Аналітичні інструменти для контролю та моніторингу публічних закупівель

Після запуску системи ProZorro та вивантаження великої кількості відкритих даних в Україні з'явилося багато інструментів та сервісів, що допомагають аналізувати та моніторити закупівлі та їх учасників. Дательніше про всі можливості - на цій сторінці.

Інструменти команди DOZORRO

Публічний модуль аналітики

Дозволяє Державним установам бути на пульсі своїх закупівель чи закупівель підпорядкованих установ, знаходити проблемні місця і шляхи їх вирішення. Учасники чи потенційні учасники зможуть оцінити ринок, історію своїх закупівель, щоб приймати в майбутньому більш ефективні рішення. Додайте об’єкти модуль аналітики або окремі об’єкти собі на сайт і завджди будьте в курсі поточної ситуації в публічних закупівлях.

Детальніше

Професійний модуль аналітики

Крім переваг публічного модулю аналітики, дає можливість створювати свої власні показники і об’єкти (діаграми, таблиці, графіки). Це дозволяє налаштувати аналітику під специфічні потреби кожного користувача.

Детальніше

Система ризик індикаторів

Допомагає швидко оцінити як окремий тендер так і замовника на предмет ризику неефективного проведення процедури чи обмеження конкуренції. Учасники зможуть оцінити надійність замовника, замовники - виявити типові проблеми у своїх закупівлях, а громадяни зрозуміти як проводять закупівлі державні установи, що надають їм послуги.

Детальніше

Індекс найкращих практик

Дозволяє порівняти між собою закупівлі однотипних замовників: школи, медичні заклади, суди і інші державні установи і підприємства. Замовники можуть знайти причини неефективності і рекомендації, щоб стати кращим. Учасникам допоможе знайти надійного замовника, якому варто довіряти і співпрацювати.

Детальніше

Інструменти команди CEP KSE

Пошук та відстеження додаткових угод в ProZorro

Інструмент показує всі зміни контрактів за останні три дні, місяць чи рік, дозволяє знайти всі "допки" будь-якої організації за різними параметрами. Робот: кожен день відбирає та публікує 3 топ-новини з найбільш резонансних тем за останні декілька днів. Пошук: показує всі зміни контрактів за останні три дні, місяць чи рік, дозволяє знайти всі "допки" будь-якої організації за різними параметрами.

Пошук CPV-кодів та постачальників в ProZorro за описом товару

За допомогою інтуїтивно зрозумілого пошуку товару, який планується придбати, дозволяє побачити за яким CPV-кодом його вже купують інші замовники частіше, чи є для цього товару більш глибокий код, та за яким кодом закупівлі більшь успішні. Також додається інформація про постачальників вибраного в пошуку товару (ТОП-20 за кількістю переможних процедур).

Схеми процесів закупівлі ProZorro

Просте і зрозуміле графічне зображення алгоритмів публічних закупівель в системі ProZorro згідно законів і нормативно-правових актів, що регуюють цей процес.

Інструменти інших команд

Дослідження закупівель

Веб-портал Уповноваженого органу

Відкритий офіційний портал, де оприлюднюється вся інформація про публічні закупівлі. Тут можна знайти план закупівель чи цікавий вам тендер, переглянути всі документи, що публікував замовник під час проведення закупівлі та всі довідки, що подавали учасники в своїх пропозиціях для участі в тендері.

Clarity Project

Волонтерський проект, що дає можливість ефективно моніторити та аналізувати інфрмацію з ProZorro під різними вимірами. Виявлення взаємозв'язків між учасниками торгів, індикатори ризику та багато інших інструментів дослідження торгів.

Закупівлі

Один з найбільших архівів публічних закупівель з 2008 року. Містить інформацію про укладені договори з Вісника державних закупівель та Prozorro. Доступний пошук по замовникам чи переможцям тендерів, об'ємам угод, часовому періоду тощо. Оновлюється щодня.

Антикорупційний монітор

Антикорупційний монітор - це комплексний аналітичний портал, що поєднує в собі ряд інструментів для моніторингу результатів публічних закупівель, зокрема громадська експертиза результатів державних тендерів в Україні, модуль аналітики громадської експертизи та спецпроекти.

Дослідження руху коштів

Є-дата

Найбільша відкрита база даних у секторі публічних фінансів України. На порталі оприлюднюється інформація про використання бюджетних коштів та реалізується ідея «Прозорого бюджету». Мета проекту: створити відкритий ресурс, який забезпечить повну прозорість державних фінансів та задовольнить право громадськості на доступ до інформації.

Пошуково-аналітична система .007

Cервіс, який допомагає працювати з відкритими базами даних та державними реєстрами через інструменти візуалізації та аналітики. Головна мета сервісу - забезпечити громадськості максимально зручний доступ до відкритих державних даних і завдяки збільшенню прозорості протидіяти зловживанням і корупції в країні.

Дослідження учасників

Єдиний державний реєстр

Міністерство юстиції України запровадило он-лайн сервіс отримання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР). Сервіс має як безкоштовний, так і платний функціонал. Переважна більшість інструментів аналізу закупівель використовує дані саме Мінюсту.

YouControl

YouControl — аналітична система, яка з понад 40 джерел формує досьє на кожну компанію України на основі відкритих даних, відстежує зміни в держреєстрах та візуалізує зв’язки між афілійованими особами. Унікальна технологія YouControl дозволяє за хвилину отримати актуальну (на час запиту) інформацію про компанію або ФОП. Функція моніторингу щоденно повідомляє про зміни відповідно до даних з офіційних джерел.

Opendatabot

Це сервіс моніторінгу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів. Сервіс збирає інформацію з відкритих державних реєстрів та інших джерел і миттєво висилає повідомлення на ваш месенджер Telegram, Facebook Messenger, Skype або Viber.

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено