Лікарські засоби, МНН: Діазепам, Клонідин, Морфін, Тримеперидину гідрохлорид, Пропофол, Севофлуран, Суксаметоній, Тіопентал, Тропікамід, Фентаніл, Атракуріум, Кетамін

  • Ідентифікатор тендеру UA-2018-02-26-001103-c
  • 33600000-6 - Фармацевтична продукція
  • Завершена
Найменування замовника:
Тернопільська університетська лікарня
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Ольга Іваниця, +380352273321 , adm_terokkl@ukr.net
Адреса замовника
Україна, м. Тернопіль, 46002, Тернопільська область, вул. Клінічна, 1
Дата укладення договору
21.05.18
Очікувана вартість
1 862 080 UAH з ПДВ
Сума договору
1 723 288 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 22.05.18
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 17.04.2018 11:00

Оскарження умов:

до 23.04.2018 00:00

Подання пропозицій:

27.04.2018 11:00

Очікувана вартість
1 862 080 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Тендерна документація

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2018-02-26-001103-c.c1

Статус:
Відхилена

Учасник: ПАТ "ФАРМАК", Код ЄДРПОУ:00481198
Дата подання: 02.03.2018 17:04
Роділ на лоти.
Опис в прикріпленому файлі.

Рішення замовника: Вимога не задоволена

05.03.2018 11:27
На вимогу закупівлі UA-2018-02-26-001103-c надаємо відповідь, що згідно наказу Міністерства економічного розвитку та торгівлі України 17.03.2016 №454, із змінами « Про затвердження порядку визначення предмета закупівлі» , предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 17 і 32 частини першої статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» та на основі національного класифікатора України ДК021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23 грудня 2015 року № 1749 (далі – Єдиний закупівельний словник), за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги, а лікарські засоби – за показником третьої цифри із зазначенням у дужках міжнародної непатентованої назви лікарського засобу (МНН).
Замовник може визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти) за показниками четвертої – восьмої цифр «Єдиного закупівельного словника», а також за обсягом, номенклатурою та місцем поставки товарів, виконання робіт або надання послуг».
Згідно законодавства Замовник має право (тобто може) визначити окремі частини предмета закупівлі. Чинне законодавство не зобов’язує, а залишає за Замовником торгів альтернативу вибору визначати чи не визначати частини предмета закупівлі, а у разі поділу предмета закупівлі на частини (лоти) залишає право за замовником поділ предмета закупівлі на лоти відповідно до його потреб.
Насамперед, розподіл на значну кількість лотів (по найменуваннях) призведе до додаткових ризиків, що окремі лоти (позиції) не відбудуться в зв’язку із оскарженням, відсутністю учасників, не підписанням договорів переможцями тощо. Відсутність одного з найменувань лікарських засобів призведе до неможливості надання своєчасної допомоги та якісного медичного обслуговування, що в свою чергу ставить під загрозу життя та здоров’я пацієнта. Хочемо зазначити, Тернопільська університетська лікарня є багатопрофільним лікувальним закладом, який надає високоспеціалізовану медичну допомогу третинного рівня (проводить значну кількість планових та ургентних оперативних втручань). При проведенні анестезіологічного забезпечення при операціях одночасно застосовуються наркотичні, психотропні, отруйні, сильнодіючі препарати згідно затверджених локальних протоколів надання медичної допомоги відповідних профілів.
Обґрунтуванням цілісного предмету з закупівлі, є доцільність придбання даної продукції у одного постачальника, оскільки це позитивно впливає на формування цінової політики на зазначену продукцію (витрати по транспортуванню, підхід до цінової політики, тощо), на ритмічність і своєчасність здійснення поставок Замовнику.
Всі препарати, які включені до закупівлі UA-2018-02-26-001103-c мають різну ціну та відповідно відрізняються за комерційною привабливістю для постачальників. Це створює додатковий ризик, що при поділі лікарських засобів на окремі лоти, певна їх частина не буде пропонуватись учасниками, особливо у випадку поділу їх на окремі лоти. Отже закупівлю цих препаратів доцільно здійснювати без поділу на окремі складові частини.
