Капітальний ремонт площадки для руху і розміщення санітарного транспорту Комунального некомерційного підприємства «Новояворівська лікарня ім. Ю. Липи» Новояворівської міської ради

  • Ідентифікатор тендеру UA-2021-12-02-016572-c
  • 45230000-8 - Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь
  • Відмінена
Найменування замовника:
Комунальне некомерційне підприємство "Новояворівська лікарня імені Юрія Липи" Новояворівської міської ради
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Ярослава Зенкова, +380679169210, +380325640534 , nrl_hospital@meta.ua
Адреса замовника
Україна, м. Новояворівськ, 81053, Львівська область, вул. Шевченка, 18
Очікувана вартість
1 650 000 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 19.02.22
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 08.12.2021 00:00

Оскарження умов:

до 14.12.2021 00:00

Подання пропозицій:

18.12.2021 00:00

Початок аукціону:

20.12.2021 12:26

Очікувана вартість
1 650 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
8 250 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 роботи
Капітальний ремонт площадки для руху і розміщення санітарного транспорту Комунального некомерційного підприємства «Новояворівська лікарня ім. Ю. Липи» Новояворівської міської ради
ДК 021:2015: 45230000-8 — Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2021-12-02-016572-c.b1

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ФОП Макаревич Марія Андріївна, Код ЄДРПОУ:3021810587
Дата подання: 05.01.2022 14:31
Шановний Замовник.
а) відповідно Додаток 1, Таблиця 1, Пункт 2 пп. 2.1. не зазначено, що для виконання робіт вимагається наявність лише штатних працівників, згідно трудового договору. Відтак згідно статті 43 Конституції України Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. В залежності від виду правовідносин, основоположне право на працю, може знайти своє відображення у двох випадках: у формі трудового договору, що виникає після укладення трудового договору між роботодавцем і працівником (сфера регулювання Кодексу законів про працю України) та у формі цивільно-правового договору, що виникає після укладення відповідного договору між замовником і виконавцем (регулюються Цивільним кодексом України). Цивільно-правовий договір (ЦПД) — це угода між організацією і громадянином на виконання ним певної роботи, предметом якої є надання певного результату праці. Формами ЦПД є договір підряду, договір про надання послуг тощо. За цивільно-правовими договорами одна сторона зобов`язується, на свій ризик, виконати певну роботу за завданням другої сторони, а замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконану робот.
Цивільно-правовий договір з фізичною особою (договір цивільно-правового характеру) - домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків (стаття 626 Цивільного кодексу України).
Чинним законодавством не забороняється залучення працівників за цивільно-правовими договорами для виконання робіт згідно договорів підряду, для підтвердження своєї відповідності кваліфікаційним критеріям статті 16 закону «Про публічні закупівлі».
б) Згідно із ст.837 ЦК України, за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові. Відповідно до ч.1 ст.901 ЦК України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності. Відокремлення договорів про надання послуг від договорів про виконання робіт (договорів підряду) можливо здійснити за наступними критеріями:
- предмет договору підряду є завжди індивідуалізованим, тобто являє собою упредметнений (матеріалізований) результат зусиль (робіт) підрядника. Результат роботи підрядника виражається в тій чи іншій матеріальній формі. Основним результатом при надання послуг є результат нематеріального характеру, який не втілюється у жодну з матеріальних форм, однак, попри відсутність матеріальної форми, має економічну цінність та корисний ефект для замовника такої послуги;
- виконуючи взяту на себе роботу за договором підряду, підрядник зберігає певну самостійність, яка виражається в тому, що він сам організовує свою роботу, визначає способи її виконання, черговість виконання окремих операцій. Щодо договорів про надання послуг чинним законодавством не передбачений контроль з боку замовника за процесом надання йому послуги виконавцем, хоча він і є можливим за наявності згоди сторін, вираженої в конкретних умовах договору;
- юридичним завершенням договору підряду є підписання сторонами акту приймання-передачі виконаних робіт, і ця процедура, на відміну від договору про надання послуг, також врегульована чинним законодавством.
Таким чином, основний критерій відмінності роботи від надання послуг, на який найчастіше звертається увага при розгляді господарських справ(встановлення дійсних правовідносин між сторонами спору) - майновий результат роботи і відсутність такого у наданні послуг.
Тобто, наявність договору 01/10 від 1 жовтня 2021р. про надання послуг не свідчить про факт залучення СУБПІДРЯДНИКІВ для виконання робіт. А відповідає вимогам тендерної документації Додаток 1, Таблиця 1, Пункт 1 П.П. 1.3. Оскільки договори про надання послуг не є тотожним договорам про залучення субпідрядників для виконання робіт.
в) Згідно НАКАЗУ МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ УКРАЇНИ № 308 від 16.07.2019 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 вересня 2019 р. за № 1054/34025. Затверджено форму витягу з реєстру платників єдиного податку. Відповідно інформації поданої учасником Фізична особа-підприємець Макаревич Марія Андріївна у документі «41. Витяг з реєстру ЄП 2021.pdf» міститься інформація про ВИТЯГ№5299 з реєстру платників єдиного податку. Згідно до, примітки ВИТЯГУ №5299 та п. 299.9 ст. 299 Податкового кодексу України, Витяг з реєстру платників єдиного податку діє до внесення змін до реєстру. Відтак, в складі тендерної пропозиції учасника Фізична особа-підприємець Макаревич Марія Андріївна не зобов’язана надавати пояснення у довільній формі про витяг з реєстру платників єдиного податку. Оскільки ВИТЯГ№5299 з реєстру платників єдиного податку є чинним та діє до внесення змін до реєстру. Отже на момент подання пропозиції ВИтяг не втратив законної сили.
Додатково звертаєм увагу, що згідно пункту 4 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року №922-VIII зі змінами та доповненнями тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також вимог щодо документального підтвердження інформації про відповідність вимогам тендерної документації, якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації" та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним. А замовник перевіряє самостійно інформацію згідно з Законом України "Про доступ до публічної інформації".

Враховуючи вищезазначене, вимагаємо скасувати рішення прийняте протоколом №21 від 31.12.2021р. оскільки, виявлено факт неправомірної дискваліфікації пропозиції учасника ФОП Макаревич Марії Андріївни, як таку яка відповідає вимогам тендерної документації та є найбільш економічно вигідною пропозицією за результатами аукціону. В разі не задоволення даної вимоги повідомляємо, що ФОП Макаревич Марією Андріївною буде подано скарга до відповідних органів оскарження, Антимонопольного комітету України та Державної аудиторської служби України.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

10.01.2022 16:02
Шановний учаснику,

у своїй вимозі про скасування рішення замовника, оформленого протоколом засідання тендерного комітету КНП «Новояворівська лікарня імені Ю. Липи» НМР щодо розгляду на відповідність пропозицій вимогам ЗУ «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. №922-VIII №21 від 31.12.2021р. відкритих торгів UA-2021-12-02-016572-с №21 від 31 грудня 2021 року, Ви зазначаєте, що чинним законодавством не забороняється залучення працівників за цивільно-правовими договорами для виконання робіт згідно договорів підряду, для підтвердження своєї відповідності кваліфікаційним критеріям статті 16 закону «Про публічні закупівлі».

За приписами статті 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку він вільно погоджується. Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.
Відповідно до частини другої статті 2 КЗпП України працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.
Згідно з визначенням статті 1 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» найманий працівник - фізична особа, яка працює за трудовим договором на підприємстві, в установі та організації, в їх об’єднаннях або у фізичних осіб, які використовують найману працю.
Відповідно до частини першої статті 3 КЗпП України законодавство про працю регулює трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами.
Частиною першою статті 21 КЗпП України передбачено, що трудовим договором є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Статтею 24 КЗпП України встановлено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, виходячи із приписів чинного законодавства України, працівниками є лише фізичні особи, які працюють на підприємстві, в установі та організації, в їх об’єднаннях або у фізичних осіб, які використовують найману працю, за трудовим договором.

Взаємовідносини фізичної особи і суб’єкта господарювання можуть виникати як на підставі трудового, так і на підставі цивільно-правового договору, проте чинне законодавство не ототожнює поняття «працівник» з «фізичною особою, яка виконує роботу на умовах цивільно-правового договору».

Верховний Суд у своїй постанові від 14.05.2020 р. у справі №640/1099/19 зазначає, що основними ознаками трудового договору, є: праця юридично несамостійна, протікає в рамках певного підприємства, установи, організації (юридичної особи) або в окремого громадянина (фізичної особи); шляхом виконання в роботі вказівок і розпоряджень власника або уповноваженого ним органу; праця має гарантовану оплату; виконання роботи певного виду (трудової функції); трудовий договір, як правило, укладається на невизначений час; здійснення трудової діяльності відбувається, як правило, в складі трудового колективу; виконання протягом встановленого робочого часу певних норм праці; встановлення спеціальних умов матеріальної відповідальності; застосування заходів дисциплінарної відповідальності; забезпечення роботодавцем соціальних гарантій.
Зокрема, відповідальність працівника за трудовим договором регулюється лише імперативними нормами (КЗпП України та інших актів трудового законодавства), що не можуть змінюватися сторонами у договорі, а відповідальність виконавця послуг у цивільно-правових відносинах визначається в договорі, а те, що ним не врегулюване - чинним законодавством України.
Зі співставлення трудового договору з цивільно-правовим договором, відмінним є те, що трудовим договором регулюється процес організації трудової діяльності. За цивільно-правовим договором процес організації діяльності залишається поза його межами, метою договору є отримання певного результату. Виконавець за цивільно-правовим договором, на відміну від працівника, який виконує роботу відповідно до трудового договору, не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, хоча і може бути з ним ознайомлений, він сам організовує свою роботу і виконує її на власний ризик, не зараховується до штату установи (організації), не вноситься запис до трудової книжки та не видається розпорядчий документ про прийом його на роботу на певну посаду.
Верховний Суд у постанові від 14.05.2020 р. у справі №640/1099/19 робить правовий висновок про те, що відносини, що виникають з цивільно-правового договору про надання послуг, не є тотожними з трудовими правовідносинами, а укладання цивільно-правового договору про надання послуг не свідчить про наявність трудових відносин між замовником та наданими виконавцем фізичними особами і може обумовлюватися свободою договору, визначеною Цивільним кодексом України.

Отже, виходячи з наведеного вище, працівник не може бути залучений до виконання робіт на підставі цивільно-правового договору.

Згідно з поданою Вами довідкою за вих. №11/12/Т від 16.12.2021 р. для виконання робіт Ви укладали виключно договори цивільно-правового характеру, тому штатний розпис Ви не складали.
Згідно з поданою Вами довідкою за вих. №10/12/Т від 16.12.2021 р. Ви, за необхідності, будете додатково залучати працівників по цивільно-правових договорах для виконання робіт на об’єкті після підписання договору підряду.

Таким чином, виходячи із документів Вашої тендерної пропозиції, всі роботи Ви планували виконувати шляхом укладення цивільно-правових договорів з фізичними особами.
Оскільки мова іде про виконання робіт, то, очевидно, маються на увазі договори підряду з фізичними особами.

Згідно з вимогами п.п. 5.8. Розділу ІІІ Тендерної документації щодо проведення відкритих торгів на закупівлю робіт: «Капітальний ремонт площадки для руху і розміщення санітарного транспорту Комунального некомерційного підприємства «Новояворівська лікарня ім. Ю. Липи» Новояворівської міської ради (Код ДК 021:2015 - 45230000-8 — Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь)» (надалі – Тендерна документація) обов’язкове зазначення кожним учасником у тендерних пропозиціях інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника/співвиконавця в обсязі 20 і більше відсотків від вартості договору про закупівлю - у разі закупівлі робіт або послуг.
У випадку залучення до виконання робіт субпідрядника (-ів) в обсязі менше ніж 20 відсотків надати довідку в довільній формі про залучення субпідрядної(-их) організації (-й).
Згідно з вимогами п.п. 8.1. – 8.3 Розділу ІІІ Тендерної документації учасник у складі тендерної пропозиції надає інформацію про повне найменування та місцезнаходження щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника/співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю.
У випадку залучення субпідрядних організацій учасник процедури закупівлі подає:
- Лист (довідку, тощо), де зазначає інформацію про повне найменування; платіжні реквізити; місцезнаходження; код ЄДРПОУ кожного суб’єкта господарювання, якого він планує залучати до виконання робіт як субпідрядника; обсяг виконання - у відсотках від вартості договору про закупівлю; види робіт.
- Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки необхідність отримання якого передбачена чинним законодавством на види робіт згідно технічного завдання/технічної специфікації (подається в тому випадку, якщо субпідрядна організація буде залучатися до виконання тих видів робіт, які потребують наявність Дозволу).
У випадку залучення до виконання робіт субпідрядника (-ів) в обсязі менше ніж 20 відсотків надати довідку в довільній формі про залучення субпідрядної(-их) організації (-й).

Всупереч вимогам Тендерної документації Ви надали довідку про залучення на умовах субпідряду тільки ТОВ «ІДЕАЛБУДЛЬВІВ» (вид робіт - виконання функцій служби охорони праці на підприємстві).

Щодо дискваліфікації з підстав відсутності довідки довільної форми про наявність публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації" та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, для перевірки замовником зазначеної інформації станом на дату після виходу оголошення (довідка щодо реєстру платників єдиного податку).

Згідно з вимогами п.п. 1.3. Розділу ІІІ Тендерної документації усі документи (довідки, інформаційні довідки, листи, гарантійні листи, тощо), які складаються безпосередньо учасником та довідки, листи, відомості, відгуки, витяги, отримані від інших установ, повинні бути датовані не раніше дати виходу оголошення, за винятком документів, які додаються до банківської гарантії.
Підпунктом 1.7. Розділу ІІІ Тендерної документації передбачено, що якщо на виконання будь-якої вимоги даної документації наявна публічна інформація, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації" та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним – в такому випадку учасник не подає у складі пропозиції таку інформацію/документи, тільки подає пояснення у довільній формі.
Згідно з вимогами Тендерної документації Ви могли надати або витяг з реєстру платників єдиного податку, виданий після виходу оголошення про проведення відкритих торгів UA-2021-12-02-016572-с, або довідку довільної форми про наявність відповідної інформації у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.
Ви надали скан-копію витягу з реєстру платників єдиного податку, який датований 25.05.2021 р., проте не надали довідки довільної форми про наявність публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації" та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, для перевірки замовником зазначеної інформації станом на дату після виходу оголошення, що є порушенням вимог тендерної документації.
У той же час, у своїй вимозі від 05.01.2022 р. Ви надаєте інформацію про наявність відкритого реєстру платників єдиного податку, проте Ви не наводите жодних аргументів, чому Ви не могли надати такої інформації у складі документів Вашої тендерної пропозиції.

Таким чином, Ваша тендерна пропозиція не відповідає вимогам тендерної документації замовника, підстави для скасування рішення про відхилення Вашої тендерної пропозиції відсутні.

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2021-12-02-016572-c.c2

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ФОП Макаревич Марія Андріївна, Код ЄДРПОУ:3021810587
Пошук по цьому автору
Дата подання: 10.01.2022 15:58

Неправомірна дискваліфікація учасника

31.12.2021 15:58 Замовником торгів було оприлюднено протокол №21 від 31 грудня 2021р. відповідно до якого, засідання тендерного комітету КНП «Новояворівська лікарня імені Ю.Липи» НМР вирішило відхилити тендерну пропозицію Учасника №3 – ФОП Макаревич Марія Андріївна. 1) Згідно Додаток 1, Таблиця 1, Пункт 2 пп. 2.1. для підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям встановленим замовником відповідно до ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі» замовником вимагалось «Наявність, кваліфікація та досвід основних спеціалістів (інженерно-технічних працівників) учасника для виконання замовлення. Відомості подаються у формі таблиці, згідно запропонованої форми, що визначена у данному Додатку. Відомості підтверджуються оригіналами таких документів: про освіту та/або підвищення кваліфікації; трудові книжки або витяги з трудових книжок із записами про прийом на роботу / або накази / або витяги з наказів про прийняття на роботу, тощо шляхом надання сканованих з оригіналу копій щодо всіх осіб, зазначених в довідці.» проте, не зазначено, що для виконання робіт вимагається наявність лише штатних працівників, згідно трудового договору. Учасником ФОП Макаревич Марія Андріївна у складі тендерної пропозиції були надані документи «14. Довiдка про наявнiсть основних спецiалiстiв.pdf», «15. Дипломи про освіту.pdf», «16. ЦПХ_договори основних спеціалістів.pdf» та «17. Кваліфікаційний сертифiкат.pdf», що згідно тендерної документації відповідають умовам відповідності кваліфікаційним критеріям встановленим замовником відповідно до ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі». Проте, замовником згідно протоколу №21 від 31 грудня 2021р, було прийняте рішення дискваліфікації учасника ФОП Макаревич Марії Андріївни, оскільки основні спеціалісти були найняті згідно цивільно-правових договорів, відповідно взяти участь зможуть лише ті суб'єкти господарювання, які мають працівників відповідної кваліфікації саме у штаті підприємства (що є дискримінаційним по відношенню до інших суб'єктів господарювання). Дана дискваліфікація порушує статтю 43 Конституції України. Відповідно якої кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. В залежності від виду правовідносин, основоположне право на працю, може знайти своє відображення у двох випадках: у формі трудового договору, що виникає після укладення трудового договору між роботодавцем і працівником (сфера регулювання Кодексу законів про працю України) та у формі цивільно-правового договору, що виникає після укладення відповідного договору між замовником і виконавцем (регулюються Цивільним кодексом України). Цивільно-правовий договір (ЦПД) — це угода між організацією і громадянином на виконання ним певної роботи, предметом якої є надання певного результату праці. Формами ЦПД є договір підряду, договір про надання послуг тощо. За цивільно-правовими договорами одна сторона зобов`язується, на свій ризик, виконати певну роботу за завданням другої сторони, а замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконану робот. Цивільно-правовий договір з фізичною особою (договір цивільно-правового характеру) - домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків (стаття 626 Цивільного кодексу України). Також повідомляєм, що чинним законодавством не забороняється залучення працівників за цивільно-правовими договорами для виконання робіт згідно договорів підряду, для підтвердження своєї відповідності кваліфікаційним критеріям статті 16 закону «Про публічні закупівлі». Відтак вважаємо, що відхилення замовником учасника ФОП Макаревич Марія Андріївна, як найбільш економічно вигідну тендерну пропозицію, порушує статтю 5 та частину 9 статті 26 Закону України «Про публічні закупівлі». 2) Також, відповідно до протоколу №21 від 31 грудня 2021р. замовник дискваліфікував учасника ФОП Макаревич Марія Андріївна, вказавши: «Як вбачається із документів тендерної пропозиції ФОП Макаревич М.А., всі роботи у т.ч. роботи із залученням будівельних машин та механізмів, будуть виконуватись на умовах субпідряду/співвиконанням.» Зокрема, згідно пункту 2 Розділу V тендерної документації зазначено «зазначення неповного переліку інформації в певному документі, усупереч вимогам документації, у разі якщо така інформація повністю відображена в іншому документі, що наданий у складі тендерної пропозиції учасника.» Повідомляєм, що згідно із ст.837 ЦК України, за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові. Відповідно до ч.1 ст.901 ЦК України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності. Відокремлення договорів про надання послуг від договорів про виконання робіт (договорів підряду) можливо здійснити за наступними критеріями: - предмет договору підряду є завжди індивідуалізованим, тобто являє собою упредметнений (матеріалізований) результат зусиль (робіт) підрядника. Результат роботи підрядника виражається в тій чи іншій матеріальній формі. Основним результатом при надання послуг є результат нематеріального характеру, який не втілюється у жодну з матеріальних форм, однак, попри відсутність матеріальної форми, має економічну цінність та корисний ефект для замовника такої послуги; - виконуючи взяту на себе роботу за договором підряду, підрядник зберігає певну самостійність, яка виражається в тому, що він сам організовує свою роботу, визначає способи її виконання, черговість виконання окремих операцій. Щодо договорів про надання послуг чинним законодавством не передбачений контроль з боку замовника за процесом надання йому послуги виконавцем, хоча він і є можливим за наявності згоди сторін, вираженої в конкретних умовах договору; - юридичним завершенням договору підряду є підписання сторонами акту приймання-передачі виконаних робіт, і ця процедура, на відміну від договору про надання послуг, також врегульована чинним законодавством. Таким чином, основний критерій відмінності роботи від надання послуг, на який найчастіше звертається увага при розгляді господарських справ(встановлення дійсних правовідносин між сторонами спору) - майновий результат роботи і відсутність такого у наданні послуг. Відповідно вищезазначеного, наявність договору 01/10 від 1 жовтня 2021р. про надання послуг не свідчить про факт залучення СУБПІДРЯДНИКІВ для виконання робіт. А відповідає вимогам тендерної документації Додаток 1, Таблиця 1, Пункт 1 П.П. 1.3. Оскільки договори про надання послуг не є тотожним договорам про залучення субпідрядників для виконання робіт. Відтак вважаємо, що відхилення замовником учасника ФОП Макаревич Марія Андріївна, як найбільш економічно вигідну тендерну пропозицію, порушує статтю 5 та частину 9 статті 26 Закону України «Про публічні закупівлі». 3) Відповідно протоколу №21 від 31 грудня 2021р. замовником КНП «Новояворівська лікарня імені Ю.Липи» НМР, було вирішено дискваліфікувати учасника ФОП Макаревич Марія Андріївна. Причина дискваліфікації, що вказана замовником: «ФОП Макаревич М.А. надала у складі документів своєї пропозиції скан-копію витягу є реєстру платників єдиного податку, який датований 25.05.2021р. проте не надала довідки довільної форми про наявність публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та/або міститься у відкритих єдиних реєстрах, доступ до яких є вільним, для перевірки замовником зазначеної інформації станом на дату після виходу оголошення». Повідомляєм, що для виконання вимог передбачених пунктом 3 таблиці 3 Додатку 1 тендерної документації, учасником ФОП Макаревич Марія Андріївна у складі тендерної пропозиції надано документ «41. Витяг з реєстру ЄП 2021.pdf» » в якому міститься інформація про ВИТЯГ№5299 з реєстру платників єдиного податку. Витяг сформовано згідно НАКАЗУ МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ УКРАЇНИ № 308 від 16.07.2019 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 вересня 2019 р. за № 1054/34025. Відповідно, примітки ВИТЯГУ №5299, витяг з реєстру платників єдиного податку діє до внесення змін до реєстру. Відтак, учасником ФОП Макаревич Марія Андріївна подано ВИТЯГ№5299, що згідно законодавства не втратив своєї чинності, факт законності замовник має можливість перевірити відкритих єдиних державних реєстрах за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua, згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації». Відтак, в складі тендерної пропозиції учасника ФОП Макаревич Марія Андріївна не зобов’язана надавати пояснення у довільній формі про витяг з реєстру платників єдиного податку. Оскільки ВИТЯГ№5299 з реєстру платників єдиного податку є чинним та діє до внесення змін до реєстру. Отже на момент подання пропозиції ВИТЯГ№5299 не втратив законної сили. Додатково звертаєм увагу, що згідно пункту 4 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року №922-VIII зі змінами та доповненнями тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також вимог щодо документального підтвердження інформації про відповідність вимогам тендерної документації, якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації" та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним. А замовник перевіряє самостійно інформацію згідно з Законом України "Про доступ до публічної інформації". Також звертаєм увагу, що відповідно до приміток тендерної документації «ж) У випадку виявлення будь-яких суперечностей між положеннями даної Документації та нормами чинного законодавства України чи ЗУ «Про публічні закупівлі» – застосовуються норми чинного законодавства, зокрема і ЗУ «Про публічні закупівлі»». Отже, замовник зобов’язаний дотримуватись норм чинного законодавства України. Враховуючи вищезазначене, вимагаємо зобов’язати Замовника скасувати рішення прийняте протоколом №21 від 31.12.2021р. оскільки, виявлено факт неправомірної дискваліфікації пропозиції учасника ФОП Макаревич Марії Андріївни, як таку яка відповідає вимогам тендерної документації та є найбільш економічно вигідною пропозицією за результатами аукціону.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 12.01.2022 17:20

Аукціон

Початок:
20.12.2021 12:26
Завершення:
20.12.2021 13:07

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 20.12.2021 13:07

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
1 379 468.83 UAH з ПДВ 1 371 218.82 UAH з ПДВ Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю"Трансбудторг"
Пошук по цьому учаснику
1 390 132.33 UAH з ПДВ 1 378 500 UAH з ПДВ Документи
ФОП Макаревич Марія Андріївна
Пошук по цьому учаснику
1 400 640.28 UAH з ПДВ 1 379 468 UAH з ПДВ Документи
Приватне підприємство "ЖИТЛО "ПЛЮС""
Пошук по цьому учаснику
1 554 749 UAH з ПДВ 1 554 749 UAH з ПДВ Документи
1 606 626 UAH з ПДВ 1 606 626 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

17.12.2021 16:58
sign.p7s
17.12.2021 16:56
Звіт 1ПВ.pdf
17.12.2021 16:56
27.Дипломи ІТ.pdf
17.12.2021 16:56
Витяг ПДВ.PDF
17.12.2021 16:56
Відгук Липи 45.pdf
17.12.2021 16:56
Довідка ІТР.pdf

Публічні документи

17.12.2021 18:09
sign.p7s
17.12.2021 18:01
Кошторис_.rar
17.12.2021 18:01
Протокол №1.pdf
17.12.2021 18:01
Дипломи ІТР.pdf

Публічні документи

17.12.2021 12:49
sign.p7s
17.12.2021 12:40
36. п.12 Закон 17.pdf
17.12.2021 12:40
35. п.11 Закон 17.pdf
17.12.2021 12:40
34 п.10 Закон 17.pdf
17.12.2021 12:40
33 п.9 Закон 17.pdf
17.12.2021 12:40
32. п.8 Закон 17.pdf
17.12.2021 12:40
31. п.6 Закон 17.pdf
17.12.2021 12:40
30. п.5 Закон 17.pdf
17.12.2021 12:40
29. п.4 Закон 17.pdf
17.12.2021 12:40
28. п.3 Закон 17.pdf
17.12.2021 12:40
27. п.2 Закон 17.pdf
17.12.2021 12:40
47. кошторис.zip
17.12.2021 12:40
01. Паспорт.pdf
17.12.2021 12:40
38. ч.2 Закон 17.pdf
17.12.2021 12:40
37. п.13 Закон 17.pdf

Публічні документи

17.12.2021 16:02
sign.p7s
17.12.2021 15:48
Акт.pdf
17.12.2021 15:48
150_ДЦ_ДЦ_5.rtf
17.12.2021 15:48
150_ДЦ_ДЦ.rtf
17.12.2021 15:48
150_ДЦ_ССР.rtf
17.12.2021 15:48
150_ДЦ_ДЦ_4.rtf
17.12.2021 15:48
150_ДЦ_ДФ_02-01-01.rtf
17.12.2021 15:48
150_ДЦ_ВОБ.rtf
17.12.2021 15:48
150_ДЦ_ЛС1_02-01-01.rtf
17.12.2021 15:48
150_ДЦ_ДЦ_6.rtf
17.12.2021 15:48
Ліцензія.pdf
17.12.2021 15:48
Декларація.pdf
17.12.2021 15:48
Статут.pdf
17.12.2021 15:48
Відгук.pdf

Публічні документи

17.12.2021 19:11
sign.p7s
17.12.2021 19:09
Установчі.pdf
17.12.2021 19:09
Субпідряд.pdf
17.12.2021 19:09
Статут.pdf
17.12.2021 19:09
ст 17 1.pdf
17.12.2021 19:09
Санкції.pdf
17.12.2021 19:09
Кошторис.zip
17.12.2021 19:09
Згода з ТЗ.pdf
17.12.2021 19:09
довідка.pdf
17.12.2021 19:09
довідка ціна.pdf
17.12.2021 19:09
Довідка МТБ.pdf
17.12.2021 19:09
Витяг з ЄДР.zip
17.12.2021 19:09
file (2).pdf
17.12.2021 19:09
file (1) (1).pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВ "АЛЬТБУД ЛВ"
#41390227
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 1 371 218.82 UAH з ПДВ 22.12.2021 16:24
Товариство з обмеженою відповідальністю"Трансбудторг"
#40504235
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 1 378 500 UAH з ПДВ 30.12.2021 17:56
Приватне підприємство "ЖИТЛО "ПЛЮС""
#39879837
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 1 554 749 UAH з ПДВ 31.12.2021 15:59
ФОП Макаревич Марія Андріївна
#3021810587
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 1 379 468 UAH з ПДВ 28.01.2022 15:16
ТОВ "АЛЬТБУД ЛВ"
#41390227
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 1 371 218.82 UAH з ПДВ 28.01.2022 15:34
Товариство з обмеженою відповідальністю"Трансбудторг"
#40504235
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 1 378 500 UAH з ПДВ 28.01.2022 15:43
ФОП Макаревич Марія Андріївна
#3021810587
Пошук по цьому переможцю
Очікує рішення 1 379 468 UAH з ПДВ 28.01.2022 15:43

Документи

20.12.2021 13:07
edr_identification.yaml
22.12.2021 16:24
sign.p7s

Документи

22.12.2021 16:24
edr_identification.yaml
30.12.2021 17:56
sign.p7s

Документи

31.12.2021 15:59
edr_identification.yaml

Документи

30.12.2021 17:56
edr_identification.yaml
31.12.2021 15:59
sign.p7s

Документи

28.01.2022 15:17
edr_identification.yaml
28.01.2022 15:34
sign.p7s

Документи

28.01.2022 15:34
edr_identification.yaml
28.01.2022 15:43
sign.p7s

Документи

28.01.2022 15:43
edr_identification.yaml

Інформація про відміну

Невдале скасування
Дата відміни
08.02.2022 14:45
Причина відміни
Скорочення видатків
Причина відміни
1. Відмінити відкриті торги: № UA-2021-12-02-016572-c на підставі частини 4 статті 32 Закону, якою передбачено, що замовник має право визнати тендер таким, що не відбувся у разі скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт чи послуг, а саме: - У зв’язку з тим, що 12.01.2022 р. була затверджена Постанова КМУ №2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я», збільшився обсяг видатків для виплати заробітної плати працівникам КНП «НЛ ім.Ю.Липи» НМР, тому потрібно ві
Документи
08.02.2022 14:45 Протокол відміни тендеру.PDF
Скасування активоване
Дата відміни
08.02.2022 14:49
Причина відміни
Скорочення видатків
Причина відміни
Відміна відкритих торгів на підставі частини 4 статті 32 Закону, якою передбачено, що замовник має право визнати тендер таким, що не відбувся у разі скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт чи послуг, а саме: У зв’язку з тим, що 12.01.2022 р. була затверджена Постанова КМУ №2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я», збільшився обсяг видатків для виплати заробітної плати працівникам КНП «НЛ ім.Ю.Липи» НМР, тому потрібно ві
Документи
08.02.2022 14:49 Протокол відміни тендеру.PDF
08.02.2022 14:49 sign.p7s

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання