Про розширення кола потенційних учасників
З метою розширення кола потенційних учасників процедури закупівель запчастин до турбіни К-1000-60/3000 просимо внести наступні зміни в тендерну документацію:
слова пункта 6 розділу ІІІ тендерної документації “Додатково, на підтвердження наявності позитивного досвіду постачання запропонованої продукції вказаного виробника учасник, у складі тендерної пропозиції надає референції (відгук) кінцевого користувача з значенням типу такої продукції, місце установки та результатів експлуатації” викласти в наступній редакції: “Додатково на підтвердження наявності позитивного досвіду застосування продукції вказаного виробника у складі турбіни К-1000-60/3000 учасник, у складі тендерної пропозиції надає референції (відгук) кінцевого користувача з значенням типу такої продукції, місце установки та результатів експлуатації.”
слова пункта 6 розділу ІІІ тендерної документації “Якщо учасник не є виробником, у складі тендерної пропозиції додатково повинен надати документальне підтвердження статусу уповноваженого представника (дилера, дистриб’ютора тощо) виробника” - виключити.
Останнє речення п. 5.1 розділу ІІІ тендерної документації викласти в наступній редакції: “Аналогічними договорами вважаються договори на постачання запасних частин до турбін або до генераторів або до високовольтних вимикачів або до насосів, що експлуатуються у складі АЕС.”
Скарга на умови тендерної документації
вимога Замовника щодо надання учасником в тендерній пропозиції документів щодо прав на виробництво запчастин лише від заводу-виробника вимикачів ВНВ – АО «Уралелектротяжмаш» є дискримінаційним по відношенню до Скаржника та обмежує його участь у процедурі закупівлі, оскільки ТОВ “ЕЛТА” має право на виробництво запчастин від ВАТ Науково-дослідний, проектно-конструкторський та технологічний інститут «Уралелектротяжмаш», який має такі ж самі права на технічну документацію, яка використовується для виробництва предмету закупівлі.
Про вимоги до учасника
Наше підприємство є досвідченим постачальником енергозапчастин і має намір взяти участь в даній закупівлі. В п. 6 ТД зазначено про те, що "Додатково, на підтвердження наявності позитивного досвіду постачання запропонованої продукції вказаного виробника учасник, у складі тендерної пропозиції надає референції (відгук) кінцевого користувача з значенням типу такої продукції, місце установки та результатів експлуатації." Звертаємо Вашу увагу на те, що зазначені запчастини призначені для турбіни К-1000-60/3000 ЛМЗ, яка експлуатується в Україні лише на двох підприємствах. В зазначеній редакції вимоги замовника унеможливлюють визнання переможцем постачальника і виробника, які постачали (виготовляли) продукцію, не ідентичну зазначеній в ТД (навіть якщо постачальник і виробник мають досвід постачання (виготовлення) іншої пружини для цієї турбіни). З метою недискримінації учасників пропонуємо викласти вищезазначену норму в наступній редакції: "Додатково, на підтвердження наявності позитивного досвіду постачання запчастин до обладнання АЕС учасник, у складі тендерної пропозиції надає референції (відгук) кінцевого користувача з значенням типу такої продукції, місце установки та результатів експлуатації на АЕС України".
Про технічні характеристики
Наша компанія планує прийняти участь у тендері. В п. 6.3, 6.5 додатка № 4 до тендерної документації містяться посилання на вимоги, що зазначені в паспортах на СПП-220М. Крім того є підстави вважати, що в значеннях параметрів робочого середовища (п. 6.7 додатка № 4 до ТД) можуть міститись помилкові дані (порівняно з тими, відповідно яким були виготовлені СПП-220М заводські номери 21495 та 21493). Приймаючи до уваги вищезазначене, з метою якісного підбору обладнання, просимо Вас надати копію паспортів СПП-220М заводські номери 21495 та 21493. Згоду виробника на тиражування та копіювання паспортів СПП-220М заводські номери 21495 та 21493 можна побачити за адресою: https://drive.google.com/file/d/1k2A7EHcu1QXUJU14FmusMuwDGg3ZRLrs/view?usp=sharing
Про умови тендерної документації
Наша компанія планує прийняти участь у тендері.
Сепаратори-пароперегрівачі заводські номери 21495 и 21493 (для яких закуповуються теплообмінні касети в даній закупівлі) були виготовлені в 1978 році підприємством SLOVENSKE ENERGETICKE STROJARNE. Компанія SLOVENSKE ENERGETICKE STROJARNE, м. Тлмаче, Словаччина, повідомила про те що згідно заводських креслень (теплообмінних касет які були відвантажені разом з сепараторами-пароперегрівачами СПП-220М заводські номери 21495 и 21493) не застосовується зварювання для з'єднання труб з трубними дошками. Для того щоб учасники закупівлі могли запропонувати обладнання оригінального завода-виробника (яке призначене для роботи у складі сепараторів-пароперегрівачів СПП-220М заводські номери 21495 та 21493) просимо виключити з тендерної документації вимогу про з'єднання труб з трубними дошками за допомогою зварювального шва.
Приймаючи до уваги неодноразові перенесення кінцевої дати подання пропозицій по даній закупівлі, а також те, що до закінчення строку постачання (30 січня 2020 року) залишилося майже 6 місяців, а строк виготовлення теплообмінних кассет СПП-220М складає не менше 8 місяців просимо внести зміни в тендерну документацію, змінити строк постачання і встановити його в діапазоні 8-12 місяців з дати укладення договору (з урахуванням митного оформлення та доставки).
Скарга
Скарга та докази оплати долучені
Про відхилення тендерної пропозиції учасника закупівлі ТОВ "КУЛЬТТОВАРИ+"
Замовник порушив наступні принципи здійснення закупівель встановлених ч.1 ст. 3 ЗУ «Про публічні закупівлі»:
добросовісна конкуренція серед учасників;
об’єктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів.
Вважаємо, що Замовник необ’єктивно та упереджено оцінив і розглянув пропозицію ТОВ "КУЛЬТТОВАРИ+", не звернув увагу на відсутність необхідних документів та в супереч власних вимог визначив переможцем ТОВ "КУЛЬТТОВАРИ+", хоча мав відхилити таку пропозицію відповідно ЗУ «Про публічні закупівлі», але не зробивши цього порушив наше право на добросовісну та справедливу конкуренцію.
Вищенаведені незаконні дії Замовника призвели до неправомірного визначення переможцем ТОВ "КУЛЬТТОВАРИ+", що в свою чергу призвело до порушення майнових прав Скаржника. Наявність порушених прав обґрунтовується тим фактом, що Скаржник є Учасником відповідної процедури, крім того Скаржник є реальним учасником відповідного ринку, що підтверджується документами з його пропозиції.