Окрім того, розподіл закупівлі на лоти (за кожним найменуванням окремо) може бути підставою для відміни Процедури закупівлі частково (за лотами) відповідно до ст. 30 Закону України «Про публічні закупівлі», якщо до участі буде запропоновано менше двох тендерних пропозицій, що, в свою чергу, призведе до загрози порушення чи призупинення лікувального процесу в повному обсязі, ненадання належної медичної допомоги громадянам у зв’язку з незабезпеченням медичними препаратами закладу та порушенням Конституції України, основ законодавства України про охорону здоров’я та основоположних прав громадян на забезпечення якісної медичної допомоги.
Принципом здійснення державних закупівель відповідно до ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» є максимальна економія та ефективність.
Згідно з ч. 2 ст. 20 Закону України «Про публічні закупівлі», під час проведення процедури відкритих торгів тендерні пропозиції мають право подавати всі зацікавлені особи. Стаття 43 Господарського кодексу України передбачає свободу підприємництва, тобто можливість без обмежень самостійно здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність, не заборонену законом. Діюче законодавство не містить обмежень щодо участі у відкритих торгах виробників, посередників, фізичних осіб-підприємців, торговців товарами, в той же час виробники товарів не обмежені в можливості здійснювати торгівлю іншими товарами.
Окрім того, відповідно до ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі», одним із основоположних принципів проведення державних закупівель є принцип максимальної економії. Таким чином, проведення закупівлі без поділу на лоти зменшує вартість товару, зокрема тому, що зменшуються витрати на доставку товару (економічно вигідніше доставити одразу 12 найменувань препаратів, а не кожен окремо).
Доводимо до вашого відома, що замовник торгів визначає предмет закупівлі самостійно (відповідно до своїх потреб), а не за погодженням з усіма чи окремими учасниками процедури закупівлі, які взагалі не мають права впливати на тендерний комітет щодо вибору предмета закупівлі чи його обґрунтування. Всі потенційні учасники торгів, після оприлюднення відповідного оголошення, можуть надати свою пропозицію, яка буде прийнята і розглянута замовником відповідно до діючого законодавства, а якщо в них немає можливості надати свою пропозицію на торги згідно оприлюдненого оголошення та тендерної документації, то це не означає що замовник зобов’язаний змінити вид предмета закупівлі на їх запит чи запит будь-якого іншого суб’єкта.
З метою забезпечення безперебійного здійснення оперативних втручань та забезпечення під час них усіма необхідними медикаментами, та унеможливлення відсутності якогось із перелічених в медико-технічних вимогах лікарських засобів, що призведе до неналежного надання медичної допомоги пацієнтам, вважаємо необхідним, щоб закупівля та поставка наркотичних, психотропних, отруйних, сильнодіючих препаратів здійснювалась в цілому.
Виходячи із вищенаведеного, поділ їх на окремі лоти є недоцільним.

Документи подані скаржником

02.03.2018 17:04
ВИМОГА.docx

Документи

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2018-02-26-001103-c.c2

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ПАТ "ФАРМАК", Код ЄДРПОУ:00481198
Пошук по цьому автору
Дата подання: 07.03.2018 16:28

СКАРГА на дії замовника в процедурі публічних закупівель

На веб-порталі «prozorro» розміщено оголошення про проведення відкритих торгів на закупівлю товарів - 33600000-6 Фармацевтична продукція (CPV) (Лікарські засоби, МНН: Діазепам, Клонідин, Морфін, Тримеперидину гідрохлорид, Пропофол, Севофлуран, Суксаметоній, Тіопентал, Тропікамід, Фентаніл, Атракуріум, Кетамін) (далі – закупівля), ідентифікатор UA-2018-02-26-001103-c. Замовником закупівлі виступає Тернопільська університетська лікарня (далі – Замовник). Відповідно до частини 3 статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Частиною 4 статті 22 Закону передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 14.03.2018 19:42

Ризик-індикатор

Чисельні завантаження документів - 4

Тендери, у яких документація (вкладені файли) оновлювалась (доповнювалась) замовником більше трьох разів

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання