Аналітичні інструменти для контролю та моніторингу публічних закупівель

Після запуску системи Prozorro та вивантаження великої кількості відкритих даних, в Україні з'явилося багато інструментів та сервісів, що допомагають аналізувати та моніторити закупівлі та їх учасників. Детальніше про всі можливості — на цій сторінці.

Інструменти команди DOZORRO

Публічний модуль аналітики

Інструмент, який допоможе аналізувати динаміку, ефективність, ризиковість, проблеми та потенційний ринок збуту для тендерів з 2015 року

Детальніше

Професійний модуль аналітики

Забезпечує всесторонній аналіз закупівлі через систему Prozorro завдяки понад 1000 різноманітним показникам. Крім того дає змогу налаштувати під свої потреби таблиці та графіки, або навіть створити власні показники

Детальніше

Медичний модуль аналітики

Додаток дозволяє виконувати аналіз закупівель медичного обладнання, фармацевтичної продукції, засобів особистої гігієни в різних розрізах. До даних відносяться: довідники, інформація по тендерах, пропозиції учасників та інше.

Детальніше

Аналіз цін у Prozorro Market

Додаток публічного модуля аналітики, що дозволяє знайти ціни на товари, які придбали на Prozorro Market.

Детальніше

Інструменти інших команд

Дослідження закупівель

Веб-портал Уповноваженого органу

Відкритий офіційний портал, де оприлюднюється вся інформація про публічні закупівлі. Тут можна знайти план закупівель чи цікавий вам тендер, переглянути всі документи, що публікував замовник під час проведення закупівлі та всі довідки, що подавали учасники в своїх пропозиціях для участі в тендері.

Clarity Project

Волонтерський проект, що дає можливість ефективно моніторити та аналізувати інфрмацію з Prozorro під різними вимірами. Виявлення взаємозв'язків між учасниками торгів, індикатори ризику та багато інших інструментів дослідження торгів.

Закупівлі

Один з найбільших архівів публічних закупівель з 2008 року. Містить інформацію про укладені договори з Вісника державних закупівель та Prozorro. Доступний пошук по замовникам чи переможцям тендерів, об'ємам угод, часовому періоду тощо. Оновлюється щодня.

Антикорупційний монітор

Антикорупційний монітор - це комплексний аналітичний портал, що поєднує в собі ряд інструментів для моніторингу результатів публічних закупівель, зокрема громадська експертиза результатів державних тендерів в Україні, модуль аналітики громадської експертизи та спецпроекти.

Пошук та відстеження додаткових угод в Prozorro

Інструмент показує всі зміни контрактів за останні три дні, місяць чи рік, дозволяє знайти всі "допки" будь-якої організації за різними параметрами. Робот: кожен день відбирає та публікує 3 топ-новини з найбільш резонансних тем за останні декілька днів. Пошук: показує всі зміни контрактів за останні три дні, місяць чи рік, дозволяє знайти всі "допки" будь-якої організації за різними параметрами.

Антикорупційна карта ремонтів

Інструмент, який створений для контролю мешканцями за використанням бюджетних коштів на ремонтні роботи по всій Україні. Карта ремонтів дає можливість користувачам активно долучитись до життя міста, контролювати якість та прозорість ремонтних робіт, залишати скарги у випадку їх відсутності, або неякісного чи невчасного виконання

Аналітика закупівель ESCO

Додаток дозволяє виконувати аналіз закупівель енергосервісу 360 в розрізах: лоти, організатори, учасники, скарги, статуси процедур.

CoST (Construction Sector Transparency Initiative). Прозора інфраструктура

Основні заходи Ініціативи спрямовані на забезпечення публічного доступу до інформації щодо планування, реалізації та контролю за виконанням будівництва проектів інфраструктури, а також на верифікацію достовірності та повноти цієї інформації.

Завантаження документів учасників

Додаток створений для завантаження файлів пропозицій до тендерів з інформаційної бази Prozorro та збереження мета-інформації про них. Завантажені файли відтворюють структуру пропозицій тендеру. Додаток є результатом співпраці з факультетом прикладних наук УКУ.

Аналітичні панелі ДП “Медичні закупівлі України"

Інструмент, який показує наявність безкоштовних лікарських засобів та медтоварів, які купили за бюджетні кошти, в закладах охорони здоров'я. За допомогою цього інструменту можна відстежувати інформацію за різними параметрами про стан закупівель, укладені договори, терміни поставок, динаміку використання, а також наявність ліків та медичних товарів в закладах охорони здоров'я.

Market Research Tool

Інструмент для порівняння вартості одиниці товару з порталу spending.gov.ua MRT допомагає замовникам краще аналізувати ринок, планувати очікувану вартість та запрошувати на свої торги постачальників із нижчими цінами. У такий спосіб можна підвищувати конкуренцію і заощаджувати бюджетні кошти. Бізнесу інструмент допоможе оцінити ціни на ринку публічних закупівель і знайти свою нішу в Prozorro. Тоді як органи контролю, громадські активісти та журналісти можуть так моніторити закупівлі на наявність завищених цін.

Інструменти для замовників

Методологія створення тендерної документації

За допомогою інтуїтивно зрозумілого пошуку товару, який планується придбати, дозволяє побачити за яким CPV-кодом його вже купують інші замовники частіше, чи є для цього товару більш глибокий код, та за яким кодом закупівлі більшь успішні. Також додається інформація про постачальників вибраного в пошуку товару (ТОП-20 за кількістю переможних процедур).

Схеми процесів закупівлі Prozorro

Просте і зрозуміле графічне зображення алгоритмів публічних закупівель в системі ProZorro згідно законів і нормативно-правових актів, що регуюють цей процес.

Рахуємо уповноважених осіб

Знайдіть свою організацію через поле пошуку, щоб розрахувати орієнтовну кількість уповноважених осіб на основі даних ProZorro

Калькулятор визначення зміни ціни на природний газ

Ціни на природний газ постійно змінюються в залежності від цін на міжнародних ринках та багатьох інших факторів, у тому числі сезонних. Це призводить до потреби коригування ціни поточних угод. Щоб покупець і постачальник могли зробити уточнення ціни об'єктивно, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, при аналітичнй підтримці Київської школи економіки, розробило рекомендацію по використанню Формульного ціноутворення на газ.

Конструктор нецінових критеріїв

Дозволяє зручно обрати потрібні категорії нецінових критеріїв, конкретні показники, необхідні підтверджуючі документи та встановити вагове значення. У підсумку замовник отримує текст нецінових критеріїв для оголошення закупівлі

Дослідження руху коштів

Є-дата

Найбільша відкрита база даних у секторі публічних фінансів України. На порталі оприлюднюється інформація про використання бюджетних коштів та реалізується ідея «Прозорого бюджету». Мета проекту: створити відкритий ресурс, який забезпечить повну прозорість державних фінансів та задовольнить право громадськості на доступ до інформації.

Пошуково-аналітична система .007

Cервіс, який допомагає працювати з відкритими базами даних та державними реєстрами через інструменти візуалізації та аналітики. Головна мета сервісу - забезпечити громадськості максимально зручний доступ до відкритих державних даних і завдяки збільшенню прозорості протидіяти зловживанням і корупції в країні.

Дослідження учасників

Єдиний державний реєстр

Міністерство юстиції України запровадило он-лайн сервіс отримання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР). Сервіс має як безкоштовний, так і платний функціонал. Переважна більшість інструментів аналізу закупівель використовує дані саме Мінюсту.

YouControl

YouControl — аналітична система, яка з понад 40 джерел формує досьє на кожну компанію України на основі відкритих даних, відстежує зміни в держреєстрах та візуалізує зв’язки між афілійованими особами. Унікальна технологія YouControl дозволяє за хвилину отримати актуальну (на час запиту) інформацію про компанію або ФОП. Функція моніторингу щоденно повідомляє про зміни відповідно до даних з офіційних джерел.

Opendatabot

Це сервіс моніторінгу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів. Сервіс збирає інформацію з відкритих державних реєстрів та інших джерел і миттєво висилає повідомлення на ваш месенджер Telegram, Facebook Messenger, Skype або Viber.

CONTR AGENT

Аналітична система перевірки та оцінки надійності контрагента. Можливості системи дозволяють отримати актуальні та історичні дані щодо діяльності більш ніж 6,5 млн компаній та ФОП, візуалізувати дієві юридичні зв’язки, перевірити афілійованість та виявити кінцевих бенефіціарів. Також в CONTR AGENT можна знайти інформацію щодо наявності судових справ, банкрутства, державних закупівлях, ЗЕД та інших суттєвих фактах, які визначають фінансові ризики вибраних контрагентів.

Судова практика, практика АМКУ, практика органів моніторингу

Суд на долоні

Додаток "Суд на долоні" дозволить аналізувати судову практику в декілька кліків. Повнотекстовий пошук судових рішень з більше ніж 30 фільтрами

Clarity APP

Інструмент для пошуку, дослідження та використання практики Антимонопольного комітету України щодо оскарження публічних закупівель

Єдиний державний реєстр судових рішень “Бабуся”

Швидкий та зручний пошук за судовим реєстром від Опендатабот. Бабуся надає можливість шукати по тексту документів чи його частинах і підписатися на оновлення

Узагальнена практика Колегії АМКУ

Узагальнена практика типових причин оскарження публічних закупівель. Колегія АМКУ проаналізувала найпоширеніші порушення замовників та учасників, які призводять до оскарження закупівель і через це — їх затягування чи скасування.

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання