Частини турбін (Турбіни та мотори (Запасні частини до ГТК-10)) Parts of turbines (Turbines and engines (spare parts for GTK-10))

  • Ідентифікатор тендеру UA-2016-12-26-000549-a
  • 42110000-3 - Турбіни та мотори
  • Не відбулася
Найменування замовника:
Філія "ВРТП "УКРГАЗЕНЕРГОСЕРВІС" ПАТ "УКРТРАНСГАЗ"
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Сорока Інна Володимирівна, +380444063318 , soroka-iv@utg.ua
Адреса замовника
Україна, Боярка, 08151, Київська обл., вул. Маяковського, 49, м. Боярка, Києво-Святошинський район, Київської області,
Очікувана вартість
41 314 656.40 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 2.06.17
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 12.02.2017 17:00

Оскарження умов:

до 18.02.2017 00:00

Подання пропозицій:

22.02.2017 17:00

Очікувана вартість
41 314 656 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Запасні частини до ГТК-10

Тендерна документація

Запитання до процедури

просимо розяснити

Дата подання: 28.01.2017 15:20
Дата відповіді: 31.01.2017 16:28
27.12.2016 Філією "ВРТП "УКРГАЗЕНЕРГОСЕРВІС" ПАТ "УКРТРАНСГАЗ" (далі - Замовник) в електронній системі публічних закупівель «ProZorro» оприлюднено оголошення про проведення тендеру на закупівлю: частини турбін (Турбіни та мотори (Запасні частини до ГТК-10)), оголошення № UA-2016-12-26-000549-a. Згідно з пунктом 1.1.1. Кваліфікаційних критеріїв (Додаток ІІ до Тендерної документації) від Учасника торгів у складі тендерної пропозиції вимагалося подання довідки (скан-копія з оригіналу документу, у довільній формі) з підтвердженням наявності працівників, які мають необхідні знання та досвід (з зазначенням кількості та кваліфікації працівників, які будуть залучені для здійснення поставки). В подальшому до пункту 1.1.1. Кваліфікаційних критеріїв були внесені зміни, згідно з якими від Учасника торгів у складі тендерної пропозиції вимагалося подання інформації (скан-копія з оригіналу довідки в довільній формі) з підтвердженням виконання аналогічного/их договору/ів щодо закупівлі запасних частин до ГПА підприємствам нафтогазового комплексу за останні 5 років (період 2012-2016 роки) із зазначенням: предмету договору/ів, найменування замовника/ів, його/їх адреса/и та контактний/і телефон/и, рік/роки виконання договору/рів. Разом з тим, незрозуміло, чим викликана необхідність внесення зазначених змін до Тендерної документації та визначення періоду, за який учасник торгів повинен надати інформацію з підтвердженням виконання аналогічного/их договору/ів - за останні 5 років (2012-2016 роки). На думку заявника, вказана вимога носить дискримінаційний характер та спрямована на звуження кола учасників процедури закупівлі, чим порушує принцип здійснення закупівель, оскільки унеможливлює участь у зазначених торгах учасників, які реалізують аналогічну продукцію за період менший, ніж визначений Замовником – 2012-2016 роки, а також новостворених суб’єктів господарювання та постачальників, які виконували аналогічні договори до 2012 року. З огляду на наведене, просимо роз’яснити, чим викликана необхідність внесення змін до Тендерної документації в частині положення п.1.1.1. Кваліфікаційних критеріїв щодо встановлення періоду, за який учасник торгів повинен підтвердити виконання аналогічного/их договору/ів.
Розгорнути Згорнути

відповідь:


На ваше запитання, щодо необхідності внесення зазначених змін до тендерної документації, повідомляємо, що Замовник, згідно Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 за №922-VIII., має право з власної ініціативи чи за результатами звернень або на підставі рішення органу оскарження внести зміни до тендерної документації.
ВРТП “УКРГАЗЕНЕРГОСЕРВІС” здійснює сервісне технічне обслуговування та ремонт газоперекачувальних агрегатів (ГПА), обладнання компресорних станцій (КС) на об’єктах ПАТ «УКРТРАНСГАЗ». КС відносяться до об’єктів підвищеної небезпеки, а виконання робіт на них - до робіт підвищеної небезпеки. Тому неякісне або невчасне забезпечення запасними частинами до газоперекачувальних агрегатів (ГПА), може призвести до збільшення терміну ремонтів обладнання КС, що в свою чергу може призвести до зриву роботи ГТС України та невиконання запланованих обсягів постачання природного газу, як Європейським, так і українським споживачам.
Несвоєчасне виконання ремонту обладнання, може призвести до виходу з ладу ГПА та КС, що приведе до великих матеріальних втрат та травмування або смерті обслуговуючого чи ремонтного персоналу компресорної станції.
Крім того, враховуючи ті обставини, що на сьогоднішній день заводи-виробники даних запасних частин до ГПА, знаходяться за межами території України, ринок постачальників запчастин до даних ГПА змінився, що призвело до збільшення фактів появи на ринку України неякісних та контрафактних запчастин до ГПА. Саме цей факт сприяв до необхідності внесення зазначених змін до тендерної документації.
Від Учасника торгів у складі тендерної пропозиції вимагалося подання інформації (скан-копія з оригіналу довідки в довільній формі) з підтвердженням виконання аналогічного/их договору/ів щодо закупівлі запасних частин до ГПА підприємствам нафтогазового комплексу за останні 5 років (період 2012-2016 роки) із зазначенням: предмету договору/ів, найменування замовника/ів, його/їх адреса/и та контактний/і телефон/и, рік/роки виконання договору/рів, яка обумовлена тим, що якщо Учасник торгів є виробником, він має підтвердити даний критерій, оскільки особливо важливо, щоб запасні частини були новими, якісними і сучасними. Якщо Учасник не є виробником, а є дилер або представник, він теж має надати документи про повноваження, чинні на даний момент. Такі документи від виробника обмежені в часі, і компаніям, які не ведуть господарську діяльність в даному напрямку вони не надаються. Також, викладені вимоги не звужують коло потенційних постачальників, оскільки Учасники, які зареєстровані в поточному році, можуть надати підтвердження повного виконання договорів, адже такі контракти не обов’язково мають бути укладені на бюджетний рік, а можуть мати періодом декілька місяців або навіть тижнів. Учасник не зобов’язаний такі договори укладати саме за бюджетні кошти або за кошти інших замовників, або на суми, які є вищими від зазначених у статті 2 Закону.
Крім того, згідно Наказу, Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 квітня 2012 р. за N 571/20884 «Про затвердження Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів» із змінами і доповненнями - «Договори, угоди (аудиторські, господарські, операційні тощо)» зберігаються після закінчення строку дії договору, угоди протягом 3 років. Нами зазначений період п’ять років. Тому, на нашу думку, внесення зазначених змін не містить дискримінаційних ознак та не обмежує коло нових постачальників, оскільки не порушують кількісну характеристику зазначеної вимоги- критерія «надання документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору», вимагався хоча б один договір за визначений період.
Таким чином, звернення Учасника, щодо встановлення дискримінаційних вимог до учасників торгів, які спрямовані на звуження кола учасників процедури закупівлі, вважати безпідставною. Залишити викладений додаток №2 «Кваліфікаційні критерії до учасників торгів» у тому вигляді, як викладено останньою редакцією внесених змін.

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2016-12-26-000549-a.c1

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВ ГАЛНАФТОГАЗ, Код ЄДРПОУ:34857033
Дата подання: 28.01.2017 15:22
ВИМОГА
щодо усунення порушень

27.12.2016 Філією "ВРТП "УКРГАЗЕНЕРГОСЕРВІС" ПАТ "УКРТРАНСГАЗ" (далі - Замовник) в електронній системі публічних закупівель «ProZorro» оприлюднено оголошення про проведення тендеру на закупівлю: частини турбін (Турбіни та мотори (Запасні частини до ГТК-10)), оголошення № UA-2016-12-26-000549-a.
Згідно з пунктом 1.1.1. Кваліфікаційних критеріїв (Додаток ІІ до Тендерної документації, в початковій редакції) від Учасника торгів у складі тендерної пропозиції вимагалося подання довідки (скан-копія з оригіналу документу, у довільній формі) з підтвердженням наявності працівників, які мають необхідні знання та досвід (з зазначенням кількості та кваліфікації працівників, які будуть залучені для здійснення поставки).
В подальшому до пункту 1.1.1. Кваліфікаційних критеріїв були внесені зміни, згідно з якими від Учасника торгів у складі тендерної пропозиції вимагалося подання інформації (скан-копія з оригіналу довідки в довільній формі) з підтвердженням виконання аналогічного/их договору/ів щодо закупівлі запасних частин до ГПА підприємствам нафтогазового комплексу за останні 5 років (період 2012-2016 роки) із зазначенням: предмету договору/ів, найменування замовника/ів, його/їх адреса/и та контактний/і телефон/и, рік/роки виконання договору/рів.

Статтею 3 Закону визначено, що закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об'єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням.

Разом з тим, незрозуміло, чим викликана необхідність внесення зазначених змін до Тендерної документації та визначення періоду, за який учасник торгів повинен надати інформацію з підтвердженням виконання аналогічного/их договору/ів - за останні 5 років (2012-2016 роки).
На думку заявника, вказана вимога носить дискримінаційний характер та спрямована на звуження кола учасників процедури закупівлі, чим порушує принцип здійснення закупівель, оскільки унеможливлює участь у зазначених торгах учасників, які реалізують аналогічну продукцію за період менший, ніж визначений Замовником – 2012-2016 роки, а також новостворених суб’єктів господарювання та постачальників, які виконували аналогічні договори до 2012 року.

Відповідно до ч. 3 ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.
Відповідно до ч. 4 ст. 22 Закону тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

З огляду на наведене, керуючись ч. 1 ст. 23 Закону звертаємося до вас із вимогою щодо усунення допущених порушень під час проведення процедури закупівлі шляхом внесення необхідних змін до тендерної документації.

У разі відмови у задоволенні порушених питань, будемо вимушені в установленому законодавством порядку звернутися до Антимонопольного комітету України та до господарського суду за захистом своїх порушених прав.


Директор
ТОВ «Галнафтогаз» _______________ Наменанік О.Я.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

31.01.2017 16:29
Відповідь на вимогу
На ваше запитання, щодо необхідності внесення зазначених змін до тендерної документації, повідомляємо, що Замовник, згідно Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 за №922-VIII., має право з власної ініціативи чи за результатами звернень або на підставі рішення органу оскарження внести зміни до тендерної документації.
ВРТП “УКРГАЗЕНЕРГОСЕРВІС” здійснює сервісне технічне обслуговування та ремонт газоперекачувальних агрегатів (ГПА), обладнання компресорних станцій (КС) на об’єктах ПАТ «УКРТРАНСГАЗ». КС відносяться до об’єктів підвищеної небезпеки, а виконання робіт на них - до робіт підвищеної небезпеки. Тому неякісне або невчасне забезпечення запасними частинами до газоперекачувальних агрегатів (ГПА), може призвести до збільшення терміну ремонтів обладнання КС, що в свою чергу може призвести до зриву роботи ГТС України та невиконання запланованих обсягів постачання природного газу, як Європейським, так і українським споживачам.
Несвоєчасне виконання ремонту обладнання, може призвести до виходу з ладу ГПА та КС, що приведе до великих матеріальних втрат та травмування або смерті обслуговуючого чи ремонтного персоналу компресорної станції.
Крім того, враховуючи ті обставини, що на сьогоднішній день заводи-виробники даних запасних частин до ГПА, знаходяться за межами території України, ринок постачальників запчастин до даних ГПА змінився, що призвело до збільшення фактів появи на ринку України неякісних та контрафактних запчастин до ГПА. Саме цей факт сприяв до необхідності внесення зазначених змін до тендерної документації.
Від Учасника торгів у складі тендерної пропозиції вимагалося подання інформації (скан-копія з оригіналу довідки в довільній формі) з підтвердженням виконання аналогічного/их договору/ів щодо закупівлі запасних частин до ГПА підприємствам нафтогазового комплексу за останні 5 років (період 2012-2016 роки) із зазначенням: предмету договору/ів, найменування замовника/ів, його/їх адреса/и та контактний/і телефон/и, рік/роки виконання договору/рів, яка обумовлена тим, що якщо Учасник торгів є виробником, він має підтвердити даний критерій, оскільки особливо важливо, щоб запасні частини були новими, якісними і сучасними. Якщо Учасник не є виробником, а є дилер або представник, він теж має надати документи про повноваження, чинні на даний момент. Такі документи від виробника обмежені в часі, і компаніям, які не ведуть господарську діяльність в даному напрямку вони не надаються. Також, викладені вимоги не звужують коло потенційних постачальників, оскільки Учасники, які зареєстровані в поточному році, можуть надати підтвердження повного виконання договорів, адже такі контракти не обов’язково мають бути укладені на бюджетний рік, а можуть мати періодом декілька місяців або навіть тижнів. Учасник не зобов’язаний такі договори укладати саме за бюджетні кошти або за кошти інших замовників, або на суми, які є вищими від зазначених у статті 2 Закону.
Крім того, згідно Наказу, Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 квітня 2012 р. за N 571/20884 «Про затвердження Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів» із змінами і доповненнями - «Договори, угоди (аудиторські, господарські, операційні тощо)» зберігаються після закінчення строку дії договору, угоди протягом 3 років. Нами зазначений період п’ять років. Тому, на нашу думку, внесення зазначених змін не містить дискримінаційних ознак та не обмежує коло нових постачальників, оскільки не порушують кількісну характеристику зазначеної вимоги- критерія «надання документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору», вимагався хоча б один договір за визначений період.
Таким чином, звернення Учасника, щодо встановлення дискримінаційних вимог до учасників торгів, які спрямовані

Документи

31.01.2017 16:28
Відповідь.doc

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання