СКАРГА на умови тендерної документації
Відповідно до частини 2 Статті 5 Закону України від 25.12.2015 р. № 922-VІІІ «Про публічні закупівлі» (зі змінами та доповненнями) учасники (резиденти та нерезиденти) всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель / спрощених закупівлях на рівних умовах. Положення тендерної документації містять дискримінаційні умови щодо участі у процедурі закупівлі потенційних учасників-нерезидентів.
Особливості укладення та виконання договорів підряду за участю іноземних суб'єктів господарювання
Інструкцією з підготовки Тендерної пропозиції (п.4 Розділу VI Результати тендеру та укладання договору про закупівлю) передбачено, що істотні умови зазначені в проекті договору про закупівлю (Додаток 5) визначені відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України, Закону та Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 № 668. Як інструкцією так і Постановою №668 визначені істотні умови договору, з можливістю передбачення інших умов, важливих для регулювання взаємовідносин. Постановою № 668 передбачені особливості укладення та виконання договорів підряду за участю іноземних суб'єктів господарювання (п.п. 119 -126). Наприклад, пунктом 125 передбачено, що зовнішньоекономічним договором підряду визначається відповідальна сторона за одержання ліцензій на здійснення експортно-імпортних операцій, умови постачання, розмитнення, перевезення, приймання, зберігання, передачі права власності, строку та місця постачання, ризиків втрати і пошкодження матеріалів та устаткування, а також вимоги до їх якості, відповідність стандартам тощо.
Вимога: Потенційний учасник-нерезидент просить внести зміни до проекту договору, які б врахували особливості укладання та виконання договорів підряду за участю іноземних суб'єктів господарювання, які викладені у Постанові Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 № 668 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві» або додати додатковий розділ у тендерну документацію, який би давав можливість учаснику-нерезиденту запропонувати свій проект договору, який складений на основі примірних чи типових текстів зовнішньоекономічних договорів підряду, раніше укладених договорів в інших країнах та/або в Україні тощо (особливо враховуючи необхідність наявності у учасника досвіду реалізації подібних проектів) враховуючи положення п.5 Постанови КМУ №668 (Істотні умови договору).