Проведення технічної інвентаризації, виготовлення технічного паспорту на об’єкт нерухомого майна

  • Ідентифікатор тендеру UA-2021-12-01-014777-c
  • 71240000-2 - Архітектурні, інженерні та планувальні послуги
  • Відмінена
Найменування замовника:
КП "Бюро обліку майнових прав та діяльності з нерухомістю"
Тип закупівлі
Допорогові закупівлі
Спрощена процедура
Контактна особа замовника
Єлізар'єв Юрій, +380567207709 , eyd2911@gmail.com
Адреса замовника
Україна, м. Дніпро, 49000, Дніпропетровська область, вул. Мечнікова, б.6
Очікувана вартість
60 000 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 9.12.21
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 07.12.2021 00:00

Подання пропозицій:

10.12.2021 00:00

Початок аукціону:

15.12.2021 12:08

Очікувана вартість
60 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
600 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
1 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

7 послуга
Проведення технічної інвентаризації, виготовлення технічного паспорту на об’єкт нерухомого майна
ДК 021:2015: 71240000-2 — Архітектурні, інженерні та планувальні послуги

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

Вимоги до кваліфікації учасників та спосіб їх підтвердження

Дата подання: 06.12.2021 21:27
В пункті 3 додатку до документації торгів "ТЕХНІЧНІ (ЯКІСНІ) ВИМОГИ: ІНФОРМАЦІЯ ПРО НЕОБХІДНІ ТЕХНІЧНІ, ЯКІСНІ ТА КІЛЬКІСНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ" зазначено, що учасник на виконання вимог до кваліфікації учасників та способу їх підтвердження, серед іншого, повинен надати "Відгуки або рекомендації від державного або комунального закладу". Необхідність роз'яснення щодо даного пункту полягає в тому, що не зрозуміло які саме відгуки або рекомендації має на увазі замовник. Дякую за роз'яснення.
Розгорнути Згорнути
Відповідь відсутня

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2021-12-01-014777-c.c1

Статус:
Очікує розгляду

Учасник: ПП "ЖМЕРИНСЬКЕ МІСЬКРАЙОННЕ БЮРО ТЕХНІЧНОЇ ІНВЕНТАРИЗАЦІЇ", Код ЄДРПОУ:41905808
Дата подання: 06.12.2021 21:22


Відповідно до інформації, розміщеної в системі електронних закупівель ProZorro, Замовником КП "Бюро обліку майнових прав та діяльності з нерухомістю" оголошено закупівлю UA-2021-12-01-014777-c на послуги проведення технічної інвентаризації, виготовлення технічного паспорту на об’єкт нерухомого майна (ДК 021:2015: 71240000-2 Архітектурні, інженерні та планувальні послуги).

Детально проаналізувавши тендерну документацію, встановлено наявність дискримінаційних положень, які суперечать чинному законодавству у сфері публічних закупівель та нормам Конституції України, що в свою чергу унеможливлюють участь учасників з інших регіонів (окрім м. Дніпро) у закупівлі.

У Додатку до документації торгів «ТЕХНІЧНІ (ЯКІСНІ) ВИМОГИ: ІНФОРМАЦІЯ ПРО НЕОБХІДНІ ТЕХНІЧНІ, ЯКІСНІ ТА КІЛЬКІСНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ), зазначено, що: «Учасник повинен мати особистий доступ в Реєстр обліку нерухомого майна Дніпровської міської ради, та по закінченні виготовлення технічного паспорту получити ДМР номер інвентаризаційної справи, та передати матеріали до архіву, згідно до «Положення про порядок передачі даних, ведення та зберігання інвентаризаційних справ на об'єкти нерухомого майна, що розташовані на території м. Дніпра». Надати довідку».


Ця вимога є дискримінаційною та містить обмеження щодо можливості взяти участь у торгах потенційних учасників у зв’язку з тим, що відповідно до ч.1 ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі» закупівлі здійснюються, серед іншого, за такими принципами: недискримінація учасників та рівне ставлення до них; об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; запобігання корупційним діям і зловживанням.
Згідно з ч. 3 статті 5 ЗУ «Про публічні закупівлі» замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.
Відповідно до ч.1,2 ст. 16 ЗУ «Про публічні закупівлі» замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.
Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв:
1) наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій;
2) наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
3) наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів);
4) наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.

