Обгрунтування застосування переговорної процедури
Пункт закону
Непозбувна бентега
Обгрунтування
Згідно ч. 1 ст. 35 Закону переговорна процедура закупівлі - це процедура, що використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками.
Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі наявності підстав, що визначені згідно ч. 2 ст. 35 Закону, в тому числі така процедура може бути застосована у разі необхідності проведення додаткових будівельних робіт, не зазначених у початковому проекті, але які стали через непередбачувані обставини необхідними для виконання проекту за сукупності таких умов: договір буде укладено з попереднім виконавцем цих робіт, такі роботи технічно чи економічно пов’язані з головним (первинним) договором; загальна вартість додаткових робіт не перевищує 50 відсотків вартості головного (первинного) договору.
Для виконання робіт згідно об’єкту замовником було укладено договір генпідряду №2 від 02.04.2018року з ПРИВАТНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ "ДОРСТРОЙ", яке станом на сьогодні продовжує виконувати роботи згідно вказаного об’єкту. Необхідність проведення додаткових будівельних робіт, не зазначених у початковому проекті, виникає через непередбачувані обставини та є необхідними для виконання проекту в цілому.
За результатами технічної наради під головуванням директора департаменту А.О. Савіна від 11.04.2018 - необхідно виконати додаткові будівельні роботи, які не були включені в початковий проект і необхідність виконання яких виникла після початку виконання будівельних робіт на об’єкті, а саме:
- капремонт тротуарів на пішохідних переходах;
- капремонт в’їздів у двори;
- додаткові роботи по фрезеруванні існуючого покриття;
- заміна бетонного бортового каменю на новий на всій ділянці 100%;
- додаткові роботи по влаштуванню з’їздів на вул. Героїв Чорнобиля і вул. Крилова
та інші види додаткових робіт, які не були включені у початковий проект і які виникли через непередбачувані обставини.
У зв’язку із зазначеним вище проектувальником об’єкту будівництва ТОВ «Укршляхбудпроект», на підставі заявки на проектування, було здійснено корегування проекту, за результатами чого було проведено експертизу проектної документації філією ДП «Укрдержбудекспертиза» у Черкаській області.
Залучення до виконання підрядника, який вже виконував роботи з будівництва вказаного об’єкту, надасть можливість забезпечити сумісність нових робіт з тими, що виконувалися цим підрядником, а при закінченні робіт забезпечить належним чином усі випробувальні роботи та передачу об’єкта в експлуатацію в цілому. Отже, буде забезпечена сумісність інженерних, технічних та конструктивних рішень для експлуатації інженерної споруди.
В цілому роботи, що виконується технічно та економічно пов’язані із закінченням незавершених будівельних робіт, відповідальність за якісне виконання яких несе генеральний підрядник. А також забезпечити гарантійний термін експлуатації після введення об’єкта в експлуатацію.
У відповідності до преамбули Закону, що установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Згідно положень Закону закупівля товарів, робіт або послуг може здійснюватися шляхом застосування однієї з процедур, що визначені згідно ст. 12 Закону.
Згідно ч. 1 ст. 35 Закону переговорна процедура закупівлі - це процедура, що використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками.
Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі, необхідності проведення додаткових будівельних робіт, не зазначених у початковому проекті, але які стали через непередбачувані обставини необхідними для виконання проекту за сукупності таких умов: договір буде укладено з попереднім виконавцем цих робіт, такі роботи технічно чи економічно пов’язані з головним (первинним) договором; загальна вартість додаткових робіт не перевищує 50 відсотків вартості головного (первинного) договору.
З урахуванням вказаного вище встановлено, що додаткові будівельні роботи, не були включені у початковий проект, однак в ході виконання основних робіт було встановлено необхідність виконання таких додаткових робіт для забезпечення реалізації проекту в цілому.
У відповідності до листа Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 25.11.2016 року №3302-01/38216-06 у разу коли замовником було укладено договір на виконання робіт у ході виконання яких виникла необхідність у додатковій закупівлі (проведення додаткових будівельних робіт, що не були включені у початковий проект), вартість якої перевищує межі, встановлені частиною першою ст. 2 Закону, замовник може здійснити закупівлю таких робіт шляхом застосування переговорної процедури закупівлі за наявності підтверджених обставин та умов, передбачених пунктами 5 і 6 ч. 2 ст. 35 Закону.
Отже, за наявності експертного звіту щодо розгляду проектної документації за робочим проектом «Капітальний ремонт вул. Ільїна (від вул. Можайського до вул. м. Грушевського) м. Черкаси», та необхідності виконання додаткових робіт, які стали необхідними для виконання проекту в цілому вже в ході виконання основних робіт згідно рішення робочих нарад, а також з урахуванням тієї обставини, що очікувана вартість додаткових робіт становить 3692845,20 (три мiльйони шiстсот дев'яносто двi тисячi вiсiмсот сорок п'ять) грн. 20 коп., що не перевищує 50 відсотків вартості головного (первинного) договору (з урахуванням всіх змін та доповнень) – 28700000,00 (двадцять вісім мiльйонiв сiмсот тисяч) грн. 00 коп., а так само за умови, що договір буде укладено з попереднім виконавцем цих робіт прийнято рішення для закупівлі зазначених додаткових будівельних робіт застосувати переговорну процедуру закупівлі з підстав, визначених згідно п. 6 ч. 2 ст. 35 Закону.
Додатки:
- копія протоколу технічної наради від 11.04.2018на 2 арк. у 1 прим.;
- копія експертного звіту щодо розгляду проектної документації від 27.11.2018 №24-1052-18 на 4 арк. у 1 прим.;