fd73e74fe7e83f38266fde45bb81673a
6a7111286a5a60b5320458906d260a9c
Шановний Замовник, Пунктом 4.3 Загальних положень, а також Додатками 1,2,10,12 тендерної документації заначено, що вимагає розфасовку до товарів: Емаль алкідна ПФ-115 та Емаль для підлоги алкідна ПФ-266 повинна бути жерстяна банка рівно 2,7 кг., Фарба водоемульсійна акрилова для стін та стелі - пластикове відро 10 літрів, Грунтовка глибокопро-никаюча акрилова - пластикове відро (каністра) 5 літрів.
Дана вимога є дискримінаційною, оскільки вона суттєво зменшує коло потенційних учасників даної закупівлі, так як у кожного виробника є заключенні контракти з постачальниками тари відповідного об’єму, а також налагоджене виробництво в тому числі розфасовка, що унеможливлює в короткі терміни змінити виробництво тари для прикладу з 2,8 кг., на 2.7 кг., а також являється затратним.
Крім того, Замовник не аргументує в тендерній документації навіщо він вимагає розфасовку товарів: Емаль алкідна ПФ-115 та Емаль для підлоги алкідна ПФ-266 - 2,7 кг., Фарба водоемульсійна акрилова для стін та стелі - 10 літрів, Грунтовка глибокопро-никаюча акрилова - 5 літрів. Складається враження, що замовником розроблена тендерна документація під певного учасника закупівлі. Якщо у замовника дійсно стояло б за мету економія бюджетних коштів та запобігання корупції то ним би було розроблена тендерна документація, а також оголошено торги з одиницею виміру не ШТУКИ, а КІЛОГРАМИ та ЛІТРИ з можливістю РОЗФАСОВКИ ТОВАРУ для прикладу емаль алкідна пф-115 ВІД 2 КІЛОГРАМ ДО 3 КІЛОГРАМ цим би Замовник забезпечив добросовісну конкуренцію.
Відповідно до ст. 3 Закону України принципами здійснення закупівель є добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням. Частиною 4 статті 22 Закону визначено що Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію, та призводять до дискримінації учасників. Частиною 2 ст. 23 Закону України «Про публічні закупівлі» визначено, що Замовник має право з власної ініціативи чи за результатами звернень або на підставі рішення органу оскарження внести зміни до тендерної документації. Але замовником не внесено відповідні зміни до тендерної документації, та не виключені з неї дискримінаційні вимоги до учасників, а також не забезпечено добросовісну конкуренцію та протидію корупції. Також ґрунтовний аналіз практики розгляду подібних випадків Постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України дає додатково підстави зробити висновок про те, що вказана вимога є дискримінаційною. Просимо, відповідних контролюючих органів здійснити детальний аналіз закупівлі та здійснити дії до притягнення відповідних (недобросовісних) посадових осіб Замовника до відповідальності згідно із законодавством України.
954bce8af0ddbf117a445dc29ec773f6