Обгрунтування застосування переговорної процедури
Пункт закону
cт. 35, п 2 Відсутність конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи
Обгрунтування
Згідно ч. 1 ст. 35 Закону України «Про публічні закупівлі» переговорна процедура закупівлі – це процедура, що використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками. Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі наявності підстав, що визначені ч. 2 ст. 35 Закону, у тому числі така процедура може бути застосована у разі відсутності конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи. Ринок постачання теплової енергії відповідно до ст. 5 Закону України «Про природні монополії» є сферою діяльності суб’єктів природних монополій, що є підставою для застосування переговорної процедури закупівлі. Зведений перелік суб’єктів природних монополій ведеться Антимонопольним комітетом України на підставі реєстрів суб’єктів природних монополій у сфері житлово-комунального господарства, що формуються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, а в інших сферах, в яких діють суб’єкти природних монополій, - національними комісіями регулювання природних монополій у відповідній сфері або органами виконавчої влади, що здійснюють функції такого регулювання до створення зазначених комісій.
До будівель районної ради за адресами: 10003, м. Житомир, вул. Лесі Українки, 1 та 10003, м. Житомир, вул. Перемоги, 48а підведені теплові мережі для транспортування теплової енергії (централізоване постачання опалення), які є власністю виключно Комунального підприємства «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради, альтернатива постачання теплової енергії іншим постачальником відсутня з технічних причин.
У відповідності до п. №97 розділу «Житомирська область» Зведеного переліку суб’єктів природних монополій (станом на 31.12.2018 р. на офіційному веб-сайті Антимонопольного комітету України ), та згідно з п. № 97 розділу «Житомирська область» Реєстру суб’єктів природних монополій у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, захоронення побутових відходів (станом на 31.12.2018р. на офіційному веб-сайті НКРЕКП) Комунальне підприємство «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради (код ЄДРПОУ 35343771) займає монопольне становище на ринку надання послуг з транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами в Житомирській області.
Зважаючи на вищенаведене, отримання теплової енергії: пари, гарячої води та пов’язаної з нею продукції (централізованого теплопостачання) неможливе від інших постачальників, окрім як від комунального підприємства «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради, яке є єдиним
постачальником теплової енергії - послуг з транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами за адресами: м. Житомир, вул. Лесі Українки, 1 та м. Житомир, вул. Перемоги, 48а. Житомирська районна рада (код ЄДРПОУ 13577066), а саме її адміністративні приміщення за адресами: м.Житомир, вул.Лесі Українки, 1 та м.Житомир, вул.Перемоги, 48-а, з підстав відсутності конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку постачання теплової енергії, за відсутності при цьому альтернативи не має можливості забезпечуватися тепловою енергією іншими організаціями. Дані послуги на території знаходження об’єктів замовника (районної ради) можуть бути надані лише певним постачальником, а саме: комунальним підприємством «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради. Разом з тим, не укладення або несвоєчасне укладення договору з КП «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради призведе до припинення/обмеження постачання теплової енергії до зазначених будівель Житомирської районної ради.
Через об’єктивну відсутність конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, за відсутності при цьому альтернативи та відповідно до ч. 2 п. 2 ст. 35 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівля за предметом закупівлі «Пара, гаряча вода та пов’язана продукція (централізоване опалення)» за показником національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - ДК021:2015- 09320000-8, має здійснюватися шляхом переговорної процедури закупівлі.