Послуги з телефонного зв’язку та передачі даних для управління системою зовнішнього освітлення м. Краматорськ; послуги з телефонного зв’язку

  • Ідентифікатор тендеру UA-2022-01-14-005510-a
  • 64210000-1 - Послуги телефонного зв’язку та передачі даних
  • Завершена
Найменування замовника:
КП "Електромереж зовнішнього освітлення "Міськсвітло""
Тип закупівлі
Переговорна процедура за нагальною потребою
Контактна особа замовника
Юлія Коваленко, +380626412962 , yuliyakovalenko2507@gmail.com
Адреса замовника
Україна, м.Краматорськ, 84302, Донецька область, вул. Залізнична 3
Дата укладення договору
26.01.22
Очікувана вартість
103 060 UAH з ПДВ
Сума договору
103 060 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 26.01.22
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Обгрунтування застосування переговорної процедури

Пункт закону
Технічні причини
Обгрунтування
Згідно п.2 частини 2 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі», переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі: відсутності конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи.
Згідно зі Статутом КП «Міськсвітло» здійснює, зокрема, експлуатацію та обслуговування електричних мереж зовнішнього освітлення м. Краматорська.
Для управління функціональним, архітектурно-декоративним зовнішнім освітленням та ілюмінацією м. Краматорськ впроваджено автоматизовану систему управління зовнішнім освітленням виробництво ТОВ «СЕА Електротехніка» (далі – Система), яка складається з диспетчерського пункту та встановлених на території міста терміналів виконавчих пунктів, вмонтованих у шафи управління зовнішнього освітлення. Основною функцією системи є запрограмоване автоматичне включення освітлення; передранкове включення і відключення освітлення. Робота системи дозволяє диспетчеру з робочого місця керувати як окремим пунктом включення так і групою, отримувати інформацію про стан об’єктів управління вуличним освітленням, корегувати графік включення/виключення освітлення згідно із затвердженим Краматорською міською радою графіком.
В автоматизованій системі управління для зв’язку та обміну інформацією між диспетчерським пунктом та терміналами виконавчих пунктів використовується мобільний зв'язок, який надає ПрАТ «Київстар».
Зміна оператора мобільного зв’язку тягне за собою заміну SIM-карт, під які запрограмоване обладнання системи, що, як наслідок, порушує роботу мережі телеметрії та управління. Введення в експлуатацію SIM-карт іншого оператора, їх активація, доставка до кожного об’єкта, перепрограмування кожного терміналу та модулів зв’язку і налаштування на іншого оператора одночасно є неможливим та потребує зупинки диспетчерського пункту на тривалий час. Зупинка диспетчерського пульта призведе до неможливості вмикання та вимикання зовнішнього освітлення міста Краматорськ, здійснення контролю за станом терміналів виконавчих пунктів та охорони встановленого обладнання, що тягне за собою можливу крадіжку обладнання, а у випадку аварійної ситуації (обрив мережі, що перебуває під напругою, падіння опори, коротке замикання, пожежа в шафі управління зовнішнім освітленням, тощо) може привести до людських жертв.
Листом ТОВ «СЕА Електротехніка» було роз’яснено, що у випадку заміни карточок оператора мобільного зв’язку, необхідно здійснювати виїзд спеціалістів на об’єкти (до Шаф І-710) для здійснення замін карточок та налаштування програмного забезпечення згідно даних нових карточок оператора мобільного зв’язку. Також, заміна оператора може вплинути на роботу системи управління «СУГО» в частині контролю за станом та управлінням зовнішнього освітлення, на період здійснення робіт на об’єктах, а також можливе обмеження функцій роботи системи в залежності від налаштувань каналів мобільного зв’язку іншого оператора. При заміні SІМ-карт на іншого оператора, потрібне втручання в програмне забезпечення системи «СУГО», а саме в програмне забезпечення терміналів виконавчих пунктів, що встановлені на об’єктах та програмне в забезпечення робочої станції диспетчера. Також, своїм листом ТОВ «СЕА Електротехніка» пояснив, що на здійснення робіт з налаштування терміналів виконавчих пункті необхідно:
- до 20 хвилин часу (без урахування часу на проїзд) на один об’єкт (Шафу);
- до 10 хвилин на диспетчерському пульті на один об’єкт.
Для виконання робіт необхідно два спеціалісти (виконавець робіт та допускаючи особа), які будуть виконувати налаштування, та інженерний пульт у вигляді ноутбука з відповідним програмним забезпеченням.
Враховуючи викладене, та у зв’язку з тим, що заміна попереднього постачальника послуг може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з експлуатацією та обслуговуванням, (постачальником послуг мобільного телефонного зв’язку для забезпечення обміну інформацією між диспетчерським пунктом та терміналами виконавчих пунктів у системі управління протягом тривалого часу є ПрАТ «Київстар») у даному випадку відповідно до пункту 2 частини другої статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» може бути застосована переговорна процедура закупівлі.

Згідно п.2 частини 2 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі», переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі: відсутності конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи.
Комунальне підприємство електромереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло» тривалий час є споживачем телекомунікаційних послуг, в тому числі послуг стаціонарного телефонного зв’язку із фіксованим номерним ресурсом, які надає АТ «Укртелеком».
Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» номерний ресурс – сукупність цифрових знаків, що використовуються для позначення (ідентифікації) мереж, послуг, пунктів закінчення мережі в телекомунікаційних мережах загального користування.
Зміна існуючого оператора АТ «Укртелеком» на іншого можливого оператора телекомунікаційного зв’язку призведе до:
1. Зміни номерного ресурсу тобто повній заміні існуючих телефонних номерів стаціонарного зв’язку, якими Комунальне підприємство електромереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло» користується в продовж багатьох років та які внесені в
довідкову та технічну документацію, що в свою чергу призведе до втрати оперативного зв’язку з іншими структурними підрозділами підприємства, мешканця міста Краматорськ, з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, енергопостачальними організаціями по оперативному управлінню енергогосподарством – електромережами зовнішнього освітлення м. Краматорськ та своєчасного усунення аварійних ситуацій згідно звернень мешканців міста Краматорськ.
2. Необхідності побудови нових каналів зв’язку, що в свою чергу призведе до тимчасового призупинення отриманих послуг, а також до додаткових видатків. У разі зміни оператора телекомунікаційних мереж виникнуть негативні наслідки, які пов’язані із витратами на підключення.
Отже, зміна існуючого оператора стаціонарного місцевого, міжміського, міжнародного телефонного зв’язку та інших телекомунікаційних послуг негативно вплине на процес виконання функцій Комунальне підприємство електромереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло», як спеціалізованого підприємства, створеного з метою забезпечення зовнішнього освітлення об’єктів благоустрою, які належать до комунальної власності територіальної громади м. Краматорськ.
Відповідно до ч. 3 ст. 40 Закону замовник (крім випадків, зазначених у пунктах 2, 4, 5 частини другої цієї статті) під час проведення переговорів вимагає від учасника (учасників) надати підтвердження про відсутність підстав для відмови йому (їм) в участі у процедурі закупівлі відповідно до частини першої статті 17 цього Закону.

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Тендерна документація

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання