Замовник зазначає, що "потреба в вивезенні та утилізації та/або видаленні медичних відходів категорії В" Такі ж умови закупівлі Замовник прописував і в минулих закупівлях, Замовник не реагує на вимоги, де зазначається, що Згідно вимог діючого Наказу МОЗ від 08.06.2015р. №325 «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами», медичні відходи категорії В не можуть бути використані в якості вторинних матеріальних ресурсів (тобто один вид утилізації заборонено), а для забезпечення другого виду утилізації - використання у якості енергетичних ресурсів, зауважуємо, що самі медичні відходи не можуть бути використані як енергетичні ресурси, а для використання теплової енергії, що виділяється при їх спалювання в якості енергетичних ресурсів, в Україні практично відсутні установки, що використовують теплову енергію від спалювання небезпечних відходів в якості енергетичних ресурсів. Розділом V даного Наказу передбачено: небезпечні медичні відходи категорії В в Україні ЗНЕШКОДЖУЮТЬСЯ шляхом спалювання!
1cefd19d48955b41a731ab86d311f823
Замовник навмисно не допускає до закупівлі Учасників, які мають ліцензію на знешкодження небезпечних медичних відходів, яка видана у відповідності до ЗУ "Про відходи", навмисно прописує вимоги, які нічим не підкріплені на законодавчому рівні, але направлені на перемогу одного Учасника - ТОВ "Укрекосервіс". Вже другий рік замовник лобіює інтереси даного учасного, що свідчить про порушення принципу запобігання корупційним діям і зловживанням. Відходи, що є предметом даної закупівлі, повинні тільки знешкоджуватись (спалюватись), що закріплено на законодавчому рівні,небезпечні медичні відходи заборонено використовувати як вторинну сировину і як енергетичні ресурси, тому ніяка утилізація неможлива, і більше того заборонена даних відходів. Операцій видалення містять в собі спалення на суші, але це не той вид спалення, що передбачено для даних відходів, їх не можна спалити просто на полігоні, їх необхідно спалювати у спеціальних термічних установках (піч-інсинератор), що згідно ЗУ "Про відходи" є знешкодженням. Але замовник навмисно не допускає Учасників, які мають відповідну ліцензію саме для надання послуг, що є предметом закупівлі, наявні ознаки корупційної складової. Ми звертаємо увагу засобів масової інформації, Київської міської державної адміністрації, правоохоронних органів до дій посадових осіб даного замовника і притягнення їх до відповідальності за неправомірне поводження з небезпечними медичними відходами і перешкоджання в участі в закупівлі безпосередніх надавачів послуг зі знешкодження небезпечних медичних відходів, що передбачено чинними нормативно-правовими актами. Ми будемо ініціювати повну перевірку даного замовника щодо поводження з небезпечними медичними відходами.
a01d37d8b719a43f8ed332cc6b52d9f3
Замовником (КНП «Київський міський центр нефрології та діалізу») у ТД зазначена вимога надати Ліцензію Міністерства екології та природних ресурсів України на поводження з небезпечними відходами (збирання, зберігання, утилізації або видалення), що порушує основні принципи закупівель – відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель, недискримінація учасників, добросовісна конкуренція серед учасників. Своїми діями замовник створює умови, що не дають можливість прийняти участь в закупівлі учасникам, які мають ліцензію на збирання, зберігання, знешкодження клінічних та подібних їм відходів, що є прямою дискримінацією та порушенням нормативних законодавчих актів, що регламентують норми поводження з небезпечними медичними відходами. Відповідно до Наказу МОЗ від 08.06.2015р. № 325 "Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами" відходи категорії В підлягають саме знешкодженню (спалюванню в пічах-інсинераторах), а не утилізації або видаленню.
Небезпечні медичні відходи відносяться до пункту 62 розділу А Жовтого переліку відходів - Клінічні та подібні їм відходи, а саме – відходи, що виникають у результаті медичного догляду, ветеринарної чи подібної практики, і відходи, що утворюються у лікарнях або інших закладах під час досліджень, догляду за пацієнтами або при виконанні дослідницьких робіт (Постанова Кабінету Міністрів України від 13 липня 2000 р. N 1120). Якщо переглянути перелік ліцензіатів на поводження з небезпечними відходами, розміщений на сайті Міністерства екології та природніх ресурсів України, то можна пересвідчитись, що на поводження з клінічними та подібними їм відходами жоден ліцензіат не має вид діяльності «утилізація», дозвільний вид діяльності за цим видом відходів знешкодження.
Але замовник чомусь ігнорує норми Наказу МОЗ від 08.06.2015р. № 325, в тендерній документації вимагає ліцензію на утилізацію або видалення для клінічних і подібних їм відходів, хоча, згідно Закону Про відходи, утилізація - це використання відходів як вторинних матеріальних чи енергетичних ресурсів, що заборонено для небезпечних медичних відходів, а видалення - це операції з відходами, що не призводять до їх утилізації, що також недопустимо для небезпечних біологічних відходів категорії В. Тобто, замовник уникає відповідей щодо поняття утилізації, уникає відповідей яким чином повинні бути утилізовані відходи, якщо замовник вимагає утилізацію. Замовник в вимогах до учасників щодо ліцензії порушує Наказ МОЗ №325, який є обов'язковим для виконання замовником, та невірно трактує норми Закону Про відходи. При цьому, замовник назвав свою тендерну документацію - ТД знешкодження (назва файлу документації на Прозорро), що свідчить про те, які саме послуги повинні бути надані, та в технічній специфікації (Додаток 3) зазначено, що у замовника «Потреба в вивезенні та утилізації специфічних біологічних відходів шляхом кремації», але замовник прописує вимоги щодо видів діяльності за ліцензію «утилізац
f77515ac9460253bbb10e5945c16e37f
Згідно річного плану закупівель, замовником вже оголошено закупівлю UA-2019-07-22-001025-b по коду 90520000-8 Послуги у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами на суму 493 200,00 грн. з ПДВ, умови якої на даний час оскаржуються в АМКУ через порушення замовником ЗУ «Про публічні закупівлі».
На разі, 14.08.2019 року замовник оголошує закупівлю UA-2019-08-14-001412-b за кодом ДК 021:2015 90500000-2 Послуги у сфері поводження зі сміттям та відходами на суму 49900,00 грн. за процедурою допорогова закупівля, де предметом закупівлі є такі ж самі послуги з утилізації небезпечних медичних відходів, чим порушено порядок визначення предмету закупівлі та замовник намагається уникнути процедури відкритих торгів та відповідальності згідно з ЗУ «Про публічні закупівлі».
811e441da2a1dbf97a02fdc3576ae915
Замовник, порушує вимоги чинного законодавства в сфері поводження з небезпечними медичними відходами. За вимогами недобросовісних учасників змінив кваліфікаціні вимоги до учаників, що призвело до невідповідності їх чинному законодавству в сфері поводження з небезпечними відходами. А саме:
утилізація відходів - використання відходів як вторинних
матеріальних чи енергетичних ресурсів;
видалення відходів - здійснення операцій з відходами, що не
призводять до їх утилізації;
знешкодження відходів - зменшення чи усунення небезпечності
відходів шляхом механічного, фізико-хімічного чи біологічного
оброблення;
Наказом Міністерства охорони здоров’я від 08.06.2015 № 325 «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правила і норм щодо поводження з медичними відходами» передбачено, що небезпечні медичні відходи повинні саме знешкоджуватися, а саме пунктами Наказу передбачено:
17. Термічне знешкодження відходів категорії В може здійснюватись децентралізованим способом (інсинератори або інші установки термічного знешкодження, що призначені для застосування з цією метою). Термічне знешкодження відходів категорії В може здійснюватись централізованим способом.
18. Патологоанатомічні та органічні операційні відходи категорії В (органи, тканини) підлягають кремації (спалюванню).
20. Відходи категорії В після знезараження передаються на підприємства, що мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та мають відповідне сертифіковане обладнання.
Оскільки предметом закупівлі є послуги поводження з медичними відходами, що відносяться до небезпечних відходів категорії В, відповідно, вони підлягають знешкодженню, тому зміна дозвільних видів діяльності за ліцензією на поводження з небезпечними відходами на УИТИЛІЗАЦІю АБО ВИДАЛЕННЯ не відповідає вимогам діючого законодавства, згідно предмету закупівлі.
5dade00909ed78f19ac1902755e8609d
f4def25066d80a930df8f77a3d49c7f8