Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів) Catering services (feeding services for preschool educational instituations)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2017-07-05-002127-b
  • 55520000-1 - Кейтерингові послуги
  • Не відбулася
Найменування замовника:
ДЕПАРТАМЕНТ ГУМАНІТАРНОЇ ПОЛІТИКИ ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Олена Самець, +380677674083 , sameclena@gmail.com
Адреса замовника
Україна, м.Дніпро, 49000, Дніпропетровська область, проспект Дмитра Яворницького, 75А
Очікувана вартість
57 430 085 UAH без ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 23.11.17
  • Відгуки 3
  • Інформація про тендер

Чи є вимоги до учасників закупівлі неупередженими і такими, що не створюють переваги окремим учасникам??

Ні

1. Національний класифікатор «Єдиний закупівельний словник» ДК 021:2015 призначений замовникам державних закупівель для описування в повідомленнях про запрошення до участі в торгах (тендерах) предмета державних закупівель, а також вітчизняним товаровиробникам і надавачам послуг для пошуку тендерних пропозицій як у межах, так і поза межами України.
Згідно Єдиного закупівельного словника код за ДК 021:2015:55520000-1 – Кейтерингові послуги, відноситься до розділу 55000000-0 - ресторанні послуги та послуги з роздрібної торгівлі, що жодним чином не може застосовуватись до закупівель послуг з харчування для дошкільних навчальних закладів.
Так, основні вимоги щодо роботи суб’єктів господарської діяльності, що здійснюють діяльність на території України у сфері ресторанного господарства, закріплено в Правилах роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства № 219, розроблених відповідно до Законів України «Про захист прав споживачів» і «Про безпечність та якість харчових продуктів».
Оскільки в ДСТУ 4281:2004 «Заклади ресторанного господарства. Класифікація», кейтеринг віднесено до підприємств ресторанного господарства, Правила роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства № 219 поширюються і на діяльність підприємств кейтерингу.
Зокрема, до основних вимог, наведених в правилах і які безпосередньо мають виконуватися підприємствами кейтерингу, чи ресторанами, які надають послуги кейтерингу, відносять розрахунки за продукцію й надані послуги в закладах ресторанного господарства за готівку та/або в безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
В той же час, згідно п. 3. 5. Договору ( додаток № 4 до Тендерної документації) зазначено, що оплата має бути перерахована Виконавцю протягом 10-ти банківських днів з моменту підпису рахунку та акта виконаних робіт згідно статті 49 Бюджетного кодексу України.
Таким чином, кейтерингові послуги не можуть застосовуватись до закупівель послуг з харчування дітей в дошкільних навчальних закладах, а розрахунки за договором не можуть бути здійснені, так як суперечать Правилам роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства № 219 (ДСТУ 4281:2004).

2. Відповідно до п. 5 розділу ІІІ Тендерної документації, учасник повинен надати документи, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційному критерію «Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів».
При цьому, не може вважатись аналогічним договором такий, при якому не прослідковується повний цикл організації гарячого харчування, зокрема, разові та поодинокі договори на послуги з організації харчування під час проведення короткострокових заходів (фестивалів, свят, конкурсів, оглядів, концертів, виставок, конференцій, семінарів, тощо).
Цілком очевидно, що поняття кейтерингові послуги не можуть застосовуватись до закупівель послуг з харчування для дошкільних навчальних закладів, а тому зважаючи на те, що не існує такого предмету закупівлі, а відкриті торги із закупівлі за зазначеним предметом кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів) не проводились раніше, то відповідно і досвіду роботи за аналогічними договорами у жодного суб’єкта господарювання бути не може.
Тендерною документацією (аркуш 12, останній абзац) передбачено, що учасники зобов’язані подати не менше одного аналогічного договору, окремо, за останні два бюджетні періоди (2016 та 2017 рік).
В той же час на аркуші 14 (абзац перший) вимагається документально підтверджена інформація в довільній формі з листами відгуками від контрагентів за договорами, що учасник має досвід роботи на ринку надання послуг харчування не менше п’яти років до дати оголошення даної закупівлі.
Таким чином, некоректно визначено за який період Учасникам необхідно надати документально підтверджену інформацію про досвід роботи за аналогічними договорами.
Більш того, незрозуміло чому не може вважатись аналогічним договором разовий договір на послуги з організації харчування , в тому числі під час проведення короткострокових заходів.
Зазначене положення є дискримінаційним так як існує безліч заходів, що належним чином обслуговуються потенційними учасниками вказаного вище тендеру, які тривають декілька днів та передбачають організацію масового харчування двічі, тричі на день (фестивалів, свят, конкурсів, оглядів, концертів, виставок, конференцій, семінарів, тощо)
Отже, вимога надати підтвердження досвіду роботи за аналогічними договорами за останні два бюджетні періоди або ж не менше п’яти років до дати оголошення даної закупівлі є дискримінаційною відносно потенційних учасників вказаного вище тендеру, а також не може бути задоволена зважаючи на відсутність такого предмету закупівлі – кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів) .

3. Відповідно до п. 5 розділу ІІІ Тендерної документації, учасник для підтвердження наявності працівників відповідної кваліфікації, що мають необхідні знання та досвід повинен подати довідку, яка міститиме копії документів, що підтверджують наявність трудових відносин між учасником та всіма працівниками, вказаними згідно відповідної довідки: копії наказів про прийняття на роботу таких працівників, або копії інших документів (витяги з трудових книжок із записами щодо прийняття на роботу таких працівників, або копії договорів щодо надання послуг спеціалістами, тощо), або копія штатного розпису або один із документів, що підтверджують наявність найманих працівників згідно чинного законодавства про працю (допускається подання інформації без зазначення посадових окладів працівників), копії санітарних книжок водія (обов’язково), експедитора (обов’язково) та вантажника (за наявності) та працівників, що мають безпосереднє відношення до роботи за зазначеним предметом закупівлі. Обов’язково наявність в штаті Учасника технолога, або особи, яка виконує такі функції згідно посадової інструкції з наданням документу про відповідну освіту.
Оскільки, надання послуг, що складають предмет закупівлі буде надаватись за місцезнаходженням 174 навчально-виховних закладів Замовника, учасники зобов’язані документально підтвердити наявність працівників, що будуть відповідати за якість надання послуг по кожному такому об’єкту, з розрахунку не більше 10-ти закладів на одну відповідальну особу.
При цьому, кожен із таких відповідальних осіб учасника закупівлі за надання послуг по об’єкту (закладу, харчоблоку) повинен мати спеціальну фахову освіту в сфері громадського харчування, про що надається відповідні документи, що підтверджують освітню спеціалізацію працівника (відповідальної особи). Учасник повинен надати гарантійний лист про можливість забезпечення необхідною кількістю відповідальних працівників (не менше 18 осіб), що мають спеціальну фахову освіту в сфері громадського харчування на дату укладання договору про закупівлю в разі визнання його переможцем процедури закупівлі.
За довідкою про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід зазначаються усі працівники в розумінні трудового законодавства, що будуть залучені до надання послуг, правові підстави найму таких працівників, а також окремо посилання на правовстановлюючі підстави залучення інших осіб, за цивільно-правовими угодами, інформація про яких повинна співпадати та бути взаємопов’язаною із копіями підтвердних документів, що надаються за змістом тендерної документації.
Згідно п. 5.3.12 Договору, Виконавець зобов’язаний у день підписання Договору надати інформацію щодо повного штатного складу працівників, які будуть задіяні в організації харчування дітей на харчоблоках дошкільних закладів Замовника, включаючи водіїв, експедиторів, посудомийок, інших працівників кухні (за потребою) та надати копії медичних книжок, завірені підписом уповноваженої на підписання договору особи та печаткою.
Отже, п.5 розділу ІІІ Тендерної документації одночасно містить вимогу документально підтвердити наявність працівників, що будуть відповідати за якість надання послуг по кожному об’єкту та вимогу надати гарантійний лист про можливість забезпечення необхідною кількістю відповідальних працівників в той час коли Договором зобов’язано у день підписання Договору надати інформацію щодо повного штатного складу працівників.
Окремо звертаю увагу на те, що обов’язкова наявність в штаті Учасника технолога, або особи, яка виконує такі функції згідно посадової інструкції з наданням документу про відповідну освіту передбачена лише Тендерною документацію.

4. Пунктом 5 розділу ІІІ Тендерної документації визначено документи, які повинен подати Учасник для підтвердження того, що він здійснює господарську діяльність відповідно до положень установчих документів (статуту) та відповідно до вимог чинного законодавства, зокрема: сертифікат на систему управління якістю (ISO 9001), що виданий уповноваженим органом.
Однак, відповідно до Національного стандарту України ДСТУ ІSO 9001 вимоги до систем управління якістю, установлені в цьому стандарту, доповнюють вимоги до продукції.
Згідно з розділом «НАЦІОНАЛЬНИЙ ВСТУП» національного стандарту ДСТУ ІSO 9001:2009 «Системи управління якістю. Вимоги» цей стандарт рекомендовано застосовувати для сертифікування систем управління якістю.
Отже, застосування стандарту ДСТУ ІSO 9001 для сертифікування систем управління якістю носить рекомендаційний характер.
Наявність зазначеного Сертифікату у одного із учасників ніяким чином не підтверджує того, що останній здійснює господарську діяльність відповідно до положень установчих документів та вимог чинного законодавства, так як зазначений сертифікат видається на конкретно зазначене найменування суб’єкта господарювання та адресу, а зважаючи на те, що послуги повинні надаватись згідно Інструкції № 298/227 від 17.04.2006р. відповідно до дислокації дошкільних закладів, то його наявність немає ніякого сенсу у виборі переможця, а тому ця вимога є дискримінаційною, яка звужує коло потенційних учасників процедури закупівлі.

Опис вимог

Чи дозволяють вимоги до предмету закупівлі придбати якісний товар за оптимальну ціну?? - НІ

Конкурентність

Чи здатні такі вимоги забезпечити максимальну конкуренцію серед учасників?
НІ

Якість товару

Чи зрозуміло потенційному постачальнику товар якої якості очікує придбати замовник??
ТАК

Критерії оцінки

Чи передбачена процедура оцінки якісних критеріїв предмету закупівлі на етапі кваліфікації/укладання договору/виконання договору??
НІ

Умови закупівлі:

Рішенням Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України №6362 –р/пк-пз від 13.09.2017 року було зобов’язано Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради внести зміни до тендерної документації за процедурою закупівлі ДК 021:2015:55520000-1 – Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів), оголошення про проведення якої оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2017-07-05-002127-b, з метою усунення порушень, які викладені у мотивувальній частині рішення.
Зокрема, в мотивувальній частині було встановлено, що:
«Згідно з пунктом 4.1 додатку 4 Документації» строк (термін) надання послуг: протягом вересня-грудня 2017 року (за виключенням вихідних та святкових днів).
Відповідно до інформації, оприлюдненої на веб-порталі Уповноваженого органу, станом на 13.09.2017 аукціон призначено на 05.10.2017
Таким чином, виконання договору у вересні 2017 року є неможливим.
Враховуючи наведене, умови документації містять неузгодженість між собою, яка призводить до унеможливлення учасниками коректно розрахувати вартість та зміст своїх тендерних пропозицій.
Встановивши зазначену вимогу, Замовник порушив принципи здійснення закупівель, встановлені статтею 3 Закону, зокрема, принцип відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель.
Враховуючи наведене, Замовник повинен внести зміни до Документації в цій частині.»
Відповідно до ст. 19 Конституції України «Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.»
Відповідно до ч.12 ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі»: «Рішення органу оскарження набирають чинності з дня їх прийняття та є обов’язковими для виконання замовниками, особами, яких вони стосуються.»
Відповідно до ч.2 ст. 23 Закону України «Про публічні закупівлі» «Зміни, що вносяться замовником до тендерної документації, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у вигляді нової редакції тендерної документації додатково до початкової редакції тендерної документації. Замовник разом із змінами до тендерної документації в окремому документі оприлюднює перелік змін, що вносяться. Положення тендерної документації, до яких вносяться зміни, відображаються у вигляді закреслених даних та повинні бути доступними для перегляду після внесення змін до тендерної документації.»
21.09.2017 о 20:33 Замовником, на веб-порталі Уповноваженого органу, розміщено Перелік змін – 21.09.2017р. та Тендерна доументація - зі змінами ІV, якими внесено зміни до тендерної документації.
Проте, всупереч вимогам Конституції України та Закону України «Про публічні закупівлі», та рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України №6362 –р/пк-пз від 13.09.2017 року, Замовником залишено без змін пункт 4.1 додатку 4 Документації строк (термін) надання послуг: протягом вересня-грудня 2017 року (за виключенням вихідних та святкових днів), обов’язковість внесення змін до якого викладена у рішенні Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України №6362 –р/пк-пз від 13.09.2017 року.
Таким чином, станом на 24.09.2017 умови Документації за процедурою закупівлі ДК 021:2015:55520000-1 – Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів), оголошення про проведення якої оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2017-07-05-002127-b ПРОДОВЖУЮТЬ МІСТИТИ неузгодженість між собою, яка призводить до унеможливлення учасниками коректно розрахувати вартість та зміст своїх тендерних пропозицій та порушують принципи здійснення закупівель, встановлені статтею 3 Закону, зокрема, принцип відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель. Чим порушують моє право, як потенційного учасника процедури закупівель, передбачене ст. 5 Закону на вільний доступ до інформації про закупівлю, що, як наслідок, унеможливлює подання мною тендерної пропозиції щодо предмету закупівель з огляду на неможливість розрахунку загальної суми надання послуг.
Додатково зауважую, що враховуючи те, що предметом закупівлі є послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів і кількість надання цих послух (строк надання послуг) напряму залежить від кількості днів їх надання, а отже і вартість надання цих послуг напряму залежить від кількості днів їх надання (строку надання послуг).
Відповідно до ст. 21 Закону України «Про публічні закупівлі» «В оголошенні про проведення процедури відкритих торгів обов’язково зазначаються: кількість та місце поставки товарів або обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг; очікувана вартість закупівлі товарів, робіт або послуг із зазначенням інформації про включення до очікуваної вартості податку на додану вартість (ПДВ) та інших податків і зборів; строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг»
21.09.2017 року, Замовником внесено зміни до додатку 1 до тендерної документації, доповнивши його словами наступного змісту після слів «Додаток 1 до тендерної документації»: «Учасник не повинен відступати від даної форми.
В додатку 1 до тендерної документації ФОРМА "ТЕНДЕРНА ПРОПОЗИЦІЯ" зазначено наступне: «Якщо нас визначено переможцем торгів, ми беремо на себе зобов’язання підписати договір із замовником не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю та не раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.» Тобто, договір про надання послуг може бути підписано сторонами на протязі 10 днів, (як першого дня через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, так і на другий, третій, четвертий чи десятий день через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю), що в свою чергу призводить до збільшення або зменшення кількості днів надання послуг, від кількості яких, напряму залежить коректність розрахунку потенційними учасниками аукціону вартості та змісту своїх тендерних пропозицій.
Відповідно до інформації розміщеної на веб-порталі Уповноваженого органу, станом на 24.09.2017 початок аукціону стосовно даного предмету закупівлі заплановано на 06 листопада 2017 року.
Відповідно до змін внесених Замовником від 21.09.2017 Вимоги до оформлення форми «ТЕНДЕРНА ПРОПОЗИЦІЯ» (цінові показники зазначається після аукціону закупівлі та надається (завантажуються) до системи електронних закупівель лише учасником-переможцем закупівлі).
В самому додатку 1 до тендерної документації ФОРМА "ТЕНДЕРНА ПРОПОЗИЦІЯ", від якої учасники не повинні відступати, розміщено інформацію про кількість днів харчування 48.
Навіть при умові, що аукціон відбудеться 06 листопада 2017 року і оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю відбудеться 06 листопада 2017 року і договір буде підписано через 10 днів, тобто 16 листопада 2017 року, кількість днів надання послуг харчування до 31.12.2017 року жодним чином не може складати 48 днів, а становитиме 32 дні, а якщо договір буде підписано не через 10 днів, тобто не 16 листопада, а 17,18,19,20,21,22,23, чи 24 листопада, то відповідно і кількість днів надання послуги буде зменшуватись на один день, що відповідно становитиме від 26 до 32 днів.
Якщо прийняти до уваги те, що відповідно до додатку 3 до тендерної документації дана «Процедура закупівлі проводиться на очікувану вартість», а очікувана вартість становить 57 430 085,00 грн. то приблизна вартість надання послуг з харчування в день становить 1 794 690 грн, що при врахуванні різниці в кількості днів надання послуг та з невизначеністю дати підписання договору та не визначеністю точної кількості днів надання послуг, призводить до неможливості потенційними учасниками аукціону коректно розрахувати суму своїх пропозицій для участі в аукціоні до Загальної ціни яких, відповідно до додатку 1 до тендерної документації ФОРМА "ТЕНДЕРНА ПРОПОЗИЦІЯ", мають враховуватись всі затрати учасника (постачальника) на закупку продуктів, транспорт, приготування, на прибирання та миття посуду, а також з урахуванням податків і зборів, що сплачуються або мають бути сплачені, в тому числі на страхування та інше.
Враховуючи вище викладене, вважаю, що бездіяльність Замовника, щодо внесення змін до тендерної документації, обовязковість внесення яких зазначена в Рішенні Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України №6362 –р/пк-пз від 13.09.2017 року, грубо порушують принципи здійснення закупівель, викладені в ст. 3, 18, 23 Закону України «Про публічні закупівлі», а також вимоги ст. 21 Закону, щодо обов’язковості зазначення строків надання послуг.

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 15.10.2017 21:00

Оскарження умов:

до 21.10.2017 00:00

Подання пропозицій:

25.10.2017 21:00

Очікувана вартість
57 430 085 UAH без ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
1 722 902.55 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
287 150 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 Послуга
послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів
ДК 021:2015: 55520000-1 — Кейтерингові послуги

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2017-07-05-002127-b.a1

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ТОВ "АСКЕНТ-КР", Код ЄДРПОУ:38254742
Пошук по цьому автору
Дата подання: 28.07.2017 16:23

Скарга щодо порушення законодавства та встановлення замовником дискримінаційних вимог у документації конкурсних торгів

50086, Україна, Дніпропетровська обл.,м. Кривий Ріг, вул. Телевізійна,2А. ЄДРПОУ 38254742 р/р 26000053510392 в КФ ПАТ КБ «Приватбанк», МФО 305750 Вих. №435.1/20-07 від 27.07.2017р. До Антимонопольного комітету України Адреса: вул. Митрополита Василя Липківського, 45 м. Київ 03035 Суб’єкт оскарження: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «Аскент-КР» (код ЄДРПОУ 38254742) Адреса: 50086, Україна, Дніпропетровська обл.,м. Кривий Ріг, вул. Телевізійна,2А електронна пошта: tov.askent-kr@ukr.net телефон 098 728 75 79 Замовник: Департамент гуманітарної політики Дніпропетровської міської ради (код ЄДРПОУ 40506248) Адреса: 49000, Україна, Дніпропетровська область, м. Дніпро, просп. Дмитра Яворницького, 75 а електронна пошта: sameclena@gmail.com телефон: 0677674083 Інформація про закупівлю ID: 21956824ce944b61ac4c61f4602f35f6 Ідентифікатор закупівлі:UA-2017-07-05-002127-b Дата, коли суб’єкту оскарження стало відомо про неправомірні дії Замовника – 05.07.2017 року Плата за подання скарги – 5000,00 грн. Без ПДВ Скарга щодо порушення законодавства та встановлення замовником дискримінаційних вимог у документації конкурсних торгів «05» липня 2017 року Департамент гуманітарної політики Дніпропетровської міської ради (Далі — Замовник) оприлюднив Оголошення про заплановану закупівлю за предметом ДК 021:2015:55520000-1 –Кейтерингові послуги (Послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів). Ознайомившись з Тендерною документацією (Далі — Документація), ми виявили в ній вимоги, які не відповідають чинним стандартам і законодавству та обмежують конкуренцію, а саме: 1. У пункту 5 Розділу IІІ Документації міститься наступна вимога «Учасники закупівлі повинні подати наступні документи на виконання положень статті 16, 17 Закону у формі та способі, що наведено нижче: - Довідка в довільній формі, щодо наявності у учасника обладнання та матеріально-технічної бази, достатнього для виконання умов договору про закупівлю з надання послуг щодо предмету закупівлі, завірена власним підписом та печаткою учасника. Наявність обладнання та матеріально-технічної бази для надання послуг із харчування, протягом встановленого цією документацією періоду, а саме: склад (або складські приміщення) для зберігання продуктів харчування та наступного надання послуг із харчування, розташованих в адміністративно-територіальних межах місцезнаходження навчально-виховних об’єктів замовника або в сусідніх районах або сусідніх населених пунктах (в т.ч. містах), що межують із місцем розташування Замовника» Слід зазначити, що Держава, зважаючи на те, що права кожного мають бути дотримані, ставить усіх у рівні умови та забороняє дискримінувати кого б то не було. Але даною вимогою замовник територіально обмежив коло учасників. Так, Товариство з обмеженою відповідальністю «Аскент-КР» має намір взяти участь у закупівлі та має необхідні матеріально-технічні засоби та ресурси, в тому числі відповідні складські приміщення, які територіально розташовані у місті Кривому Розі. Але через дану дискримінаційну вимогу Змовник обмежив коло осіб, які можуть приймати участь у закупівлі. Так само і наше підприємство, нажаль, не може взяти участі у даній закупівлі. Частиною четвертою статті 22 Закону передбачено, що документація конкурсних торгів не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Дії Замовника (в частині встановлення зазначеної вище умови документації конкурсних торгів) порушують вимоги частини четвертої статті 22 Закону та один з основних принципів здійснення закупівель, визначених статтею 3 Закону, а саме – недискримінація учасників. Відповідно до частини першої статті 3 Закону закупівлі здійснюються, зокрема, за такими принципами, як добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням. Таким чином, вимога щодо наявності у учасника «складу (або складського приміщення) для зберігання продуктів харчування та наступного надання послуг із харчування, розташованих в адміністративно-територіальних межах місцезнаходження навчально-виховних об’єктів замовника або в сусідніх районах або сусідніх населених пунктах (в т.ч. містах), що межують із місцем розташування Замовника» є обмежуючими та дискримінаційними і порушують принципи закупівлі, визначені ЗУ “Про публічні закупівлі”. Враховуючи вищезазначене, дана вимога має бути виключена з Документації. 2. У пункту 5 Розділу IІІ Документації міститься наступна вимога до учасника «За довідкою щодо наявності у учасника обладнання та матеріально-технічної бази, достатнього для виконання умов договору про закупівлю із надання послуг щодо предмету закупівлі вказується усе обладнання яким володіє, користується учасник, правові підстави такого користування та найменування технічних засобів, обладнання, механізмів, інших виробничих об’єктів, інформація про яке повинна співпадати та бути взаємопов’язаною із підтвердними документами, що надаються за змістом тендерної документації» Нам не зрозуміла дана вимога, адже відповідно до статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям. Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв: наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору. Тобто, відповідно до Закону, Замовник може вимагати від учасників зазначення лише того обладнання, яке має бути використане для виконання цієї закупівлі. Натомість Замовник, не зрозуміло з яких підстав, вимагає від учасників надати інформацію щодо усього обладнання, яким володіють або користуються учасники. Таким чином, наступна вимога до учасників «За довідкою щодо наявності у учасника обладнання та матеріально-технічної бази, достатнього для виконання умов договору про закупівлю із надання послуг щодо предмету закупівлі вказується усе обладнання яким володіє, користується учасник, правові підстави такого користування та найменування технічних засобів, обладнання, механізмів, інших виробничих об’єктів, інформація про яке повинна співпадати та бути взаємопов’язаною із підтвердними документами, що надаються за змістом тендерної документації» є такою, що порушує ЗУ “Про публічні закупівлі”. Враховуючи вищезазначене, дана вимога має бути виключена з Документації. 3. Відповідно до пункту 5 Розділу IІІ Тендерної документації Учасники мають документально підтвердити наступну вимогу «Оскільки, надання послуг, що складають предмет закупівлі буде надаватись за місцезнаходженням 174 навчально-виховних закладів Замовника, учасники зобов’язані документально підтвердити наявність працівників, що будуть відповідати за якість надання послуг по кожному такому об’єкту, з розрахунку не більше 10-ти закладів на одну особу. При цьому, кожен із таких відповідальних осіб учасника закупівлі за надання послуг по об’єкту (закладу, харчоблоку) повинен мати спеціальну фахову освіту в сфері громадського харчування, про що надається відповідні документи, що підтверджують освітню спеціалізацію працівника (відповідальної особи). Учасник повинен надати гарантійний лист про можливість забезпечення необхідною кількістю відповідальних працівників (не менше 18 осіб), що мають спеціальну фахову освіту в сфері громадського харчування на дату укладання договору про закупівлю в разі визнання його переможцем процедури закупівлі Виникає питання, на що Замовник опирався коли робив розрахунок - одна особа на 10 закладів? Чому не три або чотири? Напрошується висновок, що дана вимога прописана конректно під якогось учасника, який в штаті має не менше 18 відповідальних осіб та з яким є відповідна домовленість. Дана вимога безспірно є дискримінуючою та обмежуючою учасників даної закупівлі, адже Замовник не може диктувати учасникам яку кількість та яких саме робітників учасники мають мати в штаті чи поза штатом для обов’язків за договором закупівлі. Частиною четвертою статті 22 Закону передбачено, що документація конкурсних торгів не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Дії Замовника (в частині встановлення зазначеної вище умови документації конкурсних торгів) порушують вимоги частини четвертої статті 22 Закону та один з основних принципів здійснення закупівель, визначених статтею 3 Закону, а саме – недискримінація учасників. Відповідно до частини першої статті 3 Закону закупівлі здійснюються, зокрема, за такими принципами, як добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням. Таким чином, вимога стосовно того, що «учасники зобов’язані документально підтвердити наявність працівників, що будуть відповідати за якість надання послуг по кожному такому об’єкту, з розрахунку не більше 10-ти закладів на одну особу. А також - Учасник повинен надати гарантійний лист про можливість забезпечення необхідною кількістю відповідальних працівників (не менше 18 осіб), що мають спеціальну фахову освіту в сфері громадського харчування на дату укладання договору про закупівлю в разі визнання його переможцем процедури закупівлі» є обмежуючими та дискримінаційними і порушують принципи закупівлі, визначені ЗУ “Про публічні закупівлі”. Враховуючи вищезазначене, дані вимоги мають бути виключені з Документації. 4. Відповідно до пункту 5 Розділу IІІ Тендерної документації «Для підтвердження реальності найманих працівників учасники зобов’язанні надати у складі тендерної пропозиції сканкопію звіту про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування до органів доходів і зборів за останній звітній період з відміткою органу Державної фіскальної служби або з електронною квитанцією про прийняття такого документу уповноваженим органом» По-перше, слід зазначити, що це - дискримінаційний підхід до розгляду та оцінки тендерних пропозицій учасників процедур закупівель, так як пропозиції одних учасників можуть відхилятись як такі, що не відповідають умовам тендерної документації, а інших, які також не відповідають умовам тендерної документації, можуть допускатись до аукціону та визначитись переможцями торгів, так як учасники (в тому числі Замовник) не будуть мати змоги перевірити дані, що викладені у звіті про суми нарахованої заробітної плати та суми нарахованого єдиного внеску, адже такою інформацією буде володіти лише сам Учасник. У даній звітності не висвітлюється посада працівника, а тому жоден з Учасників не зможе перевірити, чи подана документація стосовно 18 відповідальних осіб, або ж на 18 комірників чи водіїв. Належним підтвердженням факту працевлаштування є наказ про призначення особи на посаду та/або виписка з трудової книжки. По-друге, учасники (в тому числі наше підприємство) мають право укласти угоду з контрагентом, який буде надавати відповідну послугу та який буде мати необхідну кількість відповідальних осіб для виконання умов договору з закупівлі, а в цьому випадку учасник не може підтвердити реальність найманих працівників, адже вони будуть знаходитись у штаті контрагента. Також існує безліч інших цивільно-правових угод, за якими учасники можуть отримувати відповідні послуги, але в штаті у підприємства не буде знаходитись відповідний працівник та підприємство не буде сплачувати за нього жодних нарахувань або заробітних плат. Таким чином, вимога що учасники за для «підтвердження реальності найманих працівників зобов’язанні надати у складі тендерної пропозиції сканкопію звіту про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування до органів доходів і зборів за останній звітній період з відміткою органу Державної фіскальної служби або з електронною квитанцією про прийняття такого документу уповноваженим органом є обмежуючою та дискримінаційною і порушує принципи закупівлі, визначені ЗУ «Про публічні закупівлі». Враховуючи вищезазначене, дані вимоги мають бути виключені з Документації. 5. Відповідно до пункту 5 Розділу IІІ Тендерної документації «*Аналогичними договорами в розумінні цієї документації є договори про надання послуг із забезпечення та організації харчування. Аналогічними договорами в розумінні цієї документації є договори, що укладені із замовниками (контрагентами) за результатами конкурсного відбору або інформація про них знаходиться у публічному доступі. Учасники закупівлі повінни документально подтвердити факт проведення конкурсного відбору, за яким були укладені договори, що пропонуються до вивчення в рамках цієї закупівлі як аналогічні договори або здійснити посилання на публічне розміщення інформації про укладені аналогічні договори. Не може вважатись аналогічним договором такий, при якому не прослідковується повний цикл організації органцізації харчування, зокрема, разові та поодинокі договори на послуги з організації харчування під час проведення короткострокових заходів (фестивалів, свят, конкурсів, оглядів, концертів, виставок, конференцій, семінарів, тощо). Дану вимогу тендерної документації також слід розцінювати як дискримінуюча та така, що обмежує коло осіб, які можуть брати участь у закупівлі. Та знову ж таки складається враження, що документація прописана під конкретного учасника, який раніше працював із Замовником за аналогічним договором. Так, Замовник не вірно трактує значення аналогічного договору стверджуючи, що аналогічні договори, це договори що укладені за результатами конкурсних торгів, які знаходяться у публічному доступі (тобто публічні торги). Публічні торги проводяться загалом органами державної влади, органами місцевого самоврядування та органами соціального страхування, а також юридичні особи (підприємства, установи, організації) та їх об’єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі. Тобто, якщо наше підприємство надавало послуги з забезпечення та організації харчування лише комерційним установам та без проведення публічних торгів, то ми вже не можемо приймати участі у даній закупівлі. Встановлення Замовником вимоги, що агалогічні договори повинні бути укладені з бюджетною установою, порушує основоположні принципи вільної та ринкової економіки. Тобто Замовник надає перевагу державному сектору над приватним. Встановлення Замовником обмеження, що аналогічні договори повинні за своєю правовою природою належати до публічних закупівель – свідчить про приховану дискримінацію. Таким чином, вимога щодо аналогічних договорів, які мають бути укладені із замовниками (контрагентами) за результатами конкурсного відбору або інформація про них знаходиться у публічному доступі. Учасники закупівлі повінни документально подтвердити факт проведення конкурсного відбору, за яким були укладені договори, що пропонуються до вивчення в рамках цієї закупівлі як аналогічні договори або здійснити посилання на публічне розміщення інформації про укладені аналогічні договори. Не може вважатись аналогічним договором такий, при якому не прослідковується повний цикл організації органцізації харчування, зокрема, разові та поодинокі договори на послуги з організації харчування під час проведення короткострокових заходів (фестивалів, свят, конкурсів, оглядів, концертів, виставок, конференцій, семінарів, тощо) є обмежуючою та дискримінаційною і порушує принципи закупівлі, визначені ЗУ «Про публічні закупівлі». Враховуючи вищезазначене, дані вимоги мають бути виключені з Документації. Відповідно до вимог частини 3 Стаття 5 Закону Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Дискримінація (від латинського discriminatio – відмінність) – це утиск або позбавлення прав одних економічних суб'єктів (держав, підприємств, громадян) порівняно з іншими без законних на те підстав. Економічна дискримінація приводить до того, що суб'єкт, що дискримінується, опиняється в невигідному, несприятливому становищі. Дискримінація – будь-яка відмінність, виключення, обмеження або перевага, що заперечує або зменшує рівне здійснення прав. Поняття охоплює виключення або обмеження можливостей для членів певної групи відносно можливостей інших груп. Наявність порушених прав обґрунтовується тим фактом, що Скаржник бажає взяти участь у відповідній процедурі та реально претендує на укладення договору з Замовником у майбутньому, ТОВ «Аскент-КР» має необхідний досвід, матеріально-технічну базу та штат працівників для виконання умов договору за даним предметом закупівлі. Проте, через дискримінаційні та незаконні вимоги Замовника викладені у тендерній документації, наше підприємство не може прийняти участі у закупівлі. Відповідно до Документації кінцевий строк для подання пропозицій встановлено «04» серпня 2017 року. Період оскаржень – до «31» липня 2017 року Виходячи з вищевикладеного та керуючись ст. 18 ЗУ «Про публічні закупівлі» та Конституцією України, ПРОСИМО: 1. Прийняти Скаргу до розгляду 2. Зобов’язати замовника усунути дискримінаційні умови зазначені вище та привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства. Додатки: 1.Докази оплати за подання скарги з відміткою про зарахування коштів до державного бюджету; 2.Копія договору оренди складського приміщення. З повагою Директор ТОВ «Аскент-КР» В.І. Момот
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 01.08.2017 20:12

Кількість скарг: UA-2017-07-05-002127-b.b2

Статус:
Залишено без розгляду

Скаржник: Баклаєнко Д.І, Код ЄДРПОУ:2992915094
Пошук по цьому автору
Дата подання: 30.07.2017 13:34

Скарга в порядку статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі

Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель 03680, м. Київ-35, вул. Митрополита В. Липківського, 45 Найменування суб’єкта оскарження: Фізична особа – підприємець Баклаєнко Дмитро Іванович Ідентифікаційний номер 2992915094 Адреса суб’єкта оскарження: 51200 Дніпропетровська область, місто Новомосковськ, вул. Жовтнева, буд.10, кв.620 тел. 067-425-09-53 E-mail: a4250953@gmail.com Представник скаржника (адвокат) : Завальнюк Валентин Вікторович Свідоцтво Київської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури №3384/10 від 19.07.2007 року 09800, Київська область м. Тетіїв, вул. Соборна 29, кв.8 тел. 067-261-48-21 Найменування замовника: Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради Код ЄДРПОУ 40506248 49000, м. Дніпро, просп. Дмитра Яворницького, буд. 75а Номер оголошення про проведення процедури закупівлі, що оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу та назва предмету закупівлі: UA-2017-07-05-002127-b ДК 021:2015:55520000-1 – Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів) ID: 21956824ce944b61ac4c61f4602f35f6 Дата, коли суб’єкту оскарження стало відомо про неправомірні дії замовника 27.07.2017 року Плата за подання скарги 5000 грн, без ПДВ СКАРГА в порядку статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» у формі електронного документа в прикріпленому файлі
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Залишено без розгляду

Кількість скарг: UA-2017-07-05-002127-b.c3

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: Баклаєнко Д.І, Код ЄДРПОУ:2992915094
Пошук по цьому автору
Дата подання: 25.08.2017 17:25

Скарга в порядку статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі»

Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель 03680, м. Київ-35, вул. Митрополита В. Липківського, 45 Найменування суб’єкта оскарження: Фізична особа – підприємець Баклаєнко Дмитро Іванович Ідентифікаційний номер 2992915094 Адреса суб’єкта оскарження: 51200 Дніпропетровська область, місто Новомосковськ, вул. Жовтнева, буд.10, кв.620 тел. 067-425-09-53 E-mail: a4250953@gmail.com Представник скаржника (адвокат) : Завальнюк Валентин Вікторович Свідоцтво Київської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури №3384/10 від 19.07.2007 року 09800, Київська область м. Тетіїв, вул. Соборна 29, кв.8 тел. 067-261-48-21 Найменування замовника: Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради Код ЄДРПОУ 40506248 49000, м. Дніпро, просп. Дмитра Яворницького, буд. 75а Номер оголошення про проведення процедури закупівлі, що оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу та назва предмету закупівлі: UA-2017-07-05-002127-b ДК 021:2015:55520000-1 – Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів) ID: 21956824ce944b61ac4c61f4602f35f6 Дата, коли суб’єкту оскарження стало відомо про неправомірні дії замовника 22.08.2017 року Плата за подання скарги 5000 грн, без ПДВ СКАРГА (в порядку статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі») 22 серпня 2017 року на веб-порталі Уповноваженого органу оприлюднено зміни від 22 серпня 2017 року до оголошеної 04 липня 2017 року Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради в порядку ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) процедури відкритих торгів із закупівлі послуг – код за ДК 021:2015:55520000-1 – Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів) та затверджено тендерну документацію. Номер оголошення про проведення процедури UA-2017-07-05-002127-b. Відповідно до ст. 21 Закону «В оголошенні про проведення процедури відкритих торгів обов’язково зазначаються: кількість та місце поставки товарів або обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг; очікувана вартість закупівлі товарів, робіт або послуг із зазначенням інформації про включення до очікуваної вартості податку на додану вартість (ПДВ) та інших податків і зборів; строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг» Відповідно до переліку змін до тендерної документації, 22 серпня 2017 року замовником внесено зміни до тендерної документації на закупівлю послуг ДК 021:2015 – 55520000-1 «Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів) (UA-2017-07-05-002127-b), щодо уточнення терміну надання послуги: - у п.4.4 «строк поставки товарів (надання послуг, виконання робіт)» частини 4 «Інформація про предмет закупівлі» розділу І «Загальні положення» слова та цифри «Вересень - грудень 2017 року» замінити словами та цифрами «з дня укладання договору до 31.12.2017 року». Відповідно до п.3 «Відхилення тендерних пропозицій», розділу V «Оцінка тендерної пропозиції» тендерною документацією встановлено, що тендерна пропозиція відхиляється замовником у разі якщо: тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації. У п. 2 «Інша інформація» розділу V «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації зазначено, що у складі тендерної пропозиції має бути надана Форма «Тендерна пропозиція» (додаток №1) і те, що Додатки наведені у документації є невід’ємною частиною документації. У Додатоку 1 до тендерної документації ФОРМА "ТЕНДЕРНА ПРОПОЗИЦІЯ" Замовником залишено без змін кількість днів харчування на вресень-грудень 2017, що становить 48 днів. п.4.1. Проекту договору (додаток №4), який також є невід’ємною частиною документації, що має бути подана в складі тендерної документації, відповідно п. 2 «Інша інформація» розділу V «Оцінка тендерної пропозиції», зазначено, що «Строк (термін) надання послуги: протягом вересня - грудня 2017 року (за виключенням вихідних та святкових днів)» Початок аукціону стосовно даного предмету закупівлі першочергово було заплановано на 11 вересня 2017 року, проте у зв’язку із розглядом скарги до процедури закупівлі (UA-2017-07-05-002127-b.a1) початок аукціону перенесено на 05 жовтня 2017 року. В Додатоку 1 до тендерної документації ФОРМА "ТЕНДЕРНА ПРОПОЗИЦІЯ" зазначено наступне: «Якщо нас визначено переможцем торгів, ми беремо на себе зобов’язання підписати договір із замовником не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю та не раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.» Тобто, договір про надання послуг може бути підписано сторонами на протязі 10 днів, (як першого дня через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, так і на другий, третій, четвертий чи десятий день через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю), що в свою чергу призводить до збільшення або зменшення кількості днів надання послуг з харчування для дошкільних навчальних закладів та, як наслідок, унеможливлює розрахунок вартості 1 дня харчування, як і унеможливлює розрахунок загальної суми надання послуг обов’язковість зазначення яких передбачено у Додатку 1 «Форма тендерної документації». Більш того, враховуючи те, що аукціон буде проведено не в вересні 2017 року, а в жовтні 2017 року, строк (термін) надання послуги (за виключенням вихідних та святкових днів) з жовтня по грудень 2017 року жодним чином не може складати 48 днів, що знову ж таки унеможливлює розрахунок вартості 1 дня харчування, як і унеможливлює розрахунок загальної суми надання послуг обов’язковість зазначення яких передбачено у Додатку 1 «Форма тендерної документації». Додатково слід зауважити, що данну закупівлю було оголошено 04 липня 2017 року, з очікуваною вартістю закупівлі 57430082,00 грн, і початок аукціону був запланований на 11 вересня 2017 року. Проте, у зв’язку із розглядом скарги до процедури закупівлі (UA-2017-07-05-002127-b.a1) початок аукціону перенесено на 05 жовтня 2017 року, а отже, є логічним зменшення кількості днів надання послуг, як і логічним є зменшення очікуваної вартості закупівлі. Враховуючи вище викладене, вважаю, що прийняте рішення Замовника, щодо уточнення терміну надання послуги, яким внесено зміни до п.4.4 «строк поставки товарів (надання послуг, виконання робіт)» частини 4 «Інформація про предмет закупівлі» розділу І «Загальні положення», а також бездіяльність замовника, щодо внесення змін щодо уточнення терміну надання послуги та визначення конкретної кількості днів надання послуги, що є предметом оголошеної закупівлі, як у проекті договору (Додаток 4), так і у Додатку 1 «Форма тендерної документації», а також бездіяльність замовника, щодо внесення змін до очікуваної вартості закупівлі, у звязку із зменшенням кількості днів надання послуг, грубо порушують принципи здійснення закупівель, викладені в ст. 3 Закону, зокрема: добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії та ефективності, об’єктивної та неупередженої оцінки тендерних пропозицій, а також вимоги ст. 21 Закону, щодо обов’язковості зазначення обсягу надання послуг, очікуваної вартості закупівлі послуг, строків надання послуг. Чим порушують моє право, як потенційного учасника процедури закупівель, передбачене ст. 5 Закону на вільний доступ до інформації про закупівлю, що, як наслідок, унеможливлює подання мною тендерної пропозиції щодо предмету закупівель з огляду на неможливість розрахунку загальної суми надання послуг. Враховуючи, що суттєві зміни до тендеру з урахуванням яких подається вказана скарга оприлюднено лише 22 серпня 2017 року, керуючись ст.8. Конституції України, ст.18 Закону України «Про публічні закупівлі», - ПРОШУ: 1. Пийняти скаргу до розгляду. 2. Встановити порушення процедури закупівлі послуг – код за ДК 021:2015:55520000-1 – Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів), оприлюднену Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради 04 липня 2017 року, зі змінами від 22 серпня 2017 року, оприлюдненими 22 сепня 2017 року (номер оголошення про проведення процедури закупівлі UA-2017-07-05-002127-b; ID: 21956824ce944b61ac4c61f4602f35f6). 3. Зобов’язати Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради привести тендерну документацію із закупівлі послуг – код за ДК 021:2015:55520000-1 – Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів), оприлюднену Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради 04 липня 2017 року, зі змінами від 22 серпня 2017 року, оприлюдненими 22 серпня 2017 року (номер оголошення про проведення процедури закупівлі UA-2017-07-05-002127-b; ID: 21956824ce944b61ac4c61f4602f35f6) у відповідність із вимогами законодавства зазначивши точну кількість днів, протягом яких будуть надаватись закуповувані послуги, а також, при необхідності внести зміни до очікуваної вартості предмету закупівель з урахуванням точної кількості днів, протягом яких будуть надаватись закуповувані послуги. 4. У разі неможливості виправити допущені порушення, відмінити процедуру закупівлі послуг – код за ДК 021:2015:55520000-1 – Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів), оприлюднену Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради 04 липня 2017року, зі змінами від 22 серпеня 2017 року, оприлюдненими 22 серпня 2017 року (номер оголошення про проведення закупівліUA-2017-07-05-002127-b; ID: 21956824ce944b61ac4c61f4602f35f6 ). 5. Повідомити адвоката суб’єкта оскарження про дату та час розгляду скарги, оскільки наявна необхідність його участі в засіданні адміністративної колегії. Додатки: - Платіжне доручення, що засвідчує сплату коштів за подання скарги з відміткою про зарахування кошті до державного бюджету; - Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; - Договір про надання правових послуг адвоката. «25» серпня 2017року ______________________ Д.І.Баклаєнко
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 30.08.2017 19:05

Кількість скарг: UA-2017-07-05-002127-b.b4

Статус:
Залишено без розгляду

Скаржник: ТОВ "АСКЕНТ-КР", Код ЄДРПОУ:38254742
Пошук по цьому автору
Дата подання: 25.08.2017 20:58

Скарга щодо порушення законодавства та встановлення замовником дискримінаційних вимог у документації конкурсних торгів

Вих. №436.1/23-08 від 23.08.2017р. До Антимонопольного комітету України Адреса: вул. Митрополита Василя Липківського, 45 м. Київ 03035 Суб’єкт оскарження: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «Аскент-КР» (код ЄДРПОУ 38254742) Адреса: 50086, Україна, Дніпропетровська обл.,м. Кривий Ріг, вул. Телевізійна,2А електронна пошта: tov.askent-kr@ukr.net телефон 098 728 75 79 Замовник: Департамент гуманітарної політики Дніпропетровської міської ради (код ЄДРПОУ 40506248) Адреса: 49000, Україна, Дніпропетровська область, м. Дніпро, просп. Дмитра Яворницького, 75 а електронна пошта: sameclena@gmail.com телефон: 0677674083 Інформація про закупівлю ID: 21956824ce944b61ac4c61f4602f35f6 Ідентифікатор закупівлі:UA-2017-07-05-002127-b Дата, коли суб’єкту оскарження стало відомо про неправомірні дії Замовника – 23.08.2017 року Плата за подання скарги – 5000,00 грн. Без ПДВ Скарга щодо порушення законодавства та встановлення замовником дискримінаційних вимог у документації конкурсних торгів «05» липня 2017 року Департамент гуманітарної політики Дніпропетровської міської ради (Далі — Замовник) оприлюднив Оголошення про заплановану закупівлю за предметом ДК 021:2015:55520000-1 –Кейтерингові послуги (Послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів). Перш за все слід зазначити, що відповідно до рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель № 5605-р/пк-пз від 16.08.2017 року було зобов’язано Замовника внести зміни до тендерної документації з метою усунення порушень, зазначених у мотивувальній частині рішення. Так, уповноваженою особою Замовника на виконання вище зазначеного рішення були внесені зміни в тендерній документації та 22.08.2017 року опубліковано перелік змін на веб-порталі Уповноваженого органу. Відповідно до частини 2 статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник має право з власної ініціативи чи за результатами звернень або на підставі рішення органу оскарження внести зміни до тендерної документації. У разі внесення змін до тендерної документації строк для подання тендерних пропозицій продовжується в електронній системі закупівель таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше ніж сім днів. Зміни, що вносяться замовником до тендерної документації, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у вигляді нової редакції тендерної документації додатково до початкової редакції тендерної документації. Замовник разом із змінами до тендерної документації в окремому документі оприлюднює перелік змін, що вносяться. Положення тендерної документації, до яких вносяться зміни, відображаються у вигляді закреслених даних та повинні бути доступними для перегляду після внесення змін до тендерної документації. Станом на сьогоднішній день Замовником не виконано вимогу статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» та не опубліковано нову редакцію тендерної документації додатково до початкової редакції тендерної документації. Таким чином, Замовника слід зобов’язати усунути порушення Закону України «Про публічні закупівлі» та опублікувати нову редакцію тендерної документації до початкової редакції тендерної документації, у випадку неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель – відмінити торги Ознайомившись з Тендерною документацією та останніми змінами (Далі — Документація), ми виявили наступні вимоги, які не відповідають чинним стандартам і законодавству та обмежують конкуренцію, а саме: 1. За змістом тендерна документація містить безліч необгрунтованих вимог щодо надання учасниками закупівлі в складі своєї пропозиції нотаріально засвідчених копій документів, такі як: - У пункту 1 Розділу IІІ Документації «Нотаріально засвідчену копію статуту або лист в довільній формі з кодом доступу до результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації, з метою доступу до результатів розгляду документів через портал електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відповідно до умов Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань». - У пункту 1 Розділу IІІ Документації «Документ, який підтверджує статус та повноваження особи на підписання документів тендерної пропозиції та/або договору за результатами торгів – повноваження щодо підпису документів тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі підтверджуються випискою з ЄДР або з протоколу засновників або наказом про призначення або довіреністю або дорученням або іншим документом, що підтверджує повноваження посадової особи учасника на підписання документів, - один із таких документів за вибором учасника, повинен бути наданий у складі тендерної документації і вигляді нотаріально-завіреної копії, що завізована нотаріусом не раніше дати оголошення цієї закупівлі»; - У пункті 5 Розділу IІІ Документації «оригінал або нотаріально завірена копія Статуту» - У пункті 5 Розділу IІІ Документації «нотаріально завірену копію акту санітарно-епідеміологічного обстеження цього об’єкта (складу (-ів), що зазначений у довідці про матеріально-технічну базу) дійсну на дату розкриття тендерної пропозиції, що виданий не раніше 2017 року» - У пункті 5 Розділу IІІ Документації «нотаріально завірену копію чинного експлуатаційного дозволу із додатками на зберігання продукції, що виданий на виконання вимог згідно Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 №771/97-ВР»; - У пункті 5 Розділу IІІ Документації «нотаріально завірену копію висновку державної санітарно епідеміологічної експертизи на складські приміщення разом з затвердженим асортиментним переліком товарів (виданий на ім’я учасника торгів або власника складських приміщень, якими документально підтверджено користується учасник закупівлі); Слід звернути увагу на те, що встановлення замовником у документації вимоги щодо необхідності нотаріального посвідчення вище згаданих документів покладає на учасників процедури закупівлі додаткові матеріальні витрати, що може призвести до удорожчання предмета закупівлі. І хоча замовник може обґрунтувати необхідність нотаріального посвідчення документів з метою недопущення подання учасниками недостовірної інформації та ефективного проведення закупівлі, а також те, що за вимогами документації учасники не повинні включати в ціну пропозиції витрати, які вони понесли у зв’язку з її підготовкою, необхідно зазначити, що така вимога замовника є порушенням принципу здійснення закупівель максимально економно та ефективно, а дії замовника є дискримінаційними. У зв’язку із тим, що тендерна пропозиція подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями та завантаженням файлів, навіщо Замовник вимагає від Учасників подання нотаріально завірені копії документів, якщо він може прямо вимагати надання оригіналів цих документів. Дана вимога взагалі не обґрунтована та свідчить про те, що Замовник навмисно ускладнює вимоги для подачі своїх пропозицій учасниками. Частиною четвертою статті 22 Закону передбачено, що документація конкурсних торгів не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Дії Замовника (в частині встановлення зазначених вище умов документації конкурсних торгів) порушують вимоги частини четвертої статті 22 Закону та один з основних принципів здійснення закупівель, визначених статтею 3 Закону, а саме – недискримінація учасників. Відповідно до частини першої статті 3 Закону закупівлі здійснюються, зокрема, за такими принципами, як добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням. Таким чином, вимога щодо надання Учасниками закупівлі нотаіальо засвідчених копій документів є необґрунтованою та дискримінаційною і порушуєь принципи закупівлі, визначені ЗУ “Про публічні закупівлі”. Враховуючи вищезазначене, дана вимога має бути виключена з Документації. 2. Відповідно до пункту 5 Тендерної документації міститься вимога до Учасників надання наступної інформації «Довідка в довільній формі, щодо наявності у учасника обладнання та матеріально-технічної бази, достатнього для виконання умов договору про закупівлю з надання послуг щодо предмету закупівлі, завірена власним підписом та печаткою учасника. Наявність обладнання та матеріально-технічної бази для надання послуг із харчування, протягом встановленого цією документацією періоду, а саме: склад (або складські приміщення) для зберігання продуктів харчування та наступного надання послуг із харчування, розташованих в адміністративно-територіальних межах місцезнаходження навчально-виховних об’єктів замовника або в сусідніх районах або сусідніх населених пунктах (в т.ч. містах), що межують із місцем розташування Замовника» Слід зазначити, що Держава, зважаючи на те, що права кожного мають бути дотримані, ставить усіх у рівні умови та забороняє дискримінувати кого б то не було. Але даною вимогою замовник територіально обмежив коло учасників. Так, Товариство з обмеженою відповідальністю «Аскент-КР» має намір взяти участь у закупівлі та має необхідні матеріально-технічні засоби та ресурси, в тому числі відповідні складські приміщення, які територіально розташовані у місті Кривому Розі. Але через дану дискримінаційну вимогу Змовник обмежив коло осіб, які можуть приймати участь у закупівлі. Так само і наше підприємство, нажаль, не може взяти участі у даній закупівлі. У Замовника відсутні жодні законні підстави для встановлення територіального обмеження знаходження складських приміщень Учасників. Так, складські приміщення (склади) слугують з метою належного зберігання продуктів харчування, а не для приготування їжі. Відповідно до п. 5.3.1. проекту договору про закупівлю Виконавець зобов’язаний забезпечити надання послуг та приготування їжі в приміщенні харчоблоку Замовника відповідно до умов цього договору і в строки, встановлені цим Договором. Відповідно до того ж самого пункту щодня проводиться бракераж вже готових блюд за участі медичного працівника дошкільного закладу . Орієнтовна віддаленість наших складських приміщень, що розташовані у місті Кривому Розі (копію договору оренди надаємо), в яких планується здійснювати зберігання продуктів харчування для приготування їжі, до місця знаходження Замовника складає менш ніж 140 км, що приблизно становить дві з половиною години їзди з точки відправлення до точки прибуття, що досить легко дозволяє кожного ранку в необхідний час здійснювати постачання продуктів харчування до місць його приготування. У тому випадку, якщо Замовник буде мати необхідність в процесі виконання умов Договору, у разі нашої перемоги у закупівлі, здійснити контроль за порядком та умовами зберігання продуктів харчування, то місце розташування нашого складського приміщення для зберігання товару не є підставою для унеможливлення здійснення такої потреби. Звісно ж що Замовник, може зазначити, що Учасник може безперешкодно взяти в оренду будь-яке складське приміщення у м. Дніпро для виконання даної вимоги Тендерної документації і це не доводить того, що наше підприємство через таку дискримінаційну вимогу не може приймати участі у закупівлі, але слід зазначити, що цінова політика вартості оренди складських приміщень у місті Дніпро або в сусідніх районах чи населених пунктах в десятки разів перевищує вартість оренди нашого складу, що складає на сьогоднішній день і до кінця поточного року 500 грн. на місяць. А отже, якщо ми будемо орендувати склади у зазначених Замовником територіальних межах, наша цінова пропозиція також зросте через занадто велику ціну оренди складських приміщень, що в свою чергу призводить до унеможливлення ефективної економії бюджетних коштів та основаного принципу Закону України «Про публічні закупівлі» Тобто, саме низька ціна орендної плати за складське приміщення, яке розташоване у місті Кривому Розі є основною підставою не наймати складських приміщень за територіальним принципом, що передбачений Документацією. А тому, наше підприємство, як потенційний учасник закупівлі, через таку дискримінаційну та обмежуючу вимогу, нажаль, не може приймати участі у закупівлі. Також, така дискримінаційна вимога може свідчити лише про той факт, що Замовник прописав дану Документацію під конкретного учасника. Частиною четвертою статті 22 Закону передбачено, що документація конкурсних торгів не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Дії Замовника (в частині встановлення зазначеної вище умови документації конкурсних торгів) порушують вимоги частини четвертої статті 22 Закону та один з основних принципів здійснення закупівель, визначених статтею 3 Закону, а саме – недискримінація учасників. Відповідно до частини першої статті 3 Закону закупівлі здійснюються, зокрема, за такими принципами, як добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням. Таким чином, вимога щодо наявності у учасника «складу (або складського приміщення) для зберігання продуктів харчування та наступного надання послуг із харчування, розташованих в адміністративно-територіальних межах місцезнаходження навчально-виховних об’єктів замовника або в сусідніх районах або сусідніх населених пунктах (в т.ч. містах), що межують із місцем розташування Замовника» є обмежуючою та дискримінаційною і порушує принципи закупівлі, визначені ЗУ “Про публічні закупівлі”. Враховуючи вище зазначене, дана вимога має бути виключена з Документації. 3. Відповідно до пункту 5 Розділу IІІ Тендерної документації Учасники мають документально підтвердити наступну вимогу «Обов’язкова наявність в штаті Учасника технолога, або особи, яка виконує такі функції згідно посадової інструкції з наданням документу про відповідну освіту. Оскільки, надання послуг, що складають предмет закупівлі буде надаватись за місцезнаходженням 174 навчально-виховних закладів Замовника, учасники зобов’язані документально підтвердити наявність працівників, що будуть відповідати за якість надання послуг по кожному такому об’єкту, з розрахунку не більше 10-ти закладів на одну особу. При цьому, кожен із таких відповідальних осіб учасника закупівлі за надання послуг по об’єкту (закладу, харчоблоку) повинен мати спеціальну фахову освіту в сфері громадського харчування, про що надається відповідні документи, що підтверджують освітню спеціалізацію працівника (відповідальної особи). Учасник повинен надати гарантійний лист про можливість забезпечення необхідною кількістю відповідальних працівників (не менше 18 осіб), що мають спеціальну фахову освіту в сфері громадського харчування на дату укладання договору про закупівлю в разі визнання його переможцем процедури закупівлі» Так, слід зазначити, що Виконавець, відповідно до вимог Договору, зобов’язаний надавати послуги якісно та своєчасно. Працівники Такого виконавця повинні на високій професійній основі без перевантажень та з дотриманням розпорядку трудової діяльності (вихідних, відпусток, лікарняних) виконувати умови Договору, а тому вважаємо, що одного технолога або особи, яка виконує такі функції згідно з посадовою інструкцією не буде вистачати, адже такий фахівець повинен кожного дня бути присутнім у місці приготування їжі, організовувати роботу та перевіряти якість та норму виходу страви. А тому Учасники мають передбачити у кожному закладі технолога або особи, що буде відповідати таким обов’язкам. Так, перш за все технолог: - організовує виробництво (розміщує обладнання, навчає правилам користування); - складає меню; - розподіляє обов'язки між кухарами та контролює їх роботу; - перевіряє норми виходу блюд продукції; - впроваджує прогресивні технології у виробництво продукції; - відповідає за справність кухонного обладнання та якість готової їжі - розробляти рецептури, оформляючи відповідні нормативні документи; - вивчає нові тенденції на ринку громадського харчування та координує роботу відповідно до них; - слідкує за асортиментом страв - контролює дотримання санітарних норм; - становить технологічні карти нових страв (розрахунок кількості продуктів, калорійності і т.д.); - здійснює своєчасне постачання виробництва сировиною, інструментами, інвентарем і т.д .; - бере участь у перепідготовці та підвищенні кваліфікації виробничих кадрів. Напрошується висновок, що дана вимога навпаки передбачена Замовником для того, щоб зменшити контроль над готовими стравами та зменшити відповідальність Виконавця за недодержання вимог Договору. Така дискримінаційна та обмежуюча вимога більш за все прописана для конкретного учасника, який звісно зможе виконати вимоги документації, адже Замовник сам прописує, що такому учаснику можна передбачити лише 18 технологів на 174 заклади. Вважаємо, що Учасники самостійно мають вирішувати, яку кількість працівників вони повинні мати для виконання умов договору закупівлі. До того ж слід наголосити на тому, що ми звісно ж можемо виконати передбачену вимогу Документації, адже в складі нашого штату передбачена і більша кількість людей, але така вимога свідчить про пряму обумовленість з певним учасником, який навіть не має достатньої кількості людей у штаті для виконання умов договору. Даний факт дуже обурює та свідчить про те, що Замовник, нажаль, не бажає керуватись основними принципами Закону України «Про публічні закупівлі», а саме – добросовісною конкуренцією між учасниками. Частиною четвертою статті 22 Закону передбачено, що документація конкурсних торгів не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Дії Замовника (в частині встановлення зазначеної вище умови документації конкурсних торгів) порушують вимоги частини четвертої статті 22 Закону та один з основних принципів здійснення закупівель, визначених статтею 3 Закону, а саме – недискримінація учасників. Відповідно до частини першої статті 3 Закону закупівлі здійснюються, зокрема, за такими принципами, як добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням. Таким чином, вимога стосовно того, що «учасники зобов’язані документально підтвердити наявність працівників, що будуть відповідати за якість надання послуг по кожному такому об’єкту, з розрахунку не більше 10-ти закладів на одну особу. А також - Учасник повинен надати гарантійний лист про можливість забезпечення необхідною кількістю відповідальних працівників (не менше 18 осіб), що мають спеціальну фахову освіту в сфері громадського харчування на дату укладання договору про закупівлю в разі визнання його переможцем процедури закупівлі» є обмежуючими та дискримінаційними і порушують принципи закупівлі, визначені ЗУ “Про публічні закупівлі”. Враховуючи вищезазначене, дана вимога має бути виключена з Документації. 4. Відповідно до пункту 5 Розділу IІІ Тендерної документації «Для підтвердження реальності найманих працівників учасники зобов’язанні надати у складі тендерної пропозиції сканкопію звіту про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування до органів доходів і зборів за останній звітній період з відміткою органу Державної фіскальної служби або з електронною квитанцією про прийняття такого документу уповноваженим органом» Слід зазначити, що у даній звітності не висвітлюється посада працівника, а тому Замовник не зможе перевірити, чи подана документація стосовно 18 технологів (відповідальних осіб), або ж на 18 комірників чи водіїв, або взагалі у штаті знаходяться лише прибиральники та адміністративний колектив, які ні якого відношення до приготування страв не мають. Належним підтвердженням факту працевлаштування є наказ про призначення особи на посаду та/або виписка з трудової книжки. За такими звітами Замовник зможе перевірити лише фактичну кількість людей на підприємстві. Це виключає можливість Замовника та бідь-кого іншого, перевірити чи Переможець дійсно здатний виконати умови Договору та тим самим перевірити його кваліфікацію та відповідність вимогам тендерної закупівлі. Замовник не хоче звертати увагу на те, що Учасник, під якого прописана документація, навіть не може підтвердити склад свого штату працівників, який має складатись з певних фахівців, а тому, в результаті не зможе належно виконувати умови Договору.. Ми не збираємось доводити, що наше підприємство не може виконати дану вимогу, адже в нашому штаті достатня кількість працівників, ми лише намагаємось довести той факт, що Замовник знову ж таки прописує тендерну документацію на користь певного учасника, що унеможливлює добросовісну конкуренцію. Також, Замовник обмежив коло учасників та унеможливив участь у закупівлі тих підприємств, які працюють на договірних засадах з фахівцями, які можуть надавати відповідну послугу з приготування їжі, зберігання продуктів харчування чи транспортування товарів до закладів (в тому числі і відповідних технологів), а в цьому випадку такий учасник не зможе підтвердити реальність найманих працівників, адже вони будуть знаходитись у штаті контрагента і як результат, не зможе виконати дискримінаційну вимогу Замовника. Таким чином, вимога що учасники з приводу того, що за для «підтвердження реальності найманих працівників зобов’язанні надати у складі тендерної пропозиції сканкопію звіту про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування до органів доходів і зборів за останній звітній період з відміткою органу Державної фіскальної служби або з електронною квитанцією про прийняття такого документу уповноваженим органом є обмежуючою та дискримінаційною і порушує принципи закупівлі, визначені ЗУ «Про публічні закупівлі». Враховуючи вищезазначене, дані вимоги мають бути виключені з Документації. 5. Відповідно до пункту 5 Розділу IІІ Тендерної документації Учасники у складі своєї тендерної пропозиції мають надати «сертифікат на систему управління якістю (ISO 9001), що виданий уповноваженим органом». Відповідно до ч. 4 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Вище зазначена вимога Замовника є дискримінаційною та обмежує конкуренцію. На сьогоднішній день діє три міжнародних стандарти: ISO 9001:2008, ISO 9001:2009 та ISO 9001:2015 «Система менеджменту якості. Вимоги». Всі ці стандарти рекомендовано застосовувати для стратифікування систем управління якістю, а отже отримання даних сертифікатів не є обов’язковою вимогою згідно з чинним законодавством України. Належне обґрунтування щодо необхідності включення вимоги стосовно надання сертифікату системи управління якістю в документації відсутнє, зокрема, незрозуміло яким чином наявність зазначеного сертифікату підтверджує належне виконання технічних вимог, установлених у Документації. Наше підприємство є потенційним учасником даної закупівлі, нами на сьогоднішній день, з врахування рекомендаційних вимог, також оформлюються документи для отримання сертифікату на систему управління якістю, але оформити даний сертифікат ми не встигаємо та не вважаємо взагалі за необхідним вимагати Замовником від Учасників даний сертифікат. З урахуванням викладеного, через дискримінаційний та обмежуючий підхід Замовника під час складання документації наше підприємство не може прийняти участі у Закупілві. Частиною четвертою статті 22 Закону передбачено, що документація конкурсних торгів не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Дії Замовника (в частині встановлення зазначеної вище умови документації конкурсних торгів) порушують вимоги частини четвертої статті 22 Закону та один з основних принципів здійснення закупівель, визначених статтею 3 Закону, а саме – недискримінація учасників. Відповідно до частини першої статті 3 Закону закупівлі здійснюються, зокрема, за такими принципами, як добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням. Таким чином, вимога щодо надання у складі пропозиції «сертифікату на систему управління якістю ISO 9001» є обмежуючою та дискримінаційною і порушує принципи закупівлі, визначені ЗУ “Про публічні закупівлі”. Враховуючи вищезазначене, дана вимога має бути виключені з Документації. 6. Відповідно до пункту 5 Розділу IІІ Тендерної документації Замовник вимагає від учасників «документально підтвердити інформацію в довільній формі з листами відгуками від контрагентів за договорами, що учасник має досвід роботи на ринку надання послуг харчування не менше п’яти років до дати оголошення даної закупівлі» Наше підприємство, ТОВ «Аскент-КР» було зареєстроване та розпочало свою діяльність з 2012 року. Перші роки нашої діяльності були направлені на оптову поставку продуктів харчування, і лише за минулі роки ми вирішили розширюватись та почали займатися також наданням послуг з харчування, і звісно ж ми не маємо досвіду роботи не менший ніж 5 років на ринку надання послуг з харчування. Та й взагалі вважаємо, що дана вимога знову ж таки є дискримінаційною, обмежуючою та такою, що унеможливлює участь тих учасників, які розпочали свою діяльність, наприклад, в минулому році. Це знову доводить, що документація прописана під конкретного учасника. У своїй тендерній документації Замовник не обґрунтовує яким чином досвід роботи протягом 5 років підтверджує достатню кваліфікацію учасників та навмисно завищує кваліфікаційні вимоги. З урахуванням викладеного, через дискримінаційний та обмежуючий підхід Замовника під час складання документації наше підприємство не може прийняти участі у Закупілві. Частиною четвертою статті 22 Закону передбачено, що документація конкурсних торгів не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Дії Замовника (в частині встановлення зазначеної вище умови документації конкурсних торгів) порушують вимоги частини четвертої статті 22 Закону та один з основних принципів здійснення закупівель, визначених статтею 3 Закону, а саме – недискримінація учасників. Відповідно до частини першої статті 3 Закону закупівлі здійснюються, зокрема, за такими принципами, як добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням. Таким чином, вимога щодо надання у складі пропозиції «сертифікату на систему управління якістю ISO 9001» є обмежуючою та дискримінаційною і порушує принципи закупівлі, визначені ЗУ “Про публічні закупівлі”. Враховуючи вищезазначене, дана вимога має бути виключені з Документації. Відповідно до вимог частини 3 Стаття 5 Закону Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Дискримінація (від латинського discriminatio – відмінність) – це утиск або позбавлення прав одних економічних суб'єктів (держав, підприємств, громадян) порівняно з іншими без законних на те підстав. Економічна дискримінація приводить до того, що суб'єкт, що дискримінується, опиняється в невигідному, несприятливому становищі. Дискримінація – будь-яка відмінність, виключення, обмеження або перевага, що заперечує або зменшує рівне здійснення прав. Поняття охоплює виключення або обмеження можливостей для членів певної групи відносно можливостей інших груп. Наявність порушених прав обґрунтовується тим фактом, що Скаржник бажає взяти участь у відповідній процедурі та реально претендує на укладення договору з Замовником у майбутньому, ТОВ «Аскент-КР» має необхідний досвід, матеріально-технічну базу та штат працівників для виконання умов договору за даним предметом закупівлі. Проте, через дискримінаційні та незаконні вимоги Замовника викладені у тендерній документації, наше підприємство не може прийняти участі у закупівлі. Відповідно до Документації кінцевий строк для подання пропозицій встановлено «30» серпня 2017 року. Період оскаржень – до «26» серпня 2017 року Виходячи з вище викладеного та керуючись ст. 18 ЗУ «Про публічні закупівлі» та Конституцією України, ПРОСИМО: 1. Прийняти Скаргу до розгляду 2. Зобов’язати замовника усунути дискримінаційні умови зазначені вище та привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства. 3. Зобов’язати замовника усунути порушення Закону України «Про публічні закупівлі» та опублікувати нову редакцію тендерної документації до початкової редакції тендерної документації, у випадку неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель – відмінити торги Додатки: 1.Докази оплати за подання скарги з відміткою про зарахування коштів до державного бюджету; 2.Копія договору оренди складського приміщення. З повагою Директор ТОВ «Аскент-КР» В.І. Момот
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Залишено без розгляду

Кількість скарг: UA-2017-07-05-002127-b.b5

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: Баклаєнко Д.І, Код ЄДРПОУ:2992915094
Пошук по цьому автору
Дата подання: 24.09.2017 22:14

СКАРГА (в порядку статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі»)

Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель 03680, м. Київ-35, вул. Митрополита В. Липківського, 45 Найменування суб’єкта оскарження: Представник скаржника (адвокат) : Фізична особа – підприємець Баклаєнко Дмитро Іванович Ідентифікаційний номер 2992915094 Адреса суб’єкта оскарження: 51200 Дніпропетровська область, місто Новомосковськ, вул. Жовтнева, буд.10, кв.620 тел. 067-425-09-53 E-mail: a4250953@gmail.com Завальнюк Валентин Вікторович Свідоцтво Київської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури №3384/10 від 19.07.2007 року 09800, Київська область м. Тетіїв, вул. Соборна 29, кв.8 тел. 067-261-48-21 Найменування замовника: Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради Код ЄДРПОУ 40506248 49000, м. Дніпро, просп. Дмитра Яворницького, буд. 75а Номер оголошення про проведення процедури закупівлі, що оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу та назва предмету закупівлі: UA-2017-07-05-002127-b ДК 021:2015:55520000-1 – Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів) ID: 21956824ce944b61ac4c61f4602f35f6 Дата, коли суб’єкту оскарження стало відомо про неправомірні дії замовника 22.09.2017 року Плата за подання скарги 5000 грн, без ПДВ СКАРГА (в порядку статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі») Рішенням Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України №6362 –р/пк-пз від 13.09.2017 року було зобов’язано Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради внести зміни до тендерної документації за процедурою закупівлі ДК 021:2015:55520000-1 – Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів), оголошення про проведення якої оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2017-07-05-002127-b, з метою усунення порушень, які викладені у мотивувальній частині рішення. Зокрема, в мотивувальній частині було встановлено, що: «Згідно з пунктом 4.1 додатку 4 Документації» строк (термін) надання послуг: протягом вересня-грудня 2017 року (за виключенням вихідних та святкових днів). Відповідно до інформації, оприлюдненої на веб-порталі Уповноваженого органу, станом на 13.09.2017 аукціон призначено на 05.10.2017 Таким чином, виконання договору у вересні 2017 року є неможливим. Враховуючи наведене, умови документації містять неузгодженість між собою, яка призводить до унеможливлення учасниками коректно розрахувати вартість та зміст своїх тендерних пропозицій. Встановивши зазначену вимогу, Замовник порушив принципи здійснення закупівель, встановлені статтею 3 Закону, зокрема, принцип відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель. Враховуючи наведене, Замовник повинен внести зміни до Документації в цій частині.» Відповідно до ст. 19 Конституції України «Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.» Відповідно до ч.12 ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі»: «Рішення органу оскарження набирають чинності з дня їх прийняття та є обов’язковими для виконання замовниками, особами, яких вони стосуються.» Відповідно до ч.2 ст. 23 Закону України «Про публічні закупівлі» «Зміни, що вносяться замовником до тендерної документації, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у вигляді нової редакції тендерної документації додатково до початкової редакції тендерної документації. Замовник разом із змінами до тендерної документації в окремому документі оприлюднює перелік змін, що вносяться. Положення тендерної документації, до яких вносяться зміни, відображаються у вигляді закреслених даних та повинні бути доступними для перегляду після внесення змін до тендерної документації.» 21.09.2017 о 20:33 Замовником, на веб-порталі Уповноваженого органу, розміщено Перелік змін – 21.09.2017р. та Тендерна доументація - зі змінами ІV, якими внесено зміни до тендерної документації. Проте, всупереч вимогам Конституції України та Закону України «Про публічні закупівлі», та рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України №6362 –р/пк-пз від 13.09.2017 року, Замовником залишено без змін пункт 4.1 додатку 4 Документації строк (термін) надання послуг: протягом вересня-грудня 2017 року (за виключенням вихідних та святкових днів), обов’язковість внесення змін до якого викладена у рішенні Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України №6362 –р/пк-пз від 13.09.2017 року. Таким чином, станом на 24.09.2017 умови Документації за процедурою закупівлі ДК 021:2015:55520000-1 – Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів), оголошення про проведення якої оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2017-07-05-002127-b ПРОДОВЖУЮТЬ МІСТИТИ неузгодженість між собою, яка призводить до унеможливлення учасниками коректно розрахувати вартість та зміст своїх тендерних пропозицій та порушують принципи здійснення закупівель, встановлені статтею 3 Закону, зокрема, принцип відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель. Чим порушують моє право, як потенційного учасника процедури закупівель, передбачене ст. 5 Закону на вільний доступ до інформації про закупівлю, що, як наслідок, унеможливлює подання мною тендерної пропозиції щодо предмету закупівель з огляду на неможливість розрахунку загальної суми надання послуг. Додатково зауважую, що враховуючи те, що предметом закупівлі є послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів і кількість надання цих послух (строк надання послуг) напряму залежить від кількості днів їх надання, а отже і вартість надання цих послуг напряму залежить від кількості днів їх надання (строку надання послуг). Відповідно до ст. 21 Закону України «Про публічні закупівлі» «В оголошенні про проведення процедури відкритих торгів обов’язково зазначаються: кількість та місце поставки товарів або обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг; очікувана вартість закупівлі товарів, робіт або послуг із зазначенням інформації про включення до очікуваної вартості податку на додану вартість (ПДВ) та інших податків і зборів; строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг» 21.09.2017 року, Замовником внесено зміни до додатку 1 до тендерної документації, доповнивши його словами наступного змісту після слів «Додаток 1 до тендерної документації»: «Учасник не повинен відступати від даної форми. В додатку 1 до тендерної документації ФОРМА "ТЕНДЕРНА ПРОПОЗИЦІЯ" зазначено наступне: «Якщо нас визначено переможцем торгів, ми беремо на себе зобов’язання підписати договір із замовником не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю та не раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.» Тобто, договір про надання послуг може бути підписано сторонами на протязі 10 днів, (як першого дня через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, так і на другий, третій, четвертий чи десятий день через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю), що в свою чергу призводить до збільшення або зменшення кількості днів надання послуг, від кількості яких, напряму залежить коректність розрахунку потенційними учасниками аукціону вартості та змісту своїх тендерних пропозицій. Відповідно до інформації розміщеної на веб-порталі Уповноваженого органу, станом на 24.09.2017 початок аукціону стосовно даного предмету закупівлі заплановано на 06 листопада 2017 року. Відповідно до змін внесених Замовником від 21.09.2017 Вимоги до оформлення форми «ТЕНДЕРНА ПРОПОЗИЦІЯ» (цінові показники зазначається після аукціону закупівлі та надається (завантажуються) до системи електронних закупівель лише учасником-переможцем закупівлі). В самому додатку 1 до тендерної документації ФОРМА "ТЕНДЕРНА ПРОПОЗИЦІЯ", від якої учасники не повинні відступати, розміщено інформацію про кількість днів харчування 48. Навіть при умові, що аукціон відбудеться 06 листопада 2017 року і оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю відбудеться 06 листопада 2017 року і договір буде підписано через 10 днів, тобто 16 листопада 2017 року, кількість днів надання послуг харчування до 31.12.2017 року жодним чином не може складати 48 днів, а становитиме 32 дні, а якщо договір буде підписано не через 10 днів, тобто не 16 листопада, а 17,18,19,20,21,22,23, чи 24 листопада, то відповідно і кількість днів надання послуги буде зменшуватись на один день, що відповідно становитиме від 26 до 32 днів. Якщо прийняти до уваги те, що відповідно до додатку 3 до тендерної документації дана «Процедура закупівлі проводиться на очікувану вартість», а очікувана вартість становить 57 430 085,00 грн. то приблизна вартість надання послуг з харчування в день становить 1 794 690 грн, що при врахуванні різниці в кількості днів надання послуг та з невизначеністю дати підписання договору та не визначеністю точної кількості днів надання послуг, призводить до неможливості потенційними учасниками аукціону коректно розрахувати суму своїх пропозицій для участі в аукціоні до Загальної ціни яких, відповідно до додатку 1 до тендерної документації ФОРМА "ТЕНДЕРНА ПРОПОЗИЦІЯ", мають враховуватись всі затрати учасника (постачальника) на закупку продуктів, транспорт, приготування, на прибирання та миття посуду, а також з урахуванням податків і зборів, що сплачуються або мають бути сплачені, в тому числі на страхування та інше. Враховуючи вище викладене, вважаю, що бездіяльність Замовника, щодо внесення змін до тендерної документації, обовязковість внесення яких зазначена в Рішенні Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України №6362 –р/пк-пз від 13.09.2017 року, грубо порушують принципи здійснення закупівель, викладені в ст. 3, 18, 23 Закону України «Про публічні закупівлі», а також вимоги ст. 21 Закону, щодо обов’язковості зазначення строків надання послуг. Чим порушують моє право, як потенційного учасника процедури закупівель, передбачене ст. 5 Закону на вільний доступ до інформації про закупівлю, що, як наслідок, унеможливлює подання мною тендерної пропозиції щодо предмету закупівель з огляду на неможливість розрахунку загальної суми надання послуг. Враховуючи, що суттєві зміни до тендеру з урахуванням яких подається вказана скарга оприлюднено лише 21 вересня 2017 року, керуючись ст.8. Конституції України, ст.18 Закону України «Про публічні закупівлі», - ПРОШУ: 1. Пийняти скаргу до розгляду. 2. Встановити порушення процедури закупівлі послуг – код за ДК 021:2015:55520000-1 – Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів), оприлюднену Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради 04 липня 2017 року, зі змінами від 21 вересня 2017 року, оприлюдненими 21 вересня 2017 року (номер оголошення про проведення процедури закупівлі UA-2017-07-05-002127-b; ID: 21956824ce944b61ac4c61f4602f35f6). 3. Зобов’язати Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради привести тендерну документацію із закупівлі послуг – код за ДК 021:2015:55520000-1 – Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів), оприлюднену Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради 04 липня 2017 року, зі змінами від 21 вересня 2017 року, оприлюдненими 21 вересня 2017 року (номер оголошення про проведення процедури закупівлі UA-2017-07-05-002127-b; ID: 21956824ce944b61ac4c61f4602f35f6) у відповідність із вимогами законодавства зазначивши точну кількість днів (строк надання послуг), протягом яких будуть надаватись закуповувані послуги. 4. У разі неможливості виправити допущені порушення, відмінити процедуру закупівлі послуг – код за ДК 021:2015:55520000-1 – Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів), оприлюднену Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради 04 липня 2017року, зі змінами від 21 вересня 2017 року, оприлюдненими 21 вересня 2017 року (номер оголошення про проведення закупівліUA-2017-07-05-002127-b; ID: 21956824ce944b61ac4c61f4602f35f6 ). 5. Повідомити адвоката суб’єкта оскарження про дату та час розгляду скарги, оскільки наявна необхідність його участі в засіданні адміністративної колегії. Додатки: - Платіжне доручення, що засвідчує сплату коштів за подання скарги з відміткою про зарахування кошті до державного бюджету; - Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; - Договір про надання правових послуг адвоката. «24» вересня 2017року ______________________ Д.І.Баклаєнко
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 27.09.2017 19:41

Кількість скарг: UA-2017-07-05-002127-b.b6

Статус:
Розглянута

Скаржник: Баклаєнко Д.І, Код ЄДРПОУ:2992915094
Пошук по цьому автору
Дата подання: 20.10.2017 20:23

СКАРГА (в порядку статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі»)

Відповідно до ст. 19 Конституції України «Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.» На виконання рішення Постійно діючої адміністративної колегії з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель Антимонопольного комітету України від 10.10.2017 № 7153-р/пк-пз Замовником внесено зміни до Додатку 4 «Проект договору», а саме: 1) У пунктах 1.5, 4.1 слова «вересень – грудень 2017 року» замінити словами «з дня укладання договору до 31 грудня 2017 року». Відповідно до ст. 21 Закону України «Про публічні закупівлі» в оголошенні про проведення процедури відкритих торгів обов’язково зазначаються строк надання послуг. Відповідно до інформації розміщеної на веб-порталі Уповноваженого органу, станом на 20.10.2017 • початок аукціону стосовно даного предмету закупівлі заплановано на 30 листопада 2017 року о 12:53 • Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: 25 жовтня 2017 року о 21:00 • Період постачання: з 23 жовтня 2017 по 31 грудня 2017 Тендерною документацією не визначено чіткого строку надання послуг: «з дня укладання договору до 31 грудня 2017 року», при цьому, відповідно до додатку 1 до тендерної документації ФОРМА "ТЕНДЕРНА ПРОПОЗИЦІЯ" Договір може бути укладено не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю та не раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю. Тобто, станом на 20.10.2017 оголошення про проведення процедури відкритих торгів № UA-2017-07-05-002127-b розміщене на веб-порталі Уповноваженого органу та тендерна документація додана до нього, продовжують містити в собі неузгодженість, з огляду на те, що період постачання (строк надання послуг) розпочинається з 23 жовтня 2017 року, а початок аукціону заплановано на 30 листопада 2017року, що призводить до унеможливлення учасниками коректно розрахувати вартість та зміст своїх тендерних пропозицій. Враховуючи вище викладене, вважаю, шо бездіяльність Замовника, щодо внесення змін до оголошення про проведення процедури відкритих торгів, порушує принципи здійснення закупівель, встановлені ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема, принцип відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, чим порушують моє право, як потенційного учасника процедури закупівель, передбачене ст. 5 Закону на вільний доступ до інформації про закупівлю. Додатково зауважую, що 04.10.2017 Замовником, без внесення до річного плану закупівель (в порушення вимог ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі») на веб-порталі Уповноваженого органу було оголошено наступні закупівлі: 1. Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів Амур-Нижньодніпровського району м.Дніпра) номер оголошення UA-2017-10-04-000470-b 2. Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів Новокодацького району м.Дніпра) номер оголошення UA-2017-10-04-000502-b 3. Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів Соборного району м.Дніпра) номер оголошення UA-2017-10-04-000537-b 4. Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів Чечеловського району м.Дніпра) номер оголошення UA-2017-10-04-000578-b 5. Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів Самарського району м.Дніпра) номер оголошення UA-2017-10-04-000590-b 6. Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів Шевченківського району м.Дніпра) номер оголошення UA-2017-10-04-000619-b 7. Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів Центрального району м.Дніпра) номер оголошення UA-2017-10-04-000639-b 8. Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів Індустріального району м.Дніпра) номер оголошення UA-2017-10-04-000654-b Якими фактично розділено оскаржувану закупівлю на 8 частин. Також до вказаних 8 оголошень було додано Додаток 5 «Дислокація дошкільних навчальних закладів» за змістом яких передбачені дошкільні заклади, які входять до переліку навчальних закладів, які зазначені у Додатку 5 до оскаржуваної закупівлі. Станом на 20.10.2017 всі 8 вищезазначених процедур закупівлі, оголошених 04.10.2017 року не завершені та Замовником не відмінені. Згідно ст. 3 п. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників. Тобто кожен учасник, який приймає участь у процедурі закупівлі сподівається на перемогу, а якщо одразу за однаковими процедурами закупівлі буде оголошено переможцями різних учасників, то порушується принцип добросовісної конкуренції між учасниками. Про ці та інші порушення щодо оголошення процедур закупівлі та тендерної документації, з рекомендаціями їх виправлення, Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради було зазначено в листі Управління захисту економіки Департаменту захисту економіки Національної поліції України №5930/39/008-02-17 від 28.07.2017 та №8278/39/103/03-2017 від 12.10.2017 та в листі Східного офісу Держаудитслужби України №04-31-15/6825 від 09.08.2017. Проте, Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради не було вчинено жодних дій, щодо виправлення зазначених порушень. На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 18 ЗУ «Про публічні закупівлі» ПРОШУ: 1. Пийняти скаргу до розгляду. 2. Встановити порушення процедури закупівлі послуг – код за ДК 021:2015:55520000-1 – Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів), оприлюднену Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради 04 липня 2017 року, (номер оголошення про проведення процедури закупівлі UA-2017-07-05-002127-b; ID: 21956824ce944b61ac4c61f4602f35f6). 3. Зобов’язати Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради привести тендерну документацію та оголошення про проведення процедури відкритих торгів із закупівлі послуг – код за ДК 021:2015:55520000-1 – Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів), оприлюднену Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради 04 липня 2017 року, (номер оголошення про проведення процедури закупівлі UA-2017-07-05-002127-b; ID: 21956824ce944b61ac4c61f4602f35f6) у відповідність із вимогами законодавства. 4. У разі неможливості виправити допущені порушення, відмінити процедуру закупівлі послуг – код за ДК 021:2015:55520000-1 – Кейтерингові послуги (послуги з харчування для дошкільних навчальних закладів), оприлюднену Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради 04 липня 2017року, (номер оголошення про проведення закупівліUA-2017-07-05-002127-b; ID: 21956824ce944b61ac4c61f4602f35f6 ).
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Не задоволено

до розгляду: 25.10.2017 15:02
Дата рішення: 13.11.2017 16:14

Документи подані скаржником

Документи подані скаржником

30.07.2017 13:34
Квитанція.Pdf
30.07.2017 13:36
Скага.pdf

Апеляція

Документи подані скаржником

25.08.2017 17:25
Скага .pdf

Документи подані скаржником

25.08.2017 20:58
скарга
25.08.2017 20:58
додаток

Апеляція

Документи подані скаржником

24.09.2017 22:13
Скага.pdf

Документи подані скаржником

20.10.2017 20:23
Скарга.pdf

Протокол розгляду

Учасник Документи Рішення
ТОВ "КОНТРАКТ ПРОДРЕЗЕРВ 5" Документи
Відхилено
Документи
ТОВ "Фірма АРТ-СИНТЕЗ" Документи
Відхилено
Документи
ТОВ "АСКЕНТ-КР" Документи
Відхилено
Документи

Публічні документи

02.08.2017 17:34
ДИПЛОМИ.rar
02.08.2017 17:34
ДОВІДКИ СТ. 17.PDF
02.08.2017 17:34
ЛИСТИ.rar
02.08.2017 17:34
МЕД КНИГИ.rar
02.08.2017 17:34
сертификат ISO.pdf
02.08.2017 17:36
sign.p7s
02.08.2017 17:36
sign.p7s
02.08.2017 17:36
sign.p7s
02.08.2017 17:34
ДИПЛОМИ.rar
02.08.2017 17:34
МЕД КНИГИ.rar
02.08.2017 17:36
sign.p7s
02.08.2017 17:34
МЕД КНИГИ.rar
02.08.2017 17:34
САНОБРОБКА.PDF
03.08.2017 16:09
САНОБРОБКА.PDF
02.08.2017 17:36
sign.p7s

Публічні документи

03.08.2017 11:30
ДОСВІД.rar
03.08.2017 11:30
МТБ.rar
04.08.2017 16:48
ПРАЦІВНИКИ.rar
04.08.2017 16:48
ПРАЦІВНИКИ.rar
03.08.2017 11:30
МТБ.rar
24.10.2017 17:43
ПРАЦІВНИКИ.rar

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання