Скарга, що стосується тендерної документації
Відсутність в тендерній документації виразу "або еквівалент"
Cкарга, що стосується тендерної документації
Відсутність у тендерній документації виразу "або еквівалент"
Порушення законодавства у сфері публічних закупівель.
Вимоги тендерної документації суперечать законодавству України, а саме - дискримінаційні вимоги у тендерній документації.
Оскарження основних вимог предмету закупівлі
Пунктом 3 (технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі з урахуванням вимог п.3 ч.2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі») в Основних вимогах предмету закупівлі, що знаходяться в Оголошенні про проведення відбору учасників для проведення переговорної процедури закупівлі для потреб оборони зазначено, що предмет закупівлі повинен відповідати наступним вимогам: - у разі закупівлі еквіваленту лікарських засобів, повинні бути розписані детальні порівняльні характеристики, а саме: МНН, дозування, форма випуску, шляхи введення, біоеквівалентність та біодоступність, на кожен представлений лікарський препарат та бути підтверджено офіційними документами виробника. Замовник включивши в тендерну документацію (цим самим вимагаючи відповідні документи від Учасника): «порівняльні характеристики, а саме: МНН, дозування, форма випуску, шляхи введення, біоеквівалентність та біодоступність, на кожен представлений лікарський препарат та бути підтверджено офіційними документами виробника» порушив законодавство України, а саме статтю 9 Закон України «Про лікарські засоби» та Наказ Міністерства охорони здоров'я України № 460 від 23.07.2015 р. чим саме позбавив учасників права приймати участь у даному тендері, що в свою чергу порушує безпосередньо і наше право та законні інтереси.
Внесення змін до тендерної документації
Ознайомившись з тендерною документацією виявили вимоги, які суперечать законодавству України, а саме – дискримінаційні вимоги у документації конкурсних торгів.
Додатком 5 ( Загальні вимоги про необхідні технічні, якісні характеристики предмета закупівлі) до тендерної документації визначено, зокрема, загальний термін зберігання лікарського засобу за лотом 4 порядковим № 1- Роталфен розчин для ін'єкцій, 50 мг/2 мл по 2 мл в ампулі при температурі не вище 25 градусів С становить чотири роки (далі – лікарський засіб).
На фармацевтичному ринку України вищезазначений лікарський засіб з загальним терміном зберігання чотири роки є в наявності тільки іноземного виробника, а от з терміном придатності два роки, є в багатьох вітчизняних виробників, які могли б прийняти участь у цьому тендері (ДК 021:2015 код 33600000-6 Фармацевтична продукція).
Зважаючи на викладене, вважаємо, що Замовник включивши в тендерну документацію: «загальний термін зберігання лікарського засобу за лотом 4 порядковим № 1- Роталфен розчин для ін'єкцій, 50 мг/2 мл по 2 мл в ампулі при температурі не вище 25 градусів С становить чотири роки» порушив законодавство України, чим саме позбавив вітчизняних виробників права приймати участь у даному тендері, що в свою чергу порушує безпосередньо і наше право та законні інтереси.