Електрична енергія на 2022 рік (з урахуванням послуг з розподілу/передачі) Electricity for 2022 (including distribution/transmission services) Electric Energy

  • Ідентифікатор тендеру UA-2021-12-24-006498-b
  • 09310000-5 - Електрична енергія
  • Відмінена
Найменування замовника:
ФІЗИКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ МЕТАЛІВ ТА СПЛАВІВ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Cіченко Тетяна Михайлівна, 380444240069 , ftims.tender05417153@gmail.com
Адреса замовника
Україна, Київ, 03680, Київська область, м. Київ, б-р. Академіка Вернадського, 34/1, каб. 210 (лабораторний корпус)
Очікувана вартість
12 240 000 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 24.01.22
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 14.01.2022 00:00

Оскарження умов:

до 20.01.2022 00:00

Подання пропозицій:

24.01.2022 14:00

Початок аукціону:

01.03.2022 15:37

Очікувана вартість
12 240 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
61 200 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1500000 кВт⋅год
Електрична енергія на 2022 рік (з урахуванням послуг з розподілу/передачі) Electricity for 2022 (including distribution/transmission services)
ДК 021:2015: 09310000-5 — Електрична енергія
30000 кВт⋅год
Електрична енергія на 2022 рік (з урахуванням послуг з розподілу/передачі) Electricity for 2022 (including distribution/transmission services)
ДК 021:2015: 09310000-5 — Електрична енергія

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Запитання до процедури

АСКОЕ

Дата подання: 13.01.2022 11:08
Шановний замовник. Просимо повідомити до якої групи площадок вимірювання належить Ваше підприємство (Група "А" (з АСКОЕ) чи група "Б" (без АСКОЕ)? Якщо на підприємстві присутні і точки, які відносяться до групи «А», і точки, які відносяться до групи «Б» - прохання надати орієнтований плановий обсяг споживання по кожній групі оскільки це окремі витратні складові і по групі «А» орієнтований погодинний графік споживання електричної енергії за місяць. Дана інформація потрібна для проведення розрахунку і визначення вартості товару. Дякуємо.
Розгорнути Згорнути
Відповідь відсутня

КЛАС НАПРУГИ

Дата подання: 13.01.2022 11:09
Шановний Замовник. Просимо повідомити який клас напруги Ваших площадок вимірювання Дякуємо!
Відповідь відсутня

щодо якості електроенергії

Дата подання: 13.01.2022 11:12
Шановний Замовнику. Просимо Вас видалити додатку 4 тендерної документації « 5. Вимоги щодо якості електричної енергії. Якість електричної енергії (ЯЕ), що передається Постачальником Споживачу, має відповідати вимогам, установленим державними стандартами (розділ 5 ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загальної призначеності»). Оцінка відповідності показників ЯЕ проводиться на проміжку розрахункового періоду, рівного 24 годинам.» Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» та Правил роздрібного ринку електричної енергії Постачальник електричної енергії не несе відповідальності за якість електричної енергії. Відповідальність за якість електричної енергії несуть ОСРи (Оператори системи розподілу). Саме тому Ви не можете вимагати підтвердження щодо відповідальності за якість поставленого Товару Постачальником електричної енергії, так як постачальники електричної енергії відповідають лише за якість надання послуг з постачання електричної енергії споживачу. Відповідно до законодавства і в Споживача і в Постачальника в обов’язковому порядку має бути укладений договір з оператором системи розподілу, і не має значення як сплачується послуги з розподілу (самостійно чи через Постачальника) – відповідальність за якість електричної енергії несе виключно ОСР. Просимо привести вимоги тендерної документації та проект договору до вимог чинного законодавства України Дякуємо
Розгорнути Згорнути
Відповідь відсутня

ІКЦ

Дата подання: 13.01.2022 11:13
Шановний Замовнику, пропонуємо Вам змінити розділ 10 Договору «Порядок розв'язання спорів», у зв’язку з тим, що умови даного розділу носять дискримінаційний характер, а саме: Інформаційно-консультаційний центр по роботі із споживачами електричної енергії мають обмежену кількість учасників ринку електроенергії, це ті учасники, які постачають електричну енергію побутовим споживачам. Відповідно до Правил роздрібного ринку електричної енергії затверджених Постановою НКРЕКП від 14.03.2018року №312 (далі - Правила), п.8.3.17 Правил Учасники роздрібного ринку, які обслуговують 50000 споживачів та більше, повинні створити центри обслуговування споживачів, які, у тому числі, приймають звернення/скарги/претензії споживачів, надають роз’яснення та інформацію, передбачену законодавством. У центрі обслуговування споживачів має бути організоване єдине вікно для прийому та видачі документів щодо надання послуг учасниками роздрібного ринку, а також може бути створений інформаційно-консультаційний центр та кол-центр, які функціонують відповідно до вимог, установлених Регулятором. Більшість учасників обслуговує менше 50000 споживачів, отже - Для учасників роздрібного ринку, які обслуговують менше 50000 споживачів, створення центрів обслуговування споживачів та кол-центрів не є обов’язковим. У такому разі функції центра обслуговування споживачів, зокрема щодо забезпечення дотримання визначеного цими Правилами порядку розгляду звернень/скарг/претензій споживачів, покладаються на окремий структурний підрозділ (посадову особу) учасника роздрібного ринку. п.8.3.6. Правил - Учасники роздрібного ринку мають здійснювати особистий прийом споживачів, реєстрацію та збереження звернень/скарг/претензій споживачів та додатків до них відповідно до порядку, визначеного цими Правилами та/або положенням про інформаційно-консультаційний центр по роботі зі споживачами електричної енергії, затвердженим Регулятором. Учасники роздрібного ринку мають виконувати функції, які виконує інформаційно-консультаційний центр, незалежно від того, чи створено учасником роздрібного ринку такий центр. Забезпечення виконання такої роботи може виконуватись відповідним структурним підрозділом (сектором) учасника роздрібного ринку чи окремим його працівником. Додаток 5 до Правил роздрібного ринку електричної енергії «ПРИМІРНИЙ ДОГОВІР про постачання електричної енергії споживачу», а не ТИПОВИЙ ДОГОВІР, отже може бути змінений. Даний розділ можна викласти в наступній редакції: «Спори та розбіжності, що можуть виникнути із виконання умов цього Договору, у разі якщо вони не будуть узгоджені шляхом переговорів між Сторонами, вирішуються шляхом досудового врегулювання спорів. Якщо спори і розбіжності не будуть урегульовані шляхом переговорів та шляхом досудового урегулювання спорів, їх вирішення здійснюється у судовому порядку відповідно до чинного законодавства України.» Дякуємо
Розгорнути Згорнути
Відповідь відсутня

КП

Дата подання: 13.01.2022 11:14
Шановний Замовнику! Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник обирає процедуру закупівлі та готує тендерну документацію, включно з проектом договору та додатками до нього, та оприлюднює таку закупівлю в електронній системі закупівель «ProZorro». Учасники (Постачальники) вивчивши вимоги тендерної документації приймають рішення щодо участі у торгах і або приймають, або не приймають умови проекту договору (з додатками) Замовника. За результатами торгів проект договору, з додатками підписується Сторонами і зміни до нього можливо внести виключно на підставі ст.41 Закону України «Про публічні закупівлі». Отже, додаток до договору постачання електричної енергії споживачу «Комерційна пропозиція» - має бути запропонована (повністю заповнена) Замовником. Приведіть додаток у відповідність до вимог Закону. Даний додаток не укладається після торгів (тільки підписується, як додаток договору). Учасники зобов’язані ознайомитись з усіма умовами тендерної документації Замовника, Комерційна пропозиція, як додаток до договору, є документом тендерної документації з якою Замовник (з невідомих причин) не ознайомлює Учасника. Така позиція Замовника може говорити про якісь домовленості з учасниками ринку. Дякуємо.
Розгорнути Згорнути
Відповідь відсутня

заява-приєднання

Дата подання: 13.01.2022 11:16
Шановний Замовнику! Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник обирає процедуру закупівлі та готує тендерну документацію, включно з проектом договору та додатками до нього, та оприлюднює таку закупівлю в електронній системі закупівель «ProZorro». Учасники (Постачальники) вивчивши вимоги тендерної документації приймають рішення щодо участі у торгах і або приймають, або не приймають умови проекту договору (з додатками) Замовника. За результатами торгів проект договору, з додатками підписується Сторонами і зміни до нього можливо внести виключно на підставі ст.41 Закону України «Про публічні закупівлі». Отже, додаток до договору постачання електричної енергії споживачу «Заява-приєднання» - має бути запропонована (повністю заповнена) Замовником. Приведіть додаток у відповідність до вимог Закону. Даний додаток не укладається після торгів (тільки підписується, як додаток договору). Дякуємо.
Розгорнути Згорнути
Відповідь відсутня

приклад заяви приєднання

Дата подання: 13.01.2022 11:22
Шановний Замовник. З прикладом Заяви-приєднання та іншими необхідними додатками Ви можете ознайомитсиь за посиланням: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-12-15-018406-c
Відповідь відсутня

група

Дата подання: 13.01.2022 11:22
Шановний Замовник. Якщо на Вашому підприємстві присутні точки, які відносяться до групи "А" - прохання надати орієнтований погодинний графік споживання електричної енергії за місяць по цим точкам. Дана інформація необхідна для розрахунку ціни учасниками, для надання Вам найкращого варіанту. Дякуємо.
Відповідь відсутня

щодо публічного договору

Дата подання: 13.01.2022 11:26
Шановний Замовник! Договір постачання електричної енергії (додаток №5 тендерної документації) не являється публічним договором до якого Ви приєднуєтесь, обравши комерційну пропозицію Постачальника та підписавши заяву-приєднання. Ваш договір підписується за результатами відкритих торгів, з визначенням Переможця за найнижчою ціною, отже носить форму договору купівлі-продажу. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, які чітко визначені в ч.5 ст.41 Закону України «Про публічні закупівлі». Постачальник, приймаючи участь у Вашій закупівлі, автоматично погоджується з вимогами тендерної документації та умовами Вашого проекту договору і не має права пропонувати Вам інші умови (в даному випадку комерційні пропозиції). Приймаючи рішення про участь у закупівлі Постачальник не може надати Вам різні комерційні пропозиції, так як відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» учасник може надати тільки одну тендерну пропозицію, про що Вами чітко зазначено в Тендерній документації, а саме: «Кожен учасник має право подати тільки одну тендерну пропозицію (у тому числі до визначеної в тендерній документації частини предмета закупівлі (лота)).» Договір, який підписується за результатами проведених конкурентних торгів, не являється публічним договором приєднання, отже в проекті Вашого договору не може бути жодного слова про приєднання до договору електропостачальника або обрання комерційної пропозиції Постачальника. Такий договір носить характер договору купівлі-продажу товару Приймаючи участь у закупівлі Постачальник не може надати Вам різні комерційні пропозиції, так як відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» учасник може надати тільки одну тендерну пропозицію, що виключає можливість реалізації Вами права викладеного в ч.1 п.5.1 проекту договору. Просимо внести зміни до Договору, а саме: змінити формулювання щодо публічності договору, а також вибору (обрання) комерційної пропозиції Постачальника по всьому тексту проекту договору, а саме: в п.4.4. «комерційної пропозиції Постачальника» замінити на «комерційної пропозиції»; в п.4.14. видалити «обраної Споживачем»; в п.4.15 останній абзац «Після прийняття Споживачем комерційної пропозиції Постачальника» замінити на «Після підписання комерційної пропозиції»; в п.5.1. видалити «1) обирати спосіб визначення ціни за постачання електричної енергії на умовах, зазначених у комерційній пропозиції, обраній Споживачем»; в п.6.2. видалити «3) забезпечити наявність різних комерційних пропозицій з постачання електричної енергії для Споживача;» Дякуємо
Розгорнути Згорнути
Відповідь відсутня
Розгорнути: 9 Згорнути

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2021-12-24-006498-b.a1

Статус:
Очікує розгляду

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЄВРОГАЗ ЛТД", Код ЄДРПОУ:41665589
Дата подання: 10.01.2022 08:54
Шановний Замовник!
1. Редакція п.12.7 проекту договору не враховує можливість електронного листування, а також використання особистого кабінету на сайті постачальника. Враховуючи територіальну віддаленість місцезнаходження Постачальника та Cпоживача, на вимогу абзацу 3, п. 3.2.1. ПРРЕЕ де вказано, що електропостачальник під час розробки форми договору має передбачити можливість обміну документами, що оформлюються на виконання умов договору, з використанням мережі Інтернет без застосування електронного цифрового підпису, пропонуємо пункт 12.7 викласти в наступній редакції: «Усі повідомлення за цим Договором вважаються зробленими належним чином, якщо вони здійснені в письмовій формі та надіслані на офіційну електронну адресу сторін, зазначену в реквізитах договору ,рекомендованим листом, вручені кур'єром або особисто за зазначеними в цьому Договорі адресами Сторін. Датою отримання таких повідомлень буде вважатися дата їх особистого вручення, дата надіслання листа на електронну пошту/декілька за наявності або дата поштового штемпеля відділу зв'язку одержувача.», або зазначити іншу редакцію, з урахуванням можливості вакористання електронного документообігу.
2. Підпунктом 8 частини 2 статті 22 ЗУ «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) встановлено, що у тендерній документації зазначаються такі відомості, як зокрема, проект договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов, що є нормою спеціального законодавства (позиція верховного суду щодо застосування норм матеріального права викладена, зокрема постановою від 30.01.2018р. по справі №916/1491/17).
Тобто, зазначеною статтею законодавець визначив імперативну норму Закону - «з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов».
Відповідно до ч. 1 ст. 203 ЦК України, зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства.
В свою чергу судова практика, що склалася на сьогодні, щодо внесення змін до умов договору, які укладені на підставі Закону України «Про публічні закупівлі», з використанням конкурсної системи публічних торгів, та враховуючи імперативні вимоги пп. 8 ч. 2 ст. 22 Закону, (вимоги до тендерної документації) проект договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов, суд наголошує на зазначені в проекті договору:
- перерахунку ціни (порогові показники);
- формули розрахунку нової ціни;
- якими саме документами має підтверджуватися коливання цін на ринку;
- періоди, що застосовуються для порівняння;
- цінове застереження тощо.
Проект договору не містить перерахованих критеріїв, що в подальшому може призвести до негативних наслідків при виконанні умов договору.
Вимагаємо привести проект договору у відповідність пп. 8 ч. 2 ст. 22 Закону.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Очікується

Аукціон

Початок:
01.03.2022 15:37

Інформація про відміну

Скасування активоване
Дата відміни
13.01.2022 14:28
Причина відміни
Неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель
Причина відміни
Порушено вимоги Закону щодо змісту тендерної документації, які немає можливості виправити в даній закупівлі
Документи
13.01.2022 14:27 протокол відміна тендеру.docx
13.01.2022 14:28 sign.p7s

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання