«Послуги з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Житомирської області протяжністю 6941,5 км» (ДК 021:2015: 63710000-9 — Послуги з обслуговування наземних видів транспорту) (2 лоти)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2023-03-02-012659-a
  • 63710000-9 - Послуги з обслуговування наземних видів транспорту
  • Пропозиції розглянуті
Найменування замовника:
ДЕПАРТАМЕНТ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Тип закупівлі
aboveThreshold
Контактна особа замовника
Руслана Миколаївна Пархомець, +380412420784 , tender2@drrdep.zht.gov.ua
Адреса замовника
Україна, м. Житомир, 10014, Житомирська область, МАЙДАН ІМ. С. П. КОРОЛЬОВА, буд. 12
Очікувана вартість
539 111 034 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 6.10.23
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 23.03.2023 23:00

Оскарження умов:

до 23.03.2023 23:00

Подання пропозицій:

27.03.2023 01:00

Очікувана вартість
539 111 034 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Місцезнаходження замовника: 10014, Житомирська обл., місто Житомир, МАЙДАН ІМ. С. П. КОРОЛЬОВА, будинок 12. Категорія замовника: відповідно до частини 4 статті 2 Закону України "Про публічні закупівлі" - 1) органи державної влади та органи місцевого самоврядування, зазначені у пункті 1 частини першої статті 2 Закону. Мова (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції: українська.
Розгорнути Згорнути

Тендерна документація

Запитання до процедури

Щодо сертифікації

Дата подання: 03.03.2023 15:04
Дата відповіді: 06.03.2023 14:57
Тендерною документацією Замовника передбачено, що учасник процедури закупівлі повинні надати підтвердження якості матеріалів, у вигляді сертифікатів відповідності, які видані відповідними органами сертифікації продукції на основні будівельні матеріали відповідно до Додатку № 5 тендерної документації. Це, зокрема, матеріали для розмітки, ЩПС, пісок, бітуми, промислова сіль тощо. Просимо вказати, що це за відповідний орган і якими законодавчими актами регулюються продукції на основні будівельні матеріали. Також просимо вказати які саме, в Вашому розумінні, будівельні матеріали є основними, а які другорядними. Крім того, як відомо, дана сертифікація в Україні є добровільною, а не обов’язковою, тож просимо Вас вказати якими нормативно-правовими актами встановлена обов’язкова сертифікація та чим саме Ви керувались ставлячи такі вимоги? Чи підлягають загальнодержавній обов’язковій сертифікації основні матеріали , якщо так, то яким законом це встановлено? Законотворчими актами України не передбачена дана сертифікація, тому вимога Замовника не правомірна і порушує права Учасника. Враховуючи вищесказане просимо скасувати дану вимогу, так як вона не відповідає законним кваліфікаційним вимогам, інакше ми змушені звернутися до АМКУ та повідомити ДАСУ про вимоги Замовника, які суперечать чинному законодавству, з метою проведення моніторингу закупівлі на відповідність вимогам Закону.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день! Повідомляємо, що відповідно до п.5 ст.23 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник може вимагати від учасників підтвердження того, що пропоновані ними товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документації. Вимога надання додаткових сертифікатів відповідності, протоколів випробувань, санітарно-гігієнічних висновків та інших документів, що підтверджують його характеристики, якість продукту закупівлі (товару) та його безпеку належить до права замовника. Дана вимога не є дискримінаційною та такою, що обмежує конкуренцію, адже отримання вищезгаданих документів доступно кожному постачальнику у відповідних лабораторіях чи центрах випробувань, хоча і є добровільним. В Додатку 3 до ТД зазначається перелік основних будівельних матеріалів. Тендерною документацією передбачено, що учасник процедури закупівлі повинен надати підтвердження якості матеріалів, у вигляді сертифікату відповідності, виданого відповідним Органом сертифікації продукції, дійсного на момент подання пропозицій (подаються в окремому файлі до закупівлі в цілому) на основні будівельні матеріали, а саме відповідно до Додатку 5 тендерної документації. Також інформуємо, що відповідним органом з оцінки відповідності є акредитоване підприємство, установа, організація чи їх структурний підрозділ, що здійснює діяльність з оцінки відповідності, включаючи випробування, сертифікацію та інспектування. Хотілось би також зауважити, сертифікація будівельних матеріалів, в першу чергу, застосовується для захисту інтересів і здоров’я споживачів. Ця процедура зводить до мінімуму ризик можливих проблем з навколишнім середовищем, унаслідок використання неякісних будівельних матеріалів, а також гарантує безпеку і довговічність зведених споруд, в результаті наданих послуг. Таким чином, наголошуємо, що отримання сертифікату є правом, а не обов`язком Учасника. Це свідчить про те, що в Учасника є можливість виконати дані вимоги Замовника і привести свою тендерну пропозицію відповідно до вимог тендерної документації.

Щодо котка дорожнього самохідного ґрунтового

Дата подання: 03.03.2023 15:05
Дата відповіді: 06.03.2023 14:58
В тендерній документації Замовник вимагає підтвердити наявність в Учасника котка дорожнього самохідного ґрунтового. Просимо Вас обґрунтувати дану вимогу та вказати з якою саме роботою у технічному завданні співвідноситься застосування саме ґрунтового котка.

відповідь:

Доброго дня, шановний учаснику, в складі тендерної документації надається Дефектний акт, в якому в пункті № 51, 52 зазначаються роботи, а саме: «Улаштування основи дорожнього одягу з щебенево-піщаної суміші автогрейдером середнього типу, товщиною 12 см» та «При зміні товщини на кожний 1 см до РВР 2-52-3 додавати або виключати (до 3 см)». Для виконання вищевказаних робіт типовою технологічною картою передбачається використання ґрунтового котка, тому для дотримання технології та якості виконання даних робіт необхідна наявність ґрунтового котка у Учасника.

Досвід

Дата подання: 03.03.2023 15:56
Дата відповіді: 06.03.2023 15:51
Відповідно до умов ТД аналогічним буде вважатись договір на пізніше 3-х річної давнини у відповідності до предмету закупівлі, а саме щодо експлуатаційного утримання доріг загального користування, виконаний не менше ніж на 50% від суми договору протяжністю не менше 3 тис. км. Звертаємо Вашу увагу, на те, що відповідно до Наказу Мінекономіки від 17.08.2020 № 1572 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо методології особливостей здійснення закупівель у сфері дорожнього господарства" передбачається підтвердження наявності досвіду однимо договором, або сумарно кількома договорами. Просимо внести відповідні зміни у ТД задля уникнення дискримінації.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня, шановний учаснику, рекомендаційна методологія затверджена Наказом Мінекономіки від 17.08.2020 № 1572 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо методології особливостей здійснення закупівель у сфері дорожнього господарства" розроблена, щоб допомогти замовникам під час здійснення закупівель із будівництва (нове будівництво, капітальний ремонт та реконструкція) автомобільних доріг загального користування, що не відповідає даному предмету закупівлі, та носить рекомендаційний характер. Формулювання Закону передбачає необхідність надання учасниками інформації та документів на підтвердження наявності досвіду виконання щонайменше одного аналогічного договору, тож вважаємо, що дана вимога надає можливість замовнику переконатись, що потенційний учасник дійсно виконував схожі договори та має потенційну спроможність виконати договір за закупівлею. Тож не вважаємо вказану умову такою, що порушує права потенційного учасника процедур закупівлі.

Досвід

Дата подання: 03.03.2023 16:13
Дата відповіді: 06.03.2023 16:03
Відповідно до умов ТД аналогічним буде вважатись договір на пізніше 3-х річної давнини у відповідності до предмету закупівлі, а саме щодо експлуатаційного утримання доріг загального користування, виконаний не менше ніж на 50% від суми договору протяжністю не менше 3 тис. км. А у разі подання тендерних пропозицій учасником одночасно на 2 лоти такий договір має бути на 6 тис км. Дана вимога є дискримінаційною та такою що порушує принципи проведення закупівель. Просимо внести відповідні зміни у ТД задля уникнення дискримінації.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учаснику! Відповідно до пп.2 п.45 Постанови КМУ №1178 від 12.10.2022 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» у разі закупівлі послуг або робіт замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційному критерію (кваліфікаційним критеріям) відповідно до статті 16 Закону. Згідно даної норми Замовником встановлено у Додатку 1 Тендерної документації кваліфікаційні критерії, а саме наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій, наявність працівників відповідної кваліфікації та досвід виконання аналогічного за предметом закупівлі договору. Враховуючи, що досвід з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загальною протяжністю 6941,5 км, відрізняється не тільки певною кількістю машин, механізмів та працівників, а ще їх кваліфікаційними критеріями в розумінні тривалої експлуатації та наявністю достатньої кількості кваліфікованого керівного персоналу з досвідом організації робіт, на мережі автомобільних доріг більш ніж 6,0 тис. км. ОДНОЧАСНО. Також варто зазначити, що стійка робота автомобільних доріг в несприятливих умовах зимового періоду забезпечується шляхом вирішення комплексу організаційно-технічних задач і в першу чергу за рахунок чіткої взаємодії багатьох структурних підрозділів, що забезпечують послуги з утримання доріг, створення безпечних умов руху транспорту на дорогах.
Зважаючи на вищезазначене, та той факт, що Замовник не бажає отримувати можливий негативний досвід, з потенційним Підрядником, в якого досвід з експлуатаційного утримання доріг загальною протяжністю менш ніж 6,0 тис. км, в частині неналежної експлуатації мережі автомобільних доріг, Замовником встановлюється, що кваліфікаційні критерії, які зазначені в Додатку 1 Тендерної документації мають сумуватись між собою, у разі подання учасником тендерної пропозиції одночасно за двома лотами.
Водночас, тотожний критерій сумарності вимог щодо наявності досвіду виконання аналогічних договорів застосовується і до кваліфікаційних вимог щодо наявності працівників та техніки.
Таким чином, відповідність Учасника зазначеній вимозі тендерної документації є ознакою компетентності та передумовою виконання Учасником своєчасно і в повному обсязі договірних зобов’язань. Відсутність даного критерію в подальшому вплине на якість та терміни надання послуг, або ж взагалі унеможливить їх виконання Учасником через відсутність відповідного досвіду. Тому, вимога щодо подання аналогічного договору учасником тендерної пропозиції одночасно за двома лотами, а саме щодо експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування протяжністю не менше 6,0 тисяч кілометрів Замовник не визначає дискримінаційною та такою, що порушує принципи проведення закупівель.

щодо аналогічного договору

Дата подання: 06.03.2023 16:29
Дата відповіді: 09.03.2023 10:55
З метою підтвердження наявності досвіду виконання аналогічного, за предметом закупівлі, договору тендерною документацією вимагається надання договору не пізніше 3-х річної давними у відповідності до предмету закупівлі, а саме: щодо експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування, виконаний не менше, ніж 50% від суми договору, протяжністю: За Лотом № 1 – не менше 3,0 тисячі кілометрів; За Лотом № 2 – не менше 3,0 тисячі кілометрів. Крім того, тендерною документацією передбачено, що у разі подання учасником тендерної пропозиції одночасно за двома лотами – протяжність доріг має становити не менше 6 тисяч кілометрів. Вважаємо, що вимоги щодо підтвердження наявності досвіду виконання аналогічного договору, протяжність доріг за яким по лотам має становити 3,0 тисячі або 6,0 тисяч кілометрів, у разі участі в обох лотах, є дискримінаційними. Наше підприємство має великій досвід надання відповідних послуг на автомобільних дорогах загального користування протягом останніх 3-х років, але меншої протяжності, як наслідок, підготувати пропозицію, яка відповідає такій вимозі тендерної документації в цій частині ми не можемо. Наголошуємо, що відповідно до вимог чинного законодавства, встановлені Замовником обсяги протяжності автомобільних доріг не обумовлені ні Законом, ні Особливостями, ні принципами проведення публічних закупівель, а виключно метою Замовника ШТУЧНО звузити коло потенційних учасників, що є дискримінацією учасників. Наявність у учасника досвіду надання послуг з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування в менших обсягах, ніж 3,0 або 6,0 тисяч кілометрів (що дорівнює відстані від Житомиру до Монголії, наприклад) також свідчить, що учасник зможе якісно надати послуги з експлуатаційного утримання у строки, визначені Замовником, оскільки технологія та застосовувані методи при здійснені експлуатаційного утримання автомобільних доріг є однаковими незалежно від площі чи обсягів виконання робіт. Наголошуємо, що наше підприємство має необхідний досвід, кількість техніки (машин та механізмів) та необхідний кваліфікований персонал, щоб належно та якісно, в повному обсязі та встановлені строки надати послуги, що є предметом закупівлі. За таких обставин, вважаємо, що включенням дискримінаційної вимоги про підтвердження досвіду надання аналогічних послуг в кількісному виразі, (щодо 3,0 або 6,0 тисяч кілометрів) замовник намагається створити штучні перешкоди у допуску до процедури закупівлі для значного кола учасників, які фактично маючи вказаний досвід, позбавлені можливості його підтвердити з формальних причин. На підставі наведеного, вимагаємо виключити дискримінаційну вимогу з Тендерної документації, а саме: кількісні показники наданих послуг з експлуатаційного утримання доріг загальною протяжністю не менш ніж 3000 км або 6 000 км для двох лотів. Крім того, вважаємо за необхідне, нагадати про усталену позицію Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель в частині дискримінаційних вимог. Виходячи з вищенаведеного, замовник повинен усунути наведені порушення законодавства про публічні закупівлі шляхом виключення цих дискримінаційних умов Тендерної документації. До того ж така специфічна вимога Замовника наштовхує на думку, що такий обсяг надання послуг наявний у якогось конкретного учасника, якого Замовник вже бачить майбутнім переможцем.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учаснику! Відповідно до пп.2 п.45 Постанови КМУ №1178 від 12.10.2022 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» у разі закупівлі послуг або робіт замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційному критерію (кваліфікаційним критеріям) відповідно до статті 16 Закону. Згідно даної норми Замовником встановлено у Додатку 1 Тендерної документації кваліфікаційні критерії, а саме наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій, наявність працівників відповідної кваліфікації та досвід виконання аналогічного за предметом закупівлі договору. Враховуючи, що досвід з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загальною протяжністю 6941,5 км, відрізняється не тільки певною кількістю машин, механізмів та працівників, а ще їх кваліфікаційними критеріями в розумінні тривалої експлуатації та наявністю достатньої кількості кваліфікованого керівного персоналу з досвідом організації робіт, на мережі автомобільних доріг більш ніж 6,0 тис. км. ОДНОЧАСНО. Також варто зазначити, що стійка робота автомобільних доріг в несприятливих умовах зимового періоду забезпечується шляхом вирішення комплексу організаційно-технічних задач і в першу чергу за рахунок чіткої взаємодії багатьох структурних підрозділів, що забезпечують послуги з утримання доріг, створення безпечних умов руху транспорту на дорогах.
Зважаючи на вищезазначене, та той факт, що Замовник не бажає отримувати можливий негативний досвід, з потенційним Підрядником, в якого досвід з експлуатаційного утримання доріг загальною протяжністю менш ніж 6,0 тис. км, в частині неналежної експлуатації мережі автомобільних доріг, Замовником встановлюється, що кваліфікаційні критерії, які зазначені в Додатку 1 Тендерної документації мають сумуватись між собою, у разі подання учасником тендерної пропозиції одночасно за двома лотами.
Водночас, тотожний критерій сумарності вимог щодо наявності досвіду виконання аналогічних договорів застосовується і до кваліфікаційних вимог щодо наявності працівників та техніки.
Таким чином, відповідність Учасника зазначеній вимозі тендерної документації є ознакою компетентності та передумовою виконання Учасником своєчасно і в повному обсязі договірних зобов’язань. Відсутність даного критерію в подальшому вплине на якість та терміни надання послуг, або ж взагалі унеможливить їх виконання Учасником через відсутність відповідного досвіду. Тому, вимога щодо подання аналогічного договору учасником тендерної пропозиції одночасно за двома лотами, а саме щодо експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування протяжністю не менше 6,0 тисяч кілометрів Замовник не визначає дискримінаційною та такою, що порушує принципи проведення закупівель.

Щодо сертифікації

Дата подання: 06.03.2023 16:30
Дата відповіді: 09.03.2023 10:57
Шановний Замовнику! У Вашій відповіді Ви самі собі заперечуєте. Ви вказуєте, що сертифікація є добровільною і її проведення є правом учасника, однак у своїх вимогах Ви зобов’язуєте учасників отримувати такі сертифікати або надавати їх від виробників та постачальників. І, виходить, що встановлення такої вимоги все-таки є дискримінаційною умовою. Ба більше, Ви наголошуєте, що отримання сертифікату є правом, а не обов`язком Учасника. В такому випадку, логічним є внести відповідні зміни до тендерної документації та вимагати дакі документи за наявності їх у учасників, так як їх отримання є добровільним і є правом, а не обов’язком учасника, на що Ви самі і вказуєте.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учаснику! Відповідно до ч. 5 ст. 23 ЗУ «Про публічні закупівлі» Замовник може вимагати від учасників підтвердження того, що пропоновані ними товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документації. У разі встановлення екологічних чи інших характеристик товару, роботи чи послуги замовник повинен в тендерній документації зазначити, які маркування, протоколи випробувань, декларація або сертифікати можуть підтвердити відповідність предмета закупівлі таким характеристикам.
Маркування, протоколи випробувань та сертифікати повинні бути видані органами з оцінки відповідності, компетентність яких підтверджена шляхом акредитації або іншим способом, визначеним законодавством.
Таким чином, навіть незважаючи на добровільну сертифікацію, потенційні учасники закупівлі мають законодавчу можливість звернутись до органу із сертифікації для отримання відповідних документів. Аналогічну правову позицію висловив Окружний адміністративний суд міста Києва у рішенні від 21 січня 2020 року у справі № 640/16240/19.
Замовнику необхідно впевнитись в тому, що основні будівельні матеріали, які будуть використовуватись під час надання послуг пройшли відповідну сертифікацію у встановленому законодавством порядку і можуть бути придатними для їх використання в процесі виконання договору. Враховуючи вищенаведене, Замовник не вбачає за порушення встановлення вказаної вимоги у наведеній редакції.

Щодо аналогічного договору

Дата подання: 06.03.2023 16:54
Дата відповіді: 09.03.2023 10:59
Крім того, 20 березня 2020р. Вами було оголошено відкриті торги з публікацією англійською мовою на закупівлю послуг з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Житомирської області протяжністю 6941,5 км. (ДК 021:2015: 63710000-9 — Послуги з обслуговування наземних видів транспорту) (2 лоти). Тобто, за аналогічним предметом закупівлі даній закупівлі. І у вимогах до аналогічного договору, у попередній закупівлі, зазначалось, що аналогічним буде вважатись договір на виконання послуг з експлуатаційного утримання мережі автомобільних доріг загального користування. Учасник має надати документальне підтвердження досвіду виконання робіт (надання послуг) на автомобільних дорогах загального користування за будь-який період протягом останніх 5-ти років. Тобто, як ми бачимо, окремих вимог щодо наявності договорів на надання послуг з експлуатаційного утримання на 3,0 або 6,0 тисячах кілометрів доріг до цього Замовником не ставилось. З 20 березня 2020р. і по теперішній час законодавство в частині аналогічних договорів і дискримінаційних вимог не змінювалось. Тому, дуже цікаво дізнатись, чим же зумовлена така вимога у тендері, який проводиться зараз, у 2023 році? Просимо детально роз’яснити це питання.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику! Зважаючи на той факт, що Замовник не бажає отримувати можливий негативний досвід, з потенційним Підрядником, в якого досвід з експлуатаційного утримання доріг загальною протяжністю менш ніж 6,0 тис. км, в частині неналежної експлуатації мережі автомобільних доріг, Замовником встановлюється, що кваліфікаційні критерії, які зазначені в Додатку 1 Тендерної документації мають сумуватись між собою, у разі подання учасником тендерної пропозиції одночасно за двома лотами.
Водночас, тотожний критерій сумарності вимог щодо наявності досвіду виконання аналогічних договорів застосовується і до кваліфікаційних вимог щодо наявності працівників та техніки.
Таким чином, відповідність Учасника зазначеній вимозі тендерної документації є ознакою компетентності та передумовою виконання Учасником своєчасно і в повному обсязі договірних зобов’язань. Відсутність даного критерію в подальшому вплине на якість та терміни надання послуг, або ж взагалі унеможливить їх виконання Учасником через відсутність відповідного досвіду. Тому, вимога щодо подання аналогічного договору учасником тендерної пропозиції одночасно за двома лотами, а саме щодо експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування протяжністю не менше 6,0 тисяч кілометрів Замовник не визначає дискримінаційною та такою, що порушує принципи проведення закупівель.

Технічне завдання.

Дата подання: 23.03.2023 08:20
Дата відповіді: 24.03.2023 15:53
Прхання розписати де який тип асфальтобетону використовується? Де гарячий де холодний?

відповідь:

Згідно Додатку 3 до тендерної документації (ЛОТ1, ЛОТ2) в дефектному акті в позиціях 11,12 - використовуються суміші асфальтобетонні холодні [асфальтобетон] (дорожні) (аеродромні), що застосовуються у верхніх шарах покриттів, дрібнозернисті, тип БХ, марка 2; в позиціях 20,21,23,24,30,31,32,35,36,37,38,41,42,46 - використовуються суміші асфальтобетонні гарячі і теплі [асфальтобетон щільний] (дорожні) (аеродромні), що застосовуються у верхніх шарах покриттів, дрібнозернисті, тип Б, марка 1

Технічне завдання

Дата подання: 23.03.2023 13:12
Дата відповіді: 24.03.2023 15:53
Прохання уточнити чи роботи виконуються під рухом?

відповідь:

Згідно з Додатком 3 до тендерної документації (ЛОТ1, ЛОТ2) передбачено, що при виконанні робіт на одній половині проїзної частини дороги, з рухом транспорту по другій половині з інтенсивністю більше 150 автомобілів за добу виконуються в Розділ 3. Тимчасові засоби організації дорожнього руху в позиціях 68-74 дефектного акту.

Щодо календарного графіка

Дата подання: 23.03.2023 13:54
Дата відповіді: 24.03.2023 15:53
Шановний Замовник! Тендерною документацією передбачене надання у складі пропозиції календарного графіка надання послуг. Крім того, календарний графік надання послуг є додатком до Проекту договору. Однак, пунктом 1.4. Проекту Договору передбачено, що послуги надаються Виконавцем згідно щомісячних завдань та дефектних актів, затверджених Замовником, а також окремо визначених доручень Замовника, мобілізаційного завдання та інших первинних розпорядчих документів. З цього випливає, що послуги будуть надаватись за завданням Замовника, яке, можливо, буде змінюватись не тільки від сезонності надання послуг, а ще у зв’язку з мобілізаційними завданнями Замовника. Передбачити строки, обсяги, початок і кінець надання послуг з експлуатаційного утримання, а також конкретну послугу, яка знадобиться в той чи інший час є неможливим, а у нинішніх умовах тим паче. Дана вимога є взагалі абсурдною, а уявлення Замовника про власну закупівлю – утопічними. У зв’язку з цим просимо внести зміни до тендерної документації та виключити вимогу шодо надання календарного графіка надання послуг.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учаснику! Умовами тендерної документації не передбачено надання учасниками у складі пропозиції календарного графіка надання послуг.
Водночас, як вбачається з інформації, оприлюдненої Замовником у електронній системі закупівель, послуги за даним предметом закупівлі є довгостроковими зобовʼязаннями. В свою чергу, відповідно до наказу «Про затвердження Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України» від 02.03.2012 № 309 Міністерства Фінансів України, довгострокове зобов'язання - зобов'язання розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів), строк дії якого перевищує один бюджетний період та відповідно до якого необхідно здійснити платежі протягом поточного та майбутніх бюджетних періодів, узяте на облік органами Казначейства в межах бюджетних асигнувань з урахуванням календарного плану до довгострокового договору.
Таким чином, календарний графік надання послуг є невідʼємною частиною договору надання послуг за даним предметом закупівлі.

Щодо договірної ціни

Дата подання: 23.03.2023 13:55
Дата відповіді: 24.03.2023 15:53
Тендерною документацією передбачено, що під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо. В той же час, Замовник вимагає подання у складі пропозиції договірної ціни. У нинішніх умовах, та, дивлячись на «методи» проведення закупівель деякими Замовниками, тут з’являються можливості для маніпуляцій та зловживання правом. Тому виникає питання: у разі невідповідностей у договірній ціні, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником, найменування товару, марки, моделі тощо, чи буде Замовник надавати 24 голини для виправлення таких помилок? Для більш ґрунтовного заглиблення Замовника у відповідь на це питання хочемо нагадати про зміст п. 22 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі», де наводиться визначення предмету закупівлі і говориться, що ПРЕДМЕТ ЗАКУПІВЛІ ВИЗНАЧАЄТЬСЯ ЗАМОВНИКОМ У ПОРЯДКУ, ВСТАНОВЛЕНОМУ УПОВНОВАЖЕНИМ ОРГАНОМ, ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ЄДИНОГО ЗАКУПІВЕЛЬНОГО СЛОВНИКА, ЗАТВЕРДЖЕНОГО У ВСТАНОВЛЕНОМУ ЗАКОНОДАВСТВОМ ПОРЯДКУ.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учаснику! Відповідно до п. 40 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022р. № 1178, якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.
Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерній пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.
Таким чином, у разі допущення учасником невідповідностей, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником, найменування товару, марки, моделі тощо, Замовник буде зобовʼязаний надати 24 години для виправлення таких помилок

щодо кінцевого строку подання тендерних пропозицій

Дата подання: 23.03.2023 14:00
Дата відповіді: 24.03.2023 15:53
Шановний Замовнику! Ви внесли зміни таким чином, що на підготовку у учасників серед робочих днів є лише сьогодні та завтра. Далі ідуть вихідні. Розуміємо, що Вас не турбують труднощі у учасників на підготовку документів тендерної пропозиції в такому складному тендері, однак такі обставини можуть бути також і ознакою наявності у Замовника вже якогось інтересу стосовно участі "певного" учасника, майбутнього переможця. Розуміємо, що оголошення про закупівлю від 02.03.2023, але ми, на жаль, щойно дізнались. Задля того, аби усі мали змогу підготувати, встигнути підготувати тендерні пропозиції, та аби розвіяти сумніви щодо Вашої заінтересованості, просимо продовжити строки на подання прпозицій. Також, для зручності просимо Вас розмістити тендерну документацію з додатками в тому числі у форматі Word.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учаснику! Відповідно до абз. 3 пункту 51 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022р. № 1178, Замовник має право з власної ініціативи або у разі усунення порушень вимог законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку органу державного фінансового контролю відповідно до статті 8 Закону, або за результатами звернень, або на підставі рішення органу оскарження внести зміни до тендерної документації. У разі внесення змін до тендерної документації строк для подання тендерних пропозицій продовжується замовником в електронній системі закупівель таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше чотирьох днів.
Окремо, слід зауважити, що чинним законодавством не встановлено вимоги стосовно формату документів, які замовник оприлюднює в електронній системі закупівель. Водночас, формат в якому викладено тендерну документацію та додатки до неї, в даному випадку, не впливає на можливість підготовки пропозиції потенційними учасникам торгів. Відповідно, відсутні об'єктивні підстави для викладення інформації про закупівлю або будь-якої її частини в іншому, відмінному від застосованого, форматі.

аналогічний договір

Дата подання: 23.03.2023 14:52
Дата відповіді: 24.03.2023 15:53
В тендерній документації вказано, що для підтвердження досвіду виконання аналогічного за предметом закупівлі договору учасник має надати копію аналогічного договору разом з усіма додатками до нього та копію документу, що підтверджує його виконання. Отже, докумнетацією прямо не вимагається, аби учасник надавав абсолютно усі акти виконаних робіт/усі ф. КБ-3 та КБ-2в за аналогічним договором. Тож, чи достатньо буде надати Вам в підтвердження лише копію останньої довідки за ф. КБ-3 до аналогічного догвоору, що підтверджуватиме загальну суму його виконання? Насправді, Вам і відгуку буде достатньо, адже в ньому буде вказана замовником за аналогічним договором сума його виконання. Усі акти КБ-2в та довідки КБ-3 Вас, певно, не цікавлять, адже Ви за текстом вимог тендерної документації не маєте намірів перевіряти якісь показники/обсяги, види робіт. Просимо надати чітку відповідь.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Договірні відносини за договором підряду регулюються, зокрема, ЦКУ та Загальними умовами укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затвердженими постановою КМУ від 01.08.2005 р. №668 (далі — Загальні умови).
Приймання-передача закінчених робіт (послуг) (об'єкта будівництва) проводиться у порядку, встановленому цими Загальними умовами, іншими нормативними актами та договором підряду (п. 88 Загальних умов). Таким чином, оформлення форм первинних облікових документів у будівництві генпідрядними організаціями у разі залучення субпідрядних організацій регулюється договором підряду та Загальними умовами.
Для оформлення та підтвердження виконаних будівельних робіт/наданих послуг між сторонами використовуються примірні форми первинної облікової документації, затверджені наказом Мінрегіонбуду України від 04.12.2009 р. №554, а саме Акти за формою №КБ-2в та Довідки за формою №КБ-3.
Таким чином, оскільки за усталеною та закріпленою практикою, при виконанні зобовʼязань за договорами надання послуг з експлуатаційного утримання автомобільних доріг, умовою прийняття-передачі наданих послуг є упорядкована подача Замовнику, зокрема, актів приймання виконаних дорожніх робіт та/або наданих послуг за формами КБ-2в (УПВ) та довідок про вартість наданих послуг і витрат (примірна форма КБ-3), для підтвердження повноти виконання зобовʼязань за аналогічним договором, що включає в себе інформацію про дату, види, обсяги та вартість наданих послуг/виконаних робіт, учасникам необхідно надавати у складі власної пропозиції копії усіх наявних актів за формами КБ-2в та КБ-3.

аналогічний договір

Дата подання: 23.03.2023 15:07
Дата відповіді: 24.03.2023 15:53
В тендерній документації вказано, що для підтвердження досвіду виконання аналогічного за предметом закупівлі договору учасник має надати копію аналогічного договору разом з усіма додатками до нього та копію документу, що підтверджує його виконання. Отже, докумнетацією прямо не вимагається, аби учасник надавав усі акти виконаних робіт/усі ф. КБ-3 та КБ-2в за аналогічним договором. Це також вбачається й підтверджується тим, що в попередніх закупівлях (наприклад, в довоєнній закупівлі з експлуатаційного утримання https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-07-02-010460-c) Ви прямо прописували інакше, - про необхідність надання актів КБ-2в та довідок КБ-3. А в дійсній закупівлі Ви прописали загалом про "документ", що підтверджує виконання аналогічного договору, чим може бути відгук, лист в довільній формі від замовника за аналлогічним договором, остання довідка КБ-3 або будь-який інший документ. Тож, чи достатньо буде надати Вам в підтвердження лише копію останньої довідки за ф. КБ-3 або відгуку, або листа від замовника в довільній формі чи інший будь-який документ до аналогічного договору, що підтверджуватиме загальну суму його виконання? В протилежному випадку внесіть, будь ласка, зміни.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Договірні відносини за договором підряду регулюються, зокрема, ЦКУ та Загальними умовами укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затвердженими постановою КМУ від 01.08.2005 р. №668 (далі — Загальні умови).
Приймання-передача закінчених робіт (послуг) (об'єкта будівництва) проводиться у порядку, встановленому цими Загальними умовами, іншими нормативними актами та договором підряду (п. 88 Загальних умов). Таким чином, оформлення форм первинних облікових документів у будівництві генпідрядними організаціями у разі залучення субпідрядних організацій регулюється договором підряду та Загальними умовами.
Для оформлення та підтвердження виконаних будівельних робіт/наданих послуг між сторонами використовуються примірні форми первинної облікової документації, затверджені наказом Мінрегіонбуду України від 04.12.2009 р. №554, а саме Акти за формою №КБ-2в та Довідки за формою №КБ-3.
Таким чином, оскільки за усталеною та закріпленою практикою, при виконанні зобовʼязань за договорами надання послуг з експлуатаційного утримання автомобільних доріг, умовою прийняття-передачі наданих послуг є упорядкована подача Замовнику, зокрема, актів приймання виконаних дорожніх робіт та/або наданих послуг за формами КБ-2в (УПВ) та довідок про вартість наданих послуг і витрат (примірна форма КБ-3), для підтвердження повноти виконання зобовʼязань за аналогічним договором, що включає в себе інформацію про дату, види, обсяги та вартість наданих послуг/виконаних робіт, учасникам необхідно надавати у складі власної пропозиції копії усіх наявних актів за формами КБ-2в та КБ-3.
В свою чергу, відповідно до вимог тендерної документації про надання листа-відгука по аналогічному договору, учасники в будь-якому випадку зобовʼязані подати його у складі власної тендерної пропозиції.

стосовно АВК

Дата подання: 23.03.2023 19:19
Дата відповіді: 24.03.2023 15:53
За текстом Документації, буквально Документація вимагає наявність АВК для в т.ч. розрахунку договріної ціни (окрім актів КБ). Відповідно до Правил визначення вартості будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування: "Ціна тендерної пропозиції розраховується з використанням укрупнених показників вартості робіт, обсяги та види яких передбачені Відомістю обсягів робіт (BoQ). Водночас укрупнені показники вартості робіт розраховуються учасником процедури закупівлі на власний розсуд. Договірна ціна є кошторисом вартості підрядних робіт, який узгоджений замовником, і використовується під час проведення взаєморозрахунків. Порядок погодження договірної ціни встановлюється замовником у тендерній документації. Під час погодження договірної ціни документи та обґрунтування розрахунків укрупнених показників вартості не надаються." Просимо внести відповідні зміни до тендерної документації.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до тендерної документації, в складі пропозиції Учасник надає Замовнику скановану з оригіналу з мокрою печаткою (за наявності) та підписом уповноваженої особи договірну ціну у форматі pdf., без обґрунтування розрахунків укрупнених показників вартості.
Для підтвердження наявності ліцензійного програмного комплексу «Автоматизований випуск кошторисів» АВК-5 або іншого програмного комплексу, який взаємодіє з ним в частині передачі кошторисної документації та розрахунків договірних цін з метою розрахунку договірної ціни та в подальшому при здачі актів виконаних робіт/наданих послуг КБ-2в (УПВ) та КБ-3. Учасник надає:
-діючий договір, що підтверджує наявність у Учасника права користування, програмним комплексом АВК-5 або іншим програмним комплексом, який взаємодіє з ним в частині передачі кошторисної документації та розрахунків договірних цін (договір оренди/суборенди/надання послуг).
- оригінал або належним чином завірену копію ліцензії на використання програмного комплексу АВК-5 або іншого програмного комплексу, який взаємодіє з комплексом АВК-5 в частині передачі кошторисної документації та розрахунків договірних цін (ліцензії повинні бути видані на учасника або на суб’єкта господарювання, в якого учасник залучає* програмний комплекс та на якого надає в складі пропозиції підтверджуючий документ, що підтверджує право залучення відповідного програмного комплексу).
Розгорнути: 15 Згорнути

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2023-03-02-012659-a.c2

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РДС - ПОЛТАВА", Код ЄДРПОУ:43266571
Дата подання: 03.04.2023 09:23
Шановний Замовнику!

Наразі звертаємось до Вас з наступною вимогою.

Відповідно до статті 23 ККУ виною є психічне ставлення особи до вчинюваної дії чи бездіяльності, передбаченої названим кодексом, та її наслідків, виражене у формі умислу або необережності. Чисто «по-людськи», постає питання: "Ви відхилили нашу тендерну пропозицію, маючи на те прямий умисел чи з необережності?" Виникло відчуття, що це зроблено виключно по причині небажання бачити та розглядати нас як потенційного переможця закупівлі та виконавця/підрядника за договором з експлуатаційного утримання доріг. АДЖЕ ВИ ГРУБО ПОРУШИЛИ ЗАКОН! Всі ми бажаємо жити в процвітаючій країні, де кожен сумлінно ставиться до своїх обов’язків, не зловживає повноваженнями, дотримується законодавства... Перепрошуємо за певну публіцистичність та не лише мову ділових паперів, але "накипіло"... Важко досі усвідомлювати, що Вами так грубо знехтувано норми права, так цинічно відхилена тендерна пропозиція нашого підприємства та так грубо порушено принципи здійснення торгів. Чи дійсно Вам не соромно та Ви не відчуваєте жодної провини за вчинене правопорушення? Відповідно до особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178, на яку ж до того Ви посилаєтесь у тендерній документації: "Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерній пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо." Отже, є лише 2 законні підстави для відхилення пропозиції будь-якого учасника: 1) якщо в наданих учасником документах учасник взагалі не надав забезпечення участі; 2) якщо в наданих учасником на виконання вимог технічної специфікації документах до предмета закупівлі наявні помилки (помилка), виправлення яких (якої) призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі, найменування товару, марки, моделі тощо. В АБСОЛЮТНО ВСІХ ІНШИХ ВИПАДКАХ ЗАМОВНИК ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ надати повідомлення учаснику з вимогою про усунення невідповідностей в електронній системі закупівель та 24 години на усунення. Підкреслюємо, що «не має право», а «зобов’язаний». У дійсній закупівлі забезпечення не вимагалось (мабуть, через те, що Ви були впевнені у відхиленні небажаних учасників за непрохідністю за дискримінаційним критерієм наявності досвіду виконання аналогічного договору, який мають в країні близько лише десяти приватних компаній), - тож залишається тільки одна підстава для відхилення: якщо в наданих учасником на виконання вимог технічної специфікації документах до предмета закупівлі наявні помилки (помилка), виправлення яких (якої) призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі, найменування товару, марки, моделі тощо. Постає справедливе та, головне, обґрунтоване питання: "Чи може бути віднесена помилка/невідповідність у договірній ціні учасника до саме помилки, виправлення якої призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі, найменування товару, марки, моделі тощо? ВІДПОВІДЬ - НІ !!! В жодному разі НІ !!! Мова йде про застосування коефіцієнту на ділянках доріг за іншої інтенсивності руху. Цинізм полягає в тому, що надаючи відповідь у Прозорро, Ви твердо зазначили: «Відповідно до п. 40 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022р. № 1178, якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель. Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерній пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.
Таким чином, у разі допущення учасником невідповідностей, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником, найменування товару, марки, моделі тощо, Замовник буде зобовʼязаний надати 24 години для виправлення таких помилок». Ви ж були зобов’язані надати повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в електронній системі закупівель та 24 години на усунення! Норми пункту 40 Особливостей є спеціальними до усіх інших норм за режиму воєнного стану! Пп. 2 п.41 особливостей тут ні до чого! Але Ви грубо проігнорували закон та відразу відхилили нашу тендерну пропозицію. Принцип максимальної економії повністю знівельовано. Доречно зауважити, що за другим лотом наша ціна нижча від наступної у майже три мільйони гривень. Мабуть, для Вас три мільйони розтрати бюджету не мають жодного значення та чомусь закон трактується по-своєму та буквально/юридично вже не застосовується. Боляче усвідомлювати та сприймати, що за таких порушень замовнику закупівлі не соромно та не відсутнє відчуття провини. В країні йде війна, гинуть люди, страждає народ, а в публічних закупівлях замовники досі дозволяють таке беззаконня та самоуправство! Всім добре відомо, що завдяки змінам проведення тендерів під час воєнного стану, статистика виграшу закупівлі учасником, запропонована ціна якого на старті буда найнижчою в порівнянні з довоєнним періодом, сягає зросту в декілька разів. І це очевидно. Закон сьогодні сприяє економії бюджетних коштів та в 99% випадків зобов’язує замовників надавати учасникам повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в електронній системі закупівель та 24 години на усунення. Однак, Вами, певно, керувало небажання розцінювати за будь-яких умов наше підприємство як можливого переможця! Повторімось, що норми пункту 40 Особливостей є спеціальними до усіх інших норм за режиму воєнного стану! Враховуючи вищевикладене, вимагаємо скасувати неправомірне рішення та надати повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в електронній системі закупівель та 24 години на усунення! Розуміємо, що скоріш за все послідує якась надумана безпідставна відповідь та не варто витрачати час на написання деталізованої наразі вимоги, у зв’язку з чим вже готуємо скаргу до Антимонопольного комітету України, численна практика якого в аналогічних та краще наголосити, що в тотожних, спірних питаннях уся на користь учасників-скаржників. А також будемо вимушені звернутись із заявами до прокуратури, Державної аудиторської служби України та привернути увагу громадськості.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

06.04.2023 17:45
Шановний Учаснику! Перш за все, звертаємо Вашу увагу на визначення основних термінів відповідно до ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі», п. 22 якої зазначається, що предмет закупівлі – це товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції/пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку.
Також, відповідно до п. 33 вказаної статті, технічна специфікація до предмета закупівлі – це встановлена замовником сукупність технічних умов, що визначають характеристики товару (товарів), послуги (послуг) або необхідні для виконання робіт щодо об’єкта будівництва, що можуть включати показники впливу на довкілля й клімат, особливості проектування (у тому числі щодо придатності для осіб із обмеженими фізичними можливостями), відповідності, продуктивності, ресурсоефективності, безпечності, процедури забезпечення якості, вимоги щодо найменування продукції, під яким вона продається, термінологію, символи, методику випробувань і тестування, вимоги до пакування, маркування й етикетування, інструкції для користувачів, технологічні процеси й технології виробництва на будь-яких етапах життєвого циклу робіт, товару чи послуги.
Таким чином, як вбачається з вищевказаного, викладене у Додатку 3 до тендерної документації технічне завдання (специфікація) предмету закупівлі являє собою встановлений Замовником детальний опис сукупності відповідних послуг, їхніх характеристик, технічних умов, обсягів та способу надання.
Водночас, як зазначалося у п. 6 Розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерній документації та наголошувалось у Протоколі від 31.03.2023 № 97 щодо прийняття рішення Уповноваженою особою, Учасник визначає ціну пропозиції (договірну ціну) згідно «Методики визначення вартості дорожніх робіт та послуг щодо визначення вартості нового будівництва, реконструкції, ремонтів та експлуатаційного утримання доріг загального користування» (далі – Методика).
Варто також зауважити, що основна мережа автомобільних доріг загального користування місцевого значення сполучає населені пункти області з незначною інтенсивністю руху транспортних засобів. Відповідно, експлуатаційне утримання автомобільних доріг буде виконуватися за умови мінімізації перешкод для руху транспорту та безпеки дорожнього руху.
Технічна ж специфікація предмету закупівлі складена на підставі дефектного акту, згідно інвесторської кошторисної документації у вигляді Відомості обсягів робіт BoQ за формою, наведеною в Додатку 1 до Методики, в якій не передбачається застосування коефіцієнта 1,2 під рухом до надання послуг при виконанні робіт на одній половині проїзної частини дороги, з рухом транспорту по другій половині з інтенсивністю більше 150 автомобілів за добу в Розділі 2 «Дорожній одяг» та Розділі 4 «Зимове утримання».
У Розділі 3. «Тимчасові засоби організації дорожнього руху в позиціях при улаштуванні горизонтальної розмітки» відомості обсягів робіт BoQ Додатку 3 до тендерної документації передбачено лише застосування даного коефіцієнту на ділянках автомобільних доріг з високою інтенсивністю руху, зокрема на ділянках автомобільних доріг де проводились поточні та капітальні ремонти у минулих роках.
В свою чергу, у складі наданого Учасником розрахунку Договірної ціни, а саме в позиціях 8-46 Розділу 2 «Дорожній одяг» та в позиціях 78,81,82 Розділу 4 «Зимове утримання», застосовано коефцієнт 1,2 під рухом - при виконанні робіт на одній половині проїзної частини дороги, з рухом транспорту по другій половині з інтенсивністю більше 150 автомобілів за добу, що не відповідає умовам Додатку 3 тендерної документації (ЛОТ 2) Відомості обсягів робіт BoQ.
Окрім того, безпідставно застосувавши вказаний коефіцієнт при розрахунках, Учасником було збільшено вартість надання окремих послуг за одиницю, що також не відповідає вимогам тендерної документації та технічному завданню, встановленому Замовником. Виправлення даної невідповідності, як того вимагає Учасник, призведе до перерахунку вартості послуг та, відповідно, зміни цінової пропозиції, що суперечить основним принципам здійснення публічних закупівель.
Враховуючи вищевикладене, у складі тендерної пропозиції Учасник надав договірну ціну, що не відповідає вимогам Додатку 3 до тендерної документації, а саме Відомості обсягів робіт (BoQ) складеної у відповідності до дефектного акту, що є невідповідністю вимогам технічної специфікації (технічного завдання) Додатку 3 до тендерної документації.
Згідно пункту 40 Особливостей якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.
Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерній пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.
Оскільки невідповідність, згідно Протоколу від 31.03.2023 № 97 щодо прийняття рішення Уповноваженою особою, виявлена саме в документах, які відносяться до інформації про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, виправлення невідповідності у цих документах можливе виключно у випадках, якщо воно не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.
В даному випадку виправлення невідповідності, наявної у розрахунках договірної ціни, призведе до зміни самої ціни пропозиції, що згідно вимог тендерної пропозиції є головним критерієм оцінки. Внесення змін в ціну пропозиції призведе фактично до зміни однієї з ключових ознак предмету закупівлі - ціни, що є суттєвим для визначення результатів відкритих торгів. Більше того, в електронній системі закупівель на етапі кваліфікації учасника відсутня можливість змінити ціну пропозиції, оскільки це прямо впливає на результати визначення системою найбільш економічно вигідної пропозиції, та порушує права інших учасників закупівлі. А внесення змін щодо виявленої невідповідності у документах неможливе без зміни ціни пропозиції. Тобто виправлення вказаної невідповідності призведе до викладення цінової пропозиції Учасника у новій редакції, що не передбачено нормами особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 та Законом України «Про публічні закупівлі».
Таким чином, зважаючи на те, що в тендерній пропозиції ТОВ «РДС – ПОЛТАВА» наявна невідповідність в інформації/документах, які стосуються технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі, дана пропозиція була правомірно відхилена Замовником на підставі підпункту 2 пункту 41 Особливостей, як така, що не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмету закупівлі.

Все ж рекомендуємо Вам надалі притримуватись офіційно-ділового стилю мовлення, уникаючи використання надмірно емоційно-забарвленої лексики, що заощадить час на опрацювання та полегшить сприйняття викладеної інформації адресатом.

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2023-03-02-012659-a.b1

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "АВТОМАГІСТРАЛЬ", Код ЄДРПОУ:31481658
Пошук по цьому автору
Дата подання: 06.03.2023 16:59

Скарга

на умови Документації
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 08.03.2023 17:09

Кількість скарг: UA-2023-03-02-012659-a.c3

Статус:
Повернуто, як помилково направлену

Скаржник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РДС - ПОЛТАВА", Код ЄДРПОУ:43266571
Пошук по цьому автору
Дата подання: відсутня

Скарга на неправомірне рішення Замовника - протокол №98 щодо прийняття рішення уповноваженою особою

Замовником неправомірно відхилено тендерну пропозицію учасника закупівлі ТОВ "РДС-ПОЛТАВА"
Документи

Рішення Органу оскарження: Помилка

Кількість скарг: UA-2023-03-02-012659-a.c4

Статус:
Розглянута

Скаржник: ТОВ СПЕЦ КОМПЛЕКТ ПОСТАЧ, Код ЄДРПОУ:38680240
Пошук по цьому автору
Дата подання: 11.04.2023 15:34

Скарга на рішення про відхилення тендерної пропозиції

Замовником прийнято рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ "СПЕЦ КОМПЛЕКТ ПОСТАЧ" з порушенням норм чинного законодавства, що є підставою для визнання дій замовника неправомірним.
Документи

Рішення Органу оскарження: Не задоволено

до розгляду: 13.04.2023 16:12
Дата рішення: 28.04.2023 14:30

Кількість скарг: UA-2023-03-02-012659-a.b6

Статус:
Повернуто, як помилково направлену

Скаржник: ТОВ СПЕЦ КОМПЛЕКТ ПОСТАЧ, Код ЄДРПОУ:38680240
Пошук по цьому автору
Дата подання: відсутня

Скарга

Скарга
Документи

Рішення Органу оскарження: Помилка

Кількість скарг: UA-2023-03-02-012659-a.a5

Статус:
Розглянута

Скаржник: ТОВ СПЕЦ КОМПЛЕКТ ПОСТАЧ, Код ЄДРПОУ:38680240
Пошук по цьому автору
Дата подання: 11.04.2023 15:34

СКАРГА на рішення про відхилення тендерної пропозиції

Замовником прийнято рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ "СПЕЦ КОМПЛЕКТ ПОСТАЧ" з порушенням норм чинного законодавства, що є підставою для визнання дій замовника неправомірним.
Документи

Рішення Органу оскарження: Не задоволено

до розгляду: 13.04.2023 14:22
Дата рішення: 28.04.2023 15:55

Кількість скарг: UA-2023-03-02-012659-a.c7

Статус:
Розглянута

Скаржник: ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "АВТОМАГІСТРАЛЬ", Код ЄДРПОУ:31481658
Пошук по цьому автору
Дата подання: 17.05.2023 15:49

Скарга

Скарга
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 19.05.2023 14:41
Дата рішення: 07.06.2023 14:49

Документи подані скаржником

05.04.2023 15:55
Протокол №98.pdf

Документи подані скаржником

11.04.2023 15:46
Скарга
11.04.2023 15:50
Скарга (ворд)
11.04.2023 16:12
Скарга Лот 1

Документи подані скаржником

11.04.2023 15:43
Скарга

Документи подані скаржником

11.04.2023 15:47
Скарга
11.04.2023 15:51
Скарга (ворд)
11.04.2023 16:12
Скарга Лот 2

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання