Газове паливо (Природний газ для забезпечення виробничо-технологічних потреб та власних потреб, природний газ для забезпечення балансування) Gas fuel (Natural gas for industrial and technological needs and their needs, natural gas for balancing)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2017-07-07-001073-b
  • 09120000-6 - Газове паливо
  • Завершена
Найменування замовника:
ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО “УКРТРАНСГАЗ”
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Лехіцький Ігор Степанович, (044) 461-20-79 , lehitckiy-is@utg.ua
Адреса замовника
Україна, Київ, 01021, Київська обл., м. Київ, Кловський узвіз, 9/1
Дата укладення договору
26.09.17
Очікувана вартість
4 126 500 000 UAH без ПДВ
Сума договору
4 005 645 000 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 27.09.17
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 28.07.2017 14:00

Оскарження умов:

до 03.08.2017 00:00

Подання пропозицій:

07.08.2017 14:00

Очікувана вартість
4 126 500 000 UAH без ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
49 518 000 UAH

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Природний газ для забезпечення виробничо-технологічних потреб та власних потреб, природний газ для забезпечення балансування. Дана закупівля здійснюється у відповідності до https://prozorro.gov.ua/plan/UA-P-2017-06-21-000200-c

Тендерна документація

Запитання до процедури

Стосовно вимог до документів, що надаються переможцем торгів

Дата подання: 17.07.2017 14:59
Дата відповіді: 20.07.2017 14:30
Шановний Замовнику! Стосовно вимог до документів, що надаються переможцем торгів, встановлених ПАТ “Укртрансгаз”. п.п. “а” п.2 Додатку ІІІ до тендерної документації встановлено вимогу до переможця торгів щодо надання замовнику: “довідку/-и (скан-копію з оригіналу видану не раніше дати оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі) надану/-і Міністерством юстиції України про те, що службову (посадову) особу учасника, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення у сфері державних закупівель корупційного правопорушення”. Згідно з частиною третьою ст.17 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-УШ замовник не вимагає документального підтвердження інформації, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним. Разом з цим, листом від 15.01.16 №3302-06/906-06 Міністерство економічного розвитку і торгівлі України надало чіткі роз'яснення з приводу переліку відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним, зокрема стосовно Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення. В свою чергу, листом від 25.01.17 № 2880/1060-0-26-17/8 Міністерство юстиції України підтвердило, що доступ до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення є відкритим та вільним. Зважаючи на викладене вище, пропонуємо роглянути питання внесення відповідних змін до тендерної документації в частині необхідності надання зазначеної вище довідки.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за звернення. Питання розглянуте. До тендерної документації буде внесено відповідні зміни.

Загальні питання

Дата подання: 25.07.2017 10:33
Дата відповіді: 27.07.2017 14:56
Шановний Замовнику! Звертаємося до Вас з проханням надати відповіді на наступні питання: - Якою має бути кількість учасників, необхідних для участі у тендері щоб він не був відмінений? - У тендерній документації зазначається, що компанія-нерезидент може брати участь у тендері, але передача газу має відбутися на українській точці VTP з митним оформленням газу. Як це юридично можливо? - Чи може українська компанія бути транспортаційним агентом для учасника-нерезидента, що бажає прийняти участь у тендері? - Чи можливо більш ніж одній компанії тієї ж групи компаній брати участь у тендері? - У Проекті Договору про закупівлю природного газу, Розділі 2, п.2.2. вказано, що обсяг закупівлі газу може бути зменшений Покупцем. На який максимальний обсяг Покупець може зменшити обсяг закупівлі? Чи бере Покупець на себе зобов’язання відібрати весь договірний обсяг газу за результатами розіграного тендеру. - Чи можна було б подати лише одну Банківську гарантію для участі в одному тендерному типі (тобто 1 Банківська гарантія на 3 лоти 125 млн м3)? Зрозуміло, що якщо є перемога по одному з лотів, то подальша участь у наступних лотах стане неможливою. - Чи можна надати грошовий депозит замість банківської гарантії? - Як довго зберігатиметься 1% Банківської гарантії до тендерної пропозиції? Якщо ми не досягли успіху у пропозиції, коли гарантія повертається? У разі перемоги, чи вирахується 1% до 5% вимоги щодо гарантії? - Які дії будуть виконані замовником у разі, якщо запропоновані ціни на лот від учасників будуть однакові і жоден з учасників не буде робити крок на зниження? - Якщо один чи кілька з підписантів нерезиденти і не є робітниками компанії резидента, які документи необхідно надати згідно з вимогами Додатку ІІІ , пункту 2? Чи необхідно надавати відомості про всіх підписантів за статутом, чи тільки на тих, хто буде уповноважений підписувати Договір про закупівлю природного газу?
Розгорнути Згорнути

відповідь:


ПИТАННЯ ВІДПОВІДЬ
1. Відповідно до част.5 ст. 28 Закону України «Про публічні закупівлі якщо за результатами розгляду тендерних пропозицій до оцінки допущено тендерні пропозиції менше ніж двох учасників, процедура закупівлі відміняється.
2. Тендерною документацією передбачено: «Продавець передає Покупцю газ у загальному потоці у віртуальній торговій точці (віртуальній точці, на якій відбувається передача природного газу), у термінології Кодексу.
Газ, ввезений на митну територію України (за кодом згідно УКТ ЗЕД 2711 21 00 00), що передається Продавцем Покупцю за Договором, пройшов митний контроль і випущений у вільне використання на митній території України (DDP "Поставка зі сплатою мита", ІНКОТЕРМС (Офіційні правила тлумачення торговельних термінів Міжнародної Торгової Палати, редакція 2000 року).»
3. Тендерною документацією передбачено: «Продавець передає Покупцю газ у загальному потоці у віртуальній торговій точці (віртуальній точці, на якій відбувається передача природного газу), у термінології Кодексу.
Газ, ввезений на митну територію України (за кодом згідно УКТ ЗЕД 2711 21 00 00), що передається Продавцем Покупцю за Договором, пройшов митний контроль і випущений у вільне використання на митній території України (DDP "Поставка зі сплатою мита", ІНКОТЕРМС (Офіційні правила тлумачення торговельних термінів Міжнародної Торгової Палати, редакція 2000 року).»
Чи можливо більш ніж одній компанії тієї ж групи компаній брати участь у тендері?
4. Брати участь у процедурах закупівель на рівних умовах мають право вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм. У разі якщо тендерна пропозиція подана учасником процедури закупівлі, який є пов'язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі, відповідно до част.1 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та відхиляє тендерну пропозицію учасника.
5. В проекті договору про закупівлю природного газу, що є невід’ємною частиною тендерної документації, викладено умови закупівлі природного газу, в тому числі права та обов’язки Покупця.
6. Згідно п. 11 зведеної інформації про закупівлю тендерної документації Банківська гарантія надається по кожному лоту окремо.
7. Згідно п.2 Розділу ІІІ. Інструкція з підготовки тендерної пропозиції Замовник вимагає надання забезпечення тендерної пропозиції у формі оригіналу банківської гарантії (в електронній формі)
8. Умови повернення чи неповернення забезпечення тендерної пропозиції викладені у п.3 Розділу ІІІ. Інструкція з підготовки тендерної пропозиції. Банківська гарантія надається як вид забезпечення тендерної пропозиції і повертається учасникам після укладання договору або відміни торгів чи визнання торгів такими, що не відбулися. Забезпечення виконання договору про закупівлю надається окремо переможцем торгів у виді банківської гарантії виконання зобов’язання у розмірі 5 % від загальної суми вартості договору.
9. Замовник визначає переможця та приймає рішення про намір укласти договір з учасником, пропозицію якого за результатом оцінки визначена електронною системою закупівель найбільш економічно вигідною у відповідності до регламенту системи.
10. Згідно додатку ІІІ до Тендерної документації:
Учасники – нерезиденти, для підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям та відсутності підстав
для відмови в участі у торгах, виконання інших вимог тендерної документації, надають (на відповідному етапі)
інформацію (документи), за формами, що передбачені законодавством країн, де вони зареєстровані.

Щодо надання відомостей про осіб по п. 2 Додатку ІІІ до ТД.
Підпунктом б) пункту 2 чітко передбачено щодо яких осіб необхідно подавати відомості, а саме про:
- особу, яка є керівником;
- службову (посадову) особу учасника, яка підписала документи пропозиції;
- особу, що уповноважена представляти інтереси учасника під час проведення процедури закупівлі.
Стосовно інших осіб (працівників) учасника надання інформації не вимагається.
Решта підпунктів п. 2 не передбачає надання інформації про осіб.

Cтосовно положень тендерної документації

Дата подання: 26.07.2017 13:46
Дата відповіді: 31.07.2017 12:08
Шановний Замовнику! Керуючись частиною першою статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі», просимо Вас надати розʼяснення стосовно положень тендерної документації в частині вимог, встановлених щодо забезпечення тендерної пропозиції, а саме − подання учасником у складі тендерної пропозиції банківської гарантії. Так, додатком VI до тендерної документації визначено, зокрема, вимоги щодо назви банківської гарантії, що подається учасником у складі тендерної пропозиції. Просимо надати відповідь, чи є зазначений припис імперативним? Чи відповідатиме умовам тендерної документації банківська гарантія, що матиме зміст, відповідний вимогам пункту третього додатку VI до тендерної документації та назву документу «Банківська гарантія» (в противагу пропонованої Замовником назви – «Гарантія»)? Будемо вдячні за відповідь!
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Незалежно від назви гарантії: «Гарантія» чи «Банківська гарантія» головною вимогою пункту 3 додатку VI до тендерної документації є надання саме банківської гарантії.

Щодо імперативності припису «гарантія» у тендерній документації.
Підпунктом 8 пункту 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» забезпечення тендерної пропозиції визначається, як надання забезпечення виконання зобов'язань учасника перед замовником, що виникли у зв'язку з поданням тендерної пропозиції, у вигляді такого забезпечення, як гарантія.
При цьому законодавство України не містить категоричних обмежень за суб’єктним складом при наданні гарантій, як фінансових послуг. Цивільний Кодекс України у ст. 560 не закріплює чіткого поняття гарантії, саме як банківської, і, крім того, суб’єктний склад гарантії містить фінансові установи, а не кредитні, як у ст. 200 Господарського Кодексу України.
Визначення банківської гарантії надається у ст. 200 Господарського Кодексу України (з наданням переліку гарантів: банк, кредитна установа, страхова організація) та у Положенні про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затвердженого постановою Правління Національного банку України № 639 від 15 грудня 2004 року.
Гарантія згідно зі ст. 546 Цивільного Кодексу України є видом забезпечення виконання зобов’язання і одночасно регулюється, як фінансова послуга. Стаття 560 Цивільного Кодексу України передбачає, що гарантію може надавати банк, інша фінансова установа, страхова організація, що підтверджує її визначення, як фінансової послуги у ст. 4 Закону «Про фінансові послуги», із поширенням на ці відносини законодавства про фінансові послуги, зокрема, нормативних актів Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України. Але на цей час відповідно до законодавства України суб’єктами гарантії можуть бути тільки банки та фінансові установи, за винятком страхових компаній, предметом фінансової діяльності яких може бути лише діяльність, пов'язана з формуванням, розміщенням страхових резервів та їх управлінням (відповідно до ст. 2 Закону України «Про страхування»).

Враховуючи те, що Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затверджене постановою Правління Національного банку України № 639 від 15 грудня 2004 року регулює порядок, умови надання та отримання банками гарантій та їх виконання, до пункту 3 додатку VI до тендерної документації було включено вимогу про надання саме банківської гарантії, а її назва не має принципового значення.

Стосовно очікуваної вартості предмета закупівлі

Дата подання: 26.07.2017 14:55
Дата відповіді: 28.07.2017 09:51
Шановний Замовнику! Поточна максимальна ціна пропозиції тендеру не відображає всіх очікуваних витрат потенційних учасників тендеру таких як вартість транспортування імпортного газу в зимовий період, умови оплати що запропоновані замовником, ризики вбудованих у формулу розрахунку ціни, умови контракту та термін подання пропозицій наведений у тендерній документації. Відомо, що суттєві умови контракту не підлягають перегляду Замовником (умови оплати, можливість в односторонньому порядку змінити та/або перерозподілити обсяги постачання і т.п.), тому вартість виконання цих умов є складовою ціни пропозиції, разом із вартістю транспортування, валютного хеджування і т.п.. Враховуючи зазначене поточна максимальна ціна пропозиції враховує прогнозні та очікувані витрати постачальника, проте зв'язок між подачею тендерних пропозицій та формулою за якою розраховується ціна в контракті містить суттєві некеровані ризики для учасників тендеру, розмір яких перевищує ринкову премію за поточною максимальною ціною пропозиції. Визначення у формулі параметру NCG bas –ціну природного газу, опубліковану за день до дати проведення електронного аукціону у Джерелі Котирувань в Євро/МВт·год, та Kb – офіційний курс гривні до євро встановлений Національним банком України, що діє на дату проведення електронного аукціону – створює суттєвий ціновий ризик для учасників тендеру оскільки не покриває період руху ціни між датою подачі тендерної пропозиції та фактичною датою проведення аукціону. Також вказаний період може бути подовжений у випадках передбачених Законом України Про Публічні Закупівлі. Вказаний ризик не може бути ефективно нівельованим учасником і його вартість не може бути відображена в ціні пропозиції, оскільки перевищує ринкову премію закладену в поточну максимальну ціну тендерної пропозиції. Тому для забезпечення високого інтересу учасників ринку до закупівлі та успішного проведення закупівлі по всіх лотах пропонуємо змінити визначення у формулі параметру NCG bas –на ціну природного газу, опубліковану на кінцеву дату подання тендерних пропозицій у Джерелі Котирувань в Євро/МВт·год, та Kb – на офіційний курс гривні до євро встановлений Національним банком України, що діє на кінцеву дату подання тендерних пропозицій. Запропонована зміна повністю нівелює зазначені вище неконтрольовані ризики для учасників, створюючи таким чином додаткові конкурентні переваги для процедури закупівлі. Якщо запропонована зміна у визначені параметрів NCG bas та Kb у Додатку 4 до тендерної документації є неприйнятною, просимо розглянути можливість суттєвого збільшення Очікуваної вартості предмету закупівлі для надання можливості учасникам відобразити існуючий ціновий ризик в ціні пропозиції.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Ваше питання розглянуте і до тендерної документації (проекту договору про закупівлю природного газу) буде внесено відповідні зміни.

Запитання про умови тендеру

Дата подання: 26.07.2017 18:51
Дата відповіді: 28.07.2017 09:46
Шановний Замовнику! Просимо надати відповіді за наступними запитаннями: 1) Чи передбачає Проект договору про закупівлю природного газу опцію «Бери або плати»? Чи можливо внести таку опцію у договір? 2) У тендерній документації вказано, що тендерні пропозиції вважаються дійсними протягом 120 днів з дати розкриття тендерних пропозицій, чи означає це, що забезпечення до пропозиції також повинно діяти у такий самий строк? 3) Чи це вірно, що з дати подання пропозиції вона несе зобов’язальний характер та залишається дійсною на протязі 120 днів, навіть якщо ми не є переможцем у тендері та ніхто з інших учасників не підписав договір постачання? 4) Чи може Замовник вимагати від Переможця (Постачальника) після підписання договору поставки, поставити весь місячний обсяг у строк кілкох днів? Чи має право Постачальник поставити весь місячний обсяг Замовнику за кілька днів?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

1. Проект договору про закупівлю природного газу, який є складовою частиною тендерної документації, принцип «бери або плати» не передбачає.
2. Відповідно п.2 Розділу ІІІ. Інструкція з підготовки тендерної пропозиції строк дії забезпечення тендерної пропозиції повинен становити не менше 120 днів з кінцевої дати подання тендерних пропозицій.
Банківська гарантія втрачає чинність з моменту укладання договору або прийняття рішення про відміну торгів (визнання торгів такими, що не відбулися).
3. Відповідно п.4 Розділу ІІІ. Інструкція з підготовки тендерної пропозиції тендерні пропозиції вважаються дійсними протягом 120 днів з дати розкриття тендерних пропозицій та втрачають чинність з моменту укладання договору або прийняття рішення про відміну торгів (визнання торгів такими, що не відбулися). До закінчення цього строку замовник має право вимагати від учасників продовження строку дії тендерних пропозицій.
4. Проект договору про закупівлю природного газу, який є складовою частиною тендерної документації, не передбачає вимоги поставити місячний обсяг протягом кількох днів. Постачальник має право здійснити поставку місячного обсягу, який поступив в ГТС за кілька днів.

Стосовно очікуваної вартості предмета закупівлі

Дата подання: 28.07.2017 00:52
Дата відповіді: 28.07.2017 11:30
Шановний замовник! Наскільки ми розуміємо, поточні тендерні умови передбачають, що потенційний учасник тендеру має зареєструватися для участі у тендері та надати свою початкову тендерну пропозицію до 7 серпня 2017 року. Таким чином, тендерна пропозиція буде «заморожена» до моменту проведення тендеру, що має відбутися 12 вересня або, навіть, пізніше у випадку затримки. Спираючись на наш досвід у подібних проектах, враховуючи волатильність ринків (зокрема, сезонні коливання ціни на природний газ) та відносно низьку ринкову премію на ціну, визначену вами (максимально можлива ціна пропозиції майже дорівнює поточній ціні на ринку), це створює значні ризики для будь-якого претендента. Відповідно це може змусити багатьох потенційних учасників відмовитися від своєї тендерної пропозиції на час аукціону або навіть від реєстрації у тендері як такому. Ми пропонуємо вирішити цю проблему таким чином: (і) дозволити претендентам відкликати свою тендерну пропозицію у період між реєстрацією на тендер та аукціоном без будь-яких зобов’язань або наслідків (тобто без втрати тендерної гарантії або без зобов’язання все одно постачати обсяги газу відповідно до початкової тендерної пропозиції; (іі) або збільшити максимальну ціну для кожного лота, щоб вона відповідала поточним ринковим умовам та враховувала волатильність; (ііі) або подібно до інших тендерів, що проводяться іншими операторами ГТС, змінити процедуру таким чином, щоб початкова тендерна пропозиція була індикативною, не зобов’язуючою претендента брати участь в аукціоні взагалі. Чи можете ви підтвердити, що будь-які або всі наші пропозиції є прийнятними? Якщо так, чи могли би ви підтвердити збільшення максимальної вартості лоту.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Ваше питання розглянуте і до тендерної документації (проекту договору про закупівлю природного газу) буде внесено відповідні зміни, які нівелюють ризики учасників.

Стосовно ліцензії на постачання природного газу

Дата подання: 28.07.2017 00:57
Дата відповіді: 31.07.2017 17:21
Шановний замовник! Чи могли би ви підтвердити, що претендент/продавець не повинен мати ліцензії на діяльність з постачання природного газу кінцевому споживачу при постачанні природного газу ПАТ «Укртрансгаз» на Віртуальному Торговому Пункті.

відповідь:

Вимогами тендерної документації передбачено, що до укладання договору переможець торгів повинен надати замовнику в письмовому та/або електронному вигляді документи (ліцензія (-ї) та/або дозвіл (-оли), тощо) які підтверджують провадження господарської діяльності, якщо отримання дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законодавством.
Відповідно до Закону України «Про ринок природного газу» постачання природного газу - господарська діяльність, що підлягає ліцензуванню і полягає в реалізації природного газу безпосередньо споживачам на підставі укладених з ними договорів. Господарська діяльність на ринку природного газу, пов’язана з постачанням природного газу, провадиться за умови отримання відповідної ліцензії. Ліцензійні умови провадження господарської діяльності на ринку природного газу, пов’язаної з постачанням природного газу, затверджуються НКРЕКП.

Стосовно положень тендерної документації

Дата подання: 28.07.2017 10:56
Дата відповіді: 28.07.2017 12:32
Відповідно до пункту 10 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі», Замовник приймає рішення про відмову учаснику, юридична особа, яка є учасником, не має антикорупційної програми чи уповноваженого з реалізації антикорупційної програми, якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) або робіт дорівнює чи перевищує 20 мільйонів гривень. Оскільки вартість Вашої закупівлі перевищує 20 мільйонів гривень, чи потрібно надавати в складі тендерної пропозиції антикорупційну програму?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

1. Відповідно до пункту 10 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо юридична особа, яка є учасником, не має антикорупційної програми чи уповноваженого з реалізації антикорупційної програми, якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) або робіт дорівнює чи перевищує 20 мільйонів гривень.
Дана вимога стосується тільки переможця торгів, який у строк, що не перевищує 5 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен через електронну систему закупівель надати замовнику (завантажити) в електронному вигляді документи, що підтверджують наявність в учасника антикорупційної програми (скан-копія з оригіналу) та уповноваженого з реалізації антикорупційної програми (скан-копія/-ій з оригіналу документу/-ів або скан-копія з оригіналу витягу/-ів чи виписки/-ок з нього/них).

Стосовно доповнення порядку розрахунків за договором

Дата подання: 28.07.2017 11:48
Дата відповіді: 02.08.2017 09:16
Шановний замовнику! Пропонуємо передбачити в умовах процедури закупівлі альтернативний варіант розрахунків за договором про закупівлю природного газу, а саме, викласти п.5.1 проекту договору наступним чином: "5.1. Оплата за газ здійснюється Покупцем шляхом перерахування грошових коштів на рахунок Продавця на підставі акту приймання-передачі газу до 25-го числа місяця, наступного за місяцем передачі газу. За вимогою Продавця, Сторони можуть передбачити розрахунки за цим Договором із застосуванням безвідкличного акредитиву, відкритого банком Покупця на користь Продавця, за умови обслуговування відкриття такого акредитиву за рахунок Продавця. Також на вимогу Продавця, Покупець зобов'язаний надати Продавцю банківську гарантію виконання Покупцем цього Договору, видану банком, обраним Продавцем, за умови, що плата за видачу та підтримання такої гарантії покладається на Продавця" Таке доповнення не призведе до збільшення фінансового навантаження на Вас, як замовника, і дозволить побудувати більш гнучкий та прийнятний для сторін договору спосіб розрахунків
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Питання розглянуті. Вважаємо, що запропоновані зміни до проекту договору вносити не доцільно, так як вони призводять до збільшення фінансового навантаження Покупця.

Щодо проекту договору

Дата подання: 28.07.2017 13:46
Дата відповіді: 02.08.2017 09:17
Вами у складі Тендерної документації оприлюднено додаток IV – Проект Договору про закупівлю природного газу. У пункті 3.1. Проекту договору (абзац 3) встановлено, що газ, ввезений на митну територію України (за кодом згідно УКТ ЗЕД 2711 21 00 00), що передається Продавцем Покупцю за Договором, пройшов митний контроль і випущений у вільне використання на митній території України (DDP "Поставка зі сплатою мита", ІНКОТЕРМС (Офіційні правила тлумачення торговельних термінів Міжнародної Торгової Палати, редакція 2000 року). На сьогодні чинності набрали переглянуті правила ІНКОТЕРМС від 2010 року. Тому, пропонуємо встановити у пункті посилання саме на ІНКОТЕРМС-2010, або надати роз’яснення, чому саме було обрано більш ранню версію ІНКОТЕРМС, беручи до уваги те, що термін DDP "Поставка зі сплатою мита" наявний як і у ІНКОТЕРМС-2000, так і у ІНКОТЕРМС-2010.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Питання розглянуте. Враховуючи те, що термін DDP "Поставка зі сплатою мита" наявний як в ІНКОТЕРМС-2000, так і у ІНКОТЕРМС-2010, ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» було включено до тендерної документації ІНКОТЕРМС-2000.

Щодо проекту договору

Дата подання: 28.07.2017 13:47
Дата відповіді: 02.08.2017 09:17
Вами у складі Тендерної документації оприлюднено додаток IV – Проект Договору про закупівлю природного газу. У пункті 3.1. Проекту договору (абзац 3) встановлено, що газ, ввезений на митну територію України (за кодом згідно УКТ ЗЕД 2711 21 00 00), що передається Продавцем Покупцю за Договором, пройшов митний контроль і випущений у вільне використання на митній території України (DDP "Поставка зі сплатою мита", ІНКОТЕРМС (Офіційні правила тлумачення торговельних термінів Міжнародної Торгової Палати, редакція 2000 року). На сьогодні чинності набрали переглянуті правила ІНКОТЕРМС від 2010 року. Тому, пропонуємо встановити у пункті посилання саме на ІНКОТЕРМС-2010, або надати роз’яснення, чому саме було обрано більш ранню версію ІНКОТЕРМС, беручи до уваги те, що термін DDP "Поставка зі сплатою мита" наявний як і у ІНКОТЕРМС-2000, так і у ІНКОТЕРМС-2010.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Питання розглянуте. Враховуючи те, що термін DDP "Поставка зі сплатою мита" наявний як в ІНКОТЕРМС-2000, так і у ІНКОТЕРМС-2010, ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» було включено до тендерної документації ІНКОТЕРМС-2000.
Розгорнути: 11 Згорнути

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2017-07-07-001073-b.c1

Статус:
Розгляд припинено

Скаржник: ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ВИДОБУВНА КОМПАНІЯ "УКРНАФТОБУРІННЯ", Код ЄДРПОУ:33152471
Пошук по цьому автору
Дата подання: 22.08.2017 17:54

Скарга про порушення законодавства в сфері публічних закупівель (#UA-2017-07-07-001073-b)

Скарга до органу оскарження про порушення ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» законодавства при проведенні публічних закупівель (#UA-2017-07-07-001073-b)
Документи

Рішення Органу оскарження: Розгляд подовжено

Причина: Технічна помилка при завантаженні документів
Дата: 22.08.2017 18:40

Кількість скарг: UA-2017-07-07-001073-b.a2

Статус:
Розгляд припинено

Скаржник: ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ВИДОБУВНА КОМПАНІЯ "УКРНАФТОБУРІННЯ", Код ЄДРПОУ:33152471
Пошук по цьому автору
Дата подання: 22.08.2017 18:42

Скарга про порушення законодавства в сфері публічних закупівель (#UA-2017-07-07-001073-b)

Скарга до органу оскарження про порушення ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» законодавства при проведенні публічних закупівель (#UA-2017-07-07-001073-b)
Документи

Рішення Органу оскарження: Розгляд подовжено

до розгляду: 29.08.2017 19:40
Причина: Відмова від скарги
Дата: 13.09.2017 09:56

Кількість скарг: UA-2017-07-07-001073-b.b3

Статус:
Розгляд припинено

Скаржник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СКЕЛА ТЕРЦИУМ", Код ЄДРПОУ:35247177
Пошук по цьому автору
Дата подання: 22.08.2017 22:39

Скарга про порушення законодавства в сфері публічних закупівель

Вважаємо, що Замовником було прийнято рішення, яке порушує основні принципи здійснення закупівель: недискримінацію учасників та об’єктивну і неупереджену оцінку тендерних пропозицій, що пояснюється наступним. Тендерна пропозиція допущеного до аукціону учасника – ПАТ «НАК «Нафтогаз України», не відповідає вимогам тендерної документації Замовника, зокрема, вимогам, вказаним в Додатку VI до тендерної документації. Так, у згаданому Додатку VI встановлено, що банківська гарантія повинна містити електронні цифрові підписи (накладені за допомогою систем «клієнт-банк», «клієнт-Інтернет-банк», «телефонний банкінг», M.E.Doc, ЦСК-1 тощо). У якості забезпечення тендерної пропозиції ПАТ «НАК «Нафтогаз України» завантажено два файли: «БГ №ГР30НАКВ17К.pdf» та «БГ №ГР30НАКВ17К.pdf.p7s.p7s». У тексті документу в файлі «БГ №ГР30НАКВ17К.pdf», іменованого банківською гарантією №ГР30НАКВ17К від 03.08.2017р., зазначено, що достовірність електронних цифрових підписів гаранта перевіряється за допомогою онлайн сервісу перевірки ЕЦП на офіційному веб-сайті Центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України https://czo.gov.ua/verify. Однак, при завантаженні файлів для перевірки ЕЦП за вищевказаною веб-адресою, на сайті видається повідомлення «Файл має невірний формат». При цьому, файл «БГ №ГР30НАКВ17К.pdf.p7s.p7s» є файлом електронного цифрового підпису, що підтверджує накладання ЕЦП гаранта, однак не відкривається за допомоги стандартних програмних комплексів, а отже ЕЦП не може бути перевірений, що не відповідає вимогам тендерної документації. А оскільки інших документів, які б підтверджували надання ПАТ «НАК «Нафтогаз України» забезпечення тендерної пропозиції, учасником до системи електронних закупівель не надано, є всі підстави стверджувати про невідповідність тендерної пропозиції ПАТ «НАК «Нафтогаз України» умовам тендерної документації, що є підставою для відхилення такої пропозиції на підставі п.4 ч.1 ст.30 Закону України «Про публічні закупівлі». Наведене вище свідчить про порушення Замовником принципів здійснення закупівель, визначених статтею 3 Закону України «Про публічні закупівлі», та дискримінаційний підхід в оцінці тендерних пропозицій учасників, всупереч вимогам статті 5 цього ж Закону.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Розгляд подовжено

до розгляду: 29.08.2017 18:48
Причина: Більше не вбачаємо наявність порушень.
Дата: 13.09.2017 13:04

Документи подані скаржником

Апеляція

Документи подані скаржником

Ризик-індикатор

Лот 1. Газове паливо (Природний газ для забезпечення виробничо-технологічних потреб та власних потреб, природний газ для забезпечення балансування)

YouControl: зв'язки організатора з учасниками - 1 Переглянути

Система Youcontrol ідентифікувала зв`язки між учасниками та замовником

Лоти

Лот 2. Газове паливо (Природний газ для забезпечення виробничо-технологічних потреб та власних потреб, природний газ для забезпечення балансування)

YouControl: зв'язки організатора з учасниками - 1 Переглянути

Система Youcontrol ідентифікувала зв`язки між учасниками та замовником

Лот 3. Газове паливо (Природний газ для забезпечення виробничо-технологічних потреб та власних потреб, природний газ для забезпечення балансування)

YouControl: зв'язки організатора з учасниками - 1 Переглянути

Система Youcontrol ідентифікувала зв`язки між учасниками та замовником

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання