Технічне обслуговування підхідних каналів і акваторій Бердянського та Маріупольського морських портів шляхом днопоглиблення Technical services of approach channels and water areas of the Berdyansk and Mariupol seaports by dredging

  • Ідентифікатор тендеру UA-2017-12-22-003073-a
  • 45240000-1 - Будівництво гідротехнічних об’єктів
  • Відмінена
Найменування замовника:
Державне підприємство "Адміністрація морських портів України"
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Калиніна Анастасія Олександрівна, (048) 775-95-16 , anastasiya.kalinina@uspa.gov.ua
Адреса замовника
Україна, Київ, 01135, Київська обл., ПРОСПЕКТ ПЕРЕМОГИ , будинок 14
Очікувана вартість
499 859 500 UAH без ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 1.06.18
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 17.02.2018 09:30

Оскарження умов:

до 23.02.2018 00:00

Подання пропозицій:

27.02.2018 09:30

Початок аукціону:

26.04.2018 15:20

Очікувана вартість
499 859 500 UAH без ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
500 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.10 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
за кодом ДК 021:2015 (45240000-1, Будівництво гідротехнічних об’єктів ) (Технічне обслуговування підхідних каналів і акваторій Бердянського та Маріупольського морських портів шляхом днопоглиблення)

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 посл.
Технічне обслуговування підхідних каналів і акваторій Бердянського та Маріупольського морських портів шляхом днопоглиблення
ДК 021:2015: 45240000-1 — Будівництво гідротехнічних об’єктів
-: 000 — Не визначений

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Запитання до процедури

Шодо проектних відміток

Дата подання: 27.12.2017 16:05
Дата відповіді: 29.12.2017 13:19
Ми помітили, що глибини робочого прорізу для акваторії та підхідного каналу Маріупольського морського порту, що вказані в пункті 1.4 частини III Додатку №1 до ТД відрізняються від проектних глибин, що вказані в пунктах 1.1 та 1.8 частини II того ж додатку. Просимо Замовника уточнити до якої відмітки необхідно виконати днопоглиблювальні роботи на даних ділянках.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за ваше запитання! Повідомляємо, глибини для внутрішньої акваторії морського порту Маріуполь та підхідного каналу Вугільної гавані морського порту Маріуполь, які зазначені в частині ІІ (пункти 1.1 та 1.8) і в частині ІІІ (пункт 1.4) Додатку №1 до цієї Тендерної документації відрізняються.
Проте, слід зауважити, що розділ 1 частини ІІ Додатку № 1 до цієї Тендерної документації має назву «Загальна характеристика об’єктів» і містить загальну інформацію про об’єкти днопоглиблення, зокрема згідно паспортів цих об’єктів.
Частина ІІІ Додатку № 1 до цієї Тендерної документації має назву «Вимоги до виконання днопоглиблення» і містить інформацію стосовно вимог до виконання днопоглиблення, які замовник висуває до потенційних учасників, в тому числі всі необхідні габаритні показники.
Крім того, пунктом 1.7 частини ІІІ Додатку № 1 до цієї Тендерної документації чітко визначено, що «днопоглиблення виконується виключно в межах заданих габаритів робочого прорізу (п.п. 1.4. та 1.5.) з урахуванням допустимих переборів на чистоту виробки (п.1.6.)».
Таким чином, всім потенційним учасникам при підготовці розрахунків до своїх тендерних пропозицій необхідно керуватися вимогами щодо габаритних показників ділянок днопоглиблення, викладеними в частини ІІІ Додатку № 1 до цієї Тендерної документації, зокрема в пунктах 1.4 – 1.7.

Запит щодо промірів глибин

Дата подання: 10.01.2018 11:41
Дата відповіді: 15.01.2018 12:08
Ми вивчили надану технічну документацію по тендеру на виконання днопоглиблювальних робіт в портах Маріуполя і Бердянська, і прийшли до висновку, що підготовка тендерної пропозиції неможлива без даних останньої гідрографічної зйомки в форматі «xyz». Виходячи з великої площі ділянок днопоглиблення, фактичних відстаней до зони відвалу, і обмежень навігаційної швидкості на акваторіях і підхідних каналах портів, вартість робіт не може бути точно розрахована на підставі середньозважених показників для складових ділянок, які надані в тендерній документації. Ці складові ділянок поглиблення потрібно додатково ділити на менші ділянки, що в свою чергу збільшить точність оцінки виробничих показників днопоглиблювальних судів, і в результаті матиме позитивний вплив на вартість робіт. Тому просимо Вас надати наявні дані гідрографічних промірів для всіх ділянок днопоглиблення в форматі «xyz».
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за ваше запитання!
У відповідь на ваш запит вважаємо за доцільне оприлюднити запитувані матеріали промірів глибин об’єктів (ділянок) днопоглиблення, на підставі яких були розраховані орієнтовні обсяги днопоглиблення для цієї закупівлі. Додатково будуть оприлюднені матеріалами промірів глибин на відвалах грунту.
Разом з цим вважаємо за необхідне зауважити, що відповідно до п. 1.2. Частини ІІІ Додатку № 1 до цієї ТД «Виконання днопоглиблення передбачається здійснювати з обов’язковим додержанням вимог діючих Дозволів на виконання робіт (крім будівельних) на землях водного фонду, виданих Міністерством екології та природних ресурсів України, в орієнтовному загальному обсязі, що не перевищує 2 940 350 м3 (обсяг уточнюється після проведення попередніх промірів глибин)». Тобто, оприлюднені матеріали промірів глибин об’єктів (ділянок) днопоглиблення носять виключно інформативний характер і не повинні використовуватися потенційними учасниками при підготовці своїх тендерних пропозицій для будь-яких інших дій окрім ознайомлення.
Щодо поділу запропонованих у ТД ділянок днопоглиблення на менші ділянки повідомляємо наступне. Вибір орієнтовних габаритів (за довжиною і шириною) ділянок днопоглиблення базувався на існуючому попередньому позитивному досвіді виконання днопоглиблення на цих об’єктах. Крім того, пунктами 1.4 та 1.5 Частини ІІІ Додатку № 1 до цієї ТД передбачено, що «довжина та ширина окремих ділянок визначатиметься у технічних завданнях».
Таким чином, вважаємо за необхідне всім потенційним учасникам при підготовці своїх тендерних пропозицій дотримуватись орієнтовного розподілу ділянок днопоглиблення викладеного у Додатку № 1 до цієї ТД.
Додаткова інформація буде оприлюднена найближчим часом.

Запит

Дата подання: 12.01.2018 12:51
Дата відповіді: 16.01.2018 14:52
В складі тендерної документації надано схему ділянок днопоглиблення в Маріупольському порту. Але схема нечитабельна, цифрових даних не видно, неможливо використовуваати таку схему для розрахунків. Просимо завантажити схему в читабельному вигляді.

відповідь:

У відповідь на ваш запит оприлюднюємо схему ділянок днопоглиблення в Маріупольському морському порту більш високої розподільчої здатності.

Кваліфікаційні вимоги

Дата подання: 15.01.2018 12:44
Дата відповіді: 17.01.2018 17:19
У Кваліфікаційних критеріях та переліку документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність їх таким критеріям вказано, що участник повинен надати "копію чинного Свідоцтва Учасника про визнання Регістром Судноплавства України (з додатком щодо переліку робіт) або іншими ліцензованими організаціями, які здійснюють контроль за даним видом діяльності на надання даного виду послуг (днопоглиблювальні роботи), включаючи виконання промірних робіт**. У разі відсутності чинного Свідоцтва Учасника про визнання Регістром Судноплавства України (з додатком щодо переліку робіт) або іншими ліцензованими організаціями щодо надання даного виду послуг (днопоглиблювальні роботи), включаючи виконання промірних робіт, надати документальне підтвердження щодо можливості залучення визнаної Регістром Судноплавства України промірної партії." Просимо роз'яснити наступне: 1. Для учасника-нерезідента, у якого є офіційно зареєстровано представництво у Україні, який саме документ необхідно представити про підтвердження права компанії на виробництво днопоглиблювальних робіт: - Свідоцтво Регістру Судноплавства України, виданій на ім'я представництва в Україні, про надання послуг (днопоглиблювальні роботи) - Сертіфікатів Якості про впровадження системи якості в компанії-представництві, або головної компанії - Немає необхідності подавати будь-які сертифікати для компанії-нерезидента 2. Для учасника-нерезидента, що не має офіційно зареєстрованого представництва в Україні, які саме документи необхідно представити і чи не буде факт ненадання таких документів бути причиною відмови про участь в тендері
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за ваше запитання!
Пунктом 5 Розділу ІІІ цієї ТД передбачено «Для підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям учасник надає документи згідно Додатку №3 цієї документації». У примітці до Додатку № 3 «Перелік документів на підтвердження відповідності пропозиції учасника кваліфікаційним критеріям та іншим вимогам замовника» до цієї ТД визначено наступне:
Для Учасників-нерезидентів вимоги щодо документів згідно Додатка №3:
Учасник-нерезидент, у разі наявності, надає документи, які є аналогічними відповідно до законодавства країни його реєстрації, до документів, що вимагаються Замовником. У тому числі відповідний документ про реєстрацію Учасника – нерезидента суб’єктом господарювання.
Документи, що не передбачені законодавством країни Учасників-нерезидентів, не подаються ними у складі Тендерної пропозиції з відповідним обґрунтуванням ненадання таких документів. Додатково Учасники-нерезиденти подають у складі своєї пропозиції пояснення по кожному документу, що не був наданий, але вимагався, та відповідний(і) аналогічний(і) документ(и), передбачений(і) законодавством країн де вони зареєстровані. Замовник не несе відповідальність у разі зазначення Учасником недостовірних даних, наданих на підтвердження вищезазначеної інформації.
Документи повинні бути перекладені на українську мову (вірність перекладу засвідчується нотаріально), легалізовані органами Міністерства закордонних справ України або апостильовані. Прийняття документів без легалізації можливе, якщо це передбачено в угоді України з іноземною країною

Технічна проблема

Дата подання: 18.01.2018 17:07
Дата відповіді: 23.01.2018 17:25
1.Уточніть, будь-ласка, заплановану дату початку виконання робіт; 2.Чи є можливим надання схеми проміру глибин для детального розумінння розподілу товщини ґрунту, в яких саме місцях ґрунту більше, а в яких – менше; 3.Чи присутні на місці проведення робіт перешкоджаючі предмети? Якщо так, вкажіть, будь-ласка, додаткову інформацію та координати; 4.Уточніть, будь-ласка, прийом виконаних робіт відбувається окремо по об’єктах чи разом?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за ваше запитання!
1.Орієнтовна дата початку надання послуг за цією закупівлею обумовлюється необхідністю безумовного дотримання вимог Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі» із змінами і доповненнями щодо строків проведення процедури закупівлі (в частині статей 10, 18, 21, 22, 32), а також пунктами 3.2. та 3.3. Додатків № 5 та 5/1 до цієї ТД. Станом на сьогодні оприлюднена з цього приводу інформація є вичерпною.
2. Запитувана інформація оприлюднена на сайті 15.01.2018 о 18:08 (див. архівні файли «На публикацию_Мариуполь» та «На публикацию_Бердянск»). При користуванні зазначеною інформацією необхідно враховувати викладене у відповіді, яка оприлюднена на сайті 15.01.2018 о 12:08.
3.На дату оголошення процедури закупівлі, на ділянках днопоглиблення підхідних каналів до Бердянського морського порту та Маріупольського морського порту (канал Вугільної гавані), а також ділянках днопоглиблення акваторій зазначених портів за наявною інформацією предметів захаращення, які можуть перешкоджати днопоглибленню, не передбачається.
З огляду на те, що процес перевалки вантажів на причалах портів Бердянськ і Маріуполь є постійним і безперервним, в 20-ти метровій з відліком від лінії кордону зоні причалів можливе утворення захаращеності. Більш детальна інформація з цього приводу буде надаватися разом із технічними завданнями на відповідні ділянки днопоглиблення з урахуванням фактичного початку надання послуг на цих ділянках.
Також слід звернути увагу на те, що п.п. 3.5.7. п. 3.5. Додатків № 5 та 5/1 до цієї ТД, зокрема, передбачено, що до строку надання Послуг не зараховується час зупинок (простоїв) днопоглиблювального обладнання Виконавця, який виникнув з причини вилучення предметів засмічення з ґрунтозабірних пристроїв днопоглиблювального обладнання Виконавця за умови наявності документального підтвердження факту таких подій (п. 3.10. Додатків № 5 та 5/1 до цієї ТД).
Пунктом 1.12. Розділу ІІІ Додатку № 1 до цієї ТД передбачено, що до початку днопоглиблення організація-виконавець, якщо вважає за доцільне, власними силами або із залучення спеціалізованої організації виконує обстеження дна ділянок днопоглиблення, з метою виявлення на дні предметів, що заважатимуть днопоглибленню. Результати обстеження оформлюються актом довільній форми, за підписом Виконавця та Замовника. До акту додається схема водолазного обстеження ділянок днопоглиблення.
При цьому, також слід враховувати, що відповідно до умов пунктів 4.2. та 4.5. Додатків № 5 та 5/1 до цієї ТД вартість витрат на здійснення заходів, пов’язаних із виявленням та вилученням предметів засміченості, враховується в Ціні Договору і окремо Замовником не відшкодовується.
4.Пунктом 13.1 Додатків № 5 та 5/1 визначено: «Надання Послуг Виконавцем та приймання їх результатів Замовником здійснюються щомісячно на підставі підписаних з обох Сторін Актів наданих Послуг та Довідок про вартість наданих Послуг. Разом з названими документами Виконавцем обов’язково надається Замовнику виконавча документація з урахуванням вимог пунктів 1.4. та 5.1.12. цього Договору».
Пунктом 19.1 Додатків № 5 та 5/1 визначено: «Всі права та обов’язки Замовника (в т.ч. ведення бухгалтерського обліку, проведення розрахунків, підписання первинних документів, прийняття-передача послуг тощо), які передбачені цим Договором, виконуються відокремленими підрозділами – Бердянською філією Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (адміністрація Бердянського морського порту) та Маріупольською філією Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (адміністрація Маріупольського морського порту)».
Таким чином, приймання наданих Послуг передбачається здійснюватися зазначеними вище уповноваженими відокремленими підрозділами Замовника залежно від територіального розташування об’єктів днопоглиблення

Загальні питання

Дата подання: 25.01.2018 12:45
Дата відповіді: 30.01.2018 15:58
У складі тендерної документації є посилання на РД-86 - РД 31.74.09-86 «Нормы на морские дноуглубительные работы»; Звертаємо вашу увагу на той факт, що РД-86 - РД 31.74.09-86 «Нормы на морские дноуглубительные роботы», є документом, розробленим Ростовським центральним проектно-конструкторським бюро в 1986 році і застосовується на морських днопоглиблювальних роботах, виконуваних днопоглиблювальних флотом Мінморфлоту і Минтрансстроя СРСР. Також в документі зазначено, що документ не поширюється на судна днопоглиблювального флоту, їм не враховані. Просимо виключити з редакції тендерної документації згадка і посилання на РД-86 - РД 31.74.09-86 «Нормы на морские дноуглубительные работы» з наступних причин: 1. Документ не може застосовуватися на території України в зв'язку з відсутністю офіційного визнання Україною документа, розробленого і затвердженого органами неіснуючої держави 2. Днопоглиблювальний флот, вказаний в даному документі і входив раніше до складу флоту СРСР, на сьогоднішній день практично не існує. Документ був розроблен майже 32 роки тому 3. У документі не враховано днопоглиблювальний флот, побудований після 1986 (дати видання документа) 4. Застосування даного документа, ставить в нерівноправні умови учасників тендеру, що мають флот, не включений до складу даного документа и побудований після 1986 року та флот, якій ніколи не нележав СРСР.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за ваше запитання!
Постановою Верховної ради України від 12.09.1991 року № 1545-ХІІ «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР» визначено, що до прийняття відповідних актів законодавства України на території республіки застосовуються акти законодавства Союзу РСР з питань, які не врегульовані законодавством України, за умови, що вони не суперечать Конституції і законам України.
Пунктом 3 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про стандартизацію» від 05.06.2014 № 1315-VII, зокрема, визначено, що стандарти, кодекси усталеної практики та технічні умови, прийняті центральними органами виконавчої влади до набрання чинності цим Законом, а також галузеві стандарти (ОСТ) та прирівняні до них інші нормативні документи колишнього Союзу Радянських Соціалістичних Республік, галузеві стандарти України (ГСТУ) (далі - галузеві нормативні документи) застосовуються до їх заміни на технічні регламенти, національні стандарти, кодекси усталеної практики чи скасування в Україні, але не більш як 15 років з дня набрання чинності цим Законом. При цьому, згідно пп. 14 п. 1 ст. 1 цього Закону нормативний документ - документ, що встановлює правила, настанови чи характеристики щодо діяльності або її результатів.
З огляду на те, що жодним нормативно-правовим актом діючого законодавства України РД 31.74.09-86 «Нормы на морские дноуглубительные работы» (далі – РД-86) не скасований та не замінений відповідним центральним органом виконавчої влади на інший нормативний документ, він є діючим на території України.
Окремо слід зауважити наступне. Вимоги РД-86 розповсюджується не на окремі судна, а на типи суден, що будувалися серіями, в тому числі і після 1986 року. Станом на сьогодні, як на території України, так і за її межами експлуатуються днопоглиблювальні та ґрунтовідвізни судна, які належать до типів суден, включених до складу РД-86, і на які розповсюджується його дія.
У випадку, якщо днопоглиблювальні та ґрунтовідвізні судна не належать до типів суден включених до РД-86 і на які не поширюється його дія, планування учасником надання послуг за предметом цієї закупівлі та здійснення відповідних технічних розрахунків, вочевидь, повинно здійснюватися на підставі паспортних характеристик зазначеного днопоглиблювального обладнання з урахуванням отриманих вихідних даних (Додаток № 1 до цієї ТД)
Таким чином, посилання на РД-86, які наявні в ТД, є обґрунтованими та нашу думку не призводять до дискримінації учасників процедури закупівлі.

Технічне питання

Дата подання: 25.01.2018 13:51
Дата відповіді: 30.01.2018 16:01
Згідно вимог Тендерної документації, документи, що завантажуються Учасником в систему, повинні мати підпис уповноваженої особи учасника та печатку у разі її використання або у випадках, передбачених чинним законодавством України. Просимо пояснити наступне: У разі, якщо учасником-нерезидентом в електронну систему закупівель будуть завантажені файли з кольоровими сканованими копіями оригіналів документів наданих відповідними органами, наприклад оригінал довідки з обслуговуючого банку, який має нотаріально засвідчений переклад на українську мову, чи потрібно такі документи додатково засвідчувати підписом та печаткою учасника.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за ваше запитання!
Відповідно до вимог розділу ІІІ. Інструкція з підготовки тендерної пропозиції пункту 1. Зміст і спосіб подання тендерної пропозиції Тендерної документації, завантажені документи, повинні мати підпис уповноваженої особи учасника та печатку у разі її використання або у випадках, передбаченим чинним законодавством України.

Проміри глибин, методи дампінгу

Дата подання: 26.01.2018 11:02
Дата відповіді: 31.01.2018 18:01
1. В складі тендерних документів надано проміри глибин на ділянці днопоглиблюваних робіт, а також на ділянці дампінгу. Просимо Вас також надати проміри глибин підходу до ділянки дампінгу. 2. Просимо Вас уточнити, які методи дампінгу (скидання грунту) можливо використовувати при проведенні днопоглиблюваних робіт, а також додати до складу тендерної пропозиції існуючий проект оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВОС).
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за ваше запитання! В п. 4 Розділу І та в п. 3 Розділу ІІ Технічних вимог (Додаток № 1 до цієї ТД) надана наявна інформація стосовно підводних звалищ ґрунту, в які передбачається здійснювати складування ґрунту від днопоглиблення при наданні послуг за предметом закупівлі включаючи глибини на підходах до них. У зв’язку з тим, що підводні звалища ґрунту мають велику протяжність, окремі проміри глибин підходів уздовж підводних звалищ ґрунту замовником не виконувались. Додатково, у відповідь на запитання потенційних учасників процедури закупівлі, в складі тендерних документів оприлюднені дані промірів глибин на ділянках днопоглиблення та безпосередньо на відвалах ґрунту. Підходи до звалищ ґрунту, як в Бердянському морському порту, так і в Маріупольському морському порту знаходяться в забрівковому просторі, де глибини лишаються незмінними. Загальний фон глибин в забрівковому просторі та безпосередньо на відвалах ґрунту відповідає інформації, оприлюдненій раніше. Крім того, учасник, якщо вважає за потрібне, може ознайомитися з інформацію щодо навігаційної обстановки на підходах до звалищ ґрунту в розрізі існуючих глибин з відповідних навігаційних карт та приписів, які наявні в загальнодоступних джерелах. У випадку необхідності отримання офіційної інформації щодо стану глибин в прибрежних зонах, в яких розташовані відвали ґрунту, учасник може звернутися до державної установи «Держгідрографія», яка забезпечує безпеку мореплавства в територіальних водах України, зокрема забезпеченням необхідною картографічною продукцією для навігаційних цілей. Посилання на сайт ДУ «Держгідрографія»: http://www.hydro.gov.ua та http://charts.gov.ua
Безпосередньо днопоглиблення та відвал ґрунту здійснюється виключно у відповідності до вимог діючих безстрокових Дозволів на виконання робіт (крім будівельних) на землях водного фонду, виданих Міністерством екології та природних ресурсів України (п. Маріуполь -№ 001/03-16-ДН від 24.03.2016 та п. Бердянськ – 007/09-16-ЗП від 01.09.2016). У відповідності до зазначених Дозволів: «складування ґрунтів днопоглиблення здійснюється шляхом пошарового їх укладання без перевищення об’єму на підводні звалища… Забезпечити управління режимом складування ґрунтів днопоглиблення з метою … недопущення під час складування ґрунту його розпливання за межі площі відвалу».
Дозвільні документи передаватимуться виконавцю після укладення договору, як то передбачено п. 3.3. проекту договору (Додатки № 5 та № 5/1 до цієї ТД. Додатково, на вимогу виконавця за договором, йому разом із передбаченими дозвільними документами можуть бути надані матеріали ОВНС.
Вже оприлюднену інформацію вважаємо достатньою для підготовки учасниками тендерних пропозицій

Загальні питання

Дата подання: 28.01.2018 11:24
Дата відповіді: 31.01.2018 18:04
У тендерной документації у наявності посилання на РД 31.74.09-86 "Нормы на морские дноуглубительные работы". Просимо повідомити яким чином може розраховуватися продуктивність, час та інші показники днопоглиблювального обладнання в тому випадку, якщо це обладнання відсутнє в переліку обладнання та судів, зазначених у умомянутом РД. Ці норми часу розроблені в 1986 році і не враховують розвиток днопоглиблювальної техніки за минулі 30 років. Просимо надати методику розрахунку, яка може застосовуватися до всіх існуючих видів і типів днопоглиблювального обладнання.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за ваше запитання! Пунктом 2 Розділу V цієї ТД передбачено обов’язкове надання до тендерної форми «Пропозиція» (Додаток № 8 до цієї ТД) підтверджуючого розрахунку «Обґрунтування виробничих показників днопоглиблювального обладнання при виконанні днопоглиблення» Під обґрунтуванням виробничих показників днопоглиблювального обладнання розуміється його здатність виконувати певний обсяг днопоглиблення протягом відповідного проміжку часу.
Свого часу, був розроблений нормативний документ РД 31.74.09-86 «Нормы на морские дноуглубительные работы» (далі – РД-86), в якому зібрані та систематизовані часові та кількісні показники роботи різних типів суден днопоглиблювального флоту при виконанні днопоглиблення, а також при виконанні операцій, пов’язаних з експлуатацією та технічним обслуговуванням цього флоту.
Станом на сьогодні відсутня офіційно затверджена проформа щодо розрахунку обґрунтування виробничих показників днопоглиблювального обладнання при виконанні днопоглиблення.
Таким чином, при складанні учасником процедури закупівлі розрахунку обґрунтування виробничих показників днопоглиблювального обладнання при виконанні днопоглиблення вважаємо за доцільне керуватися наступним:
- вихідні дані по об’єктам (ділянкам) днопоглиблення приймати у відповідності з Технічними вимогами (Додаток № 1 до цієї ТД);
- у випадку, коли учасником передбачається залучення днопоглиблювального обладнання, на яке розповсюджується дія РД-86, використання часових та кількісних показників із РД-86 є обов’язковим;
- у випадку, коли учасником передбачається залучення днопоглиблювального обладнання, на яке дія РД-86 не розповсюджується, часові та кількісні показники роботи днопоглиблювального обладнання визначаються та обґрунтовуються на підставі паспортних характеристик днопоглиблювального обладнання, виданих заводом-виробником. При цьому, у відповідних випадках, коли днопоглиблювальне обладнання, що передбачається до залучення, за своїми окремими паспортними характеристиками (ємність ґрунтового трюму, швидкість руху з завантаженим трюмом та порожнім тощо) аналогічні типам суден, на які розповсюджується дія РД-86, використовуються відповідні часові та кількісні показники з РД-86.

Загальні питання

Дата подання: 28.01.2018 11:37
Дата відповіді: 31.01.2018 18:05
Згідно зі змістом Тендерної документації Участник повинен надати копію чинного Свідоцтва Учасника про визнання Регістром Судноплавства України (з додатком щодо переліку робіт) або іншими ліцензованими організаціями, які здійснюють контроль за даним видом діяльності на надання даного виду послуг (днопоглиблювальні роботи), включаючи виконання промірних робіт. Дані вимоги носять дискримінаційний характер по відношенню до учасників нерезидентів з наступних причин: Статтею 3 Закону про державні закупівлі передбачено наступне:Закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням. Стаття 5. Недискримінація учасників: 1. Вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах.2. Замовники забезпечують вільний доступ усіх учасників до інформації про закупівлю, передбаченої цим Законом. 3. Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Учасник-нерезидент не може мати свідоцтво про визнання, видане Українським Регістром судноплавства на днопоглиблювальні і промірні роботи, тому що це не передбачено законодавством країни, де зареєстрований учасник-нерезидент. Крім того, Стаття 16. Кваліфікаційні критерії 1. Замовник вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям. 2. Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв: наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору. 3. Визначені замовником згідно з цією статтею кваліфікаційні критерії та перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність їх таким критеріям, зазначаються в тендерній документації та вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Відсутність документів, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, у складі тендерної пропозиції не може бути підставою для її відхилення замовником. Законом не передбачено надання документів про наявність свідоцтва про визнання Українського Регістру на виконання будь-якого виду робіт. Крім того, вимога про надання копії договору з субпідрядником, які мають відповідне визнання Регістру судноплавства України є втручанням в господарську діяльність підприємства і суперечить чинному законодавству України. Також, вимога про надання свідоцтва про визнання, виданого Українським Регістром судноплавства, також суперечить статті 6 Антиконкурентні узгоджені дії суб'єктів господарювання Закону Про захист економічної конкуренції 3) розподілу ринків чи джерел постачання за територіальним принципом, асортиментом товарів, обсягом їх реалізації чи придбання, за колом продавців, покупців або споживачів чи за іншими ознаками; 5) усунення з ринку або обмеження доступу на ринок (вихід з ринку) інших суб'єктів господарювання, покупців, продавців; 6) застосування різних умов до рівнозначних угод з іншими суб'єктами господарювання, що ставить останніх у невигідне становище в конкуренції; 8) суттєвого обмеження конкурентоспроможності інших суб'єктів господарювання на ринку без об'єктивно виправданих на те причин. Виходячи з вищевикладеного, вважаємо за необхідне внесення змін до тендерної документації, а саме: виключення вимоги про необхідність надання сертифіката про визнання Регістру судноплавства України. Доказом може послужити факт безпосереднього виконання днопоглиблювальних робіт в порту Южний компанією-нерезидентом, яка не мала та не має свідоцтва про визнання, виданого Регістром судноплавства України.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за ваше запитання! Пунктом 5 Розділу ІІІ цієї ТД передбачено «Для підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям учасник надає документи згідно Додатку №3 цієї документації». У примітці до Додатку № 3 «Перелік документів на підтвердження відповідності пропозиції учасника кваліфікаційним критеріям та іншим вимогам замовника» до цієї ТД визначено наступне:

Для Учасників-нерезидентів вимоги щодо документів згідно Додатка №3:
Учасник-нерезидент, у разі наявності, надає документи, які є аналогічними відповідно до законодавства країни його реєстрації, до документів, що вимагаються Замовником. У тому числі відповідний документ про реєстрацію Учасника – нерезидента суб’єктом господарювання.
Документи, що не передбачені законодавством країни Учасників-нерезидентів, не подаються ними у складі Тендерної пропозиції з відповідним обґрунтуванням ненадання таких документів. Додатково Учасники-нерезиденти подають у складі своєї пропозиції пояснення по кожному документу, що не був наданий, але вимагався, та відповідний(і) аналогічний(і) документ(и), передбачений(і) законодавством країн де вони зареєстровані. Замовник не несе відповідальність у разі зазначення Учасником недостовірних даних, наданих на підтвердження вищезазначеної інформації.

Документи повинні бути перекладені на українську мову (вірність перекладу засвідчується нотаріально), легалізовані органами Міністерства закордонних справ України або апостильовані. Прийняття документів без легалізації можливе, якщо це передбачено в угоді України з іноземною країною
Розгорнути: 10 Згорнути

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2017-12-22-003073-a.a1

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: China Harbour Engineering company Ltd., Код ЄДРПОУ:91110000710933796P
Пошук по цьому автору
Дата подання: 02.04.2018 13:15

Оскарження рiшення замовника

Оскарження рiшення замовника
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 05.04.2018 21:49

Кількість скарг: UA-2017-12-22-003073-a.a2

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ТОВ СМД-ІНВЕСТ, Код ЄДРПОУ:33704759
Пошук по цьому автору
Дата подання: 02.04.2018 14:45

Оскарження рішення Замовника, оформлене протоколом від 27.03.2018р

22 грудня 2017 року Державним підприємством «Адміністрація морських портів України» (далі: ДП «АМПУ»; Замовник) оголошено про проведення відкритих торгів на закупівлю послуг за кодом 45240000-1, Будівництво гідротехнічних об’єктів (Технічне обслуговування підхідних каналів і акваторій Бердянського та Маріупольського морських портів шляхом днопоглиблення) (оголошення UA-2017-12-22-003073-a). Товариство з обмеженою відповідальністю «СМД-Інвест» (надалі – Учасник) виявило бажання взяти участь у відповідних відкритих торгах та згідно умов та у встановлені Тендерною документацією (нова редакція) строки подало тендерну пропозицію. Разом з нашим підприємством на участь у цих відкритих торгах також були подані тендерні пропозиції наступних учасників: Boskalis Westminster Contracting Limited; China Harbour Engineering company Ltd.; MDCL MEDITERRANEAN DREDGING COMPANY LIMITED (ЕМ ДІ СІ ЕЛ МЕДІТЕРАНЄАН ДРЕДЖІНГ КОМПАНІ ЛІМІТЕД); ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ». За результатами розгляду пропозицій Замовником було прийнято рішення про відхилення тендерних пропозицій China Harbour Engineering company Ltd.; ТОВ «СМД-Інвест» та ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ» (протокол розгляду тендерних пропозицій від 27 березня 2018року). Тендерна пропозиція Boskalis Westminster Contracting Limited та ЕМ ДІ СІ ЕЛ МЕДІТЕРАНЄАН ДРЕДЖІНГ КОМПАНІ ЛІМІТЕД (MDCL MEDITERRANEAN DREDGING COMPANY LIMITED) були допущені до аукціону. Товариство з обмеженою відповідальністю «СМД-Інвест» не може погодитися з прийнятими рішеннями Замовника, в частині визнання тендерних пропозицій Boskalis Westminster Contracting Limited та ЕМ ДІ СІ ЕЛ МЕДІТЕРАНЄАН ДРЕДЖІНГ КОМПАНІ ЛІМІТЕД (MDCL MEDITERRANEAN DREDGING COMPANY LIMITED), таким що відповідають вимогам тендерної документації. Скаржник вважає, що рішення Замовника порушує основні принципи закупівель та його права на об’єктивну та неупереджену оцінку тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням. Скарга від 02.03.2018 року додається.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 05.04.2018 21:39

Протокол розгляду

Учасник Документи Рішення
Boskalis Westminster Contracting Limited Документи
Допущено до аукціону
Документи
China Harbour Engineering company Ltd. Документи
Відмовлено
Документи
ЕМ ДІ СІ ЕЛ МЕДІТЕРАНЄАН ДРЕДЖІНГ КОМПАНІ ЛІМІТЕД Документи
Допущено до аукціону
Документи
ТОВ СМД-ІНВЕСТ Документи
Відмовлено
Документи
ТОВ "КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ" Документи
Відмовлено
Документи

Документи

28.03.2018 14:11
sign.p7s

Публічні документи

23.02.2018 18:44
3.1_1_мат база.pdf
23.02.2018 18:47
3.2_стаття 17.pdf
23.02.2018 18:47
3.5_3.pdf
23.02.2018 18:47
3.5_9_Додаток 2.pdf
23.02.2018 18:47
3.5_1_Статут.pdf
23.02.2018 18:47
3.5_8_єкологія.pdf

Документи

28.03.2018 14:14
sign.p7s

Документи

28.03.2018 14:16
sign.p7s

Публічні документи

24.02.2018 18:37
3.2._Стаття 17.pdf

Документи

27.02.2018 09:33
edr_identification.yaml
28.03.2018 14:17
sign.p7s

Публічні документи

26.02.2018 15:43
Довідка МТБ.pdf
26.02.2018 15:43
Довідка СП.pdf
26.02.2018 15:43
Довідка ст17.pdf
26.02.2018 15:44
Статут.pdf
26.02.2018 15:44
ЩИТ дог РСУ.pdf

Документи

27.02.2018 09:33
edr_identification.yaml
28.03.2018 14:18
sign.p7s

Публічні документи

26.02.2018 21:09
КС Италия.pdf
26.02.2018 21:09
Човен.pdf
26.02.2018 21:09
Довідка МТБ.pdf
26.02.2018 21:09
Інф-ція (ст. 17).pdf
26.02.2018 21:09
Статут.PDF

Аукціон

Початок:
26.04.2018 15:20

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 27.02.2018 09:30

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ЕМ ДІ СІ ЕЛ МЕДІТЕРАНЄАН ДРЕДЖІНГ КОМПАНІ ЛІМІТЕД
Пошук по цьому учаснику
Документи
Boskalis Westminster Contracting Limited
Пошук по цьому учаснику
Документи

Публічні документи

24.02.2018 18:37
3.2._Стаття 17.pdf

Публічні документи

23.02.2018 18:47
3.5_8_єкологія.pdf
23.02.2018 18:47
3.5_1_Статут.pdf
23.02.2018 18:47
3.5_9_Додаток 2.pdf
23.02.2018 18:47
3.5_3.pdf
23.02.2018 18:47
3.2_стаття 17.pdf
23.02.2018 18:44
3.1_1_мат база.pdf

Інформація про відміну

Скасування активоване
Дата відміни
01.06.2018 12:42
Причина відміни
Скасовано
Причина відміни
Відмінити процедуру закупівлі послуг за кодом ДК 021:2015 45240000-1, Будівництво гідротехнічних об’єктів (Технічне обслуговування підхідних каналів і акваторій Бердянського та Маріупольського морських портів шляхом днопоглиблення), згідно оголошення, оприлюдненого в електронній системі закупівель за номером: UA-2017-12-22-003073-a, керуючись рішеннями Колегії № 3897-р/пк-пз від 24.04.2018 та №3898-р/пк-пз від 24.04.2018.
Документи
01.06.2018 12:42 Протокол відміни торгів (1).doc

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання