Шановний замовнику! Додаток №2 ТД містить вимоги про надання учасниками ТД наступних документів:1) Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, що подається учасником до органів ДПС відповідно до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 року № 4 за 1 квартал 2022 року, та штатний розпис. 2) Фінансову звітність за останній звітний період відносно кінцевої дати подання пропозицій та документ, яким її затверджено (для учасників-юридичних осіб).
Звертаємо Вашу увагу на Урядову постанову від 10 червня 2022 року № 667 набрала чинності 14 червня. Змінами врегульовано питання щодо строків подання фінансової звітності підприємствами, які під час дії воєнного стану не подали проміжну, річну звітність у передбачені строки. Роз'яснено, що такі підприємства мають подати відповідну звітність протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану за весь період неподання. Воєнний стан на території України було введено з 24 лютого 2022 року і продовжено до 23 серпня 2022 року, тобто, фактично більшість підприємств на території України мали змогу подати фінансову звітність лише за 2021 рік. Беручи до уваги зазначене вище, та з метою дотримання Державних законодавчих та регулюючих документів які діють на території України під час дії воєнного стану, просимо Вас внести зміни до ТД, та зазначити вимоги щодо надання зазначеної вище звітніості учасниками закупівлі за 2021 рік, разом з гарантійним листом від учасників про зобовязнання надання звітності не пізніше ніж через три місяці після припинення чи скасування воєнного стану за весь період неподання.
Дякуємо!
Розгорнути
Згорнути
відповідь:
Доброго дня! Відповідно до пункту 4 Додатку № 2 до тендерної документації для підтвердження фінансової спроможності Учасник надає такі документи, як фінансову звітність за останній звітний період відносно кінцевої дати подання пропозицій.
Відповідно до пункту 1 статті 13 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» звітним періодом для складання фінансової звітності є календарний рік. Проміжна фінансова звітність складається за результатами першого кварталу, першого півріччя, дев’яти місяців.
Відповідно до пункту 5 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 р. № 419 підприємства, які відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» належать до мікропідприємств, малих підприємств, непідприємницькі товариства та підприємства, які ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат відповідно до податкового законодавства, крім тих, що зобов’язані складати фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності, подають річну фінансову звітність органам, зазначеним у пункті 2 цього Порядку (крім органів Казначейства), не пізніше 28 лютого року, що настає за звітним роком. Підприємства, які відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зобов’язані оприлюднювати річну фінансову звітність, подають органам державної статистики та податковим органам звіт про фінансовий стан (баланс) і звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), крім консолідованої фінансової звітності, у спосіб, визначений законодавством, за звітний рік не пізніше 28 лютого року, що настає за звітним роком, за I квартал, перше півріччя, дев’ять місяців - не пізніше 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
Тобто, останнім звітнім періодом відносно кінцевої дати подання пропозицій є 2021 рік та перше півріччя 2022 року.
Проте, відповідно до Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 р. № 419 підприємства, які не подали у період дії воєнного стану або стану війни проміжну, річну фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність у строки, визначені цим Порядком, подають таку звітність протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання.
Враховуючи вищезазначене, та те, що воєнний стан триває з 24 лютого 2022 року, на виконання пункту 4 Додатку № 2 до тендерної документації учасник повинен надати фінансову звітність за останній звітній період, за який учасник мав можливість та подав дану фінансову звітність до контролюючих органів з відповідним листом-поясненням.
Умови закупівлі:
Грубе порушення Закону України «Про публічні закупівлі», через встановлення замовником вимоги: "Огляд об'єкта до дати звернення "за роз'ясненнями" по даній закупівлі". Встановлення такої вимоги носить ознаку дискримінаційного характеру! Низку скарг від учасників, про порушення замовниками закупівель Закону України «Про публічні закупівлі» при встановлені подібних дискримінаційних вимог, вже було задоволено АМКУ (рішення АМКУ №8800-р/пк-пз від 22.04.2021; рішення АМКУ № 2680-р/пк-пз від 09.02.2022; рішення АМКУ № 6298-р/пк-пз від 29.03.2021; рішення АМКУ № 16106-р/пк-пз від 26.08.2020; тощо).