23-007994-b без будь-якого юридичного обґрунтування незаконно відхилив найбільш економічно вигідну пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», яка ПОВНІСТЮ відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмету закупівлі (що підтверджується усіма поданими документами) та у відповідь на обґрунтовану вимогу ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» прийняти його найбільш економічно вигідну пропозицію, незаконно скасував спрощену закупівлю UA-2021-09-23-007994-b та повторно оголосив однакову спрощену закупівлю UA-2021-10-27-005236-a на такий саме товар, на таку саму суму, ПРОТИПРАВНО, всупереч ЗУ «Про публічні закупівлі», ст.7 Бюджетного Кодексу України та інших норм чинного законодавства, ще детальніше прописавши не лише специфічну конструкцію та дизайн циферблатів годинників як у попередній спрощеній процедурі (яку безрезультатно намагався оскаржити у Замовника ТОВ «Перший український годинниковий завод «КИЇВСЬКА РУСЬ»), але й конструкції годинників, включаючи їх ДІАМЕТР та навіть ТОВЩИНУ (до десятої долі ММ!) під конкретні моделі годинників ТОВ «Київський годинниковий завод», для того щоб цього разу у спрощеній процедурі ГАРАНТОВАНО зміг взяти участь лише ТОВ «Київський годинниковий завод»!
Також з цією метою, Замовник, знов відверто нехтуючи вимогами ЗУ «Про публічні закупівлі» й висновками перевірок Державної аудиторської служби, додав до Оголошення і інші протиправні вимоги, завдяки яким можна легко відхилити найбільш економічно вигідну пропозицію будь-якого Переможця

3. Замовник у повторно оголошеній протиправним шляхом спрощеній закупівлі UA-2021-10-27-005236-a, порушуючи чинне законодавство та обмежуючи конкуренцію, у Додатку 1 до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі через систему електронних закупівель від 19 жовтня 2021 року під назвою «Технічна специфікація годинників наручних» вводить ПРОТИПРАВНІ ОБМЕЖЕННЯ щодо конструкції корпусів та циферблатів, які не представляють жодної естетичної або функціональної цінності й властиві лише конкретним моделям годинників ТОВ «Київський годинниковий завод» (чоловічий “TIME-R” 319-613 та жіночий – “TIME-R” 495-624), що дискримінує інших учасників, виключаючи їх участь у торгах

Так, Замовник вимагає відповідність годинникам ПЕВНИМ РОЗМІРАМ ТА НАВІТЬ ТОВЩИНІ (зазначених до десятої долі мм) та, підлаштовуючи предмет закупівлі під конкретні моделі годинників, вимагає комплектацію чомусь виключно МЕХАНІЗМАМИ конкретної країни - Японії, а саме:
- для годинника наручного чоловічого Замовник вимагає вимагає розмір не менш 42мм товщину корпусу зі склом 10,5±0,5мм та японський механізм, «циферблат сріблястого кольору з накладними металевими значками золотого кольору: римські цифри та позначки між ними»
- для годинника наручного жіночого Замовник вимагає вимагає розмір 32±1мм товщину корпусу зі склом 8,5±0,5мм та японський механізм, «циферблат сріблястого кольору з накладними металевими значками золотого кольору: римські цифри та позначки між ними»

Існує дуже широкий модельний ряд різноманітних швейцарських та інших механізмів набагато вищої якості різних брендів та виробників. Але, замість того, щоб зазначити необхідні характеристики механізмів, Замовник протиправно обмежує конкуренцію, вимагаючи механізми виключно певної країни виробництва . При цьому, Замовник, навіть, не зазначає яким характеристикам мають відповідати механізми, які йому необхідні, отже, вимагає їх абсолютного НЕОБГРУНТОВАНО, так само як і конкретні розміри корпусів, всупереч пункту 3 частини другої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі»
Зрозуміло, що крім відповідних моделей “TIME-R” 319-613 та “TIME-R” 495-624 конкретного постачальника ТОВ «Київський годинниковий завод» не існує годинників інших виробників, конструкція корпусів яких буде в ПОВНОМУ ОБСЯЗІ відповідати до десятої долі міліметру (!) прописаним Замовником розмірам діаметру та товщини корпусу, конкретним механізмам, а також визначеним циферблатам специфічного дизайну у вигляді «накладних значків певного кольору з римськими цифрами та позначками між ними». І це ще раз доводить, що Замовник прописав вказані характеристики безальтернативно в інтересах ТОВ «Київський годинниковий завод» для того щоб унеможливити відповідність годинників ІНШИХ постачальників ЗА СУКУПНІСТЮ ВСІХ згаданих параметрів предмету закупівлі

Наприклад, інші постачальники, які можуть запропонувати годинники, наприклад, з абсолютно непомітною різницею в 1-2 мм (яку неможливо навіть обчислити без спеціального обладнання), з іншими цифрами, а не якимось «значками», з набагато якіснішим ШВЕЙЦАРСЬКИМ МЕХАНІЗМОМ, тощо - ВІДРАЗУ ПОЗБАВЛЯЮТЬСЯ ПРАВА БРАТИ УЧАСТЬ У ЦИХ ТОРГАХ!
Перелічені вимоги, такі як зазначені з точністю до десятої долі міліметру (!) розміри, товщина та форма корпусів годинників, специфічний дизайн циферблату з «накладними значками певного кольору» та конкретні механізми конкретної країни виробництва (при наявності величезної кількості країн-виробників якісних механізмів, у т.ч. ШВЕЙЦАРІЇ), параметри яких розраховані на конкретну конструкцію корпусу, аж ніяк не впливають на якість та технічні характеристики предмету закупівлі, а лише порушують ЗУ «Про публічні закупівлі», яка обумовлює, що технічна специфікація не може містити посилання на конкретну торгову марку, конструкцію або тип предмету закупівлі і, звісно, обмежують конкуренцію на користь конкретного постачальника - ТОВ «Київський годинниковий завод», дискримінуючи всіх інших учасників й ведуть до закупівлі ЗА ЗАВИЩЕНОЮ ЦІНОЮ
Встановлюючи подібні протиправні та маніпулятивні обмеження щодо властивим лише конкретній моделі параметрам, які не представляють жодної естетичної або функціональної цінності, Замовник порушує чинне законодавство та закладає у бюджет явно завищену ціну, позбавляючи інших учасників права надати свою продукцію.
Якщо б Замовник надавав би дійсно орієнтовні характеристики та орієнтовний зовнішній вигляд годинників, що плануються до закупівлі, він би безпідставно не посилався би на конкретну конструкцію годинників та не вимагав би відповідність настільки детальному опису та розмірам (до ДЕСЯТОЇ (!) ДОЛІ мм), які жодним чином не впливають на якість предмета закупівлі.
Важливо зазначити, що в порушення п.3 ст. 22 Закону, Замовник жодним чином не обґрунтував необхідність своєї вимоги конкретних моделей та конструкцій годинників, у тому числі встановлення дискримінаційних обмежень щодо конструкції корпусу - розмірів, товщини, а також механізмів та циферблатів.
Зазначене свідчить про грубе порушення п.3 ч.2 ст. 22 ЗУ «Про публічні закупівлі», яка обумовлює, що технічна специфікація не може містити посилання на конкретну конструкцію або тип предмету закупівлі або виробника чи торгову марку, а також про грубе порушення ч.3 ст.5 та ч.4 ст.22 Закону, відповідно якої тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також до закупівлі за завищеними цінами, крім того має місце порушення Замовником ст.5 Закону щодо дотримання принципів недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель.
Звертаємо увагу, що відповідно до ст.3 ЗУ «Про публічні закупівлі», даний Закон застосовуються і до замовників, які здійснюють спрощені закупівлі відповідно до цього Закону та/або укладають договори без використання електронної системи закупівель. Зазначене в повній мірі підтверджують висновки Державної аудиторської служби України
Такими діями Замовник грубо порушує не лише закон «Про публічні закупівлі», але й ст.7 Бюджетного Кодексу України та один з основних принципів здійснення публічних закупівель – забезпечення максимальної економії та ефективності.

Внаслідок відсутності конкуренції, Замовнику не зможе отримати набагато конкурентніші пропозиції від інших учасників та буде вимушений закуповувати годинники за значно завищеною у порівнянні з ринковою ціною у ТОВ «Київський годинниковий завод»
Через зазначені обмеження, яке полягає у протиправному встановленні нічим необґрунтованих конкретних параметрів предмета закупівлі, порушується чинне законодавство та закладається у бюджет явно завищена ціну, а інші учасники позбавляються права надати свою продукцію.
Таким чином, без жодного обґрунтування предмет закупівлі протиправно прописується чітко під годинники ТОВ «Київський годинниковий завод» “TIME-R” 319-613 чоловічий та “TIME-R” 495-624 жіночий, при цьому НЕ ІСНУЄ ГОДИННИКІВ ІНШИХ постачальників, які будуть віповідати за сукупністю ВСІХ параметрів вимогам до предмета закупівлі
4. Замовник планує витратити 199 000,00 коштів українських платників податків на закупівлю 118 годинників “TIME-R” ТОВ «Київський годинниковий завод», що складає 1 686 грн. за один годинник дуже посередньої комплектації та як мінімум 2 рази перевищує існуючі на ринку пропозиції, навіть на годинники кращої комплектації вже з врахуванням нанесення символіки на циферблат, задню кришку та подарунковий футляр (у чому можна легко пересвідчитися, провівши прозорий моніторинг ринку)

Тому пропонуємо шановному Замовнику значно покращити комплектацію предмета закупівлі, хоча б замінив дешевий японський механізм, який стоїть в дешевих китайських годинниках вартістю на ШВЕЙЦАРСЬКИЙ. Встановлена очікувана вартість це цілком дозволяє. Тим більш, що обмеження виробника механізмів певною країною - Японією також протирічить вимогам ЗУ «Про публічні закупівлі», оскільки існує набагато якісніші механізми інших країн-виробників

5. Замовник вимагає ремені з натуральної шкіри «природньої структури (ремінець зі штучно-створеного метеріалу із окремих волокноподібних агломатеріалів з’єднаних в’яжучою речовиною, полімерної природи не допускається)», при цьому ремені, якими комплектуються годинники «Клейнод» (які вимагає Замовник у якості предмета закупівлі та були закуплені у минулих торгах), якраз НЕ відповідають зазначеним вимогам. Пропонуємо Замовнику розрізати будь-який ремінь з минулої поставки ТОВ «Київський годинниковий завод», який нібито відповідає зазначеним вимогам та подивитися на його структуру та матеріал виконання, які НЕ відповідали та НЕ відповідають встановленим Замовником вимогам, оскільки НЕ вироблені з цільного шмату шкіри й мають у своєму складі «штучно-створений матеріал із окремих волокноподібних агломатеріалів з’єднаних в’яжучою речовиною, полімерної природи»

Таким чином складається враження, що ТОВ «Київський годинниковий завод» вводить Замовника в оману, стверджуючи, що його товар має неіснуючі властивості, щоб Замовник поставив учасників у нерівні умови та в порушення ЗУ «Про публічні закупівлі» як і під час попередніх закупівель прийняв від нього годинники з ременями, які не відповідають вимогам Оголошення, тим самим створив Замовнику величезні проблеми, у тому числі репутаційні.

Окремо зазначаємо, що інші замовники, які під тиском ТОВ «Київський годинниковий завод» спочатку прописують аналогічні вимоги до ременів, після вивчення поставлених ТОВ «Київський годинниковий завод» ременів на предмет їх структури, відразу прибирають подібну вимогу
6. Вимога Замовника щодо обов’язкового надання ЗРАЗКІВ годинників є протиправною та суперечить вимогам чинного законодавства, у т.ч. ЗУ «Про публічні закупівлі», та введена Замовником з метою за надуманими приводами позбутися небажаних учасників

Чинним законодавством не передбачено надання жодних зразків. Відповідно до ст.25 Закону тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель, а зразки товару не є складовою Пропозиції учасника в розумінні Закону. Звертаємо увагу, що відповідно до ст.3 ЗУ «Про публічні закупівлі», даний Закон застосовуються і до замовників, які здійснюють спрощені закупівлі відповідно до цього Закону та/або укладають договори без використання електронної системи закупівель. Зазначене в повній мірі підтверджують висновки Державної аудиторської служби України
Неправомірність вимоги зразків також підтверджує практика розгляду аналогічних справ Постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель
7. Вимога Замовника щодо тамподруку є протиправною та прописана виключно в інтересах ТОВ «Київський годинниковий завод», оскільки існують набагато якісніші та набагато екологічніші методи як, наприклад, шовкодрук (про наклейку плівки не йдеться), але Замовник чомусь безпідставно позбавляє себе більш якісної альтернативи
8. Проект договору має бути приведений у відповідність до чинного законодавства

9. Також незрозуміло чому Кабінет Міністрів України, який має захищати національні інтереси під час війни з Росією, цілеспрямовано хоче скористатися послугами підприємства ТОВ «Київський годинниковий завод», засноване особами з країни-агресора, які до недавнього часу (2018 року) перебували у складі його засновників, а їх вихід може носити суто формальний характер

Важливо зазначти, що згадані моделі годинників так званої торгової марки “TIME-R”, які збирається закуповувати Кабінет міністрів України, насправді є моделями годинників російської торгової марки «ПОЛЕТ», у чому можна легко переконатися подивившись відповідні російські сайти, а також відповідні каталоги ТОВ «Київський годинниковий завод», що безумовно має викликати широкий суспільний резонанс
10. Замовник проігнорував юридично обґрунтовані аналогічні вимоги щодо усунення вищезазначених порушень та приведення документації у відповідність з чинним законодавством у такій саме спрощеній процедурі закупівлі UA-2021-10-19-015044-c. Замість того, щоб усунути допущені ним грубі порушення ЗУ «Про публічні закупівлі» та Бюджетного Кодексу, Замовник, в черговий раз, оголосив нову спрощену процедуру UA-2021-10-27-005236-a з усіма переліченими вище дискримінаційними вимогами та порушеннями, цілеспрямовано підлаштував документацію виключно в інтересах ТОВ «Київський годинниковий завод» та під його товар з метою закупівлі останнього за ЗАВИЩЕНОЮ ЦІНОЮ
Таким чином через протиправні обмеження, закладені у тендерній документації, участь у зазначених торгах зможе взяти лише ТОВ «Київський годинниковий завод», під годинники якого “TIME-R” прописане Оголошення та який продасть свій товар за явно завищеними цінами, що є дискримінаційним по відношенню до інших потенційних учасників. Викликає величезним подив, що такий поважний Замовник як Секретаріат Кабінету Міністрів України грубо порушує не лише закон «Про публічні закупівлі», але й ст.7 Бюджетного Кодексу України, підриваючи власну репутацію та дискредитуючи електронну систему закупівель в цілому

Враховуючи викладене,
ВИМАГАЄМО:
1. Привести оголошення UA-2021-10-27-005236-a у відповідність до вимог чинного законодавства
2. прибрати протиправне обмеження конструкції годинників – розміру їх діаметрів, товщини, кольору циферблатів, їх дизайну та типу індикації
3. задля покращення якості предмета закупівлі замінити японський механізм на швейцарський та допустити надання еквівалентів механізмів інших країн виробництва
4. замінити вимоги до ременя з «натуральна шкіра природньої структури (ремінець зі штучно-створеного метеріалу із окремих волокноподібних агломатеріалів з’єднаних в’яжучою речовиною, полімерної природи не допускається)» на «ремінь з натуральної шкіри» АБО ЧІТКО ПРОПИСАТИ технологію виробництва ремінця з «натуральної шкіри природньої структури», яка вимагається Замовником та СТАНДАРТИ, яким мають відповідати зазначені ремені, щоб їх вважати такими, що відповідають визначенню Замовника
5. прибрати протиправну вимогу зразків
6. допустити більш якісні еквіваленти методу тамподруку
7. привести проект договору у відповідність до чинного законодавства
8. провести службове розслідування, встановити ПІБ зацікавлених посадовців, які в порушення чинного законодавства, діють в інтересах конкретного підприємства - ТОВ «Київський годинниковий завод», ігноруючи основні принципи здійснення публічних закупівель та інші вимоги ЗУ «Про публічні закупівлі» та вжити відповідні заходи реагування
9. надати громадськості публічну позицію керівництва Секретаріату Кабінету Міністрів України та Кабінету Міністрів України з приводу повторного відвертого підлаштування тендерної документації в інтересах ТОВ «Київський годинниковий завод» та шляхів запобігання подібних випадків у майбутньому, особливо, в умовах економічної кризи на фоні пандемії короновірусу, численних заяв Уряду та пана Прем’єр міністра України Д. Шмигаля щодо прозорості проведення державних закупівель та економії коштів українських платників податків, а також зобов’язань України перед міжнародними партнерами


Просимо надати обґрунтовані РОЗ’ЯСНЕННЯ по КОЖНОМУ викладеному нижче питанню окремо:
1. Просимо надати обґрунтування специфічних вимог щодо циферблату, його кольору та дизайну (включаючи навіть специфічний тип індикації)
2. Просимо пояснити як такі специфічні вимоги щодо циферблату, його кольору та дизайну (включаючи специфічний тип індикації) впливають на якість та на функціональні особливості предмета закупівлі й чому вони застосовуються для обмеження конкуренції
3. Просимо ЧІТКО ПРОПИСАТИ технологію виробництва ремінця з «натуральної шкіри природньої структури», яка вимагається Замовником та СТАНДАРТИ, яким мають відповідати зазначені ремені, щоб їх вважати такими, що відповідають визначенню Замовника
4. Просимо З’ЯСУВАТИ на якій підставі за попередньою процедурою закупівлі у ТОВ «Київський годинниковий завод» прийняті ремені, які НЕ ВІДПОВІДАЮТЬ вимогам до предмету закупівлі, зокрема НЕ вироблені з цільного шмату шкіри й мають у своєму складі «штучно-створений матеріал із окремих волокноподібних агломатеріалів з’єднаних в’яжучою речовиною, полімерної природи»
5. Пояснити яким чином зазначення розмірів корпусів – їх діаметру та товщини до десятої долі мм можуть впливати на якість або на функціональні особливості предмета закупівлі.
6. Надати обґрунтування встановлення конкретних розмірів діаметру та товщини чоловічих та жіночих годинників
7. Надати обґрунтування вимоги саме японських, а не, наприклад, швейцарських механізмів
8. Надати обґрунтування вимог до кольору корпусів годинників, циферблатів та їх дизайну, зокрема специфічних значків, та інших вимог до предмету закупівлі
9. Надати економічне обґрунтування розміру очікуваної вартості закупівлі у розмірі 199 000,00 гривень коштів українських платників податків на закупівлю всього 118 годинників, що складає, в середньому, 1 686 грн. за один годинник найпростішої комплектації (що як мінімум 2 рази перевищує існуючі на ринку пропозиції, навіть на годинники кращої комплектації вже з врахуванням нанесення символіки на циферблат, задню кришку та подарунковий футляр (у чому можна легко пересвідчитися, провівши прозорий моніторинг ринку) та порядку її формування
10. Надати назви спеціалізованих на виготовленні годинників підприємств, на підставі пропозицій яких була сформована очікувана вартість предмета закупівлі та сформовані вимоги до предмета закупівлі
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

02.11.2021 12:13
На Вашу вимогу № UA-2021-10-27-005236-а.a1 від 01.11.2021 р. до процедури закупівлі № UA-2021-10-27-005236-а Господарсько-фінансовий департамент Секретаріату Кабінету Міністрів України, як замовник (далі – Замовник) закупівлі по предмету закупівлі: Годинники наручні (ДК 021:2015 «18520000-0 Персональні хронометри») щодо порушення Замовником порядку проведення процедури закупівлі, повідомляє наступне.
З метою належного забезпечення загальноприйнятих дипломатичних норм під час заходів за участю вищих посадових осіб держави, в тому числі Прем’єр-міністра України, проводиться закупівля відповідної сувенірної продукції високої якості, з подальшим протокольним обміном між учасниками зазначених вище заходів.
Відповідно до зазначеної вище вимоги (далі – Вимога) ініціатора (далі - Ініціатор), Ініціатор маніпулятивним шляхом завідомо виставляє Замовника у негативному світлі, оперуючи лише своїми судженнями/припущеннями, чим дискредитує суб’єктів торгів, тим саме, можливо, порушуючи норму статті 8 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».
Ініціатор посилаючись на Додаток 1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі зазначає, що Замовник вводить протиправні обмеження щодо якісних характеристик товару, звинувачуючи у підлаштуванні торгів під іншого виробника з метою недопущення вільної конкуренції, але відповідно до вже аналогічно проведених торгів через електронну систему «Prozorro» № UA-2020-09-18-001175-a від 18.09.2020 р., оголошених Замовником, участь у торгах приймали 3 учасники (посилання на закупівлю: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-09-18-001175-a), що свідчить принаймні про, як мінімум, 3 потенційних постачальників/виробників, чим саме не порушив вимоги частини п’ятої статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі».
У відповідь на пункти 1, 2, 3, 5, 6 вимоги та до питань 1, 2, 5, 6, 7,8 щодо роз’яснень Замовник, в Додатку 1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі, з метою ефективного охоплення якнайбільшого кола потенційних постачальників, створення вільної конкуренції і максимально можливою економією державних коштів, виключенням будь-яких зловживань або корупційних дій з боку учасників аукціону при проведенні спрощеної закупівлі, не зазначав посилання на конкретну конструкцію, тип предмету закупівлі, а тим паче на виробника чи торгову марку, а лише розмістив опис бажаного предмету закупівлі (в т.ч., як складових предмету закупівлі, циферблату, його кольору і дизайну, типу індикації, тощо), відповідно до пункту 3 частини другої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі», з урахування вимог, визначених частиною четвертою статті 5 зазначеного Закону. Замовник в технічній специфікації до документації спрощеної закупівлі (Додаток 1) зазначив критерії (стандарти тощо), яким мають відповідати всі комплектуючі до готового виробу, на підставі інформації, розміщеної у мережі Інтернет та в аналогічних процедурах закупівель через електронну систему «Prozorro», без прив’язки до конкретно визначеного виробника/постачальника.
У відповідь на пункт 4 вимоги та до питання 3 щодо роз’яснень повідомляємо, що прохання чітко прописати технологію виробництва ремінця з «натуральної шкіри природньої структури» є необґрунтованим і не може бути задоволено у зв’язку тим, що саме технологія виробництва ремінця знаходиться поза межами компетенції Замовника, і можливо, відповідно до статті 162 Господарського кодексу України, є комерційною таємницею суб’єкта господарювання/потенційного постачальника. Зазначення в технічній специфікації до документації закупівлі технології виробництва предмету закупівлі не є вимогою Закону України «Про публічні закупівлі».
У відповідь на пункти 8, 9 вимоги та питання 4 щодо роз’яснень повідомляємо, що дані вимоги і питання жодним чином не відносяться до цього оголошення спрощеної закупівлі, і можуть бути розглянуті тільки відповідно до чинного законодавства України.
У відповідь на питання 9 щодо роз’яснень, Ініціатор зазначає, що Замовник закладає у бюджет явно завищену ціну, позбавляючи інших учасників права надати свою продукцію. Саме формулювання претензії є абсурдним, виходячи з принципу торгів на зниження вартості товару та здорової конкуренції.
У відповідь на питання 10 повідомляємо, що під час підготовки документації спрощеної закупівлі, проводився всебічний розгляд пропозицій на ринку України на підставі інформації, розміщеної у мережі Інтернет та електронній системі «Prozorro», без прив’язки до конкретно визначеного виробника, з урахуванням належної якості, цінової пропозиції і відповідно до норм чинного законодавства, з метою недопущення протиправних, маніпулятивних обмежень вільної конкуренції між потенційними учасниками торгів.
Обвинувачення у змові з будь яким потенційним суб’єктом процедури торгів є безпідставним. Відповідно до статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі», під час проведення спрощеної закупівлі пропозиції мають право подавати всі заінтересовані особи.
Враховуючи зазначене вище, Замовник стимулює вільну конкуренцію, відкритий до всеохоплюючої співпраці з всіма охочими постачальниками/виробниками, що задовольняють законні вимоги процедури закупівлі, при цьому беззаперечно керуючись вимогами чинного законодавства України і дипломатичного протоколу, з метою підтримання позитивного іміджу країни, і розцінює вимоги Ініціатора не обґрунтованими з огляду на відсутність підстав для їх задоволення.

Номер вимоги: UA-2021-10-27-005236-a.a2

Статус:
Відхилена

Учасник: Товариство з обмеженою відповідальністю "Перший український годинниковий завод "Київська Русь", Код ЄДРПОУ:31629188
Дата подання: 18.11.2021 22:32
ВЧЕТВЕРТЕ поспіль висловлюємо рішучий протест проти протиправних узгоджених дій Господарсько-фінансового Департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України (код ЄДРПОУ: 00019442, місцезнаходження: 01008, Україна, м. Київ, Грушевського, 12/2) з ТОВ «Київський годинниковий завод», спрямованих на підлаштування предмета закупівлі виключно в інтересах ТОВ «Київський годинниковий завод» та закупівлі зазначених годинників ВИКЛЮЧНО у ТОВ «Київський годинниковий завод» за ЗНАЧНО ЗАВИЩЕНОЮ ЦІНОЮ, що має всі ознаки змови й недоброчесної конкуренції та переслідується згідно до Закону

Замовник ВІДКРИТО лобіює інтереси конкретного постачальника ТОВ «Київський годинниковий завод», що підтверджуються як численними фактами грубих порушень Замовником чинного законодавства, спрямованих на постійне переписування вимог до предмета закупівлі з все більш детальним їх підлаштуванням аж до ММ (!) ВИКЛЮЧНО під товар ТОВ «Київський годинниковий завод» (годинники моделей Time-R 319-613 та Time-R 495-634) з періодичною відміною оголошених закупівель для «замітання слідів», так і на регулярну відмову за надуманим (неіснуючим) приводом укладати договір з неодноразовим переможцем торгів на даний предмет закупівлі - ТОВ «Київський годинниковий завод»

Звертаємо увагу шановного керівництва Замовника, журналістів-розслідувачів, антикорупційних громадських організації, профільних асоціацій та контролюючих установ, а також інших зацікавлених у створенні ринку доброчесних державних закупівель осіб на те, що згадані факти детально висвітлені у всіх наших попередніх скаргах, проте не схилили Замовника до доброчесної поведінки і він, протиправно, в черговий раз без будь-яких законних підстав за результатами спрощеної процедури закупівлі Протокольним рішенням N 309 від 16 листопада 2021р. про розгляд пропозиції учасника уповноваженою особою, головним спеціалістом Господарсько-фінансового Департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України, за підписом зазначеної уповноваженої особи пані Любові ДЕНИСЕНКО (надалі – Протокол) ЗНОВ абсолютно БЕЗПІДСТАВНО ВІДХИЛИВ найбільш економічно вигідну пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «КИЇВСЬКА РУСЬ», вартість якої більш ніж на 50 000,00 грн. НИЖЧЕ пропозиції іншого учасника ТОВ «Київський годинниковий завод», в інтересах якого, вочевидь, і діє зазначена уповноважена особа Замовника

Відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», уповноважена особа Замовника у Протоколі аргументує нібито тим, що «пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та вимогам до предмету закупівлі», посилаючись на п.1 частини 13 статті 14 ЗУ «Про публічні закупівлі»

Проте, ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» надав пропозицію, яка ПОВНІСТЮ ВІДПОВІДАЄ умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та вимогам до предмету закупівлі, що ПОВНІСТЮ підтверджує складений безпосередньо Замовником Додаток №1 до Протокольного рішення N 309 від 16 листопада 2021р., адресований заступнику директора, завідуючому відділом Господарсько-фінансового Департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України пану В. М. ГРЕЧУСІ (надалі – Додаток)

У згаданому Додатку відображена повна відповідність наданих ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» годинників технічній специфікації Замовника, по всім зазначеним параметрам. Проте в останній графі Додатку, зазначено, що нібито «ПЕРЕМОЖЕЦЬ не надав по одній одиниці кожного найменування предмету закупівлі: комплект чоловічого і жіночого наручних годинників (паспорт на годинник, гарантійні зобов’язання, футляр, тощо)

Проте, ця інформація взагалі НЕ ВІДПОВІДАЄ ДІЙСНОСТІ та має ознаки навмисного занесення до Протоколу з метою його фальсифікації заради відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «КИЇВСЬКА РУСЬ», оскільки:

1. ТОВ «Перший український годинниковий завод «КИЇВСЬКА РУСЬ» НЕ БУВ ВИЗНАЧЕНИЙ ПЕРЕМОЖЦЕМ ЗАКУПІВЛІ як зазначено у даному Протоколі, тобто Протокол містить недостовірну інформацію

2. Відповідно до умов Оголошення «учасник, якого планується визначити переможцем з метою підтвердження відповідності предмета закупівлі технічним вимогам до предмету закупівлі, визначеними Замовником в Оголошенні (технічна специфікація годинників наручних - Додаток №1), надає протягом 3 (трьох) робочих днів з моменту проведення аукціону, по одній одиниці кожного найменування предмету закупівлі: комплект чоловічого і жіночого наручних годинників (паспорт на годинник, гарантійні зобов’язання, футляр, тощо)»

Але відповідно до вимог Оголошення UA-2021-10-27-005236-a зразки мають ПОВНІСТЮ ВІДПОВІДАТИ вимогам Оголошення, зокрема Додатку № 1 до даного оголошення про проведення спрощеної закупівлі через систему електронних закупівель від 27 жовтня 2021 року, де зазначено, що напис для виконання лазерного гравіювання на задніх кришках годинників - “ВІД ПРЕМꞌЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ (ім’я, прізвище)” потребує додаткового погодження у Замовника». Дійсно, інформацію щодо необхідного імені та прізвища, яке потрібно гравіювати на задній кришці, а також бажаного шрифту та розміру літер, вимог щодо олзміщення Оголошення чомусь НЕ МІСТИТЬ.
Для виготовлення Замовнику відповідних зразків на виконання умов Оголошення, ТОВ «Перший український годинниковий завод «КИЇВСЬКА РУСЬ» ВІДРАЗУ після перемоги в АУКЦІОНІ звернувся до Замовника з листом Вих. №С304/11 від 10 листопада 2021р. щодо термінового надання Замовником матеріалу та передбачених Оголошенням погоджень для виготовлення зразків.
ПРОТЕ ЗАМОВНИК ЖОДНИХ МАТЕРІАЛІВ ТА ПОГОДЖЕНЬ ТОВ «Перший український годинниковий завод «КИЇВСЬКА РУСЬ» НЕ НАДАВ, тим самим унеможливив виготовлення зразків у відповідності з вимогами Оголошення
3. Відповідно до умов Оголошення «Замовник, спільно з учасником, якого планується визначити переможцем, проводить перевірку наданих (зразків) годинників на відповідність технічним вимогам до предмету закупівлі визначеним в Оголошенні. За результатом перевірки, в довільній формі, складається протокол відповідності. Годинники, які відповідають вимогам до технічних характеристик предмету закупівлі, визначеним в Оголошенні, залишаються у Замовника. До повного виконання умов договору, вони є невід’ємною частиною цього договору та враховуються до загальної кількості товару при поставці (якщо у разі поставки партіями - в останню партію)»

Але оскільки ТОВ «Перший український годинниковий завод «КИЇВСЬКА РУСЬ», надавши найбільш економічно вигідну пропозицію, протиправно НЕ БУВ ВИЗНАЧЕНИЙ Замовником ПЕРЕМОЖЦЕМ ЗАКУПІВЛІ, то й не мав жодних договірних відносин з Замовником. Це означає, що Замовник мав обов’язково оформити з ТОВ «Перший український годинниковий завод «КИЇВСЬКА РУСЬ» відповідну угоду, на підставі якої зазначені матеріальні цінності (зразки) могли бути передані Замовнику на зберігання відповідно до вимог Оголошення ДО укладення договору (тобто до моменту виникнення між Замовником та учасником договірних відносин) і «залишатися у Замовника до повного виконання умов договору», а також стати «невід’ємною частиною» ще не укладеного договору між Сторонами й «врахуватися до загальної кількості товару при поставці (якщо у разі поставки партіями - в останню партію)» як того вимагає Оголошення

Зрозуміло, що для правової фіксації перелічених умов мала бути укладена відповідна додаткова угода, а без жодних юридичних підстав зазначені умови ніяк не могли бути реалізовані

Проте Замовник НЕ надав для підписання ТОВ «Перший український годинниковий завод «КИЇВСЬКА РУСЬ» такої угоди, так само як і не оформив відповідної довіреності для прийому-передачі матеріальний цінностей (зразків), які відповідно до вимог чинного законодавства, зокрема «Інструкції про порядок приймання продукції виробничо-технічного призначення і товарів народного споживання за кількістю, затвердженої постановою Держарбітражу при Раді МіністрівСРСР від 15 червня 1965 року № П-6 та Інструкції про порядок приймання продукції виробничо-технічного призначення і товарів народного споживання за якістю,затвердженої постановою Держарбітражу при Раді Міністрів СРСР від 25 квітня 1966 року№ П-7», не можуть бути ПЕРЕДАНІ та ПРИЙНЯТІ БЕЗ оформлення ДОКУМЕНТІВ. І Замовнику про це добре відомо.
Для передачі Замовнику відповідних зразків на виконання умов Оголошення ТОВ «Перший український годинниковий завод «КИЇВСЬКА РУСЬ» ВІДРАЗУ після перемоги в АУКЦІОНІ звернувся до Замовника з листом Вих. №С304/11 від 10 листопада 2021р. щодо документального оформлення таких зразків.
ПРОТЕ ЗАМОВНИК ЖОДНИХ ДОКУМЕНТІВ ТОВ «Перший український годинниковий завод «КИЇВСЬКА РУСЬ» НЕ НАДАВ, тим самим відмовившись від прийняття зразків
Більш того, Замовнику прекрасно відомо, що чинним законодавством не передбачено надання жодних зразків. Відповідно до ст.25 Закону тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель, а зразки товару не є складовою Пропозиції учасника в розумінні Закону (що повністю підтверджує практика розгляду аналогічних справ Постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель) Звертаємо увагу, що відповідно до ст.3 ЗУ «Про публічні закупівлі», даний Закон застосовуються і до замовників, які здійснюють спрощені закупівлі відповідно до цього Закону та/або укладають договори без використання електронної системи закупівель. Зазначене в повній мірі підтверджують висновки Державної аудиторської служби України.
Протиправна вимога Замовника щодо обов’язкового надання ЗРАЗКІВ годинників учасниками до моменту укладення з ними Договору зазвичай використовується замовниками, виключно для того, щоб за надуманим (неіснуючим) приводом позбутися небажаних учасників, яким для Господарсько-фінансового Департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України є ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», беручи до уваги, що спрощена процедура закупівлі на визначений предмет закупівлі вже декілька разів скасовувалася Замовником, а сама протиправна вимога зразків була додана до Оголошення після того як ТОВ «Перший український годинниковий завод «КИЇВСЬКА РУСЬ» надав в аукціоні найнижчу ціну в попередньо оголошеній закупівлі UA-2021-09-23-007994-b на однаковий товар (але замість визнання його переможцем Замовник протиправно скасував ці торги та оголосив нові, з ще більш детальним пристосуванням без жодного на те обґрунтування під конструкції годинників Time-R 319-613 та 495-634 виключно в інтересах їх постачальника ТОВ «Київський годинниковий завод» з метою здійснення закупівлі за завищеною ціною (що нашим підприємством належним чином обґрунтовано у прозоро у якості відповідних вимог щодо усунення правопорушень, які, на жаль, Замовник проігнорував)
Важливо зазначити, що Замовник, всупереч вимогам чинного законодавства, у т.ч. ЗУ «Про публічні закупівлі», також проігнорував вимогу UA-2021-10-27-005236-a.a1 прибрати протиправну умову надання зразків, а також всупереч вимогам чинного законодавства не надав належні роз’яснення з зазначеного приводу, які вимагалися потенційними учасниками даної спрощеної закупівлі у “prozorro”.
Вище викладене може свідчити виключно про те, що Замовник додав до Оголошення протиправну вимогу зразків навмисно, щоб УНЕМОЖЛИВИТИ ЇХ ВИГОТОВЛЕННЯ ТА ПЕРЕДАЧУ небажаним учасником та не визнавати його переможцем, про що свідчить САБОТАЖ самим Замовником виготовлення зразків та відмова від отримання зразків від ТОВ «Перший український годинниковий завод «КИЇВСЬКА РУСЬ»
Оскільки вимога зразків є первинно неправомірною та не вважається законодавством складовою частиною пропозиції у т.ч. у спрощених закупівлях, Замовник відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі» зобов’язаний оголосити ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» переможцем спрощеної закупівлі UA-2021-10-27-005236-a та укласти з ним Договір БЕЗ жодних додаткових умов, які суперечать чинному законодавству, зокрема ЗУ «Про публічні закупівлі» та навіть не мають механізму для відповідного юридичного оформлення.
ТОВ «Перший український годинниковий завод «КИЇВСЬКА РУСЬ», розуміючи, що Замовник навмисно саботуватиме процес виготовлення та прийому – передачі зразків звернувся до нього з листом вих. №С304/11 від 10 листопада 2021р. з вимогою термінового надання/погодження матеріалу та документів, необхідних для виготовлення та поставки зразків, а у випадку відмови або несвоєчасного надання/погодження Замовником матеріалу та документів, необхідних для їх виготовлення та поставки, на підставі ЗУ «Про публічні закупівлі» оголосити ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» переможцем спрощеної закупівлі UA-2021-10-27-005236-a та укласти з ним Договір БЕЗ жодних додаткових умов, які суперечать чинному законодавству
Проте, Замовник зазначену вимогу проігнорував та свідомо пішов на порушення Закону, абсолютно протиправно відхилив найбільш економічно вигідну пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», склавши Протокол, який суперечить вимогам ЗУ «Про публічні закупівлі» та іншим нормам чинного законодавства
Вважаємо що Замовник порушив принципи здійснення закупівель встановлених ЗУ «Про публічні закупівлі», серед яких об’єктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів. Також вважаємо, що Замовник не об’єктивно та упереджено оцінив нашу пропозицію, яка ПОВНІСТЮ відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та вимогам до предмету закупівлі, що підтверджується поданими документами.

Подібні незаконні дії Замовника, які призвели до неправомірного відхилення пропозиції ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», що повністю відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та вимогам до предмету закупівлі, призвели до порушення майнових прав нашого підприємства.

Крім того, незаконне відхилення нашої найбільш економічно вигідної пропозиції може призвести до незаконного визначення переможцем ТОВ «Київський годинниковий завод», пропозиція якого аж на 30 % (50 000 грн.) ВИЩА

Дії Замовника прямо суперечать одному з основних принципів здійснення публічних закупівель – об’єктивній та неупередженій оцінці пропозицій, а також дискредитує систему електронних закупівель в цілому. Подібні дії чиновників є абсолютно неприпустимими, особливо в умовах тотального недофінансування сфери охорони здоров’я під час жахливої пандемії короновірусу, де кожна бюджетна копійка може врятувати людське життя…

Таким чином, виходить, що Замовник діє виключно в інтересах ТОВ «Київський годинниковий завод», під товар якого постійно підлаштовує Оголошення, про що ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» неодноразово заявляв у численних скаргах з вимогами привести відповідні Оголошення у відповідність до чинного законодавства. Але Замовник, щоб не відповідати на вимоги та ухилятися від надання важливих роз’яснень, а також, щоб не оголошувати ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь» переможцем, спрощені закупівлі скасовував та оголошував нові, з додаванням нових дискримінаційних вимог, що можна легко прослідкувати у системі “prozorro”.

Констатуємо грубе порушення Замовником Конституції України, ЗУ «Про публічні закупівлі», зокрема ст.5 ЗУ «Про публічні закупівлі» щодо дотримання принципів здійснення публічних закупівель та недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, Цивільного та Господарського кодексів України, «Інструкції про порядок приймання продукції виробничо-технічного призначення і товарів народного споживання за кількістю, затвердженої постановою Держарбітражу при Раді МіністрівСРСР від 15 червня 1965 року № П-6 та Інструкції про порядок приймання продукції виробничо-технічного призначення і товарів народного споживання за якістю,затвердженої постановою Держарбітражу при Раді Міністрів СРСР від 25 квітня 1966 року№ П-7»
Крім того, Замовник має забезпечити максимальну економію державних коштів, запобігти корупційним діям та зловживанням, що у даному випадку свідчить про повне ігнорування Замовником зазначених вимог. Такими діями Замовник грубо порушує не лише закон «Про публічні закупівлі», але й ст.7 Бюджетного Кодексу України та інші норми чинного законодавства
На підставі викладеного вимагаємо:

- прийняти пропозицію ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», яка повністю відповідає умовам Оголошення та було абсолютно протиправно відхилена Замовником

- провести службове розслідування, встановити ПІБ зацікавлених посадовців, які в порушення чинного законодавства, діють в інтересах конкретного підприємства - ТОВ «Київський годинниковий завод», ігноруючи основні принципи здійснення публічних закупівель та інші вимоги ЗУ «Про публічні закупівлі» та вжити відповідні заходи реагування
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

22.11.2021 17:48
На Вашу вимогу № UA-2021-10-27-005236-a.a2 від 18.11.2021 р. до процедури закупівлі № UA-2021-10-27-005236-a Господарсько-фінансовий департамент Секретаріату Кабінету Міністрів України, як замовник (далі – Замовник) закупівлі по предмету закупівлі: Годинники наручні (ДК 021:2015 «18520000-0 Персональні хронометри») щодо порушення Замовником порядку проведення процедури закупівлі, повідомляє наступне.
З метою належного забезпечення загальноприйнятих дипломатичних норм під час заходів за участю вищих посадових осіб держави, в тому числі Прем’єр-міністра України, проводиться закупівля відповідної сувенірної продукції високої якості, з подальшим протокольним обміном між учасниками зазначених вище заходів.
Під час підготовки документації спрощеної закупівлі, проводився всебічний розгляд пропозицій на ринку України на підставі інформації, розміщеної у мережі Інтернет та електронній системі «Prozorro», без прив’язки до конкретно визначеного виробника, з урахуванням належної якості, цінової пропозиції і відповідно до норм чинного законодавства, з метою недопущення протиправних, маніпулятивних обмежень вільної конкуренції між потенційними учасниками торгів.
Відповідно до зазначеної вище вимоги (далі – Вимога) ініціатора (далі - Ініціатор), Ініціатор маніпулятивним шляхом завідомо виставляє Замовника у негативному світлі, оперуючи лише своїми судженнями/припущеннями, чим дискредитує суб’єктів торгів, тим саме, можливо, порушуючи норму статті 8 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».
Принагідно інформуємо, що на Ваш лист № С304/11 від 10.11.2021 р. (дата реєстрації в СКМУ - 16.11.2021 р.) було оперативно надано, листом № 24-969 від 16.11.2021 р., обґрунтовану вичерпну відповідь.
Ініціатора проінформовано, що учасник ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», відповідно до пункту 16 Оголошення про проведення спрощеної закупівлі через систему електронних закупівель від 27.11.2021 р., не надав протягом 3 робочих днів з моменту проведення аукціону (кінцевий термін надання – 16.11.2021 р. до 18:00), по одній одиниці кожного найменування предмету закупівлі з метою перевірки відповідності до умов технічної специфікації до предмету закупівлі, визначеними в Додатку № 1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі через систему електронних закупівель № UA-2021-10-27-005236-a. Ненадання учасником зразків предмета закупівлі, за однією з умов Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, є підставою для відхилення пропозиції учасника.
Враховуючи зазначене вище, Замовник стимулює вільну конкуренцію, відкритий до всеохоплюючої співпраці з всіма охочими постачальниками/виробниками, що задовольняють законні вимоги процедури закупівлі, при цьому беззаперечно керуючись вимогами чинного законодавства України і дипломатичного протоколу, з метою підтримання позитивного іміджу країни, і розцінює вимоги Ініціатора не обґрунтованими з огляду на відсутність підстав для їх задоволення.

Документи

Документи

Аукціон

Початок:
10.11.2021 13:27
Завершення:
10.11.2021 13:50

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 10.11.2021 13:50

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю "Перший український годинниковий завод "Київська Русь"
Пошук по цьому учаснику
148 560 UAH з ПДВ 148 560 UAH з ПДВ Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю "Київський годинниковий завод"
Пошук по цьому учаснику
190 020 UAH з ПДВ 190 020 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

08.11.2021 17:47
sign.p7s
08.11.2021 17:44
Кваліфікація.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
Товариство з обмеженою відповідальністю "Перший український годинниковий завод "Київська Русь"
#31629188
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 148 560 UAH з ПДВ 16.11.2021 18:12
Товариство з обмеженою відповідальністю "Київський годинниковий завод"
#25277725
Пошук по цьому переможцю
Переможець 190 020 UAH з ПДВ 19.11.2021 12:35

Документи

16.11.2021 18:12
sign.p7s

Документи

19.11.2021 12:35
sign.p7s

Переможець

Дата і час публікації: 19.11.2021 12:35

Учасник Пропозиція Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю "Київський годинниковий завод"
Пошук по цьому переможцю
#25277725
190 020 UAH з ПДВ Документи

Документи

19.11.2021 12:35
sign.p7s

Укладений договір


Строк дії 03.12.2021 00:00 - 31.12.2021 00:00
Номер 24-190
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Договір № 24-190 від 03.12.2021.pdf Укладений
190 020
03.12.2021 14:33
03.12.2021
sign.p7s Укладений
03.12.2021 14:33

Виконання договору

Строк дії за договором: 03.12.2021 — 31.12.2021
Сума оплати за договором: 190 020
UAH з ПДВ

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання