Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТАЛО", Код ЄДРПОУ:32670939
Дата подання: 22.09.2023 13:29
Шановний Замовнику. Згідно тендерної документації для підтвердження фінансової спроможності вимагається:
4.1. Замовник встановлює фінансову спроможність в розмірі 40% від очікуваної вартості процедури закупівлі, а саме не менше 756,00 тис.грн. При встановленні кваліфікаційного критерію фінансової спроможності замовник не має права вимагати надання підтвердження обсягу річного доходу (виручки) у розмірі більшому, ніж очікувана вартість предмета закупівлі (пропорційно очікуваній вартості частини предмета закупівлі (лота) в разі поділу предмета закупівель на частини).
4.2. На підтвердження відповідності кваліфікаційному критерію – фінансової спроможності учасник підтверджує суму річного чистого прибутку, яка відображена у Звіті про фінансові результати учасника (рядок 2350 форма № 2) станом кінець звітного періоду (на 2022 року для малих підприємств), є не меншою, ніж 40 % від суми очікуваної вартості цієї закупівлі.
(У разі подання пропозиції фізичною особою підприємцем, то такий учасник підтверджує фінансову спроможність обсягу доходу за податковий період в розмірі не менше ніж 40 % від суми очікуваної вартості цієї закупівлі, що підтверджується податковою декларацією за останій звітний період.
Вважаємо дану вимогу дискримінаційною.
Згідно частини 3 Статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі по тексту – Закон): У разі встановлення кваліфікаційного критерію фінансової спроможності замовник не має права вимагати надання підтвердження обсягу річного доходу (виручки) у розмірі більшому, ніж очікувана вартість предмета закупівлі (пропорційно очікуваній вартості частини предмета закупівлі (лота) в разі поділу предмета закупівель на частини).
Відповідно до Методичних рекомендацій щодо заповнення форм фінансової звітності, затверджених Наказом Міністерства фінансів України від 28.03.2013 № 433 зазначено, зокрема:
III. Зміст статей звіту про фінансові результати
3.3. У статті "Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)" відображається дохід (виручка) від реалізації продукції, товарів, робіт, послуг (у т.ч.
платежі від оренди об'єктів інвестиційної нерухомості) за вирахуванням наданих знижок, вартості повернутих раніше проданих товарів, доходів, що за договорами належать комітентам (принципалам тощо), та податків і зборів.
Тобто, це рядок 2000 балансу.
Ми маємо багаторічних досвід участі у процедурах закупівлі щодо виконання робіт, які є предметом закупівлі. Згідно з даними фінансової звітності за 2022 рік чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) (код рядка 2000) становить понад 20 мільйонів гривень, що значно перевищує очікувану вартість закупівлі.
Проте Чистий прибуток є меншим, аніж встановлено вимогою Замовника у зв’язку із тим, що ми встановлюємо невелику націнку на товари, роботи і послуги. Звіт про фінансові результати нашого підприємства підтверджує прибутковість нашої діяльності за 2022 рік.
Наведені вище умови Документації не узгоджуються з вимогами Закону в цій частині. Виходячи з наведеного, взяти участь у Процедурі закупівлі зможуть суб’єкти господарювання, в яких сума річного чистого прибутку, яка відображена у Звіті про фінансові результати учасника (рядок 2350 форма № 2) станом кінець звітного періоду, є не меншою, ніж 40 % від суми очікуваної вартості цієї закупівлі, що є дискримінаційним по відношенню до інших суб’єктів господарювання, у тому числі, і до нас.
Тому вимагаємо внести зміни і прибрати дискримінаційну вимогу. А саме викласти вимогу підтвердження фінансової звітності згідно Закону: обсяг річного доходу (виручки) за звітний період має бути не менше ніж 100% від очікуваної вартості предмета закупівлі, як це зазначено в Законі.
Просимо не затягувати зі внесенням змін, так як це призведе до подання скарги, яка в свою чергу затягне час проведення закупівлі.
Позицію АМКУ з аналогічного питання можете побачити у рішенні на скаргу у закупівлі UA-2023-05-02-007663-a. Рішення АМКУ додаємо.
Розгорнути
Згорнути