СКАРГА
щодо оскарження вимог тендерної документації
Комунальним підприємством «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва» (далі по тексту – «Замовник») було розпочато процедуру закупівлі (відкриті торги з публікацією англійською мовою) ідентифікатор UA-2021-11-29-006742-c. Предмет закупівлі: ДК 021:2015: 50750000-7 - Послуги з технічного обслуговування ліфтів (Послуги з повного технічного обслуговування ліфтів житлових будинків Дніпровського району м. Києва, що перебувають у господарському віданні замовника) 2 ЛОТи: ЛОТ 1 Повне технічне обслуговування 444ліфтів у будинках житлового фонду комунальної власності територіальної громади Дніпровського району м. Києва (ЖЕД 404, 406, 411). ЛОТ 2 Повне технічне обслуговування 972 ліфтів у будинках житлового фонду комунальної власності територіальної громади Дніпровського району м. Києва (ЖЕД 401, 402, 407, 408, 409, 410, 412), що зазначено у оголошенні та Тендерній документації (далі по тексту – «ТД»).
Товариство з обмеженою відповідальністю «СП УКРСХІДЛІФТ» (далі по тексту – «Скаржник») виявив бажання взяти участь у закупівлі UA-2021-11-29-006742-c. При цьому, в ході ознайомлення з ТД, Скаржник виявив в ній вимоги та положення, які не відповідають чинному законодавству України, є дискримінаційними та обмежують конкуренцію, що безпосередньо порушує право скаржника на участь у торгах у відповідності до умов та положень, визначених Законом України «Про публічні закупівлі». Визначення Замовником дискримінаційних умов у ТД робить недоцільним прийняття Скаржником участі у торгах, оскільки виконати встановлені Замовником окремі умови зможе лише обмежена кількість учасників ринку (не більше чотирьох, які обслуговують муніципальний сектор м. Києва). При цьому, Скаржник має всі можливості надати заявлені у ТД послуги в необхідному обсязі, в строк та належної якості, проте через встановлені у ТД необґрунтовані «бар’єри» чи пак «фільтри» в частині кваліфікаційних вимог, які не базуються на вимогах діючого законодавства України та є дискримінаційними, не зможе прийняти участь у закупівлі. Тобто, ТД орієнтована на конкретних учасників, що безпосередньо порушує право та охоронюваний законом інтерес Скаржника.
Дана скарга обґрунтовується наступним:
Дискримінаційна вимога 1, що оскаржується:
Підпунктом 2.1. пункту 2 Додатку 2 ТД (Кваліфікаційні критерії до учасників), заявлено наступну дискримінаційну вимогу:
«2.1. Довідка Учасника у довільній формі, що містить інформацію про наявність досвіду виконання аналогічного Договору*. Довідка повинна містити інформацію про предмет закупівлі, дату, номер Договору, строк його виконання, повне найменування контрагента та його контактний номер телефону. Довідка може містити іншу інформацію, яку вважає за доцільне надати Учасник. *Під аналогічним договором слід розуміти договір, заключений в період 2018 - 2021 роки, предмет якого є надання послуг з технічного обслуговування ліфтів у будинках житлового фонду, з кількістю ліфтів не меньше 70% від кількості ліфтів, що вказана в Додатку № 1 даної тендерної документації, а також Учасник надає документи, щодо підтвердження виконання зазначеного в довідці договору, а саме - копії актів наданих послуг.»
Слід зазначити, що предметом закупівлі є закупівля послуг з технічного обслуговування ліфтів в кількості 444 шт. за 1 лотом та 972 шт. за 2 лотом, що загалом становить 1416 ліфтів. Тобто коли замовник просить надати довідку про наявність досвіду виконання аналогічного Договору, а «під аналогічним договором слід розуміти договір, заключений в період 2018-2021 роки, предмет якого є надання послуг з технічного обслуговування ліфтів у будинках житлового фонду, з кількістю ліфтів не меньше 70% від кількості ліфтів, що вказана в Додатку 1 даної тендерної документації». В Додатку 1 ТД перелічені ліфти і за Лотом 1 і за Лотом 2 в загальній кількості 1416 ліфтів, а звідси виходить, що аналогічним буде лише один договір на обслуговування відразу 991 ліфта (70% від 1416 =991).
Ця вимога є відверто дискримінаційною та такою, що порушує права та охоронювані законом інтереси і щодо Скаржника і щодо більшості потенційних Учасників даної закупівлі з ряду причин:
По-перше: Замовник не обґрунтував чому саме така кількість обслуговуваних раніше ліфтів є підтвердженням досвіду та кваліфікації. Учасники які мають працівників відповідної кваліфікації та відповідну матеріально-технічну базу (в тому числі і Скаржник, який для має в своєму штаті 30 працівників відповідної кваліфікації, хоча Замовник в кваліфікаційних вимогах встановлює, що з даним об’ємом послуг може впоратись 15 працівників, наявність яких вимагається Тендерною документацією).
По-друге: Замовник необґрунтовано вимагає аналогічний договір на 991 ліфт для підтвердження спроможності виконати послуги з технічного обслуговування ліфтів по 1 Лоту в кількості 444 ліфта і по 2 Лоту в 972 ліфта. Тобто Учасник, який має намір взяти в процедурі закупівель лише по першому чи по другому лоту (лише по одному з них) всеодно має надати підтвердження досвіду виконання об’єму послуг більшого ніж той об’єм на який проводить закупівлю Замовник.
По-третє: Замовник необґрунтовано вимагає щоб зазначений обєм досвіду був наданий Учасниками лише в одному Договорі. У часник має право підтвердити спроможність обслуговувати значний обєм ліфтів і значний досвід шляхом надання кількох договорів, які раніше виконував у різних замовників і загалом обслуговував значний об’єм ліфтів.
По-четверте: Замовник необґрунтовано вимагає для підтвердження досвіду та кваліфікації наявність досвіду виконання послуг технічного обслуговування ліфтів лише в будинках житлового фонду. Тобто договори з технічного обслуговування ліфтів в офісних центрах, лікарнях, адмінбудівлях, навчальних закладах і т.п. – не будуть вважатися Замовником аналогічними і пропозиції даних Учасників, у тому числі і Скаржника, будуть відхилені. Ліфти в приміщеннях нежитлового фонду нічим не відрізняються від ліфтів в житловому фонді, і процес їх повного технічного обслуговування, як і досвід їх обслуговування абсолютно аналогічний до предмету оскаржуваної закупівлі. А враховуючи, що ліфти в громадських приміщеннях експлуатуються частіше ніж в житловому фонді, то кваліфікація і досвід Учасників які обслуговували такі ліфти є ще вагомішими.
Тобто, в якості підтвердження відповідності учасника кваліфікаційному критерію, визначеного в статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі по тексту – «Закон»), Замовник визначає такі обов’язкові вимоги:
1) Аналогічний договір має бути укладений протягом 2018-2021 року;
2) Аналогічний договір має бути укладений на послуги з повного технічного обслуговування ліфтів в кількості не менше 991 штук.
3) Аналогічний договір має бути лише одним щодо всієї кількості ліфтів.
4) Аналогічний договір має бути лише по обслуговуванню ліфтів у будинках житлового фонду.
В цій частині Замовник порушує принципи здійснення закупівель, визначений пунктом 4 частини 1 статті 5 Закону, оскільки визначені замовником критерії по кількості ліфтів (не менше 70% (991 одиниця)), роком укладення (протягом 2018-2021 року), лише ліфти в будинках житлового фонду, і весь об’єм підтвердження досвіду має бути в одному договорі - не є визначальними критеріями під час виконання аналогічних послуг, так як визначальним критерієм є досвід виконання аналогічних послуг, відповідно до предмету закупівлі згідно з оголошенням.
Встановлені Замовником вимоги до аналогічного договору по своєму змісту є дискримінаційними вимогами, оскільки значною мірою звужують коло потенційних учасників. Виходячи з аналізу ринку, таким вимогам відповідають лише ТОВ «МАЙСТЕР ЛІФТ», ТОВ «ЕЛЕВЕЙТОР СЕРВІС», ТОВ «МАЛЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПРОМКОМЛЕКС», та ТОВ «ЮНІТ-Л», які обслуговують муніципальний сектор м. Києва, на яких і орієнтована ТД.
В той самий час, всі ті учасники, в тому числі і Скаржник, які не обслуговують муніципального сектора м. Києва, але мають відповідний досвід з виконання аналогічних послуг, що відповідають предмету цієї закупівлі, наприклад, надають послуги з технічного обслуговування ліфтів в будинках, які знаходяться під управлінням Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), офісних приміщеннях, лікарнях, державних адміністративних закладах, закладах освіти і т.п. - позбавлені можливості прийняти участь у цій закупівлі через встановлення Замовником штучних обмежень -«бар’єрів», які за своїм змістом є дискримінацією учасників, а саме Замовник встановлює чіткий критерій аналогічності договору: - «Під аналогічним договором слід розуміти договір, заключений в період 2018 - 2021 роки, предмет якого є надання послуг з технічного обслуговування ліфтів у будинках житлового фонду, з кількістю ліфтів не меньше 70% від кількості ліфтів, що вказана в Додатку № 1 даної тендерної документації»
Також необхідно врахувати, що Замовник в цій частині пов’язує заявлену вимогу в єдиний цикл («один крок»), відповідно до чого учасник має надати лише один договір на кількість ліфтів в понад 991 шт., обов’язково такий договір має бути укладеним протягом 2018-2021 року, та має стосуватися лише технічного обслуговування ліфтів у будинках житлового фонду.
Таким чином, встановлені Замовником вимоги в цій частині призводять до того, що відповідати абсолютно усім вимогам одночасно (лише один договір на не менше 991 ліфтів, укладений протягом 2018-2021 років і лише щодо ліфтів житлового фонду) не можуть усі договори (наприклад: декілька договорів на загальну суму понад 991шт., або частина ліфтів в житловому фонді а частина нежитлового фонду) Скаржника, що позбавляє Скаржника можливості належним чином підготувати свою пропозицію та прийняти участь у закупівлі.
Звертаємо увагу, що дані питання неодноразово розглядалися Антимонопольним комітетом України, який встановлював наявність дискримінаційних умов як по строку укладення аналогічного договору, так і по визначенню чітких меж по одиниці виміру послуг/робіт або ціні.
Зокрема, в межах закупівлі UA-2020-10-19-001338-с по предмету послуг з повного технічного обслуговування ліфтів, Замовник встановив наступну вимогу: в якості підтвердження відповідності учасника кваліфікаційному критерію, визначеного пункту 3 частини 1 статті 16 Закону, Замовник визначає такі обов’язкові вимоги:
1) Аналогічний договір має бути укладений протягом 2018-2020 року;
2) Аналогічний договір має бути укладений на послуги з технічного обслуговування ліфтів в кількості не менше 500 шт. Дана вимога була оскаржена. Орган оскарження дійшов висновку у рішення від 26.11.2020 року №21959-р/пк-пз, що встановивши зазначену вимогу Замовник обмежив коло потенційних учасників процедури закупівлі лише тими, які уклали договір щодо повного технічного обслуговування щонайменше 500 ліфтів протягом 2018-2020 років, що є дискримінаційним по відношенню до інших учасників, зокрема, Скаржника. Відтак АМКУ наголосив, що зазначені дії Замовника є порушенням принципів здійснення публічних закупівель, порушують вимоги частини четвертої статті 5 та частини четвертої статті 22 Закону, якими передбачена недискримінація учасників, а також права та законні інтереси учасників, пов'язані з їх участю у процедурі закупівлі, та принципи недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, передбачені частиною першою статті 5 Закону.
В межах закупівлі UA-2018-01-19-001433-а по предмету послуг з повного технічного обслуговування ліфтів, Замовник встановив наступну вимогу: аналогічним договором вважається договір з повного технічного обслуговування ліфтів з кількістю ліфтів, що обслуговувалися не менше 700 шт., і такий договір має бути укладений протягом останнього звітного року. Дана вимога була оскаржена. Орган оскарження дійшов висновку у рішенні від 06.03.2018 року №2075-р/пк-пз, що встановивши зазначену вимогу Замовник обмежив коло потенційних учасників процедури закупівлі лише тими, які уклали договір щодо повного технічного обслуговування щонайменше 500 ліфтів протягом останнього звітного року, до дня розкриття тендерних пропозицій, що є дискримінаційним по відношенню до інших учасників, зокрема, Скаржника. Відтак АМКУ наголосив, що зазначені дії Замовника є порушенням принципів здійснення публічних закупівель, зокрема, дискримінації учасників.
Аналогічна позиція була відображена і в інших рішеннях АМКУ по предмету послуг з технічного обслуговування ліфтів, зокрема в рішенні АМКУ від 05.03.2019 року №2407-р/пк-пз (UA-2019-02-07-000833-a).
Підсумовуючи вищевикладене повідомляємо, що Скаржник не має одного аналогічного договору на кількість ліфтів не менше 991 шт., який укладений протягом 2018-2021 року, і саме щодо ліфтів житлового фонду, і відповідно не може надати Довідку про його виконання та акти наданих послуг до договору, які вимагає замовник, однак має тривалий та успішний досвід надання послуг з технічного обслуговування ліфтів, що є цілком достатнім для підтвердження такого кваліфікаційного критерію як наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору за предметом закупівлі, зокрема Договір підряду на виконання послуг з технічного обслуговування ліфтів в кількості 20 шт., від 2019 року; Договір про закупівлю №25 від 27.01.2021 року на послуги ДК 021-2015 – 50750000-7 Послуги з технічного обслуговування ліфтів в кількості 53 одиниці; Договір на послуги з технічного обслуговування ліфтів №3/22 від 08.12.2021 року в кількості 32 одиниці, Договір №36/21 від 22.02.2021 року на послуги з технічного обслуговування ліфтів житлового фонду в кількості 41 одиниці та ще ряд договорів з аналогічним предметом закупівель виконаних в період з 2018 по 2021 роки, в період до та період після зазначених часових рамок. Тобто загальний досвід і об’єм ліфтів, що обслуговувались Скаржником у різних Замовників за різними договорами в різні проміжки часу є вагомим і достатнім для підтвердження досвіду та належної кваліфікації. Наразі Скаржник з моменту укладення аналогічного договору (що додається) розширив штат кваліфікованих працівників, матеріально-технічну базу та готовий приймати участь в закупівлі Замовника, надавати обсяги послуг, що потребує Замовник, у разі внесення змін до ТД Замовника та видалення звідти дискримінаційних вимог.
З огляду на вищевикладене, просимо зобов’язати Замовника привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства та усунути дискримінаційні умови, зазначені у скарзі та зобов’язати Замовника внести зміни в Тендерну документацію, а саме до підпункту 2.1. пункту 2 Додатку 2 ТД (Кваліфікаційні критерії до учасників), виключивши наступні дискримінаційні вимоги:
«2.1. Довідка Учасника у довільній формі, що містить інформацію про наявність досвіду виконання аналогічного Договору*. Довідка повинна містити інформацію про предмет закупівлі, дату, номер Договору, строк його виконання, повне найменування контрагента та його контактний номер телефону. Довідка може містити іншу інформацію, яку вважає за доцільне надати Учасник. *Під аналогічним договором слід розуміти договір, заключений в період 2018 - 2021 роки, предмет якого є надання послуг з технічного обслуговування ліфтів у будинках житлового фонду, з кількістю ліфтів не меньше 70% від кількості ліфтів, що вказана в Додатку № 1 даної тендерної документації, а також Учасник надає документи, щодо підтвердження виконання зазначеного в довідці договору, а саме - копії актів наданих послуг.»
та замінивши їх на кваліфікаційні вимоги, які відповідають ст.16 ЗУ «Про публічні закупівлі» та не дискримінують Учасників, виклавши підпункт 2.1. пункту 2. Додатку 2 Тендерної документації в наступній редакції:
«2.1. Довідка Учасника у довільній формі, що містить інформацію про наявність досвіду виконання аналогічного (аналогічних) Договору (Договорів)*. Довідка повинна містити інформацію про предмет закупівлі, дату (дати), номер (номери) Договору (Договорів), строк його (їх) виконання, повне найменування контрагента (контрагентів) та його (їх) контактний (контактні) номер (номери) телефону(телефонів). Довідка може містити іншу інформацію, яку вважає за доцільне надати Учасник. *Під аналогічним (аналогічними) договором (договорами) слід розуміти договір(договори), заключений (заключені) в період 2018 - 2021 роки, предмет якого (яких) є надання послуг з технічного обслуговування ліфтів, а також Учасник надає документи, щодо підтвердження виконання зазначеного (зазначених) в довідці договору (договорів), а саме - копії актів наданих послуг.»
Дискримінаційна вимога 2, що оскаржується:
Підпунктом 1.3. пункту 1 Додатку 2 ТД (Кваліфікаційні критерії до учасників), заявлено наступну дискриминаційну вимогу:
«1.3. Довідка у довільній формі про наявність сервісного центру у м. Києві та Київській області із зазначенням адреси, власний або орендований. Учасник повинен надати документальне підтвердження його існування (свідоцтво про право власності, копію договору або інший документ). У разі надання копій договорів, вони повинні бути діючими на момент розкриття пропозицій.»
Дана вимога є необґрунтованою, дискримінаційною та такою, що порушує права та охоронювані законом інтереси Скаржника та багатьох інших потенційних учасників оскаржуваної Процедури закупівлі, оскільки встановлює необґрунтовані та завищені кваліфікаційні критерії.
Скаржник має договір оренди приміщення під розміщення «сервісного центру» у м. Києві (додається), що дозволяє йому в повній мірі та якісно надавати послуги з предмету закупівлі оскаржуваної Тендерної процедури, але Скаржник не має приміщення для додаткового «сервісного центру» в Київській області.
Необхідність наявності в Учасників, в тому числі у Скаржника, додаткового «сервісного центру» в Київській області Замовник не може ніяк обґрунтувати, оскільки всі послуги зазначені в предметі закупівлі Замовник отримує виключно в місті Києві.
Дана вимога призводить до того, що взяти участь у Процедурі закупівлі зможуть лише суб’єкти господарювання, які мають «сервісний центр» саме у м. Києві та Київській області, що є дискримінаційним по відношенню до інших суб’єктів господарювання, у тому числі, Скаржника.
З огляду на вищевикладене, просимо зобов’язати Замовника привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства та усунути дискримінаційні умови, зазначені у скарзі та зобов’язати Замовника внести зміни в Тендерну документацію, а саме до підпункту 1.3. пункту 1 Додатку 2 ТД (Кваліфікаційні критерії до учасників), виключивши наступні дискримінаційні вимоги:
«1.3. Довідка у довільній формі про наявність сервісного центру у м. Києві та Київській області із зазначенням адреси, власний або орендований. Учасник повинен надати документальне підтвердження його існування (свідоцтво про право власності, копію договору або інший документ). У разі надання копій договорів, вони повинні бути діючими на момент розкриття пропозицій.»
та замінивши їх на кваліфікаційні вимоги, які відповідають ст.16 ЗУ «Про публічні закупівлі» та не дискримінують Учасників, виклавши підпункт 1.3. пункту 1. Додатку 2 Тендерної документації в наступній редакції:
«1.3. Довідка у довільній формі про наявність сервісного центру у м. Києві із зазначенням адреси, власний або орендований. Учасник повинен надати документальне підтвердження його існування (свідоцтво про право власності, копію договору або інший документ). У разі надання копій договорів, вони повинні бути діючими на момент розкриття пропозицій.»
Дискримінаційна вимога 3, що оскаржується:
Пунктом 7 Додатку 5 ТД (Документальне підтвердження відповідності технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам предмета закупівлі), Замовник встановив наступну дискримінаційну вимогу:
«7. Cертифікат якості, який відповідає вимогам ДСТУ ISO 9001:2015
Сертифікат, що підтверджує наявність функціонуючої системи управління якістю, яка відповідає стандарту ISO 9001:2015 стосовно монтажу, налагоджування, модернізації, обслуговування підйомно-транспортних механізмів у сфері будівництва та житлово-комунального господарства;»
Дана вимога є необґрунтованою, дискримінаційною та такою, що порушує права та охоронювані законом інтереси Скаржника та багатьох інших потенційних учасників оскаржуваної Процедури закупівлі, оскільки встановлює необґрунтовані кваліфікаційні критерії.
Скаржник має Сертифікат відповідності ДСТУ ISO 9001:2015, що підтверджує наявність функціонуючої системи управління якістю стосовно «послуг із демонтажу, складання, монтажу, налагодження, кінцевої перевірки, випробування, ремонту, технічного обслуговування, реконструкції ліфтів електричних та гідравлічних, ескалаторів, пасажирських конвеєрів та об’єднаних диспетчерських систем» (додається).
Замовник проводить Процедуру закупівлі саме послуг із технічного обслуговування ліфтів (ДК 021:2015: 50750000-7 - Послуги з технічного обслуговування ліфтів), але при цьому вимагає сертифікат відповідності саме з обслуговування підйомно-транспортних механізмів, що НЕ Є ТОТОЖНИМ ПОНЯТТЯМ і Державний класифікатор взагалі не містить такого поняття як «підйомно-транспортні механізми». Натомість в ДК 021:2015 є «Підіймально-транспортувальне обладнання», але воно має код 42410000-3, що зовсім не відповідає предмету закупівлі.
Дана вимога призводить до того, що взяти участь у Процедурі не зможе ні Скаржник ні будь хто з Учасників , що є дискримінаційним по відношенню до інших суб’єктів господарювання, у тому числі, Скаржника.
У випадку надання Скаржником наявного Сертифікату відповідності ДСТУ ISO 9001:2015 Пропозицію буде відхилено Замовником, у зв’язку «з невідповідністю» наданого документу.
З огляду на вищевикладене, просимо зобов’язати Замовника привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства та усунути дискримінаційні умови, зазначені у скарзі та зобов’язати Замовника внести зміни в Тендерну документацію, а саме до пункту 7 Додатку 5 ТД (Документальне підтвердження відповідності технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам предмета закупівлі), виключивши наступні дискримінаційні вимоги:
«7. Cертифікат якості, який відповідає вимогам ДСТУ ISO 9001:2015
Сертифікат, що підтверджує наявність функціонуючої системи управління якістю, яка відповідає стандарту ISO 9001:2015 стосовно монтажу, налагоджування, модернізації, обслуговування підйомно-транспортних механізмів у сфері будівництва та житлово-комунального господарства;»
та замінивши їх на кваліфікаційні вимоги, які відповідають ст.16 ЗУ «Про публічні закупівлі» та не дискримінують Учасників, виклавши пункт 7 Додатку 5 Тендерної документації в наступній редакції:
«7. Cертифікат якості, який відповідає вимогам ДСТУ ISO 9001:2015
Сертифікат, що підтверджує наявність функціонуючої системи управління якістю, яка відповідає стандарту ДСТУ ISO 9001:2015 стосовно послуг із демонтажу, складання, монтажу, налагодження, кінцевої перевірки, випробування, ремонту, технічного обслуговування, реконструкції ліфтів електричних та гідравлічних, ескалаторів, пасажирських конвеєрів та об’єднаних диспетчерських систем».
Відповідно до статті 5 Закону, закупівлі здійснюються за такими принципами:
1) добросовісна конкуренція серед учасників;
2) максимальна економія, ефективність та пропорційність;
3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель;
4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них;
5) об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі;
6) запобігання корупційним діям і зловживанням.
Відповідно до частини 4 статті 22 Закону, тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також вимог щодо документального підтвердження інформації про відповідність вимогам тендерної документації, якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.
Частина 4 статті 5 Закону передбачає, що замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.
Дії Замовника в частині встановлення у ТД наведених вище вимог у спосіб, наведений вище, порушують вимоги частини 4 статті 5 та частини 4 статті 22 Закону, якими передбачена недискримінація учасників, а також права та законні інтереси Скаржника, пов’язані з його участю у процедурі закупівлі, та принципи недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, передбачених статтею 5 Закону.
Виходячи з вищевикладеного та керуючись статтею 18 Закону України «Про публічні закупівлі», -
ПРОСИМО:
1. Прийняти скаргу до розгляду.
2. Прийняти рішення про встановлення порушень процедури закупівлі.
3. Зобов’язати Комунальне підприємство «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва» привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства та усунути дискримінаційні умови, зазначені у скарзі та зобов’язати Замовника внести зміни в Тендерну документацію.
Перелік документів/доказів, що підтверджують порушення прав Скаржника Замовником, що додаються до Скарги:
- Тендерна документація ліфти;
- Тендерна документація ліфти зі змінами 22.12.2021;
- Перелік змін до ТД 22.12.2021;
- Договір оренди приміщення (сервісний центр) Київ;
- Сертифікат ДСТУ ISO 9001-2015;
- Договір підряду на виконання послуг з технічного обслуговування ліфтів №22/19 від 22.01.2019 року з додатками;
- Договір на послуги з технічного обслуговування ліфтів №3/22 від 08.12.2021 року з додатками;
- Договір про закупівлю №25 від 27.01.2021 року з додатком;
- Договір 36/21 від 22.02.2021 з додатками (на технічне обслуговування ліфтів житлового фонду);
- Рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель від 06.03.2018 року № 2075-р/пк-пз (UA-2018-01-19-001433-a);
- Рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель від 05.03.2019 року №2407-р/пк-пз (UA-2019-02-07-000833-a);
- Рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель від 26.11.2020 року №21959-р/пк-пз (UA-2020-10-19-001338-c).
Розгорнути
Згорнути