Згідно п.2 ч.2 ст. 22 ЗУ «Про публічні закупівлі» у тендерній документації зазначаються один або декілька кваліфікаційних критеріїв відповідно до статті 16 цього Закону, підстави, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформація про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством. Замовник не вимагає документального підтвердження інформації про відповідність підставам, встановленим статтею 17 цього Закону, у разі якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації", та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.
Разом з тим, частиною 4 статті 22 Закону передбачено, що ТЕНДЕРНА ДОКУМЕНТАЦІЯ НЕ ПОВИННА МІСТИТИ ВИМОГ, ЩО ОБМЕЖУЮТЬ КОНКУРЕНЦІЮ ТА ПРИЗВОДЯТЬ ДО ДИСКРИМІНАЦІЇ УЧАСНИКІВ.


Відповідно до Конституції України народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування (частина друга статті 5). В Основному Законі України встановлено, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України (частина перша статті 140). Виходячи з цих конституційних положень у системному зв'язку з положеннями статті 6 Конституції України про те, що державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову, Конституційний Суд України у своєму Рішенні від 26 березня 2002 року визначив політико-правову природу органів місцевого самоврядування, які не є органами державної влади, а є представницькими органами, через які здійснюється право територіальної громади самостійно вирішувати не будь-які питання суспільного життя, а питання саме місцевого значення, тобто такі, які пов'язані передусім з життєдіяльністю територіальних громад і перелік яких визначено у Конституції і законах України (пункти 4, 5 мотивувальної частини Рішення від 26 березня 2002 року № 6-рп/2002 у справі про охорону трудових прав депутатів місцевих рад).
Гарантоване державою місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи і передбачає правову, організаційну та матеріально-фінансову самостійність, яка має певні конституційно-правові межі, встановлені, зокрема, приписами статей 19, 140, 143, 144, 146 Основного Закону України. З аналізу вказаних конституційних положень вбачається, що ці органи місцевого самоврядування, здійснюючи владу і самостійно вирішуючи питання місцевого значення, віднесені законом до їх компетенції, та приймаючи рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Такі ж положення закріплені у статті 4 Європейської хартії місцевого самоврядування, яка встановлює, що головні повноваження і функції органів місцевого самоврядування визначаються конституцією або законом; органи місцевого самоврядування в межах закону мають повне право вільно вирішувати будь-яке питання, яке не вилучене із сфери їхньої компетенції і вирішення якого не доручене жодному іншому органу; повноваження, якими наділяються органи місцевого самоврядування, як правило, мають бути повними і виключними.



Таким чином, встановлення вищезазначеної вимоги щодо необхідності учасника мати особистий доступ в Реєстр обліку нерухомого майна Дніпровської міської ради суперечить нормам ЗУ «Про публічні закупівлі» нормам Основного Закону України та порушує і права потенційних учасників на участь в закупівлі.

Оскільки наведені вище положення тендерної документації не мають безпосереднього відношення до предмета закупівлі, а також суперечать основним принципам здійснення публічних закупівель, вважаємо їх протиправними та дискримінаційними.
Виходячи з вищевикладеного, ВИМАГАЄМО внести зміни до тендерної документації до закупівлі UA-2021-12-01-014777-c на послуги проведення технічної інвентаризації, виготовлення технічного паспорту на об’єкт нерухомого майна (ДК 021:2015: 71240000-2 Архітектурні, інженерні та планувальні послуги), шляхом вилучення дискримінаційної вимоги замовника щодо необхідності учасника мати особистий доступ в Реєстр обліку нерухомого майна Дніпровської міської ради.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Очікується

Документи подані скаржником

Аукціон

Початок:
15.12.2021 12:08

Інформація про відміну

Невдале скасування
Дата відміни
09.12.2021 14:08
Причина відміни
Неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель
Причина відміни
неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель
Документи
09.12.2021 14:07 Протокол 177.pdf
Скасування активоване
Дата відміни
09.12.2021 14:11
Причина відміни
Неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель
Причина відміни
Неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель (не надана вчасно відповідь на вимогу та питання)
Документи
09.12.2021 14:10 Протокол 177.pdf
09.12.2021 14:11 sign.p7s

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання